ling voor agen. Kerknieuws Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Finantiëele Berichten. Rechtszaken Burgerlijke Stand Politieberichten. ALCHEREN. ploft. In den ondag plm. 12 s vooral in de geschrikt door )en volgenden n ttisschen het nolen tot ont- )p de steenen ïgen onder aan ;eel van Bata- loor een ruit in a; de deur van ider gehavend, e tuinen ver verden gevon- hadden moeten ooiing was een gen. BEVELAND. DE VELE >UIVELAND. AANDEREN. f Sieerd' THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. MOTORBOOT GESTRAND. Zonnemaire. A f s c h e i d. In de gods dienstoefening van Zondagmiddag nam ds A. J. van Sluijs afscheid van de Geref. Kerk alhier wegens vertrek naar Rot terdam. Ondanks het ongunstige weer was het kerkgebouw geheel bezet. Als a rbeidstekst hod Z.Eerw. gekozen: 2 Het vraagstuk der prijsverhooging. :rde militairen mestdagen zoo- inlheid te stel den thuis door ,er van Defen- >er een aiparte in aanmerking worden ver- lke aangeduid n met F. loegen zal als December na Dec. per eerste Dec. na 16.00 ler eerste reis- Dec. in den 26 December Dec. in den 27 December Dec. in den 1 Januari 's Dec. in den 2 Januari 's hermingsdienst 1940 werd m verordening wet staat van bespreking ge en W. werd •heid in over- deze verordo- m wat betreft werk gesteldie en dit loon te Let basisloon in »on werd n.L an het loon in a a n g e - rnol alhier zijn De marine bos sleutels en iet inhoud. In- emeentepolitie. deden zich bij het zooge- ien mijn aange- rd-Beveland die is gevallen n onder water, ;n land staan landbouwers uikerbieten zóó geen bietspade de bieten gaat landbouwers den aangege- en krijgen. iijk onder deze aanspoeld, als- er de gemeente autoriteiten hoogte gesteld. to g e g r e- suikerfabrieken uret uit Philip- vaarts keerde, de Zandstraat Hij werd daar- 3hell-auto, zoo enschudding en tar het zieken- >rden vervoerd. (T. C.) raad. Maan- neenteraad bij- rerzoek van den im adhaesie te een vrijliggend langs den weg werd de ge- eenen. ïtwerp-verorde- orlogswet. Zon- Igende verorde- 'an 1859 jaar rvoor geschikt werkzaamheden lehoeve van het inerde de heer vorige verga- onderzoek be- ,g van klachten over de behandeling van arbeiders in de werkverschaffing. Hij vroeg of dit on derzoek reeds beëindigd is, waarop B. en yr ontkennend antwoordden. De heer Diisebout vroeg ook of het mogelijk is de weg door den Kanaalpolder te verbete ren. Hierover werd nog wat gediscus- Stavenisse. Door den feilen storm en doordat de machine niet meer functionneerde is Maandag jongst leden op den berm van den zee- i dijk rond den Scheldschen Polder ge- I strand een motorboot, groot ruim 100 I ton,afkomstig uit Terneuzen. Het schip was gedeeltelijk geladen met stukgoederen en op weg naar Rot terdam. Zeer waarschijnlijk heeft het schip en de lading geen noemenswaar- idige averij bekomen. Er zal echter een j zeer hoog getij water moeten komen, wil het schip op eigen kracht vlot komen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam (vac. ds En- Sgelberts), Th. G. Tonnon te Vlaardin- gen. Aangenomen naar Heinkenszand, J. H. Renting, cand. en hulppr. te Sluiskil. Geref. Kerken. Beroepen te Slootdorp, L. J. Goede, cand. te Papendrecht. Aangenomen naar Klundert, D. J. Ras te VleutenDe Meern. Bedankt voor Ambt-Vollenhove, D. J. Ras te VleutenDe Meern. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Werkendam, N. de Jong te 's Gravenhage-West en C. Smits te Slie- ':idrecht. Aangenomen naar Gouda, A. Dubois te Oud-Beierland. Evang. Luth. Kerk. I Drietal te Dordrecht, F. J. B. van der Chijs te Maastricht, K. J. F. Keuning te Woerden en S. van der Woude te Alk maar. Zestal te Haarlem, dr P. Boenderma ker te Hilversum, R. Joh. de Boer te Weesp, P. H. Borgers te Apeldoorn, H. L. G. Ouwerkerk te Purmerend, C. Pel te Nijmegen en W. Spliethoff te Deven ter. D s W. F. B r e ij e r. f Te Ban doeng is onverwachts overleden ds W. F. 'Breijer, in leven Ev. Luthersoh predi kant der Ned. Ind. kerk, sinds 31 Dec. 1932 emeritus predikant. Hij diende in Nederland de gemeente Monnikendam. D L. Nieuwpoort. Blijkens een bericht in de ,,'s Gravenhaagsche Kerkbode" heeft ds L. Nieuwpoort, die onlangs zijn eervol ontslag als predikant der Protest. Kerk in Indië heeft ge vraagd en verkregen, zich als lid der Hervormde Gemeente te 's Gravenhage laten inschrijven. Voor zijn vertrek naar Indië is hij van 1931 tot 1934 predikant der Geref. Kerk in Hersteld Verband te Middelburg geweest. Heinkenszand. Afscheid Ds de Willigen. Zondag hield Ds A. de Wil ligen, predikant bij de Ned. Herv. Kerk, alhier, in een ondanks het ongunstige weer geheel gevuld kerkgebouw zijn af- scheidspredikatie in verband met zijn vertrek naar Drachten, j Zijn Eerw. sprak eerst een persoonlijk Woord van dank tot de diverse kerkelijke colleges voor de 'goede samenwerking en richtte zich vervolgens tot Ds Wagner, die als consulent zal optreden, alsmede tot de aanwezige collega's uit de omge ving. Hij drukte zijn spijt er over uit, dat burgemeester Mes niet tegenwoordig kon zijn. Hij dankte hem voor de wijze waarop hij ook de belangen der Ned. Herv. Kerk behartigt. Hierna sprak hij, na zich nog gericht te hebben tot de di verse vereenigingen, de gemeente toe. Ds Wagner dankte den scheidenden predikant mede namens kerkeraad én Jgemeente, voor alles wat hij voor de Ned. Herv. Kerk in Heinkenszand deed, waarna de gemeente op zijn verzoek Ds de Willigen staande toezong van Gezang 224 het le vers. Hierna bediende Ds de Willigen het Woord. Tekst van zijn laatste prediking was Efeze 3 17. Na den dienst was er gelegenheid om persoonlijk van den scheidenden predi kant afscheid te nemen. Tess. 3 vers 3 en 4. De gebruikelijke toespraken werden gehouden tot de classis, de gemeente, ca techisanten, jeugdvereenigingen, enz. Ouderling J. van Dijke sprak Z.Eerw. roe namens kerkeraad en gemeente. Op zijn verzoek werd den scheidenden predi- aant Ps. 121 4 toegezongen. Namens de ssis sprak Ds H. Venema van Nieu- werkerk en Ds J. Meester van Brouwers naven als consulent en vriend. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. dis v. d. Molen te Rotterdam. Geref. Gemeente. Wemeldinge, 9.30, 1.30 en 5.30 u. dhr v. d. Woestijne te Rotterdam. Zaterdag avond 7 u. ds v. Stuyvenberg te Bent huizen. Evang. Gemeente. Goes, 9.30 u. ds v. d. Vis, 2 u. ds Werges van Wemeldinge. Brussel weer zonder auto bussen. De bevolking van Brussel moest weer haar autobussen missen, daar deze wagens door de militaire autoritei ten werden gerequireerd in verband met zekere aan den gang zijnde legeroefenin- gen. Ook te Antwerpen 'en te Luik zijn de autobussen, sinds