Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand Radioprogramma. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. De zwerftochten van Kees. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Kapelle, Z. Stationstraat A 179. Aa. Kes- selaar, dienstbode, naar 's-Gravenpolder, B 91. A. C. Kil en gezin, betontimmer- man, naar Goes, Emmastr. 4a. J. E. P. Kakebeeke, zonder beroep, naar Leiden, Rjjnsburgerweg 56. Driewegen. Loop der bevolking. Vertrokken: Wed. A. Verhage naar Wissenkerke. Ingekomen: J. J. Mol en gezin, van Ellewoutsdijk no. 25. T. Nieuwenhuize, dienstbode, van Borsselen, no. 80. A. W. Koppenhof, bakkersknecht, van Hoede- kenskerke, no. 40. Heinkenszand. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de Raad. Bij de behandeling der gemeentebegrooting voor 1940 wees dhr Nijsse op de wen- schelijkheid om op het Kerkepad een andere verharding aan te brengen. De voorzitter zegde toe, dat B. en W. hier aan hun aandacht zullen besteden. Hier na wordt de begrooting vastgesteld. Vervolgens werden vastgesteld de jaarwedde van den ambtenaar ter secre tarie en van den tijdelijken gemeente opzichter. Het bedrag per leerling ex art. 55 bis der L.O.-wet werd voor het jaar 1940 vastgesteld op f 10.18. De vergoeding ex art. 101 der L.O.- wet over 1938 en het bedrag dat voor vergoeding in aanmerking komt werd voor de Chr. school aan het Clara's pad resp. vastgesteld op f 797 en f 1191 en voor de R.K. school op f 1509 en f 1503. Vervolgens werd besloten om aan de R.K. lagere landbouwschool te 's Hee- renhoek alsnog over 1938 een subsidie te verleenen. De heer P. Janse werd herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur. De begrooting voor 1940 van het Burgerlijk Armbestuur werd goedge keurd. Ten slotte deelde de voorzitter des gevraagd mede, dat ook dezen winter weer brandstoffentoeslag aan de werk- loozen zal worden gegeven, waaraan hij toevoegde, dat steeds alles verstrekt wordt wat mogelijk is. Kapelle. De Landbouwvereeniging kwam in alg. ledenvergadering bijeen, onder voorzitterschap van dhr A. de Schipper. Tot de vereeniging traden 8 nieuwe le den toe. De verslagen analyse kunst meststoffen stemden tot tevredenheid, enkele uitgezonderd, waarop terugbeta ling is gevolgd. Bespreking aankoop kunstmeststoffen lokte een drukke bespreking uit. Beslo ten werd na officieele toewijzing aanbe steding te doen plaats hebben. De zakkenkwestie, aldus de voorzitter, zal wel eenige moeilijkheden opleveren. Elke afnemer zal voor zakken moeten zorgen, welke kunnen gemerkt worden. Ook in verband met de verdeeling werd besloten de restanten beneden f 100 kg op een daartoe aangewezen plaats zelf te laten afhalen. Op de vraag van dhr Mallekote over het meer uitbetalen voor lossen kunst meststoffen werd door den voorzitter ge antwoord, dat dhr de Neef aannemer was en dat door hem niet is gerecla meerd. Hij was tevreden met het hem toegekende loon. Dhr Mallekote voerde verschillende grieven aan tegen de regeling, lossing en autovervoer, die de voorzitter weerlegde. Het bestuur, aldus de voorzitter, is er van overtuigd op de voordeeligste wijze te hebben gehandeld. Koudekerke. Loop der bevolking over de maand October 1939. Ingekomen: P. W. de Hooge en gezin, E 224, v. Middelburg; J. W. Hasselmey- re en gezin, B 273, van Haarlem; A. Sturm, C 55, van Vlissingen; L. Bosse- laar, B 299, van Vlissingen; Th. Kup en gezin, E 316, van Bergen op Zoom; C. P. de Ruijter, D 224, van 's-Gravenhage; K. Ovaa, B 161, van Zoutelande; M. van