DE ZEEUW Wolken met zilveren randen. "Akkertje Economische Zaken en LandbouwcrisisMs. Bnitenlandselie concurrenten ran Middenstanders. TWEEDE BLAD FEUILLETON Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. 's-Gravenpolder. Gemeenteraad Maandag vergaderde de Raad. Afwezig dhr Th. de Klerk. WALCHEREN 1914 16 NOVEMBER -- 1939. Scheie hoofdpijn Neem n iunt U over Gediplomeerd kpertisewerk, eek verstrekt Iden. taxatie's IKOMSTI verbranden, ZONDER Gedbetaalden rorden op I. KOSTERS. Aanbod" mer f 0.85 iiëel Dezoek VAN DONDERDAG 16 NOV. 1939, nr. 40. MEER DAN 25 DER KAMERLEDEN LAAT ZIJN LICHT SCHIJNEN. Gisteren is de behandeling van de be grooting van Economische Zaken en van het Landbouw-crisisfonds voortgezet. Er is voor deze onderwerpen veel be langstelling. Althans van de zijde der sprekers. Het aantal luisteraars in de Kamer is miniem. Maar gisteren stonden reeds 27 leden op het sprekerslijstje inge schreven. De heer vanden Heuvel (A.R.) verklaart zich voor het overgroote deel accoord met het beleid van dezen minis ter. Slechts op onderdeelen wilde hij uiting geven aan „een nuance van een andere meening". In tegenstelling met den heer Van Gelderen meent spr., dat het optreden van de Regeering tegen prysopdry- v i n g wel degelijk effect heeft gehad. Natuurlijk kan men niet alle prijsver- hooging écarteeren in een land, dat voor zijn voorziening grootendeels op het bui tenland is aangewezen. De in uitzicht gestelde prijzen voor landbouwproducten acht spr. juist behalve dan voor peul vruchten en suikerbieten. Het is óók niet in het belang van den landbouw dat de prijzen te sterk oploopen. Op renten, pachten en huren dient in het bijzonder te worden gelet om ver hooging te voorkomen van agrarische productiekosten. Ten aanzien van bij stand aan boom- en bloembollenkweekers zal de minister nog iets verder moeten gaan. De minister werke er toe mee dat de lasten, welke op het Nederlandsche volk gelegd moeten worden, niet te hoog worden opgestapeld. De heer W ij n k o o p (Comm.) heeft alleen critiek. Hij dient moties in voor premievrij staatspensioen, staatspensioen voor klei ne boeren en middenstanders op 60-ja- rigen leeftijd en om de voorraden van in dustrie, landbouw en veeteelt te doen so- cialiseeren. De moties worden niet voldoende on dersteund, doordat van de N.S.B. slechts de heer Rost van Tonningen aanwezig is. Ter voldoende ondersteuning zijn vijf Kamerleden noodig, en de commu nisten zelf beschikken slechts over 3 ze tels. De heer Weit kamp (C.H.) brengt hulde aan 's Ministers werkkracht en toewijding, doch het gaat z.i. om de principes in de houding aangaande den boerenstand. De buitenlandsche handel heeft ons eertijds rijk gemaakt. Daarom denkt men, dat de handel het belangrijk ste is, doch men vergeet den landbouw en de veeteelt. De industrieelen hebben geen flauw idee van de samenstelling der levensmiddelenvoorziening. Men dacht niet aan de arbeidsvoorwaarden f,fvan den boerenstand. Thans is alles aan banden gelegd. Men doet de landbouwen de bevolking groot onrecht en stoort de ruilverhoudingen. Loonsverhooging is het eerst ge- wenscht, van prijsverhooging kan den landarbeiders niets ten goede komen. Onze democratische gezindheid kome -het meest uit in de houding tegenover de minst draagkrachtigen. Spr. is verwonderd over de mededee- ling betreffende den veevoedervoorraad. Een vergelijking met Augustus 1938 gaat niet op. De regeering stelle zoo wei nig mogelijk graan beschikbaar voor al- -i' coholbereiding. De heer D r o e s e n (R. K.) juicht toe, dat op de gemengde bedrijven een deel van het graan mag ■-> worden behouden, speciaal voor de dorpsmolenaars is deze maatregel juist. Bij eventueele beperking moeten de pluimveebedrijven en varkensbedrijven zooveel mogelijk worden ontzien. De kleine boeren profiteeren te weinig van den verhoogden productenprijs. De heer Schilthuis (V.D.) heeft Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE .9cjl44) o— Zij woonde tegenwoordig in Londen op een paar zeer nederige ka mers, want Clementine verkoos haar niet op Cuppage te hebben. Mevrouw Louis Trafford had haar regeering in gewijd door Madame te verslaan. Voor de eerste maal in haar leven moest me vrouw Julia Trafford het onderspit del ven; zij was niet opgewassen tegen Cle mentine. Het eenige wat zij nu vermocht was, zich stilletjes terug te trekken en zich zelve te troosten, door haar aange huwde kleindochter zooveel mogelijk te beschimpen. Toen ik aan Louis vroeg naar den welstand van zijn vrouw, antwoordde hij met een schamperen glimlach, dat hij niets aangaande haar wist, zij gingen ieder hun eigen weg, en hij wenschte waardeering voor de werkkracht van den minister en uit lof voor diens mede werkers. Men zij zich bewust, dat de oor logseconomie op velen een onvermydelij- ken last legt. Zeer veel wordt gedaan om het bedrijfsleven en het publiek te bewaren voor schade en last. Een tijdelijke voorziening in de men- schelijke voeding komt ten goede aan onze veevoederpositie. Aan aanvulling van onze eigen pro ductie door aanvoer uit het buitenland kunnen wij niet ontkomen. Het verheugt spr., dat ten slotte is overgegaan tot het opslaan van veevoeder enz. in het wes ten des lands. De prijsverhoogingen, die plaats hebben gehad, zijn gerechtvaardigd. Na tuurlijk mag de vervangingswaarde in rekening worden gebracht. Spr. betreurt de prijs- verhooging van marga rine. Een gerechtvaardigde prijsver hooging van de boter zal steeds leiden tot prijsverhooging van de margarine; dit acht spr. onbevredigend. Kan er geen tegenwicht worden gevonden? Spr. is van oordeel, dat wij moeten blijven profiteeren van de bestaande or- deningswctten. De Vestigingswet Klein bedrijf zal juist nu van pas komen. Re geling van den markt- en straathandel ware gewenscht. Spr. begrijpt den tegenstand niet te gen de werking van de wet op het ver bindend verklaren van ondernemers overeenkomsten. De heer i r H. V o s (S.D.) acht over heidsingrijpen thans onmisbaar; ook na den oorlog zal staatsingrijpen niet ach terwege kunnen blijven. Na jarenlange „ordening" bleken de bestaande organen niet bij machte te zijn de noodmaatregelen uit te voeren. Thans is een groote macht gelegd in handen van de onvoorbereide nieuwe rijksbureaux. Spr. dringt aan op een lijst van deze bureaux en de qualiteiten, waarin de zitting hebbende personen zijn aangezocht. Hij vreest, dat in die com missie de concurrentie lustig zal worden voortgezet. De heer D r I. H. J. V o s (Lib.) ziet tragiek in den ontwikkelings gang van den kleinen mid denstand. Eenige jaren geleden had het den schijn, dat de Regeering zich niet met den middenstand bemoeide. Die was bijna niet georganiseerd en geen sociale maatregelen golden voor hem. Reeds voor den oorlog was de nood in den mid denstand groot. Spr. hoopt, dat de Re geering eenmaal in staat zal zijn om aan de ouden van dagen in den middenstand tegemoet te komen. Deze Minister heeft een begin gemaakt met het leggen van een basis voor den middenstand. Thans komt plotseling de oorlog, die een zeer funesten invloed oefent op de genomen maatregelen voor den middenstand. De verkoop wordt bemoeilijkt door de prijsverhooging. De middenstand draagt alles. De toestand is thans niet minder dan catastrofaal. De middenstand zelf had reeds maatregelen genomen. Hier geldt thans: het leven gaat boven de leer. De kleine middenstanders moeten eerst hun zaak opgeven, voordat zij in aanmer king komen voor steun. Dit is in strijd met de armenwet. Spr. bepleit soepelheid in de crediet- verleening, bescherming van de vastge stelde prijzen van merkartikelen, rege ling van het cadeaustelsel, herziening van de wet op de opruimingen en uitver- koopen en maximumrente voor die win keliers, die aangesloten zijn bij de betaal- zegelklassen. Spr. dringt aan op een registratie van de bedrijven en regeling van den markt en straathandel. De