DE ZEEUW Segrooting van Sociale Zaken. Een verwaarloosd Landgoed 1940 tweede blad n"Akkertje F onze lezers •Kalender jevoerd. De der mooiste ïses Beatrix |ed, dat ieder in de huis- en bedraagt iu, 35 cent cent.) een beperkt aanbeveling p bij onze Bijkantoor of bij de ruitbetaling. lost 40 cent. minister van den tempel over diverse hervormingen. de be. i langen van de demobiliseerden, j Kiespyn FEUILLETON Uit de Provincie Neutraleit in de N.S.B. MIDDELBURG. VLISSINGEN. Ira 50 Hyac., 100 Tul- Krokus., 100 Chio- 150 Scilla, 50 Druif- )ls, 50 Anemonen, ƒ1,50. 300 pracht sl. ƒ1,50. Leidschestraat, 'ostg. 71799. onze admini- |jde gelegd.) bloei zaai f 13 f~f 33,50, blauw losterd f 26. f 1—f 1,20, 3000 K.G. dauwroot en de prijzen pnopolie-heffing traag. Alles lelsche Eigen- Eigenheimers Inheimers f 1,75 en f 1,70f 1,90, leuwsche bonte 3intjes f 1,90 -f 3,30. tamelijk. VAN MAANDAG 27 NOV. 1939. Nr 49. i De Tweede Kamer heeft Vrijdag de behandeling van de begrooting van So- i ciale Zaken voortgezet. Aan het antwoord van Minister van den Tempel op gemaakte opmerkingen, ont- leenon wij het volgende: De minister verklaarde verheugd te zijn, dat de voorgenomen vacantierege- 1 i n g algemeene instemming heeft gevon den. Dit zal een steun zijn, ook wanneer ons land in moeilijker omstandigheden komt. Aangaande de arbeidsconventies zijn wij op het terrein van de internationale wet geving. Een pas opgetreden minister kan niet alles gaan doen. Spr. zal zeker en kele ratificeeringen bespoedigen. Spr. is van oordeel, dat de ontwikke ling van de collectieve contrac ten zoo krachtig mogelijk moet worden bevorderd. Hij vreest er geen verbod van stakingen en uitsluitingen van, zooals de heer Kortenhorst. Wel kunnen de span ningen in het economische leven er door worden opgevangen. Beperking van den arbeids duur zal worden bevorderd voor die groepen, die langer dan 58 uur werken. Spr. noemt als voorbeeld het verplegend personeel in de rusthuizen. Arbeidsver korting voor verpleegsters in ziekenhuizen is op korten termijn niet te verbeteren, al is het noodig. Spr. kan hier geen toezeggingen doen, behal ve dat hij zijn geheele aandacht aan het vraagstuk zal geven. Wat het voorontwerp Landar- beidswet betreft, hier is sterk op spoed aangedrongen; zelfs heeft men den Hoogen Raad van Arbeid willen uitscha kelen. Men bedenke echter, dat een ar beidswet voor den Landbouw maatrege len bevat, ter bescherming van vrouw en kinderen in den landbouw. Belanghebben den uit andere kringen dienen er hun advies over te geven. Spr.'s standpunt ten aanzien van den arbeid van meisjes en jongens heeft geen principiëele bestrijding gevon den. Aan een verbod van arbeid van jeug digen zitten zooveel nadeelen voor de kinderen, dat men dit verbod niet als noodmaatregel mag uitvaardigen. Wat de bescherming van fa brieksmeisjes betreft, de scherpe verschillen zijn afgesleten. Het is voorge steld buiten de Kamer, alsof in ons land de zedelijke gevaren in fabrieken zeer groot zijn. Dit is een belangrijk sociaal vraagstuk, doch men kome niet met fan- tasterij, overdrijving. Men onderschatte de moreele kracht van ons volk niet. De arbeid van jonge vrouwen in fabrieken is een afzonderlijk pro bleem, afgescheiden van anderen vrou wen-arbeid. Spr.'s bezwaar tegen een onderzoek is, dat het een teer punt is een dergelijk onderzoek in te stellen. De arbeidsinspec tie verricht al goed werk in die richting. Spr. is