De Kostwinnersvergoeding WEK UW LEVER-GAL OP Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. i-mnt.eele Berichten. Telegrammen. GOES. ZUID-BEVELAND. Yerseke. Benoemd tot agent van het Centraal Mossel-verkoopkantoor te Ber gen op Zoom, dhr Joh. Glerum, alhier. Ook zijn standplaats is hier gevestigd. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND Indische producten naar Nederland. Alweer een verdachte affaire. DE REGELING THANS GEHEEL HERZIEN. De ministeriëele beschikking, waarbij de kostwinnersvergoeding voor gezinnen van gemobiliseerden opnieuw is geregeld, is thans gereed. Over het algemeen zal de nieuwe regeling gunstiger zijn voor de dienstplichtigen, doch dit geldt lang niet voor iedereen, zoodat men er goed aan zal doen zijn verwachtingen niet te hoog te spannen. Zooals bekend is het maximum bedrag van f2,50 per dag verhoogd tot f3 (en ook dit laatste bedrag kan in sommige gevallen nog worden overschreden). Deze verhooging van het maximum wil echter niet zeggen, dat de kostwinnersvergoe ding over de heele linie verhoogd is, integendeel er zijn enkele gevallen, waar bij de nieuwe regeling iets ongunstiger voor de belanghebbenden werkt. Soldij en andere militaire inkomsten worden buiten beschouwing gelaten, be halve voor dienstplichtigen met den rang van onderofficier en hooger. Van de jaarwedde van deze laatsten wordt drievierde deel als gezinsinkomsten be schouwd. Ook voor het varend personeel van de marine-reserve geldt deze regeling. Voorts wordt geen vergoeding verleend in gevallen, waarin een dienstplichtige voor zijn opkomen minder dan f4 p. w. inbracht in gezinnen met een totaal weke- lijksch inkomen van f 18 en hooger. Wanneer gebleken is, dat een dienst plichtige in aanmerking kan komen voor kostwinnersvergoeding, wordt vastgesteld welk bedrag het gezin moet missen als gevolg van het opkomen van den kost winner. In de meeste gevallen komt dit neer op het loon, dat werd ingebracht, verminderd met 1/5 gedeelte voor kost en inwoning van den dienstplichtige zelf. Woonde de dienstplichtige niet bij het gezin in, dan wordt de vergoeding be rekend naar het bedrag, dat hij er aan afstond vóór zijn opkomen. Dienstplich tigen met een eigen bedrijf krijgen ver goeding over het bedrag, dat zij een ver vanger moeten betalen, echter ook ver minderd met 1/5 voor eigen kost en in woning. Wanneer door het afwezig zijn uit het eigen bedrijf schade zou ontstaan, wordt ook hierover een vergoeding ge geven. Aftrek van 1/5 voor kost en in woning van den dienstplichtige zelf wordt voorts alleen in toepassing ge bracht, voor zoover het bedrag waarover vergoeding wordt verleend, niet onder de f 18 per week komt. Het bedrag, dat het gezin, aan de hand van het bovenstaande, moet missen voor allen is, dat ons hart zich zonnen kan in den vergevenden glimlach van Gods vaderliefde. De plaats kier gehuwde vrouw is in het gezin, om huiselijkheid te bevorderen tegenover de vervlakkende werking van film, sport, enz. De drang tot waarheid van onzen tijd, brenge ons tot eerlijkheid op het Chr. erf, zoodat we door levenshouding en levenswandel getuigen Gods zijn. Met deze roeping staan we midden in den wereld brand. Wel kennen wij nog geen ge loofsvervolging, maar aan onze trouw en aan die van onze kinderen zullen waarschijnlijk hooger eischen gesteld wor den dan voorheen. Spr. besloot met de opwekking de kerkelijke 'verschillen in d'en N. C. V. B. niet toe te spitsen, maar in 't geloof sa men te werken. Gewestelijke Land stormcom m issie. De heer H. Bierman, die sedert 1936 voorzitter is van de gewestelijke Land stormcommissie Zeeland en daarvoor sedert 1929 commandant van het Ver band Zeeland, heeft uit eerstgenoemde functie ontslag