Bijslag o; den steun gevraagd. Wol en wollen stoffen. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Radioprogramma ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. De schrijfwijze van de Nederlandsche taal. De Arbeidersbeweging wendt zioh tot de regeering met het verzoek de uitkeerin- gen aan te passen bij de veranderde omstandigheden. De vier nationale arbeidersvakcentrales, het N.V.V., het R.K. Werkliedenverbond, het C.N.V., en de Nederl. vakcentrale, hebben zich tot den minister van Sociale Zaken gewend met een brief, waarin o.a. het volgende wordt uiteengezet: In verband met de stijging van de kosten van het levensonderhoud zien de besturen zich genoodzaakt het volgende onder de aandacht te brengen: Reeds thans zijn de prijzen van ver schillende noodzakelijke levensbehoeften in belangrijke mate gestegen. Deze ontwikkeling vervult de besturen met groote bezorgdheid. Zij vragen zich af, wat hiervan de gevolgen zullen zijn, in het bijzonder voor de groepen van werknemers, die zeer lage loonen ver dienen en voor hen, die van steunuitkee- ringen moeten leven. Reeds vóór de stijging intrad verkeer den velen van hen, die tot genoemde categorieën behooren, in een uiterst moei lijke positie. Het geldt uiteraard nog meer in het bijzonder voor degenen, die lang durig werkloos zijn. Het tekort, dat in zoo vele gezinnen in toenemende mate is ontstaan, is nu door de stijging van de kosten van het levensonderhoud nog vergroot en zal, naar moet worden gevreesd, bij verdere stijging van de prijzen van noodzakelijke levensbehoeften, een omvang aannemen, waardoor de grens van het uiterste be- staans-minimum wordt overschreden, het geen tot groote moeilijkheden zou leiden. Er is naar de meening van deze besturen dan ook alle aanleiding aan dit vraag stuk thans reeds ernstig aandacht te schenken. Het is in verband hiermee, dat zij het dringende verzoek richten maatregelen te willen nemen, waardoor in elk geval de steunuitkeeringen, alsmede de werk- verschaffingsloonon tijdig worden aan gepast bij de veranderde omstandigheden, hetgeen althans voorloopig het best zou kunnen geschiedon door de toekenning van een bijslag, ongeveer in overeenstem ming met de stijging van de kosten van het levensonderhoud. Ook door middel van verhooging van den z g. B-steun zou hulp kunnen worden geboden. De besturen spreken het vertrouwen uit, dat de minister ook in het belang van de volkskracht met het verzoek ernstig rekening zal willen houden en in verband met de urgentie zoo spoedig mogelijk tot een gunstige beslising zal kunnen komen. den cursus zijn wederom 7 deelnemers geslaagd. De voorzitter deelde verder mede, dat by genoegzame deelname dezen winter wederom opnieuw een cursus zal worden gehouden, waaraan tevens militairen gratis kunnen deelnemen. Hierna sprak dokter de Boer de ge slaagden toe en reikte hy met een toe passelijk woord de behaalde diploma's uit. Vervolgens werden de geslaagden ge feliciteerd door den Burgemeester, die tevens alle aanwezigen wees op het nut tige werk der E.H.B.O., vooral ook in verband met den Luchtbeschermings dienst. De heer Roose bracht dokter de Boer namens de geslaagde cursisten dank voor het gegeven onderwijs. Als blijk van waardeering werd hem een aanden ken geschonken. Na de pauze werd een heel aardig in elkaar gezet verkeersongeval met fiet sen vertoond, waarby het nuttige werk der E.H.B.O. practisch bleek. Aan het einde der bijeenkomst gaven een zevental aanwezigen zich als nieuw lid en cursist op. Zaamslag. Door den raad der Gerf. Kerk is gekocht het huis naast de kerk, laatst bewoond geweest door wylen de weduwe Jac. Dieleman. Ook de achter liggende tuingrond is gekocht. Het huis wordt bestemd voor pastorie en de tuin grond kan worden benut voor een even tueel te stichten vereenigingsgebouw. NIET EEN ZAAK VAN URGENTEN AARD. De Regeering kan, blykens haar me morie van antwoord niet zonder