Uit de Provincie Gemengd Nieuws MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. Schore. Nadat de hier gelegerde mili tairen enkele dagen geleden een tractati-e (chocolademelk, koeken en sigaretten) van de burgerij hadden gekregen, hebben de militairen thans een gezellige avond aangeboden aan de burgers. De bataljons commandant opende dezen feestavond, waarna een rijk programma werd afge werkt, bestaande uit zang, voordracht, film en muziëk. De burgemeester brac'ht dank voor het gebodene. De militaire cantine was tjokvol 'en militairen en bur gers kunnen terugzien op een zeer ge slaagden avond. Yerseke. Onze vroegere dorpsgenoot de heer D. Schaalje, brigadier bij de Rijks- veldwacht, standplaats te IJsselmonde, is geslaagtd voor het examen situatie-teeke naar. WALCHEREN Oostkapelle. Maandagmorgen reed een vrachtauto door het springen van den band op den Noordweg tegen een boom. De auto was in gebruik bij den aannemer P. van Dongen welke alhier de dorp straat verbetert. De vader van den aan nemer, die naast den chauffeur zat, werd er uitgeslingerd en bekwam ver schillende kneuzingen. Hy moest zich onder behandeling van Dr v. d. Harst stellen. De auto was zwaar beschadigd. NOORD-BEVELAND. Slachtoffers van het ijs. WOENSD Ai 54e JAARGi Goed voorbeeld. Een stadgenoote, die onbekend wenscht te blyven, zond den penningmeester van de vereeniging tot bezoeken der armen f 100,in de hoop dat haar goede voor beeld zal nagevolgd worden. IJspret. De exploitant van St. Joris is er vlug by geweest om de tennisbanen in den tuin te doen onderloopen. Gistermiddag en avond is er reeds veel gebruik ge maakt van deze gelegenheid om te rij den. Het was er steeds gezellig en niet t e druk. De baan op het één cm dikke ijs was goed verzorgd en na de avondpret is de baan geveegd, geschaafd en opnieuw on der water gezet. Bij doorgaand vriezend weer en daar door opening van andere banen, zal de St. Joris-baan minder volmaakte rijders herbergen, maai' dan zal zy geknipt zijn voor kinderen en voor hem of haar die als leerling zyn aan te merken. JHR IR J. L. BOREEL f- De ingenieur van den Polder Walche ren, Jhr Ir J. L. Boreel, die reeds voor eenigen tyd in het gasthuis een operatie heeft ondergaan, is gisteren aldaar op 54-jarigen leeftijd overleden. Met Jhr. Boreel is iemand van ons heen gegaan, wiens naam steeds onver- brekelijk zal verbonden blyven aan de bemaling van den polder, waarvan het overgroote nut, juist in de achter ons liggende maanden weer zoo ten volle be wezen is. Toen Jhr. Ir Boreel zijn werk te Mid delburg aanving in 1921 was de tegen stand van bepaalde zyde tegen bemaling van den polder nog niet gebroken. Zijn plannen tot bemaling van het deel van het eiland ten westen van het kanaal, zjjn echter ten slotte aangenomen en wie even terugdenkt aan de groote meeren, die in de lage deelen van den polder kon den ontstaan, zal het groote nut van het in het kanaal uitkomende gemaal „De Boreel" volkomen erkennen. Het groote nut bleek al spoedig en het was ook vol gens de plannen van den volgens men- schelijk begrip veel te jong overledene, dat nu een paar jaar geleden het gemaal aan de Zuid-Watering werd in gebruik gesteld. Wy herinneren ons den tocht met den hoogstaanden deskundige naar dat gemaal, waar hij ons op eenvoudige wijze mededeelde wat daar tot stand is gebracht. Ten slotte is nu ook bij Veere een klein gemaal verrezen en de achterbly- vende familie moge overtuigd zijn, dat de wijze waarop wijlen jhr. Boreel dit levenswerk heeft