Telegrammen. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Onderwijs Kerknieuws Gemengd Nieuws. n ideaal Laxeermiddel FOSTERs MAAGPILLEN Rechtszake' Fimntiëele Ber'chten. Burgerlijke Stand Meermalen werd des nachts telefonisch de hulp van de politie ingeroepen door inwoners, die werden lastig gevallen door deze vreemd sprekende personen, die om gastvrijheid verzochten. Vooral op de boulevard hebben deze Noren heel wat vooraanstaande ingezete nen uit 'hun bed gebeld. Meermalen zochten deze zeelui ruzie op straat of in café's en slechts door het zeer tactisch optreden van de politie kon vaak erger worden voorkomen. Thans zijn de schepen weer vertrokken en is de rust weergekeerd. Doch niet alleen deze Noormannen wa ren erg onrustig. De politie moest meer malen optreden bij vechtpartijen en zelfs eenmaal de vechtersbazen met den gum mistok uit elkaar slaan. Kloetinge. Gisteravond sprak in de consistoriekamer der Ned. Herv. Gem. de heer Mr C. Kousemaker, secre taris der Prov. Commissie van de Ned. Middernacht-Zending vereeniging over het ontstaan, de geschiedenis en het werk dezer vereeniging. Spr. schetste den pioniersarbeid van ds Heldring en de voortzetting hiervan door ds Pierson. Later volgden mannen als Veldhuizen en v. d. Steur. Onver moeid is de strijd tegen de ontucht, die zich in allerlei vorm voordeed, voort gezet. Helaas was er aanvankelijk tegenwerking van Overheid en politie. Kaar langzamerhand is daarin verande ring ten goede gekomen. Nog steeds is deze strijd noodzake lijk, wat spr. met voorbeelden uit de pra'ctijk aantoonde. Ook in dezen mobi lisatietijd. Speciaal wees spr. op de roe ping der ouders tegenover hun kinderen Rilland. Auto- ongeluk. Zaterdag is een auto, bestuurd door een militair, waarin zes personen, waren gezeten in een bocht in den Zuid-Bathpolder. over den kop geslagen en aan de overzijde van de sloot terecht gekomen. Drie personen waren gewond. Twee hunner moesten in het, ziékenverblijf worden opgenomen. De derde kon na verbonden te zijn, dit ver blijf verlaten. We8tkapelle. Mijn onschadelijk gemaakt. Voor den dijk, dicht onder den wal tusschen het kleine kustlicht en den dijkmolen lag Maandag een. mijn, welke groot gevaar liep tegen de bazalt- glooiing tot ontploffing te komen. De burgemeester achtte het gewenscht bij omroep de bewoners aan te raden ramen open te zetten of de luiken te sluiten. Door de militaire wacht werd onmid dellijk de omgeving afgezet en de toegang tot den dijk belet. Later op den dag is de mijn door een aantal doeltreffende schoten onschadelijk Veere. Het stadhuis wordt te gen brandgevaar beschermd. Gisteravond kwam de Raad in spoed- eischende vergadering bijeen in hoofd zaak ter bespreking van de beveiliging van het stadhuis. De regeering heeft een bedrag uitgetrokken voor de monumen tale gebouwen ook van Veere. Deze ge bouwen worden verdeeld in 1ste en 2e klasse. Voor de 1ste klasse is een groo- ter bedrag uitgetrokken dan voor de tweede, Voor het stadhuis is dit ook gedaan. Dit komt geheel voor rekening van het Rjjk. Morgen is de dag vervallen voor den aannemer. De heer Rothuizen heeft heden deze zaak met B. en W. besproken. De eerste en de tweede vliering zouden er uitge nomen worden behalve 't gedeelte waar de klok zich bevindt. De doorgang naar de klokkenkamer zal worden dichtge metseld, behalve bij de draden van het speelwerk. Daar zal een huik worden ge maakt ter beveiliging. De zolders wor den belegd met asbestplaten met plin ten tegen de zijkanten. De omloop om de klokkenstoel zal ook tegen brandgevaar beschermd worden. Aan den voorkant