KEELPIJN Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Uit de Provincie MIDDELBURG. Nu dezer dagen B. en W. een voorloo- VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ^CHOUWEN-DUIVELAND. Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. De handel, met name apothekers, dro gisten en verkoopbureaux van gasmas kers, hebben in den tijd, dat de publieke belangstelling voor gasmaskers zeer ge ring was, zeer veel pionierswerk ge daan en groote kosten gemaakt, om het publiek op gasmaskers attent te maken. Nu het publiek ten gevolge van de internationale verwikkelingen bij den handel komt om gasmaskers, blijken de fabrieken die orders ten gevolge van de regeeringsopdracht niet te kunnen uitvoeren. Het gevolg is, dat het publiek den handel, die voor denzelfden prijs ver koopt als thans de regeering, den rug toekeert en orders annuleert, waardoor de handel zijn moeizaam verkregen de biet plotseling ziet verdwijnen. I vandaag en morgen verkouden L vandaag en morgen verkouden! Bescherm Uw keel tegen infectie L met de beproefde geneeskracht van/ Oeoort DOOS. SOLDAAT DOODGEBLEVEN. Toen zijn collega's Zaterdagmorgen den negen en twintigjarigen soldaat Ha melink, afkomstig uit Terneuzen, die in de gemeente Best was ingekwartierd, gingen wekken, kregen zij op hun geroep geen gehoor. Bij onderzoek bleek de man dood op bed te liggen. Het stoffelijk overschot is naar Ter- neuzen overgebracht. H. was gehuwd en vader van één kind. Vermoedelijk is hij aan hartverlamming overleden. VALSCHE MUNTER TE HULST BETRAPT. De gemeenteveldwachter te Hulst hield Zondagavond controle over de in een volkslogement aldaar verblijf houdende vreemdelingen. Op een der zolderkamertjes had ze kere R. zich reeds een veertien dagen gevestigd. De veldwachter klopte, doch het duurde eenige minuten alvorens door R. werd opengedaan. In dien tusschen- ty'd keek de veldwachter door een spleet van de deur, wat R. zooal uitvoerde. R. schrok hevig, toen hij een politieman ontwaarde. Een grondig onderzoek werd ingesteld, waarbij bleek, dat R. in het bezit was van een fototoestel, zinken en koperen platen, valsche bankbiljetten van Franschen, Belgischen, Deenschen, Russischen en Engelschen oorsprong. Bovendien diverse munten. In October kreeg hij van den com missaris van politie te Brussel last om België als ongewenschten vreemdeling te verlaten. R. werd gearresteerd. Op het politie bureau bleek, dat R. in 1937 een jaar gevangenisstraf heeft ondergaan wegens het uitgeven van valsche rijksdaalders en guldens. Bij de politie staat hij on gunstig bekend. Dinsdagochtend is R. voorgeleid voor den officier van Justitie te Middelburg. (Dagbl. v. Z.) MILITAIR VLIEGTUIG NEER GESTORT. Te ongeveer half elf gistermorgen is achter het Slot „Moermond" te Renesse een militair vliegtuig neergestort. De beide inzittenden werden gewond. Ze zijn naar het ziekenhuis te Noordgouwe ver voerd. DE FILM OVER DE SOCIALE VERZEKERING. Deze film is gistermiddag vertoond voor de leerlingen der vakschool voor meisjes te Goes, gisteravond voor de leerlingen van de avondschool en van morgen voor die der dagschool van de Goesche Ambachtsschool. Vanmiddag zal ze draaien voor de leerlingen der Middelburgsche ULO-scholen en van avond voor de vereen. Handelsbelangen te Goes. Verplaatst met ingang van 26 Oct, 1939 de assistent bij den postdienst A. L. Faber van het Post-, Telegraaf- en Tele foonkantoor te Middelburg naar 't Post kantoor te Amsterdam. Athletiekwedstrijd voor Militairen en burgers. De subcommissie voor Sport van het Burger-comité tot O. en O. van Gemobi- liseerden voor Middelburg en Omgeving organiseert op Zaterdag 11 November op het gemeentelijk sportterrein een ath letiekwedstrijd, waaraan zoowel militai ren als burgers zullen deelnemen. Dankbetuigingen. Voor de a.s. vergadering van den ge meenteraad liggen twee dankbetuigingen gereed. Ten eerste van den gemeente-secreta ris, Mr