,MiJnhardt)es De taak van de veldpredikers in spannende nren Gemengd Nieuws. Financiering der Werkloosheids-uitgaven. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Marktberichten Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Radioprogramma. N OORD-BEVELAND. Op peil houden van de woning voorziening. ALS HET GEVAAR HEEL DREIGEND WORDT.... Een brief van Dr Harrenstein. Een der veldpredikers Dr Harrenstein schreef in het „Kerkblad van Sant poort": „De spanning, die aan het eind der vo rige week heel ons volk in haar greep had, is uit den aard der zaak ons aan het front niet voorbij gegaan. Zonder ge heimen te verklappen, mag ik er wel iets van mededeelen. Ge kunt u dan een voorstelling maken van ons leven hier, als het gevaar heel dreigend is ge worden. Vrijdag was aan alles merkbaar, dat de toestand ernstiger en ernstiger werd. De grensbataljons, die als wachters bq de frontieren de eerste slag opvangen moesten, waren gewaarschuwd en extra waakzaam. Zaterdagmorgen werd be kend, dat de Zondag een gewone werk dag wezen zou, zoodat de gewone gods dienstoefeningen in het geheele lege- ringsgebied, die de veldpredikers gewoon zijn te houden, alle vervielen. In den na middag ontving ik als hoofd van dienst speciale orders, die mij deden zien, dat we een spannende nacht tegemoet gin gen. Alles lag gereed op ons bureel, we konden onmiddellijk opbreken, de helm en het gasmasker lagen daar, waar an ders het schrijfpapier en de enveloppen liggen uitgestald. Af en toe rinkelde de telefoon, een der veldpredikers vroeg ver weg te veld om raad en instructies. Heel het legerkorps lag in loopgraven en stel lingen, men wachtte in spanning op de dingen die komen konden. Buiten druppelde de regen zachtjes neer en mistsluiers hingen over het land. Een telefoontje riep mq op het stafbu reau, waar nog eens even nagegaan werd wat mijn opdracht was, die ook de drie andere dominee's op het bureel veldpredikers gold. De nacht kwam en bracht een paar uren slaap. Om 4 uur in den morgen rinkelde de wekker mij wakker, om 5 uur moest ik met andere officieren klaar zijn, om te wachten op orders, die uit de commandopost konden binnen komen en zeker zouden komen, als iets bijzonders geschiedde. De uren gingen voorbij, het morgen licht brak door. Nog altijd was geen be richt gekomen. Het werd half negen. voortgang hebben. Bij den post „ondersteuning van behoef- tigen", zeide de heer Eikenhout, dat deze post te laag geraamd is. De voorzitter zeide, dat B. en W. ver hooging zullen overwegen, doch de post kan nu niet hooger geraamd worden. Bij den post „straatverlichting" oppert de heer de Goffau de mogelijkheid de straatlantaarns een half uur later aan te steken en een half uur eerder te doo- ven. De voorzitter antwoordde, dat dit niet veel uithaalt. Bij de rondvraag vroeg de heer Eiken hout of al werkverschaffingsobjecten in uitzicht zijn en noemde in dit verband den weg aan den Veerdam. De voorzitter deelde mede, dat er weer gewerkt kan worden in het Sloe en dat overigens met de Inspectie overlegd zal worden over deelname aan een centraal object. De heer van Eenennaam was van meening, dat het werk in het Sloe in het vrije bedrijf uitgevoerd kan worden, aan gezien dit in' 's Heer Arendskerke ook is geschied. De gemeente hoeft dan daar voor geen kosten te maken. Kortgene. Loop der bevolking over de maand November 1939. Ingekomen: Jacomina M. Valkier, van Goes; Hendrik C. Salomé, v. Reeuwqk; Johannis van de Linde en echtgen., van Wissenkerke. Vertrokken: Tannetje de Looff naar Schiedam; Janna A. Kramer, geb. Mun ter, naar Colqnsplaat. Winkeldievegge ge grepen. Maandagavond bezocht een juffrouw uit Hendrik-Ido-Ambacht