Doorlonpende par. at lieitl noodzakelijk. Ontmoeting van de Ministers Spaak en fan Kleffens. Nederland en de internatio nale toestand. President Rot niet aan de 0 sche afkon gesl Kerknieuws BinnenSand. Onderwijs Gemengd Nieuw*. Baby's Kou Sympathieke belangstelling In Italië Da prijzen der kruidenierswaren. Kosten van Levens onderhoud. Engelschen en Amerikanen aan geraden Nederland te verlaten. ZUID-BEVELAND. lerseke. Voor den arbeid van de Cen trale voor Werkloozenzorg „Werk maakt sterk" werd in deze gemeente f 102,85 gecollecteerd. (Belangeloos bericht.) W VapoRub Ik hoop, dat dit woord U in deze dagen, die van onrust blyk geven, de kalmte en de gemoedsrust zal terug ge ven, die wtf in dezen tyd meer dan ooit noodig hebben. De zorgen zfln groot genoeg, em er geen denkbeeldige by te scheppen. Het is nog altyd waar De mensch ljjdt dikwijls het meest Door 't ïyden dat hij vreest, Doch dat niet op komt dagen Zoo heeft hy meer te dragen Dan God te dragen geeft. wy hebben den vrede te bewaren en hierdoor anderen te dienen. Het is die roeping, welke onze geëer biedigde Koningin en den Koning van België voor oogen stond, toen zy hun aanbod van goede diensten deden aan de belligerente mogendheden. Indien die poging ook ditmaal mocht falen zullen zy en de regeeringen van andere ryken haar in de toekomst kun nen herhalen. Elk neutraal land is een schijnend licht in de duisternis, die over ons we relddeel gekomen is. Zal er een dageraad voor Europa zijn, dan zal die waarschy'niyk moeten komen van de groep neutrale landen. Gelukkig zyn er nog vele. De eerbiediging van onze neutrali teit is een zaak van Europeesch belang, waaraan wy niet defaitistisch mogen vertwyfelen, Ten slotte ligt de toekomst in Gods hand. Het is mogeiyk, dat ons troebelen wachten, die wy nu nog niet zien. Indien wy onze plicht doen, dan kun nen wy-' de toekomst overlaten aan Hem, Die weet wat wy noodig hebben en ons nooit vergeet. Hoe hoog de golven ook gaan, wy we ten, dat onze Vader aan het roer staat. De Minister eindigde met het bekende gezangvers: Beveel gerust uw wegen Al wat u 't harte deert Der trouwe hoede en zegen Van Hem, Die 't al regeert. Die wolken, lucht en winden Wyst spoor en loop en baan Zal ook wel wegen vinden Waarlangs uw voet kan gaan. De regeeringspersdienst meldde gister avond: De ministers van buitenlandsche zaken van België en van Nederland hebben el kander heden te Breda ontmoet. Elk hunner was vergezeld van den secretaris-generaal van zyn departement. In verband hiermede schrijft het „Dagbl. v. N.-Brab.' o.m.: „Weinig menschen te Breda hebben geweten, welke een hoog bezoek en een gewichtige bespreking gisterenavond al daar hebben plaats gehad. Temidden van de groote Zondag- avonddrukte op de Groote Markt had de aankomst van mr Van Kleffens, ver gezeld van zyn secretaris, mr van Rooyen ten stadhuize zoo goed als onop gemerkt plaats. Alleen keken sommigen vreemd op, op Zondagavond ten stad huize zooveel lichten aan te zien, doch daar dit in de laatste maanden van spanningen wel meer plaats vond, werd daaraan geen verdere beteekenis ge hecht. Even later arriveerde een Belgische auto met het autonummer 233496, welke regelrecht langs de St. Annastraat het Stadserf opreed. Hierin was gezeten mr Spaak, vergezeld van een ambtenaar. Onmiddellijk begaf hij zich naar bin nen, alwaar tot kwart na negen gecon fereerd werd. Tegen negen uur zagen wij den districtscommandant der Kon. Marechaussée kapt. v. d. Kroon arrivee- ren, die na eenigen tijd ten stadhuize te hebben