Gemengd Nieuws. Marktberichten Radioprogramma. De zwerftochten van Kees. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. De heer Ruissen vindt het jammer, dat deze vuile, oude sloot moet blijver, lig gen en dat de verbetering afstuit op den onwil van één man, n.l. den tegenwoor- digen eigenaar. Op het verzoek wordt afwyzend be schikt. Verder stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken op een verzoek van B. C. van der Maale tot opheffing van het bouwverbod op een strook grond bij zijn woning. De voorzitter zegt, dat adres sant van dit bouwverbod op de hoogte was, toen hij den grond kocht. Gedep. Staten dringen aan op een uitbreidings plan en aangezien het thans nog niet bekend is hoe dat plan zich zal ontwik kelen is het niet wenschelijk dit bouw verbod op te heffen. De heer Ruissen is van meening dat het bouwverbod geen zin heeft en geeft in overweging adressant uitbreiding van zijn perceel niet onmogelijk te maken. Spr. wenscht deze zaak aan te houden. Dit voorstel wordt niet ondersteund. Af wijzend wordt beschikt. Aangeboden wordt de begrooting van het burgerlijk armbestuur over 1940. Thans komt aan de orde de vaststel ling der gemeente-begrooting voor 1940. Namens de commissie van onderzoek wordt door den heer Ruissen rapport uitgebracht. De commissie heeft de be grooting in haar geheel behoorlijk kun nen onderzoeken in tegenstelling met vroeger, toen tal van punten door een raadslid niet mochten worden aange roerd en menig terrein voor hem verbo den was. In het rapport wordt o.a. opgemerkt, dat het onbillijk is, dat thans by het leg gen van trottoirs, stoepen enz. moet wor den betaald, terwijl dat vroeger niet het geval was. Door een der commissiele den wordt voorgestaan de heffing van opcenten op de personeele belasting pro gressief te maken. De commissie ver zoekt B. en W. hiernaar een onderzoek in te stellen. Verder wordt voorgesteld den post „straatverlichting" met f 100 te verhoogen. Ten aanzien van verbete ring van de Dorpsstraat, wordt door een der leden de voorkeur gegeven aan ver betering van de geheele Dorpsstraat, waarmede een bedrag van f 4000 ge moeid zou zijn, te bestrjden uit een geld- leening. Met de plannen tot het bouwen van een kluis en tot het aanschaffen van een motorbrandspuit kan de commissie zich eenparig vereenigen. Het plan tot verbetering der straat bij L. Linden- bergh wordt niet urgent geacht. Deze gelden waren aan te wenden voor verbe tering der Dorpsstraat. Ten aanzien van het beschikbaar stellen van gelden voor betegeling van het schoolplein der bijz. school wordt door een lid opgemerkt, dat de opvatting van B. en W. hem niet con sequent voorkomt, aangezien bij de open bare school zand op de speelplaats is ge bracht. De voorzitter zegt, dat in 1938 een zui nig beheer is gevoerd. Daarom kunnen we ons nu gemakkelijker bewegen. Ten aanzien van de recognities voor stoepen, enz. zegt spr. dat hij daarin geen onbil lijkheid ziet. In verband met een toe te passen pro gressie op de personeele belasting deelt de voorzitter mede, dat B. en W. dit niet wenschelijk achten. Spr. denkt, dat deze belasting dan eerder minder dan meer zal opbrengen. Deze zaak zal echter nog nader worden onderzocht. Wat de straat verlichting betreft, zal een lantaarn wor den geplaatst bij den heer Joh. Wisse. B. en W. staan afwijzend tegenover verhoo ging van dezen post met f 100. Voor het onderhoud van de Dorps straat kan niet geleend worden. Gedeel telijke verbetering is uitvoerbaar. Ver breeding van de Dorpsstraat bij Linden- bergh wenschen B. en W. uit te stellen. Wat de betegeling van het schoolplein der bijz. school betreft, staan B. en W. nog