een warm voorstander van de sociale werksters. Zij verrichten veel goed werk en spr. heeft waardeering voor de ondernemers, maar hij acht het twijfel achtig, of men van staatswege sociale Werksters kan benoemen. Het moet uit het bedrijfsleven komen. Spr.'s standpunt aangaande den vrou wenarbeid is bekend. Het dogma, dat beperking van vrouwenarbeid goed is, is even verkeerd als het omgekeerde. Men door AMY LE FEUVRE. aanbesteding arplaatsW. Goedbloed A. Simpelaar Ide kosten van ledragen onge- 6) Vivian had een bos witte rozen van haar moeder medegekregen. Ze gaf ze aan de vrouw, terwijl ze vriendelijk i glimlachend ze5: „Die komen van mijn •loude tehuis. Doet de geur u al niet goed? Ik kom u eens gauw opzoeken." De oude vrouw glimlachte door haar tranen heen en stamelde haar dank; en toen Vivian in het rijtuig stapte, vergat zij voor een oogenblik haar eigen om standigheden, terwijl zij zich voornam, de arme, eenzame ziel eens gauw op te zoeken. Het was geen lange rit naar „de Ab dij". Van den omtrek kon Vivian niet veel zien, daar was het te donker voor. Zij werd door een met oud eikenhout beschoten hall naar een lange zitkamer gebracht, waarvan het middelste ge deelte door gordijnen afgeschut was. Daar waren de lampen aangestoken, en om een der tafels zaten vier men- schen. Zij waren zoo verdiept in hun houde rekening met de persoonlijke vrij heid; over dit moeilijke probleem be staan veel verschillende meeningen. Men wachte, tot de dogma's bezonken zijn en de tijden rustiger. Tot slot behandelt spr. de herplaatsing van gedemobiliseerden In het bedrijfs leven. De gemobiliseerde heeft een roxeel recht op herplaatsing. De Regeering heeft een oproep gedaan, doch zag geen aan leiding voor een wettelijke regeling. Dat een wettelijke regeling in andere landen mogelijk is, bewijst nog niet, dat het bij ons kan. Voordat het geheele vraagstuk is te overzien, is een wettelijke regeling niet gewenscht. Ieder in den lande voelt, dat de belangen van de gemobiliseerden dienen te worden behartigd; het laatste woord is dan ook niet gesproken over deze kwestie. De vergadering is verdaagd tot Dins dagmiddag 13 uur. ZEEUWSCHE PERSVEREENIGING. Ir J. J. van Leeuwen spreekt over: De Noord-Bevelandsche brug. Het Nieuwe Bestuur. Zaterdag is te Middelburg een goed bezochte ledenvergadering van de Zeeuw sche Persvereeniging gehouden, vooraf gegaan door een koffiemaaltijd, waaraan, naast den spreker van den: dag, als eere- gasten hadden plaats genomen de schout bij-nacht, commandant van Zeeland, met adjudant, en de 'burgemeester van Mid delburg, Mr Dr J. van Walré de Bordes. D'e Commissaris der Koningin in Zee land, de garnizoenscommandant van Middelburg en de commandant van de S.D.O.A. hadden, evenals de Chef van den Regeeringspersdienst, bericht van ver hindering gezonden. Do Noord-Bevelandsche brug. Na afloop van den geanimeerden kof fiemaaltijd heeft de hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat, Ir J. J. v. Leeuwen, een causerie gehouden over de Overbrugging van de Zandkreek. Nu het wetsontwerp, waarbij voorge steld werd om aan de provincie Zeeland het recht te verleenen gedurende 25 jaar tol te heffen op de over de Zandkreek te bouwen brug, in behouden haven is aan geland, bestaat er voldoende aanleiding een; en ander in betrekking tot deze over brugging mede te deelen. De Zandkreek behoort tot de smallere en minder diepe Zeeuwsche