M. G. W. v. d. Veur, die zijn diep- gevoelden, zeer bijzonderen dank betuigt voor de schitterende mand chrysanthen en vaste planten, met welke de Raad hem bij zijn terugkeer uit het ziekenhuis in eigen huis heeft willen verwelkomen. De tweede is van dhr A. Kasse, hoofd der bijzondere lagere school aan de Ver verijstraat, die namens de leerlingen zij ner school hartelijk dank brengt voor de aardige verrassing in den vorm van een beker ter herinnering aan de geboorte van Prinses Irene. AANGAAN GELDLEENING f150.000. pig aanbod bereikte voor een eventueel op te nemen definitieve geldleening heb ben zij gemeend, mede met het oog op den stijgenden rentestandaard voor kas- geldleeningen, dit aanbod in ernstige overweging te moeten nemen. Na eenige onderhandeling werd een definitief aanbod gedaan van f150.000 tegen een rente van 4.5 pet., en parikoers op te nemen op 2 Jan. 1940. B. en W. stellen voor deze leening te sluiten. DE WACHTGELDREGELING VOOR PERSONEEL VAN „DE ZEELAND". De Minister van Sociale Zaken heeft zich bereid verklaard de algemeene rege len betreffende het verleenen van subsi die in uitkeeringen, die door werkgevers worden verstrekt aan hun arbeiders (wachtgeldregeling) van toepassing te verklaren op de door de N. V. Stoom vaart-Mij'. Zeeland voor haar personeel in te voeren wachtgeldregeling. Punt 3 van genoemde maatregelen bepaalt, dat Rijk en gemeente in de uitkeeringen hoogstens 50 pet. bijdragen, terwijl de verrekening tusschen Rgk en gemeente op dezelfde wijze plaats heeft als by de steunverleening. Vroeger verleende de gemeente lan- len tijd medewerking aan een soortgelijke regeling voor het personeel der Meelfa briek. Waar tien (en wellicht meerdere) Middelburgsche ingezetenen, van wie 9 gehuwd, hierbij betrokken zjjn en de re geling financieel voordeelig voor de ge meente is, hebben B. en W. niet geaar zeld de bereidverklaring te teekenen. Verpachting landerijen. In verband met het per 1 Oct. tot 25 Nov. 1939 afloopen van verschillende pachten voor landerijen, hebben B. en W. een openbare inschrijving doen houden voor de nieuwe verpachting. Na overleg met den landbouwdeskun dige en rekening houdende met de bepa lingen van de Pachtwet meenen zij te moeten voorstellen de volgende perceelen voor onbepaalden tijd te verpachten. Perceel 1 aan L. Davidse voor f 200. 2. Aan M. P. Math\jsse voor f90.50. 3. Aan P. J. Boogaard voor f 123.50. 4. Aan I. A. Boogaard voor f 112,50. 5 en 6 aan J. Janse Jz. voor f 300. 7 en 8 aan J. Lo- rier en W. Meliefste voor f 430. 9. Aan H. P. Janse voor f 286. 10. Aan E. Ver- lare voor f 696.77. Het Bestuur van het Chr. Militair Te huis heeft gisteravond voor de militairen in de omgeving van Dishoeck in „Kaap duin" een filmvoorstelling georganiseerd. Met groote belangstelling werd de fil menreeks gevolgd. Aan het slot van den avond heeft de commandant van de batterij Dishoeck het bestuur dank gebracht voor den aan geboden ontspanningsavond. Aan alle aanwezigen werd in de pauze een consumptie aangeboden en bij het uitgaan een sigaar. Tevens heeft het be stuur in Kaapduin een kleine bibliotheek ingericht. Het Brokkenhuis. Gisteravond vergaderde onder leiding van Mevr. Reedijk-Surie het Goesche Brokkenhuis. De presidente kon mede- deelen, dat de dezer dagen gehouden col lecte f 431 heeft opgebracht welk be- bedrag dat van het vorige jaar nog over treft en dankte de dames voor haar activiteit. Spr. merkte op, dat deze rond gang niet gemist kan worden, ten einde daaruit den aankoop van artikelen te kunnen financieren, die niet of niet vol doende in gebruikten toestand worden ontvangen. De aftredende bestuursleden, de da mes Van Heel-Van Driel, K. C. de Ko ning, C. ReecLjjk en H. Roskes, werden herkozen. Mevr. Snoek bracht het jaarverslag uit. Spr. wees op de toenemende belang stelling zoowel van gevers als koopers, die het Brokkenhuis mocht genieten. Het aantal nieuwe aanvragen zal wel licht door de