van het stadhuis komen overschuifpla- ten zoo, dat er niets in de goten kan vallen wat brandgevaar kan opleveren. Een ladder zal worden gemaakt, om in den klokkentoren te kunnen komen. De Raad gaat met dit alles accoord. De heer Kodde heeft het stadhuis aangenomen en de heer De Voogd de Struis, Aardenburg. Wederom dieven o p p d. In den nacht van Zaterdag op Zondag is wederom ingebroken, thans m het pakhuis van de firma Catsman aan de Weststraat. Aan de achterzijde heeft men een raam opgeschoven en de luiken daarachter zoodanig verbogen, dat men kon binnenkomen. De deuren van het kantoor zijn geforceerd. Aan de kluis was zichtbaar, dat pogingen waren ge daan deze open te maken, hetgeen echter met gelukt is. Alle laden van de lesse naars zijn doorsnuffeld. In een daarvan werd ruim f20,gevonden, wat mee genomen is. Van den winkelvoorraad wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. (VI. C.) Zondagavond a.s. een "dachten'"- it ie Arnemuiden. De Li oe e i p. ed'hum bij de Ned. Herv. Gem alhier, ds H. K. van Wingerden, hoopt op 1 Jan. 1940 afscheid te nemen van zijn tegenwoor dige gemeente te Melissant, om op Zon dag 7 Januari in den middagdienst in trede te doen bij de Ned. Herv. kerk al hier, na des morgens bevestigd te zijn door ds Bouw te Haaften. Colijnsplaat. Bij de gehouden verkie zing van drie leden in het college van notabelen uit de Ned. Herv. Gem., wer den herkozen de heeren Joz. Schippers, en Jac. Eversdijk. In de plaats van den heer A. Schuit, die bedankt had, werd gekozen de heer M. de Regt. Mz. Nieuwe afdeelingen van het Nederlandsch Bijbelge- nootschap. In de laatste weken wer den wederom elf nieuwe afdeelingen van het Nederlandsch Bijbelgenootschap op gericht, o.a. te B r e s k e n s, Sluis, IJ zend ij k e en Zuidzande. Geslaagd voor machinisten-examen diploma A de heer H. Diesvelt te Vlis- singen. Ned. Herv. Kerk. beroepen te Rhenen, J. Douwes te s Hertogenbosch. Kapel Ie. In verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum hoopt dr J. D. Schmidt predikant b\j de Ned. Herv. Gem. alhier, Het nieuwe passagebureau van de K.L.M. op het Leidscheplein te Amsterdam is van fraaie wandschilderingen voorzien, welke het interieur een bijzonder cachet verleenen. ITALIAANSCH VLIEGTUIG IN DUITSCHLAND VERONGELUKT. Een Italiaansch vliegtuig van de lijn Berlijn—Rome is Maandagmiddag op het traject München—Berlijn verongelukt. Het vliegtuig is door tot nog toe onopge helderde oorzaak in het gebied van het Beijersche woud tegen een berg gevlogen en neergestort. Er zouden drie personen gedood en zeven'gewond zijn. Vier jaar te vroeg in Nederland teruggekomen. Een thans 47-jarige Nederlander is op 16 November 1927 bij arrest van het Am- sterdamsche Gerechtshof veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden. Het vooruitzicht (vier maanden) van zijn vrijheid te worden beroofd, lag den toen 35-jarigen man zóó zwaar op de maag, dat hij besloot te vluchten. Hij verliet het land en vestigde zich te Berlijn. Het verlangen naar het vaderland was echter groot, zoo groot zelfs, dat hij geen dag langer wilde wach ten dan strikt noodzakelijk was. Op den dag af twaalf jaar later 16 November j.l. kwam hij terug. De illusies, dat hem niets meer kon gebeuren en dat de hem opgelegde straf verjaard was, werd echter wreed ver stoord. Hij had den nacht doorgebracht in een hotel te 's-Gravenhage. Zijn naam en voornaam stonden met duidelijke let ters in het register. De politie vond deze en aan de hand van het archief kwam zij tot de ontdekking, dat deze hotelgast nog een rekening met de politie had te