stroomen, doch diepten van meer dan 20 m. onder gewoon laag water worden er niettemin nog geregeld in aangetroffen. •Dat bet er nu en dan nog geweldig spoken kan, bleek bij den stormvloed van 30 September 1911, toen de twee „Spoor- •booten" oip de slikken en schorren langs de zuidzijde, dus tegen den Zuid-Beve- landschen wal werden geworpen. De brug zal ongeveer 300 m. bewesten het bestaande veer gebouwd worden. De voornaamste factoren, welke bij1 bet opmaken van een ontwerp voor de over brugging ter sprake komen, zijn: bet ré gime van den stroom, de scheepvaartbe- langen, de belangen van het verkeer te land en de economie van bet ontwerp. Het régime van den stroom zou men kunnen omschrijven als: al die eigenschappen, welke het karakter van den stroom bepalen. De kennis daarvan is noodig om van te voren zooveel moge- lijk te kunnen nagaan, welken invloed de stroom ter plaatse van de brug onder verschillende omstandigheden op het bouwwerk zal uitoefenen en welke maat regelen zijn te nemen, opdat die invloe den niet nadeelig zijn. Spr. noemt verder de wijze van afvoer van water en ijs; de hoogste en de laag ste waterstand; de grootste en de 'kleinste waterafvoer; de grootste en de kleinste stroomsnelheid; de bodemgesteldheid ter plaatse en weerszijüs van de te bouwen brug. De scheepvaartbelan- gen eischen: het vaststellen van hun be- teekenis; de afmetingen der 't meest voor komende schepen en <ie aard van die schepen; de hoogte van den onderkant der brug boven d'en normaal hoogen wa terstand; de noodzakelijkheid van een be weegbaar deel. spel, dat zij het binnenkomen van den knecht, om haar aan te dienen, niet eens gehoord hadden. Vivian stond al bijna naast de tafel voor een der dames opstond. Het was blijkbaar de moeder van haar man .Zij was nog knapper dan haar por tret en was in kleeding en manieren jon ger dan Vivian verwacht had. Vivian stak haar haar hand toe. „Och, staat u toch niet op," zei ze. „Ik wil u niet in uw spel storen. Ik weet, dat dat niet mag. Ik zal zoolang wat bij den haard gaan zitten wachten." „We zijn zoo meteen klaar," zei me vrouw Carmichael, glimlachend. „Het lijkt wel erg onbeleefd, maar het is een spel, dat je geheel in beslag neemt. De trein moet vandaag al heel precies op tijd zijn geweest. In vijf mi nuten is ons spel uit, en de thee is toch ook nog niet binnen Zij ging weer zitten. Het meisje, aan de bridgetafel, had alleen maar even op gekeken. De twee heeren waren opge staan. Vivian nam geen notitie van hen, maar ging in een gemakkelijken stoel bij den haard zitten, waar zij haar niet zien konden. Ze vond het een heel vreemde ontvangst. Het duurde tien minuten, voor het spel uit was; maar het leek Vivian een De belangen van het verkeer te land; aansluiting der brug aan de wederzijdsehe wegennetten; het dwars profiel der brug met het oog op den aard van dat verkeer; splitsing der verkeers- soorten op de brug; rijwielpaden en voet paden. De economie van bet ont werp behoort de vraag te beantwoor den: hoe kan met de minste kosten het nuttig effect van de overbrugging zoo groot mogelijk zijn. In bet gegeven geval was het antwoord op deze vraag te klemmender, omdat het wel vast stond, dat bij al te hooge kosten van uitvoering der overbrugging afgezien zou moeten worden. De brug over de Zandkreek onder scheidt zich van de tot nu toe door het Rijk over onze groote rivieren gebouwde bruggen, doordat zij gebouwd wordt in