De Finnen Van hmtenlanische luidsprekers kinnenlandsche (luisteraars. Gemengd Nieuws Binnenland. Politieberichten. Radioprogramma en ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. De wijziging van de Tariefwet. De zwerftoohten van Kees. Wijziging Vestigingswet Kleinbedrijf DINSDAG 14 NO 54e JAARGANt Britsch H]r vliegtuigen Él Onder bovenstaand opschrift publi ceerde het „Vaderland" Zaterdagavond een artikel, waaraan w^j het volgende ontleenen: Men is het er in het buitenland wel over eens, dat ons land aan een ernstige bedreiging van Duitsche zijde blootstaat. De Engelsche en de Fransche bladen verdiepen zich in beschouwingen om trent de kansen van Nederland bij een Duitschen inval. Nu eens wordt die in onze Noordelijke provincies waarschijn lijk geacht, dan weer in het Zuiden. Vooral het echte Nederlandsche verde digingsmiddel, het water, speelt in die beschouwingen een groote rol. Nu eens schrift men den Duitschers het voornemen toe, op onzen bodem vliegvelden te vestigen om Engeland van dichterbij uit de lucht te kunnen be stoken, dan weer acht men het zeker, dat het hun te doen is om eenige havens als vlootbases, vooral van duikbooten. Onder deze omstandigheden wordt elk voorval in Nederland, dat mogelijk maar met onze defensie of met onze interna tionale positie in verband kan staan, als een bewijs beschouwd, dat er binnenkort ernstige dingen zullen gaan gebeuren. Men moet er buitenlandsche bladen maar eens op nakijken om te zien, hoe smakelijk zij het voor ons land slechte nieuws weten op te dienen en met hoeveel verbeeldingskracht. En de bui tenlandsche radio blijft niet in gebreke om het Nederlandsche nieuws rond te bazuinen. Menigeen onder ons leest buitenland sche bladen en duizenden vangen de bui tenlandsche radioberichten op. En de al dus ingelichten zijn altruïstisch genoeg om anderen deelgenoot te maken van hun door bekendheid met vreemde talen verkregen kennis. Bovendien zjjn er nog vele andere bronnen, waaraan men zijn dorst naar nieuws lesschen kan. Ieder een heeft wel iemand in zijn naaste om geving, die door zijn beroep of zijn posi tie geacht wordt van militaire zaken op de hoogte zijn. En buiten dien kring zijn er weer vele anderen, die de gave der intuïtie hebben en op deze wijze op de hoogte komen van wat in de sterren staat geschreven. Deze laatste zijn voor al sterk in het voorspellen van den da tum, waarop de Duitscher ons land zal binnenvallen. Dit alles heeft in de afgeloopen dagen onze anders toch vrij nuchtere bevolking in ernstige mate verontrust. Natuurlijk zal men na het lezen van het bovenstaande verwachten, dat wij precies zullen mededeelen, wat er eigen lijk aan de hand is en wat Nederlands kansen zijn om buiten het conflict der oorlogvoerenden te blijven. Helaas is ons dat echter niet gegeven. Dat er in de Duitsche pers verwijten aan ons adres zijn opgegaan, omdat wij ons niet krach tig genoeg tegen de Engelsche blokkade zouden verzetten en zoodoende in zekere mate tot de afsluiting van Duitschland zouden medewerken, hebben wij al mee gedeeld. Misschien is er zelfs wel door troepenverzameling aan onze grens ge poogd indruk op ons land te maken. En in allen gevalle kan men veilig aanne men, dat plannen voor een Duitschen inval in ons land bij den Duitschen ge- neralen staf weieens zijn overwogen en zoo grondig als men dat van die zijde verwachten kan, zijn voorbereid. Maar de vraag waar het op aankomt, is deze, of Duitsohland er inderdaad be lang bij heeft onze onzijdigheid te schen den. En dan zouden wij de stelling willen wagen, dat dit belang in het tegenwoor dige stadium van het conflict niet groot kan zijn. Vliegvelden op ons gebied zouden de reis door de lucht naar Engeland voor moderne toestellen niet noemenswaardig bekorten en de duikbooten hebben een zoo grooten actieradius, dat zij evengoed kunnen