middenstand is één van de kostbaarste p ij'Iers van onze maatschappij. Hij heeft steeds zichzelf geholpen. Spr. ver wacht thans krachtdadige hulp. De heer Van H o u t e n (C. D. U.) sluit zich aan bij de den minister ge brachte hulde. Spr. ontkent echter, dat het economische beleid steeds het juiste is geweest. Spr. dringt er op aan de pachtprijzen te stabiliseeren. De heer Loerakker (R. K.) heeft het gewijzigde standpunt t.a.v. de beloo ning van landbouwers met vreugde be groet. Spr. hoopt, dat een dergelijke re geling ook voor den tuinbouw mogelijk is. De heer S t u m p e 1 (R. K.) wijst er hartelijk, dat zij elkander nooit meer zouden ontmoeten. Hij was een arm man, zeide hij, en wij merkten ook wer kelijk, dat hij in zulke bekrompen om standigheden verkeerde, dat hij met gre tigheid de hulp die James hem aan bood, aannam. „Ach! gij hebt al het geluk gehad, oude jongen!" zeide Louis tot mijn lie ven man, terwijl hij de klinkende munt in zijn zak stak. „Ik heb altijd gezegd, dat gij de liefste vrouw uit geheel Enge land hebt; maar ik dacht het geld te hebben en ik was dwaas genoeg om geld te verkiezen boven echtelijk geluk. Per slot van rekening hebt gij nu beide: de vrouw en het geld. Ik begin te ge- looven, dat op den langen duur belan geloosheid toch de beste raadgeef ster is." „Zeker heb ik mijn Chrystie niet ter wille van haar geld getrouwd," zeide Ja mes, met een goedhartigen glimlach. „Ik vroeg haar ten huwelijk, omdat ik haar lief had, zij was de eenigste vrouw op de wereld, die ik als de mijne begeerde en God gaf mij haar; ik had behoefte aan haar en zij aan mij zoo heeft zich alles op, dat de moeilijkheden voor den mid denstand door de maatregelen tegen de prijsopdrijving zijn toegenomen. Spr. bepleit voorts een credietverlee- ning voor den middenstand. De .aandacht van den minister van Financiën worde hierop gevestigd. De heer A 1 g e r a (A. R.) is van oor deel, dat men in Friesland behoefte heeft aan industrialisatie, waarom hij de fa briekmatige bewerking van vlas aanbe veelt. Vandaag voortzetting. N.V. „Concert- en Gehoorzaal". Gisteren had de jaarvergadering van Vennooten van de N.V. „Concert- en Ge hoorzaal" plaats, waarin de rekening over het afgeloopen boekjaar werd goed gekeurd. De vergadering herkoos als bestuurs lid dhr E. M. Alberts en koos in de va cature, ontstaan door het vertrek van dhr M. Fernhout, tot voorzitter, dhr Mr Dr J. van Walré de Bordes. Bij de gehouden besprekingen bleek, dat de toestand van de N. V. nog steeds niet rooskleurig is en dat het gelukkig is, dat nu de andere inkomsten vooral voor zaalhuur stilstaan, een huur van defensie wordt ontvangen, die men echter gaarne nog iets hooger zou willen zien. Besloten werd den concierge, die in het nu bezette gebouw bleef wonen, voor zijn toezicht en voor hetgeen hy derft aan inkomsten op andere wijze, een ver goeding te geven. Waar de secretaris, dhr Jhr H. A. van Doorn, mede omdat hy het een bezwaar vindt, dat de secretaris buiten Middel burg woont, zich gaarne vervangen zag, zal men trachten een opvolger voor hem te vinden. Hot zoolang zal hij het werk nog voortzetten. Het Middelburgsch Muziekkorps vindt een repetitielokaal. Dezer dagen schreven wij, dat het Mid delburgsch Muziekkorps zonder een lo kaal voor haar wekelyksche repetitie was. Reeds thans kunnen wij melden, dat een uitkomst is gevonden en wel door de zeer welwillende medewerking van het bestuur van het St Vincentiushuis en wel in het bijzonder van den voorzitter, den Z. Eerw. heer Pastoor J. A. Voor ham. De Dinsdagavondrepetities zullen nu binnenkort in het Vincentiushuis wor den gehouden. Wie helpt het Roode Kruis? Het bestuur van de afd. van het Ned. Roode Kruis deelde ons mede, dat de transportcolonne gaarne de toezegging van een 10-tal niet-dienstplichtige chauf feurs, voorzien van een rijbewijs, zou krij gen, dat zij eventueel beschikbaar zullen zijn voor het besturen van autobussen, vrachtauto's