meer het standpunt dier leden onderschrijven, die het tot stand komen eener publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie tot de vraagstukken van urgenten aard reke nen. De Regeering gaat voort in de rich ting, die enkele van haar voorgangsters reeds met succes hebben ingeslagen. Zij ziet den verderen groei van het organi satiewezen met sympathie en zal in be paalde gevallen de pogingen tot uitbouw van deze organisatie stimuleeren of door middel der verbindendverklaring aanvul lenden steun verleenen. Zij gevoelt intusschen niet voor het in het leven roepen van nieuwe organi satievormen, welke vooruitloopen op de maatschappelijke ontwikkeling, hetgeen onder de huidige onzekere omstandighe den neer zeker ongewenscht zou zyn. VOLDOENDE WOL, DOCH WOLLEN STOFFEN STERK IN PRIJS GESTEGEN. Uit de mededeelingen, 'die dr B. J. M. van Spaendondk, directeur van het Rijks bureau voor Wol, onlangs 'verstrekte, heeft het publiek de conclusie getrokken, dat er absoluut geen tekort aan wol zou zijn en dat dus ook krachtige prijsverhoo gingen in den engros- en detailhandel van verschillende wolfabrikaten geheel en al ongemotiveerd zouden zijn. De ondervindingen, die de handelaars in wol- en textielgoederen bij 'hun fabri kanten, die de orders, welke zij reeds voor het uitbreken van den oorlog hadden be vestigd, niet uitvoeren, willen zioh daar bij beroepen op force majeure, waarbij zij dan het gebrek aan grondstoffen in de eerste plaats als motief naar voren schui ven. Het is te begrijpen, dat het publiek en ook de hanidelaars dit motief niet voet stoots als juist willen aanvaarden, want er is blijkens mededeelingen van den heer Van Spaendonck thans nog voldoende wol aanwezig. Sedert 6 welken heeft men, aldus luid den de mededeelingen van dr van Spaen donck, de voorraadpositie nagegaan en deze was niet onbevredigend. Voorname lijk is volgens hem sinds den oorlog Bel gië onze leverancier; daar zijn belang rijke wolwassoherijen en wolkammerijen, en daardoor was de voorraadsituatie in België zeer gunstig. Op de vraag, waarom er dan ten slotte zoo sleoht geleverd wordt en waarom er geen nieuwe bestellingen worden geaccep teerd, werd geantwoord, dat talrijke groo te fabrieken op het oogenblik uitsluitend voor legerdoeleinden werken. Er zijn ook fabrieken Idie wel over wolvoorraden be schikken, maar orders krijgen voor pro ducten, welke zij met de bestaande machi nes niet kunnen uitvoeren. Wij hebben nergens kunnen ervaren of er nu bij de fabrieken gebrek aan grond stoffen heerscht. Uit de gesprekken is ons wel gebleken, dat de fabrikanten er angstvallig voor waken, dat bun grond- stoffenvoorraad niet te zeer slinkt en daarom remmen zij' den afzet hunner producten. Dit ailes verklaart evenwel nog niet waarom de prijzen van geweven wollen goederen en van andere ar tikelen, waarin wol wordt Verwerkt, met omstreeks 40 pet. moesten s t ij g e n. Voor 'de textielhandelaars die in on middellijk contact staan met het publiek, is de toestand niet bijzonder prettig. Tal rijk zijn de gevallen, waarin bet publiek tegenover de prijsverhoogingen zeer wan trouwig staat en toch zijn deze prijsver hoogingen gemotiveerd, in verband met de houding der fabrikanten. Omtrent de prijsverhoogingen voor tex- tielproducenten en den aanvoer van ruwe wollen garens was Me meening van een directeur eener groote fabriek de volgen de: De voorraden, waarover de fabrieken nu mogen beschikken, zijn ruim voldoende om aan de vraag van het publiek te vol doen. In deze tijden van het jaar is er altijd een tekort (bedoeld wordt hier ge weven stoffen), en moet men wel een paar weken op levering wachten. Bovendien is door omstandigheden 'het aantal oriders verdubbeld, wat natuurlijk niet allemaal geleverd wordt. Dan is er nog de moei lijkheid, dat vele fabrieken voor de de fensie werken, terwijl de burgerbevolking in de tweede plaats komt. Van prijsopdrijving, aldus