het magazqn van de firma Vroom Drees- mann te Dordrecht. Om acht uur kwam zq binnen en het scheen haar zoo goed te bevallen, dat zij om half 10 nog aan wezig was. Op dat moment echter werd zij betrapt bij het haastig wegmoffelen van een sjaal. Men nam haar mee naar het kantoor en daar bleek, dat in haar twee groote tasschen een flinke bazar- collectie bijeen gestolen was. We noe men slechts 3 sjaals, 6 paar handschoe nen, 12 armbanden, 6 theelepels, 3 sui kerlepels, een broche, eenige scheer kwasten, eenige flesschen eau de colog ne, een fotostander, blikjes zalm, sar dines, enz. enz. Aan de politie gaf zq zonder blikken of blozen een verkeerden naam en een gefingeerd adres te Dordrecht op. Zq hield dat vol, totdat men haar bij dat adres bracht. Toen moest zq wel beken nen althans daar niet te wonen. Een in haar fietsplaatje geponst adres gaf ten slotte een aanwijzing, doch aanvankelijk loog zij nog, dat plaatje ergens gestolen te hebben. Toen men eindelijk haar adres te weten kwam, werd de familie gewaarschuwd, die haar midden in den nacht per auto naar huis haalde. De rest volgt later, Nog was geen order ontvangen, de nacht was kalm verloopen, het onmiddellijk gevaar geweken. Zoodra ik dat wist heb ik mij afge meld. Een korte morgenwijding op ons bureel, waar de andere drie veldpredi kers van het stafbureau op mij zaten te wachten. En toen met zijn vieren in de auto, de stellingen in. Onderweg werd eerst de één, toen de andere uit de auto gelaten, ik zelf reed door naar de com mandopost. Daar zag ik louter blijde gezichten, over een poosje zou worden ingerukt en ging alles terug naar de kazernes en bi- vaks. 's Avonds zouden we in de Tehui zen nog samenkomen voor een dank dienst. Gisteren vergaderden alle veldpredi kers, zooals we dat eiken Maandagmor gen doen. Op twee na waren allen pre sent van III L.K. Ge hadt de rapporten moeten hooren! Wij bij den staf zitten achter de stellingen, de anderen, die bij de troepen zijn, waren heel den nacht bij de mannen in de loopgraven geweest. Twee dingen staan vast. In de eerste plaats mag geconstateerd, dat de troe pen zich uitstekend hebben gedragen. Natuurlqk, ieder van den hoogste tot den laagste heeft even gebeefd bij de gedachte, dat hij veel achter zou laten zqn rustig gegaan, ernstig, vastberaden, zqn gegaan rustig, ernstig, vastgeraden. De Hollandsche soldaat valt erg mee, als het op daden aankomt. Hij weet wat van hem verwacht wordt en stelt niet te leur. In de tweede plaats mag ik zeggen, dat alle veldpredikers op hun post wa ren en hun werk gedaan hebben, zooals het moest. Ze zijn meegetrokken met de troepen, ze zijn de loopgraven ingegaan in het donker, ze hebben bemoedigd en vertroost, ze hebben Gods Woord laten spreken toen gevaren dreigden en me nige ziel snakte, naar een woord van goede boodschap. Nu is de rust teruggekeerd. Maar wij allen zijn dankbaar, dat God ons gebrui ken wilde toen en daar. We hebben ge dankt in die bange uren, dat er veld predikers z(jn bij het leger te velde. En de veldpredikers zelf hebben gedankt, dat zij het werk doen mochten, het werk van de Christelijke kerk, die haar man nen en zonen af moet staan voor de vei ligheid van het land en volk, het werk van Christus, die door hen als Zijn knechten heeft gesproken tot vele har ten: „Ik ben met U a 11 e de dagen. Mijn goedertierenheid is beter dan het leven." Kolendampvergifti ging. Gistermorgen trof men aan boord van de sleepboot Deux Frères, te Gorcum liggende, de familie M. uit Dor drecht in bewusteloozen toestand aan. Een kachel bleek zooveel kolendamp ontwikkeld te hebben, dat zich ernstige vergiftigingsverschijnselen voordeden en men de