en personenauto's, ingericht voor het vervoer van gewonden. Zij, die goed bekend zijn met de binnenwegen op Walcheren en Zuid-Beveland, zullen voor al ten deze, als het onverhoopt noodig mocht zijn, goede diensten kunnen bewij zen. Wij vernamen verder, dat het aantal bloedgevers (donors) voor den bloed transfusiedienst nog véél te gering is. Wel hebben zich een 20-tal aangemeld, maar het tekort bedraagt nog ongeveer 700. Vóór en tijdens de huidige mobilisatie is alhier reeds 6 maal bloed afgegeven, waardoor zes maal een mensch genezen is. Dit kan nog tallooze malen noodig zijn. St Nicolaasfeest. Op Zaterdagmiddag 25 Nov. zal Sint Nicolaas onze stad bezoeken op uitnoo- diging van de Midza. Per extra-trein komt hij aan met liefst 6 zwarte knech ten. Hij' wordt afgehaald met een muziek gezelschap en het Midza-bestuur, gaat in optocht door de stad naar het Schutters hof, waar een leuk kinderfeest zal plaats hebben, terwijl ieder kind van St Nico laas cadeautjes en versnaperingen ont vangt. 'Na afloop wordt St Nicolaas door alle kinderen, weer met muziek voorop, naar den trein gebracht. Gezien het schitterend geslaagde Mid- za-Irenefeest, en gezien de voorbereidin gen van dit Midza-St Nicolaasfeest, zul len de kinderen zoo'n heerlijken middag toegedragen." Louis zuchtte en vertrok. Spoedig daarna hoorden wij, dat Cuppage ver kocht werd en James vroeg mij of ik lust gevoelde het te koopen, daar wij geen eigen landgoed bezaten en reeds lang hadden gezocht naar iets dat ons ver kieselijk voorkwam. Zoo werd ik dus toch ten laatste meesteresse van Cuppa ge. Onze lieve moeder deed alles wat in haar vermogen was, om den verloren zoon voor haar huis en hart te herwin nen, doch te vergeefs. Wellicht komt er nog een tijd, wanneer, wat nu hopeloos schijnt, vervuld wordt. Misschien door bitter lijden misschien door schaamte gedwongen, maar ik geloof vast, dat de arme Louis nog eenmaal zal terecht ko men en terugkeeren naar zijns Vaders huis. God kan grootere dingen doen dan dit. Geen woorden kunnen ooit genoeg uit drukken hoe dankbaar ik ben, dat ik niet met Louis, maar met mijn eigen dierba ren James ben getrouwd. Louis blijft steeds voor mij een eigenaardige per soonlijkheid; buitendien is hij mijn broe der en ik zal niet rusteii of gansch te- hebben, als tot heden nog nooit in Goes heeft plaats gehad. Voor bijzonderheden verwijzen wy naar de Midza-advertentie in deze courant. De gemeentebegrooting voor 1940 werd vastgesteld. Op den kapitaaldienst is een post van f 1500 geraamd voor vernieu wing van de bestrating aan den Kaaidam. Het bedrag, dat voor 1940 voor het openbaar lager onderwijs beschikbaar zal worden gesteld, werd bepaald op f 10.50 per leerling. De begrooting van het Burg. Armbe stuur voor 1940 werd goedgekeurd. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de aftredende leden, dhrn J. van Meeren- donk, C. L. Duininck, M. A. Slotboom en J. Verboom. In de vacature A. Eckhardt werd benoemd dhr C. Riemens. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten om met dhr J. Lokerse een regeling te treffen inzake den toegang over de dreef naast het gemeentehuis tot het arrestantenlokaal en de bergplaats ach ter het gemeentehuis in verband met den bouw van een kluis. De voorzitter deelde mede, dat de met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten ge sloten kasgeldleening voor f 2000 op 30 Nov. a.s. afloopt en dat de Bank geen nieuwe kasgeldleening meer verstrekt. Een kasgeldleening zal elders worden geplaatst tegen hoogstens 4 pet. Rilland-Bath. Inlichtingen zyn te be komen over de volgende gevonden voor werpen bij den gemeenteveldwachter al hier: 11 zeeften, een aluminium pan, 1 kooktoestel, 4 inhoudsmaten, 1 weeg schaal, i glazen meetkan, 1 emmer, 2 koekepannen. (Belangeloos bericht.) Een droeve herinnering. Wie had kunnen denken, toen op 16 November 1914, dus in de eerste 4 maanden van den wereldoorlog, de droe ve tijding van een ernstig