Collectieve rechtshandhaving. President Roosevelt gelooft niet aan de Ond-Vossemeer- sche afkomst van zijn geslacht. Telegrammen. Alarmeerende berichten in de Engelsche pers. Vlaiktb ri tite Briefwisseling. Burgerlijke Stand Finantiëele Renchten. Het aanbod van Goede Diensten. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen transport gesteld naar Mijdrecht, Den Haag en Uitgeest, waar Dinsdag de be grafenis zal plaats hebben. Het vierde slachtoffer wordt Woensdag te Enschedé begraven. Na ruim twee uur zwemmen in zee gered Een merkwaardig en dramatisch avontuur overkwam Joseph Barnard. Hij was hofmeester aan boord van de Duit- sche vrachtboot „Olinda", toen de oor log uitbrak. Daar hij van geboorte een Engelschman is, sloten zijn metgezellen aan boord, in opdracht van den kapitein, nem in een der hutten op, om, na aan komst in een Duitsche haven, te worden geïnterneerd. De vrachtboot werd echter onderweg aangehouden door een Britschen kruiser, vertelt de „Paris Soir". De bemanning kreeg bevel de boot te verlaten eA in de verwarring van het oogenblik werd de opgesloten hofmeester vergeten. Joseph Barnard, die door het kajuit raampje had gezien, wat er gebeurde, voelde er niets voor met het schip in de diepte te verdwijnen. De angst gaf hem kracht. Hij wist een paneel te verbrijzelen en uit zijn gevan genis te ontsnappen. Toen hij op de brug van het schip verscheen, bemerkte hij', dat de vrachtboot snel zonk. De zee was verlaten. De kruiser had de bemanning van de „Olinda" aan boord genomen en was aan den horizon verdwenen. Barnard sprong te water, daar dit zijn laatste kans op gehoud was. Gedurende meer dan twee uur worstelde hij met de gol ven. Toen was het geluk hem mee. Door toevallige omstandigheden keerde de kruiser terug. Aan boord van het Brit- sche oorlogsschip werd de uitgeputte drenkeling opgemerkt. Men haalde hem uit het water, in de veronderstelling dat hy een Duitscher was, en groot was de verbazing, toen ontdekt werd, dat de Britsche matrozen een landgenoot het leven hadden gered. Een p r ac h t-b e t r ek k i n g I I Wij lezen in „Ons beginsel", bet orgaan van de Chr. Ver. van Kantoor- en Han delsbedienden: „Middenstandszaak te Barendrecht vraagt voor direot een kantoorbediende. Vereischten: moet volkomen 'zelfstandig eenvoudige controle- en administratie- werkzaamheden kunnen verrichten. Sa laris f 40 per maand. Brieven met ver melding van vroegere en tegenwoordige werkkring" 'enz. Door één onzer leden werd onze aan dacht gevestigd op bovenstaande adver tentie, die eenige dagen geleden in een christelijk dagblad verscheen. Herhaal delijk hebben wij op soortgelijke adver tenties de aandacht gevestigd. Wij vol staan nu met een enkele opmerking. Het is 'diep treurig, dat steeds maar weer opnieuw personeel wordt gevraagd tegen een schandelijk lage belooning. In de onderhavige advertentie wordt iemand gevraagd, die „zelfstandig" controle- en administratieve werkzaamheden moet kunnen verrichten, nota bene tegen een salaris van f 40 per maand, hetgeen ge lijk staat met een fooi. En dan verwacht m ennog dat iemand daarvoor zijn tegen woordige betrekking zal verlaten. Zeker vanwege 't perspectief, 'dat zoo'n pracht- betrekking biedt, 't Is fraai 1 ENGELSCHE VERKENNINGSVLUCHTEN OVER DUITSCHLAND. Het Engelsche ministerie van lucht vaart deelt mede: De Royal Airforce heeft Zaterdagnacht succesvolle verkenningsvluchten uitge voerd boven Zuid-West-Duitschland. Gevlogen werd o.a. over Stuttgart, Mannheim en Neurenberg. Eén toestel is niet terug gekeerd. Zaterdagmiddag om 12 uur heeft het Fransche luchtafweergeschut in Duin kerken het vuur geopend