Maandag, uit het stadsverkeer verdwenen. Auto tegen een boom ge reden. De bestuurder overle den. Gistermiddag reed de 30-jarige heer R. L., vervener te Nieuw Amster dam, met zijn auto in de richting Am- sterdamscheveld. Bij een zijweg moest hij 'n hem tegemoet rijdende auto passeeren. Waarschijnlijk door de snelle vaart en de gladheid van den weg verloor de heer 'L. de macht over 'het stuur, waardoor hij tweemaal tegen een boom aanbotste. Om standers, die het ongeluk zagen gebeuren snelden te hulp en haalden den heer L. zwaar verminkt uit dien, totaal verniel den auto. Spoedig waren doktoren aan wezig, die overbrenging naar het Zieken huis te Emmen noodzakelijk achtten. Kort na aankomst is de heer L. overleden. i M ij n e n spoelen aan. Twee kilometer ten Noorden van Egmond aan Zee zijn twee mijnen aangespoeld. Voorts zijn tusschen Bergen aan Zee tot Den Helder zes mijnen aangespoeld. In dezelfde streek, n.l. te Ouddorp zijn gisteren nog twee mijnen aangespoeld. Alle zijn ze terstond onder militaire bewaking gesteld. Zoo spoedig mogelijk zullen ze worden gedemonteerd of ver nietigd. Ook op Texel zijn enkele mijnen aan gespoeld en op het strand tot ontplof fing gekomen. Vlak bij Oudeschild sloeg een mijn te gen den dijk, waardoor 'n groot gat ont stond. In het dorp braken vele ruiten. Dieseltrein grijpt auto oip onbewaakten overweg. Gister middag is te Apeldoorn op een onbe waakten spoorwegovergang een personen auto, bestuurd door den. heer H. J. V. uit Ernst, door een Dieseltrein gegrepen. De iheer V., die de eenige inzittende was, werd zeer ernstig gewond. 'In zorgwek- kenden toestand is hij naar het R. K. ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. Bij' aankomst was hij reeds overleden. D'e auto werd totaal vernield. De trein had 20 minuten vertraging. Sleepboot in nood. Gister middag dreef tijdens den Zuid-Wester storm de Belgische sleepboot „Duo" uit Gent met gebroken krukas op de Volke rak rond. Op de noodsignalen, welke het schip uitzond, kwam de veerboot van de reederij Van der Schuyt, varende van Ooltgensiplaat naar Dinteloord, te hulp. De opvarenden van deze boot slaagden er in, een verbinding met het in nood verkceremde schip tot stand te brengen, doch de trossen braken. Later gelukte het evenwel de verbinding te herstellen, waarna de „Duo" de haven van Dintel oord kon worden binnengesleept. De vier leden der bemanning waren aan boord van de sleepboot gebleven. Landmijn ontploft. Mili tair gedood. Bij werkzaamheden voor de defensie ergens in ons land 'had een 24-jarige militair uit Rotterdam hel ongeluk op een landmijn te trappen. De jongeman werd op slag gedood. Een an dere soldaat werd door den luchtdruk tegen den grond geslagen, doch bleef ongedeerd. Sneeuw in België. Zaterdag en Zondag heeft het in België op ver schillende plaatsen gesneeuwd, meer speciaal in de Ardennen en langs den. kant van de Barak Michel. Hier en daar bereikte de sneeuwlaag een dikte van 10 centimeter. Hoog water in België. In België heeft de was van de Maas een verontrustend karakter aangenomen. Van de Fransche tot de Nederlandsche grens staan alle stuwdammen onder water. De scheepvaart is gestagneerd. In de huurt van Luik zijn de lage deelen van ver scheidene gemeenten, overstroomd. De Ourthe staat twee meter boven normaal