De Kerstman vertelt, Provinciale Staten van Zeeland WEK UW LEVER-GAL OP Uit de Provincie ffiesch enkenhuls Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws De drooglegging van het Sloe. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Vreemde opvattingen. STIJGENDE SPOORWEG- ONTVANGSTEN. In Octboer een en een kwart millloen meer dan vorig jaar. De ontvangsten van de Nederlandsche Spoorwegen over de maand October 1939 bedroegen: reizigers en bagage f 5.005.580 (ivorig jaar f4.397.600); (brief- 'en1 pakiketpost f245.000 (vorig jaar f 205.000); goederen en levende dieren f 4.346.687 (vorig jaar f3.710.057); diversen f265.225 (v. j. f312.835); totaal f9.862.492 (v. j. f8.625.501). AUTOBUSVERVOER FEESTDAGEN. Desgevraagd verruiming van vervoer- gelegenheid. Omtrent het passagiersvervoer met autobussen op de a.s. Kerstdagen en Oud- en Nieuwjaarsdag deelt de regee- ringspersdienst mede zulks in ver band met een onjuist dagbladbericht dat voor zoover in verband met de bij zondere tijdsomstandigheden de Neder landsche Spoorwegen of andere openba re vervoerdiensten, niet voldoende in de vervoerbehoefte kunnen voorzien door het verleenen van toestemming voor on geregeld vervoer krachtens de wet auto vervoer personen desgevraagd de noo- dige verruiming van vervoergelegenheid zal worden verschaft. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cenl bij vooruitbetaling. EN DE RIJKSCOMMISSIE WERK VERRUIMING. Het Dagbl. voor N.Br. en Zee'and meldt: Drie maanden geleden zond de Sloe- commissie, destijds benoemd door den R.-Kath. Kieskring Middelburg, een brief aan de Prov. Rijkscommissie voor werkverruiming om medewerking inza ke drooglegging van het Sloe. Bij het schrijven was gevoegd de uitslag van een door de Heide Mij. ingesteld onder zoek, welk onderzoek uitwees dat een groot deel van het Sloe een niveau had hoog genoeg voor de drooglegging. De commissie hoorde daar niets meer van. Tot eergisteren de voorzitter een laconiek briefje ontving, waarin, met verwijzing naar het negatief antwoord van den Minister van Waterstaat aan de Kamer, werd te kennen gegeven, dat medewerking niet kon worden verleend. De rijkscommissie heeft blijkbaar niets anders gedaan dan gewacht en zich nu geposteerd achter den minister. Bemoedigend is dit voor de genoemde commissie niet. Ik doe als mijn collega Sint Nico- laas, en koop altijd m'n Kerstgeschenken in 't Geschenkenhuis. Van die kleine en toch zeer aardige cadeautjes, buitenge woon geschikt voor onder den Kerst boom, vind U, zoowel voor „Hem" als voor „Haar" in: cpi EEaa (Adv.) Dammen. Damwedstryd gespeeld te Goes op 20 December 1939. D. I. D. H, Goes Waarde G. v. Oost-M. Waterman 11 W. Dekker-J. Blok 02 J. Schipper-A. Sinke 20 J. Stokmans-C. Kamerling 20 J. v. d. Kreeke-J. van Fraassen 02 F. Fokke-C. v. Houte 20 A. Simonse-L. Kesselaar 02 J. Simonse-J. Nagelkerke 20 P. Liplijn-J. Pieper 02 D. v. d. Kreeke-M. v. Koeveringe 20 11—9 KINDERVERLAMMING. Te Poortvliet zijn volgens het „D. v. Z." in het gezin van den heer M. Bevelan der twee gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Deze ziekte is aldaar vastgesteld bij een kind van twee jaar en een van drie jaar. DE OPIUM-SMOKKELARIJ TE HANSWEERT. In de maand September werd te Hans- weert een Antwerpsch jacht aangehou den, waarop zeven kilo opium in beslag genomen werd. De verantwoordelijke persoon J. Provo uit Antwerpen, werd daarvoor door de Middelburgsche recht bank reeds veroordeeld tot zes maan den. De Antwerpsche rechtbank behandelde deze zelfde zaak en veroordeelde Provo eveneens tot zes maanden gevangenis plus 3500 frank boete. Provo zal alzoo voor dezelfde zaak zoowel in België als in Nederland zes maanden moeten brommen. Tholerr. Door de Dorcasvereeniging, uit gaande van de Geref. gemeente alhier, zijn voor de behoeftigeix 98 stuks klee- ren gemaakt en uitgedeeld. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Cornjum (Fr.), mr D. Boer lage, cand. te Oegstgeest; L. J. v. Kam te Beetgum en S. Zeilstra te Almkerk. Aangenomen naar Tricht, M. A. Krop cand. te Rotterdam. Naar St. Jacobi Pa- rochi en Wier (toez.), J. A. Bakker, cand. te Leiden. Bedankt voor Giessen-Nieuwkerk, J. de Lange te Wilsum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Maassluis, J. G. v. Min nen te Huizen. Emeritaat. DrH. Schok king, de nestor der Ned. Herv. predikan ten te 's Gravenhage, heeft wegens ge- zondheisredenen tegen 1 Febr. a.s. eer vol emeritaat aangevraagd. Heinkenszand. Bij de Geref. Kerk al hier is gekozen tot ouderling dhr L. van Vessem; tot diaken dhr C. Lokerse. Wissenkerke. Onze vroegere dorpsge noot, de heer P. A. Schippers te Eind hoven, slaagde voor het examen Staats- practijk diploma, voor Handel en Ad ministratie. Wclfaarfsdijk. Te Rotterdam slaagde voor coupeuse mej. T. D. den Boer te Wissekerke. Tholen. Geslaagd voor het examen M. O. Staathuishoudkunde en Statistiek on ze oud-stadgenoot dhr P. W. Blaas Pz., leeraar M. O. Staatsinrichting, thans chef afd. Soc. Zaken ter secretarie te Soest. KNOEIERIJ BIJ AANLEG VAN MILITAIRE WERKEN. Onder verdenking van frauduleuze handelingen bij den aanleg van mili taire werken in de provincie Utrecht, is een aannemer uit Uithoorn in arrest ge steld. Verschillende opzichters zijn ont slagen en men acht het mogelijk, dat nog meer arrestaties zullen volgen. Bij de levering van bouwmateriaal voor verscheidene verdedigingsobjecten zou geknoeid zijn, onder meer zou het ce ment en zand voor het beton ondeugde lijk zijn geweest. Verschillende objecten worden ge sloopt, en de aannemersfirma zal ze op eigen kosten weer moeten opbouwen. Ten einde in de toekomst voor derge lijke onaangename verrassingen be spaard te blijven, is de controle thans zeer verscherpt. Het Rijk zal door deze frauduleuze handelingen geen schade lijden, daar de betalingen nog niet zijn geschied en de voorwaarden "van de bestekken zoo scherp zijn geformuleerd, dat in alle mo gelijkheden wordt voorzien. Zware wagen vloog door brugleuning. Te Deventer is een aanhangwagen, ge laden met slakkenmeel, door de brug leuning van de schipbrug gereden en richtte flinke schade aan. De truck met oplegger, eigendom van den expediteur Hartgers uit Apeldoorn, reed de brug aan de Worpzijde af, toen de koppeling brak. De wagen werd onbe stuurbaar, schoof het voetpad van de brug op en vernielde met veel gekraak de brugleuning. De wagen bleef halver wege boven het water hangen. Het trot toir bleek vernield, de brugleuning over een lengte van tien meter versplinterd en een lichtmast had het eveneens moe ten ontgelden. Er bevonden zich geen voetgangers ter plaatse, al waren er wel menschen op korten afstand achter den wagen. Zij schrokken niet weinig, toen de wagen met veel gekraak door de leu ning schoot. Het verkeer werd nogal bemoeilijkt en de politie trad dan ook regelend op. Het brugpersoneel heeft met behulp van een kraanwagen den oplegger weer op het brugdek gebracht; onder leiding van den hoofdopzichter bracht de dienst van gemeentewerken noodherstellingen aan. Concerïhuis in Assen in vlammen. In den afgeloopen nacht werd Assen opgeschrikt -doo-r een felle brand, die om streeks 'half één is uitgebroken in het voor muziek- en tooneeluitvoeringen die nende Concert-huis, gelegen aan de vaart nabij de Markt. Het gebouw 'bestaat uit een gelijkvloers gedeelte en een 'bovenverdieping, waar achter de groote schouwburg is gelegen. Het vuur is op de bovenverdieping ont staan, terwijl de kellner® in de biljart zaal en het café nog aan 'het werk wa ren. Op 'de bovenverdieping wonen1 de beheerder van het gebouw, de heer