vertoefd, zich wederom ver wijderde. Uiteraard is niet bekend waarover de besprekingen geloopen hebben. Op onze informaties te Brussel vernamen wij, dat men daar van de reis van minister Spaak naar Nederland op de hoogte was. Men berichtte ons, dat het aller waarschijnlijkst was, dat tot de onder werpen welke besproken zouden worden, zou behooren een stellingname der re geeringen van beide landen ten opzichte van de internationale geruchtenverbrei ding van de zyde van Engeland en Frankrijk tegen de beide neutrale lan den België en Nederland, met betrek king tot eer voor de deur staanden in val van Duitsche troepen in beide lan den. Deze geruchtenverbreiding door mid del van de Engelsche en Fransche radiostations en de pers heeft in de laatste dagen byna gigantische vormen aangenomen. De dolste geruchten heb ben de ronde gedaan, waarvan men in bevoegde kringen in beide landen aan neemt, dat zy systematisch verspreid worden. Het valt niet te ontkennen, zoo ver volgt het blad, dat er op dit oogenblik een groote spanning geheerscht heeft, om wezeniyke feiten, maar die spanning wordt door de internationale hetze tot het byna ondrageiyke opgevoerd, het geen ook de bedoeling schynt te zyn. Van de Duitsche grenzen komen tal van berichten binnen, welke zoowel op een toenemende dreiging als van een ont spanning in den toestand wy'zen. Ter bevoegder plaatse gelooft men niet aan Duitsche agressie. In verband daarmee wy'zen we ten overvloede op de verklaring, welke Za terdagavond tegenover Nederlandsche journalisten op het Propagandaministe- rie te Beriyn is afgelegd, dat van een a.s. optreden van Duitschland tegen Ne derland geen sprake zou zy'n. Men merkte daar op, dat het wel wat teveel verlangd is, wanneer de Duitsche regeering telkens op elk kwaadaardig gerucht van Engelsche of Fransche zij de zou moeten herhalen, dat zij de neu traliteit van Nederland en België zal eerbiedigen. Nader wordt nog gemeld: De conferentie duurde ongeveer een half uur, waarna de beide ministers zich naar „De Kroon" begaven, waar zy middagmaalden. Tegen elf uur verscheen minister Spaak, die in zyn auto stapte en naar België terugkeerde. Een kwartier later verliet minister Van Kleffens het hotel. Hy verliet Breda in de richting Den Haag. Een half uur na middernacht bereikte het gezelschap de minister was met zy'n secretaris-generaal jhr mr A. M. Snouck Hurgronje en dr Van Royen, chef van de afdeeling Diplomatieke Za ken Den Haag en begaf zich direct naar het departement van Buitenlandsche Za ken, waar het twintig minuten bleef, om vervolgens zich te begeven naar de ambtswoning van den minister aan het Lange Voorhout. Mr Van Kleffens verklaarde over de conferentie niets te kunnen zeggen, dan het officieele R.P.D.-bericht vermeldde. Ten aanzien van den algemeenen toe stand zeide de minister: „De situa tie is niet verander d". De correspondent van het „Vaderland" te Rome schrijft o.m.: Meer nog dan gisteren en eergisteren wijden de Italiaansche bladen ruimte aan de voorzorgsmaatregelen, welke in Neder land genomen worden en aan de gevaren die de neutraliteit van Nederland en België zouden bedreigen. In alle couran ten wordt de inhoud weergegeven van de rede van minister Van Kleffens, ter wijl ook de woorden van dr Colijn bij zonder naar voren worden gebracht. De correspondenten uit Londen en Parijs schrijven bijna uitsluitend over Nederland en België en geven daarbij vaak te kennen, dat zij de alarmeerende berichten in de Fransche en Britsche pers als sterk overdreven beschouwen. Uit Amsterdam