deze fabri kant, is er geen sprake geweest. D'e wol- lengarenfabrikanten hebben altijid de prijr zen aangepast aan die van de ruwe wol, en deze zijn in de laatste maand enorm gestegen (een andere fabrikant wees ons er op, dat 'bij de jongste Australische wol veilingen de prijzen vrijwel niet gestegen waren ten opzichte van de vorige). Een groot onderscheid bestond er tussc'hen prijsaanpassing en prijsopdrijving en hiervan zon geen sprake zijn geweest. Dat het publiek door de mededeelingen van dr Van SpaeiMonck een verkeerde voorstelling van zaken had gekregen vond deze fabrikant jammer, maar daar viel nu niets meer aan te doen. De N. R. Crt., waaraan wij een en an der ontleenen, voegt hieraan toe In ons artikel betreffende den manu- facturenhandel hadden wij de positie van de wollen stoffen geschetst, en ook thans geldt nog dat er een schaarschte aan wol len stoffen is en de prijzen scherp zijn gestegen. D'e detaillisten, noch ld© groot handelaars in manufacturen hebben, naar men ons verklaarde, van deze prijsstijging geprofiteerd. Was van de rivieren. De Waal voor Nijmegen is in het laatste etmaal met ongeveer 20 cm gestegen. Van den boven-Ryn is Zondagmiddag val en lager af stilstand gemeld. De lage kade by Nymegen is geheel over stroomd. De uiterwaarden zyn geheel over stroomd. Te Venlo kon gedurende enkele dagen een was van de Maas van meer dan twee meter geconstateerd worden. Een dergelijk hoog peil in dezen tijd van het jaar is onbekend. Flinke en bescheiden redder. Gistermiddag is een 6-jarig jongetje by het spelen in de Rypgracht te Amsterdam gevallen. Weldra war.en er verschillende menschen aan den wal- lekant verzameld, doch niemand onder nam een reddingspoging. Gelukkig pas seerde echter Juist bijtijds de 18-jarige timmerman F. van der Brom. Deze sprong onmiddellijk te water en bracht het ventje op het droge. Het jongetje werd zoo spoedig mogelijk naar huis ge bracht en onder de wol gestopt. HU zal geen nadeeligen invloed van dit onvrij willige bad ondervinden. De redder heeft zich aan iedere poging tot belooning van de ouders van het jongetje onttrokken. Wel wilde hij echter een gulden aanne men omzyn horloge, dat door het water was blijven stilstaan, te laten re- pareeren. Drie auto's vernield. Op den Rijksweg Den HaagRotterdam, nabij de grens OverschiePijnacker, is Zaterdag avond om zes uur een autobotsing voor gevallen. Uit beide richtingen kwamen auto's, welke voor hen uitgaande wagens wil den passeeren. Hierdoor werden de vier rijbanen bezet. Op een der binnenste rij banen week een wagen echter te veel naar links, waardoor deze met een tegen ligger in aanraking kwam. Beide wagens werden ernstig beschadigd. Enkele oogenblikken na de botsing reed een derde auto op het gehavende tweetal. Ook deze wagen werd vernield. De inzittende personen kwamen er be trekkelijk goed af. In totaal constateerde de te hulp geroepen geneesheer een lichte hoofdwonde en een bovenarmfractuur. Roeibootje omgeslagen. Va der en zoon verdronken. Zater dagmiddag wilde de 44-jarige landbouwer F. L. te Sambeek zich met zijn roeiboot, waarin ook gezeten waren zijn dertien jarig zoontje en de negentienjarige H. van der B., naar zijn aan den overkant van de Maas gelegen weiland begeven. Door den sterken stroom van de rivier dreef het bootje naar de stuw en sloeg over een der openingen heen, waar de Maas een verval heeft van 70 c.M. De drie inzittenden geraakten te water. V. d. B. wist zich te redden door zich aan de stuwwerken vast te grijpen. L. en zoon kwamen evenwel om. L. laat een vrouw en elf nog jeugdige kinderen achter. Fellebrand te Zeist. Zondagmiddag ontstond brand in een groote opslagplaats van stapelgoederen op het terrein van het krankzinnigen gesticht de „Willem Arntszhoeve" te Den Dolder. Weldra vormde de geheele opslag plaats met den zich daarin bevindenden zeer brandbaren inhoud bestaande uit