vereffenen. Want niet na twaalf, maar na 16 jaar zou deze nog niet betaalde schuld verjaard zijn. De wet immers maakt bij verjaring verschil tusschen be rechte en niet berechte zaken. In dit geval was sprake van een reeds berecht misdrijf. De verjaringstermijn wordt daar bij met een-derde verhoogd. Dat had de man niet geweten. De recherche heeft hem in bewaring gesteld. Gemeente-ontvanger oneervol ontslagen De gemeenteraad van Steenbergen heeft den gemeente-ontvanger A. P. S. oneervol ontslagen. Het college van B. en W. had in October dezen functionaris in zijn functie geschorst, nadat er een kastekort van f 3401.59V2 was ontdekt. Direct na de ontdekking had S. dit te kort aangezuiverd. Hoog water in de Betuwe. In sommige plaatsen woont men op zolder Het anders zoo smal le rivièrtje de Linge in de Betuwe is thans uitgedijd tot een breeden stroom, zoodat men de schuren, die buitendijks staan heeft moeten ontruimen en zelfs staan woningen thans verlaten. Op verscheidene plaatsen staat meer dan een meter water, hier en daar tot in de vensterbanken en in een café dre ven de stoelen door de gelagkamer. In een kapsalon, eenigen tijd geleden nieuw gebouwd, staat een meter water. In verschillende boerderijen en woon huizen ziet men eenzelfden toestand. In eenige huizen is men op zolder gaan wonen. Men vaart thans met roeibootjes dooi de straat. Het veilingsgebouw van Geldermalsen is geheel onder water geloopen. Dynamiet gevonden. Uit Pa- terson wordt gemeld, dat de Amerikaan- sche politie aan den oever van de rivier Pasaic een groote hoeveelheid dynamiet heeft gevonden, voldoende om verschei dene wijken van New-York in de lucht te laten vliegen. Degene, die de politie opmerkzaam heeft gemaakt op deze springstof, deelde tevens mede, dat het door communisten was ge stolen uit de militaire academie te West- Point. LUISTEREN NAAR GOD. Men schrjjft ons Over de geheele wereld in vrijwel alle landen heeft op 1, 2 en 3 December een groote actie plaats gehad, teneinde het menschdom een „halt!" toe te roepen en op te wekken tot luisteren naar God. De aandacht werd hierop gevestigd door een plaat: vier zuilen op blauwen achtergrond, waarop de letters M. G. H. (moreele en geestelijke herbewapening). De zuilen zelf stellen voor de vier abso lute maatstaven: eerlijkheid, onzelfzuch tigheid, reinheid en liefde, welke den mensch ter zelfcontrole ten dienst staan bij den opbouw van een nieuwe wereld. In Nederland had op 1 Dec. een natio nale bijeenkomst plaats te Amsterdam, waar duizenden aanwezig waren in de Apollohal en een twintigtal sprekers uit alle deelen des lands van alle klassen, hun ervaringen vertelden. „Menschelijke wijsheid heeft gefaald, maar er is een uitweg, het bewijs daar van zullen wij u hedenavond leveren", zoo klonk het dapper en overtuigd en daarop volgde een reeks van getuigenis sen, waaruit inderdaad bleek, hoe door luisteren naar God in het bedrijf van den makelaar in effecten, den gasdirecteur, den landbouwer, den slager, in het leven van den vakbondleider, den burgemees ter, de huisvrouw, den rechter, de wo- ninginspectrice, den assurantie-agent, den advocaat, problemen van tweedracht, misverstand, heerschzucht, zelfgenoeg zaamheid, drift, wantrouwen, werkloos heid, ja alles wat tot het vastloopen van onze wereld aanleiding was, werden op gelost, weggenomen, overwonnen. De Zaterdag was gewijd aan plaatse lijke bijeenkomsten, zoo o.a. te Goes, waar ook weer door menschen van aller lei slag dezelfde ondervindingen werden verhaald en toegelicht. „Het wordt ons gemakkelijk gemaakt onszelf te leeren kennen