steeds op het standpunt dat zand beter is. Het schoolbestuur wenscht ech ter tegels. De heer Ruissen vraagt hoe het komt, dat de ambtswoning van den burgemees ter zooveel geld kost. Vroeger leverde die woning geld op voor de gemeente. Later is dat echter anders geworden. De voorz. zegt, dat deze woning noo- dig geschilderd moest worden. Met betrekking tot de straatverlich ting zegt de heer Ruissen, dat men in Wemeldinge op dit punt wel zeer achter lijk is. De verlichting is nergens zoo slecht als hier. De heer de Jonge acht den post voor luchtbescherming veel te laag. De heer Lindenbergh wenscht den post voor betegeling af te voeren. Spr. is var. meening, dat de bijz. school te hooge eischen stelt. De voorz. zegt, dat blijkens verschil lende uitspraken van de regeering het schoolbestuur dit verzoek kan doen. De heer de Jonge wil dezen post schrappen, wanneer de openbare school niet gelijk wordt behandeld. De voorz. merkt op, dat niet gezegd kan worden dat de bijzondere school wordt bevoordeeld. Het hoofd der open bare school gaf de voorkeur aan zand. Ten aanzien van de straatverbetering wordt door den heer de Jonge nog ge protesteerd tegen het lapwerk, dat hier altijd wordt uitgevoerd. Het is nu de tijd om de geheele Dorpsstraat te ver beteren. De heer Ruissen spreekt zijn af keuring uit over de Dorpsstraat. Hierna wordt de begrooting aangeno men. De heer Ruissen verklaart tegen deze begrooting in haar geheel te stemmen, terwijl de heeren de Jonge en Linden- bergu stemmen tegen den post voor be tegeling van het schoolplein. Besloten wordt een geldleening aan te gaan groot f 2500 voor het bouwen van een kluis, het aanschaffen van een mo torbrandspuit en het betegelen van het schoolplein. Het voorstel tot verhooging der jaar wedde van den gemeentewerkman wordt met alg. st. aangenomen, evenals het voorstel tot het uittrekken van een post voor jaarwedde van een tweeden ambte naar ter secretarie. Vastgesteld worden de kosten per leer ling van de openbare school voor 1940 en 1938. Besloten wordt aan Gedep. Staten ont heffing te vragen, van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichame lijke oefening op de openbare school voor 1940. Vastgesteld wordt de vierjaarlijksche afrekening 19341937 voor de bijz. school. Er is door het schoolbestuur over dat tijdvak f 1074,58 meer uitgege ven dan aan vergoeding is uitbetaald. Dit meerdere bedrag blyft voor rekening van het schoolbestuur. Vastgesteld wordt de gemeenschappe lijke regeling voor het bouw- en wo ningtoezicht, Besloten wordt samen met andere ge meenten aan Ged. St. te verzoeken te bevorderen, dat ruilverkaveling wordt toegepast voor de Yerseksche Moer. Op een vraag van dhr de Jonge ant woordt de Voorzitter, dat dit voor de gemeente niets kost. By de rondvraag informeert dhr de Jonge naar de invoering van de 8ste tariefklasse voor de bouwvak- en transportarbeiders en naar het gratis beschikbaar stellen van gasmaskers voor on- en minvermogenden. De heer Ruissen informeert naar eventueele plannen tot het maken van een verordening teneinde het stilstaan op hoeken van straten tegen te gaan. Yerseke. Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de Raad. Medegedeeld wordt dat een kasgeldleening is gesloten met de N. V. Waterleiding-Mij. Zuid-Be veland, groot f 25.000, rentende 3 pet. Gemeenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht wordt z. h. st. aangeno men. Bij de begrooting 1940 Burg. Armbe stuur vraagt dhr C. de Visser of het ge- wenscht is, dat sommige voedingsmidde len zoo goedkoop (2e soort) worden aan geschaft. Dhr G. Daane antwoordt, dat altijd le klas voedingsmiddelen worden aange kocht. Bij iederen maaltijd wordt iets bij gegeven, kaas, koek of worst. Dhr Koppe aéht het niet juist dat de post voedingsmiddelen lager geraamd wordt. Dit is met het oog op den tegen- woordigen crisistijd niet verantwoord. De voorz. merkt op dat de begrooting feitelijk van voor den oorlog dateert. Natuurlijk zal de voeding prima blijven. Verder vraagt dhr Koppe of de post a f 500 voor bijzondere nooden, die eigen lijk moest dienen tot ondersteuning van kleine middenstanders (bedrijfskapitaal) wel recht van bestaan heeft. Immers de gemeente heeft ruim f 6000 subsidie en is het dan wel goed om daarvan f 500 voor het bovengenoemde doel beschik baar te stellen. De voorzitter antwoordt, dat het van groot belang is dat het fonds bijzondere nooden een kleine subsidie vraagt aan het Burg. Armbestuur. Het bestuur kan dikwijls de zaken van die kleine zelfstandigen beter beoordeelen dan menig ander. De begrooting wordt aangenomen. Vóór de behandeling der gemeentebe- grooting spreekt dhr Koppe zijn voldoe ning uit over het feit, dat nu weer een anti revolutionair wethouder is gewor den van onze gemeente. Het salaris van den gemeente-ambte naar, tevens waarn. secretaris, wordt met f 200 verhoogd. (Een vorige maal is deze post verworpen.) Tegen dhr Daane. Bij den post brandweer vraagt dhr Koppe naar de brandweermiddelen. De voorzitter antwoordt, dat het brandweer wezen in 't algemeen voor onze gemeente berust op de waterleiding. Verder heb ben we een motorbrandspuit en een re serve-handspuit, niet heelemaal modern, maar uitstekend watergevend. Als het er op aankwam zouden we vijf branden ge lijk kunnen blusschen. Bovendien hebben we 15 brandblusschers, voor iedere wijk dienst een. Wellicht ware het wensche lijk emmerspuiten aan te schaffen. De toestand van ouze financiën laat niet toe dure brandbluschmiddelen aan te schaffen. De heer Hirdes is dankbaar voor den post van vijf honderd gulden (middelen van openbaar vervoer). De voorzitter merkt op, dat de autobus-ondernemer nog een extra dienst heeft ingelascht. Dhr Visser zou gaarne zien, dat de eer ste auto naar het station beter kenbaar was. Een verlicht bordje ware in den winter wel gewenscht. Bij' de betreffende post: kostwinners vergoeding zag dhr Koppe gaarne eenige openbaarheid gegeven aan de te gebrui ken normen voor deze uitkeering. De voorzitter zou dit gaarne doen, maar dat is zeer ingewikkeld. De uitkeering wordt voorgesteld door ons. Middelburg, dat de zaak controleert, heeft weer andere opvattingen, terwijl Den Haag wéér an ders oordeelt. Dhr Koppe vraagt voor onze gemobiliseerden er uit te halen wat er uit te halen is. De post subsidie burgerwacht, sedert jaren door de S. D. A. P. bestreden, wordt zonder stemming aangenomen. De post schrijfloonen, verleden jaar pro memorie, is dit jaar gebracht op f 800, als tegemoetkoming aan de volon tairs. Hoe snel groeien olifanten? In het voorjaar van 1031 kwamen in het Bollabrunn- dierenpark te München, drie jonge Afrikaansche olifanten aan, die in Centraal-Afrika, ten zuiden van het Tchaad- meer, gevangen waren. Naar schatting waren het 8 tot 8 maanden oude dieren, een mannetje en twee vrouwtjes olifanten. Zij waren 80 centi meter groot, toen zij na een lange reis in Hellabrun uit geladen werden. Na verloop van één jaar hadden zij reeds een grootte van 1.20 meter en na twee jaar een grootte van 1.50 meter be reikt. Tot dit tijdstip waren de twee vrouwtjesolifanten gelijkmatig met het manne tje opgegroeid, nu echter nam het mannetje een voorsprong. In 1934, dus na drie jaar, had de mannetjes-olifant de twee metergrens al overschreden. 