Eijzeren, A 110, van Biggekerke; Mej. Brouwerde Wijze, A 168, van Vlissin gen; L. Everaars, B 295, van Vlissingen; M. Kurvink, B 295, van Vlissingen; J. v. d. Broek, B 396, van Vlissingen; A. C. van den Broek, B 396, van Vlissingen; C. Hermans, B 396, van Vlissingen; G. Koorneef, B 450, van Axel; E. Lems, B 280, van Bussum; J. P. de Regt, B 92a, van BiggekerkeW. Sytema en gezin, D 204, van Middelburg; F. G. Stolte, E 359, van Zeist; A. Biesing en gezin, B 372, van Vlissingen; A. Melis, B 189, van Uber Hauter (Dl.)C. Boone, E 331, van Ritthem; L. Dekker, A 183, van West- kapelle; J. van Tatenhove, A 72, van Middelburg; M. J. Drijver, B 365, van Schiebroek; C. L. van Dijk, E 181, van Rotterdam; I. van Aalst, B 305, van Phi lippine M. Jobse, E 81, van Middelburg P. van Sorge, D 54, van Souburg; C. Meerman en gezin, B 223, van Vlissin gen; L. Kluyfhout en gezin, B 38, van Medemblik; J. Luteyn, E 179, van Mid delburg; A. Marijs, A 72b, van Middel burg. Vertrokken: Jhr D. van Doorn en ge zin, B 253, naar Kattendyke; A. Sturm, A 192, naar Serooskerke; A. Scheijbeler, B 463, naar Dordrecht; P. Wouters, A 72b, naar Vlissingen; J. Maas, B 157, n. Souburg; E. Jacobsen, B 67, naar Zou telande; N. Roelse, B 304, naar Ritthem; J. van de Guchte, E 151, naar 's-Heer Arendskerke; L. Dekker, B 245, naar Oostkapelle; P. S. Carol, E 239, naar Souburg; J. van Keulen, B 161, naar Zoutelande; A. K. van Wiggen, B 323, naar Middelburg; J. P. Luteijn, E 23, n. Amsterdam; W. de Bree, C 55, naar Mid delburg; T. de Visser, E 192, n. 's-Gra venhage N. de Koning, E 367, naar Am sterdam; G. Slager, B 82, naar Colyns- plaat; J. A. Jasperse en gezin, B 295, naar VlissingenM. A. de Hamer, B 295 naar Vlissingen; N. de Looff, E 331, n. Middelburg; B. A. Meyers en gezin, E 244, naar Winterswijk; J. Kal jouw, E 36 naar Grijpskerke; A. L. Faber en gezin, E 242, naar AmsterdamL. Faber, E 242 naar Winschoten; K. Ton, E 217, naar 's-Gravenhage; H. Groenenberg, C 66, n. St Laurens. (VI. C.) Westkapelle. Voor de vacante betrek king van gemeenteveldwachter hebben zich 16 sollicitanten aangemeld. St. Laurens. Maandagavond hield de Vereeniging „Kinderspeelplaatsen" on der voorzitterschap van den heer M. Vaane, een algemeene vergadering, die speciaal was belegd in verband met het voorstel van het bestuur om de vereeni ging te ontbinden. Het bestuur is hier toe gekomen omdat er door de kinderen zoo goed als geen gebruik meer van het terrein wordt gemaakt en de financiën een verdere exploitatie niet meer toela ten. Uit het goedgekeurde verslag van den penningmeester bleek, dat er een saldo van f 5,26 is. Nadat met algemeene stemmen het be stuursvoorstel tot het ontbinden van de vereeniging was aangenomen, werd be sloten het kassaldo te gebruiken om het terrein met afsluiting in den oorspron- keiyken staat te brengen. De voorzitter bracht het gemeente bestuur dank voor de vele medewerking welke het steeds had verleend en sprak de wensch uit, dat het mogelijk zal zijn op het terrein rond de ruïne een gelegen heid te maken voor een kleine kinder speelplaats. De burgemeester wees er op, dat hieromtrent nog geen toezegging kon worden gedaan, omdat er zich aller lei moeilijkheden bij voordoen. De heer Riemens dankte den voorzitter namens alle ouders voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Gemeenteraad. Dinsdag middag vergaderde de Raad. Ingeko men was een bericht van den Minister van Onderwijs, K. en W., dat de bijdrage over 1939 voor leerlingen die de R.H.B.S. te Middelburg