peil. Te Öhaud'fontaine is de stand van het water zorgwekkend. DANKDAG. Ned. Herv. Kerk. Ritthem, vm. ds Hietkamp, nm. da de Hu. VLASBEWERKING IN DE HAARLEMMERMEER. Proeven met repelen. De oeconomisch-technologische dienst in de provincie Noord-Holland heeft het initiatief genomen om in de Haarlem mermeer vlas met de hand te laten repe len. Tot dusverre wordt al het in dit land bouwcentrum geteelde vlas onbewerkt verkocht. Indien het plan slaagt en men op 'flinke schaal tot vlasbewerking in de Haarlemmermeer komt, beteekent dit een belangrijke werkverruiming. Onder desi- kundige leiding zullen landarbeiders nog dezen winter voor vlasbewerking worden opgeleid. STERFTE DOOR MOND- EN KLAUWZEER NEEMT AF. Het mond- en klauwzeer schijnt wat in hevigheid af te nemen, want in de derde week van November zijn „slechts" 30 runderen, 59 kalveren en 37 varkens en biggen, dus in totaal 126 dieren, aan deze ziekte bezweken. Reeds geruimen tijd schommelde dit aantal tusschen 200 en 300. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage huldigt de theorie der vervangingswaarde. Voor den politierechter te Dordrecht hadden twee winkeliers terecht gestaan wegens overtreding van de prijsopdrij- vingswet 1939. Zij hadden goederen uit hun ouden voorraad tegen verhoogden prijs verkocht en werden beiden tot een boete van f25 veroordeeld. In 'hooger beroep had de raadsman van verdadhten straffeloosheid bepleit, omdat naar hij zeide het voor een gezond bedrijf noodig is zich bij den verkoop van goederen naar de vervangingswaarde te richten. Het Gerechtshof te 'sGravenhage heeft nu het vonnis van den politierechter ver nietigd en de verdachten vrijgesproken. Het Hof heeft in zijn arrest o.m. de volgende overwegingen uitgesproken. De politierechter heeft hier naar 's Hofs meening ten onrechte prijsopdrijving aanwezig geacht op den enkelen grond, dat de prijsverhooging is geschied op oude, in Augustus 1939 aanwezige voor raden. De prijsopdrijvings- en hamsterwet '39 heeft toch ten, doel, niet om elke prijs verhooging tegen te gaan, doch slechts die, welke niet in verhouding staat tot den door de bijzondere omstandigheden geschapen toestand. Indien het bedrijf van verdachte in liquidatie verkeerde, zou er inderdaad voor hem geen reden bestaan tot prijs verhooging op voorraad over te gaan. Dit wordt anders, indien er, zooals hier, sprake is van een loonend bedrijf met vrijwel constante voorraden, aangezien in dit geval en het algemeen belang en het belang van verdachte medebrengen de ge regelde aanvulling daarvan, hetgeen niet kan geschieden, indien verdachte genood zaakt zoude zijn op basis van vroegere, lagere, inkoopprijzen te verkoopen en te gen verhoogde prijzen in te koopen. Verdachte heeft door aan 't Hof over gelegde facturen aangetoond, dat de prij zen, hem als grossier door de fabrikan ten in rekening gebracht, met 10 pet. (in het tweede geval 15 pet.) en meer waren verhoogd, zoodat, nu bovendien niet is gebleken, dat verdachtes leveranciers zich hunnerzijds aan onredelijke prijsverhoo ging hebben schuldig gemaakt, van hem niet kan worden gezegd dat hij' zich, idoo-r aan zijn winkeliers-afnemers een verhoo ging van 6 pet. en 10 pet. (in 'het andere geval 15 pet.) te berekenen, aan ongemo tiveerde prijsverhooging, dus prijsopdrij ving, iheeft schuldig gemaakt. PRINSES JULIANA WEER VOORZITSTER VAN HET ROODE KRUIS. D'EN HAAG. Bij Koninklijk Besluit van 25 November 1939 is met ingang van 1 December 1939 opnieiuw benoemd tot voorzitster van ihet Hoofdbestuur van het Roode Kruis H. K. H. Prinses Juliana der Nederlanden. NOG MEER MIJNEN AANGESPOELD. Vannacht zijn van Kamperduin tot Castricum zeven mijnen aangespoeld. De zee is nog steeds woelig en de wind komt uit W.