brandstoffen, hout, bezems, houtwol, enz. één groote vuurzee. De groote hitte en de hoog oplaaiende vlammen leverden ernstig gevaar voor de omringende bosschen. Krachtig optreden van de gestichts brandweer in samenwerking met die der gemeente Zeist, beperkte het vuur tot de opslagplaats. Aanrijding met doode- lijken afloop. Zaterdagmorgen is de 66-jarige heer H. Bolt uit Gronin gen onder de gemeente Noorddyk aange reden door een personen auto. Het slachtoffer kreeg ernstige verwondingen en is in den nacht van Zaterdag op Zon dag in het ziekenhuis te Groningen aan de gevolgen overleden. 25 mille zoek op het postkantoor te Maastricht. Op het postkantoor te Maastricht is een geldzending van f 25.000 op onverklaar bare wijze zoek geraakt. Donderdag j.l. is uit Venlo naar het postkantoor te Maastricht een zending van f 25.000 verzonden, welke ongeveer middernacht op haar plaats van bestem ming was. Vast staat, dat de zending te half zes des morgens aanwezig was. Korten tyd nadien zyn andere zendingen geborgen in de safe, terwijl die van de Venlosche zending niet vaststaat. Te ongeveer zes uur des avonds werd de vermissing ontdekt. Onmiddellijk stelde de commissaris van politie een uitgebreid onderzoek in, waarbij een groot aantal huiszoekingen werden ver richt en verschillende personen een ver hoor werd afgenomen. Eenig resultaat heeft dit niet opgeleverd. Waal-Paviljoen te Tiel uitgebrand. Door nog niet bekende oorzaak is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag brand ontstaan in het café „Waalpaviljoen", dat gevestigd is in de voormalige Buiten-Sociëteit te Tiel. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de vrouw van den caféhouder Van O., die alleen thuis was, zich in alleryl in veiligheid moest stellen. Militairen, die onmiddellijk te hulp schoten, zorgden voor het wekken van een op de beneden verdieping slapende dochter en van de bewoners van de op deze verdieping gevestigde bar. Allen konden zich in vei ligheid stellen. De brandweer, die flink door de mili tairen geholpen werd, kon tegen de vuurzee echter niets uitrichten. Zy moest zich bepalen tot het nathouden van de beide aangrenzende woningen. De schade is aanzienlijk. Zy wordt door verzekering gedekt. JAARVERGADERING VAN DE LANDBOUWVEREENIGING „EILAND WALCHEREN". Jaarvergadering. De Coöp. Landbouwvereeniging „Eiland Walcheren" hield Zaterdagmiddag haar jaarlijksche ledenvergadering in het Mili tair Toluiis" te Middelburg onder voor zitterschap van den heer B. Franse, die in het bijzonder welkom heette den oud- directeur, den heer J. Philipse. De buitenlandeche oorlog, aldus spr., brengt voor ons land vele moeilijkheden met zich. Ook vele land- en tuinbouwers zijn van hun bedrijf weggeroepen om, wat God verhoede, zoo noodig het vader land te verdedigen. Een goed jaar voor de boeren ligt achter ons. De veestapel bleef in tegenstelling met vorige jaren, voor mond- en klauwzeer gespaard. Dit goede boerenjaar heeft zich ook afge spiegeld in den omzet van de coöperatie, die een meerderen omzet van ongeveer 76 wagons kon boeken. Dit is vooral een gevolg van het feit, dat de Dorpsvereeni- ging „Nieuw- en Sint-Joosland" weer al les ging afnemen en doordat een dubbele hoeveelheid zaaitarwe werd afgenomen, doordat alle wintertarwe bevroren is. Een 40 wagon komt grootendeels op reke ning van de toenemende vraag naar het samengestelde veevoeder. Een woord van lof aan den nieuwen directeur is zeker op zijn plaats. Spr. is ook het pakhuis- personeel erkentelijk voor zijn plichts betrachting en voorkomendheid tegenover de afnemers. Ook een woord van dank brengt spr. aan vele bodes van dorps- afdeelingen, al kan hij dat tot zijn spijt niet aan allen doen. Er zijn er, die met volle toewijding hun werk doen, doch anderen, die „het wel gelooven". De afdeelingsbesturen en bodes moeten begrijpen, dat het toch in de eerste plaats hun eigen belang is, hun