door de vier ab solute maatstaven, die eigenlijk de Berg rede in een notedop zijn, de juiste levens wetten, die men zal moeten toepassen, wil niet de wereld voortdurend vastloo pen. Maar men moet niet meenen dezen weg te kunnen gaan met behoud van eigen wil, eigen voorrechten, eigen stok paardjes. Wie naar God wil luisteren, moet bereid zjjn zichzelf stil te zetten, offers te brengen, te gehoorzamen. Be reidheid tot offers op basis van geza- melijk luisteren naar God, ziedaar een program, waarmee Nederland de oorlog voerende wereld kan tegemoet treden, wanneer wij het zelf in eigen leven, in gezin, bedrijf, sociale verhoudingen en in de politiek hebben toegepast. Want luisteren naar God in de groote proble men is pas mogeljjk als het door luiste ren naar God in mijzelf rustig, vrede is geworden. Dus begin met jezelf. Vrede brengen is niet: bidden, dat men ophoude met vechten, het isdoor Christus vrede brengen in eigen leven, in eigen zaak, het in orde maken, het eens zijn met God". Zoo verhaalde iemand, die een huishou den leidt, hoe door het zich richten op eigen ideaal, hoe goed ook bedoeld, tel kens strijd ontstond, terwijl door het luisteren naar God, door het zich rich ten naar en afstemmen op de Groote Harmonie, die Christus ons leert, de toon gevonden werd waardoor de harmonie in het gezin werd hervonden, want als men zijn viool op den zuiveren, juisten toon afstemt, kan men met anderen samen spelen, die misschien geheel andere in strumenten bespelen. Zoo beginnend bij zichzelf, steeds luisterend, werd nieuwe kracht ontvangen en ontstond een sfeer van zuiverheid en eerlijkheid, die ook an deren tot daden van eerlijkheid wekte. Den derden December was in het bij zonder gewijd aan de Kerken en de ge zinnen. Zoo werden de eerste drie dagen van December in minstens 60 landen over de geheele wereld door millioenen gewijd aan: LUISTEREN NAAR GOD. En wat haalt dit alles nu uit? Niets, als het hierbij blijft. Alles, als men ge hoorzaamt en gezamenlijk op den weg voortworstelt in de kracht van Christus. In een luisterende wereld moet het an ders toegaan dan thans. Deze drie dagen zijn den inzet tot een jaar, tot een eeuw van luisteren en gehoorzamen. Gezamen lijk luisteren naar God op een basis van. goeden wil en van offerbereidheid". Dit lezende zou men den indruk kun nen krijgen, dat eerst thans een begin is gemaakt met een oproep aan de wereld om naar God te luisteren. Maar zóó is het gelukkig niet. Reeds vele eeuwen wordt in vele kerk- meenschappen de wereld opgeroepen om te luisteren naar het Woord des Heeren. Om, niet in eigen kracht, op een basis van goed willen en werken, maar met be lijdenis van zonde en schuld, in de kracht van Christus, te strijden tegen de zon de en mee te arbeiden tot de komst van Gods Koninkrijk en de verheerlijking van den Naam des Heeren. Er zit iets verblijdends in, dat velen, die tot nu toe voor de Kerk en het door haar gepredikte Woord, doof bleven, nu anderen opwekken te luisteren naar God. Maar bij het lezen van de verslagen van gehouden redevoeringen is er toch ook de vrees, dat we hier te doen heb ben met een beweging, die door een onzer ministers zou worden aangeduid als Christelijk-humanistisch. vormen Foster's Maagpillen, doordat zij zoo zacht en toch zoo afdoend werken. Geen last meer van verstopping en slechte spijs vertering, of van de eruit voortkomende hoofdpijn, humeurigheid, lusteloosheid, maag- stoornissen, enz. Alom verkrijgbaar f 0.65 Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 5 Dec. 1939. De volgende personen werden gedag vaard: J. J. de J., 37 