blijven opereeren van de Duit sche Noordzeehavens uit. Bovendien zou ons land in zijn geheel toch zeker maar niet zoo gemakkelijk te overrompelen zijn. Wij verklappen geen defensiegeheimen, wanneer we vastleggen, dat onze verde diging nog nimmer in zoo goeden staat is geweest. Ons leger zou dan zeker gedurende langen tijd een flankbedreiging voor de Duitsche legers blijven vormen. De mo- reele schok in de wereld zou bij een overrompeling van ons land groot zijn, gelijk minister van Kleffens al in zijn boeiende rede heeft gezegd. En boven dien zouden de geallieerden niet verzui men pogingen in het werk te stellen om de Duitsche bedreiging via ons land aan te grijpen. Met het oog op die mogelijk heid is misschien een groot deel van het Engelsche expeditieleger in de kust streek van Frankrijk gelegerd. Wij krijgen ook den indruk, dat Duitschland er zijn voordeel in ziet, den loop der gebeurtenissen af te wachten, den oorlog der zenuwen voort te zetten en te zien, of het binnenlandsche front van den vijand niet zal gaan wankelen, waarop, van zijn kant bezien, toch altijd eenige hoop bestaat. Daarom gelooven wij ook niet aan de juistheid der Fran sche legerberichten, die een Duitsch of fensief in grooten styi verwachten. Veel eer is het waarschijniyk, dat Hitier ook dezen winter zijn mannen zal sparen en er zich toe zal bepalen den vijand ter zee zooveel mogelijk afbreuk te doen. Natuurlijk blijven al deze beschouwin gen voor onze eigen rekening, voegt het „Vaderland" er terecht aan toe. Het spreekt vanzelf, dat onze regeering het publiek niet in dien zin zou kunnen en mogen voorlichten. Maar in de afgeloo pen dagen hebben wij toch wel het heen gaan van dr Colijn als minister-presi dent betreurd, die misschien tot gerust stelling van de opgewonden gemoederen weieens een kalmeerend woord door de radio tot ons volk had kunnen spreken. (Het was toen nog niet bekend, dat mi nister de Geer vandaag voor de radio zou spreken.) Ten slotte betoogt, het „Vaderland", dat de regeering in dagen zooals wjj nu reeds beleefd hebben, wel erg passief en in zekeren zin negatief is. Dit laatste vooral ten aanzien van de pers, die wel geprezen wordt voor haar besef van ver antwoordelijkheid, maar van het Plein weinig of geen voorlichting geniet, waardoor zij haar taak naar behooren zou kunnen vervullen. met hun bijdragen steunden en blijft deze instelling in de weldadigheid harer mede burgers ten zeerste aanbevelen.. MOSSELEN NAAR FRANKRIJK. Yerseke. Hdden(Maandag)morgen zijn de eerste mosselen naar Parijs verzon den. Reeds Vrijdag of Zaterdag was men dat van plan, maar toen kon men nog geen toestemming krijgen. Deze is einde lijk afgekomen. Naar wij vernemen is nu toegestaan voor de maand November 20.000 ton in te voeren in Frankrijk. Wemeldinge. A a n r ij d i n g. Za terdagmorgen had op den Noordelijken Achterweg in deze gemeente een aan- r ij ding plaats met een vrachtauto van den vrachtrijder M. en een span paar den welke voor een bietenwagen waren gespannen van den landbouwer M. De botsing die in de bocht van genoemden weg plaats had, kwam zoo hevig aan, dat een der paarden onder genoemde vrachtauto terecht kwam. Nadat het dier uit zjn netelige positie weer op de been was geholpen, bleek' het een groote bloedende vleeschwond te hebben beko men. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, wel ontstond eenige mate- rieele schade aan de auto. Serooskerke. Woensdagavond werd onder leiding van haar voorzitter, den heer J. Melis Cz. de eerste winterverga dering van de afd. der Chr. Jonge Boe ren- en Tuindersbond gehouden. Door den voorzitter werd een inleiding gehouden over „Landbouwcoöperatie. Spr. bracht naar voren, hoe in de tachtiger jaren der vorige eeuw, in zeke ren zin uit nood geboren, coöperaties zjn ontstaan. De ongunstige toestand, waarin toen de landbouw verkeerde, drong tot samenwerking, zoodat ver schillende coöperatieve vereenigingen werden opgericht, w.o. b.v. zuivelfabrie ken, veilingwezen, aankoopvereeniging, credietwezen (boerenleenbanken) en voorts, die tot het dragen van bedrijfs risico's, brandwaarborgen, enz. Het coöperatief systeem heeft reeds zeer nuttig werk verricht tot verster king van het economisch welzijn van den boerenstand. Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer. Aan 'het voorloopig verslag over het ontwerp van wet tot wijziging van de Ta riefwet 1934 is het volgende ontleend: Verscheidene léden wenschten zich niet in een argumentatie van 'hun principieel standpunt te begeven, eensdeels omdat zij meenden, dat de IStaten-Generaal aan de schatkist de belangrijke geldelijke 'baten van deze wijziging, nu de regeering voor het hoogst ernstige vraagstuk van 'het b egro o tings ev en wicht staat, niet mogen onthouden, anderdeels omdat, zooals bij de behandeling 'van 'de Tariefmachti gingswet werd opgemerkt, van de intrek king van de reeds ingevoerde wijziging eenige ontwrichting in de betrokken tak ken van bet bedrijfsleven te vreezen 'zou zijn. Ook konden zij het wetsontwerp, hoe wel met geenerlei geestdrift, met minder bezwaar aanvaarden, nadat de Tweede Kamer er bij amendement een tijdelijk karakter aan heeft geschonken. An'dere leden, die tegen het wetsont werp, vooral in verband met de strek king er van, bezwaren hadden, erkenden eveneens, dat door de omstandigheden, waarin wij thans verkeeren, de proble men, die in normalen tijd hierbij zeker ter sprake zouden komen, sterk naar den achtergrond zijn gedrongen, terwijl bo vendien 'de mogelijkheid tot waarneming van de gevolgen van 'het nieuwe tarief onder normale omstandigheden thans ontbreekt. Ten aanzien van de bevordering van de werkgelegenheid, welke van de ta riefswijzigingen in belangrijke mate werd verwacht, verklaarden verschillende le den, gaarne te zullen vernemen welke resultaten in dit opzicht inderdaad zijn bereikt. Pari]*—Rio door de uub«- stratoftlMr. De Fransche vliegers Codos en Guillaumet hobbon zich aan boord van het eerste Fransche stratosfeervliegtuig „Camille Flammarion" een vlucht van Parijs naar Rio de Janeiro gemaakt. De vlucht was strikt geheim gehouden. Op 13 Oct. vertrok het toestel van het Parijsche vliegveld Le Bourget. De vlie gers maakten eerst in Dakar en vervolgens in Natal na den overtocht over den Atlan- tischen Oceaan in twaalf uur een tusschenlanding. Het bijzondere karakter van de reis ligt in het feit, dat men beschikte over een toe stel met een luchtdichte ca bine, waarmede zij op een gemiddelde hoogte van 7500 M. konden vliegen, terwijl zij van tijd tot tijd stegen tot 9000 M. 335. Tot op zekeren ochtend 'n loopjongen de hal binnenkwam, regelrecht naar postbus 75 toeliep, deze openmaakte en er eenige pakjes en blieven uithaalde, die hij daarna in een actentasch deed. 830. Doch alvorens hij zich had kunnen verwijderen, voelde hij een paar stevige han den in zijn kraag, en een barsche stem voegde hem toe, „ga jij maar eens even mee jongen". De jongen keek verschrikt op, doch ging gewillig mca. i Sin'ds de invoering toch van het ver hoogde tarief kon een stijgende invoer worden vastgesteld. Zij' vroegen zich af, hoe het mogelijk is, dat daarnaast de werkgelegen heid hier te lande zou zijn verruimd. Enkele leden verklaarden zich bezorgd, dat dit wetsontwerp in plaats van de beoogde werkverruiming, grootere werk loosheid zal brengen. SOEPELE TOEPASSING BEPLEIT. Aan het Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging der Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 is het volgende ontleend: Sommige leden hadden tegen de voor gestelde verruiming van de mogelijkheid van verlenging van den zoogenaamden spertijd wel eenige bedenking, 's Minis ters verklaring echter, dat het in