Vrijw. Landstorm Motordienst. Belangen van den Middenstand. ROL oenccst ze vlu9 Kerknieuws Onderwijs Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws Opschorting ontslag dienstplichtigen. Telegrammen. BVingerkloven MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. GEEN TFLEF0NISCHE VERBINDING MET DUITSCHLAND. BINNENKORT DE EERSTE 1000 MAN NAAR HUIS. Voor eenige weken konden we berich ten, zegt „De Maasbode", dat de Minis ter'van Defensie had bepaald, dat dege nen, die, in de overtuiging, dat zij bij mo bilisatie niet zouden worden opgeroepen, een vrijwillige verbintenis bij het leger hadden aangegaan, op hun verzoek naar huis gezonden zouden kunnen worden. In verband met deze beschikking zouden binnen afzienbaren tijd 4000 van de 6000 opgeroepenen bij den Vrij willigen Land storm Motordienst met verlof kunnen vertrekken. Daar er op het oogenblik van het naar huis zenden van gemobiliseerden nog niet veel is gemerkt, vraagt men zich af, of er misschien een kink in de kabel is ge komen. Ter geruststelling van de betrokkenen kunnen we mededeelen, dat dit niet het geval is. Maar de uitvoering van de be schikking van den minister heeft nog al wat voeten in de aarde gehad. Degenen, die met verlof naar huis ge zonden worden, moeten eerst vervangen worden door geschikte motorrijders, die gerecruteerd worden uit bij den troep aanwezige krachten. Die krachten nu moeten eerst worden opgespoord, vervol gens moeten ze een proef afleggen om te bewjjzen, dat ze voor hun nieuwe taak berekend zijn en tenslotte hebben ze nog een speciale opleiding moeten volgen van enkele weken. Men is nu zoo ver, dat de eerste groep vervangers voldoende is afgericht. Zij zullen de plaatsen innemen van de eer ste 1000 vrijwilligers bij den Landstorm Motordienst, die than3 binnen zeer kor ten tijd naar huis zullen worden gezon den. Men zal regelmatig voortgaan met het kweeken van geoefende menschen, die de overige 3000 vrijwilligers bij' den Land storm Motordienst die nog op verlof zit ten te wachten, zullen vervangen. X»oos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De vrouw werkte de laatste weken te Schoondijke bij het aardappel rooien en fietste eiken morgen van Oostburg naar Schoondijke. Vermoedelijk is zij gister morgen door P. opgewacht en met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen. Half versuft is zij toen waarschijnlijk nog voortgestrompeld en in een ondiepe sloot geraakt. Zij heeft nog kans gezien op het droge te komen, maar zij moet toen opnieuw zijn geslagen en weer in de sloot gevallen zijn, waar zij met het gezicht in de modder is blijven liggen. Arbeiders die zich naar het land bega ven, vonden de vrouw. Direct werden de burgemeester en de rijks- en gemeente politie gewaarschuwd, die onmiddellijk een onderzoek instelden. De man was echter niet te vinden. Weldra bleek, dat hij zich had begeven naar een schuur van den landbouwer J. M. waar hij zijn materiaal opborg en dat hij zich door ophanging van het leven had beroofd. Stand' der werkloosheid. De stand der werkloosheid in het dis trict der Arbeidsbeurs te Middelburg per 30 September is Middelburg 491 (551), Vlissingen 405 (354), Aagtekerke 0 (0), Arnemuidien 67 (98), Baarland 0 (3), Biggekerke 0 (0), Borssele 0 -'(4), Brouwershaven 0 (0), Bruinisse 20 (38), Burgh 0 (0), Colijns- plaat 0 (0), Domburg 8 (6), Driewegen 0 (1), Dreiscihor 0 (0), Duivendijke 0 (0), Eikerzee 0 (0), Ellemeet 0 (0), Elle- woutsdijk 0 (0), Goes 63 (47), 's-Graven- polder 1 (0), Grijpskerke 0 (0), Haam stede 0 (10), 's-Heer Abtskerke 0 (2), 's-Heer Arendskerke 1 (4), 's-Heeren'hoek 0 (2), Heinkensizand 0 (0), Hoedekens- kerke 1 (1), Yerseke 13 (47), Kapelle 0 (0), Kats 0 (2), Kattendijke 0 (0), Kerk- werwe 0 (0), Kloetinge 1 (3), Kortgene 0 (0), Koudekerke 