ongeluk dat te Westkapelle had plaats gehad werd ver spreid, dat men zich dat een kwart eeuw later zou herinneren in een tyd, die he laas op zoo velerlei gebied doet terug denken aan den oorlog 19141918. Op Maandag 16 November 1914 was bij het ontladen en onschadelijk maken een aan den Westkapelschen dijk aange spoelde mijn uit elkaar gesprongen en niet minder dan 9 personen waren daar bij op slag gedood. Van de Kon. Marine hadden de luite nants ter zee tweede klasse Bruinsma en Munk, de majoor-torpedomaker Nijssen, de korporaal-torpedomaker v. d. Knoop en de matroos eerste klasse Francois hun arbeid met den dood moeten bekoo- pen. Het leger verloor den kapitein van het Indische leger Ockhuizen en den mili- cien-ordonans Smits. Maar ook Westka pelle zag twee burgers door dit tragisch gebeuren van zich heengaan. In de eer ste plaats den opzichter van den Polder Walcheren, den heer M. C. van Elsacker, en den dijkwerker R. Roelse. Op Woensdag 18 Nov. werden de lij ken van Nijssen en Smits naar Middel burg vervoerd, en van daar resp. naar Rotterdam en Breda waar de ter aarde- bestelling plaats had. De overige 7 personen, dus vier van de zeemacht, een van de landmacht en de beide burgers, werden Donderdag 19 No vember op het kerkhof aan den voet van den vuurtoren ter aarde besteld. Op 16 Nov. 1934 kwam het Marine rampenfonds bij het graf van de slachtoffers van 1914 hulde brengen aan de nagedachtenis van de marinemannen, die hier begraven liggen. GEBOUWD TEGEN ONGEBOUWD IN DEN POLDER WALCHEREN. In Mei van dit jaar heeft het dage- lijksc'h bestuur van den Polder Walche ren 'zich tot Ged. Staten van Zeeland ge wend met het verzoek te* willen bevorde ren dat aan artikel 122 van het Bijzonder Reglement op het bestuur van den Pol der Walcheren een lid wordt toegevoegd, inhoudende dat als buitengewone uitga ven eveneens worden aangemerkt de kos ten van herstel van stormschaden aan de zeewering van den polder, strand- en oeververdddiging daaronder begrepen, vreden kunnen zijn, zoolang onze gebe den voor hem niet verhoord zijn. Zijn verlies en zijn schijnbaar geheele ondergang wij weten niet waar hij zich nu bevindt; de laatste maal schreef hij uit Hamburg om geld, is de zwaar ste wolk aan den horizon van mijn ge lukkig leven; maar ik ben overtuigd, dat deze wolk ook haar zilveren rand zal vertoonen, op Gods eigen goeden tijd. Mijn geschiedenis is nu geëindigd en ik wil niet met allerlei toepassingen be sluiten; ik heb mijn verhaal al zeer slecht gedaan, als de les, die ik zoo gaar ne wilde dat er in opgesloten lag, niet door het gansche verhaal zichtbaar en duidelijk geweest is. Ik heb tijden beleefd, toen de wolken in massa's boven mijn hoofd samenpak ten toen zij in hevige stormen over mij losbarstten. Dat was, omdat ik den Heere niet zocht in mijn onheil omdat ik niet op Hem vertrouwde, dat Hij doen zou wat tot mijn eeuwig welzijn diende. Doch toen ik tot mijn Vader riep, ver hoorde Hij mij, en als ik Zijn aangezicht niet kon aanschouwen, gevoelde ik toch Zyn hand, die de mijne vasthield door de AAN DE REGEERING GEVRAAGD MAATREGELEN TE NEMEN. Het hoofdbestuur van den Ned. R.K. middenstandsbond heeft aan den minis ter van economische zaken een adres ge zonden, waarin er op wordt gewezen, dat herhaaldelijk de organisatie klachten bereiken, welke hierop neerkomen, dat met name in de groote steden, midden- standsbedryven in diverse branches een zware, vaak unfaire, concurrentie moe ten ondervinden van hier te lande ge vestigde vreemdelingen. Het moet ten zeerste onjuist worden geacht, dat vreemdelingen, die zyn vrij gesteld van alle directe lasten, die de landsverdediging oplegt, er niet in wor den verhinderd van den door de mobili satie geschapen toestand profijt te trek ken doordat zy hun positie kunnen ver sterken ten koste van gemobiliseerde middenstanders, die voor aller belang op de bres staan. Op grond van een en ander verzoekt het hoofdbestuur den