en uit Den Haag schrij ven de correspondenten der Italiaansche bladen allerlei bijzonderheden over de gebeurtenissen ten onzent, waarbij blijkt, dat zij aangaande de waterlinie nu niet zoo bijzonder goed ingelicht zijn. Zoo kan men in het „Giomale d'Italia" lezen, dat gelukkig Nederland zijn laagste territo rium heeft langs de Duitsch-Nederland- sche grens waar het land gelegen is op twintig tot honderd meter onder don zeespiegel, zoodat het gemakkeiyk was binnen weinige dagen een defensieve linie te vormen, waar het water tot een meter hoogte boven de velden staat. Deze wat vreemde mededeeling, waar- tusschen ook weer opmerkingen staan die de waarheid veel meer benaderen, bewijzen toch een groote, en wij mogen gerust zeggen, een uiterst sympathieke belangstelling die men in deze dagen in Italië voor ons land koestert. Daar de dagbladen uit den aard der zaak uiterst objectief blijven en zich be palen tot het geven van zakelijke, zij het dan ook zeer uitvoerige berichten, die echter allen in een welwillenden toon gehouden zijn, is het opvallend hoe sterk het Italiaansche volk met deze gebeurte nissen meeleeft. Ons land en voor al onze Koningin, hebben in Italië steeds een zeer groote populariteit genoten en deze komt thans op de meest sympa thieke wijze tot uiting. Wij zijn ervan overtuigd, dat de schending der Nederlandsche neutraliteit door een der oorlogvoerende partijen in Italië onder het volk stellig de eventueele bestaande sympathieën voor de aanvallende partij geen goed zouden doen. VOORLOOPIG NIVEAU BEREIKT? Gedurende de week van 30 Oct. tot 4 Nov. kwamen er in de pry'zen van een groot aantal kruidenierswaren weinig wy'zigingen voor, volgens gegevens, die het Economisch Bureau van den Centra- len Bond van Ned. Verbruikscoöperaties ontving van een 20-tal aangesloten ver- eeniglngen. De pryzen van kaas en suiker daalden vergeleken by de vorige week, iets. By slaolie, bak- en braadvet, abrikozen, ap pelen, rozynen, zeep en losse havermout, kwamen (weer vergeleken by de vooraf gaande week) nog kleine prysverhoogin- gen voor. Deze artikelen leggen echter by de berekening van het gewogen in dexcijfer van de voedingsmiddelen, die in kruidenierswinkels worden verkocht, niet veel gewicht in de schaal. Zoodoen de kan, tengevolge van de prysdaling van kaas en suiker, het bedoelde gewogen in- dexcyfer dalen van 112.9 in de week van 2328 Oct. tot 112.1 in de week van 30 Oct. tot 4 Nov. (24r—29 Juli is 100). Men kan dus zeggen, dat het prijspeil van kruidenierswaren zich nu eenigs- zins geconsolideerd schynt te hebben. STIJGING DER INDEXCIJFERS. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek deelt de indexcyfers van de kosten van levensonderhoud in de gemeenten Groningen, Enschedé, Eindhoven, Til burg, Dongen en Heerlen mede, waaraan, ter vergelijking de indexcijfers voor Am sterdam en Den Haag, berekend door de statistische bureaux dier gemeenten, zyn toegevoegd. Uit de cijfers blijkt, dat de sty'ging der uitgaven voor voeding in pet. van Juni 1939 op eind Sept. heeft bedragen voor: Amsterdam 3.1 pet. Den Haag 2.7 pet. Groningen 4.6 pet. Enschedé 3.2 pet. Eindhoven 2.2 pet. Tilburg 2 pet. Don gen 2.9 pet. Heerlen 1,3 pet. Wat de totale uitgaven betreft, be droeg de styging voor die periode: in Amsterdam 2.3 pet. Den Haag 2.1 pet. Groningen 3.2 pet. Enschedé 2.4 pet. Eindhoven 2.1 pet. Tilburg 1.5 pet. Don gen 2.7 pet. Heerlen 2.2 pet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Elim, J. C. v. Elzenga, cand. te Emmererfscheidenveen. Te