319. Na vele bezwaren van hun kant, en na veel overredingstalent van den geleerde, werd eindelijk toestemming verleend, en var der had een lang en ernstig onderhoud met Kees, wien hij vroeg of hij er wat voor voel de mee te gaan. 320. Nu, dat wilde Kees zeker wel. De ex peditie was zeer zorgvuldig voorbereid en een groote massa bagage zou worden meege voerd. Dagen lang was Kees met vaders hulp bezig met het voorbereiden voor dezen moei lijken tocht, waaraan echter toch ook bij zondere verwachtingen verbonden waren. De verdere begrooting wordt in haar geheel aangenomen. De geheele behan deling is in een klein uur afgeloopen. De straatbelasting is verhoogd. De opcenten gemeentefondsbelasting zijn ge lijk gebleven. Dhr Daane klaagt, evenals voorgaande malen, over de ergerlijke toestanden aan het einde Emmastraat. De voorzitter meende, dat de toestand daar voldoende verbeterd was, maar hij zal persoonlyk de zaak gaan opnemen. Verder bespreekt dhr Daane de grond boringen voor den aanleg van de nieuwe haven. Geschiedt die slechts op één punt in den Burenpolder of op meer plaatsen? De voorzitter zegt dit te zullen over laten aan den ingenieur. Wanneer, zoo vraagt verder dhr Daane, zal de verbe tering van de Kaaistraat plaats hebben? De voorzitter heeft verleden week nog een bespreking gehad met dhr Verweys zonder dat eenig succes is bereikt. Hij kan niet adviseeren over te gaan tot ont eigeningsprocedure. Z.i. moet dit vraag stuk langs minnelijke schikking worden opgelost. Dhr v. d. Endt informeerde of er nog kans bestaat, dat de gedupeerden bij de pannensteun nog kunnen geholpen wor den, waarover de voorzitter geen inlich tingen kan geven. Is het niet gewenscht, dat de moerbeienboomen bij Vrederust opgeruimd worden? vraagt dhr Van der Endt en daar meer noodige landbouw producten worden geteeld De voorzitter meent, dat de moerbezieboomen nog geen weggegooid geld beteekenen. Als de oor log voortduurt zal wellicht pas de betee- kenis daarvan worden begrepen. N.- én St Joosland. Dinsdagavond had alhier de opening plaats van het lokaal voor ontspanning en ontwikkeling voor de militairen. Groot is de verandering, die de voormalige bergplaats van land- bouwartikelen van dhr Kuzee had onder gaan. De inrichting is zóó mooi, dat de commandant gewaagde van „het mooi ste lokaal op Walcheren". D.e voorzitter van het comité voor O. en O., dhr C. A. Polderdijk, opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den commandant van de Marinetroepen, tot den burgemeester en tot den com mandant van de Marinetroepen alhier. Vervolgens werd door den eere-voorzit- ter het woord gevoerd. Hij bracht hulde en dank aan de ingezetenen, die door hun milde gaven het comité in de gelegenheid hebben gesteld den militairen een echt gezellig thuis te verschaffen. De militai ren, die hun medewerking hebben ver leend om het lokaal zoo mooi en doelma tig mogelijk in te richten, bracht hij ook dank. le luit. Goud betuigde dank voor alles wat in het belang van de militairen is gedaan. De militairen overhandigde hij een klein geschenk van het comité, voor hun arbeid daaraan besteed. Ook de ge meenteveldwachter kreeg een stoffelijk bewijs van waardeering voor het inza melen der gelden, waarvoor hij veel vrij en tijd heeft opgeofferd. De commandant betuigde ook zijn dank aan den eigenaar van het lokaal, voor de wijze waarop hij dit heeft beschikbaar gesteld. Hij besloot met een driewerf hoera voor de ingeze tenen dezer gemeente, waar de aanwezige militairen gaarne mee instemden. Daarna werd aangevangen met de uit voering van het uitgebreide feestpro gramma. Achtereenvolgens werden ten beste gegeven zang, declamatie, muziek, acrobatiek enz. In de pauze werden