De S.D.A.P. en liet Kabinet. Wolken met zilveren randen. Uit de Provincie De stijging van de kosten voor het levensonderhoud. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. NOORD-BEVELAND. Ktespëjn Y AKKERTJES Handelsattaché bij het Nederl. gezantschap te Pretoria. MIDDELBURG. FEUILLETON hier een principieele kwestie, n.l. of een leerkracht, welke uitsluitend les geeft in het vak kennis der natuur, al of niet als vakonderwijzer moet worden be schouwd Dezer dagen is deze zaak behan deld in de vergadering van den Raad van State, waar weth. Boasson de ge meente in deze heeft vertegenwoordigd. Er is echter nog geen uitspraak over de ze kwestie gedaan. Inmiddels heeft hetzelfde schoolbestuur beroep ingesteld by Ged. Staten tegen het Raadsbesluit van 25 Jan. j.l., waar- by werd vastgesteld de vergoeding per leerling over het jaar 1936. Dit beroep gaat over hetzelfde geschilpunt. Ged. Staten hebben nu bij hun besluit van 13 Oct. j.l. het Schoolbestuur wederom in het gelijk gesteld. Waar het hier dezelfde principiëele kwestie betreft als t.a.v. de vergoeding over 1935 is gerezen, en daarover nog geen eindbeslissing is genomen, stellen B. en W. den Raad thans voor een be roepschrift, hetwelk dezelfde motieven inhoudt als dat van 14 Mei 1939, bij H.M. de Koningin in te dienen. VERPACHTING LANDERIJEN. In de vergadering van den Gemeente raad van 27 Oct. j.l. werd in principe besloten tot het verpachten van een aan tal perceelen bouw- en weiland, met dien verstande, dat de voorwaarden voor deze verpachtingen zouden worden vastge steld in de eerstvolgende vergadering. B. en W. hebben thans de naar hun mee ning vereischte voorwaarden ontworpen na raadpleging van den landbouwdeskun dige en den betreffenden notaris en stel len den Raad voor dien overeenkomstig te besluiten. De bepalingen omvatten o.a., dat na drie pachtjaren herziening van de pacht kan plaats hebben bij onderling overleg. Verder, dat onderverpachting niet mag geschieden zonder schriftelijke toestem ming van B. en W. De pachters zijn ver plicht zich te verzekeren tegen bedrijfs schaden. De Raad behoudt zich 't recht voor aan de pachtovereenkomst een ein de te maken en het gepachte of een deel hiervan een besteming te geven in het belang der Volkshuisvesting, handel of nijverheid, in welk geval art. 41 der Pachtwet van toepassing wordt. VERNIEUWING EN VERBREEDING BRUGGEN. Zooals bekend is, eischen diverse brug gen dringend verbetering en verbree ding. Op verzoek van B. en W. heeft de Directeur van Gemeentewerken de ge- wenschte verbreeding van de Noordbrug de Seisbinnenbrug en de Seisbuitenbrug voorbereid. B. en W. leggen de teekenin- gen en begrootingen daarvoor aan den Raad over. Daaruit blijkt, dat de totaal- kosten worden geraamd op f 16.150. Van den Rijksdienst voor de Werkver ruiming is bericht ontvangen, dat ten behoeve van de bedoelde werkzaamheden een voorschot wordt béschikbaar gesteld van f 17.000 tegen een rentevoet van 2.5 pet. en af te lossen bij wijze van annuïteit in 40 jaren. Volgens de teekeningen en verdere bij lagen zal de rijweg op de Noordbrug 5.50 m breed worden en daar naast trottoirs van ieder 2 m; voor de Seisbinnen- en buitenbrug zijn rijwegen van 5.30 m en 'trottoirs aan beide zijden van 2 m ge projecteerd. De kosten van de drie brug gen zijn resp. begroot op f 7200, f 2500 en f 6400, totaal dus f 16.150. Een aanrijding. Zaterdagmorgen had in de L. Noord straat een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster die uit den Helm kwam en een wielrijder, die in de Noordstraat reed Het gevolg was een dubbel gevouwen voorwiel van het rijwiel van laatstge noemde. De wielrijdster, die bekend is, reed door, maar zal toch niet ontkomen aan een onderzoek