West-Terschelling, G. J. H. Gramink, cand. te Uchelen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Lisse, J. v. d. Berg, te Krabbendgke. Naar de „Daily Telegraph" uit Am sterdam verneemt, hebben de Britsche en Amerikaansche consul-generaals de Engelschen en Amerikanen in Nederland aangeraden dit land te verlaten, als geen dringende bezigheden hen weerhouden. Uit Den Haag wordt hieromtrent nog gemeld, dat de Engelsche onderdanen in Nederland een brief ontvangen hebben van de Engelsche legatie, waarin hun aangeraden wordt het land te verlaten als hun aanwezigheid in Nederland niet strikt noodzakelijk is. RIJWIELCONTROLE IN DEN LANDE. De actie voer veiligi verkeer. Teneinde 'de weggebruikers op de nood zakelijkheid te wijzen, de regelen van het verkeer in acht to nemen, zal het Ver bond van 'vereenigingen voor veilig ver keer in samenwerking met de vereeni gingen voor veilig verkeer, drie verkeers- dagen houden en wel op Donderdag 23, Vrijdag 24 en Zaterdag 25 November a.s. Op deze dagen zal door allerlei pro pagandamiddelen getracht worden 'de weggebruikers ervan te overtuigen, dat het in eigen en anderer belang ia om de verkeersregelen stipt na te komen. In een groot aantal gemeenten zal door vereenigingen voor veilig verkeer met medewerking van de plaatselijke politie een rijwielen controle worden uitgeoefend. Nagegaan zal worden, of het rijwiel aan alle wettelijke eisehen voldoet, HODGE LANDPRIJZEN. I it tuinbouwstreken van West-Friesland. Onder de volksgroepen, die door !de economische crisis van de laatste jaren zwaar getroffen zijn, behooren stellig de tuinbouwers. Jaren aaneen hebben on derscheiden takken van het tuinderbe- drijf met verlies moeten werken, en ook thans schijnen de vooruitzichten met name voor de bloembollenteelt, zeer on gunstig. In eigenaardige tegenstelling daarvan staan de hooge prijzen, die voor tuin grond worden besteed. Te Opperdoes werd dezer dagen op een publieke veiling omstreeks f 3'500 per H.A. besteed, maar deze prijzen zinken nog in het niet bij hetgeen te BovenkaTspel in publieke vei ling werd betaald. Daar ging goede en goedgelegen grond voor f 5000 per H.A. in andere handen over. Het is moeilijk uit te maken of deze hooge prijzen voort vloeien uit een speculatie op een beteren gang van zaken in den tuinbouw in oor logstijd, dan wel uit lan'dhonger in de overbevolkte tuindérsdorpen. Dat dit laat- ste ook een rol speelt kwam bij1 de ver knoping te Opperdoes aan het licht. Eén plaats ging in zes verschillende handen over. NIEUWE UITGAVE VOOR LUCHTBESCHERMING. De Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming heeft een nieuw boekje voor de propaganda 'en instructie van Ide zelfbescherming doen verschijnen, dat op groote schaal zal worden verspreid. Deze nieuwe uitgave is getiteld „D'e zelfbe scherming in 12 praatjes met plaatjes" en geeft een groot aantal wenken en raadgevingen van eenvoudigen aard. Tal rijke leerzame plaatjes zijn in den tekst opgenomen. lerseke. Gekozen tot ouderling der Ge ref. Kerk (vacature Jac. Nieuwenhui- zen) dhr J. Schipper en tot diaken (vac. J. C. Cornelissedhr A. Nieuwenhuizen. Domburg. Gekozen tot notabel by de Ned. Herv. Gem. in de vacature J. Brou wer (dewelke tot kerkvoogd is benoemd) de heer P. Kampman. Oostkapelle. Bij de Zaterdag gehouden stemming voor twee notabelen der Ned. Herv. Kerk werden gekozen de heeren B. Coppoolse en J. Sanderse. In de Geref. Kerk zijn gekozen tot ouderling in de plaats van dhr P. Wattel, dhr Jasp. Jobse, en tot diaken in de plaats van dhr