aangevraagd om gezond heidsredenen. Dit ontslag is hem reeds verleend. Binnenkort zal in (de ontstane vacature van voorzitter worden voorzien. Op het gevaarlijke hoekje bij de Matth. Smallegangebuurt en den dijk kwam een zoon van den heer D., die per fiets passeerde, in aanrijding met een vrachtauto van N. uit 's-Heer Arends- kerke. De jongen zelf wist den dans te ontspringen, maar zijn rijwiel was aan het voorwiel beschadigd. Proces-verbaal is opgemaakt. Gisteren is proces-verbaal opge maakt tegen den zwerver J. M. B., we gens venten (zonder vergunning. Aldra bleek de politie, dat de man nog een dikke rekening met de Justitie te ver effenen had. Boor de gevorderde boeten te betalen wist hij weer 1de vrijheid te bekomen Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat de laatste dagen op de Oos- terschelde nog rog wordt gevangen, ge heel volwassen exemplaren. De vischtjjd is anders AprilMei. Door een vrachtauto is de lantaarn op de Havendijk nabij' het kantoor van de Oestermaatschappij Eendracht ge ramd en geheel vernield. De wagen, die door den lantaarnpaal werd tegen gehou den daar ze anders van den hoogen dijk was gegleden bekwam geen scha de. aan inkomsten, wordt ten volle vergoed tot f3 ,jer dag. ..o.J. iL helft vergoed, doch boven de f 4 kan de kostwinnersvergoeding, behoudens in zeer bijzondere gevallen, nooit uitkomen. Steuntrekkenden krijgen voorts het laatst genoten steunbedrag uitgekeerd, eventueel vermeerderd met een bedrag voor steun in natura, welke anders ge noten zou worden. Tenslotte zal nog rekening worden ge houden met gevallen, waarin een dienst plichtige verhooging van inkomsten zou hebben gekregen, wanneer hij niet had moeten opkomen. Dit zijn in hoofdzaak de punten, waar op de nieuwe regeling neerkomt. Alle vergoedingen die momenteel wor den uitgekeerd, zullen met spoed worden herzien. Zoo spoedig mogelijk, in som mige gevallen reeds a.s. Zaterdag, zullen kostwinnersvergoedingen aan de hand van de nieuwe beschikking worden uit betaald. Voor veel gezinnen van gemobi liseerden beteekent dat een aardig mee vallertje, omdat de verhooging van toe gekende vergoedingen met terugwerken de kracht per 1 September j.l. ingaat. Wanneer de kostwinnersvergoeding vol gens de nieuwe berekening lager zou zijn dan die, welke tot nu toe wordt uitgekeerd aan een dienstplichtige, dan blijft de oude vergoeding gehandhaafd. Alleen voor onderofficieren en officieren en voor varend personeel bij de marine reserve geldt dit niet. Zij vormen de eeni- ge groepen, die minder kunnen krijgen dan voorheen. Dit wat de practijk betreft. In beginsel is de regeling gelijk gebleven aan de oude. Dit houdt in, dat Defensie zich op het standpunt stelt, dat alléén vergoe ding wordt gegeven, wanneer er in een gezin een tekort ontstaat als gevolg van het opkomen van een of meer kostwin ners. Verder gaat de regeling niet. Wanneer er na het toekennen van ver goeding nog tekorten zijn, moet het de partement van Sociale Zaken voor ver deren steun zorgen of zullen niet-ambte- lijke instellingen moeten worden inge schakeld. De zoogenaamde „hausse op de huwe lijksmarkt" is niet gemotiveerd. Wie trouwt in de verwachting, dat de kost winnersvergoeding wel in staat zal zijn het gezin te onderhouden, kan bedrogen uitkomen. D u i d e 1 ij k moet b 1 ij k e n, dat de man had kunnen verdie nen, wanneer hij niet gemobili seerd zou zijn. Serooskerke (W.). Hier sprak op uit- noodiging van het Comité voor Chr. Win- terlezingen D s E. v. M e e r, Ned. Herv. predikant te Utrecht, over: De Bijbel in de Middeleeuwen. De voorstelling, alsof heel Europa vóór de Reformatie den Bybel niet kende, is foutief. Wèl was de Bybel-inhoud met allerlei andere bestanddeelen