HET ROODE LEGER ONDERGAAT ZIJN VUURDOOP. Hevig I Schele hoofdpijn AKKERTJE Bijna twee millioen man onder de wapenen. Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand De Russen bl Belan ktjmt SS Maar de leiders ontbreken, want het kader Is uitgemoord. WALCHEREN. De zwerftochten van Kees. Vreemde vliegtuigen boven ons land. Neem 'n DINSDAG 19 54e JAARG. Volgens Britst vliegtuigen nee van 34 neergc t0,aal 33 Toen de onweerswolken, die zich thans boven Finland hebben ontladen, zich be gonnen samen te pakken, gaven wij een overzicht van de Finsche weermacht en bespraken wy de eigenaardige aardrijks kundige gesteldheid van dit land, die het mogelijk maakt, dat een volk van nog geen 4 millioen inwoners weerstand biedt aan een kolos met 170 millioen in woners. Wij willen thans de aanvalskracht van dezen kolos wat nader bezien. De Sowjet-Unie kent algemeenen dienstplicht van het 19de tot en met het 40ste levensjaar en een eerste oefentijd van 2 tot 3 jaar. Het jaarlijksch con tingent is thans 1.300.000 man, waarvan uiteraard een gedeelte wordt afgekeurd en een deel vrijstelling geniet. Dit laat ste geldt in het bijzonder voor geschool de arbeiders in wapenfabrieken, enz. Tot voor kort was het leger verdeeld in twee deelen, een staand leger en een z.g. territoriaal leger. Bjj het staande leger werden de be trouwbaar geachte dienstplichtigen inge lijfd, dat waren in het algemeen de poli tiek geschoolde lieden uit den arbeiders stand. Dezen volbrachten hun eersten oefentijd volledig en bleven vervolgens nog tot het staande leger behooren, om daarop naar de reserve over te gaan. Bij de territoriale eenheden werden de politiek minder betrouwbaar geachten ingedeeld; dat waren over het algemeen de boerenzonen. Dezen volbrachten slechts drie maanden werkelijken dienst. Tot voor enkele jaren was de verhou ding van de „betrouwbaren" tot de „on- betrouwbaren" als 1: 3. Het is duidelijk, dat bij dit stelsel het leger in de eerste plaats werd beschouwd als een instrument tot handhaving van het regeeringsstelsel en dat het voor ge bruik in een grooten buitenlandschen oorlog de kiem van ontbinding in zich droeg. In laatstbedoeld geval zou men toch gedwongen zijn groote massa's half geoefende, politiek minder betrouwbaar geachte verlofgangers op te roepen. Toen de Sovjet-Unie zich meer en meer ging voorbereiden om weer een rol in de internationale politiek te spelen, werd dit stelsel verlaten. De sterkte van het staande leger in vredestijd werd dientengevolge van 1934 1939 opgevoerd van 562.000 man tot 1.800.000 man (in 1914: 1.420.000 man). De territoriale eenheden werden in snel tempo hervormd in staande eenheden en bij het Congres van de Communistische party der Sovjet-Unie, in Maart 1939, kon Maarschalk Woroschilow, Volks commissaris voor de verdediging (Minis ter van Defensie), en opperbevelhebber mededeelen, dat de territoriale eenhe den volkomen waren omgezet in staande eenheden. Indien men bedenkt, dat in 1935 nog bijna der infanteriedivisiën tot het territoriale leger behoorde, begrypt men, dat deze organisatie, voor wat betreft uitrusting en encadreering, een gewel dige inspanning heeft gevraagd. Te vens is het aantal staande eenheden op zich zelf uitgebreid en de uitrusting ver beterd. Het behoeft dan ook niet te ver wonderen, dat de militaire budgetten van 1934 tot 1938 zijn opgeloopen van 5 mil liard roebel tot 20 milliard roebel. Het vredesleger is thans ingedeeld in 13 mi litaire afdeelingen, waarin zyn gelegerd 35 legerkorpsen met omstreeks 100 divi- siën, 7 cavalerie-korpsen met 32 cava- lerie-divisiën en 12 zelfstandige cavale- rie-divisiën, 5 pantserkorpsen met 10 pantserbrigades en 1 gemotoriseerde divisie. Ter vergelijking diene, dat het Duitsche vredesleger in totaal 51 