slachtoffers naar het ziekenhuis te Gorcum moest overbrengen. Onprettig avontuur van een automobilist. Maan dagmorgen werd de Nederlander Coenen uit Den Haag op den weg van Oostmalle naar Antwerpen op den weg van Oost- malle naar Antwerpen door twee Belgi sche militairen aangehouden. Onder bedreiging met hun wapens ver plichtten zij den heer C. uit zijn auto een „Adler" te stappen en deze aan hen af te staan. Heel laconiek voegden zq er aan toe, dat hij zijn auto op een door hen aangeduide plaats bq de Mid denstatie te Antwerpen zou terugvinden. De heer C. begaf zich naar de opge geven plaats, maar van zqn auto was geen spoor te vinden. Hq deed daarop een klacht bq de Antwerpsche politie, die bijna op hetzelfde oogenblik mede- deeling kreeg van een taxi-chauffeur uit Antwerpen, die enkele minuten vóór de brutale bandietenstreek jegens den Ne derlander, op dezelfde plaats een zelfde bevel had ontvangen. De taxi-chauffeur had echter geen gehoor gegeven aan dit „militair" bevel en was er met vol gas van door gegaan. Vergasser sprong uit een. Gisteren was de 29-jarige H. V. bezig met het koken van teer op een vergasser in een houten schuurtje ach ter zqn woning te Enschedé. Plotseling sprong het toestel met een knal uit elkaar, met het gevolg, dat V. een ge deelte van de kokende massa teer over zqn lichaam kreeg en zijn kleeren in brand geraakten. In doodsangst vlucht te hij de straat op, waar een voorbijgan ger hem een jas omsloeg, waardoor het vuur doofde. In ernstigen toestand is de ongelukkige in het ziekenhuis opgeno men. Stoomtreiler „S i 1 - vain" vergaan? Zeventien da gen geleden is de stoomtreiler „Silvain" van de reederij Groen uit IJmuiden naar zee vertrokken en thans heeft men al in geen week meer contact met het schip kunnen krijgen. De vrees is zeer gewet tigd, dat de treiler op een mijn is ge- loopen of tijdens de jongste stormen is vergaan. Het hooge water valt. De Maas voor Grave is in de laatste 24 uren weer wat gevallen. De uiterwaarden langs beide Maas oevers zijn weer voor driekwart boven water. Ruim honderd met steenkool geladen schepen, die tot heden in de haven te Maasbracht moesten blijven, hebben hun reis naar het buitenland kunnen voort zetten. Er komt thans weer beweging in de scheepvaart. VERLENGING VAN DEN WERKINGSDUUR DER WET. Ingediend is een wetsontwerp tot ver lenging en wijziging van de wet van 4 Maart 1935. Ook thans kan een wettelijke regeling van de financiering der gemeentelijke werkloosheidsuitgaven nog niet worden gemist. Aanvankelijk heeft het in de bedoeling gelegen in samenhang met de in over weging zijnde voorstellen tot herstel van de financiëele zelfstandigheid der ge meenten, verlenging van den geldigheids duur der wet gepaard te doen gaan met een herziening harer grondslagen. Het beraad van het kabinet over evenbedoel- de voorstellen is echter nog niet beëin digd. De regeering stelt zich thans voor deze voorstellen zoo tijdig bij de Staten- Generaal aanhangig te maken, dat zij, tot wet verheven, in werking kunnen treden met ingang van het begrootings- jaar 1941. Het ontwerp, dat thans wordt inge diend, strekt dan ook slechts tot ver lenging van den werkingsduur der wel met den tijd van een jaar, t.w. het jaar 1940. Op één punt intusschen wordt een wij ziging voorgesteld. Zooals reeds in de mil- lioenennota werd medegedeeld, bestaai het voornemen, het werkloosheidssubsidie- fonds in dien zin te saneeren, dat dit fonds niet langer het tweeslachtig karak ter zal behouden van een algemeen bij- dragefonds en een steunfonds voor in feite noodlijdende gemeenten. Om tot den gewijzigden opzet van het fonds te ge raken is het noodig, dat de