ververschingen aangeboden. Na afloop heeft de commandant een woord van hartelijken dank uitgesproken voor het door de militairen ten gehoore gebrachte en niet het minst de muzikan ten voor hun onvermoeiden ijver. Kortgene. In de polders rond Kats en Kolijnsplaat zitten hier en daar nog veel aardappels in den grond. Voornamelijk rond Kats is dit het geval. Een zoo late rooiing van het product is de laatste ja ren niet voorgekomen. Door de vele re gens ligt dit werk nu geheel stil. Als oorzaak van de late rooiing kan men o.a. noemen de grootte van de beteelde oppervlakte en de mobilisatie, die vele arbeiders wegriep. Vele vrouwen hebben een goed loon kunnen verdienen. De collecte voor de vereen. „Werk verschaffing aan hulpbehoevende blin den", gevestigd Plantage Middellaan, Amsterdam, heeft alhier f 29.90 opge bracht. (Belangeloos bericht.) NEDERLANDSCHE SCHEPEN VERMIST. Het is ruim 4 weken geleden, dat de Nederlandsche kustvaarder „Tegri", me tende 400 ton, afkomstig uit Gasselter- nijeveen, met een lading vertrokken is uit een Zweedsche haven. Er bevonden zich zeven personen aan boord. Sedert het vertrek van het schip heeft men niets meer van schip of bemanning ver nomen. Men verkeert dan ook in ern stige ongerustheid over het lot van de Tegri. Sedert 19 October heeft men niets meer vernomen van het vrachtschip „Onderneming" van den Hoogeveen- schen motorbeurtdienst te Amsterdam, welk schip met een lading suiker van Rotterdam op weg naar Leeuwarden, op dien datum het laatst gezien is in de Oranjesluizen. Aan boord bevinden zich de schipper G. Bruisslot en zijn gezin en een knecht; het schip is 188 ton groot. Een Belgisch notaris naar Nederland gevlucht? Het „Vad." meldt, dat een bekend no taris uit Brugge en Knokke, R. S., sinds enkele dagen spoorloos is verdwenen met achterlating van een tekort ten be drage van ruim 5 millioen francs. Vrij algemeen wordt verondersteld dat hij de wyk naar Nederland heeft genomen. Kinderverlamming. Nadat zich bij den heer S., wonende op Terschelling, verschijnselen van kinder verlamming hadden voorgedaan, zijn daar geen verdere gevallen geconsta teerd. De heer S. is evenwel in het zieken huis te Leeuwarden overleden. Tragische dood van toevallijder. Gisteren is te Utrecht een 41-jarige toevallijder ver moedelijk het slachtoffer geworden van zijn ziekte. Hy reed op zijn fiets langs de Vecht en is daar plotseling ingere den. De politie was spoedig ter plaatse en haalde den drenkeling op den wal. De levensgeesten waren evenwel reeds geweken. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Groentenveiling van Woensdag 25 Oct. Rentegevers 16, Dubb. Princesseboonen 5.5015, Wagenaarsboonen 9.50, Gele Boonen 3, Roodekool 24.50, Groene Savoyekool 4:507, Wittekool 12, Boerekool 0.70, Prei 2.503.50, Rapen 2, Spinazie 1015, Spruiten 7-18, Sja lotten 2.50, Uien 0.601.50, Veldsla 10, Breekpeen 12.50, Aardappels 14, id. Drielingen 11.50, alles per 100 kg.; Rammenas 1, Rapen 55.50, Wortelen 45, alles per 100 bos; Andijvie (breed- blad 0.351.70, Andijvie (krul) 0.30— 1.60, Bloemkool 2.5012, Kropsla 1.40 1.70, Knolselderij 2.503, alles per 100 stuks. Diversen: Blauwe Druiven 1520, Tomaten 1517, Frambozen 24, alles per 100 kg. KAPELLE, 25 Oct. 1939. Groote veiling: Zure Kroetappels 1.20, per 100 kg. Kleine veiling: Transparente de Cron- cels 411, Mancks Codlin 311, Cox's Orange Pippin 431, Allington Pippin 1523, Jonathan 610, Goudreinetten 316, Fransche Reinetten 3—6, Sterap pels 412, Bellefleurs 27.5, Dubbele Bellefleurs 25, Groninger Kroon 2 6, Notarisappels 25, Present van Lun- teren 36, Court Pendu 15, Bram- ley's Seedling 24, Jacq. Lebel 24, Rembour