vermengd, maar hg was niet onbekend, niet zonder beteekenis en invloed. De wetenschap en de kunst in de middeleeuwen, evenals het staatkundig en maatschappelijk leven be wijzen dat. Aan de middeleeuwsche be schouwing liggen Bjjbelsche gegevens ten grondslag. Ook voor de geschiedenis, plant-, dier- en sterrenkunde is de Bijbel het fundament. Éérst werd gevraagd wat de Heilige Schrift ervan zeide en de rest werd daarbij ondergebracht. In de Romaansche bouwkunst zijn het de groote muurvlakken, in de Gotische de groote ramen, die het kerkvolk bepa len bij de Bijbelsche historiën. Ook het tooneel is gebonden aan den Bijbel. In het staatkundige werden de wetten afgeleid van Gods wetten. Koning David was het voorbeeld voor de koningen. Het leenstelsel en de slavernij, alles werd overgebracht uit den Bijbel op het staat kundig en maatschappelijk leven. Ten tijde van Karei de Groote blijkt dat uit: Zondagsviering, tienden aan de Kerk, geen geld leenen tegen rente. Maar de Bijbel werd toch niet gelezen, zooals het móét. Hij bracht kennis, om trent de kerkleer, de inrichting van staat en maatschappij, de verschillende takken van wetenschap enz. Deze kennis werd gerubriceerd in de handboeken. Men had de Bijbel leeggepompt. Voorts kon hij wel gesloten blijven. De lagere geeste lijkheid, op den duur ook de hoogere, behoefde de Bijbel niet meer te lezen. Waar'men zich, bijv. bij de weerlegging van Luther's 95 stellingen, op den Bijbel beriep, werden de handboeken, niet de Schriften aangehaald. Zoo dwaalde men è.1 verder van de bron af. Ook uit de vertalingen van de Schrift vóór 1500 blijkt, dat de middeleeuwen van haar waren doortrokken. Het weini ge dat over is uit de vertalingen vóó" 1300, wijst op fijn taalgevoel en kennis van het Latijn. Tusschen 1300 en 1500 was er opbloei ten aanzien der Bijbel vertalingen (invloed van Occam), maar de latere vertalers kenden hun Latijn, Fransch en Duitsch niet zoo goed meer. Ondanks dat en het verbod van Bijbel lezen door leeken en de hooge prijzen, greep men er gretig naar. Evenwel volksboek, levensboek, is de Bijbel door de Reformatie geworden. Daartoe was noodig, dat de prijs lager werd, de ver taling beter en uit de eerste hand, de vertaler Hebreeuwsch, Grieksch en de eigen taal goed kende en een andere be schouwing en waardeering van de Hei lige Schrift geboren werd, die Jezus Christus als het Middelpunt zag. Zoo heeft Luther den Bybel weer ontdekt, niet als boek, maar als Bijbel, als getui genis aangaande Jezus Christus. Voor de militairen. Van de 53 leden van den Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen afdee- ling N.-Beveland, hebben er 26 in totaal voor de militairen 20 paar sokken, 24 paar polsmoffen en 9 sjaals 'gebreid. Alle wol en sajet is door genoemden Boud zelf aangeschaft. St Maartensdijk. Gemeente raad. De gemeenteraad heeft de nieu we voorwaarden aanvaard voor het toe kennen van rentedragende voorschotten aan de gemeenten aandeelhousters van de waterleiding Mij Tholen. De nieuwe voorwaarden zullen 1 Januari 1940 in gaan. De rente is terug gebracht van 4 op 3.5 pet. Besloten is tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling in zake de luchtbescherming op het eiland Tholen. Bij de behandeling der gemeen- tebegrooting bracht dhr Hage (v.b.) zijn bezwaar tegen de wethoudersverkiezing naar voren. Ondanks het feit, dat de raad links georiënteerd is, werden twee rechtsche wethouders gekozen. Over de ze aangelegenheid ontspon zich een lang durige discussie. De voorzitter gaf den leden in overweging met het oog op den ernst der tijden alle persoonlijke veeten ter zjjde te stellen en samen te werken in het belang der gemeente. De gemeen- tebegrooting werd voor den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven, vast gesteld op f 104.559. De kapitaaldienst op f 2916. De begrooting voor den wo- ningdienst geeft aan baten en lasten f 10.650, aan kapitaals-inkomsten en uit gaven f 12.854,56. De begrooting voor het armbestuur geeft aan inkomsten en uitgaven f 11.603 De gemeente moet aan subsidie ontvan gen f1300 (v.j. f2000). en n zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende ls, ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes by apothekers en drogisten, f. 0.75. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Frederiksoord, M. W. Bartstra cand. te Winschoten. Geref. Kerken. Drietal te Delfzijl, J. G. Adema te Zuidhorn, K. J. Schaafsma te Gameren en B. Slingenberg te Bierum. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Aalsmeer, M. Baan te Bus- sum en J. C. Maris te Sneek. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Vlaardingen, P. Hon- koop te Den Haag. Middelburg. De heer L. A. C. J a n s e de Jonge is gisteren te Amsterdam geslaagd voor het Drogist-diploma, in gesteld door de Federatie der Drogisten bonden. Ter voorziening in de dringende be hoeften in Nederland, zullen spoedig als regeeringslading uit Indië worden ver zonden rubber, thee, copra, veekoeken, palmolie en diverse houtsoorten. Van de reusachtige, in Tandjong Pri- ok opgeslagen, hoeveelheid kinabast zal niets worden verzonden, omdat in Am sterdam nog een groote hoeveelheid bast beschikbaar is. DE SMOKKELARIJ VAN UNIFORMEN De zaak zou een ernstige wending hebben genomen. Huiszoekingen te Amsterdam. In verband met de poging tot smokke larij van uniformen wordt gemeld, dat niet alleen is getracht om militaire uni formen en uniformen van spoorwegper soneel, postboden e.d. te koopen, maar ook folkloristische costuums, te weten: visscherscostuums van visschers op en langs de Zuiderzee, enz. Het onderzoek strekte zich gisteren ook uit over enkele handelaren in oude uni formen in andere plaatsen van Neder land. Men wilde namelijk weten of deze den laatsten tijd ook navraag naar uni formen hadden gehad. Belangrijk resul taat heeft dit onderzoek nog niet op geleverd. Er is reden om aan te nemen, dat reusachtige hoeveelheden Nederlandsche uniformen den laatsten tijd over de gren zen van Nederland zijn vervoerd. Deze uniformen waren afkomstig van... het Rijkskleedingmagazijn in Woerden. Uiteraard heeft het Rijk deze uniformen niet zelf uitgevoerd. Het heeft ze alleen maar verkocht en het geld er voor geïnd, maar, aldus „De Vooruit", wanneer de justitie bij de(n) kooper(s) naar de verdere bestemming van deze uniformen zou willen informee- ren, zou zij tot de conclusie komen, dat deze uniformen in Nederland maar bitter weinig tusschenpersonen gepasseerd zijn, voordat zij over de grens gingen. Het onderzoek naar de smokkelarij van uniformen naar Duitschland wordt in- tusschen met de uiterste nauwkeurigheid voortgezet. De justitie te Almelo werkt nauw samen met de centrale recherche té Amsterdam. In den loop van Zondag werd nog een zekere Van O. gearresteerd. De justitie is zeer voorzichtig met het geven van inlichtingen betreffende den gang van het onderzoek en de eventueele lesultaten. Gisteravond en vannacht zijn er te Amsterdam een aantal huiszoekingen verricht door 9 hulpofficieren van justi tie en 25 rechercheurs. Het onderzoek naar de vroegere gedra gingen van den N.S.B.'er Albrink strekt zich over een groot aantal personen uit. De kern daarvan schijnt in de hoofdstad te liggen. De eerste huiszoeking betrof gister avond de garage van J. F. K. aan de Quelijnstraat. Bescheiden en boeken wer den in beslag genomen. Ook A. was bij dit onderzoek tegenwoordig. Hij moest op tal van vragen