mogelijkheid van toekenning der belastingbijdrage komt te vervallen en dat de extra-bijdrage wordt gelicht uit den ter uitvoerig der wet, vastgestelden algemeenen maatregel van bestuur. Verder zal worden voorgesteld het tot dusver beschikbare bedrag voor toeken ning van bijzondere bijdragen, ongeacht of deze ten laste van den gewonen dan wel van den kapitaaldienst van het fonds worden verstrekt, in totaal f 26,250.000, voor den tijd van één jaar op de begrooting van binnenlandsche zaken uit te trekken. Voor het rijk beteekent een en ander een verhooging van uitgaven van den gewonen dienst van f 21.599.000, zijnde het verschil tusschen de verhooging van de begrooting voor binnenlandsche zaken met f26.250.000 en een verlaging van die van sociale zaken met f4.651.000. Tegen Gevatte koude, Koorts, Griep De echte *IJn niet rond, maar hartvormig. DE EXTRA-BIJSLAG-REGELING VOOR DEN BOTER-EXPORT NAAR ENGELAND. Vragen van den heer Algera over mede- deelingen van de Zuivelcentrale. De heer Algera heeft aan den Minis ter van Economische zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat van de extra-bq- slagregeling voor den boter-export naar Engeland van 812 September j.l. door de Nederlandsche Zuivelcentrale slechts mededeeling is gedaan aan een beperkt aantal exporteurs, en niet aan alle, en dat de regeling slechts voor eerstge noemde exporteurs heeft gegolden? 2. Zoo ja, volgens welken maatstaf is bedoelde mededeeling aan sommigen wel en aan anderen niet gedaan en waarom is een onderscheid gemaakt? 3. Is, indien de eerste vraag in beves tigenden zin wordt beantwoord, de mi nister bereid aan hen, die toen wel boter naar Engeland hebben geëxporteerd, maar geen extra-bqslag hebben gekre gen, alsnog dezen extra-bqslag uit te keeren DE KEURING VAN ZAAIZADEN De heer Wqnkoop heeft aan den mi nister van Economische zaken de vol gende vragen gesteld: 1. Heeft de minister er zich reken schap van gegeven, dat door het misluk ken van de pogingen der commissie- Rutgers om eenheid te brengen in het keuringswezen van zaaizaden een toe stand is ontstaan, die vooral schadelijk is voor de belangen der zaaizaad-telers? 2. Is het den minister bekend, dat de bedoelde toestand den zaaizaad-handel de gelegenheid geeft om door niet an ders dan uitsluitend B. K. Z. gekeurd zaaizaad te koopen, de zaadtelers meer en meer aan de B. K. Z. te binden, zoo dat die telers zich geheel naar het uiter aard eenzqdig optreden van den handel hebben te voegen? 3. Wil de minister maatregelen ne men, waardoor aan dezen thans be- staanden toestand een einde wordt ge maakt in dier voege, dat de belangen der telers niet worden belemmerd door de dwingende bepalingen van den zaad- handel 4. Is de minister bereid, te bevorde ren, dat de N. A. K. het aangewezen of- ficiëele lichaam blijft, om de ultvoer-cer- tificaten te verzorgen? Adres van den nationalen woningraad. In verband met de noodzakelijkheid, om de woningvoorziening op peil te hou den, heeft het bestuur van den Natio nalen Woningraad zich met een adres tot de ministers van Binnenlandsche Za ken en van Financiën gewend. Hierin wordt er op aangedrongen, nu door de stijging der bouwprijzen de particuliere bouwnijverheid sterk inkrimpt, den bouw met steun ingevolge de Woningwet krachtig te bevorderen. Ten einde te voorkomen, dat de huur prijzen der nieuwe woningen te hoog zouden worden wordt in de eerste plaats gevraagd de aflossingsvoorwaarden der woningwetvoorschotten ietwat te ver lichten, door ten aanzien van nieuwe voorschotten den in 1938 gestelden eisch van extra aflossing gedurende de eerste vqftien jaren in te trekken. Indien de bouwkosten niet aanzienlijk stijgen, dan kan zulk een maatregel, al thans in de steden, den bouw van wo ningwetwoningen bevorderen. Ten opzichte van het platteland wordt er bij de ministers op aangedrongen de bestaande bijdragenverleening ter ver vanging van krotten uit te breiden tot woningen, te bouwen ter verruiming van den te kleinen woningvoorraad al daar. Zulks, omdat de op het platteland reeds bestaande spanning tusschen in komen en kostprijshuur door de bouw kostenstijging nog sterker is geworden, waardoor het aldaar bestaande woning tekort in woningnood dreigt om te slaan. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rq- wielwet en (of) andere verkeersveror- deningen N. Th. D., te Dordrecht, f 30 b. s. 20 d.h.H. E., te Kapelle, f 12 b. s. 6 d.h. A. D. V„ te Goes, f 12 b. s. 6 d.h.G. D. D., te Hoedekenskerkevrijspraak; M. R. te Ovezandef 15 b. of 10 d.h.H. F. H., te Leidenf 20 b. s. .10 d.h.F. P. S. te Ovezande: vrijspraak; A. de G. te Arnemuidenf 7.50, b. s. 5 d.h.B. J. M. de R., te Tilburg: f 15b. s. 5 d.h.; W. K. L. te Vlissingen: f7.50 b. s. 5 d.h.; C. J. J. V., te Middelburgf 1 b. s. 1 d.h. A. L. te Vlissingenf 15 b. s. 5 d.h.G. v. d. D., te Heinkenszandf 3 en f 1 b. s. 1 d.h. voor elke boete; N. de V. te Oostkapelle: teruggave aan ouders; M. M. te Ierseke: geen straf; J. V. te West- kapellef 3 b. en f 1 b. s.l d.h. voor elke boete; P. J. te Serooskerke: teruggave aan ouders; A. M. te Koudekerke: f 2 b. s. 2 d.h.P. R. te 's Heer Arendökerke f 3 b. en fl b. s. 1 d.h. voor iedere böete A. van S., te Vlissingen: 2 maal f 1.40 b. s. 1 d.h. voor iedere boete; X. Z., te Rotterdam: f 4 b. en f 1 b. s. 2 d.h. en 1 d.h.J. M. te Westkapellef 3 b. en f 1 b. s. 1 d.h. voor iedere boeteM. K. te 's Heer Arendskerkef 3 b. en f 1 b. s. 1 d.h. voor iedere boete. Overtreding ventverbod te Kamper land: D. J. S. te Middelburg, f 2 b. s. 2 d.h.; idem te Sint Laurens: H. J. J. D., zonder bekende woon- of verblijfplaats: ontslag van rechtsvervolging. Dronkenschap op den openbaren weg: bq tweede herhaling: G. C. J. F., te Kruiningen: drie dagen hechtenis. Door misbruik van gezag opzettelijk uitlokken der overtreding: een trekdier arbeid doen verrichten op voor het dier pijnlijke wijze: P. H. te Grijpskerke, 7.50 b. s. 5 d.h. Overtreding reglement op de wegen en voetpaden: F. B. te Ierseke: f 1.50 b. s. 1 d.h. Hooge boete voor secretaris der N. S. B. Wegens beleediging van minister-pre sident jhr mr D. J. de Geer, heeft zich de heer C. van Geelkerken, die op een N.S.B.-vergadering op 16 Augustus j.l. in den Dierentuin te 's Gravenhage het woord heeft gevoerd en mr De Geer daarbij betiteld had als „oude leuge naar", gistermorgen te verantwoorden gehad voor de rechtband te Den Haag. De rechtbank legde den heer Geelker ken, die secretaris is van de N.S.B.een geldboete van f 500 subs. 50 dagen op. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Dinsdag 5 Dec. 1939. Groote veiling. Zure Kroetappels 0.90 per 100 kg. Kleine veiling. AppelsGoudreinetten extra 9—16, id. A 9—15, id. B 5.50—12, id. C 5.50—6.50, Zure Bellefleur extra 7.50—9, id. A 6—7.50, id. B 5—6, id. C 44.50, Cox Oranje Pippin extra 34, id. A 28—32, id. B 22—24, id. C 10—11, Jonathan extra 2128, id. A 2028, id. B 17—19, id. C 7.50—12, Sterappels extra 11, id. A 7.5010, id. B 56, id. C 33.50, Bramley Seedling 24, Court- pendu 1.504.50, Dubbele Bellefleur 3 7.50, Fransche Goudreinetten 2.505, Gron. Kroon 1.509, Glorie van Holland 5.5018, Hondsmuil 13, Laxton Su perb 3.5014, Notarisappels 1.504, Rein. v. Zucalmaglio 410, Rembour Mortier 13, alles per 100 kg. Zoete Appels: Campagnezoet 25, Gel. dersche Hollaert 2.504.50, Pomme d'Oranje 310, Tuinzoet 2—4, Zoete Bellefleur 