voltooid, in breeden kring ten hoogste wordt gewaardeerd en in de herinnering zal voortleven. De overledene was officier in de Orde van Oranje-Nassau, waaruit wel blykt, dat men ook van hoogerhand zijn groote arbeid ten volle wist te waardeeren. Het is wel treffend, dat slechts drie en een halve maand na het verscheiden van den heer J. A. Vertregt, voorzitter van het bestuur der Ambachtsschool, dit aan zich ontvallen ziet jhr Boreel, die als ondervoorzitter en als voorzitter van de commissie van onderwijs jarenlang met wylen den heer Vertregt heeft sa mengewerkt. De overledene was ook dirigeerend lid van de Teekenacademie en van het re genten-college over het Huis van Bewa ring. De ter aarde bestelling zal plaats heb ben op de algemeene begraafplaats al hier op Donderdagmiddag te half drie. Afscheid van den burgemeester. Kloetinge. Naar wy vernemen, zal de burgemeester, de heer C. Za n d e e, aan wien wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftyd eervol ontslag is verleend, in een vergadering op Don derdag 28 Dec., des n.m. twee uur af scheid van den Raad en de gemeente nemen. Kruiningen. Zaterdagmiddag verga derde de Kring Oostelijk Zuid-Beveland der Z.L.M. onder leiding van haar voor zitter dhr Scheele-de Putter. Dhr A. v. Hootegem werd als bestuurslid herkozen. Op deze vergadering waren mede aan wezig de heeren mr P. Dieleman, voorz. der Z.L.M. en Ir J. D. Dorst, de voedsel- commissaris voor Zeeland om een z.g.n. praatmiddag te houden. Deze praatmid dag is dan ook werkelijk gehouden want de belangstelling was zeer groot en de vragen waren vele. Zondagavond wilde dhr v. B. alhier van een groote gevulde warmwaterstoof welke op de kachel stond het sluitstuk afnemen. Door den grooten druk van het stoomende water vloog het sluit stuk er af waardoor genoemde v. B. en zijn vrouw brandwonden aan hand en hoofd opliepen. Gelukkig kon v. B. de deur door de stoom heen bereiken en deze openen, waardoor het ongeluk nog vry goed afliep. Hansweert. Het Nederl. motorschip „Telegraaf 4" met een lading stukgoed van Antwerpen naar Rotterdam heeft machineschade opgeloopen en is door de „Telegraaf XI" naar Rotterdam ge sleept. Rilland-Bath. Gisteren hield de Alge meene Broodcommissie alhier haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer C. van Gorsel, sprak een kort openings woord, waarop door den secretaris het jaarverslag werd uitgebracht, waaruit bleek, dat door de Commissie 906 K.G. brood was uitgedeeld, verdeeld over 26 gezinnen, De ontvangsten hadden bedra gen f302,15 en de uitgaven f209,25, zoo dat thans in kas was een bedrag van f92,90. Door de heeren J. van Damme en D. Butijn werd de rekening nagezien en in orde bevonden. Besloten werd wederom met lijsten bij de ingezetenen rond te gaan en dan op 15 Januari a.s. wederom met de bedeeling te beginnen. Hierop werd door den secretaris-penningmeester den heer E. Tange, ontslag gevraagd als zoodanig, wegens zijn voorgenomen ver trek uit deze gemeente, welke functie dezer dagen juist 25 jaar geleden door hem werd aanvaard. Door den voorzitter werd een woord van dank en afscheid tot den scheiden den secretaris-penningmeester gesproken. Besloten werd sollicitanten voor deze be trekking op te roepen. Wolfaartsdijk. Maandagavond hield de Geref. Oudervereeniging haar niet druk bezochte jaarvergadering onder leiding van den 'heer J. Verschuure. Deze werd herkozen als voorzitter. Er werd verslag uitgebracht van den arbeid op de kna pen- en meisjesvereeniging. Daarna le verde de heer Balkenende een inleiding over het onderwerp: „Bouwen naar het gemaakt bestek." De plassen in de Yerseksche Moer, die anders bij vorst aan de schaatsen rijders een prachtige rijplaats boden, zijn dit jaar door de goede werking van het electrisch gemaal aan het kanaal door Zuid-Beveland geheel verdwenen. Nu is er evenwel e'en terrein in den Olsende- polder dat prachtig ijs heeft, n.l. achter de 'hoeve van wethouder de Koeyer. Het zal echter, in verband met de bijzon dere omstandigheden, moeilijk zijn dit te bereiken. 