een stroom met getijJbeweging eru in zout water. Zooals bij alle ontwerpen voor derge lijke bruggen kwam ook_hier ter sprake de vraag: een klein aantal lange over spanningen, gepaard gaande met een klein aantal pijlers, of een groot aantal korte overspanningen, waarmede een groot aantal pijlers gepaard gaat. Alle onderzoekingen cm verzamelde ge gevens hebben geleid tot een ontwerp, dat omvat: 1 groote vaste overspanning, biedend een doorvaart van 100 m. wijdte •en' 7.50 m. hoogte tusschen den gewoon hoogwaterstand en den onderkant der brug; 1 beweegbare overspanning, bie dend een doorvaart van 21.75 m. wijdte, met een enkelvoudige roibasculebrug, type Hendrik Ido Ambacht (brug over de Noord); 4 kleine vaste overspanningen, elk theoretisch lang 63.60 m. Het régime der Zandkreek liet toe, met deze overspanningen te volstaan en aan de noordzijde, in aansluiting met den zeedijk van den Willem Adriaanpolder een dam te leggen, op het schor, lang 308 m., zoadat de eigenlijke brug slechts 394 lang is, zijnde de afstand tusschen de 2 zeedijken ter plaatse der overbrugging rond 700 m. De bodemgesteldheid maakt het noo dig om ter voorkoming van aantasting van den bodem ter plaatse van de brug den bodem af te dekker in de kleine door- vaartopening en weerszijde daarvan en rondom den noordelijken pijler der groo te doorvaartopening met zinkstukken. De soheepvaartbelangen eischen den aanleg van geleidingswerken weers-zijds de brug en weerszijds de kleine door vaartopening, sein-inrichtingen, verlich ting bij nacht en voorts, dat de bascule- brug binnen 4 minuten na de sluiting der afsluitboomen geopend kan worden. D'e aard van bet verkeer te land heeft er toe geleid, dat de brug tusschen de binnenkanten der hoofdliggers een breed te van 6 m. verkrijgt en buiten eiken hoofdligger een 1.25 in. breed rijwielpad. Aan de zuidzijde sluit een viaduct aan, lang 178 m., dat aan zijn andere einde met een afrit aansluit op den bestaan- den Veerweg. Aan de noordzijde wordt met. een aan te leggen kort wegvak van den: zeedijk af aangesloten bij den weg op den binnen- berm van den westelijken dijk der spui- kom. De bouwkosten, welke in Juni 1938 ge raamd werden op f 1.320.000, worden voor f 1.155.000 gedragen door de 4 ge meenten en de polders en waterschappen van Noord-Beveland gezamenlijk met de Pro'vincie, welke zich met de exploitatie van de brug zal belasten. Rente en aflossing der door het Werk fonds te verschaffen leening zal gedeel telijk gevonden worden door 25 jaren lang tol op de brug te heffen. Moge de Zeeuwsche pers, aldus besloot spreker, over enkele jaren in de gelegen heid zijn de bevolking van Noord-Beve- land geluk te wenscben met de openstel ling der brug over de Zandkreek. Nadat de spreker verschillende tot hem gerichte vragen had beantwoord, heeft de voorzitter der vereeniging, de beer S S. Smeding, ir Van Leeuwen den recht, hartelijken dank zijner hoorders vertolkt. De algemeene vergadering. In de hierna volgende algemeene leden vergadering der Zeeuwsche Persvereeni ging is de heer S. S. Smeding, die, we gens zijn aanstaand vertrek uit Zeeland, het voorzitterschap der vereeniging moest neerleggen;, wegens zijn groote verdiensten uur. Zij werd daarop voorgesteld aan Hattie Carmichael, haar schoonzuster, een zekeren kapitein Hannard en een meneer George Gill. Hattie was heel wat ouder dan Vivian, maar ze was erg opgewekt en praatte druk. Mevrouw