11 (14), 'Krabbendijke 0 (0), Kruiningen 5 (19), Meliskerke 0 (0), Nieuwer/kerk 0 (0), Nieuwland 0 (0), Nisse 0 (0), Nooddgouwe 0 (0), Noord- welle 0 (1), Oosterland 0 (0), Oostka- pelle 3 (1), Oudelande O (0), Ouwerkerk 0 (3), Ovezand 0 (5), Renesse 0 (1), Ril- land-Bath 0 '(0), Ritthem 1 '(1), Sohore 0 (2), Serooskerke (W.) 0 (0), S'eroos- kerike (S.) 0 (0), St. Laurens1 2 (2), Sou burg 52 (68), Veere 1 '(1), Vrouwenpol der 0 (0), Waarde 3 (6), Wemeldinge 1 (1), Westkapelle 22 (37), Wissenkerke 0 (0), Wolphaartsdijk 0 (0), Zierikzee 18 (105), Zonnemaire 0 (0), Zoutelande 0 (0). Totaal stonden per 30 September 1189 personen als werkzoekenden inge schreven tegen 1440 per 31 Augustus '39. DE BURGEMEESTER BEZOEKT HET GASTHUIS. Woensdagmiddag bracht Ide burgemees- ter, vergezeld van 'zijn echtgenoot© en dochter een bezoek aan 'het Gasthuis. Bij het binnenkomen bood Louise Berdenis van Berlekom, kleindochter van den voor zitter, aan mevrouw de Bordes bloemen aan. In de regentenkamer verwelkomde de voorzitter, de 'heer W. Berdenis van Berlekom, de gasten, waarna hij een kort overzicht gaf van de historie en de huidige positie van het Gasthuis. De geneesheer-directeur Dr L. J. H Brongers gaf een uiteenzetting van den bouw en de inrichting. Nadat de burgemeester dank had ge bracht voor de uitnoodiging, werd een rondgang door het gebouw gemaakt, waaihij de gasten blijken van groote be langstelling gaven in alles wat werd ge toond. VOOR ONZE MILITAIREN. Dinsdagavond organiseerde „Pro Rege" haar tweede avond in dit najaar voor onze militairen. Nu voor de jongelui van de S.D.O.A. Het programma bestond uit voordracht, zang, muziek van „Juliana", tractie. De bovenzaal van het tehuis in de Nieuwstraat was tjokvol. Blikseminslag. Tijdens het kort, doch hevig onweer, dat gisternacht 'bóven de stad woedlde, is de bliksem ingeslagen in den St. Jacobs- toren, waardoor de zekeringen van de electrisohe installatie voor 'het opwinden van bet uurwerk werden versplinterd. Gistermorgen is een en ander weer her steld. Brandweer-demonstratie. Gistermiddag bald de burgemeester de raadsleden uitgenoodigd een oefening bij te wonen met de nieuwe auto-brandspuit. Oim' drie uur reed de auto-spuit met een achttal spuitgasten bemand, voor 'het stadhuis, waar de raadsleden 'gelegen heid kregen het mooie voertuig te bezich tigen. Vervolgens ging imen onder geleilde van den 'burgemeester naar den West singel, waar gedemonstreerd werd wat de nieuwe spuit kan presteeren. Appels gestoleni. Bij de politie werd door den landbou wer Q. Trimpe alhier, aangifte gedaan, dat des nachts uit zijn boomgaard aan den 's-Heer Hendrikskinlderendijik, van een partij daar gereed liggende bellefleu ren en goudreinetten, ongeveer 100 kg. gestolen is. Yerseke, Waar thans te Londen tus- sohen de Nederlandsche en Engelsche re geering onderhandelingen worden ge voerd inzake de handelsbelemmeringen heeft het bestuur van de Vebo er bij de Ndderlandsche Visscherij Centrale op aangedrongen te trachten te bereiken, dat wederom Zeeuwsohe oesters in Engeland worden toegelaten. Het is te hopen, dat een dergelijk pogen succes moge hebben. De prijs der oesters is reeds met 1/3 gedaald. Krabbendijke. In de vergadering van de Ar ja-club „Adeldom Verplicht" hield dhr M. Meeuwsen een inleiding over het eerste geldeelte 'van Art. 12 van bet A.R. program inzake bet recht der belastingen. Dhr P. Smallegange 'hield den politieken rondblik over de verloopen maand. Oosfkapelle. "Woensdagavond werd al- bier het derde C'hr. Militair Tehuis ge opend voor de militairen. Dit Tehuis is ingericht in Ide voormalige schilderwerk- plaats van mej. 