bij wie in deze schuld is aan te wijzen. A.s. Woensdag, des n.m. 2 uur, ver gadert de Raad. Aan de orde komen o.a.: Installatie J. Onderdijk als lid van den Raad; verkiezing wethouder in vacature- Paul; begrooting 1940 van de Godshuizen; voorloopige vaststelling jaarrekening 1938 Gasbedrijf, Waterleidingbedrijf; Elec- triciteitsbedrijf en Gemeenterekening'38; verordening heffing en invordering markt ENKELE CIJFERS. De Centrale bond van Nederlandsche verbruikscoöperaties deelt mee: Uit de gegevens, die van twintig coö peraties binnenkwamen by het oecono- mische bureau van dezen bond, blykt dat de prysverhooging, die de minister van Oeconomische Zaken heeft inge voerd voor boter en margarine in de week van 2328 October vrijwel geheel in de kleinhandelsprijzen is verrekend. Voornamelijk ten gevolge hiervan steeg het indexcyfer van de prijzen van de voedingsmiddelen, die men bij den krui denier pleegt te koopen, van 100 in de week van 2429 Juli, tot 112,9 (in de week van 1621 October: 109,7). Voor de afzonderlijke artikelen kun nen de volgende prijsstijgingen worden vermeld: havermout 10 pet., kaas 50 pet., eieren 33,3 pet., boter 20,6 pet., margarine 7,6 pet., slaolie 7,3 pet., bak- en braadvet 10,6 pet., zachte zeep 32,8 pet., kaarsen 5,9 pet., thee 8 pet., lucifers 13,3 pet., abrikozen 9,2 pet., ap pelen gedroogd 5 pet., pruimen 15 20 pet. en rozynen 9 pet. By de overige artikelen zyn de prijs stijgingen sinds de week van 2429 Juli nog steeds onbeduidend. gelden; wijziging besluit tot verhuring gelden; verpachting landerijen; verbete ring bruggen; beroepschrift aan H. M. de Koning betreffende vergoeding ex art. 101 (oud) der L.O.-wet 1920 over 1936. Wiek van den molen. Zater dagmiddag had een ongeval plaats, dat nog goed afliep. Om ongeveer half twee vloog een molenwiek van den op volle kracht draaienden molen aan den Paardenweg, af. Met' een hevigen slag kwam de wiek op den grond terecht, waar hij gelukkig niemand verwondde. Het ongeluk liep alzoo met eenige averij aan den molen af. Men meldt ons Zaterdagavond werd onder leiding van den heer J. A. Dekker in Hotel Centraal een ledenvergadering gehouden van het Nationaal Jongeren Verbond. Spreker op dezen avond was de heer Mr Th. van Dam, districtsleider Gelderland van het N.J.V. Jaarverslagen, rekening en begrooting werden vastgesteld. Enkele bestuursleden konden hun functie niet langer waarnemen. Het nieuwe bestuur werd gekozen volgens candidaatstelling door het oude bestuur en is thans als volgt samengesteld: Voorzitter: H. Verplak; secretaris: D. Lodder, Pen- ningmeester-Org. Comm.J. M. v. d. Ende; lid zonder functie: J. A. Dek ker. Hierna was het woord aan den spre ker, die een rede hield over: Beginsel en Doelstelling van het N.J.V. Zaterdag vergaderde in de melk- salon Bustraan te Goes de afd. „Zuid- Beveland en omstreken" van Chr. on derwijzers onder leiding van den heer Van Wijk. De heer W. 't Hooft te Goes hield een inleiding over: De invloed van het humanisme op ons onderwijs", waarop een drukke bespreking volgde. lerseke. Verblijdend bericht voor de mosselkweekers. De vereeniging van importeurs en kweekers van mosselen in Frankrijk heeft besloten, om den minister van visschery te adviseeren de im port van Zeeuwsche mosselen naar Pa- rys en Noord-Frankryk den llen No vember toe te staan. Dit is voor de mos selkweekers in Zeeland een heugelyke tijding. De oesterverzending naar België gaat heel goed. Dagen van 60.000 stuks zijn geen uitzondering. Het is alleen jam mer dat er niets naar Engeland gaat. De concurrentie is dan ook hevig. Er wordt voor ongekend lage prijzen verkocht. Nisse. Vrijdagavond vergaderde de Raad. De gemeenterekening over 1938 is goedgekeurd. Besloten werd tot de ge meenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht voor Zuid en Noord- Beveland toe te treden. Vastgesteld werden de kosten per leerling, van de openbare lagere school op f 12,22. Besloten werd dezen winter we derom brandstoffenbijslag aan onder steunden en werkloozen te geven, te re gelen met het Burg. Armbestuur. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd herbe noemd dhr Jan Vermue. De begrooting 1940 van het Burg. Armbestuur werd goedgekeurd tot een bedrag van f 4074,87 in ontvang en uit gaaf. Tot onderwijzeres aan de O.L. school alhier werd met ingang van 16 Nov. 1939 benoemd mej. M. P. van Wezel te Middelburg. Besloten werd tot het bouwen van een kluisinrichting. in het gemeentehuis. Krabbendijke. Zaterdag had het zoon tje van den heer C. van I waar den Hz. het ongeluk met zijn voet tusschen een kamrad van een ros te komen. Na ver bonden te zijn door Dr Nieuwenhuijze is hij naar een ziekenhuis te Goes ge bracht. 's H. Abtskerke. Zaterdagmiddag ver gaderde de Raad. Benoemd werd tot hoofd der openbare lagere school met alg. st. nr 1 van de voordracht, dhr P. Deur- loo te Schore. Verder kwam op de voor dracht voor: P. D. Blommaard te Stellen dam en C. A. Kouman te Rhenen. Lewedorp. De vlagjesverkoop voor den ganschen Chr. arbeid in de Weermacht bracht f10 op. Arnemuiden. Vrijdagavond j.l. hield de Landbouw-Vereeniging „Ons Belang" af deeling'van de Z.L.M., een alg. verga dering onder voorzitterschap van dhr C. Franse. Besproken werden de prijzen der land bouwproducten oogst 1939. Algemeen was men van gevoelen, dat, al is eenige verbetering aangebracht, deze voor het meerendeel onvoldoende zijn. De voorz. gaf een overzicht van de besprekingen uit de vergaderingen van het dagelyksch bestuur der Z.L.M., waaruit bleek, dat reeds krachtig is geprotesteerd, en op een hoogeren prijs is aangedrongen. Als bestuurslid werd herkozen dhr C. Janse. Scherpenisse. Benoemd tot waterbouw kundig ambtenaar aan het Calamiteuze Waterschap Scherpenisse dhr J. v. Dij'ke te St Annaland. Terneuzen. Onder leiding van haar voorzitter, mr H. v. d. Belt, hield de A.R.J.A. haar jaarvergadering. Na het openingswoord volgde een inleiding van dhr J. F. van Strien, over de Christelijk- Historische Unie. Uit de jaarverslagen van secr. en penningm. bleek, dat de vereenigingsarbeid een goeden voort gang kon hebben. Namens de A.R. kies- vereeniging sprak dhr J. Stouthamer, adviseerend lid van de A.R.J.A Wissenkerke. Gemeenteraad. Begrootingsbehandeling. Stichting van een Ned. Herv. School. Vrijdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad. Op de mo- lestverzekering werd niet ingegaan. „Het Volk", orgaan van de S.D.A.P., is niet erg te spreken over het optreden van minister de Geer. „In het algemeen, aldus dit orgaan, geeft het bestuursbeleid van dit mini sterie ongetwijfeld bevrediging." Maar en dan komt de critiek te meer betreuren wij het, dat van deze gezonde geestesgesteldheid minder ja: te weinig is gebleken bij het algemeen politiek debat, dat dezer dagen in de Tweede Kamer heeft plaats gehad. Wat de minister-president, de heer De Geer, met name over de leerlingen- schaal bij het lager onderwijs en over het vraagstuk van de p r ij s s t ij g i n g heeft opgemerkt, was maar al te zeer ge schikt om protest uit te lokken. En in zijn verdediging van de kabinetsformatie tegenover de Colijnianen heeft de minis ter-president niet overal den juisten toon gevonden jegens de partijen, waar toe toch zijn collega's, zijn dagelijksche medewerkers, behooren. Als bijvoorbeeld de ontwikkeling van denkbeelden in beide kampen in chris- telijk-historischen kring is in de laatste jaren heel wat veranderd! sociaal democraten en christelijk-historischen