-N.-W. richting, zoodat nog meer mijnen kunnen worden verwacht. Op het Zandvoortsche strand zijn vier mijnen van Engelsche nationaliteit en tusschen Zandvoort en IJmuiden drie mijnen aangespoeld. DE SPAARNDAM IN BRAND. Uit Londen werd te middernacht be richt, dat de „Spaarndam" tenslotte in brand gevlogen is. Aan de kust kon men de vlammen hoog zien oplaaien. Het schip moet later nog eens door een mijn getroffen zijn. Het zonk voorover, doch bleef nog gedeeltelijk boven water, tot kort voor middernacht brand uitbrak. In de buurt waren drie motorbooten en een reddingboot. Bij het aanbreke van den dag was de Spaarndam nog steeds drijvende. Het schip brandde van voor tot achter steven. VERTREK VAN DE SIBAJAK WEER UITGESTELD. ROTTERDAM. Het motorschip „Si- bajak" van de Rotterd. Lloyd, waarvan de afvaart reeds twee maal is uitgesteld zal ook vandaag nog niet vertrekken, zulks in verband met het nog aanhou dende gevaar van losgeslagen mijnen als gevolg van de storm gedurende de laat ste dagen. Nader wordt gemeld, dat de „Sibajak" vannacht zal vertrekken. Inscheping vanavond 810 uur. OP TEXEL 20 MIJNEN AAN GESPOELD. DEN BURG (Texel). Alhier is een groot aantal mijnen aangespoeld. Men schat het aantal op het geheele strand (pl.m. 30 K.M.) op twintig. Ook in het Marsdiep worden herhaaldelijk mjjnen aangetroffen. Ook spoelt veel wrak hout aan van verloren gegane schepen. Het is particulieren verboden op het strand te komen. DE HANDELSOORLOG. PARIJS. In het vandaag uit te geven Staatsblad zal een decreet worden gepu bliceerd inzake een embargo op den Duitschen uitvoer. Met ingang van 1 December zullen alle met goederen geladen schepen door de geallieerde vloten kunnen worden aange houden. VERLOVEN INGETROKKEN. HELSINKI. Generaal Meretschkoff heeft alle verloven ingetrokken en alle officieren en manschappen bevel gege ven zich binnen 24 uur in hun depots te melden. In de buurt van Leningrad worden manoeuvres van de luchtmacht gehou den waaraan zware bommenwerpers deelnemen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 376 3737a Ned. Ind. Handelsbank 1007a 101 Philipslampen 128/9 128 Lever Bros-Unilever 9714 97 A. K. U. 327b 32 Amsterdam Rubber 191 1897a Koninklijke Olie 2517a 250 Koninklijke Boot 97 97 Scheepvaart Unie 9972 997a Deli Maatschappij 151 15014 3 pet. Nederland 1937 79% 79% 3 pet. Nederland 1938 85% 85% U. S. Steel 497b 493/b Anaconda Copper 24% 247b Bethlehem Steel 61 61% North American Cy. 17s/a 178/b Intern. Nickel 18 18 Cont. Oil 17% 177a Shell Union 10 107m Kennecott Copper 29% 307b Radio Corp. 4°/i» 45/b American Enka 327a 32 Am. Car Foundry 237s 238/b Tidewater 86/b 8*716 Mid. Cont. Petroleum 11 105/a Republic Steel 17% 175/b American Waterworks 8% 87s General Motors 40 40 Veel verandering was er ook heden niet op de beurs. In vroeger zoo actieve aandeelen als General Motors was er in het 