op twee Duit sche vliegtuigen, die boven de grens streek vlogen. Vier 75 mm granaten zgn op de Panne neergekomen.Een projectiel sloeg schuin door een huis en werd in den kelder terug gevonden. Een tweede gra naat sloeg eveneens dwars door een huis aan het marktplein en kwam vervolgens op straat terecht, twee andere granaten vielen in tuinen neer. V. Pearce Delgado schrijft in bet Alg. Handelsblad Nadat ik op Tb o 1 e n geweest was om „plaatselijke kleur" te verzamelen en met een mooie afbeelding van 'het familiewa pen der Roosevelts, zooals dit voorkomt in bet Staldhuis van Oud-Vosse- m e e r, in mijn 'bezit, voelde ik mij voor bereid om den President alles te vertel len, wat hij wensobte te weten over waar hij vandaan kwam en boe en wanneer. Een telegram van zijn secretaresse, Margaret Le Hand, kondigde aan, dat de President mij' Zondagmiddag om vier uur wilde ontvangen. Ik werd rustig alleen gelaten in de ruime hall buiten de werkkamer van den President, om te wachten, terwijl deze andere bezoekers ontving. „Het spijt den President, u even te moeten laten wachten; hij zal u over een paar minuten ontvangen, ofschoon hij u eerst later verwachtte", zegt Miss Le Hand. Op basis van het recht gefundeerde staten-organisatie. Dr Gesina H. J. van 'der Molen, be sluit een beschouwing over „Neutraliteit en Volkenrecht" in „Antirevolutionaire Staatkunde" aldus: „Toch blijft bet experiment van den Volkenbond, ook in zijn versagen, van groote beteekenis voor de ontwikkeling van de samenleving der volken. Voor korter of langer tijd moge de solidari- leitsgedaehte opnieuw plaats gemaakt hebben voor het staten-individualisme, de poging om tot een meer geordende en op de basis van het recht gefundeerde sta- tenorganisatie te komen, zal zeker niet zonder beroering aan de menschheid zijn voorbij gegaan, in tal van landen zijn groote groepen van menschen, in wie het oude ideaal der menschelijke saamhoorig- heid, dat in de Christelijke Kerk reeds vanaf de dagen van Augustinus is ver kondigd, heeft postgevat en zij zullen zich door de tegenwoordige tijdsomstandig heden niet laten ontmoedigen. Het collectieve stelsel van rechtshand having is en blijft 'het eenige middel om tot een vreedzame internationale samen leving te geraken. Dit ideaal, dat rechts geleerden als Gentilis en Grotius reeds voor oogen zweefde, moet eenmaal te ver wezenlijken zijn, ook al moet de mensch heid zich nogmaals door een diepen poel van ellende heen worstelen om het te be reiken. Op 'hen, die in de verwezenlijking van een de heele wereld omvattende rechts orde de erkenning zien van den wil Gods, waarnaar de volken naar recht en ge rechtigheid hebben te handelen en in vrede met elkaar hebben te leven, blijft de plicht rusten de fakkels brandende te houden. Zij mogen niet toegeven aan het oude staten-egoïsme en staten-individualisme, maar hebben slechts door de omstandig heden gedwongen de houding van on partijdig toeschouwer te aanvaarden om straks met des te meer vrucht te kunnen medewerken aan den opbouw van een solidaire wereldgemeenschap, waarin niet da macht, maar het reoht de heerschappij zal voeren." :„Maar uw telegram zei vier uur", ant woord ik, terwijl ik over mijn schouder naar een groote luid tikkende, staande klok kijk, waarvan de wijzers tot mijn verbazing een paar minuten over drie aanwijzen. Toen zij zag, dat ik mijn pols horloge met de klok vergeleek, legde de secretaresse van den President mij uit, dat Washington zich niet aansloot bij 'den zomertijd. Spoedig vertrekken de andere gasten; ik word in de tegenwoordigheid gelaten yan één van 's werelds machtigste en heden ten dage