na der tot elkaar heeft gebracht, dan be groeten wij dit feit gaarne. Maar dat be- teekent allerminst, dat de sociaal-demo cratie, hoeveel achting zij ook voor de persoonlijkheid en voor de kundigheid van den heer De Geer moge gevoelen, hem als voogd zou kunnen of willen ac cepteeren. De voorzitter van de sociaal-democra tische Kamerfractie, Drees, heeft opnieuw betoogd, dat wij ons niet aan het mini sterie gebonden achten in dien zin, dat wij eigen eischen op den achtergrond zouden moeten schuiven of critiek achter wege zouden moeten laten. Uiteraard brengen de tijdsomstandigheden mede, dat iedere partij, die haar verantwoorde lijkheid beseft, zich zekere beperkingen oplegt. Maar deze beperkingen raken noch de beginselen noch die practische eischen, welker verwezenlijking uit een oogpunt van dringend volksbelang geen uitstel kan velen. Wat dit laatste be treft: een kabinet, dat voor zooveel moei lijke en ingrijpende beslissingen op den steun van de groote volkspartijen is aan gewezen, kan zich toch bezwaarlijk de weelde veroorloven, deze partijen op ander gebied af te stooten." Het is heel zacht gezegd. Maar het is toch een geheel ander ge luid, dan bij het optreden van dit Kabi net werd gehoord. De fanfares zijn wel heel spoedig ver stomd. Besloten werd om toe te treden tot den brandweerbond. Besloten werd een lokaal van de voor malige openbare school te Geersdijk te verhuren aan den distributiekring voor f 3 per week. Eveneens werd besloten om een perceeltje grond te huren voor een brandput van den slager Jan Kramer te Kamperland voor f 15 per jaar. Goedgekeurd werd de afrekening met de besturen der bijzondere scholen te Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk, over het tijdvak 1934 tot en met 1937. Besloten werd aanvraag tot onthef fing voor lichamelijke oefeningen voor de scholen te Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk in te dienen. Begrooting Burg. Armbestuur 1940 werd aangeno men met f 3863 in ontv. en uitg. Nu volgde de gemeentebegrooting '40.. Dhr v. Halst brengt B. en W. dank voor de wijze waarop ze in deze buitengewone omstandigheden de begrooting sluitend maakten. Dhr Den Boer verzoekt B. en W. om woningen die daarvoor in aanmerking komen te willen afkeuren. «r-»n /C5, houding belangrijk grooter vraag naar dan in de groote steden. Nc. de eerste week is de omzet via de postkantoren klein gebieven. WORDT DE VOLKSTELLING UITGESTELD? Naar de „T e 1 e g r." vernam, zal de regeering zeer binnenkort een beslissing nemen over het wel of niet doorgaan van de volkstelling, tevens bedrijfstel- ling-1940. De minister van Binnenland- sche Zaken heeft de vraag in beraad, of het niet wenschelyk zou zijn, in ver band met de buitengewone omstandig heden, deze tellingen althans een jaar uit te stellen. Zooals men weet, wordt iedere tien jaar een volkstelling gehouden op grond van den toestand in den nacht van 31 December op 1 Januari. VERLENGING WEERMACHTS- IN DU STR IE-VERLOF. Teneinde noodelooze verplaatsingen te vermijden wordt aan de dienstplichtigen, al of niet een rang bekleedend, en reserve officieren, aan wie een maand verlof is verleend tot het verrichten van werk zaamheden in bedrijven en fabrieken, die opdrachten uitvoeren ten behoeve van de weermacht (z.g. weermachtsindustrie- verlof) ook indien het hun verleende ver lof terugkeer vóór den 15en November zou voorschrijven, vergund, in afwach ting van de beslissing op de aangevraag de verlofsverlenging in het bedrijf werk zaam te blijven. MR M. P. D. BARON VAN SYTSEMA t Gisteren is te Oldebroek op zijn land goed Schouwenburg in den ouderdom van ruim 71 jaar overleden mr M. P. D. Baron van Sytsema, oud-burgemeester van deze gemeente. De thans