tijdsomstandigheden nog toenemen. Het aantal verkoopsters is thans 35. Bedankt werd om financieele redenen voor het lidmaatschap van de federatie van Brokkenhuizen. De verkoopsruimte onderging een zeer groote verbetering. Voor vele artikelen is voortdurend groote vraag. Ter versterking van de financien zal een verloting van enkele voorwerpen ge houden worden. Twee bestuursleden met naaste familie hebben als hoofdprijs eén zeer mooi poppenhuis vervaardigd. Ten slotte werd opgemerkt, dat de taak van het Brokkenhuis in de toekomst moeilijk zal zijn. Mevr. Van Heel-Van Dissel bracht financieel verslag uit. Zij kon een batig saldo van f 14.80 (vorig jaar f 203.64) boeken. Deze vermindering is een ge volg van het feit, dat het Brokkenhuis behalve in Aug. ook in Sept. gesloten was en dat met het oog op de onzekere toestanden de winter-inkoopen vroeger dan gewoonlijk zijn gedaan. De melkprljs-verhoogiisg. De afd. Goes van de melkfederatte Zeeland ging accoord met de prijsver- hooging van de melk van 10 op 12 cent. Deze verhooging zal eerst in werking treden als de Minister dezen prijs voor geheel Zeeland heeft vastgesteld. Yerseke. Het gaat met de oester- en mosselhandel nog niet naar wensch. De oester-export bedraagt ongeveer 60 pet van vorig jaar en als de uitvoer vermin- dert vermeerdert de concurrentie. Voor de oesterkweekers in Engeland ls een gulden tijd aangebroken. De ex porteurs te Londen zijn vereenigd naar den minister gegaan om den import van Zeeuwsche oesters te bepleiten. Het is te wenschen, dat ze succes mogen hebben. Ook de mosselhandelaren hebben een kleine hoop, dat Frankrijk spoedig zijn grenzen zal openen, al is het dan niet op 1 November, dan toch met 15 November. Belastingverhooging. A.s. Woensdag zal de Raad weer verga deren. De agenda bevat 13 punten, waar van punt 10vaststelling begrooting '40, wel het meest zal opleveren. Punten 11 en 12 bevatten een belas tingverhooging voor straatbelasting en verhooging heffing opcenten gemeente fondsbelasting. De schelpenzuiger „Marie" van Den Briel heeft wederom een partij schel pen gezogen in de Westerschelde. Deze zijn gelost voor de firma Joh. van der Endt. De soort schelpen uit de Ooster- schelde is heel anders dan die van de Westerschelde. Bovendien komen uit de laatste heel veel bijzondere exemplaren. Verschillende personen zijn dan ook aan het zoeken naar mooie oude schelpen. Borsselen. De collecte voor het brei werk voor de militairen bracht f 171,15 op. Korfbal. Yerseke. Volharding H speelde Zater dag tegen Madjoe HL Madjoe won met 3—1. Oostkapelle. Dhr J. Koole, gemeente werkman, heeft wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftjjd tegen 1 Nov. a.s. ontslag uit zyn betrekking gevraagd. Ruim 40 jaar heeft hjj die be trekking vervuld. St Laurens. Onder voorzitterschap van dhr M. J. te Boekhorst, hield de vereen. „Schaak- en damclub St Laurens" haar tweede jaarvergadering. Voor de afd. „dammen" werd besloten tot aansluiting bij den Zeeuwschen dam- bond, om in het komende seizoen onder auspiciën van dien bond tegen andere Walchersche clubs een competitie te spe len. Voorts werd uitvoerig gesproken over de onderlinge competitie. Als datum van aanvang werd vastgesteld Maandag 30 Oct. a.s. Biggekerke. Maandagmiddag verga derde de gemeenteraad. Tot de ingeko men stukken behoorde een schrijven van den Raad van State, betreffende een be roep van C. van Keulen tegen de beslis sing van Gedep. Staten inzake vergoe ding art. 13 der L.O.