het meest op den voor grond tredende mannen. „Ik geloof geen woord van die Zee land-geschiedenis," hoor ik 'den Presi dent zeggen. „Ik geloof, dat het alle maal een groot opgezet reclame-zaakje is, dat een van jullie heeft bedacht om de toeristen van de vaste route weg te lokken. Er bestaat in onze familie een overlevering, dat de Roosevelts ergens bij Haarlem vandaan komen. Omstreeks 1850 leefde er een Van Roosevelt in df bij' die stad en ik heb eens gehoord, dat er vroeger e6n klein dorpje bij Haarlem heeft bestaan, dat Roosevel'd heette." Ik vroeg den President, hoe ver zijn archiefstukken in Amerika teruggingen en 'hij vertelde mij, dat hij zelf eenige bijzonderheden omtrent Claes Martens- zoon reeds uit den tijd van 1640 had op gediept en ook over Nicolaas Marten, die een „trapper" (pelsjager) was op de Up per River (Hudson) bij Fort Orange in 1646. Maar de absoluut authentieke stuk ken waren de doopacten. Die van Chris- tiaan Roosevelt, 23 October 1650, is in geschreven in (de archieven van de Ne- derlandsch Hervormde Kerij in New- York. De tweede Roosevelt, die in 1658 in Amerika is geboren, was Nicolaas; hij stierf in New-York in 1742. Hij werd begraven in een grafkelder in diezelfde Hollandsche kerk en op dien grafkelder was betzelfde familiewapen aangebracht als dat, wat tegenwoordig door de fa milie Roosevelt wordt gevoerd. Het kwam in mij op, dat wij in Holland zoo druk bezig waren geweest, de Roosevelts van voorouders en familiwapens te voorzien, dat wij' geen tijd hadden gehad om te overwegen, of zij er zélf misschien al uit stekende konden bezitten! Men zal zich herinneren, dat President Roosevelt den ambtseed aflegde op zajh odden familiebijbel, die in de Nederland- scbe taal is geschreven. „Maar (kunt ge uw Hollandschen Bijbel begrijpen, mr. President?" „Ja, ik kan 'Hollandsc'h lezen en ver staan door mijn kennis van het Duitsch, maar ik spreek het niet. Mijn vader sprak 'het evenmin; toch kende hij' een paar Hollandsche kinderliedjes ien hij schreef de geboorten in den hijbei in het Hollandsch in. DEN HAAG. Bij informatie naar den indruk in regeeringskringen naar de antwoorden, welke de President der Fransche Republiek en de Britsche Ko ning op het aanbod van Goede Diensten van H. M. Koningin Wilhelmina en Z. M. Koning Leopold hebben gezonden, bleek, dat de regeering door de beide antwoor den de deur geenszins gesloten acht. PRINS BERNHARD BIJ DE KOLONIALE RESERVE. DEN HAAG. Z.K.H. Prins Bernhard heeft vanmorgen namens H. M. de Ko ningin een bezoek gebracht aan de Ko loniale Reserve te Aalsmeer. VERLAGING RESTITUTIE. D'EN HAAG. Naar wij van officieele zijde vernemen zijn met ingang van heden de restituties, welke bij den uit voer van eieren worden verleend, ver laagd. Deze verlaging houdt hiermede ver band, dat de prijs, waarvoor het voeder in Nederland wordt beschikbaar gesteld in geringer mate is gestegen dan de wereldmarktprijs voor voedergraan. DE KARIMATA IN INDIë AANGEKOMEN. DEN HAAG. Naar wij van de Billiton- maatschappij vernemen, is de Karimata Zondagmiddag op Billiton aangekomen. DE DREIGENDE STAKING BIJ DE HUNZE. ROTTERDAM. Daar de directies van de Groninger Rotterdammer Stoomboot Mij. Hunze geen antwoord heeft gege ven op de door den centralen Bond van Transportarbeiders op 4 Nov. in gediende eischen, heeft het Hoofdbe stuur vandaag de directie ervan in ken nis gesteld, dat, indien vóór Zaterdag a.s. geen overeenstemming is bereikt op 20 November de staking zal worden ge proclameerd. J. v. d. MOLEN Tz. OVERLEDEN. Heden is te Rotterdam overleden de heer J. v. d. Molen Tz., oud-lid der Tweede Kamer, oud-burgemeester van Renkum