Del- lebarre en zijn moeder, alsmede een be jaarde bloedverwante. De beide eerstgenoemden waren nog niet naar bed, toen de brand begon, doch de oude vrouw had zich reeds geruimen tijd te voren ter ruste begeven1. Een -half uur na 't uitbreken van den brand had men haar nog niet weten te bereiken, zoodat aangenomen word't, dat zij in de vlammen is omgekomen. Door het ijs gezakt. De 24-jarige P. Rekker uit Drachten is, toen hij per schaats naar de Veenhoop wilde rijden, onder Smalle door het ys gezakt en verdronken. Arbeider gedood. Ter wijl de arbeider C. D. Gebuys tc Medem- blik Dinsdagavond uit de Wieringer- meer met paard en wagen huiswaarts keerde, geraakte het paard op hol. De bestuurder viel van den wagen en kwam onder een der wielen terechthy was op slag dood. De ongelukkige was gehuwd en 26 jaar oud. Vliegvelden worden akkers. Generaal Franco heeft op dracht gegeven, dat de meeste vliegvel den in Spanje aan den landbouw terug gegeven zullen worden. De politieke jun ta heeft verder besloten een nationale arbeidsorganisatie op te richten, naar het voorbeeld van de Italiaansche Lavo- ro, om den arbeiders de bescherming van den staat te verzekeren. Boerin door wolven belegerd. Een boerin in Plataci bij Gosenca (Provincie Galabrië) Italië, heeft een gevaarlijk avontuur beleefd, dat gelukkig goed is afgeloopen. Bij haar terugtocht van het veld, werd zij door een wolkbreuk verrast, zoodat zij haar weg niet kon vervolgen. Zij zocht haar toevlucht onder een boom, om daar gunstiger weer af te wachten. Plotseling hoorde zy in de na bijheid het gehuil van een troep uitge hongerde wolven. De vrouw slaagde er nog in om in een hoogen boom te klim men. Toen begon echter een regelmatige belegering van den boom door de uit gehongerde beesten, die telkens weer tegen den boom omhoog sprongen. De vrouw bevond zich in den hoogsten top en probeerde de wolven af te leiden door haar kleedingstukken naar beneden te werpen. De roofdieren hielden echter tot den morgen stand. Tot groot geluk van de vrouw, die in geheel overspan nen toestand verkeerde, kwam toen een boer uit de omgeving opdagen, die haar bevryden kon. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal ln uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende ia, ver teert uw voedsel niet, liet bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leve--Pületjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. Zitting van hüdenmoroien. Aanwezig 28 van de 42 leden, Behalve de reeds eerder genoemde heeren zijn afwezig de heeren. Geuze, van Duin, de Looze, de Loof, Rorije, de Priester, Geel- hoedt, de Feijiter en Dekker. Algcm. beschouwingen over de provinciale begroc<ting>. Dhr Staverman (v.d.) bespreekt de verkiezing van leden van Ged. Staten. Sprekers cri de coeur van 1938 is niet te vergeefs geweest. D'e fractie van den Vrijheidsbond 'belegde e'an vergadering van 'de fracties. In deze vergadering wa ren twee fracties, die principieel be zwaar hadden tegen verbreeding van de basis. De Stk. 'Geref. Ihadden 'bezwaar 'te gen een samenwerking met de R.K. De A.R. had principieel bezwaar tegen de verkiezing van een S.D.A.P.-er, wat spr. niet begrijpt, gezien de verkiezingen in andere provincies. Toen volgden langdurige onderhande lingen, tusscben de fracties, die tot dus ver het college samenstelden. Volledige overeenstemming werd aan vankelijk niet bereikt. Maar spr. laakt het, dat zoo groote geheimzinnigheid is betracht. Meer openhartigheid ware ge- wensc'ht. Spr. keurt dit af vooral van de liberale fractie. Deze kreeg een zetel, ook een Ganossa. D'e (buitengewone zetel werd ook aan rechts gegeven. Spr. zal niet zeg gen, hoe hij1 over deze dingen denkt. D'at zou hem in botsing met den hamer 'van den voorzitter brengen. Er is echter in de landsregeering het een en ander gebeurd. Daar is een bree- dere basis tot stand gekomen. H. M. 