-wet (tegemoetko ming in het vervoer van zijn leerplich tige kinderen naar de Boazschool te Me- liskerke). Besloten werd aan den Raad van State te berichten dat de raad ac coord gaat met de beslissing van Ged. State. De verordening op den vee- en vleesch- keuringsdienst werd in dier voege ge wijzigd, dat het voortaan verboden zal zijn, gestorven dieren van de huid te ont doen. Waar te N. en St. Joosland de kos ten per leerling van de openbare school aldaar over het jaar 1937 hebben bedra gen f 9.16, waarbij is inbegrepen een be drag van f 0,50 voor administratiekos ten, zal aan de school der vereen, voor Geref. Schoolonderwijs alhier over 1937 worden uitbetaald f 420,01 en aan de school voor Chr. Volksonderw. f 552,08. Besproken werden een tweetal aanbie dingen voor overname van de molestrisi- co voor de gemeentegebouwen. Daar ech ter de premie tamelijk hoog is en het ri sico slechts zeer ten deele wordt overge nomen, werd besloten niet tot aanslui ting over te gaan. Op voorstel van B. en W. werd besloten met het geven van steun aan kleine boerenbedrijven in 1940 voort te gaan. Vervolgens werd de begrooting voor 1940 vastgesteld. Domburg. De leden van het Ondersteu ningsfonds „Onderlinge Hulp" kwamen Maandagavond in vergadering bijeen. Het bestuur deed een voorstel om een bepaling in de statuten op te nemen het welk de z.g. „Oorlogsrisico" uitsluit. Bij de te houden stemming bleek het aantal opgekomen leden te gering te zijn voor statutenwijziging, dus werd de ver gadering gesloten. Deze mogelijkheid was voorzien, derhalve was een tweede avond belegd. Hetzelfde voorstel werd nu met alg. st. aangenomen. In den loop der bespreking deelde de voorzitter mede dat 1939 een financieel zwaar jaar was tot op heden. Door het groote aantal zie ken was het kassaldo van ongeveer f 2400 reeds teruggeloopen tot f 1800. Duivendijke. Zaterdagmiddag te om streeks half drie, brak brand uit op de hofstede, bewoond door dhr E. J. Stoel, alhier. De brand, vermoedelijk ontstaan in de schuur, vond gretig voedsel in den j daar opgestapelden voorraad hooi en stroo, zoodat de schuur met den inven taris geheel een prooi der vlammen werd. De motorbrandspuit kon niets anders doen dan de belendende woning nat hou- i den, waardoor deze gedeeltelijk bleef ge spaard, doch groote waterschade opliep. Een rund en een varken kwamen in de vlammen om. Zoowel schuur als woning 1 en inventaris waren verzekerd. (Z. Nsb.) zoowel bij U zelf als bij Uw kinderen. Dampo-verkoudhelds-balsem, hiermede 's avonds keel, borst en rug inwrijven, dit lucht op en 's morgens is Uw verkoudheid weer verdwenen. Pot 50. Tube 40. Doos 30 ct. Dampo-bonbons bij schorheid, pijn lijke keel en hoest Doos 25 ct Dampo-neusdruppels bij neus-catarrh en verstoptheid in het hoofd. Flacon met druppel spuitje 60 ct. Uw waarborg: 'tKomt van Mijnhardt! DE N.V. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEGMAATSCHAPPIJ In de vergadering van de Prov. Staten van Zeeland van 5 Juli 1.1. diende de heer de Pauw een door de heeren De Baare, Onderdak en Rorije mede-onderteekende motie in, om nu de Statencommissie in zake reorganisatie van de Z.V.T.M. niet meer bestaat, als gevolg van de nieuwe samenstelling van Prov. Staten, opnieuw een commissie uit haar midden te benoe men inzake genoemde reorganisatie. Gedep. Staten wijzen er op, dat op 14 Juli 1936 besloten is aan het verzoek der Z.V.T.M. om medewerking van de Pro vincie aan de door deze vennootschap voorgestelde kapitaalsreorganisatie, on der nader te stellen voorwaarden te vol doen, wanneer op een door de Sta ten goed te keuren wijze tusschen deze N.V. en de Stoomtram-Mij. .BreskensMaldeghem'overeenstem ming verkregen zou zijn omtrent ge meenschappelijke exploitatie harer be drijven. Naar de meening van Gedep. Staten ligt het in de lijn van dit besluit, dat, wanneer er een commissie zou worden ingesteld, als in de motie bedoeld, aan deze opdracht zou moeten worden ver strekt, de Prov. Staten van advies te die nen omtrent de vraag, of goedkeuring zal kunnen worden verleend aan de wijze, waarop tusschen de genoemde tramweg ondernemingen overeenstemming is ver kregen omtrent de gemeenschappelijke exploitatie harer bedrijven en omtrent de voorwaarden, die verbonden zullen moe ten worden aan de afschrijving op de aan de Z.V.T.M. uit de Provinciale kas ver beende rentelooze voorschotten. Het