en oud-redacteur van Patrimo nium. FINSCH SCHIP AAN DEN GROND GELOOPEN. TERSCHELLING. Gisteravond is op 'de Westergronden bij Terschelling het Fin- sche schip „Eiste" gestrand. Een reddings boot is uitgevaren doch de bemanning weigerde het schip te verlaten. Sleepboot hulp is aangevraagd. ERNSTIGE BOTSING. Een doode. MAARSSEN. Gisteravond is alhier een militaire vrachtauto in botsing gekomen met een zandauto. D'e botsing moet 'zijh ontstaan door het snelle rijden van den zandauto. De linkerzijde van de militaire vrachtauto werd geheel vernield. Een 22- jarige milicien uit Alkemade, die achter in den wagen zat, werd op slag gedood. TWIST MET ERNSTIG GEVOLG. BEILEN. Gisteravond zocht in de Brinkstraat alhier een troepje jongens uit Beilervaart en Diever ruzie met en kele andere jongens. De marechaussee kwam er bij en deelde rake klappen uit. Vier jongens werden gearresteerd. E'en van hen zakte bij zijn aanhouding in el kaar, de ongeveer 21-jarige arbeider H. Knol. Hij had een steekwond in d'en rug, waarbij vermoedelijk de long werd ge raakt, HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS. Het legerbericht van heden morgen luidt: Een kalme nacht aan het geheele front. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN. Het Opperbevel van de Duit sche weermacht maakt bekend: Vernieuwde pogingen van sterke vij andelijke verkenningstroepen om op de hoogten aan beide zijden van Lieder- schiedt vasten voet te krijgen. Deze pogingen bleven zonder resultaat. Ook was er sterker artillerievuur dan de laatste dagen. TREINBOTSING IN DUITSCHLAND. OPPELN. Gisteravond zijn tusschen Langlieben en Rosengrund twee perso nentreinen, vermoedelijk door nalatigheid van een seinhuiswachter, met elkaar in botsing gekomen. Tot nu toe zijn 43 dooden en omstreeks 60 gewonden te betreuren. NIEUWE TUINBOUWREGELING. De minister van Economische Zaken maakt bekend, dat, gezien de wensche- lijkheid van een zoo doelmatig mogelijke voedselvoorziening van mensch en dier, voor het teeltjaar 1940 de volgende re gelingen worden voorbereid: De teelt van frambozen, fruit onder glas en warmoezer ij- gewassen onder glas, zal voor dezelfde oppervlakte, welke was toe gestaan krachtens de per 31 Dec. 1939 geldende teeltvergunning, zijn geoor loofd. De teelt van warmoezer ij'ge wassen anders dan onder glas, van vroege aardappe len met of zonder nateelt, van warmoezer ij gewassen als nateelt spruitkool, witlofwortel, roode peen en bloemkool zal voor de volle oppervlakte welke was toegestaan krach tens de per 31 Dec. 1939 geldende teelt- Siappen van de Nederlandsche autoriteiten. Stappen van de Nederlandsche autori teiten ter voorkoming van alarmeerende en overdreven voorstellingen in de bui- t'enlandsche pers omtrent Vle positie van Nederland, hebben een zeer kalmeerende invloed gehad op de Engelsche 'per®. De „Sunday Times" druikt een waarschu wing af, die de chef van de Nederland sche regeuringspersdienst aan de buiten- landsche correspondenten heeft gegeven, en de Engelsche Zondagsbladen hebben zich onthouden van het publiceeren van verdere geruchten en van noodeloos al- armeerend nieuws. Het Engelsche publiek heeft nu gele genheid, het ware karakter van den toe stand te zien, al moeten sommige blad'en, die in de afgeloopen dagen te ver zijn ge gaan, nu een moeilijke draai nemen om hun lezers uit te leggen, waarom 'hun wilde geruchten niet zijn bewaarheid. vergunning, zijn geoorloofd aan die te lers, wier bedrijf met inbegrip van boom gaard, boom- en bloemkweekerjj, bloem bollenteelt, akkerbouw, weiland enz. in het jaar 1939 een totale oppervlakte van 10 ha niet overschreed. Telers, wier