's Heer Arendskerke. Maandagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Met kennisgeving afwezig dhrn J. Snoodijk en C. van Antwerpen. Allereerst deelt de voorzitter mede, dat, zooals uit een schryven van den Mi nister van Sociale Zaken blykt, ook voor de werkloozen dezer gemeente een kerst- gave zal worden verstrekt en de ver hoogde kolentoeslag van f 1.30 zal gel den. Als centrale werkobjecten, waar ook de werkloozen dezer gemeente kunnen worden te werk gesteld zijn aangewezen een werk van dhr W. Kakebeeke in den Schengepolder, 'n werk bij dhr J. M. van Nieuwenhuijzen te Nieuwdorp en het afgraven van een inlaagdijk in den Zuid- Kraaijertpolder. Naar een gemeentelijk werkobject wordt uitgezien, vermoedelijk zal hier voor o.a. in aanmerking komen het dem pen en rioleeren van verschillende sloten te Nieuwdorp. Als eerste punten der agenda worden m.a.s. de pensioensgrondslag van den havenmeester vastgesteld op f 900, en vastgesteld een wijziging der gemeente- begrooting 1939. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde het vaststellen der bezoldiging van het personeel verbonden aan den Distri- butiedienst in den distributiekring 's H. Arendskerke. De voorzitter zegt hierbij, dat ingevolge de gemeenschappelijke re geling de raad der centrale gemeente de bezoldigingen heeft vast te stellen. M.a.s. wordt besloten de bezoldiging van den leider vast te stellen op f 1500 en van den plaatsvervangend leider te vens ambtenaar op f 1000. Daarna wordt op voorstel van B. en W. m.a.s. benoemd tot gemeente-opzich ter, voorloopig voor den tijd van 1 jaar, op een belooning van f 250 dhr F. de Ruiter te 's Heer Arendskerke. Daarna stelt de voorzitter aan de orde het benoemen van een lid van het Burg. Armbestuur van 's Heer Arendskerke. Aanbevolen worden dhrn. D. W. Linden- bergh (aftr.) en M. A. Nijsse Chrzn. Ge kozen wordt dhr D. W. Lindenbergh. Eveneens heeft plaats de benoeming van een lid van het Groot Armbestuur van 's Heer Hendrikskinderen. Aanbevo len worden dhrn E. Rouw (aftr.) en Jacs. Snoodyk. Benoemd wordt dhr E. Rouw. Op voorstel van B. en W. wordt m.a.s. besloten aan dhr J. Tramper te Hein- kenszand met ingang van 1 Januari 1940, op diens verzoek, eervol ontslag te verleenen als schoonkouder der klok ken en uurwerken. Vervolgens wordt m.a.s. besloten in voormelde functie te benoemen dhr P. Traas te 'sHeer Arendskerke. Thans komt aan de orde de behande ling der begrooting van het Groot Arm bestuur van 's Heer Hendrikskinderen, dienstjaar 1940. Na toelichting van den voorzitter wordt m.a.s. besloten deze vast te stellen in ontvang en uitgaaf gewonen dienst op f 4725.05 met een post voor onvoorzien van f 168.05. Vervolgens komt in behandeling de begrooting van het Burgerlyk Armbe stuur van 's Heer Arendskerke, dienst jaar 1940. Hierbij zegt de voorzitter, dat deze begrooting niet gelijkluidend is met de oorspronkelijk ingediende. Hierin kwam o.a. voor een verhooging der be- stuursvergoeding en verhooging jaar