13.50, Zoete Ermgaard 2— 7, Roode Ribbeling 3, Kroet- en Valap. j pels 0.502, alles per 100 kg. Peren: Comtesse de Paris extra 21— I 23, id. A 22—24, id. B 19—23, id. C 12, Doyenné du Comice extra 41—49, id A 4449, id. B 43, Gieser Wildeman ex- tra 9—11, id. A 7.50—9.50, id. B 5.50- 7.50, id. C 46, Bezy van Schonauwen 5.50, Br. Diel 10, Br. Aelx. Lucas 521, Brederode 2.508, Bergamot d'Esperen 512, Delice d'Hover 1020, Dorothea Royal 1.503, Groene Chaumontel 4— 6, Joseph de Malines 1126, Jodenpe- ren 310, Kleiperen 2.508, Le Curé 8 10, Conference 1926, Legipont 0— 30, Pondsperen 1.505, St. Remy 2—6, Winter Bergamotten 24, Winter- louwtjes 2.505.50, Wintersuikerijen 2 5, Zwijndr. Wijnperen 416, Kroet- en Valperen 0.503, alles per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 17, Mispels 3.505, alles per 100 kg. Hazen 1.07— 2.64, Fazanten 0.841.10 per stuk. ST. ANNALAND, 5 Dec. Uienveiling. Gewone Uien 2.54, Bonken 2.49, Drie lingen 1,20, Picklers 5.23. Alles per 100 kg. Totale aanvoer 1700 balen. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent E bi] vooruitbetaling. Dec. 12 Middelburg, huishoudelijke en laud-1 bouwartikelen, De Groot en Hondius I 13 St. Laurens, Landb.inspan, v. d, I Harst. 15 Rilland-Bath, Huizen, v. Dissel. 15 Vlissingen, Landb.inspan, Paap. 19 Koudekerke, Hofsteedje, v. d. Hrn :t I 19 Goes, Huizen, v. Dissel. 20 Goes, Inboedel, v. Dissel. Donderdag 7 Dec. 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M, 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.001 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram, I 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. 12.45 Ber. ANP. en gram. 1.00 KRO-orkest. 2.002.55 Handwerk- uurtje. 3.00 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Ens. Zingaresca en gram. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Ber. 7.15 Boek bespreking. 7.45 Causerie over metaal-1 bewerking. 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-1 ber. 8.15 Zang met pianobegel. en gram. 8.50 „Domineeswerk in oorlogstijd". 9.20 Orgelconcert. 10.00 Ber. ANP., actueel I halfuur. 10.30 Gram. Ca. 10.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO- Uitzending. 8.00 Ber. ANP., Orgelspel. 8.30 Gram, I 9.00 AVRO-Amusementsorkest (opn.),l 9.45 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.151 Gewijde muziek (gram.). 10.30 Voor dej-J Vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Week-1 overzicht. 11.15 Omroeporkest en solist, j 12.15 Gram. 12.45 Ber. ANP., gram.1 1.00 De Vagebonden en soliste. 1.451 Gram. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Vioo'.l en piano. 3.00 Brei- en borduurcursus 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuis-' zittenden. 4.30 Gram. 5.00 AVRO-Week- kaleidescoop. 5.306.30 AVRO-Amuse-1 mentsorkest en solist. 6.33 Sporthal tuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Voor militai ren. 7.30 Egelsche les. 8.00 Ber. ANP, 1 mededeelingen. 8.20 Concertgebouw-1 orkest, het koor van de Kon. Oratorium-1 vereen, en solisten. Ca. 9.20 Causerie I over Jean Jacques Rousseau. 10.30 Re' I portage. 11.00 Ber. ANP. Hierna toil 12.00 AVRO-Dansorkest en gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Weerstoestand van hedenmorgen 1 j uur te Vlissingen: Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Mistig of betrokken, tegen den mid- dag hier en daar opklarend, geen neer- j slag van beteekenismeest zwakke wind uit N. tot W. richting, weinig ver andering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u Stand van gistermiddag 3 u.: 743. Licht op voor fietsers: Donderdag 4 u. 23 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6