'de Koningin wekte op tot meer toenadering en een elkaar begrijpen. Maar dit college van Ged. Staten: is tot stand gebracht door 28 van de 42 leden. Spr. zou als hij daar zoo 'zat heengaan en, het provinciaal belang laten voorgaan boven het politieke. Dhr Onderdijk (s.d.) gaat met dit betoog accoord. Het is gisteren gebleken, dat Ged. Staten ook het vertrouwen: van de minderheid moeten hebben. Spr. be treurt de tegenwoordige samenstelling van Ged. Staten in hooge mate. Waarom de vooruitstrevende S.D'.A.P. niet gegeven wat haar toekomt? Minister de Geer dacht er anders en: beter over. Spr. behandelt vervolgens de werkloo- zen- en de gezondheidszorg. Ged. Staten stelden zich altijd op het standpunt, 'dat de werklo-ozenzorg in de eerste plaats een zaak is van Rijk en ge meente. Dit betreurt spr.. Spr. waardeert wat gedaan wordt, maar beter zou zijn dat een commissie uit Prov. Staten met Ged. Staten deze zaak aanpakte. Een stelselmatig plan heeft ontbroken. Het is tot heden stukwerk geweest. We kunnen niet tevreden zijn, als een1 lid ivan Ged. Staten op een andere plaats zegt, dat er in Zeeland in 50 jaar geen werkloosheid behoeft te bestaan. Voor zoover de provincie onmachtig is, zal het Rijk moeten steunen. Een motie. Spr. dient een motie in, waarin Ged. Staten worden verzocht middelen te be ramen om door het voeren van een wel- vaartspolitiek 't peil van de Zeeuwsche bevolking te verhoogen en daartoe, als Ged. Staten dit noodig achten een com missie uit de Prov. Staten samen te stel len en: eventueel de 'hulp van de regee ring in te roepen. De sterfte tengevolge van üe t.b.c. stijgt vooral op het platteland. Daar wordt te weinig aan gezondheidszorg gedaan. De woningen laten veel te wenschen over. De plattelandsbevolking wil wel doen wat ze kan. Spr. wijst b.v. op de groote aantallen led-en- van de vereenigingen voor ziekenhuisverpleging. Maar van de ziekenfondsen zijn te weinig leden op het platteland. De loonen zijn te laag. Het aantal leden van ziekenfondsen' in de arme provincie Drente is grooter. Hier moet stimuleerend worden gewerkt. In Gelderland is een commissie als door spr. bedoeld. Het programma daar voor leest spr. voor. Een subsidie van f 6000 is aan deze commissie toegestaan. Zeeland kan niet zooveel doen, zegt spr., maar hier kan men' toch wel een groot bedrag ivoor de Zegam beschikbaar stel len. Spr. vraagt verder aan Ged. Staten te letten op de prijsstijging der levensmid delen en -zoo noodig met voorstellen te komen tot een: duurtetoeslag speciaal voor de arbei'ders en lage ambtenaren. Dhr v. d. F e 11 z (G.H.) wijst op den on-zékeren toestand ook op financieel ge bied. Spr. heeft telkens van Ged. Staten gehoord: de financiën der provincie zijn gezond, maar wees voorzichtig, pas op voor nieuwe uitgaven. Maar zij zagen kans een reserve van 2 ton te maken: het toonbeeld van ec'ht-Hollandsche dege lijkheid. Door de veranderde tijdsomstandighe den is spr. nu dankbaar voor de gevoer de financieele politiek. Hij feliciteert daarmede de provincie. Spr .juicht ivan harte de t.b.c.-bes-trij- ding toe. Maar bij' het geven van subsidie moet een grens getrokken worden'. Spr. vraagt of de voorgestelde nieuwe subsidie hiervoor niet in strijd is met de politiek van Ged. Staten om geen nieuwe subsi dies toe te staan. Een kleine stijging van de t.b.c.