wedde secretaris-penningmeester. Na eenig overleg is de verhooging van de jaarwedde van den secretaris-pen ningmeester met f 50 gehandhaafd. Na een korte discussie wordt m.a.s. besloten ook deze begrooting vast te stellen en wel in ontvang en uitgaaf gewonen dienst op f 11253.76, kapitaaldienst f 11020.16, met een post voor onvoorzien van f 76.89. In verband met de a.s. jaarswisseling houdt de voorzitter een korte rede, waarin hij wijst op de donkere tijdsom standigheden en de hoop uitspreekt, dat God onze Koningin en het Kabinet de wijsheid en de kracht moge geven om het schip van staat door de branding te voeren in veilige wateren. Spr. dankt allen zeer voor hetgeen in het afgeloopen jaar in het belang der gemeente hebben helpen tot stand bren gen en voor de prettige en aangename samenwerking. Spr. wenscht de leden met hunne gezinnen in het nieuwe jaar dat geboren staat te worden, geluk en voorspoed. Namens alle raadsleden dankt de heer Hommes den voorzitter voor de vrien delijke woorden. Kats. Maandagavond vergaderde de Gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester <5. W. A. Stute. De secretaris was wegens ziekte afwezig; afwezig met kennisgeving P. de Regt. De voorzitter stelde den Raad voor om aan Ged. Staten ontheffing te vra gen voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Alzoo besloten. Verzoek van de Christelijke en Mo derne Landarbeidersbonden betreffende steun. B. en W. stellen den Raad voor om steun te verleenen aan hen die hier voor in aanmerking komen. Alzoo beslo ten. Na de rondvraag die niets ople verde volgde sluiting. Colijnsplaat. Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de Raad voltallig. Wegens ziekte van den secre taris wordt tijdelijk benoemd dhr S. B. de Pree, ambtenaar ter secretarie, die in handen van den voorzitter de eeden af legt. In verband met de plannen tot het bouwen van een bom- en brandvrije kluis is de gemeenteopzichter uitgenoo- digd hierover te adviseeren. Daar het niet mogelijk is ondergronds te bouwen vóór het gemeentehuis, is een begroo ting gemaakt van een plan bovengronds in een der vertrekken in gebruik by den concierge. Hieruit blijkt dat een en an der zeer hooge kosten zal meebren gen en moeilijk is uit te voeren. Evenzoo als men de kluis zou plaatsen in het zij kamertje. Dhr Hartog vraagt of niet gebouwd zou kunnen worden aan den achterkant op het nog onbebouwde stukje grond, hoewel men dan buitenom de kluis zal moeten bereiken. De gemeenteopzichter zal nogmaals hierover een rapport uit brengen. Met alg. st. wordt besloten ontheffing- te vragen voor hoogstens twee jaar voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Met alg. st. wordt besloten voor de bijz. school de vergoeding over 1938 vast te stellen op f 973,81. Van den gemeentewerkman J. Ale- bregtse is een adres ingekomen voor verhooging zijner jaarwedde. De voorzitter deelt mee, dat adressant eertijds is benoemd op f 700 per jaar. De werkman de Looff geniet een jaarwedde van f 950. Daar thans het levensonder houd duurder wordt, achten B. en W. voor eerstgenoemde een verhooging van f 50, ingaande 1 Jan. 1940, billijk, wat wordt aangenomen met alg. st. Verder kwam ter tafel een adres, on derteekend door de raadsleden Contant, Verburg, Janse en Breure, behelzende het voorstel tot afschaffing van de ker mis. Dit verzoek, op duidelijke wijze ge motiveerd, wordt door den voorzitter voorgelezen. Weth. Dees brengt naar voren, dat ook een nationaal feest zijn uitspattin gen kent. Dit is dus