divisisiën, w.o. 4 lichte divisiën en 5 pantserdivisiën en 1 cavalerie-brigade telde. Het Sowjet-leger is in hooge mate ge mechaniseerd. Behalve de 10 pantserbrigades telt iedere divisie nog een bataljon vechtwa- gens en is de cavalerie ruim voorzien van pantser- en van vechtwagens, die in staat zyn door een rivier te varen. De bewapening van het Roode leger is de laatste jaren sterk verbeterd en voldoet thans alleszins aan de eischen die daaraan moeten worden gesteld. Om het leger te kunnen uitrusten is bij den Oeral een geheel nieuw industrie-cen trum geschapen, onttrokken aan elke be dreiging door vijandelijke luchtstrijd krachten. Naast het leger staat een ge weldige luchtmacht, bestaande uit drie zelfstandige luchtlegers en voorts de luchtstrydkrachten van leger en vloot. Midden 1938 schatte men in Duitschland het aantal Russische vliegtuigen in eer ste linie op 6000, waarvan 4000 in Europa. De Russische vliegtuigindustrie is in gericht voor massaproductie en kan, naar men aanneemt, thans 8000 toestel len per jaar afleveren. Een byzonderheid by het Russische luchtwapen vormen de luchtlandingstroepen en valschermtroe pen. Beide worden in daartoe ingerichte transportvliegtuigen vervoerd. De val schermtroepen springen met parachutes uit het vliegtuig. De luchtlandingstroe pen worden op normale wyze aan land gezet, gewoonlijk nadat de valscherm troepen zich by verrassing van een lan dingsterrein hebben meester gemaakt. Deze beide soorten luchtinfanterie wer den, in navolging van het Sowjet-leger, sedert ook in andere legers opgenomen, doch nergens op zoo groote schaal als in Rusland. By manoeuvres in 1936 sprongen 2000 man af, waarna een lan ding volgde van een volledig uitgerust regiment. Voor Finland vormen deze troepen een uiterst gevaarlijke bedrei ging, die dwingt steeds krachten in het achterland gereed te houden, welke aan het front moeten worden onttrokken. Het gevaar dat van de zyde van Rus land voor het Westen waartoe ook Finland behoort dreigt, zou zeker niet acuut zyn geworden, indien niet het weg vallen van het Duitsche tegenwicht den Russischen kolos in beweging had ge bracht. Deze kolos vertoont nog te veel inneriyke gebreken om, by sterken weer stand, in staat te zyn tot 'n krachtsont wikkeling evenredig aan de geweldige massa. Het samentrekken en verplegen van een millioenenleger eischt een spoor wegnet met groote capaciteiten. Hieraan heeft in Rusland steeds veel ontbroken. Hoewel Frankryk voor 1914 millioenen had uitgegeven om het Russische spoor wegnet te verbeteren, bleek dit in 1914 toch niet in staat het Russische leger behoorlyk te verzorgen. Thans is de toe stand zeker nog ongunstiger. Men mag aannemen, dat nu Duitschland, uit eco nomische overwegingen, alles zal doen wat mogelijk is, om het transportwezen van de Sovjet-Unie te verbeteren. Het lykt echter niet mogelijk hier snel een afdoende verbetering te bereiken. Voor den oorlog tegen Finland zal dit bezwaar echter minder tot uiting komen, daar op dit beperkte oorlogsterrein slechts een betrekkelyk klein deel van de Russische macht zal worden ingezet. Een nog grooter reden van zwakte, die zich ongetwyfeld zal doen gevoelen, is de slechte aanvoering. Ook voor 1914 bleek het Russische volk wel in staat te zyn een groote massa lijdzame strijders te leveren, doch niet om de daarbij behoo- rende hoeveelheid aanvoerders voort te brengen. De Britsche minister Lord Winterton noemde in den herfst van 1938, in een destyds opzienbarende rede, het subal terne kader van het Roode Leger nog slechter dan dat van het Czaren-leger! Nog veel ongunstiger echter is de toe stand in de hoogere rangen. Niet alleen zyn hiervoor uiteraard naar verhouding minder goede krachten beschikbaar dan voor de lagere rangen, doch