zijn voornemen ligt van de hierbedoelde be voegdheid een zoodanig gebruik te ma ken, dat geen bedrijfstak dientengevolge langer dan strikt noodzakelijk is aan een sperregeling zal worden onderworpen, vermocht deze leden te bewegen zich me de tegen dit voorstel niet te verzetten. Eenige leden drongen er op aan, dat bij een herziening der wet ook aan het behoefte-element een zelfs ruime plaats zal worden toegekend. Andere leden meenden, dat voor invoe ging van het behoefte-element in elk ge val nu stellig nog geen aanleiding be staat. Bepleit werd een uiterst soepele toe passing der wet ten plattenlande, waar de behoeften beperkter zijn dan in de steden. O ude Ned. Herv. Kerk te Joure afgebrand. Gister middag is brand uitgebroken in de Ned. Herv. kerk te Joure, die uit 1644 da teert. De plaatselijke brandweer en de brandspuit van de firma Douwe Egberts konden het vuur niet meester worden, zoodat hulp uit Heerenveen werd ge vraagd. Nadat een Heerenveensche mo torspuit was aangekomen, werd de brand met zeven stralen bestreden. De kerk stond inmiddels vrijwel in lichterlaaie. Het dak stortte in. Alleen de toren, die in 1628 voltooid is, heeft men kunnen behouden. De brand is ontstaan in de bovenge- welven, naar men aanneemt door vonken uit een kachelpijp. SINT NICOLA ASP AKKETTEN VOOR MILITAIREN. Kunnen tegen de helft van het normale tarief verzonden worden. St Nicolaaspakketten aan onder de wapenen zijnde militairen beneden den rang van officier kunnen, mits aan het betrokken veldpostadres geadresseerd, tegen de helft van het normale tarief worden verzonden. Een pakketje van 1 kg zal dus f 0,10 t/m 2 kg f 0,121/2> t/m 3 kg f 0.15 kosten. De ter post bezorging van deze St Ni colaaspakketten moet in het tijdvak van 27/m 30 Nov. geschieden. Teneinde deze pakketten voor de post duidelijk kenbaar te maken, moeten over het adres op het pakket en op de bij- behoorende adreskaart met inkt twee el kaar schuin snijdende lijnen worden aan gebracht. De pakketten zullen omstreeks 5 Dec. zooveel mogelijk op dien dag zelf worden uitgereikt. HET UIT DE MARKT NEMEN VAN MINDER SOORT FRUIT VOOR VEEVOEDER. Naar gemeld wordt, heeft de Ned. Po- mologische Vereeniging, hoofdafdeeling fruitteelt, der Nederlandsche Heidemaat schappij enkele weken geleden het initia tief genomen, om te trachten een hoe veelheid van ongeveer 50 millioen kg ap pelen uit de markt te doen nemen en die voor veevoeder te bestemmen. Deze ge dachte is door genoemde vereeniging ter kennis gebracht van de volgende organi saties Het Kon. Ned. Landbouw Comité, de Chr. Boeren- en Tuindersbond in Ne derland, de Kath. Boeren- en Tuinders bond, het Centraal Bureau voor Veilin gen, de Groente- en Fruitcentrale en het Veevoederbureau. Voor de gedachte schijnt veel belang stelling te bestaan, gelijk uit de antwoor den van verschillende zijden is gebleken. O.a. blijkt, dat de drie Centrale Land bouw Organisaties het denkbeeld onder de aandacht hebben gebracht van het college van regeeringscommissarissen, waarbij van die zijde speciaal aan het drogen van appelen Is gedacht. Zoowel het instituut voor onderzoek op het gebied van verwerking van fruit en groenten te Wageningen als verschil lende fabrieken, schijnen zich reeds ge- ruimen tijd bezig te houden met het ne men van proeven op het gebied van nieu we systemen voor het drogen van appe len. Wanneer het denkbeeld van de N. P. V. succes zou hebben, zou daarmede een dubbel voordeel worden behaald. Be halve n.l. het voorzien in het tekort aan veevoeder zou het tevens tot resultaat hebben, dat uitsluitend goed fruit op de markt werd verhandeld. ONTHEFFING RIJTIJDENBESLUIT GEVRAAGD. De A. N. W. B., de B. B. N. en de K. N. A. C. hebben aan den Minister van Sociale Zaken en Waterstaat een telegra fisch verzoek gericht om algeheele ont heffing voor alle bestuurders van motor