eigen zaak groot en sterk te maken. Tot de medebestuursleden en den direc teur richt spr. woorden van lof voor de onverstoorde, vertrouwelijke samenwer king. De moeilijkheden, die wachten, als gevolg van den oorlogstoestand, zullen vele zijn. Op vergaderingen met het Cen traal Bureau is er op gewezen, dat in de eerste plaats noodig is een vereeniging van leden, die al hun benoodigdheden van hun eigen zaak betrekken. Daarom is het noodig, dat de vereeniging wordt gezui verd van allen overtolligen ballast, en de leden door moreele en financiëele ban den, aan hun vereeniging worden ge bonden. Bestuur en directeur vragen van de leden volle medewerking voor dit zui- verings- en opbouwend werk. Na deze opening deelde de voorzitter mede, dat een eigen vrachtauto is aan geschaft vooral ook voor het zoo gewenscht thuisbrengen van gekochte artikelen, waardoor de prijs wel iets stijgt. Nog besloten bestuur en commissarissen om de reductie aan de dorpsvereenigingen terug te brengen van 1% op 1 zooals het vroeger ook is geweest. In het vervolgens door den secretaris den heer C. Louwerse, uitgebrachte jaar verslag over het 23e boekjaar, wordt o.a. gezegd, dat de stijgende omzet een teeken is van het toenemende vertrouwen, dat de leden afnemers in hun vereeniging stellen. Door vergrooting van den omzet dalen relatief de kosten en is het dus mogelijk voordeeliger te werken. Het ledental bedroeg op het einde van het boekjaar 1301, onder wie 11 die in dat jaar waren toegetreden. Hierna was het woord aan den heer H, J. Ikkink, directeur, ter toelichting van balans en verlies- en winstrekening, zooals die op 31 Mei J.l. zijn afgesloten. De balans geeft een eindcijfer van f67.497,07 en een goed saldo van f2279,67, de winst- en verliesrekening een eind cijfer van f 15.147,49 met hetzelfde goed saldo. De directeur wees er op, dat de moei lijkste tijden nog zullen aanbreken. Men mag zich gelukkig prijzen, dat men dat jaar met zulke goede resultaten mag af sluiten. De voorraden zijn met het be drag f8277 zeer voorzichtig geraamd. De lijst van reducties aan de dorps- vereeniging geeft een bedrag aan van f3292,85, tegen f2635,21 in 1938. De omzet van zaai- en pootgoed bedroeg 822919,5 kg voor f74949,83 tegen 677698 kg voor f59625,33 in het vorige boekjaar. Voor meststoffen, bestrijdingsartikelen enz. waren de cijfers 4041766 kg voor f 167628,52 tegen 3424159 kg voor f 138040,31. De directeur wees er op, dat behalve voor voederartikelen thans ook voor mest stoffen enz. distributie moet worden ver wacht. Bij dit alles hoopt spr. dat de leden de Coöperatie getrouw zullen blijven. Een afgevaardigde van Meliskerke be treurde het, dat men terug komt van P/2 op 1 reductie. Men heeft het meerdere veelal voor de bodes bestemd. De voorzitter en de directeur zetten uiteen, dat de dorpsvereenigingen zelf contributie moeten heffen al is het maar 25 cent en geen extra kosten op de coö peratie moeten afwentelen. Gezien den toestand en de te verwachten moeilijk heden is P/2 uitkeering niet verant woord. Besloten werd f81,67 van de winst bij de reserve te voegen en de rest te be stemmen voor afschrijving op de nieuwe vrachtauto. De vergadering herkoos tot bestuurs lid den heer C. Louwerse, den secretaris. Verder werden herkozen als leden van de Commissie van toezicht, de heeren J. Bosselaar voor Aagtekerke; L. Puijpe voor Arnemuiden; W. de Wolf voor Grijpskerke en A. Abrahamse voor St.