gelijk. Van andere dorpen is niemand verplicht naar de kermis te komen. Spr. ziet in deze ge zellige festiviteit geen zonde. Wat daar gebeurt, is voor ieder zichtbaar. Wil men onzedelijkheid, dan kan dit toch wel gebeuren ook buiten de kermis. Dhr Hartog sluit zich hierbij aan. Op een ander feest zijn de uitspattingen grooter dan op een kermis. Spr. zal daarom niet meehelpen om de kermis af te schaffen. Mocht eenmaal de vrede worden geteekend, dan zyn de menschen blij en is er dus ook reden om een feest te vieren. Er zullen dan ook uitspattin gen plaats hebben. Verder wordt een aantal menschen schade berokkent. Dhr Vink zegt eveneens, dat dit voor veel menschen een schadepost zal betee- kenen. Deze menschen zitten voor zware lasten. Hun wordt thans verdienste ont nomen, wat Spr. erg vindt. Weth. Dees merkt nog op, dat met de kermis, juist voor velen die anders geen vry hebben, nu de gelegenheid bestaat zich ook eens buiten het eiland te bege ven, wat spr. wel toejuicht. Het voorstel tot afschaffing wordt in stemming gebracht, en aangenomen met 4 tegen 3 st. Tegen de heeren Dees, Hartog en Vink. Weth. Verburg deelt mee, dat hij tot een accoord is gekomen met dhr v. d. Weele, wat betreft de haag by de be graafplaats. Dhr Janse vraagt hoe het staat met de boomplanting aan den Molenweg. Weth. Dees deelt mede, dat boomen zijn aangeschaft bij de fa. v. d. Have, doch dat deze niet voor Januari tyd heeft om te planten. De voorzitter wenscht de leden een gezegend Kerstfeest, waarna sluiting. TWEE MILITAIREN VERDRONKEN. Gistermiddag zijn twee militairen van ongeveer dertigjarigen leeftijd, P. de Win ter en M, de Wilde, beide wonende te Gaasterland, bij het schaatsenrijden op de Hoogeveenschevaart te Osse- sluis door het ijs gezakt en verdronken. Onmiddellijk stelde de sluiswachter pogingen in het werk om de drenkelin gen op het droge te krijgen, waarbij hij gebruik maakte van een ladder. Na eeni gen tijd gelukte het hem de militairen uit het water te halen, doch de levens geesten waren toen reeds geweken. De dertigjarige arbeider K. Reitsma uit O e n k e r k is gistermiddag omstreeks twee uur bij het schaatsenrijden op de Ringvaart ter hoogte van de werkver schaffing Buitenveld onder Veenwouden in een wak terecht gekomen en ver dronken. Gistermiddag is de 25-jarige land arbeider J. Raggers uit Steggerda bij het schaatsenrijden op de gekanaliseerde rivier de Linde door liet ijs gezakt en verdronken. R. laat een vrouw en twee kinderen achter. Gistermiddag is te Boornzwaag een 25-jarige veehouder, die te Sneek op de Langstaartenpoel aan het schaatsen rijden was, in een wak gereden en ver dronken. ERNSTIGE VEEVERGIFTIGING. Vele gevallen van miltvuur in de Rijnstreek. Op verscheidene boerderijen in de ge meenten Hazerswoude, Leiderdorp en Koudekerk langs den Rijn, doet zich een ernstige verspreiding van miltvuur voor. In de twee laatste dagen zijn twaalf koeien aan deze zeer gevaarlijke ziekte bezweken, terwijl nog een tiental geval len onder behandeling zijn. Vermoedelijk wordt de ziekte verwerkt door het veevoeder. De heer N. A. Commandeur, veearts te Leiden, deelde aan de „Leidsche Courant" mede, dat deze wijze van besmetting vrij zeldzaam is, en zich, merkwaardigerwijs, ook tijdens den vorigen oorlog heeft voor gedaan. De miltvuur-bacterie komt in den vorm van sporen in den bodem voor, Door het koren, dat op zulken bodem wordt ge teeld, komt zij in het meel terecht. In het lichaam van runderen ontwikke len deze bacterieën zich snel, tot milliar- den