'v. d. Hoven. Aangezien de burgemeester bericht van verhindering had gezonden, werd dit Tehuis geopend door den penningmeester van het Comité Dis Don. Deze verwelkomde de Bataljons commandant, de verdere aanwezige offi cieren, de comitéleden en de militairen. Spr. Idankt allen, die hebben medegewerkt om dit Tehuis tot stand te brengen en hoopt dat allen dit als bun Tehuis zullen beschouwen. De bataljonscommandant dankte namens de manschappen 't comi té voor alles wat bet heeft verricht en siprak er zijn blijdschap over uit, dat de burgerij van Oostkapelle zooveel voor de inrichting en instandhouding van de Milit. Tehuizen doet. Daarna werd aan allen een kop koffie aangeboden, waarna de avond verder ge zellig werd doorgebracht. In het seizoen 1939 hebben hier 1072 personen gedurende langeren of 'karteren tijd als badgasten vertoefd. Ritilhem. Gemeenteraad. Woens dagmiddag vergaderde de Raad. Aan de orde kwam de benoeming van een ge meente-ontvanger. Door Gedep. 'Staten was medegedeeld, dat geen cumulatie van deze betrekking met die van een andere gemeente werd overwogen, zoodat de Raad thans tot benoeming kon overgaan. De door B. en W. ingediende aanbeveling luidde: 1. J. de Visser, wethouder en kas sier der Coöp. Boerenleenbank, alhier; 2. P. Barentsen. Met algem. stemmen werd benoemd de beer J. /de Visser met ingang van 1 November a.s. De beer de Visser dankt voor 'het in hem gestelde vertrouwen en aanvaardt de hem aangeboden betrekking, waarna 'hij zijn ontslag aanbiedt als wethouder. Tot wethouder wordt benoemd de heer J. Gevaal, terwijl als plaatsvervangend wet houder woiid't benoemd de beer P. J. de Pagter. De voorzitter en de heer Boo gaard richten tot den beer de Visser en kele hartelijke woorden van afscheid als raadslid en wethouder. Tevens werd de beer J. de Visser be noemd tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand in de vacature ontstaan door bet vertrek van den P. W. ter Haar. Tot lid van 'het Burg. Armbestuur werd herbenoemd de heer L. Breele terwijl werden herbenoemd tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim de heeren B. J. de Mey, W. Ovaa, K. de Visser en A. Tange. In de afdeelingen der Tweede Kamer werd bij het onderzoek van de begroo ting van Economische Zaken, van ver schillende zijden de aandacht gevestigd op den ongunstigen toestand van den middenstand. Vooral voor de gemobiliseerden wer den speciale maatregelen bepleit, tenein de hen in staat te stellen hun zaken in stand te houden en in het bijzonder hun hypothecaire verplichtingen na te ko men. Er werd aan herinnerd, dat de Minis ter verleden jaar heeft verklaard te zul len ingrijpen, indien het euvel van het cadeaustelsel zich tot het geven van huishoudelijke artikelen mocht uit strekken Verscheidene leden meenden, dat dit op groote schaal reeds geschiedt. Zij achtten het oogenblik gekomen om door krachtig wettelijk ingrijpen voor goed aan dit euvel een einde te maken; de binnenlandsche cadeaux-industrie zal daarvan thans, naar zij meenden, weinig nadeelen ondervinden. Verder werd opgemerkt, dat de w e t - telijke regeling in zake het uitverkoopen blijkens de practijk op verschillende punten wij ziging behoeft. Daarmede zou gepaard kunnen gaan een uitbreiding, waardoor ook tijdelijke aanbiedingen, welke de werking der wet kunnen verlammen, aan een vergunning worden gebonden. De regeling voor 'het tewerkstellen van werklooze arbeiders in den landbouw met loontoeslag vanwege de gemeente werd opnieuw vastgesteld. Van den rijkstuinbouwconsulent te Goes was bericht ontvangen, dat voor den steun aan kleine tuinders drie personen in aanmerking ikomen. Het bedrag dat door de gemeente in deze steun naar ra ming zal moeten worden betaald bedraagt f 321.77. Besloten wordt deze steun aan de daarvoor in aanmerking komende per sonen te verleenen voor den nog resteo- renden tijd van het loopende jaar en daarna de steun met ingang van 1 Jan. 1940 in te trekken. Besloten wordt de voorgenomen kluis- faouw te doen plaats hebben in den tuin van den beer J. de Visser. Dte gemeen tefoegrooting voor 1940 wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Westerhaar, K. Luijendijk te Asch. Aangenomen naar Kloosterburen Hornhuizen, L. J. C. Veenendaal cand. te Den Haag. Bedankt voor Rauwerd, L. J. C. Vee nendaal cand. te Den Haag. Voor Tjalle- berd, J. Oosterhuis te Wirdum. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Harderwijk, N. Brandsma te Wildervank en H. Visser te Dordrecht Emeritaat. Door het Prov. Kerkbestuur van Utrecht is aan dr H. W. Obbink, Ned. Herv. predikant te Utrecht, op zijn verzoek, wegens zijne benoeming tot hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Ütrecht, eervol ontslag verleend, met toekenning van de be voegdheid van emeritus-predikant. Door het Prov. Kerkbestuur van 'Utrecht is aan ds M. Barendrecht, Ned. Herv. predikant te Austerlitz, op zijn verzoek, na 4U-jarige ambtsbediening, eervol emeritaat verleend. CENTR. DIACONALE CONFERENTIE Het gouden Jubilé. Herdenkingssa menkomsten te Amsterdam. De Centrale Diaconale conferentie van de Gereformeerde Kerken in Nederland jubileert in het goud en hoewel de tijds omstandigheden er niet naar zijn om zich aan feestbetoon over te geven mag dit feit toch niet geheel onopgemerkt voor bijgaan. Aan de eigenlijke conferentie ging gis teravond een Dankstond vooraf in de Keizersgrachtkerk. Mr A. J. L. v. Beeck Calkoen van Den Haag, oud-voorzitter en adviseur der conferentie, opende de bijeenkomst en sprak een kort openings woord, waarna ds T. Ferwerda, Geref. predikant te Amsterdam, den kansel be klom om een gedachtenisrede uit te spre ken. Hedenmorgen om 10 uur ving de 50e Centrale Diaconale Conferentie aan on der presidium van den heer J. H. Veen- kamp te Amersfoort. Deze riep de aanwezigen het welkom toe inzonderheid de heeren Mr Bosman, vertegenwoordiger van den minister van Binnenl. Zaken; Jhr. Mr Roëll, commis saris van H. M. de Koningin in Noord- Holland; Dr W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam; Prof. dr J. R. Slote- maker de Bruine, oud-minister van On derwijs, voorzitter en W. J. Hemmes van Utrecht, secr. van de Federatie van Dia- cöniën in de Ned. Herv. KerkMr Evers, secr. van de Ned. Ver. van Armenzorg en Weldadigheid. Hierna hield spr. de openingsrede, waarin hij wees op de zeer bijzondere om standigheden waaronder deze feestelijke vijftigste conferentie gehouden wordt. Meer dan ooit zijn de tijden donker en on gewis, zóó donker en dreigend, dat het woord feestelijk misplaatst schijnt, te meer als het gebruikt wordt in combi natie met diaconaal, want feest en dia conie zjjn op de eerste klank af begrip pen die de grootste tegenstelling vormen. Teh <ht laatste niet het geval. Niet alleen vandaag, doch steeds. Immers, al leen daar is het in den volsten zin feest, waar het leven overglansd wordt door het licht van Christus' barmhartig heid waar onze God het toont, dat Hij verlossen kan uit allen nood. En als Christus ons, diakenen, wil ge bruiken om in Zijn Naam en als Zijn ge zanten uit te gaan in die levens, die drei gen weg te somberen in zorg en smart, om hen te brengen brood en levensonder houd en te sterken door troostrijke rede nen, dan moet elke gang van den diaken wel een feestgang zijn. Laten wij, aldus spr., daarom in dezen moeilijken tijd vurig vragen om vermeer dering van geloofskracht en geloofsge hoorzaamheid. God geeft ons heden een verzwaarde opdracht. Hij vraagt van ons nu nog krachtiger en trouwer en inten siever arbeid. En die arbeid willen we verrichten stil en sterk met een biddend hart, wetend dat aan onze zijde staat de Sterke Held, die God ons heeft verko ren. Moge, zoo besloot Spr., het ons gege ven zijn als dienende