antwoorden. Ook in de woning van den gearresteer den v. O. is huiszoeking verricht Verder in een aantal andere woningen in de stad. De man, die de uniformen kocht, is nog niet gevonden. Nader wordt nog gemeld: Het mysterie van Denekamp, de smok kelarij van militaire uniformen over de grens in oostelijke richting, heeft gister middag plotseling een zeer scherpe en ernstige wending gekregen. Zoo luidde de mededeeling, die mr Overbosch, de officier van Justitie in Almelo, laat in den middag aan de journalisten deed. Meer kon en mocht hij niet uitlaten, aldus verklaarde hij verder, omdat met deze zaak belangen des lands ten nauwste verbonden waren. Als gevolg van deze ernstige wending is echter Dinsdagavond een groot aantal huiszoekingen gehouden. In een perceel in het Tweede Weteringplantsoen werden papieren in beslag genomen. Bij een Duitscher werden papieren in beslag genomen en trof men een romp van een vliegmachine aan, die in een garage stond opgesteld De meeste sensatie wekte evenwel het feit, dat de politie en justitie een bezoek hebben gebracht aan de woning van een Amsterdamschen inspecteur van politie, den heer G. Ook de verdachte Albrink Jr is naar deze woning vervoerd. Wij vernemen echter, dat deze wen ding in de zaak het gevolg is van de arrestatie van Van Olst, den chauffeur van de auto, waarin de uniformen wer den geladen, toen een ander die unifor men kocht. Van Olst is namelijk in den ochtend van Maandag tegelijk met Albrink Jr naar het oosten des lands gevoerd en daar opnieuw aan zeer stren ge verhooren onderworpen. Het hoogtepunt van dit verhoor vorm de een bezoek aan een plaatsje vlak aan de grens. Rammelsbeek. In dit Rammels beek schijnt namelijk de justitie voor het eerst een spoor te hebben gevonden naar een ingewikkelde affaire. Als gevolg van dit spoor is het langdurige volgen en controleeren van Albrink Jr begonnen. Bij Rammelsbeek namelijk is het en kele maanden geleden een aantal men- schen opgevallen, dat Albrink Jr nooit of te nimmer eenigen last had bij het passeeren van de grens. Werden andere Nederlanders heel lang vastgehouden en onderzocht, voordat ze in een van beide richtingen de Duitsche grens passeerden, Albrink Jr scheen bijzondere paspoorten te hebben of andere middelen, waarmee hij te allen tijde en zonder oponthoud de grens kon passeeren. Tijdens het verhoor bij Rammelsbeek nu zijn de beide verdachten opnieuw stevig aan den tand gevoeld. Albrink Jr, ofschoon hij zeer nerveus is, toont uiter lijk een ijzige onverstoorbaarheid en blijft koppig bij zijn eerste mededeelingen. Van Olst schijnt echter minder sterke ze nuwen te hebben en begon gistermiddag „door te slaan', zooals de politie-term luidt. Het was als gevolg van deze omstandig heden, dat Mr Overbosch de journalisten kon spreken van een ernstige wending in deze zaak. VIER PERSONEN TE HENGELO AANGEHOUDEN. Dinsdagavond kwam bij een militairen kleermaker te Deventer, die tevens mi litaire uitrustingstukken verkoopt, een vreemdeling binnen, die Nederlandsch sprak met een zwaar Duitsch accent. Hij vroeg naar militaire kepi's, maar maakte den indruk op het gebied van militaire uitrustingstukken in het geheel niet deskundig te zijn. Tenslotte vertrok hij met een onderofficiers-kepi. De kleermaker, die het zaakje niet vertrouwde, liet den man volgen, waarbij bleek, dat deze in een auto wegreed. De politie werd van een en ander op de hoogte gesteld. Inmiddels leidde het onderzoek er toe, dat gisteren te Hengelo vier personen werden aangehouden. Zij bevonden zich in een auto, waarin ook de kepi aanwe zig was. Na een slaap van vier jaar ontwaakt. In een zieken huis te New York is dezer dagen een klein meisje, dat onafgebroken vier jaar lang heeft geslapen, weer wakker ge worden. Toch is zjj nog niet tot het bewustzijn teruggekeerd. De dokters begrijpen niet, hoe de hersenen van het kind werken. In dezen tijd van vier jaar slaap zijn de armen, beenen en zelfs de ruggegraat van het kind verstijfd, zoo dat de dokters geen hoop meer hebben, dat zij het kind nog eens volkomen zul len kunnen genezen. GOES. Gehuwd: Jan Pouwer, 26 j. jm. te Delft en Aagtje Martina den Herder, 22 j. jd. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co N.V., te Goes. vorige koers heden H. V. A. 394 3927a Ned. Ind. Handelsbank 112 113 Philipslampen 137 y. 137 Lever Bros-Unilever 97 96 A. K. U. 297a 29 Amsterdam Rubber 202 200 Koninklijke Olie 270 268/ Koninklijke Boot 115/ 112 Scheepvaart Unie 115/, 113 Deli Maatschappij 165 162 3 pet. Nederland 1937 828/a 82 3 pet. Nederland 1938 883/a 88 U. S. Steel 55 537a Anaconda Copper 26»/ie 257a Bethlehem Steel 65/, 647a North American Cy. 175/a 177a North Am. Aviation 219/IO 207a Cont. Oil 19s/a 19/a Shell Union ll'/i. 11 Kennecott Copper 31V18 307a Radio Corp. 4/"i. 47a American Enka 32 317a Am. Car Foundry 27 267a Tidewater 96/a 97a Mid. Cont. Petroleum lll/a 117a Republic Steel 203/e 19ia/io American Waterworks 9 87a General Motors 407a 407a De beurs was in alle geledingen wat lager; wegens de onwelwillende houding van Berlijn jegens België en ons land was er eenig aanbod hetwelk het koers- niveau drunkte. Groot waren de ver schillen niet en bepaalden zich voor de groote fondsen tot ongeveer 2 pet. Hoewel Londen prijshoudend was en de Amerikanen daar zelfs wat hooger dan gisteren waren, kwamen hier in alle Amerikaansche hoeken koersverlie zen tot stand, die voor Steels en Bethjes het grootst waren en ongeveer 1.50 bedroegen. Evenwel ontstond op dit la gere niveau middenbeurs wat vraag waardoor een klein herstel intrad. De Staatsfondsen ondervonden even eens eenige druk, zoodat da Nederland sche en Indische leeningen circa s/a pet. lager geadviseerd werden. De Belga was flauw op 31.22. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Nov., 2.30 u. Berlgn 75.00—75.50. Londen 7.447.46. Parijs 4.224.24. Brussel 31.1831.23. New-York 1.88—1.89. BRANDSTICHTING. BILTHOVEN. Vannacht is een villa- tje, staande aan de Koppelaan, eigendom van den heer J. v. E. te Bilthoven, geheel afgebrand. De bewoners waren afwezig. Vermoed wordt dat hier brandstichting in het spel is. ARBEIDSOVEREENKOMST BIJ DE VISSCHERIJ. IJMUIDEN. Naar wij vernemen heb ben de organisaties van werknemers in het visscherijbedrijf te IJmuiden in ver band met de tijdsomstandigheden beslo ten de arbeidsovereenkomst in de vis- scherij op te zeggen. SCHIP IN GEVAAR. HUISDUINEN. Gisterenavond is het Katwijksche visschersvaartuig K 35 ten gevolge van de duisternis onder Huis duinen aan den grond geraakt. Door het afsteken van vuurpijlen trok het schip de aandacht van de kustwacht. Marine vaartuigen hebben het schip vlot ge bracht. NIEUWE RUSSISCHE EISCHEN. KOPENHAGEN. Rusland eischt thans luchtbases in het binnenland van Est land in plaats van op de eilanden ge noemd in het RussischEstlandsche pact. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: in het Wes ten hier en daar wat levendiger activi teit van artillerie en verkenners. In de eerste zeven dagen 'van November wer den negen vijandelijke vliegtuigen om laag geschoten, terwijl de eigen verliezen in denzelfden tijd twee vliegtuigen be dragen. Drie andere vliegtuigen worden vermist. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS. Het Fransche legerbericht van den ochtend van 8 November luidt: Toenemende activiteit der verken ningstroepen; plaatselijke acties der ar tillerie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3