minister te willen bevorderen, dat een verruiming van de toepassingsmogelijkheid van de wet van 22 April 1937 tot regeling van het zelf standig uitoefenen van beroepen en be drijven door vreemdelingen, worde tot stand gebracht. voorzoover zij ontstaan zijn na 1 Jan. '40. Ged. Staten van Zeeland hebben thans zooals bekend, aan de Prov. Staten voor gesteld een wijziging in dien zin in het Bijzonder reglement aan te brengen. De commissarissen, vertegenwoordigen de den gebouwden eigendom in de alge- meene vergadering van den Polder Wal cheren hebben zich naar aanleiding hier van met een, adres tot 'de Provinciale Staten gewend, waarin zij o.m. mede- deelen dat de grondslag belastbare op brengst voor de heffing van het geschot h.i. onjuist is. Een soortgelijk adres werd op 4 Mei 1939 gericht tot Gedeputeerde Staten, die er echter geen gehoor aan hebben gegeven. De herschatting van ge bouwde eigendommen dagteekent reeds van 1910. De oude huizen in Middelburg en Vlissingen, 'zijn toen zoo hoog geschat dat de belastbare opbrengst veelal 30 tot 50 pet. hooger is dan de bruto huur, ter wijl de nieuwbouw practisoh te laag is geschat.Deze onbillijkheid bestaat nu reeds bij de straatbelastingen in Middel burg en Vlissingen en mocht het voorstel nu wet worden, dan zou'den de gebouwde eigendommen belangrijk meer moeten be talen en zou de h.i. schreeuwende onbil lijkheid nog grooter worden. Adressanten verzoeken met handhaving van de juridische bezwaren, die uiteinde^ lijk aan 's rechters oordeel zouden zijn te onderwerpen, het voorstel te verwer pen, zeer subsidiair bet te amendeeren in een door hen aangegeven zin. Biggeker'ke. Gemeenteraad. Woens dagmiddag vergalderde de gemeenteraad. Afwezig met kennisgeving dhr P. Janse. De concept-regeling van de door de ver schillende gemeenten op Walcheren ge zamenlijk te treffen maatregelen voor de luchtbescherming werd goedgekeurd. Be sloten werd aan te sluiten. Op verzoek van het gemeentebestuur van Vlissingen werden enkele wijzigingen aangebracht in de gemeenschappelijke regeling van de vee- en vleeschkeuringsdienst. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. thans de finitief besloten tot den bouw van een brandvrije archief-bewaarplaats. Het werk zal aanbesteed worden onder de 4 timmerlieden ter plaatse, terwijl dhr Neu- gebauer te Sint Laurens met het toezicht zal worden belast. De betaling zal ge schieden door een gedeelte van het kapi taal ontvangen door verkoop van vroon- grond aan de gemeente Vlissingen voor dit doel te bestemmen. Qostkapelle. Woensdag hield de Coöp. Kolenvereeniging „Ons Belang" W.A. haar jaarvergadering. De vereeniging tolt 102 leden. Aangekocht werden 138735 kg. brandstoffen. D'e balans en verlies- en winstrekening werden vastgesteld. Beslo ten werd om van de voorjaarslevering dividend uit te keeren, en de rest van de winst bij de reserve te voegen. duisternis geen; en dan werden de wol ken met zilveren randen omzoomd, met rozentinten en goud gekleurd, totdat zij langzamerhand geheel verdwenen in het helder en glansrijk zonnelicht. En nu, ter wijl ik allen een vaarwel toeroep, zeg ik nog eensZie toch altijd naar de zilveren randen! De wolk is wellicht gekomen door uw eigen zonde en ontrouw; de zil veren rand, de heerlijke belofte van toe komende helderheid, is door Gods ge nade. Wolken moeten samenpakken, zoo lang wij in dit leven hier op aarde ver- keeren; maar in dat heerlijke, schoone, hoogere leven, waar wij heen gaan door de poorten des doods, zal geen duister nis, zullen geen wolken meer zijn. Om die volkomen vreugde te smaken, moeten wij wachten, totdat de dag aanbreekt en de schaduwen vlieden. „O, smaakt en ziet dat de Heere goed is. Welgelukzalig is de man die op Hem betrouwt! O, vreest den Heer, gij zijne heiligen, want die Hem vreezen hebben geen gebrek. Die den Heere zoeken zul len geen gebrek hebben aan eenig goed," EINDE.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5