4e tijdvak nog geen noteering tot stand gekomen. Anaconda's werden in het eerste tijdvak niet genoteerd. Over het algemeen waren de Amerikaansche aandeelen iets hooger. De lokale aandeelen waren meeren- deel3 iets lager, maar de koersverliezen bleven zeer beperkt. Kon. Olie liep van 251 tot even onder de 250 terug. HVA was circa 27a pet. lager, maar ook in deze fondsen ging zoo goed als niets om. Voor Youngleening was eenige vraag op 12%s/s pet. Onze Staatsfondsen bleven veronachtzaamd en de koersen veranderden heel weinig. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Nov., 2.30 u. Berlijn 75.25—75.75. Londen 7.397a—7.417a. Parijs 4.18%4.20%. Brussel 31.07—31.12. New-York 1.87%—1.88%. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 28 Nev. 1939. De volgende personen werden gedag vaard 1. E. J. v. d. B., 28 j., arbeider te Aar denburg; 2. F. E. G., 21 jaar, arbeider te Oostburg; 3. Th. de W., 22 j., land bouwer te Aardenburg, 4. C. C„ 32 j., landbouwer te Aardenburg, wegens mis handeling van E. Cocquit te Eede. Eisch en uitspr. ieder f 10 of 5 d. h. 1. L. v. L., 57 j., landb. te Wissenker- ke; 2. P. F. v. L„ 21 j., landb.kn. te Wis- senkerke, wegens dierenmishandeling, door een rund dat door hen werd ver voerd opzetttelijk met geweld met een stok te slaan en te schoppen. Eisch en uitspr. nr 1f 15 of 10 d. h. nr 2f 10 of 5 d. h. J. B., 22 j., transportarbeider te Axel, wegens het vernielen van een ruit in het café van R. M. Vermast te Terneuzen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. P. J. K., 21 j„ boekbinder te Terneu zen, wegens mishandeling van Floren- tina Beeldens. Eisch en uitspr. f 5 of 2 d. h. E. H. G„ 18 j., arbeidster te Terneu zen, wegens mishandeling van Johanna E. Huijsser. Eisch en uitspr. f 5 of 2 d. h. E. M., 59 j., zonder beroep te Oostburg, wegens mishandeling van Maria de Kra mer. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. J. H., 33 j., vrachtrijder te Wolfaarts- dijk, wegens diefstal van 10'of 11 bussen benzine, toebehoorende aan de Rijks- landbouwwinterschool te Goes. Eisch f 15 of 10 d. h. en 1 mnd. gev.- straf voorw. met 2 j. proeftijd, uitspr. f 10 of 5 d. h. en 1 mnd. gev.straf voorw. proeftijd 2 jaar. A. G., 33 j., landbouwer te Grijpsker- ke, wegens diefstal van militairen afval hoofdzakelijk bestaande uit levensmid delen. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d.. h. 0. S„ 46 j., caféhouder te Vlissingen, wegens het verkoopen en toedienen van een glas bier aan A. H„ terwijl deze in kennelijken staat van dronkenschap ver- kcGrdCi Eisch f25 b. of 15 d. Uitspr. f20 b. of 10 d. h. 1. G. T. de V., 34 j., landbouwer te Haamstede, wegens het zich op 18 Sept. 1939 te Renesse verschaffen van een vat met 200 liter petroleum, zijnde dit meer dan hij gedurende een week pleegt te ge bruiken Eisch en uitspr. f 10 b. of 5 d. met verb, verkl. olie. 2. H. de F., 27 j., koopman te Renesse, wegens het op tijd en plaats voornoemd leveren van een vat met 200 liter petro leum aan B. T. de V. Eisch f 25 b. of 10 d. Uitspr. f 25 b. of 15 d. Ch. J. W., 46 j., molenaar te St. Kruis, wegens het in strijd met een voorschrift van den Minister van Economische Za ken op Zondag 15 Oct. 1939 te Oostburg benzine verbruiken tot het doen rijden van een motorrijtuig. Eisch en uitspr. f 