Carmichael was ook heel spraakzaam. Het vele praten om haar heen maakte Vivian juist stil. De eenige, die niet op zijn gemak scheen te zijn was kapitein Hannard, en die nam al heel gauw afscheid. Meneer Gill scheen zich heelemaal thuis te voelen, en Vi vian dacht eerst, dat hij op „de Abdij" woonde, maar na de thee stond hij ook op, om heen te gaan. „Ik heb het er vandaag eens van ge nomen, juffrouw Carmichael," zei hij, „maar morgen zal ik niet met u kunnen gaan rijden, anders kom ik niet klaar met mijn werk." „Werk?" riep zij uit: „Ik zou wel kans zien, om een ritje te maken en ook die paar bezoeken." Hij schudde zijn hoofd tegen haar, toen hij de kamer verliet. „Ik hoop, dat ik wel wat meer doen kan dan dat," zei hij, „en eenige van mijn bezoeken zijn ver van aangenaam. Dat kan ik u verzeke ren." Toen hjj weg was, was er een oogen blik stilte in het vertrek. Het Nationaal Dagblad van de N.S.B., zegt de „Avondpost", gaf een op merkelijke uitlating ten beste. Mr Joekes heeft gevraagd om krachtiger optreden tegen de N.S.B., en hoor nu wat genoemd dagblad daarvan zegt. Dit: „De regeering zal zich wel wachten, te doen wat de heer Joekes verlangt. Deze oorlog draagt zoozeer het karakter van een ideologischen oorlog, dat eenzijdig optreden tegen de N.S.B. in strijd zou ko men met de door haar gevoerde neutrali teitspolitiek." Terwille van de neutraliteit moet de N.S.B. ongemoeid worden gelaten. Ziedaar de korte zin van deze woorden. Het mankeert er maar aan, dat er aan wordt toegevoegd: anders zou Duitsch- land het recht krijgen tegen ons op te treden. Dat ééne zinnetje is als een fel zoek licht op de mentaliteit in die kringen, als mede-oprichter der vereeniging, en de wijze, waarop hij haar, sinds dien, zes jaren geleid heeft, met algemeene stemmen tot eere-lid der vereeniging be noemd. De verkiezing van een nieuwen voorzitter is tot een volgende vergadering aangehouden; tot dien verklaarde de heer Smeding zich bereid het voorzitterschap te blijven waarnemen. Het verdere bestuur der gereorgani seerde vereeniging is daarop als volgt samen gesteld: Afd. A. (directeuren-uit gevers) I. van de S'ande, Terneuzen, on dervoorzitter; F. van de Velde, Vlissin gen, tweede bestuurslid, R. Zuidema, Goes en M. J. Kosten, Zierikzee, plaatsver vangende bestuursleden; Afd. B. (Jour nalisten): A. de 'Lange, Goes, ondervoor zitter; 'A. M. D. van den Berg, Middel burg, tweede bestuurslid; R. Hovius, Mid delburg en R. F. II. L. Sondag, Vlissin- gen, plaatsvervangende 'bestuursleden. Tot secretaris-penningmeester der ver eeniging werd benoemd H. van Benthem te Goes. De eerstvolgende jaarvergadering zal gehouden worden in bet voorjaar van 1940 te Goes; de volgende koffietafel in het najaar 1940 te Vlissingen. OPHEFFING TREINEN VLISSINGEN —EINDHOVEN V.V. In verband met de staking van den bootdienst van Vlissingen naar Enge land, door de Maatschappij „Zeeland" zijn de treinen D 77 (Eindhoven v. 10.25) en D 78 (Vlissingen v. 17.22) opgehe ven. DE REGEERINGSSTEUN AAN DE „ZEELAND". Naar de Vliss. Crt. verneemt, is dezer dagen de definitieve regeling te ver wachten van de manier waarop de re geering het bedrijf van de Maatschappij „Zeeland", zal steunen zoolang de oorlog voortzetting van den normalen dag dienst op Engeland onmogelijk maakt. Het Ministerie van Sociale Zaken draagt, zooals wij reeds eerder hebben gemeld, bij in de kosten van de wacht geldregeling, die thans voor vrijwel het geheele personeel zal moeten worden toegepast. 