wierookdragers mee te trekken in den stoet van onzen groo- ten Triumphator om uit te dragen Zijn eer en glorie en stijge die liefelijke reuk ook op van deze gouden conferentie, die spr. met dit woord voor geopend ver klaarde. Hierna verkreeg dr J. Hoek te 's Gra- venhage-West het woord om te spreken over: „Onze conferentie in het goud". Examen elementaire verpleegkunst. Bjj het in het Oefenlokaal van het Roode Kruis in het Entrépot door zus ters van Rijn en Switters afgenomen examen voor Elementaire Verpleegkunst vanwege de Vereeniging van leden der Damesafdeeling slaagden de navolgende dames voor helpsters derde klasseJ. L. Florusse, P. H. E. Verkleij, A. M. C. Brakman, M. P. J. Mantz, A. Blokpoel, J. Start, J Hollebrandse, N. Snaauw, C. v. d. Weel, H. van Herwijnen, J. van Overbeeke, M. Westveer, E. C. Floresse, P. Minderhoud en M. Bliek. Afgewezen een. DE GRAANVOORZ1ENING VAN NEDERLAND. In de te Amsterdam gehouden verga dering van de Hollandsche Mij. van Landbouw sprak dr J. G i a s h u i s over de graandistributie. Spr. begon met er op te wijzen, dat de vo o r r a d e n bij de afkondiging van de mobilisatie en de daarmede gelijktijdig in werking treding van de veevoederdis tributie geheel normaal waren. De aanvoer uit het buitenland begon echter direct te stagneeren, waardoor tekorten zouden kunnen optreden, indien niet van hoogerhand zou zijn ingegrepen. Alle maatregelen zijn genomen in het belang van de veehouders zelf. Spr. wees op de distributie maatregelen en het verplicht ge bruiken en fabriceeren van mengvoe ders. Beide maatregelen achtte spr. zeer doelmatig. In verband met de eigenlijke distributie merkte spr. nog op, dat een flinke bezuiniging op de voeders ge boden is, wil men niet spoedig gedwon gen zijn tot een drastische afslachting van een groot gedeelte van den veesta pel over te gaan. Over het pluimvee zeide spr., dat dit een zeer belangrijke tak van onzen landbouw is, die zeker gelijk behandeld moet worden. Hij acht het dan ook niet billijk, dat deze het eerst of het meest beperkt moet worden. De toekomstige wijzigingen zullen voor een groot gedeelte worden beheerscht door de mogelijkheid van invoer. Kan deze niet meer plaats vinden, dan zullen wij genoodzaakt worden de toewijzingen te verminderen. Bij ruimeren invoer daarentegen zal ook meer gegeven kun nen worden. Wordt voorloopig een zui nige grondslag aangehouden dan zal de toewijzing later eerder mee- dan tegen vallen. Kasttekort bij ontvanger van Steenbergen. Bij de laatst gehouden opname van boeken en kas van den gemeente-ontvan ger van Steenbergen, werd een te kort in de kas geconstateerd van f 3400. Bij de vorige controle was alles nog ac- coord bevonden. Het tekort moet ontstaan zijn, doordat de ontvanger, de heer A. S. uit Steenber gen, niet heeft verantwoord een bedrag van f 2000, gestort door het Waterschap „De gewijzigde Cruijslandspolders", als mede een post van f 1135, die gestort was door het Vleeschkeuringsbedrijf, kring Steenbergen. Tevens was er een te kort van f 165 in de door den ontvanger gehouden voorschottenkas. Dhr S. heeft het tekort aangevuld. Hij is uit zijn func tie ontheven. Tevens was hij ambtenaar ter secretarie, uit welke functie hij in middels is geschorst. De mogelijkheid bestaat, dat de heer S. het geld heeft gebruikt om een vriend te helpen, die in geldmoeilijkheden was geraakt. Hij was nog maar kort, sinds 1938, gemeente-ontvanger, meldt de Te legraaf. Gelukstoffees in be slag genomen. De politie te Ve' sen heeft tegen een aantal winkeliers proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der loterijwet, n.l. het in voor raad hebben van z.g. gelukstoffees. De aanwezige doozen toffees en de prjjzen werden in beslag genomen. WETSONTWERP INGEDIEND. Ingediend is een ontwerp van wet