10 b. of 5 d. L. B„ 41 jaar, arbeider te Rilland- Bath, wegens het opzettelijk op het Dis tributiebureau onjuiste mededee- ling te doen door in een vragenlijst voor het verkrijgen van petroleumdistributie- kaarten onjuist te vermelden dat het perceel waarin hij woonde niet was aan gesloten op de gas- noch de electrici- teitsleiding. Eisch f 25 b. of 15 d. Uitspr. f 15 b. of 10 d. J. G., 49 j., groentenhandelaar te Vlis singen, wegens het op Zondag 22 Oct. 1939 te Vlissingen verbruiken van ben zine tot het doen rijden van een motor rijtuig. Eisch en uitspr. f 10 b. of 5 d. A. J. de V., 48 j„ vlashandelaar te Moerbeke, wegens poging tot verboden uitvoer van 31 liter benzine. Eisch f 20 b. of 10 d. Uitspr. f 15 b. of 10 d, h. met verb, verkl. L. S„ 36 j., schipper van het motor schip Lauro" wonende te Dendermonde, wegens poging tot verboden uitvoer van 30 liter benzine. Eisch f 10 b. of 5 d. Uitspr. f 10 b. of 5 d. met verb, verkl. GOES. Geboren: Marinus Engel z. v. Pieter Cornells Ventevogel en Huijgtje Elisabeth de Dreu. MIDDELBURG. Ondertrouwd: H. A. Polvliet, 27 j. jm. en J. M. J. Tweebeeke, 22 j. jd. Getrouwd: A. v. d. Celaart, 31 j. jm. en A. Roose, 34 j. jd.; J. A. Jonkheer, 25 j. jm. en E. A. T'ange, 2ö j. jd.; G. de Graaf 22 j. jm. en L. S. de Keuning, 19 j. jd. Bevallen: W. C. Schelling», geb. Van Nassau, dochter. Overleden: W. 'C. G. van Engelen, 89 j. jd. (M. G.) Van 2327 November. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. Dob belaar 31 j. en S. J. Hamel 30 j. Getrouwd: L. van Beusekom 28 j. en C. Dekker 23 j. Bevallen: L. C. Salomé geb. Timmer man z.N. Roelse geb. van der Meule z. J. Vis geb. Gillisse d.; W. Koopmans geb. Simonse z. Overleden: F. C. van Son 25 j. (V. C.) Van 15—21 Nov. SOUBURG. Bevallen: J. Kieboom geb. van der Weele d. Ondertrouwd: A. H. Sikkema 20 j. en J. Parent 22 j. Getrouwd: W. J. Fokker 24 j. en J. W. de Boer 20 j. (Nbl.) Van 18 tot 25 November. DOMBURG. Ondertrouwd: P. de Korte, 25 j. jm. en W. Wisse, 25 j. jd. te Me- liskerke. Overleden: W. Kesteloo, 92 j. wedn van N. Minderhoud. (M. G.) GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie te Middelburg des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 tot en met 8 u. nm. band met regenjasglacé heerenhand schoen. Bij vinders: Paar kindergymnastiekschoenen, P. Onderdijk, Middelb. wegje 16; kistje met wortelen, mej. A. van Sorge, Nieuwstr. 12; bouwdoos, Rijkse, Segeerssingel 74; spaniel, Pel, Dwarskade 12; port. m. inh., J. Wattel, Noordweg A 103, St. Laurens; kinderportemonnaie met inh., J. Hofs, hotel de Abdij; kinderhand- schoen, C. Pril, Segeerssingel 134; paar wollen heerensokken, C. Janse, Noord- weg B 142; rozenkrans, A. Wolff, Ach tersingel 55; belastingmerk in etui, Pe tiet Dam 36kindertasch je, Mesu, Nieuwe Haven 31gehaakte kindermuts, M. Tissing, Spanjaardstr. 60; auto-con tactsleuteltje, Zeeuwsche Kolen-Mij., Goesche Korenmarkt; bruin regenkap je, Snoep, Seisweg 53; bruine schoen met knot gele wol, Davidse, Seisweg 20; beige mantelband, L. de Troije, Kapoen- str. 18; roode centuur, A. Geertse, Los- kade 55; zilveren hangertje J. v. Graaf - eiland, Markt; 1 kg gewicht, J. Melief- ste, Vliss. Bolwerk 8; dop van benzine reservoir, M. Schout, Gortstraat 61vul-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3