en milliarden. De moeilijkheid van deze veeziekte is, dat zich geen ziekteverschijnselen voor doen tot vlak vóór den dood. De tempe ratuur van de dieren is echter zeer hoog (42 gr.), doch overigens is van de ziekte niets te bespeuren. Bij tijdige serum-inspuiting is de kans op genezing groot. Gevallen van miltvuur doen zich thans ook voor in Wassenaar, Nootdorp, Pijn- aclcer en Berkel. Overval te Hillegom. Een 64-jarige winkelierster aan de Hoofdstraat te Hillegom, P. I-I., hoorde half drie gisternacht gestommel in den winkel. Zij draaide overal licht aan en ontdekte in de keuken een man, die op zoek was naar buit. Op dreigenden toon vroeg hij de vrouw om geld, waarop zij antwoordde dit niet in huis te hebben. De man trad nog dreigender op en zeide haar te zullen wurgen als zij hem geen geld gaf, waarop hij haar bij de keel greep. De winkelierster verweerde zich zoo krachtig, dat het lawaai den inbreker op de vlucht deed slaan, onder bedreiging echter, dat hij zou terugkomen als zij om hulp riep. De man verdween door de achterdeur, waarna de vrouw om hulp ging roepen. Een voorbijganger begaf zich naar de politie. Mej. P. H. was erg overstuur, doch kon niettemin een goed signalement geven. Het onderzoek wordt voortgezet. Meisje door geweerschot gedood. Gisteravond is in den Gelderschen Ach terhoek een meisje uit Eibergen door een geweerschot zeer ernstig gewond. Tegen elf uur passeerde een auto een militaire wachtpost. Deze voerde geen voor- of ach terlicht, doch alleen brandde de schijn werper, die bovenaan den wagen was bevestigd. De soldaat gaf bevel tot stop pen, doch daaraan voldeed de auto niet. Hierop loste de militair een schot, waar op de auto stilheild. De chauffeur stapte uit den wagon, maar loon do soldaat op hem afkwam, stapte hij weer in en reed weg. De soldaat schoot toen nogmnnb op den wagen, die echter doorreed. Enter is gebleken, dat zich in de auto twee dames en twee heeren uit Eibergen be- vonden. Een der dames is door het schot ernstig in het hoofd gewond door een kogel, die achter door de auto werd ge. schoten. De chauffeur heeft later meegedeeld, dat hij, toen hij uitgestapt was, niets had ge. zien en daarom was doorgereden. De auto werd in beslag genomen voor het huis van een dokter, die de eerste hulp ver leende. Het meisje, dat ongeveer 20 jaar oud is, werd naar het R.-K. ziekenhuis te Enschedé vervoerd en is daar over leden. Felle brand op Urk. Gisteravond is te Urk brand ontstaan in een van de houten keten van de aan- nemersfirma Van Marken en Co., die al daar werkzaamheden aan den in aanbouw zijnden sluisput uitvoert. fn deze keet waren vijf motoren aan wezig, welke gebruikt worden bij het leegpompen van den sluisput, terwijl er voorts enkele vaten ruwe olie en benzine stonden opgeslagen. In deze brandbare materie vonden de vlammen gretig voed sel. Hoog laaide het vuur op en vele be woners van Urk waren dan ook naar de plaats van den brand getogen, welke een kwartier gaans van het dorp is gelegen, De brandweer van Urk bond den strijd tegen het vuur aan, en had eerst tegen elf uur den brand bedwongen. In de aardrijkskunde-les. Waar ligt Finland.... en waar Nieuwolda? Een onderwijzeres op een groot Vo- luwsch dorp behandelde met haar leer lingen de globe. De achtjarige jongens vroegen vol belangstelling waar nu eigen lijk Finland lag en waar Polen, Een meis je stak haar vinger op en vroeg schuch ter: „Juffrouw, waar ligt Nieuwolda". „Waarom wou je dat juist weten", vroeg de onderwijzeres. „Daar ligt