Jan de Kam, dhr K. Cop poolse. Wolf aartsdijk. Tot leden van het Kies college der Ned. Herv. Gem. zyn herko zen de heeren D. Huisson, C. Meeuwse, S. A. N. van Oeveren en W. Meulenberg. Als notabelen zyn herkozen de heeren D. Meeuwse en J. L. Goetheer. (Belang- geloos bericht.) Emeritaat. Aan D s A. J. W. van Ingen, Ned. Herv. pred. te Dor drecht, is met ingang van 1 Febr. a.s. eervol emeritaat verleend. Na ruim 47 dienstjaren is aan Ds H. Meyering, pred. by de Geref. Kerk te Katwyk a. d. Ryn eervol emeritaat ver leend. Ds. A. B. te Winkel f In den ouderdom van 59 jaar is te 's Gravenhage overleden Ds A. B. te Winkel, Ned. Herv. pred. aldaar. Hy diende de gemeenten te De Meern, Arn hem en (sinds 1926) Den Haag. 't Zand. Aan de bijzondere school voor onderwijs op Geref. Grondslag is met in gang van 1 Jan. 1940 als onderwijzeres voor vast benoemd mej. M. M. den Hol lander te Middelburg. WEER EEN ONTPLOFFING. In de omgeving van Zevenaar is by een oefening een ontploffing voorgeval len, waarby een soldaat om het leven is gekomen. Was moordenaar van v. d. Horst toch alleen in de auto? Het kan niet zonder reden geweest zyn, dat de aangehouden R. A. die, zoo als hy bekende, medeplichtig is aan den roofmoord op den veekoopman Kees van der Horst te Leidschendam, niet aanwe zig was by de reconstructie van dit mis- dryf. De heele toedracht van den roof moord is Vrydag opnieuw „nagespeeld". De verdachte was in het Huis van Be waring achtergebleven, doch in zijn plaats fungeerde een man, die in postuur en houding op R. A. lykt en die boven dien nog in het uniform van korporaal was gestoken. De reconstructie begon by het huis van den verslagene, waar de echte auto voorgereden werd en waar de korporaal naar binnen ging op hetzelfde tydstip, waarop R. A. dit op 27 October deed. In het huis waren wederom Alie van Es en haar vader en het bekende kopje thee werd gedronken. Een man, wiens uiterlyk overeenkomt met dat van het slachtoffer v. d. Horst, speelde diens rol. De rechter-commissaris, mr. Borger- hoff Mulder, de officier van Justitie, mr Hoekstra en verscheidene politie-autori- teiten hebben bij deze reconstructie een diepgaande studie gemaakt van de toe dracht en opdracht gegeven tot het foto grafeeren van de verschillende situaties, zooals die zich bij den moord en daarna, op de vlucht moeten hebben voorgedaan. Speciaal de omstandigheden, waaronder de moord zelf moet zijn gepleegd, hadden de volle aandacht. Nog steeds is immers de vraag niet opgelost, of R. A. alleen, dan wel in vereeniging heeft gewerkt. De veronderstelling lag voor de hand, dat hij de moord vrijwel onmogelijk al leen kon hebben gepleegd, omdat Van der Horst een zware, sterke man was, die bij den eersten klap niet zou bezwy- ken. Toen werd uitgegaan van de veron derstelling, dat R. A., naast v. d. Horst, achter het stuur van de auto zittende, niet in staat kon worden geacht, met eenige kans op succes een aanval op den zwaren veekoopman te ondernemen. By het verdere onderzoek heeft men echter achter in de, te Amsterdam in be slag genomen auto, een wapen gevonden, namely'k een yzeren autocrick, die met bloed besmeurd was. Hierop is een nieu we aanwyzing geconstrueerd. Het kan zyn, dat R. A„ onder een of ander voor wendsel, de auto tot stilstand heeft ge bracht. Hy kan toen tot Van der Horst hebben gezegd, dat hy even moest uit stappen, om van de achterbank een werk tuig te halen. Van der Horst, wien het omkyken door een byzondere corpulentie moeilyk viel, kan toen van achteren door R. A. aangevallen