verleenen van zulk een opdracht zou echter in strijd zijn met het bepaalde in art. 157 der Prov. Wet, op grond waarvan de voorbereiding van hetgeen in de vergadering der Staten ter over weging en beslissing moet worden ge bracht, tot de competentie behoort van Gedep. Staten. De benoeming van een commissie dient te steunen óf op het be paalde in art. 39 en 41 van het reglement van Orde óf op art. 95 en 157 der Prov. Wet. Bij de nieuwe commissie zou dat niet het geval zijn. De commissies bedoeld in art. 39 en 41 van het reglement en art. 157 der wet hebben een nauwkeurig omschreven taak en evenmin betreft het hier een commis sie als bedoeld in art. 95 der wet. Het geldt hier namelijk niet de benoeming van een commissie welke, ter voorberei ding van een door de Staten te nemen beslissing, de noodige inlichtingen zal in winnen, maar de instelling van een com missie, die de Staten enkel van advies zou moeten dienen omtrent een met na me genoemde aangelegenheid. Anders was het gesteld met de in 1935 benoemde commissie inzake de kapi taalsreorganisatie van de N.V. Z.V.T.M. Omtrent de afschrijving op de door de Provincie aan de N.V. verleende rente looze voorschotten hadden Gedep. Staten een concreet voorstel gedaan. Men was echter van oordeel, dat dit voorstel on voldoende was voorbereid, daar nog tal van uitvoerige inlichtingen dienden te worden ingewonnen omtrent feiten en omstandigheden, die zich in het verleden hadden voorgedaan en die als basis moesten dienen voor de te nemen beslis singen. Daar betrof het dus de benoe ming, ingevolge art. 95 der Prov. Wet van een commissie van onderzoek, terwijl de nieuw in te stellen commissie er een van advies zou zyn, wier werkzaamheden zouden moeten plaats hebben op een ter rein, dat vooralsnog door den wetgever aan Gedep. Staten is voorbehouden. Ged. Staten moeten dan ook met nadruk ont raden, tot de in de motie bedoelde be noeming over te gaan, en stellen voor de motie te verwerpen. Op 1 Juni j.l. kwam van de N.V. „Z.V.T. M." te Terneuzen het verzoek te willen overgaan tot de in het besluit der Staten van 14 Juli 1936 bedoelde afschrijving op de haar door de Provincie verleende ren telooze voorschotten. Gedep. Staten heb- ben het gevoelen gevraagd van de Com missie inzake de fusie van de tramweg maatschappijen in Zeeland. De commissie wijst er o.a. op, dat de goedkeuring inzake de samenwerking der beide maatschappijen nog niet is ver- I leend door de Prov. Staten. Afschrijving op rentelooze voorschotten ten deze zal alleen kunnen plaats hebben als Prov. Staten bereid zjjn de goedkeuring te ver leenen. Het bestuur der Z.V.T.M. stelt zich op het standpunt, dat het moment is aange broken, waarop deze goedkeuring ver leend kan worden. De Commissie kan deze zienswijze echter niet de e- 1 e n. Wel is tusschen beide maatschappijen in beginsel overeenstemming bereikt, doch wil dit effect sorteeren, dan is daarvoor zooveel de S. M. „Breskens Maldeghem" betreft, zoowel de medewer king noodig van aandeelhouders en obli gatiehouders als van de hypotheekhoud ster. Van deze medewerking is de com missie nog niets bekend, wel dat de moeilijkheden, die de kapitaalsreorgani satie van de BM. en daarmede de „fu sie" in den weg staan, nog niet volledig zijn opgelost. Daarom kan bedoelde goedkeuring nog niet worden verleend en ook ziet de commissie geen aanleiding over te gaan tot wijziging van het be sluit van 14 Juli 1936. Zij geeft Gedep. Staten in overweging Prov. Staten voor te stellen op het adres van de N.V. „Z.V. T.M." afwijzend te beschikken. Aan het vorenstaande kan de commis sie nog toevoegen, dat de moeilijkheden, die de fusie in den weg staan, voorname lijk van financieelen aard zijn en niet van een zoodanigen omvang, dat alle hoop op het binnen korteren of langeren tijd tot stand komen van een vergelijk behoeft te worden opgegeven. De Commissie is daarom voornemens haar pogingen, om een daadwerkelijke