'De dienst wordt immers geheel ge staakt; en met uitzondering van één be manning voor het onderhoud der sche pen eenig kantoorpersoneel dat loopende zaken moet afdoen en verbindingen onderhouden, is er geen werk meer voor de menschen. De „Zeeland" moet zelf een niet onbe langrijk deel van de wachtgeldregeling betalen. Wij hebben reeds eerder ge schreven, dat de kas vrijwel leeg is, het bedrijf heeft het daarvoor noodige geld dus niet. En daarom zal de steun van het departement van Economische Za ken hieruit bestaan, dat dit departement de „Zeeland" de gelden verschaft, noo dig voor het „Zeeland"-aandeel in de wachtgeldregeling. Het is waarschijnlijk dat de steun nog wat ruimer zal zijn, daar natuurlijk nog tal van andere kos ten moeten worden bestreden (salaris van het personeel dat in dienst blijft, kosten van onderhoud van schepen en gebouwen e.d.)hierover beschikt men echter niet over voldoend betrouwbare gegevens. Mevrouw Carmichael verbrak die ech ter. „Wou je misschien naar je kamer? Je kamenier is zeker aan het uitpakken?" „Ik heb geen kamenier meegebracht. We moesten thuis altijd alles zelf doen. Moeder had er, toen ik trouwde, in Lon den een voor mij willen huren, maar ik wilde er liever geen hebben, en toen ik haar stem beefde, maar zij ging moe dig voort en toen ik Bertram er naar vroeg, zei hij, dat ik doen kon, wat ik wilde, en ik heb er tot dusver nog geen gehad." „Wat eigenaardig!" mompelde Hattie. Mevrouw Carmichael scheen zich ech ter verlicht te gevoelen. „Ik vind het erg verstandig van je," zei ze. „Ik ga zelf wel even met je naar boven." Zij ging Vivian voor de trap op. Alles zag er even luxueus uit, en alsof het pas door een Londensche firma was inge richt. Er was geen enkel werkelijk oud meubelstuk bij, maar het was alles wel in antieken stijl. Haar slaapkamer was in rose en wit, en een kamer er naast was ingericht tot een mooi klein boudoir. Een schaduw gleed over haar gezicht toen zjj er aan dacht, dat haar man haar beloofd had, dat zy een zekere zon- A1 zal de maildienst dus voorloopig niet worden uitgevoerd, het staat nu vast, dat het bedrijf behouden blijft en dat wij na den oorlog de schepen weer van en naar Vlissingen zullen zien rei zen. R. K. MILITAIR TEHUIS INGEZEGEND. Zondagmorgen om half twaalf heeft een korte plechtigheid plaats gehad in het nieuwe R.K. militair tehuis, aan den Blindehoek, dat een geheel vormt met het gebouw der Vincentiusvereeniging. De Zeer Eerwaarde heer J. A. Voor ham, pastoor der parochie, heeft het ge bouw ingezegend en daarna uiteengezet hoe noodig deze vergrooting was ten be hoeve van de leerlingen der S.D.O.A. en hoe het mogelijk is geweest een en ander tot stand te brengen. De heer L. J. Mes, kerkmeester, heeft pastoor Voorham hulde gebracht voor de wijze, waarop hij de tot standkoming van dit tehuis heeft helpen bevorderen. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR SCHEIKUNDE'GYMNASIUM. Ter voorziening in de vacature van leeraar in de Scheikunde aan het Gym nasium, ontstaan door het vertrek van dr Blikslager, benoemden B. en W. voor de periode 1 Sept. tot 1 December tot tijdelijk leeraar dr E. Stork te Amster dam. Zij stellen voor in bedoelde vaca ture nog niet definitief te voorzien door benoeming van een vast leeraar, doch voor den duur van den loopenden cursus, dus tot en met 31 Aug. 1940, een tijde lijk leeraar in de scheikunde aan het gymnasium aan te stellen met ingang van 1 Dec. a.s. en voor het geval nr 1 mocht worden benoemd, gerekend te zijn ingegaan op 1 Sept. j.l., waartoe B. en W. de volgende aanbeveling aanbieden: 1. dr E. Stork te Amsterdam en 2. W. Romeijn te Rotterdam. ADVIES OMTRENT VERORDENING BURGERLIJKE DIENSTEN. B. en W. leggen den Raad voor een ont- werp-verordening ex. art. 12 der Oor- logswet betreffende het verrichten van persoonlijke diensten voor hulp bij mi litaire werkzaamheden tot het herstellen van de schade, aan wegen, bruggen en daarmede verband houdende werken, veroorzaakt door militaire operatiën, lucht-bombardementen of militaire transporten, welke verordening de op perbevelhebber voornemens is vast te stellen en waarover voor 1 Dec. het ad vies van alle gemeenteraden is verzocht. B. en W. adviseeren den raad zich te vereenigen met de ontwerp-verordening behoudens het navolgende: voorgesteld wordt dat een verklaring van „ten min ste 2" geneeskundigen noodig is om vrij stelling te verkrijgen van den dienst plicht als burger. Volgens B. en W. is „één geneeskundige" voldoende. Voorts wordt gesproken van de „hië rarchiek het laagst gestelde autori teit in met het moeten toezenden van het register van dienstplichtigen en als aan wijzing van hen, die mogen geven een be vel of opdracht tot het verrichten van werkzaamheden". Naar de meening van B. en W. moet hier staan „hoogst" ge stelde autoriteit. Geref. Jeugdleidersvergadering. Zaterdagmiddag vergaderden de Geref. Jeugdleiders in de Provincie Zeeland in het Militair Tehuis, alhier. Ds J. A. Tiemens1 te Aardenburg refe reerde over het Geref. Jeugdwerk en de Evangelisatiearbeid ider Geref. Kerken. Na een omschrijving van beider taak en doelstelling bepleitte hij- een geregeld con tact tusschen jeugdleiders en evangelisa tieleiders ten bate van het Gereformeer de leven. Aan de gedachtenwisseling namen acht der bezoekers deel. Na het af doen der huishoudelijke zaken werd deze goed bezochte vergadering door den voorzitter, dhr P. 'Cornelisse te Oost- kapelle gesloten. Dei sluiting van het bunkerstation. Door de a.s. sluiting van de Steen- kolen-Handels-Vereenigin'g, anders ge zegd het hunkerstation, aan de haven van Vlissingen, waardoor het vrij talrijke nige kamer in den westelijken vleugel voor haar speciaal gebruik mocht heb ben. Zij wou iets zeggen, maar had er toch geen moed toe. Mevrouw Carmi chael scheen haar gedachten te raden. „Het is een treurige thuiskomst voor je," zei ze. „We kunnen voor je voelen; maar wij zijn geen menschen om over onze moeilijkheden te spreken, en om treurige dingen op te rakelen dient ook tot niets. Je brieven hebben ons alles verteld, wat er te vertellen was, en we mogen dankbaar zijn, dat een langdurige ziekte hem bespaard is gebleven. Ik ben bang, dat je het hier heel saai en stil zult vinden, want je kunt natuurlijk niet uitgaan, en ik denk, dat het 't beste zal zijn, het huis weer voor eenigen tijd te sluiten. Wij hebben plan, om op reis te gaan, en jij zult wel graag naar je fami lie willen. We behoeven echter nog niet over onze plannen te spreken." „Neen," zei Vivian, „ik denk niet, dat ik het huis sluiten zal." Mevrouw Carmichael keek haar een oogenblik zwijgend aan, toen zei ze kortaf: „Ik geloof dat we verstandig zullen zijn, als we het doen." Daarop verliet zij de kamer. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5