zy'n. De „Standaard" bespreekt de wilde en dus onrust verwekkende geruchten, die de laatste dagen door 'de lucht dwarrel den, waardoor bij velen een zenuwach tige stemming gekweekt wordt. Zoolang dit beperkt blijft tot het bin nenland geschiedt er geen onherstelbaar kwaad1, maar het wordt erger als ook het buitenland zich er mee gaat bezig hou den. Na dan in verband daarmee gewezen te hebben op de vele moeilijkheden, die zich bij de handhaving van onze neutra liteit voordoen, vervolgt het blad „Ten slotte wijzen we nog op een ge vaar, dat voornamelijk optreedt bij de vele geruchten, die de onschendbaarheid van ons grondgebied raken. Men kan ze niet altijd zonder meer verwaarloozen en een enkele maai moet men er zooveel ge wicht aan hechten, dat bijzondere maat regelen genomen moeten worden. Dit wekt echter niet alleen telkens nieuwe onrust onder de bevolking, maar het kan er ook toe leiden, dat men op een ge geven oogenblik voor verrassingen ikomt te staan. Nadat men enkele malen de er varing opdeed, dat overbodige maatrege len genomen worden, sluipt zoo licht de gedachte in: de wolf is nu al eenige malen aangekondigd, de bevolking al eenige malen onnoodig verontrust, de wolf komt niet. Tot 'hij dan toch op een gegeven oogenblik wèl blijkt te komen en dan misschien op een moment, dat men geen bijzondere voorzieningen getroffen had. Hoe kan men dat gevaar nu afwen den? O.i. door alle voorzorgen zóó te treffen, dat ze onder alle omstandig heden als genoegzaam beschouwd kun nen worden. Hoe minder opzienbarende veranderingen en verschuivingen er be hoeven te geschieden, hoe beter dat is voor de rust onder ons volk en hoe beter ook voor de verhoudingen naar buiten. Elke bijzondere maatregel dien w ij ne men, elke daad die w ij 'verrichten, trekt ook in het buitonland de aandacht en geeft er aanleiding tot allerlei commen taar. Doorloopende volslagen paraatheid is de eenige methode om te komen tot die onbewogen rust, die we overal in dezen tijd zoo noodig hebben. En daarnaast een evenwichtige beoordeeling zoowel van wat om ons heen gebeurt als van de onaangenaamheden, die ons treffen." Veel innemen maakt de maag van streek. Wrijf deze aangename zalf avonds op keel, borst en rug. De pappleister- werking en de dampen helpen meestal in één nacht Het heeft dus ongetwyfeld zy'n byzon dere beteekenis gehad, dat de rechter commissaris Vrydag den arrestant niet heeft meegenomen naar de plaats van het misdryf. Naar wy' vernemen, zal R. A. echter dezer dagen wél meegenomen worden bij een volgende reconstructie. Dan kennen de justitie- en politie-auto- riteiten de verschillende omstandighe den en zal R. A. verdere toelichtingen hebben te geven over den gang van za ken. Hy ontkent nog steeds den moord zelf te hebben begaan. Volgens zy'n bewering zat hy' en bleef hy achter het stuur en heeft een tweede hem onbekende man Kees van der Horst van achterer. aangevallen. Wanneer R. A. voor de fei ten wordt gesteld, en in zyn eigen belang de juiste toedracht moet geven op de plaats, waar het vreeselyke misdrijf ge schiedde, denkt men belangryke ervarin gen te zullen opdoen, die wellicht de ont knooping zullen beteekenen van dit dra ma. Men schijnt steeds meer tot de overtui ging te komen, dat A. toch alleen in de auto heeft gezeten. Een 85-jarige redder. Zater dagmiddag geraakte een 12-jarige jongen te Oude-Pekela in het Pekelder-diep. De jongen schreeuwde luide om hulp en dreigde reeds in het vuile water te zin ken, toen de 85-jarige A. de Keijzer, zoo snel zijn oude beenen