overledene is vele jaren lid geweest van de Prov. Staten van Gelder land voor de C.H. party. STANDPLAATS JOHANNESBURG. De belangstelling, die er bestaat voor de ontwikkeling van de economische be trekkingen met de Unie van Zuid-Afrika, heeft er toe geleid uitvoering te geven aan het reeds lang overwogen plan om aan Hr. Ms. gezantschap te Pretoria een handelsattaché te verbinden, met stand plaats Johannesburg, op een salaris van f12.000, aldus zegt minister van Kleffens in een nota van wijziging van de begroo ting van Buitenlandsche Zaken. In verband hiermede kan het op hoofd stuk X der Rijksbegrooting voor 1940 uit getrokken subsidie voor de commissie voor den NederlandschZuid-Afrikaan- schen handel met f5000 worden vermin derd, zulks omdat de persoon, die voor vervulling van het ambt van handels attaché te Pretoria zal worden aangewe zen en die in dienst staat van de ge noemde commissie, door die commissie bezoldigd werd. Nu deze persoon in Rijks dienst wordt overgenomen, kan het sub sidie van genoemde commissi^ gedeelte lijk verminderd worden. Waterschappen. Bij Kon. Besluit zijn benoemd: tot dijkgraaf van den Hellegatpolder, W. Dees te Zaamslag; tot raad van den Polder Walcheren, L. Simonse te Bigge- kerke. BEROEPSCHRIFT AAN H. M. DE KONINGIN. Bij raadsbesluit van 24 Mei j.l. werd een beroepschrift ingediend bij H. M. de Koningin tegen het besluit van Gedep. Staten van Zeeland, waarbij gegrond werd verklaard het beroep, ingesteld door het Bestuur der Vereen, voor Geref. Onderwijs alhier, tegen het raadsbesluit van 27 Juli 1938, inhoudende vaststelling van de vergoeding per leerling over het jaar 1935, bedoeld in art. 101 der L. O.- wet 1920, zooals dit art. luidde vóór de wijziging van 22 Mei 1937. Het betrof Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE. 136) o— „Vergeef mij, neef", zeide ik, „maar ik heb nog niet in die schikking bewil ligd. Zelfs wanneer mr Perren geheel buiten spel blyft, dan is het mij toch onmogelyk uw voorstel aan te nemen. Ik kan myn intrek niet by u nemen, want ik heb andere plannen." „Welke plannen, nicht Chrystabel?" „Ik ben geëngageerd, en spoedig hoop ik te trouwen." „Gij geëngageerd?" schreeuwde hij op den toon, dien hij tegen de bedienden in het hotel gebruikte. „Ik had my juist voorgenomen, stellig en vast voorgeno men, om zelf met u te trouwen! Want het Bysteem van een gezelschapsdame zou wellicht lastig zijn, en ik begrijp niet waarom ik niet een mooie jonge vrouw zou kunnen hebben, die aan het hoofd van mfln huishouding staat, en de fraaiste japonnen en prachtigste juwee- len uit gansch Londen bezit. Gij zult ten hove worden voorgesteld bij uw hu welijk, en ik zal wel zorgen, dat geen enkele dame aan het hof met u zal kun nen wedijveren, op welke wijze ook. De koningin en de prinsessen zullen bleek van spijt worden, als zij uw juweelen zien de diamanten van mevrouw Cla rendon!' Hij sprak met zooveel ernst en scheen zoo volkomen onbewust van eenige te genwerping aan mijn kant te zijn, dat ik mij niet weerhouden kon te lachen. Welk een denkbeeld, te trouwen met die verschrompelde, gerimpelde figuur, meer een geraamte dan een man gelijk, een wezen, dat er uitzag alsof het van zijn kindsheid af met sovereigns en goud stukken was gevoed geworden! Een man, die mij waarschynlyk den kleed schuier of eenig ander voorwerp naar het hoofd zou werpen, zoodra hy ge wend was aan zijn bruid! Ik was zeer geneigd om het voorbeeld der burcht vrouw uit het Schotsche lied te volgen; en, een diepe neiging makende, bedankte ik hem voor de eer die hij mü wilde aan doen, er bij voegende, dat ik genood zaakt was zijn aanbod af te wijzen. „Ik ben niet gewoon weigeringen te ontvangen", gromde hy, terwijl zijn ge laat