bezoeken, is vastgesteld op f 1414. De voorzitter deelt naar aan leiding hiervan mede, dat door dit hooge bedrag der begrooting met f 600 wordt overschreden. Door Gedep. Staten is de rekening over het dienstjaar 1938 defi nitief vastgesteld en de begrooting 1940 goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat in af wijking met het voornemen om in 1940 langs een gedeelte van de bermen van den Noordweg ten Zuiden van Brigdam- me een goot voor waterafvoer te doen leggen daarvoor reeds nu opdracht is ge geven, in verband met den last welke van het water van den weg werd onder vonden. De heer Barentsen zou gaarne zien dat de palen bij den afrit van het rijwiel pad bij Brigdamme werden voorzien van een reflector omdat bij avond deze paal tjes gevaar opleveren. De voorzitter zegt dat deze aangelegenheid reeds eerder een onderwerp van bespreking is ge weest met het bestuur van den polder Walcheren en zegt toe nogmaals hierom trent overleg te zullen plegen. Het voorstel van B. en W. om deel te nemen aan de verzekering tegen molest- risico voor de gemeentegebouwen tot een bedrag van f 40.000 wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Abra- hamse en Vader tegen. Het voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een gemeenschappelijke rege ling door de Raden der gemeenten op Walcheren inzake de bescherming van de bevolking van Walcheren tegen de ge volgen van luchtaanvallen, wordt aan genomen. Daarna werd aangenomen een voorstel van B. en W. om in den a.s. winter zoo veel mogeiyk in werkverschaffing, de werkloods, waarin de werkloozen arbeid verrichten te vernieuwen. De bestaande loods is indertijd gemaakt van de af braak van de pastorie en kan niet meer mee. Het is de bedoeling, dat het een houten loods wordt, afgedekt met roode eternietplaten. Het benoodigde materiaal is reeds eenige weken geleden aangeschaft. Het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappeiyke regeling door de Ra den der gemeenten op Walcheren voor het inrichten van een hulp-ziekenhuis in verband met de bescherming van de be volking tegen de gevolgen van luchtaan vallen wordt z.h.st. aangenomen. Besloten wordt met de coöp. Boeren leenbank alhier een rekening-courant- overeenkomst aan te gaan tot een maxi mum van f 6000 tegen een rente van ten hoogste 4% pet. Besloten wordt uit verkeersoogpunt de lantaarn tegenover perceel B 154 te verplaatsen, zoodat deze verder van den rijweg komt af te staan. In verband met de voorschriften van de gemeenschappelijke regeling voor den distrib.utiekring St. Laurens wordt de belooning van de ambtenaren van den distributiedienst als volgt vastgesteld: de leider f 1600 per jaar, de ambtenaar met kennis van gemeente-administratie f 75 per maand, de ambtenaren van het kantoor resp. f 60 en f 40 per maand en de reizende ambtenaren f 60 per maand, waarin is begrepen f 10 vergoeding voor reis en verblijfkosten. Wissenkerke. De collecte voor het Ne- derlandsche Roode Kruis heeft opge bracht de som van f 53.10 en wel te Kamperland f20.35, te Wissenkerke en Geersdyk f 32,85. (Belangeloos bericht.) Ondergrondsch ziekenhuis. Dijon bezit thans, als eer ste Fransche stad, een hospi taal, dat bestand is tegen alle gevaren, die de moderne oor log met zich brengt, schrijft de „Paris Soir". Het is onder den grond ge bouwd en stevig beveiligd tegen aanvallen uit de lucht. Men daalt in het hospitaal af door middel van een trap of met een lift, die bestemd is, i om de brancards met gewon- den of door strijdgassen aan getaste personen naar be neden te brengen. In het hospitaal is het hoofdkwartier gevestigd van de burgerlijke en militaire geneeskundige diensten te Dijon. Het biedt bovendien plaats aan een uitgebreiden staf ge- neesheeren en 250 zieken, ter wijl er voorts operatie-zalen, laboratoria en een apotheek in zijn ondergebracht. 