jaar, fitter te Zierik- zee, wegens diefstal van een hoeveelheid gas ten nadeele van de gemeentelijke gasfabriek te Zierikzee. Eisch2 m. gev. voorw. proeftijd 3 j. en f 50 of 25 d. h. Uitspraak: 2 m. gev. straf voorw. proef tijd 3 jaar en f 30 b. of 15 d. h. W. B., 22 jaar, barbier te Nieuwvliet, wegens huisvredebreuk. Eisch: 4 m. gev.straf, waarvan 2 mnd. onvoorw. en 2 mnd. voorw. proeftijd 3 j. Uitspraak: 1 mnd gev. straf voorw., proeftijd 3 jaar. G. J. M. I., 37 jaar, kok te Souburg, wegens valschheid in geschrift, daar hij op een drietal gezinsinkomstenkaarten valschelijk had vermeld dat zijn gezin in de weken waarop die kaarten betrek king hadden geen verdiensten had ge had, zulks terwijl hij zelf in die weken resp. f 10, f 10 en f 5 had verdiend. Eisch 1 mnd. gev. siraf "oor p: óc tijd 2 j. en f 20 b. of 10 d. h. TJitspra k: 1 mnd. gev. straf voorw. proeftijd 2 j. en f 10 b. of 5 d. h. G. D. W., 41 jaar, handelaar te Veere, wegens mishandeling van Kasper Kom brink. Eisch: f 10 b. of 5 d. h. Uitspraak: vrijspraak. 1. J. R. B., 24 jaar, kleermaker te Brouwershaven, wegens het feit, dat hij zich op 6 November 1939 te Brouwers haven 200 liter petroleum heeft ver schaft, zijnde dit meer dan hij geduren de een week pleegt te verbruiken. Eischf 25 b. of 10 d. h. Uitspraak f25 b. of 15 d. h. 2. R. de W., 37 jaar, oliehandelaar te Zierikzee, wegens het feit, dat hij op 6 Nov. 1939 te Brouwershaven aan J. R. B. 200 liter petroleum heeft geleverd. Eischf 25 b. of 20 d. h. Uitspraak f 20 b. of 10 d. h. C. J. H., 29 jaar, landbouwer te Elle- meet, wegens het feit, dat hij zich op 18 September 1939 te Ellemeet 200 liter pe troleum had verschaft. Eisch en uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. met verb, verkl. R. F. H., 26 jaar, rijwielhersteller te Zuiddorpe, wegens het op Zondag 5 Nov. 1939 te Zuiddorpe verbruiken van ben zine tot het doen rijden van een motor rijtuig. Eisch en uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. L. de B., 28 jaar, stroohandelaar te Hontenisse, wegens idem. Eisch en uitspraakf 10 b. of 5 d. h. P. J. K., 19 jaar, werkman te Souburg, wegens het op Zondag 1 October 1939 te 's Heer Arendskerke verbruiken van ben zine tot het doen rijden van een motor rijwiel. Eisch en uitspraakf 10 b. of 5 d. h. D. K., 50 jaar, landbouwer te Ooster- land, wegens het feit, dat hij op 8 Sep tember 1939 te Zierikzee den bureau houder der V. V. O. te Oosterland J. M. Zeijlen heeft bewogen tot afgifte aan hem (verdachte) van een geleibiljet voor vervoer van 2000 kg. lijnkoeken, een en ander door listiglijk, valschelijk en be- driegelijk tot J. M. Zeijler te zeggen, dat hij den vorigen dag hetzelfde had be sproken met den heer Hanse, plaatselijk bureauhouder te Zierikzee, en dat deze hem medegedeeld had, dat voor de be paalde 2000 kg. lijnkoeken een bestel- en geleibiljet kon worden afgegeven. Eischf 100 b. of 1 mnd en 1 mnd gev. str. voorw. proeftijd 3 j; Uitspraak: ontslag van rechtsvervolging. Ch. L. v. d. B., 35 jaar, taxiverhuur der te Westcapelle (België), wegens po ging tot verboden uitvoer van 29 liter benzine. Eisch: f20 b. of 10 d. h. met verb, verkl. TJitsuraakf 15 b. of 10 d. h. met verb, verkl. M. H. M., 32 ja er, leiendekker te Maastricht, wegens- diefstal van: een handboormachine en 2 losse boren; een zinkschaar; en een booromslag. Eisch: 1 mnd. gev. str. Uitspraak: 14 d. gev. straf. G. J. J., 48 jaar, koopman, zonder vaste woonplaats, was in verzet geko men tegen het vonnis van den Politie rechter te Middelburg van 24 October 1939, waarbij hij wegens „verduiste ring" en „oplichting" was veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Eisch en uitspraak: bekrachtiging verstek-vonnis. 