buitendien is hieronder van Mei 1937 tot in den loop van dit jaar uit politieke overwegingen een slachting aangebracht (in den let- teriyken zin van het woord!) waarby juist de besten zyn afgemaakt. Tusschen Mei 1937 en eind 1938 zyn alle comman danten van militaire afdeelingen, 43 le gerkorpscommandanten, 122 divisiecom mandanten en duizenden lagere comman danten „verdwenen". Deze getallen spre ken voor zichzelf. Voegt men hierbij nog de aanwezigheid in de staven van 34.000 politieke commis sarissen, die de troepen in communisti- schen geest moeten opvoeden (de gees telijke verzorgers van het Roode leger!) doch tevens de commandanten moeten bespieden, dan wordt het duidelijk, dat van een dergelijke leiding geen grootsche daden zijn te verwachten. Op Finland drukt niet het overwicht ontleend aan betere kwaliteit en hooger moreel, doch uitsluitend het overwicht van een verpletterende kwantiteit aan menschen en materieel. Blaay, Donker, Mieras, Fossen, de Jager en v. d. Weyde kwamen tot 70 a 80 pun ten. Ir Bosma deelde mee, dat aan al de cursisten een diploma kon uitgereikt worden. Spr. -venschte hen geluk met het behaalde succes. Aangeraden werd voort te gaan op den ingeslagen weg. De kooper zal steeds meer er op letten hoe de verpakking en het sortiment is. De heer W. Glas, voorz. van de ver. van Oud-leerlingen te Kapelle, dankte Ir Bosma voor zijn medewerking, ook het bestuur van de veiling en het personeel. De heer Johs Schipper, bestuurslid van de veiling K. B. en O. wenschte de cursisten geluk maar wees tevens op de waarde van goede verpakking en sor teering. De heer Phaff onderstreepte dit laat ste. Willen we niet weggedrongen wor den van de wereldmarkt dan moeten we letten op goed, gaaf en doelmatig ver pakt fruit. Zoutelande. Vrijdagavond hielden de beide Meisjesvereenigingen „Martha" en „jQgg Martha" hun 20ste jaarvergade ring. „Martha" heeft thans 25 leden en „Jong Martha" 21 leden. Er zyn in dit jaar 111 kleedingstuk- ken vervaardigd, die alle op Zoutelande zullen worden uitgedeeld. De bijdragen van begunstigers worden uitsluitend gebruikt om stoffen aan te koopen. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk, het Schoolbestuur, de Vrouwenvereni ging, de Muziekvereeniging en de Kna- penvereeniging wenschten de Meisjes- vereenigingen geluk. Leu Kleinepier dankte de presidente van Martha, Me juffrouw A. S. Samuëlse voor al het werk dat zy voor „Martha" heeft ge- ZUINIÖE SCHOTTEN. „Waarom hebben de sire nes te Edinburg niet geloeid, toen de Duitschers een lucht aanval deden op Firth of Forth?" vroeg een Engelsch- man aan een Schot. „Omdat bij ons de sirenes totaal geen effect hebben", antwoordde de man. „Het eenige middel om de Schotten naar de schuilkelders te krij gen, is op straat een collecte te organniseeren." STERK GEHEUGEN. „Wat is uw vroegste herin nering geweest?" vroeg men den grooten man in een inter view. „Och dat was toen ik voor den eersten keer in mijn kin derwagen buiten kwam, en de sneeuwvlokken in mijn ge zicht speelden. Ik wou juist vragen wat dit te beteekenen had, toen 'tmij opeens inviel, dat ik nog niet praten kon. 361. Keeren wij terug naar Kees. Na een gezonden slaap, ontwaakte hij 's morgens. Hy voelde zich wel wat verkwikt. Hy rekte zich eens goed uit, en besloot weer op weg te gaan. 362. Het was heerlyk weer, en Kees stap te flink aan. Het was prachtig in het bosch, en Kees voelde zich erg opgeruimd, dat hij weer vry was. Hij was, nu het dag was, ook niet zoo angstig meer. daan en bood haar namens de vereeni- ging een vulpen aan. Als „verrassing" werden enkele mooie films vertoond. Met voordrachten, zang en samen spraken werd de avond gezellig doorge bracht. De scheepvaart heeft al last van het ij s. Het scheepvaart verkeer op het IJsselmeer