purperrood werd: „gij kunt zoo on zinnig niet zijn om te weigeren, waar ne gen-tienden der Londensche dames naar zouden opspringen! Mr Perren, gij zijt niet romanesk, veronderstel ikgij weet wat er in de wereld te koop is; oefen gij dus uw invloed uit op dit dwaze jonge meisje, dat lichtzinnig een kanS vergooit, zooals haar nimmer meer zal worden aangeboden; overtuigt gij haar, dat zij verstandig moet zijn." „Neem mij niet kwalijk, kolonel," ant woordde mijn oom, „maar ik vind haar weigering zeer verstandig. Een dergelijk huwelijk zou bepaald ongerijmd wezen, zelfs indien er geen verhinderingen be stonden!" „En waarom ongerymd, mynheer? vroeg mijn neef, op zulk een barschen toon, dat mr Perren bijna van schrik om ver tuimelde. Hij liet zich evenwel niet van zyn stuk brengen. „Om het enorm groote verschil van leeftijdgij' zijt oud genoeg om de groot vader van mijn Chrystie te kunnen we zen; buitendien" „En wat zijt gij dan, gij oude dwaas, dat zou ik wel eens willen weten Gij' zijt zeker nog een tiental jaren ouder dan ik ben". „Ik ontken mijn hoogen leeftijd geens zins. Waarschynlyk tel ik tien of twaalf jaren meer dan gy. Maar ik maak ook geen aanspraak op de hand van een acht tienjarige jonge dame. Ik zou miss Tyn- dale's grootvader kunnen wezen, maar zij is zoo goed om my de liefde eener dochter te willen schenken". „Dat verwenschte verschil in leeftijd!" bulderde de onstuimige Oosterling. „Wat beteekent eenig verschil, als het aan de zijde van den echtgenoot is, zeg? Wat zijn veertig of vijftig jaren onderscheid tusschen man en vrouw, als de huwelijks voorwaarden alles zijn wat men wen- schen kan De jonge meisjes komen juist naa»- Indië om een rijk huwelijk te doen en dan letten zij niet op leeftijd en der- gelijken onzin. Denk aan het spreek woord, miss Chrystie: beter is het de liefde eens grijsaards, dan harde woor den van een jongeling te ontvangen!" „Maar neef, al had ik ooit kunnen be sluiten tot een huwelijk uit berekening, thans zeker niet, daar ik nu reeds met een ander persoon geëngageerd ben". „Ik zal hem afkoopen!" „Dank voor uw vriendelijk aanbod; maar het is mij aangenamer als hij niet afgekocht wordt. Ik heb hem lief en ik wensch met hem in het huwelyk te tre den". „Liefde bah, onzin dwaasheid!" „Hebt gy' uw vrouw dan niet lief ge had, kolonel Clarendon?" Zijn gelaat veranderde eenigszins en hy gaf geen antwoord. Na eenige minu ten stilzwygens zeide hij: „Dus wilt gy my niet hebben, nicht Chrystabel? Bedenk wèl wat ge zegt, want dit is myn laatste vraag". „Neen neef, ik wil u niet hebben, want ik bemin James Lascelles, en zelfs wan neer hij niet bestond, zou ik u nooit kun nen beminnen, gelijk een vrouw haar echtgenoot liefheeft. Het spijt mij zeer, dat ik u ongenoegen geef, maar ik kan u niet anders antwoorden". „Gij hebt mij verleden week niet ver haald, dat gij zoudt trouwen. Gij hebt mij toen niets van uw verloofde gezegd. Vrouwen schijnen nooit oprecht te kun nen zyn". „Ik kon u toen niets verhalen, omdat er toen nog geen verloving bestond tus schen Mr Lascelles en mij". Hierop deelde ik hem nauwkeurig alles mede. Ik was besloten, dat hij ten minste één oprechte vrouw zou leeren kennen. „Ik wenschte, dat ik dien jongen man had ontmoet!" bromde hij. „Hij' is na- tuurlyk doodarm?" „Dat is hy volstrekt niet, ofschoon gij hem wellicht arm zult vinden Wy zyn toch beiden tevreden met ons lot, en be klagen ons niet dat wij' niet ryk zijn". „Gy zyt een paar groote dwazen! Te moeten dénken, dat gij woont in zulk een hol als dit is, en weigert aan het hoofd mijner huishouding te staan! Zult gij uw huishouden hier opzetten, of gaat gy een ander dergelijk hol betrekken?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2