Mortier 2—3, Lemoenappel 3 8, Bismarck 23, Pomme d'Orange 26, Ermgaard 27, Campagnezoet 2 5, Hollands Zoet 1—4, Tuinzoet 36, Gelders Zoet 34, Doyenné du Cornice 721, Conference 10, Legipont 14, Nouveau Poiteau 27, Comtesse de Pa ris 210, Zwyndrechtsche Wijnpeer 4 12, Spaansche Wijnpeer 47, Jodenpe- ren 26, Emile d'Heyst 310, Le Curé 23, Le Lectier 35.5, Karbonkelperen 58, B. Clairgeau 716, B. Alexander Lucas 512, B. Diel 48, Pondsperen 1—3, Saint Remy 13, Gieser Wilde man 29, Kleiperen 15, Souvenir de Vacheur 24, Brederode 9, Frambozen 2341, Bramen 2836, Mispels 46, Blauwe Druiven 1223, Dubb. Princes seboonen zonder draad 510, Prei 2— 3, Sav.kool 4, Tomaten 10, ajuin stek 0.60 Bloemkool 311, -Bospeen 23, Andy- vie 1.20, Knolseldery 1.002.10, Roo dekool 2.10—2.30, Wittekool 1.00—2.20, Noten 71—82. THOLEN, 25 Oct. Veilingsvereen. „De Eendracht". Fruitveiling. Gieser Wilde man 581.03, Kleipeer 2360, St. Re my 1937, Pondspeer 31, Louwtjes 30, Nouveau Poiteau 31, B. Clairgeau 39, Goudreinetten 301.40, Zure Bellefleur f3470, Sterappel 4074, Present van Lunteren 3045, Ribbeling 58—61, Zoe- 'te Ganzevellen 5084, Campagnezoet 29 62, Ermgaard 3180, Grauwzoet 26 84, Pardijszuur 20—49, Mispels 56, alles per 10 kg. Uienveiling van 25 Oct. Rijnsburger Grove 3.01, Gewone 3.273.34, Drielin gen 1.64, Picklers 4.50. Alles per 100 kg. Handel williger, prijzen vaster. Vrijdag 27 Oct. 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. Algem. Program,, verzorgd door de KRO. 8.00 Bor. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Bijb. causerie. 12.00 Ber. 12.15 Paul Wijnappel's strijkensemble (12.451.10 Ber. ANP en gram. 1.301.40 Gram.). 2.00 Orgel en Gram. 3.00 Gram. 3.15 KRO-or- kest (4.00—4.15 Gram.). 5.00 Gram. 5.15 KRO-Melod. en solist (6.008.15 Gram.). 7.00 Ber. 7.15 Causerie „De internat, ar beidsmarkt in oorlogstijd". 7.35 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-orkest en de KRO- Boys. 9.15 Gram. 9.35 Radiotooneel. 10.05 Het Rococo-octet. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Gram. 10.45 Bertus van Dinteren's orkest. 11.05—12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 VARA. 1000 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA, 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Ber. ANP, Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Piano. 10 50 Declam. 11.10 Gram. 11.20 Orgel. 12.00 De Palladians. 12.45 Ber. ANP, Gram. 1.15 A'VRO-Amusements- orkest (opn.). 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Het Lyra-Trio. 2.45 Disco-Variété. 3.30— 4.00 AVRO-orkest. 4.05 Gram. met toel. 4.35 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.00 De Ramblers. 6.30 Letterk. overz. 6.50 Gram. 7.00 Orgel en zang. 7.18 Ber. ANP. 7.30 Causerie „De kans". Hier na: Ber. 7.35 Cyclus „De boeken van den Bijbel (VII)". 8.00 Het Rosa Spier-kwin- tet. 8.30 Cyclus „Het ontwaken van het platteland (II). 9.00 Vraag en antwoord. 9.15 Fragmenten uit de operette „Ein Wal- zertraum". 10.15 Puzzle-uitz. 10.30 Gram. 10.40 Avondw. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Jazz- muz. (gr. pi.). 11.4012.00 Hammond orgel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7 uur te Vlissingen: weer: regenbuien; wind: matig N.-N.W.temperatuur 5; minimum hedennacht 9; neerslag afge loopen etmaal 26. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwaar bewolkt met opklaringen, enkele buien vooral in de kuststrook, weinig verandering in temperatuur, matige tot krachtige N. tot N.O. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 758. Licht op voor fietserti Vrjjdag 5 u. 24 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6