samenwerking tus schen de beide tramwegondernemingen tot stand te brengen, voort te zetten. Gedep. Staten kunnen zich met het vo renstaande geheel vereenigen en stellen dan ook voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Gedep. Staten hopen, dat alle partijen de Commissie by haar streven zooveel mogeiyk tegemoet zullen willen komen, opdat de fusie welke, tot nadeel van alle betrokken instanties reeds zoo lang op zich laat wachten, thans spoedig haar beslag zal kunnen kry'gen. Het ontslagen personeel der Z. V. T. M. heeft in den persoon van den heer P. F. v. d. Sande te Axel een verzoek schrift ingediend om een tegemoetko ming uit de Prov. kas. Ook inzake dit verzoek hebben Gedep. Staten advies der Fusiecommissie ingeroepen. Deze com missie wyst er op, dat in de omstandig heden, waaronder de Staten in Juli 1938 afwyzend beschikten, geen wyzigingen zijn gekomen en zij stelt dan ook voor weder afwyzend te beschikken, doch is gaarne bereid, wanneer de fusie tot i stand mocht komen, aan de belangen van het vroegere en tegenwoordige personeel van de beide tramwegmaatschappijen de grootst mogelijke aandacht te schenken. 1 Gedep. Staten stellen afwijzing van het verzoek voor. Overneming wegen in beheer en onderhoud Gedep. Staten stellen voor van de ge meente Middelburg in beheer en onder houd over te nemen den Kanaalweg, den Blauwedijk en den Vlissingschen Singel onder de bepaling, dat de gemeente f 801.35 per jaar bijdraagt, wat kan wor- i den afgekocht met f 20.034 in eens. Verder van de gemeente Vlissingen het wegvak Souburg (tramhalte)Vlis singen (Keersluis) tegen f 1071 per jaar of als afkoopsom f 26.775. Samenvoeging poldergronden. Over het voorstel van 11 November 1938 tot samenvoeging Haventje van Biezelingepolder en gedeelte calamiteuzen Wil lem Annapolder met het Waterschap DeBreede Wa tering bewesten Ierseke, is verleden jaar in de afdeelingen uitvoe rig gediscussieerd. Tenslotte was dit aanleiding voor Gedep. Staten om de be handeling van het voorstel aan te hou den. Thans komen zij met dit voorstel wat de samenvoeging betreft terug, maar op andere wijze willen zij met de belangen der onderscheidene betrokkenen reke ning houden. Voor de samenvoeging van den Haven-van Biezelinge-polder met het Waterschap zijn Gedep. Staten thans uit gegaan van het feit, dat de ingelanden van genoemden polder f 15 (f 2.60) of f 12.40 meer aan dykgeschot zullen moe ten betalen. Gedep. Staten zijn van oor deel, dat zij deswege zoo volledig moge lijk schadeloos gesteld zullen worden, in dien het waterschap aan hen het ge noemde verschil van f 12.40 of gekapita liseerd f 310 per h.a. uitkeert. Daarente gen zal het waterschap over de gronden in het poldertje onmiddellijk het volle dijkgeschot gaan heffen, in afwijking van het oorspronkelijk voorstel, volgens het welk die landerijen in een jaarlijks stij gend geschot zouden worden aangesla gen en aldus eerst na verloop van jareD te dezen in een gelpke positie als de ove rige gronden van het waterschap zouden ,zyn komen te verkeeren. Wordt in het poldertje geen dykgeschot van het ge bouwd geheven, in het waterschap wor den deze eigendommen aangeslagen voor 1,4 pet. van de belastbare opbrengst. Aan de eigenaren van de gebouwen zal daarom f 35 per f 100 belastbare op- opbrengst in eens zy'n uit te keeren. De ingelanden van den calamiteuzen Willem Annapolder zullen f 40 (15) of f 25 minder geschot moeten betalen. Het waterschap en de eigenaren zullen aan het buitenbeheer en het binnenbeheer resp. f 15 en f 25 per h.a. schadeloosstel ling moeten uitkeeren of gekapitaliseerd f 375 en f 625 per h.a. Men kan echter particuliere personen niet verplichten in eens te betalen en daarom stellen Gedep. Staten voor dit in twintig jaar te doen plaats hebben door tusschenkomst van het Waterschap, dat daarvoor dan een afzonderlijk dijkgeschot heffen zaL

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2