rijtuigen krachtens art. 52 lid 9 van het rijtijdenbesluit. VERLAGING RESTITUTIES BIJ UIT VOER VAN EIEREN. Met ingang van 13 dezer zullen de restituties, welke bij den uitvoer van eieren worden verleend, worden ver laagd. Deze verlaging houdt hiermede verband, dat de prijs, waarvoor het voe der in het binnenland beschikbaar wordt gesteld, in geringere mate is gestegen dan de wereldmarktprijs voor voedergra- ;nen. GEEN KINDERSCHIP NAAR INDIë. Te weinig gegadigden. Nadat van verschillende zijden de mo gelijkheid om een „kinderschip", van Nederland naar Indië te zenden, was ge propageerd, bleek toch uit de bij de maatschappijen Nederland en Rotter- damsche Lloyd ingekomen aanvragen, dat het aantal gegadigden hiervoor ge ring is. Naar Aneta verneemt is thans beslo ten, dat van verdere organisatie voor de uitzending van een kinderschip wordt afgezien. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het bureau van poli tie te Middelburg des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 n.m. tot 8 n.m. zadeldekjekindereapekinderporte- monnaiefitting van rijwielachterlicht. Bij vinders: dameshandschoen, J. Schreijenberg, Zuidsingel 26vier pakjes scheermesjes, S. Wielemaker, Gortstraat 20; meetkundeboek, F. Hendriks, Latyn- sche Schoolstraat 12; boodschapstasch, R. Roskam, Korte Noordstraat 34blau we handschoen, D. Antheunisse, Noord- weg 136; glacé heerenhandschoen, J. Poerstamper, St. Janstraat 16; bruin re genkapje, C. de Schipper, Seissingel 48; donkergrijze heeren glacéhandschoen, J. van den Berge, Bleek 18; blauwe cen tuur, W. Kiters, 'tZand, Over het veld- laan E 77; pijp, A. Barendse, Veersche- weg 21; 5 kussensloopen, A. Petterson, Nieuwe Haven 23; hondenpenning, H. van Eenennaam, Zandstraat 11; dames- portemonnaie met inhoud, Geschiere, p.a. Camper, Korte Delft 1; zilveren armbandje, Weterings, Gravenstraat 1; belastingmerk, J. Dunnes, Jodengang 60; bruine alpinomuts, J. Nijssen, Zacharias, Jansenstraat 23portemonnaie met f 0,275, L. de Troije, Kapoenstraat 18 bruine mantelband, S. Verduijn, Bellink- straat 16; pakje nieuwe heerensokken, Noordweg 31; gouden broche, J. Gillis sen, Rozenstraat 62; nikkelen armband E. Mes, Dam 56wit katoenen sloop, A. van de Klooster, Veersche singel 4; huis sleutel, C. Mulder, Veersche singel 158; hondenpenning, van Etsen, Brakstraat 7; rood mutsje, Minnaard, Sint Pieter straat 9; bruine heerenhandschoen, L. Joosse, Rijksstraatweg A 117, Nieuw en Sint Joosland; bovengedeelte van kunstgebit, F. Smit, Heerengracht 2; springtouw, M. van Belois, Korte Delft 29; bruine jongensriem, S. Melse, Lelie straat 8; ketting met rjjwielslot, P. Sim pelaar, Lange Viele 69; stopverfmes, J. de Visser, Winterstraat 13; groene cen tuur, J. Pouwer, Seisweg 191; paar mo torhandschoenen, M. Kuzee, Kerkstraat 182, N.- en St. Joosland; blauwe dames handschoen, M. Griep, Lageweg E 232, gemeente Koudekerkekwartiermuts, W. Beukert, Rozenstraat 33overhemds- boord, J. Schunselaar, Nieuwstraat 3; springtouw, H. Moll, Noordbolwerk 19; paar klompensokken, mej. Poppe, Oud Arnemuidsch Pad 38glacé heerenhand schoen, J.Kok, Ganzengang 3stafkaart, K. van Sluijs, Koudekerkscheweg D 5, Koudekerke; parapluie en handbescher mer van rijwiel, gemeenteveldwachter de Muijnck te St. Laurens; huissleutel, J. Ton, Noordsingel 2; geldstukje, C. van Moolenbroek, Nieuwe Kerkstraat 8 mantelband, C. van Westen, Schutters hofstraat 20; schaartje, mej. de Bruijne, Dam 68blauwe muts, L. van der Roost, Breestraat 69; mantelgesp, L. Vermeu len, Schuitvlotstraat 38; schaartje, C. Hamelink, Leliestraat 22; kinderhand- schoen, L. Meijer, Noordsingel 10. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald geve men hiervan onverwijld kennis ten bureele van politie alhier. Dinsdag 14 Nev. 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. KRO-Uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 Het Rococo-octet. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.10 KRO orkest. 2.00 Vrouwen uur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.15 KRO-orkest. 5.00 KRO-Melod. en solist. 5.45—6.05 Felicit. 6.35 Sportpr. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „De sociale plicht der bedienden." 7.35 Gram. 7.40 Reportage. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 KRO-Sym- phonie-orkest en solist. In de pauze: Gram. 10.05 Het Rococo-octet. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Gram. 11.00 Bertus van Din- teren's orkest. 11.2512.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-Uitz, 11.00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Ber. ANP., gram. 8.30 Orgel. 8.50 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ens. Fracis Keth. 11.00 Cursus „Humor in het kinderle ven". 11.30 Ens. Francis Keth. 12.15 De Romancers en soliste. Om 12.45 Ber. ANP. 1.15 Omroepork. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Het Lyratrio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest en soliste. 6.30 Cyclus „Waar moet ik het zoeken". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Kinderkoor en het Omroeporkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP., meded. Hierna: Cause rie „De bewegelijke wereld". 8.35 AVRO's Bonte Mobilisatletrein. 9.45 Gram. 10.30 AVRO-orkest. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 Secco en zijn Paneelclub-orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7 uur te Vlissingen: weer: mist; wind: matig Z.O.; temperatuur 9; minimum hedennacht 9; neerslag afgeloopen et maal 0.1. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur Voor het geheele land: meest zwakke later waarschijnlijk toenemende wind uit Z. richtingen, nevelig tot gedeeltelijk be wolkt, in den nacht en morgen waar schijnlijk geen regen van beteekenis, wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Uitgave: N. V. Uitge „Luctor et Emergo" t het blad „De Bureaux Lange Vors Postrekening 44455 jijkantoor M i d d e I b u j. J. F A N O Y, Lange I Directeur - Hoofdredacte FINSCH-RUSSI ONDERHANDELIN VOORGOED GES De Finsche delegatie ii 9.50 uur uit Moskou vert De eenige vertegenwo Sovjetregeering, die zich bevond, was de sous-ch' tocol Pontikov. Het vertrek vormde contrast met dat van ar sen van den laatsten tijc het vertrek van den Tui van buitenlandsche zake eveneens heenging zond overeenstemming was gf ciale eerewacht opgestel Paasikivi, de leider d gatie, weigerde zich uit oorzaak van het misluk derhandelingen of over hervatting van de bespr De Finsche minister sche zaken, Erkko, hee dag de volgende verklar genover de buitenlandse De Finsche regeering tief, door de Finsche del genomen om terug te keurd. Dit besluit is te wensch, zich te onderh gedelegeerden. De parlementaire fr de hoogte worden gest sische eischen en van 1 woord. In Finsche kringen b er toe te zeggen, dat d' gen geen resultaat hel De besprekingen zyn maar men weet niet, o Finnen naar Moskou zu Volgens United Press dat de vraag of de ondei len worden hervat afha port en den indruk van Woensdagmorgen te He wacht, ten aanzien va Standpunt. Te Helsinki is men a Rusland niet dadelijk i beginnen ofschoon men zou verbazen als er in dagen een vlootparade houden in de Finsche te demonstreeren, dat is de Finsche scheepv: .(alsmede dat een uitb „zenuwenoorlog" zou hoop, dat de druk op h lische leven het land promissen zou brengen, .de wordt gezegd, dat ilk een proef te doors United Press meldt iet vertrek van de 1 verd vooraf gegaan perscampagne, welke iigde van weerbarstigl aeid een verdrag te sl' jjet-regeering. Stand van Zaterdagmorgen 10 u.763. Licht op voor fietsers; Dinsdag 4 u. 43 min. De eerste K.L.M.-kin< jeugdige luchtreiz:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6