329. Hij begreep wel dat er iets niet in orde was. „Laat me onmiddellijk gaan" schreeuwde hij, en stond met gebalde vuis ten voor den man, die hem met een kouden lach aankeek. „Bedaar", jongmensch. Elr zal je niets gebeuren, als je precies doet wat ik je zeg. 330. „Je schrijft onmiddellijk een brief aan je ouders; daar is papier en inkt, en ver- telt dat je gevangen gehouden wordt, dat je gezond bent en goed behandeld wordt, doch dat je vrijgelaten zult worden als je vader duizend gulden betaalt aan postbus 75 te A. Doe je dit niet, dan blijf je hier net zoo lang tot je murw genoeg bent geworden. Kees had een helder verstand, en begreep dat hij er niet veel mee zou opschieten als hij weigerde. Hij schreef den brief en over handigde die aan den man. Deze ging heen en Kees was nu gevangen. Kortgene. Loop der bevolking. Ingekomen: Jacob M. Wagenaar uit 's-Gravenpolder. Karst Dalhuisen en echtg. uit Vorden (Geld.). Vertrokken: Gerrit A. J. van Winssen naar Rotterdam. Adrians A. Heyboer geb. Krijger, naar Vlissingen. Hoek. Gemeenteraad. Dinsdag morgen vergaderde de gemeenteraad De voorzitter wijdde enkele woorden aan det nagedachtenis van den pas overleden ge meente-opzichter W. C. de Feyter. De kosten voor het openbaar L. O. over 1938 waren per leerling f 9.65. De vergoeding volgens art. 101 der L.O.-wet 1920 wordt voor de bijzondere school op de Knol bepaald op f 1422,90. De byzon- dere school aan den Molendijk ontvangt een hoogere vergoeding van f 15.35 per leerling. Over 1938 wordt dat f 609,42. Verder had de afrekening plaats vol gens art. 55 L.O.-wet over de jaren 1934 tot en met 1937. Voorstellen tot het bouwen van een brandvrije kluis, tot het verpachten der oude begraafplaats, tot het beplanten der nieuwe begraafplaats en tot het vaststellen van een gemeenschappelijke regeling met de overige gemeenten in Oost-Z.-Vlaanderen betreffende de be scherming van de bevolking tegen lucht aanvallen worden alle aangenomen. In de bouwverordening wordt de be paling opgenomen dat geen bedsteden meer gemaakt mogen worden. Bij de rondvraag wordt gevraagd waarom nie„ op de agenda geplaatst is het voorstel de gemeenteveldwachters woning te bestemmen tot stempellokaal en of er een verzoek is van het Groene Kruis om meer subsidie; worden vragen gesteld over werkverschaffing en uit sluiting, over verbetering en onderhoud van wegen en wegjes en wordt gevraagd of er brand geweest is op de gehoorzaal. Naar alle dingen.zegt de voorzitter on derzoek of verbetering toe. DE MOORD TE LEIDSCHENDAM. Strooper gearresteerd. Zondagavond is te Leidschendam ze keren van B. gearresteerd, die in deze buurt als strooper bekend staat. Of deze arrestatie in verband staat met den moord op van der Horst, kon men te bevoegder plaatse niet mededeelen. Jongetje overreden en ge dood. Gistermiddag stak een zevenjarig jongetje te Voorburg met zijn autoped de Laan van Nieuw Oost Einde over. Een juist passeerende autobestuurder, een arts uit Den Haag, kon een aanrijding niet voorkomen. Het knaapje werd ge grepen en op slag gedood. Plafond in raadzaal ver nield. Gisteren is het personeel ter secretarie van Genemuiden opgeschrikt door een donderend geraas