ondervindt, reeds zeer groote hinder van het ijs. De bemanning van de bij de Oranje-sluizen binnenkomende schepen maakt melding van het feit, dat zoover het oog reikt, het meer bedekt is met grondijs. Zeil- verkeer is daardoor reeds onmogelijk ge worden. Om zich een weg door het ijs te banen hebben de schepen een sterken motor noodig, De haven van Duggerdam ligt reeds geheel dicht en verwacht wordt, dat vandaag het geheele IJsselmeer dicht zal liggen. Ook bij Pampus vormt zich grondijs, dat zich weldra zal vastzetten, waardoor deze belangrijke ingang naar de Oranje sluizen voor alle vaartuigen groote hin dernis zal opleveren. Indien de wind gaat liggen, zal, na ar verwacht wordt, het IJsselmeer binnenkort een groote ij s v I a k t e z ij n. De verbinding tusschen den vasten wal en het eiland Marken was door den ijs gang Zondag zeer slecht. De haven van Monnikendam was ge heel toegevroren. De eerste slachtoffers van het ij s. Te Betterwird, nabij Dokkum, zijn Zondagmorgen een achtjarig zoontje en een twaalfjarig dochtertje van den landbouwer H. doqr het ijs gezakt van een slootje in de nabijheid van de ouder lijke woning, waar zij aan het spelen waren. Ze zijn beiden verdronken. Te Zaandam is een 19-jarige jongen door het ijs gezakt en verdronken. Een geraffineerde oplich ters-truc. In den winkel van P, A. aan de Sikkelstraat te Rotterdam, ver voegde zich gisteren toen de heer des huizes afwezig was een man, die aan de vrouw verzocht hem 50 gulden mee te geven, waarom haar echtgenoot zou hebben gevraagd. De vrouw deed dat en gaf twee bankbiljetten van 25 gulden, waarmede de man zich uit de voeten maakte, Toen P. A. thuis kwam, bleek hij van niets te weten, zoodat de vrouw het slachtoffer van een geraffineerde oplich terstruc is geworden. De onbewaakte overweg. Zondagmorgen is op een onbewaakten overweg bij Soest een doodelijk ongeluk gebeurd. De 14-jarlge van R. uit Baarn naderde op zijn rijwiel gezeten den overweg, ge lijktijdig met den dieseltrein uit Baarn. De jongen zag den trein niet en werd gegrepen. Hij was op slag dood. Door een auto gedood. Zater dagmiddag is te Groningen een doodelijk ongeval gebeurd. Met toestemming van den chauffeur was de negenjarige K. R., op den laadbak van een vrachtauto ge klommen. Tijdens den rit viel hij echter van de auto af, met het noodlottig ge volg, dat het linkerachterwiel van den wagen over het lichaam van den jongen reed. In zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar het Academisch zie kenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. „Pennland" reidt schip breukelingen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is volgens een be richt uit Londen ergens op den Atlanti- schen Oceaan het Grieksche stoomschip „Germaine" vergaan. Of 't schip het slacht offer was van een mijn of een torpedo is niet bekend. Nadat het schip, dat 5217 ton mat, was getroffen, heeft de marconist nog kans gezien S.O.S.-signalen uit te zenden, welke door verscheidene schepen werden beant woord, terwijl ze terstond koerszetten naar de plaats des onheils. Onder deze helpers bevonden zich twee Neder- landsche schepen, n.l. de „Statendam" en de „Pennland", beide van de Holland- Amerika Lijn. Het laatstgenoemde schip kon later melden, dat het alle geredden van de „Germaine" aan boord had ge nomen. Of en zoo ja, hoeveel slachtoffers er zijn, is nog niet bekend. Auto reed jongetje dood. Bestuurder een week later achterhaald. Zondag middag 10 December werd onder Rys- wyk een achtjarige jongen door een bruinroode auto overreden, en gedood. De wagen reed door, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. Eerst Vry- dagmiddag is men er achter gekomen, wie de dader is, n.l. de 25-jarige G. P. V., uit Wateringen, meldt het „Vad." Sedert