de soldaat van mijn zuster" klonk het antwoord. Vergif gestolen. Een genees heer van Hendrik Ido Ambacht heeft bij de politie te Rotterdam aangifte gednnn van diefstal van een koffertje uit zijn auto, toen deze op de Noord Blaak stond In het koffertje bevonden zich instru menten en ampullen, die een zwaar ver gif bevatten. Gasverstikking. Twee doo- den. Gisterochtend hebben bewoners van het huis Duinkerkschestraat no. 16 te 's-Gravenhage gemerkt, dat de medebewo ners, de 34-jarige J. B. J. en zijn 78-jarige huishoudster de weduwe M. L. op het appèl ontbraken. J. was ziek en werd door zijn huishoudster verpleegd. Deze laatste is bij het ziekbed gaan zitten en is daar in slaap gevallen. In de kamer brandde een niet-goedgekeurde gaskachel die bovendien geen uitlaat naar de bui tenlucht had voor verbrandingsgassen en aan een lekke gasslang stond aan gesloten. Zoodoende heeft er een vergif tigingsproces plaats gehad. Beide personen bleken overleden te zijn. Spionnage? De hoofdconducteur van een to Ede stoppenden sneltrein heeft Maandagmiddag de politie telefonisch verwittigd van het feit, dat een reiziger uit den trein fotografische opnemingen maakte, vermoedelijk van verdedigings werken. De man werd genoodzaakt te Ede den trein te verlaten, waarna hij werd gearresteerd. Later werd hij door de mi-1 litaire politie naar Arnhem overgebracht Het fototoestel is in beslag genomen. De onbewaakte overweg.1 Gistermiddag is op den onbewaakten over weg van den Hoogen Zeedijk te Zeven-1 bergschehoelc het twaalfjarig meisje Marie Kaptein, dat per rijwiel van schooi huiswaarts keerde, door den sneltrein uit Breda gegrepen. Het meisje was op slag dood. De trein had ruim zeven minuten vertraging, daar de geheel verwrongen fiets tusschen het drijfwerk van de loco motief was geraakt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Aanvankelijke lichte vorst tot tempe ratuur om het vriespunt; in het Westen zwakke veranderlijke wind, in het Zui den uit Oostelijke richting; later inval lende dooi; in het Zuiden zwakke ver anderlijke, in het Westen zwakke tot ma tige wind uit Westelyke richting; neve lig of mistig, tot betrokken, kans op eenige regen waarschijnlijk, vooral n het Noorden kans op gladde wegen. Stand van hedenmiddag 3 u Uitgave: N. V. „Luctor et Emerg het blad Bureaux Lange V Postrekening 444515 .IJkantoor M 1 d d c J. F" A N O Y, l.ar Directeur - Hoofdred Stand van gistermiddag 3 u.775. Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 20 min. H. M. de l volgende Advent-r Zoo vaak als wij iederen keer c lijksch leven uitgel gezet in het licht Als dit in gew en ook ieder perse Naarmate de i des te sterker straa heen ons tegemoet schap, tot u allen 1 In de eerste p alle deelen des rijk houden, tot de be: waken, zoowel hi< vaderland, ook gec onttrokken zijn; to zullen moeten missi Ook denk Ik in de uitoefening v dienst werd toegel reeds zoo menig wien een bijzondei Al zijn voor Kerstfeest herdenk daarom niet mindei dat in u leeft. Wij spreken inner Ik mij een o buiten gegaan om landschap en boom dat het tevergeefs van achter de booi oppers in goudrooi het geheele landsch zin des woords eer Wat het licht de kracht, welke en die kracht wille Onze tijd heef iedereen kan putter warme harten Het is dan ooi ben van zooveel lande te helpen, verzachten, in natie Ik besluit nieuwen, om Proeving ten Daarbij spreek "wij beleven, de 2ij en de vrede, menschheid indale w sr ac met eensg einde vei di

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6