en glasgerin kel, dat tot ver in de omgeving was te hooren. Bij onderzoek bleek het plafond uit de raadkamer in elkaar te zijn ge stort. Gelukkig was er niemand in de zaal, toen het gebeurde. In de raadzaal staat een schip, dat his torische beteekenis heeft en geheel werd vernield. Verder waren tafel en stoelen zwaar beschadigd. Ook werden ruiten en de lichtkronen vernield. VIER WEKEN VOOR EEN ANDER IN DE GEVANGENIS. Tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. De Haagsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in het bekende ge val van vervanging, waarby zekere L. K. uit 'sHeer Arendskerke voor f150 een maand gevangenisstraf voor een ander had opgeknapt. Naar men zich herinneren zal, heeft K. een maand in de strafgevangenis te Scheveningen doorgebracht, waarby hy zich uitgaf voor een zekeren A. W. te Goes. Deze laatste was in 1937 veroor deeld tot een maand gevangenisstraf wegens verzet en mishandeling. W. moest zyn straf van 1 tot 26 Septem ber 1938 te Scheveningen ondergaan. W. vond L. K. te 'sHeer Arendskerke bereid deze straf voor hem uit te zit ten, waarvoor de Goesenaar f 150 zou betalen. Na vele besprekingen en repe tities, opdat K. zichzelf door foute me- dedeelingen niet zou verraden, bracht W. zyn remplagant naar Den Haag. Het gelukte K. zijn rol tot het einde goed te spelen en vier weken later had hy zyn f150 verdiend. In den zomer van dit jaar werd deze zaak echter verraden. Tegen L. K. werd op 24 Oct. door den officier van justitie by de Haagsche rechtbank zes maanden gevangenisstraf geëischt, met welken eisch de rechtbank zich gisteren ver- eenigde. MIDDELBURG. Overleden: L. Dinge- manse 34 j. ongeh. d. (M. C.) Van 26 November. VLISSINGEN Ondertrouwd: C. J. van de Ven 26 j. en M. C. de Ronde 20 j. Getrouwd: H. Boomstra 22 j. en C. Valkier 21 j.; J. Post 28 j. en S. Jan sen 30 j. Bevallen: L. Hylkema geb. Wynhold z.; J. van den Berg geb. de Ridder d. Overleden: J. Schot, 56 j., vrouw van L. Boone. (V. C.) KOUDEKERKE. OndertrouwdE. Wanjou 24 j. jm. en A. van den Boom gaard 26 j. jd. Getrouwd: M. Meulmeester 25 j. jm. en P. Vreeke 20 j. jd.; C. A. van 't Westende 25 j. jm. en P. S. Carol 28 j. jd.; P. L. Steendam 28 j. jm. en J. M. J. van Hoeve 24 j. jd.; J. P. Franse 27 j. jm. en L. Wielemaker 21 j. jd. Bevallen: A. Verstelle geb. Scharloo d.C. Koppejan geb. Klaasse d.J. Wie lemaker geb. Poppe d.A. M. van Schaik geb. v. d. Plasse z.; A. La- bruijère geb. Alewijnse z.M. Lijnse geb. Louwerse d.G. Roth geb. Ponse d. Overleden: J. J. Jeronimus 90 j. wedn. van T. Kramer; W. Wielemaker 34 j. man van L. Koole. (V. C.) Van 28 Oct.4 Nov. OOSTKAPELLE. Getrouwd: J. Spruyt 21 j. jm. en J. Dekker 26 j. jd. Ondertrouwd: W. Teengs 27 j jm. en W. van Heusden 24 j. jd. (M. C.) Over de maand October. MELISKERKE. Ondertrouwd: J. van Keulen 27 j jm en L. Matthysse 24 j. jd. Bevallen: S. van Melse geb. Dek ker z. Overleden: E. van Sluijs 73 j. echtg. van J. van Sparrentak; J. Jobse 79 j„ echtg. van J. Jobse; C. Olyslager 78 j. wed. van J. MeijersL. Poppe 80 j. wed. van I. Matthijsse. (M. C.) KLOETINGE. Geboren: Helen Maria Theresia d. v. H. P. Fisser en E. H. Sayer; Pieter z. v. Jacob Tilroe en Jo hanna M. Otte. Overleden: Pieter Blomaard 88 j., weduwnaar van L. de Korne. NISSE. Geboren: 20, Daniël Pieter z. v. Johannes Boonman en Jozina Boonman; 21, Adriaan Abraham z. v. Abraham Hoogesteger en Leuntje Hoo- genboom. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 2, Willemina Jannetje d. v. Pieter Goud en Kryna Saaman; 2, Christina d. v. Willem Leendert de Schipper en Sara Jacoba Maat; 4, Marinus Johannes z. v. Jan Willem Meulbroek en Dina Pieter- nella Weezepoel; 14, Jacoba d. v. Cor nells Vermeule en Mina de Vos; 22, Cla- zina Cornelia d.v. Daniël Goense en Kla- zina de Winter; 23, Marinus z. v. Jan Aart de Vos en Josina Moerdijk; 28, Maria Jacoba d. v. Cent Traas en Ja coba Maria Baas. Gehuwd: 5, Christiaan Dagevos 32 j. te Kloetinge en Geertruida Maria Meul- blok 28 j.; 12, Jacob Nysse 25 j. te Rotterdam en Elisabeth Traas 26 j.18, Jan Meulbroek 24 j. en Agatha Geer- truid van de Weele 22 j. Overleden: 2, Elizabeth van de Kreeke 69 j., echtgen. van Marinus Mol. Levenloos aangegeven: 3, een kind van Nicolaas Gilles Geschiere en Jo hanna Francina Koeyers. BORSSELE. Geboren4, Dingenis z. v. Adriaan Hoondert en Elizabeth Tim merman. Gehuwd: 4, Teunis Gerard Schikker 26 j. j. jm. en Tona v. d. Velde 27 j. jd. Ondertrouwd: 10, Johan Frans Ja cobus v. d. Peil 25 j. jm. te Vlissingen en Adriana Dekker 27 j. jd. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Pieter- nella Lena d. v. J. Ridderhof en C. van Vossen; Johannis Adrianus z. v. A. C, Hommel en E. A. van DorstLouisa Jo- sephina Anthonia d. v. A. A. Oosternaal en A. E. Hasselton. Overleden: A. Heijboer 81 j., wed. v, P. Heyboer; J. A. Duine 45 j„ vrouw 1 van L. v. d. Boogaard; M. J. Rombouts 85 j., wed. van A. Ooms; P. de Leeuw 65 j., vrouw van J. D. Verreyen. LevenlooB aangegeven: een kind van G. Jeroense en M. Duine. Donderdag 9 Nov. 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. 12.45—1.10 Ber. ANP., gram. 2.002.55 Handwerkuurtje. 3.00 Viool en piano en gram. 3.40 Gram. 3.45 Bybellezing. 4.45 Gram. 5.00 Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Gram. 5.45 Orgelspel. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Causerie „Me taalbewerking". 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-berichten. 8.15 NCRV-Harmonie- ork. en gram. 9.00 Causerie „De groeiende Kerk in een ontredderde We reld". 9.30 All Round-sextet. 10.00— 10.30 Ber. ANP., act. halfuur. 11.15 Gram. 11.50—12.00 Schriftl. HILVERSUM II 301,5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Ber. ANP., gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Omroeporkest en solist. 12.30 Gram. Om 12.45 Ber. ANP. 1.00 Het Puszta-orkest. 1.30 Het AVRO-Aeolian- orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Verv. concert. 3.00 Brei- en borduurcursus. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuis zittenden. 4.30 AVRO-Musette-ensemble en soliste (opn.). 5.00 AVRO-Weekka- leidoscoop. 5.25 Gelukw. 5.30 AVRO- Amusementsorkest en solist. 6.30 Sport- halfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Vroolyk programma voor militairen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.20 Het Concertgebouw-orkest en solisten. Ca. 9.10 Causerie „Sha kespeare en wy". 10.40 Gram. 11.00 Ber. ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.40 12.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7 uur te Vlissingen: weer: betrokken; wind: krachtig Zuid-Zuid West; tempe ratuur 13; minimum hedennacht 11; neerslag afgeloopen etmaal 0.5. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Aanvankelyk betrokken tot zwaar be wolkt; later tydelijk opklarend, eenige regen, kouder, krachtige tot matige Zui delijke tot Z.W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 uur: 760. Lichi op voor fietsers; Donderdag 4 u. 53 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6