Zondagavond is de Ryswijksche politie in de weer geweest om den be- stuuder op te sporen. Toen echter een militair, die met de bewuste auto was meegereden, zich by de politie had ge meld, had men groote zekerheid om trent den wagen en kon men met behulp van getuigenverklaringen de eerste drie cyfers van het nummer van de auto vaststellen. De militair had van zyn com mandant verlof gekregen de politie by hare nasporingen behulpzaam te zyn en iederen dag trok hij er met den recher- cheur op den motor met zijspanwagen op uit om verschillende garages in dc om liggende plaatsen te bezoeken. Ook Vrij dag werden verschillende plaatsen door kruist, doch zonder succes. Tegen het middaguur ging de militair naar zyn kwartier in Den Haag om te eten. Plotseling herkende hij in een bak kersknecht op een bakfiets den bestuur der van de auto. Hij volgde hem tot Wa teringen, alwaar hy thuishoorde en waar hij de politie waarschuwde, die hem kon arresteeren. By het eerste verhoor bekende hy reeds de bestuurder te zijn geweest. By een garage te Zoetermeer had hy den wagen gehuurd. Hy verklaarde bij het nemen van de bocht de auto niet meer te hebben kunnen houden, met het gevolg, dat deze geheel links van den weg kwam. Daar hij geen rijbewys had, was hy om een bekeuring te voorkomen, doorgereden. V. is naar het politiebu reau te Ryswijk overgebracht, terwijl de auto te Zoetermeer in beslag geno men is. Moordaanslag te Gorinchem. Vrijdagavond omstreeks 7 uur is op de 20-jarige J. van der Pyl uit Hardinx- veld cp den Dordtschedijk een aanslag gepleegd, welke sterk herinnert aan die te Hoog-Blokland. Toen het meisje op den dijk fietste, werd zij achteropge reden door een jongmensch, die haar met een scherp voorwerp een steek in den rug gaf en haar daarna van den dyk duwde. De komst van de Hardinx- veldsche autobus maakte, dat de aan rander de vlucht moest nemen met ach terlating van zijn rijwiel. Het meisje, dat niet ernstig gewond is, werd in het Zieken-Gasthuis te Gor- kum verbonden en daarna per autobus naar huis vervoerd. De commissaris van politie te Gorkum stelde met be hulp van de Gorkumsche politie en poli tie uit den omtrek onmiddellijk een uit gebreid onderzoek in. De politie had gegronde vermoedens tegen den 10-jarigen G. van T. te Gor kum, die van zyn bed is gelicht. De jon gen had dryfnatte schoenen en sokken en het bleek ook, dat de achtergelaten fiets aan hem toebehoorde. Van T. is in verzekerde bewaring gesteld. Hij wordt ook ernstig verdacht van den aanslag te Hoog-Blokland. Later heeft hy beide misdryven bekend. DE VERGELINGSZIEKTE DER SUIKERBIETEN. Naar wij van bevoegde zyde verne men, hebben de Nederlandsche suikerfa brieken, zoowel de coöperatieve fabrie ken als de Centrale Suikermaatschappy te Amsterdam, een belangrijk bedrag ter beschikking gesteld van het instituut voor suikerbietenteelt te Bergen op Zoom, teneinde een onderzoek in te stel len ter voorkoming en ter bestryding van de vergelingsziekte der suikerbie ten, welke ziekte in de laatste jaren een vry belangryke schade aan den suiker- bietenoogst heeft toegebracht. Hoewel de ziekte vermoedelijk inter- mitteerend optreedt en dus voor volgen de jaren niet weder terstond tot belang ryke vermindering der oogsten behoeft te leiden, acht men de zaak toch van zoodanig belang, dat een afzonderlijk, goed opgezet onderzoek noodzakeiyk wordt geacht. Het bestuur van het instituut te Ber gen op Zoom heeft in overleg met de di rectie stappen gedaan, teneinde de me dewerking van een bekend deskundige te verkrygen by de uitvoering van het onderzoek. DOOR AFWEERGESCHUT ONDER VUUR GENOMEN TERWIJL OOK JACHTVLIEGTUIGEN OPSTEGEN. De regeeringspersdienst meldt: In den loop van Zondagochtend zijn op ver schillende tydstippen boven het midden en OoBten des lands enkele verspreide vreemde vliegtuigen, welke op zeer groote hoogte vlogen, waargenomen. De vliegtuigen hebben ons rechtsgebied ver laten, nadat meerdere patrouilles jacht vliegtuigen opgestegen waren en zy ook herhaalde malen van den grond af onder vuur genomen waren. Van 612 December. O.