tot opschorting van ontslag aan dienstplich tigen. Krachtens art. 43, eerste lid, van de Dienstplichtwet zou met ingang van 1 Oct. 1939 ontslag uit den dienst plaats hebben van dienstplichtigen beneden den rang van onderofficier, indien zij in 1939 veertig jaar oud worden en voorzoover zij den rang van onderofficier of dien van officier bekleeden, indien zij in 1939 45 jaar oud worden. De buitengewone omstandigheden, op grond waarvan tot algemeene mobilisa tie is overgegaan, hebben het raadzaam gemaakt, de sterkte van de land en zee macht voorshands niet belangrijk te ver minderen. In verband hiermede is gebruik ge maakt van de in de Dienstplichtwet neer gelegde bevoegdheid om het ontslaan van de hiervóór bedoelde dienstplichti gen tot nader order uit te stellen. De datum, met ingang waarvan het ontslag eerlang zal kunnen worden ver leend, hangt ten nauwste samen met de ontwikkeling van den internationalen po litieken toestand. Het wordt daarom niet wenschelijk geacht dezen datum thans reeds vast te leggen. DE DISTRIBUTIE VAN SUIKER. 1 KG VOOR DRIE WEKEN. DEN HAAG. De Minister van Econo mische Zaken maakt bekend, dat voor den tijd van Maandag 30 October tot en met Maandag 20 November a.s. tegen af gifte van een nader aan te wijzen bon der Rijksdistributiekaarten, 1 kg suiker wordt beschikbaar gesteld. SIEBRECHTJE TOT ZWAARDERE STRAF VEROORDEELD. AMSTERDAM. Het Gerechtshof wees vandaag arrest in de strafzaak tegen Siebrechtje V. uit Groningen, verdacht van diefstal van f 45.000 ten nadeele van haar bejaarden vriend P., met wien zij in een hotel in Amsterdam had samen gewoond. Het Hof veroordeelde haar tot 2 jaar gevangenisstraf, waardoor de straf, die de rechtbank haar had opgelegd, met een half jaar verhoogd werd. ONTSLAG BURGEMEESTER VAN OOTMARSUM. UTRECHT. Hedenmorgen deed de Centrale Raad van Beroep te Utrecht uitspraak in de zaak tegen Jhr C. L. M. T. von Bönninghausen, die in het begin van dit jaar was ontslagen als burge meester van Ootmarsum, als gevolg van klachten, o.a. naar aanleiding van zijn uitlatingen in een vergadering van het college van B. en W. Hij zou zóódanig van zijn pro-Duitsche gezindheid hebben blijk gegeven, dat men kon spreken van een niet-vaderlandslievende houding in strijd met het nationale belang. Door den Centralen Raad van Beroep werd het beroep ongegrond verklaard. KAPITEIN IN HOOGER BEROEP. UTRECHT. De Centrale Raad van Be roep deed vanmorgen uitspraak in de zaak van een uit den militairen dienst ontslagen kapitein der artillerie te Hoek van Holland. Bij de behandeling op 1 Oct. bleek, dat de kapitein zich in zijn particuliere leven op een dergelijke wijze had gedra gen, dat de eer en de goede naam van den officiersstand daardoor gevaar liep. Hy' werd wegens ongeschiktheid om een verantwoordelijke functie te vervul len ontslagen. De kapitein ging tegen dit vonnis in beroep bij den Centralen Raad van Be roep. Deze verklaarde hedenmorgen het K. B. van 7 Juni 1939 Nr 27 nietig, zoo dat de klager in zijn beroep werd gelijk gesteld. BELASTING-AMBTENAAR VERDUISTERT f 11.000. LEIDEN. De oproep tot aanhouding van den adjunct-commies der directe be lastingen, den 43-jarigen P. M. M. te Lei den, die Maandag was verdwenen met medeneming van f 500 uit de kas, heeft tot gevolg gehad, dat deze zich gisteren bij de Leidsche politie heeft aangemeld. Hij' deelde mede, dat hij in den loop van verschillende jaren het Rijk voor een aanzienlijk bedrag had benadeeld door geld uit de kas te verduisteren. Hij zelf raamde het bedrag van het gestolen geld op ruim f 11.000. Hij is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. AMSTERDAM. Sedert half 1 vanmid dag is het niet mogelijk telefonische verbinding met Duitschland te krijgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3