-sterfte over één jaar zegt niet veel. Men moet over een langere periode zien1 en dan is er geen stijging. Spr. zou liever meer steun willen ge ven aan de verpleging van arme krank zinnigen. Verder vestigt spr. er de aan dacht op, dat de post rente zal stijgen. Ook de tegenwoordige omstandigheden moeten de aandacht vragen. D'aarom vraagt spr. of -de verleden jaar ingevoer de belastingverlaging wel gehanidhaafd kan blijven. Intrekking zou een daad van moed en durf zijn. Waarom moest dhr 'Onderdijk er den nadruk op leggen, dat hij gezien de sa menstelling van Ged. Staten, met critiek zou komen? Men moet met de werkelijk heid rëkenen. De werkloosheidsbestrijding is een taak van Rijk, provincie en gemeente. Natuur lijk moet men rekening houden met bet budget 'der provincie. Ook spr. verwijst naar de door den heer Onderdijk geci teerde woorden van Mr Dieleman. Als bezwaar tegen' bet beleid van Ged. Staten noemt spr. dat zij de Prov. Sta ten te weinig en te laat inlichten. Spr. herinnert er aan, dat Ged. Staten vorig jaar nog eens 'hebben uitgesproken dat Prov. Staten het hoogste bestuurs college in de provincie zijn. Maar het lijkt wel, dat Ged. Staten dat zoo be'doe- len als die ivrouw, die haar man om den v'nger windt en hem toch verzekert, dat hij de baas is. Het schijnt, dat Ged. Sta ten graag zien, dat al hun voorstellen met de minste weerstand worden aange nomen. Het kan wel eens zijn, dat de over winning van gisteren een Pyrrhus-over- winning is geweest. Vele voorstanders hebben 'het wrange gevoel, dat hun hou- 'ding feitelijk niet juist was. Het frappeert spr., dat Ged. Staten zoo dikwijls iets zullen overwegen, maar dat Prov. Staten er zoo weinig van 'hooren. Wat de kwestie van samenstelling van Ged. Staten 'betreft, vraagt spr. of zij' wel van zooveel belang is in dezen geweldi gen tijd. Men moet zoo weinig mogelijk tegenstellingen oproepen of verscherpen. Namens de Gbr. Hist, fractie zegt spr. dat zij aanvankelijk bereid was mee te werken aan een college op zoo breed mogelijke basis. Dait ligt in de lijn van baar pro-gram ivan beginselen. Toen men echter bleek niet tot over eenstemming te kunnen komen, was het woord aan de rechterzijde. Door deze is toen gepoogd te komen tot een breeU-ere basis dan nu. Niet 28 maar 32 le den zijn in de gelegenheid ge weest een college samen te stellen. Toen ook dit niet lukte, is men teruggevallen op de vroegere samen stelling. Spr. meent, dat er bij enkelen princi- pie-ele bezwaren waren tegen een zoo breed mogelijke basis. D'eze bezwaren wil spr. niet beoordeelden. Spr. had die niet, al was er wel een zekere reserve. Spr. erkent, dat er biji sommigen ter linker zijde belangrijke veranderingen zijn waar te nemen. Wel zijn daar groote verschil len ook op sociaal en economisch gebied. Men moet ook niet alleen letten op de evenredigheid. Er zijn ook andere fac toren. In dezen tijd bedreigen groote gevaren ons volksbestaan. Kleine verschillen en tegenstellingen moeten niet worden uit gemeten. We moeten die verzachten en naar eenheid streven. Onder één voor waarde, dat die eenheid geen algemeene De „leider" der N.S.B. heeft zyn licht laten schynen over de Russische eischen aan Finland en den daarop gevolgden inval der Russische horden. „Als de Russische eischen niet verder gegaan zyn dan die hierboven genoemd, en dit is vrywel zeker, dan had de Fin- sche regeering moeten toegeven en wach ten op betere tydenbeter 1/100 of zelfs 1/10 deel afgeven dan in de pan te wor den gehakt en alles kwijt te zijn. De Finsche regeering heeft daaren tegen gelyk gehad te weigeren als het Finsche leger in staat blijkt Ruslands inbraak te beletten, of als het kan reke nen op afdoende hulp van buiten. Zoo noch het een, noch het ander het geval is, is de Finsche regeering heldhaftig ge weest ten koste van het Finsche volk, met als resultaat den ondergang van het Finsche volk. Geen regeering heeft daartoe het recht. Als het einde van den strijd is de onder gang van Finland, dan had de Finsche regeering ongelyk. Als het einde van den stryd is dat Finland zich gehand haafd heeft, dan had de Finsche regee ring gelyk. Het resultaat beslist." De „Nederlander" merkt hierbjj op: Het is een wel heel defaitistische theo rie, die in den aanhef van dit citaat ge- gegven wordt. Het kleine land, dat ver moedt geen hulp te zullen krijgen, moet dus maar aan de eischen van den groo- ten buur toegeven. De oplossing is gemakkelijk, doch niet verheffend. En bovendien dom, want de schryver van dit wetenswaardige allerlei zou hebben kunnen begrypen, dat een maal de tien procent toegegeven de weg naar de volgende tien procent is gebaand enzoovoorts. Het tweede deel van dit citaat is iet wat onzinnig. Aan de regeering van zoo'n land wordt daarin de eisch gesteld, dat zij helderziend zal zyn. Als de stryd gunstig verloopt, heeft zij gelyk in haar bevel tot strijden ge had. In het andere geval ongeluk Dit in- en uitpraten helpt echter een Regeering, die de verantwoordelijkheid voor de beslissing n u draagt, bitter wei nig." De „Nederlander" ziet over het hoofd, dat men toch in Utrecht advies kan vra gen! 'humanistische is. We beseffen dat alleen ons -geloof in Christus zekerheid en va -: heid kan geven. Dat geloof moet onze grondslag blij en. Spr. hoopt, dat ook de linkerzijde 'dat -zal inzien. 'Spr. erkent, dat ook de Christenen zoo- weinig leesbare brieven van Christus zijn Dhr Kodde (S.G.P.) zou er tegen zijn om nu reeds de belastingverlaging in te trekken. Misschien is het mogelijk op de bo-otdiens'ten te bezuinigen. D'e tech nische diensten vergen in Zeeland veol van de financiën. Spr. heeft geen bezwaar tegen- ophef fing van het provinciaal verslag, als de bescheiden maar -op andere wijze worden verstrekt. Verder dringt -spr. aan op het bezuini gen- op de -kosten 'door 'het drukken der notulen. Interrupties: Ophouden! Kort maken' Dhr Kodde gelooft, dat de bevolking er prijs op stelt, dat de belangen der pro vincie behoorlijk worden besproken en dat zij voor het N.S.B.-stelsel weinig ge voelt. Volgens spr. «doet de provincie veel aan werkloosheidsbestrijding (aanleg en ver betering van wegen b.v.). Elke belasting verlaging is indirect werkloosheidsbestrij ding. Hoe meer welvaart, hoe meer werk. Wat de samen-stelling van Ged. Staten betreft, zegt spr. dat zijn fractie aan de bespreking heeft deelgenomen. Die be spreking is serieus gevoerd. Er was ver trouwen onderling. Dat 'heeft spr. op prijs gesteld. Dat de S.G.P. aan die breeds basis niet kon samenwerken, is echter te 'begrijpen. Zij kon niet samenwerken met de partijen uit den volkswil en met 'de Roomsch-Kat'holieken. Dat is voor haar een zaak van 'beginsel. De R.K. kerk staat boven den staat. Spr. betreurt, dat de andere Prot. Ohr. fracties de R.K. hebben gekozen boven de Stk. Geref. Spr. vraagt zich af of als het gebeurde in de landspolitiék toen reeds bekend was ge weest, deze houding ook zou zijn aan genomen. Het was voor spr. een verrassing dat twee zetels aan de R.K. waren toegewe zen. Spr. eindigt met het uitspreken dat God regeert. In Zijn wegen hebben we te wandelen. Dhr Adriaanse (v.d.) zal een paar verdiepingen lager blijven. Spr. komt op tegen de voorgenomen verdwijning van het Prov. verslag. Het kan desnoods be kort worden. Veeleischend zijn de Staten niet. Ze denken meer aan het personeel dan aan henzelf. Voor zichzelf vragen ze alleen een schoone handdoek op een ze kere plaats. (Gelach.) Verder bespreekt spr. 'de boivem on ondergronds-che netten der P. Z. E. M. 'e Oo-stkapelle. De eerste dienen zooveel mo gelijk te verdwijnen. Men heeft er vaak liohtstoornis door. Dhr B o o g e r d (lib.) bespreekt ook de verkiezing van Ged. Staten. Het '9 principieel niet juist om te zeggen, dat de zes beste leden moeten worden' aan gewezen. De leden der Staten zijn geko zen op partij-programma's. Men moet met de politieke verhoudingen rekenen- De liberalen nemen een mi'dden-positie

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2