bedrijf in het jaar 1939 wel een totale oppervlaktevan 10 ha overschreed, moeten er rekening mee houden, dat, behoudens in bijzondere om standigheden, de per 31 Dec. 1939 te hunnen name staande teeltvergunning voor genoemde gewassen voor het jaar 1940 niet zal worden bestendigd. Aanleg van boomgaarden zal, behou dens met toestemming van de Groenten- en Fruitcerttrale, verboden zijn. Vervanging van oude boomen door nieuwe en aanleg van nieuwe boomgaar den ter vervanging van oude zal, mits geen grootere oppervlakte zal worden geplant, zijn toegestaan. De aanplant van vruchtboomen of struiken in een hoe veelheid, waarvan aannemelijk is, dat zii uitsluitend voor eigen en/of gezinsge bruik bestemd is, blijft toegestaan. Telers van tuinbouwza- d e n dienen er rekening mee te houden, dat zij' in 1940 ten hoogste een oppervlak te voor de teelt van deze zaden zullen mogen bestemmen als door hen in 1939 met deze zaden is beteeld. Overdracht van tuinbouwteeltvergun ningen zal, in verband met de boven staande regelingen, met ingang van 11 Nov. 1939 totdat een nieuwe regeling hieromtrent tot stand zal zijn gekomen, behoudens in bijzondere gevallen en ten aanzien van reeds ingediende aanvragen, niet meer worden toegestaan. Rotterdam, 13 Nov. Veemarkt. Aanvoer868 koeien en ossen; 190 vette kalveren; 947 scha pen en lammeren. 20 nuchtere kalveren, 641 varkens. Prijzen: Koeien tot 74, tot 62, 3848; ossen tot 68, tot 62, 4050, vette kalve ren tot 105, tot 85, 5570, schapen 45, 40, 35, lammeren 50, 45, 40, varkens 66, 65, 63schapen per stuk f 26, f 22, f 16 lammeren per stuk f 18, f 15, f 11. Koeien en ossen aanvoer kleiner, han del kalm, prijzen als vorige week Maan dag. Een prima koe tot 80, een prima os tot 74 ct. Vette kalveren aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen iets hoo ger, een prima kalf tot f 1,15. Schapen en lammeren aanvoer aanmerkelijk min der, handel redelijk, prijzen iets hooger. Varkens aanvoer iets korter, handel vlug, prijzen iets lager. Lichte varkens bleven beneden laagste noteering. Eeni ge partijen schapen werden voor export verkocht. Vlas; 4100 kg Holl. geel 0,951,10 2250 kg Blauw 0,951,10, 1400 kg dauw root 0.750.85 gld. Er was weer vol doende vraag. Er was echter geen prijs- verhooging. Alles werd verkocht. Aardappelen per 100 kgBriel- sche eigenheimers 2,202,40, Blauwe eigenh. 2,202,25, Zeeuwsche eigenhei mers 1,852,15, Drielingen 1,802,10, Bevelanders 1.902, Zeeuwsche bonte 2,702,80, id. blauwe 2,802,85, Bin tjes 1,902,10, zandaardapp. 3,203,50 Aanvoer redelijk, handel traag. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Zaterdag 11 Nov. 1939. Groote veiling: Zure Kroetappels 1.40 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten extra 1220, id. A 1017, id. B 914, id. C 6.509.50, Zure Bellefleur extra 8—10, id. A 6.50—7.50, id. B 5—6.50, id. C 34, Sterappels extra 8.509, id. A 7.508, id. B 56, id. C 3.50, Bram- ley Seedling 1.503, Cox Oranje Pippin 625, Counrtpendu 24.50, Dubb. Bel lefleur 37.50, Fr. Goudreinetten 2.50 —7, Golden Noble 5, Gr. Herz. Fr. v. Ba den 26.50, Jonathan 416, Notarisap pels 29, Paradijsappels 1.502.50, Rembour Mortier 1.503.50, alles per 100 kg. Zoete appels: Campagnzoet 25, Pomme d'Oranje 312, Zoete Bellefleur 1.503, Zoete Ermgaard 27, Zoete Ribbeling 36.50, Kroet- en Valappels 13, alles per 100 kg. Peren: Br. Alex. Lucas 315, Com- tesse de Paris 412, Gieser Wildeman 2.507, Jodenperen 5, Kweeperen 7, Kleiperen 27, Nouveau Poiteau 2.50 10, Pondsperen 24.50, St. Remy 1.50 4.50, Winter Bergamotten 35.50, Win- terlouwtjes 35.50, Wlntersuikerjjen 2.50, Winter Rietperen 23, Zwjjndr, Wijnperen 