- EN W.-SOUBURG. Ondertrouwd: A. Bassie 25 j. en M. Jobse 22 j. Getrouwd: J. Parent 22 j. en A. H. Sikkema 20 j. Bevallen: A. F. Leurgans geb. Ver hoeven d. Overleden: A. Goedbloed 67 j. (Nbl.) Van 916 December. YERSEKE. Huwel.-af k.Gerardus Ottonius Veenendaal 32 j. jm. en Anna Sinke 21 j. jd. te Rotterdam. (I. C.) Van 714 December. KRUININGEN. Geboren: Hubrecht Johannes z. v. Jan Zweemer en Elena Christina Prins; Jakobus Leendert z. v. Joost Verschuure en Johanna Over- beeke. Ondertrouwd: Jacobus Jan van Hoorn 22 j. te Rilland-Bath en Geertruida Harthoorn 21 j. Gehuwd: Jacobus Schrier 25 j. te Waarde en Lena Jacoba Openeer 21 j. (I. C.) WEMELDINGE. Geboren: Tonis z. v. A. v. d. Guchte en A. v. Staalen: An- thonie z. v. B. Dekker en P. van Bo ven. (I. C.) WISSEKERKE. Geboren: 11, Govert Cornelis z. v. Jacobus Leendert Leen- dertse en Elizabeth Huiberdina Uyl Overleden: 9, Cornelis Verburg 70 j. echtg. van Maria Kramer. (N.-B.) KORTGENE. Overleden: 8, Elisabeth Passenier 75 j., weduwe van Adam de Muynck. (N.-B.) KATS. Getrouwd: 14, Adriaan Mar cus Westerweele 23 j. jm. te Wissekerke en Johanna Jacoba Mieras 21 j. jd. (N.-B.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Voor het Zuiden tem peratuur om het vriespunt tot lichte vorst, nevelig tot licht bewolkt of be trokken, geen neerslag van beteekenie, meest matige Oostel. wind. Voor het Noorden: 's nachts matige, overdag lichte vorst, nevelig tot helder of half bewolkt, droog weer, Z.W. tot matige Oostel. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Uitgave: N. V. Luctor et Emerj het blmi Bureaux Lange V postrekening -M-I55 ,|)kantoor M i d d i jJ. F A N U Y, La Directeur - Hoofdre Het Duitsche Nieu In den middag var ben de Engelschen et dernom'en met 44 mo tuigen. Gepoogd werd sen aan 'de Noordzee Zij werden echter re ten Noorden van Helg jaohttoestellen opgeve dreven. Er werden terde luchtgevechten deel van de Duitsche Daarbij werden, ontvangen berichten, geschoten. Bij dit aar liezen inbegmepen, Engelsche toestellen schijnlijiklieM op hun hebben geleden. Brokstukken van n sche toestellen zijn re eilanden aangespoeld van twee Engelsche gevangen genomen, gelukte het door te helmshaven. Zij. raaktJi afweervuur, zoodat men bommen neer te Aan Duitsche zijde gen, welker -bemanni men omlaag sprongen gevieren de Duitsche Messerschmidtmachin 109. Uit Lond'en vern; avond niet-officieel, d gevoerd was buiten kust van Duitsehlank richten overdrijven b aantallen toestellen, ken waren, als de ver. o-fficieele mededeeling opgesteld. Later deelde het m vaart mede, dat En Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: Licht op voor fietsers- Dinsdag 4 u. 20 min. De correspondent telegraafagentschap ai sche grens meldt: Te jaervi woedde heel nige strijd en de ge steeds voort. De sovjet-Russisch mans het grootste c Finsche gebied langs Zij hebben weliswaar leden, doch zijn daar verzwakt, want van hier een groote troep Een U. P.-telegram melding van een tele öyanvik, waarin het I mj de poging om do dedigmg heen te brek a'mijaervi, de best in het veld hebbên ge het Finsche front geZ1 Aiet alleen de bew °e kleeding en de ter dan tot dusverre aan waar te nemen. a®;r Havas uit Stc hen de Finsche troep gegeven en zich ten teruggetrokken. -£-gn:^e ahe werden afgeslagel ^°or de eerste maal Lebben Russische v Pegmgen in het werl ®mkj te hereiken. Bij n 0osten van Helsb

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6