- Laurens. Op voorstel van het bestuur werden tot eere-leden der Vereeniging benoemd de heeren G. v. d. Putte, Jac. Kasse en J. H. Geschiere, allen oud-bestuurslid en de heer J. Philipse, oud-directeur der Vereeniging. Thans kwam aan de orde het nagaan van een lijst van personen, die vermoe- ADVIES VERWACHT UIT DE OVER- ZEESCHE GEWESTEN. Het ontwerp van een wet, die het in het algemeen verslag der Tweede Kamer over de rjjksbegrooting met klem ge vraagde inzake schrijfwijze van de Ne- derlandsche taal zal verzekeren, is reeds geruimen tijd geleden opgemaakt. Om dat deze wet voor het geheele koninkrijk zal moeten gelden, is het ontwerp aan de regeeringen der overzeesche gewesten om advies toegezonden. Zoodra de adviezen zullen zyn ont vangen, zal de verdere behandeling zoo veel mogelijk worden bespoedigd, aldus deelt de regeering mede in haar memo rie van antwoord op bovengenoemd ver slag. delijk Walcheren reeds verlieten en nog als lid zijn ingeschreven, en die dus moe ten worden afgeschreven, waarbij tevens de wenschelijkheid naar voren kwam, dat zij, die bijv. door het eindigen van hun bedrijf geen belang meer hebben, bij de vereeniging daarvoor bedanken. De directeur kreeg nu gelegenheid nog een en ander over de distributie en daar mede verband houdende moeilijkheden naar voren te brengen. Spr. zeide, dat inzake de voederartikelen deze moeilijk heden wel wat zijn overwonnen. De gemengde voeders voldoen thans aan redelijke eischen en zijn economisch samengesteld. Inzake meststoffen had spr. niet gedacht, dat men nu reeds tot dis tributie zou overgaan, vooral omdat Ne derland nu zijn eigon stikstoffenfabriek heeft. In niet alle soorten zal 100 van het vroeger gebruikte kunnen worden toegekend. Men zal zelf moeten invullen wat men vorig jaar hoeft verbruikt, welke soort men thans wil hebben en welke hoeveelheid. Na eenige discussie werd besloten, dat tegen Woensdag van iedere afdeeling de secretaris of een ander ver trouwd persoon op een vergadering zullen worden geroepen, waar de directeur hon in deze materie zal inwerken, opdat zij op htm beurt de leden zullen kunnen voorlichten en heipon. Dinsdag 24 October 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. KRO- Uitzending. 8.00 Ber. ANP. 8.059.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 Het KRO-orkest. (12.451.00 Ber. ANP en gram.). 2.00 Voor de vrouw. 3 00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.15 Het KRO-orkest. 5.00 De KRO-Melod. en solist. 5.45 Felicit. 6.05 Verv. conc. 6.35 Sport- 'nalfuur. 7.00 Ber. 7.15 Cyclus: „Het godsd. leven in het nabije Oosten (I.)". 7.35 Re-' portage. 8.00 Ber. ANP. meded. 8.15 Het Sted. orkest van Maastricht en solist. (9.00—9.20 Gram.). 10.00 Gram. 10.10 Cau serie over schaken. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Lecuona Cuban Boys (opn.). 11.0012.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-uitz. 11.00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Ber. ANP, gram 9.00 Omroeporkest en soliste (opn.). 10.00 Morgcnw. 10.15 Orgel, (opn.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Jetty Cantor's ons. 11.00 Cyclus „Humor in het kinderleven". 11.30 Jetty Cantor's ens. 12.15 Orgel en zang. 12.45 Ber. ANP, Gram. 1.15 Omroeporkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naaicur sus. 3.45 Zang met piano. 4.05 Piano. 4.30 Kinderkoor. 5 00 Kinderhalfuur. 5.30 Om roeporkest. 6.30 Cyclus „Waar moet ik het zoeken?" 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zinaida Rostova en haar ensemble en orgel. 7.35 Cyclus „Onze Weermacht". 8.00 Ber. ANP, meded. ev. Vraag en Antwoord. Hierna: Causerie „De bewegelijke we reld". 8.35 Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gram. 10.30 Vraag en Antwoord. 10.40 Causerie „Alle oogen zijn gericht op Fin land". 11.00 Ber. ANP, gram. 11.30—12.00 AVRO-orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7 uur te Vlissingen: weer: licht be wolkt; wind: zwak W.-Z.W.; tempera tuur 7; minimum hedennacht 5;' neer slag afgeloopen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheel land: toenemende be wolking, nog geen neerslag van betee- kenis, lichte nachtvorst in het Z.O.ove rigens weinig verandering in tempera tuur, zwakke tot matige Z. tot W. wind. 1 Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers*, Dinsdag 5 u. 30 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6