39.50, Kroetperen 0.503, alles per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 2729, Mispels 23 per 100 kg.; Hazen 1.09, Fazanten 0.80 per stuk. Aan onze correspondent ten. Wederom herinneren we er aan, dat berichten omtrent herkiezing van af tredende leden van kerkelijke colleges alleen als belangelooze berichten worden geplaatst. Deze bepaling geldt dus niet, als er nieuwe functionarissen worden gekozen. De verbetering van den weg MiddelburgVlissingen. Door den hoofd-ingenieur van den Prov. Waterstaat te Middelburg is na onderhandsche overeenkomst opgedra gen aan de Beton en Bazaltinetegelfa- briek, C. Pieters te Middelburg: de leve ring en vervaardiging van 11.450 M2 Bazaltinebetonband 10 X 20 X 100 cm. voor het te verbeteren wegvak Middel burgOost-SouburgVlissingen. GOES. Overleden: Pieter van Hese, 75 j. echtg. van Maria Theresia Brouwer. Van 511 November. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: L. Sturm 25 j. jm. en Adr. Lourense 22 j. jd. (M. C.) Over de maand October. ZOUTELANDE. Overleden: J. Cjj- souw 71 j. wed. van J. v. Sluis; P. v. Sighem 56 j. ongeh. (M. C.) HOEK. Huw.-aangiften19, Jan Ja cob Smallegange (van Zaamslag) 27 j. jm. en Jannetje Pladdet 25 j. jd.; Pie ter Tollenaar 26 j. jm. en Catharina de Fetfter, 24 j. jd. Gehuwd; 5, Jan Katfser (van Axel), 25 j. jm. en Cornelia de Kraker 25 j.jd. 19, Jan Dronkers (van Axel) 27 j.jm. en Maatje Jansen 31 j. jd.; 30, Adrianus Johannes de Bruijn (van Rotterdam) 26 j. jm. en Elizabeth Adriana Riemens 19 j. jd. Geboren: 1, Santina Wilhelmina d. v. Jan de Putter en Cornelia Brandes; 6, Catharina d. v. Adriaan Pieter Zegers en Ebrina Ley's; 17, Janna Elisabeth d. v. Pieter Donze en Jacoba van den Hout; 21, Willem Geer ar d z. v. Pieter Dieleman en Adriana Dieleman; 25, Geertruida Magdalena d. v. Marinus Pieter Michielsen en Adriana Riemens. Overleden: 8, Jan Dieleman, 25 j., ongeh.; 10, Susanna Geelhoedt 71 j., echtg. van Frederik de Visser; 20, Jo- hannis Adriaan Izaak de Ruijter 76 j., wed. van Janneke Hamelink. (T. C.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 385 389 Ned. Ind. Handelsbank 107 105 Philipslampen 128 133 Lever Bros-Unilever 94 95% A. K. U. 27% 287/a Amsterdam Rubber 189/90 192 Koninkiyke Olie 250 260 Koninkiy'ke Boot 108V» 108 Scheepvaart Unie 107 108 Deli Maatschappy 153 1531/* 3 pet. Nederland 1937 80 80 3 pet. Nederland 1938 85% 85^: U. S. Steel 51% 52V« Anaconda Copper 24 25 Bethlehem Steel 623/s 63Vs North American Cy. 17% 173/s North Am. Aviation 201/9 20% Cont. Oil 18% 18Vs Shell Union 10% 103/s Kennecott Copper 30 30ia/ia Radio Corp. 41/2 4Vs American Enka 31% 31% Am. Car Foundry 24% 25% Tidewater 9 91-/10 Mid. Cont. Petroleum lOVs 11 Republic Steel I8V2 191/s American Waterworks 8V2 8% General Motors 40 40% De stemming was heden wat rustiger en hoopvoller, zoodat een algemeen her stel plaats vond. De geruststellende rede van Minister De Geer had een gunstigen invloed op de stemming. Vooral de aan- deelen, die verleden week voor Fransche rekening verkocht moesten worden, als Kon. Olie, HVA en Amsterdam Rubber toonden een flink herstel, dat 68 pet. bedroeg. Rubbers waren voor sommige soorten vast. Scheepvaart-aandeelen en Tabakken waren weinig hooger. De Ame rikanen waren eveneens hooger, vooral de Staalwaarden, maar nergens waren de koerswinsten van grooten omvang. Nederlandsche Staatsobligaties waren eerder iets lager. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Nov., 2.30 u. Berlijn 75.00—75.50. Londen 7.317.33. Parijs 4.134.16. Brussel 30.60—30.70. New York 1.87%1.88%.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3