0 23 TE WATER GELATEN. ROTTERDAM. Van een der hellingen van de Rotterdamsche Droogdok Mij. is vanmorgen te water gelaten de onderzee boot O 23. WERK HERVAT. HELMOND. Vanmorgen is het werk hij do Wit's dekenfabriek grootendeels hervat. Ook in de fabriek der N.V. te D'eurne en Geldrop is het werk 'hervat. WEER MIJNEN ONTPLOFT. TEXEL. Vannacht zijn aan de Oost kust van Texel, drie mijnen ontploft. Twee groote gaten (een van 12 Meter) werden in den dijk geslagen. Groote schade werd aan woningen toegebracht. Een boerderij is bijna totaal vernield. LEGERBERICHTEN. PARIJS. Vannacht werd activiteit van patrouilles en artillerie aan enkele deelen van het front waargenomen. BERLIJN. Afgezien van iets levendi ger vijandelijk storingsvuur der artille rie in het grensgebied ten Oosten van de Moezel, viel aan het Westelijk front slechts plaatselijk geringe gevechtsactie waar te nemen. NIEUWE BOLIVIAANSCHE REGEERING GEVORMD. LA PAZ. De oude regeering is afge treden. Er is een nieuwe regeering sa mengesteld. Minister van Buitenland- sche Zaken is Alberto Ostra. AMERIKAANSCHE AMBASSADEUR NIET TERUGGEROEPEN. WASHINGTON. In kringen welke het Witte Huis zeer na staan, wordt verno men, dat de Amerikaansche Ambassa deur te Moskou niet zal worden terug geroepen. BRITSCH SCHIP GETORPEDEERD. Drie dooden, vijf vermisten. LONDEN. Gisteren is het Britsche stoomschip „Hozsted", metende 1670 ton, op de Noordzee getorpedeerd. Hier bij zijn drie van de 21 opvarenden ge dood. Vij lorden nog vermist.. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 378 375 Ned. Ind. Handelsbank 1047a 1047a Philipslampen 125 123 Lever Bros-Unilever 93 92% A. K. U. 33% 33% Amsterdam Rubber 185 185 Koninklijke Olie 2437a 240 Koninklijke Boot 101 100 Scheepvaart Unie 1007a 101 Deli Maatschappij 154 151 y, 3 pet. Nederland 1937 78 78 3 pet. Nederland 1938 837a 837a U. S. Steel 487s 48% Anaconda Copper 23u/ib 23% Bethlehem Steel 59 59% North American Cy. 17% 177a Noravi 18 17% Cont. Oil 17 17% Shell Union 96/a 9e/s Kennecott Copper 29% 297/u Radio Corp. 43/s 47a American Enka 32% 32 Am. Car Foundry 23 2272 Tidewater 89/16 87a Mid. Con. Petroleum 10% 10% Republic Steel 173/s 17% American Waterworks 8% 8 General Motors 40 397/s Er heerschte wederom een doodsche stilte op de beurs en de koersverschillen bleven zeer beperkt. Kon. Olie was circa 3 pet. lager maar bleef bijna zonder omzet. Deli Mij. die gisteren vast lag, verloor 4 pet. Overi gens waren de lokale fondsen goed prijs houdend. De Amerikanen bleven ook op hetzelfde niveau, de courante soorten waren een fractie beter. Van de Beleggingsafdeeling valt even min Iets te zeggen. Onze Staatsfondsen ontmoetten noch vraag noch aanbod. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Dec., 2.30 u. Berlijn 75.55—75.65. Londen 7.347.35. Parijs 4.16—4.18. Brussel 31.1031.15. New-York 1.887s—1.887a. Alg. Zeeuwsiche Vezekering Mij. Dezer dagen werd te Middelburg ge houden de vergadering van oprichting der N.V. Algemeene Zeeuwsche Verzeke ring Maatschappij. Deze verzekeringsin stelling zal in samenwerking met de On derlinge Brandwaarborg Maatschappij voor Zeeland, opgericht in 1829, en on der felijke directie, verzekeringen sluiten tegen vaste premiën tegen brand en an dere gevaren MIDDELBURG. Bevallen: M. den Boer geb. Timmerman z,L. van Keulen geb. Labruijere d. Overleden: J. van Boven 2 j„ d.; J. Louwerse 71 j., man van N. Pieterse. (M. C.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3