het toelieten, kwam aangeloopen. De oude baas begaf zich direct gekleed te water en wist den jongen beet te pakken en hem zoodoende van een verdrinkingsdood te redden. Inmid dels waren verschillende andere perso nen komen toeloopen en met vereende krachten werden de jongen en de oude baas weer op het droge gebracht. Meisje door motorordon nans overreden en gedood. Te Zuidwending op de grens van Veendam en Nieuwe Pekela is gistermiddag een 6-jarig meisje, nadat een auto was ge passeerd, den weg overgestoken, zonder dat het vermoedde, dat een militaire motorrijder naderde. Het kind werd ge raakt en meegesleurd. Toen de motor tot stilstand kwam, bleek het meisje reeds te zijn overleden. De slachtoffers van de ont ploffing bij Amersfoort. De vier slachtoffers van de mijnontploffing in een dorpje bij Amersfoort, zullen in hun eigen woonplaats worden begraven. De stoffelijke resten, welke thans in ver zegelde kisten zich bevinden in het mili tair hospitaal te Amersfoort, worden op transport gesteld naar Haag en Uitgeest, waa grafenis zal plaats he slachtoffer wordt Woen begraven. Na ruim twee uur zwen Een merkwaardig avontuur overkwam Jo was hofmeester aan bo sche vrachtboot „Olinc log uitbrak. Daar hy Engelschman is, sloter aan boord, in opdracht nem in een der hutten komst in een Duitsche geïnterneerd. De vrachtboot werd aangehouden door een vertelt de „Paris Soir kreeg bevel de boot te verwarring van het o opgesloten hofmeester Joseph Barnard, die raampje had gezien, v voelde er niets voor de diepte te verdwijner De angst gaf hem ki paneel te verbryzelen genis te ontsnappen. T van het schip versche dat de vrachtboot snel verlaten. De kruiser 1 van de „Olinda" aan 1 was aan den horizon vf sprong te water, daa kans op gehoud was. dan twee uur worstel* ven. Toen was het gel' toevallige omstandig kruiser terug. Aan bc sche oorlogsschip we drenkeling opgemerkt uit het water, in de v< hy een Duitscher was verbazing, toen ontd Britsche matrozen ee leven hadden gered. Een pracht Wij lezen in „Ons bei van de Chr. Ver. van delsbedienden: „Middenstandszaak vraagt voor direct ee Vereischten: moet vc eenvoudige controle werkzaamheden kunn laris f40 per maand melding van vroegere werkkring" eDZ. Door één onzer led dacht gevestigd op b tentie, die eenige daj christelijk dagblad vi delijk hebben wij op tenties de aandacht staan nu met een enk Het is 'diep treurii weer opnieuw person tegen een schandelijk de onderhavige adver gevraagd, die „zelfsti administratieve wei kunnen verrichten, n salaris van f 40 per lijk staat met een foc m ennog dat iemand woordige betrekking vanwege 't perspectie betrekking biedt, 't L ENGEL VERKEN NINGSVI DUITSCI Het Engelsche m vaart deelt mede: De Royal Airforce succesvolle verkenn voerd boven Zuid-W' Gevlogen werd Mannheim en Neurei Eén toestel is niel Zaterdagmiddag c Fransche luchtafwec kerken het vuur ge* sche vliegtuigen, d streek vlogen. Vier op de Panne neergel sloeg schuin door ee: kelder terug gevond naat sloeg eveneens aan het marktplein op straat terecht, t vielen in tuinen nee: V. Pearce Delgad Handelsblad Nadat ik op Th „plaatselijke kleur" een mooie afbeeldii pen- der Roosevelts in het StaJdhuis meer, in mijn 'be2 bereid om den Pr< len, wat bij wenscl hij vandaan kwam Een telegram Margaret Le Han de President mij uur wilde ontvang Ik werd rustig ruime hall buiten President, om te andere bezoekers „Het spijt den moet'en laten wacl paar minuten ont eerst later verw; Hand.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2