H$edie> chBlfle HET flHHELE BELEID DEI BEGEEBING. Voor ouzo militairen. met zilveren randen. iedt U agen Uit de Provincie hg- DE ZEEUW van Vrijdag 13 October 1939 Tweede Blad. Beschouwingen In de Tweede Kamer. Ongegrond pessimisme? middelburg. FEU I LLETOTT GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. PRIJZEN 13.28 17.28 19.25 15.15 17.45 19.30 15.40 18.10 19.55 15.45 18.15 16.10 18.40 (17.22 20.10 20.35 17.53 19.20 20.50 17.28 18.— 18.20 19.20 19.20 19.40 20.40 20.50 19.55 20.40 21.15 21.14 20.44 19.49 21.15 22.— 17.35 18.05 18.10 18.20 18.27 18.50 16.41 18.45 16.55 17.— 17.30 21.20 21.50 21.50* 22.—* 22.43 20.32 20.05 20.35 20.45 20.50 21.20 Aan het Voorl. Verslag van de Tweede Kamer over de Ryksbegrooting is het volgende ontleend Met den algemeenen opzet van het fi nancieels beleid der regeering, gelijk die in de Millioenennota tot uiting komt, I verklaarden zeer vele leden zich te kun nen vereenigen, al maakte een aantal hunner daarbij, verwezende naar het geen zy ter zake reeds eerder hadden ge zegd, het voorbehoud, dat ze zich niet zouden kunnen vereenigen met een zóó strikte opvatting van dat beleid, dat elke nieuwe maatregel buiten het gebied der defensie en der werkloosheidsbestrijding, welke uitgaven met zich zou brengen van hoe groot belang die maatregel ove rigens ook zou mogen zijn alleen op grond van financieele bezwaren zou wor den afgewezen. Onjuist achtten zij het, dat de in die nota uitgestippelde algemeene gedrags lijn, zoo niet geheel, dan toch voor een overwegend deel, wordt gemotiveerd met een beroep op den ingetreden oor logstoestand. Immers, in de cijfers, wel ke worden gegeven en waarop die ge dragslijn is gebaseerd, weerspiegelen de gevolgen van dien toestand zich nog niet. Verscheidene leden verklaarden het in dit verband te betreuren, dat ten opzich te van den normalen dienst ook thans weder de methode is gevolgd, waarby de gunstige indruk, welken goede resulta ten zouden kunnen maken, zooveel mo gelijk wordt verzwakt door naast de fei telijke budgetaire positie, gelijk die be paald wordt door de begrooting van uit gaven en de middelenraming, ook nog een „reëele" budgetaire positie te stellen. Ook achtten deze leden in denzelfden gedachtengang de vraag gewettigd, of niet ten onrechte den lezer van de Mil lioenennota een „torenhooge" staats schuld als ernstig gevaar is voorgehou den. Intusschen stellen zij er prijs op, er met nadruk op te wijzen, dat deze critiek slechts de inkleeding van het finan cieele betoog der regeering betreft en geenszins de strekking heeft, de conclu sie van dat betoog, dat de financieele toestand tot groote voorzichtigheid maant, aan te tasten. Deze beschouwing vond tegenspraak bij verscheidene andere leden, die meen den, dat in de Millioenennota volkomen terecht een min of meer sombere toon is aangeslagen. Met nadruk wilden eenige dezer leden wijzen op de mogelijkheid, dat in den staatsdienst meer wordt bezuinigd dan tot dusver geschiedt, zonder dat daar door het nuttig effect van de overheids maatregelen ook maar op eenigerlei wijze wordt aangetast. De besparingen, welke bij de spoorwegen en by de P.T.T. zijn verkregen, kunnen hier als voorbeeld dienen. Ook vroegen dezelfde leden in dit ver band, of de nieuwe wegen, die worden aangelegd, wel eens niet wat te veel wor den geperfectionneerd. Verscheidene leden wezen er op, dat ditmaal, in tegenstelling tot de practjjk van de laatste jaren, in de Millioenenno ta niet de oorzaken zijn aangegeven van de afwijking, welke het eindresultaat der nieuwe begrooting van dat van de vorige vertoont. Inconsequent noemden de hier aan het woord zjjnde leden de wijze, waarop is gehandeld met betrekking tot de gevol gen van de voorgenomen saneering van het Werkloosheidssubsidiefonds. Naar het oordeel van sommige leden verdient het ook aanbeveling te over wegen, of het in dezen tijd nog wel ver antwoord moet worden geacht met de toekenning van periodieke traktements- verhoogingen door te gaan. Sommige leden meenden er op aan te moeten dringen, dat een beslissing in zake de verdere gedragslijn met betrek king tot de sociale verzekeringsfondsen niet later dan in den loop van het vol gende jaar zal worden genomen. Met het oog op de zeer belangrijke financieele consequenties, welke die beslissing kan hebben, zouden zij een verder uitstel daarvan uitermate ongewenscht achten. Het voornemen tot het opnieuw instel len van een leeningsfonds ter financie ring van uit de huidige bijzondere om standigheden voortvloeiende uitgaven vond vrijwel algemeene instemming. Gaarne zou men voorts vernemen, wel- ke .inkomsten aan het hier bedoelde fonds zijn toegedacht. In de Millioenen nota wordt te dezer zake alleen medege deeld, dat als zoodanig zal worden be stemd de opbrengst van een in te voeren oorlogswinsbelasting. Die opbrengst kan echter voorshands niet hoog worden ge raamd, wijl de regeering, terecht, tal van maatregelen neemt met de strekking het ontstaan van oorlogswinst zooveel moge lijk te beperken. Wat de dekking der defensieuitgaven betreft ware, naar verscheidene leden opmerkten, ook te denken aan een kapi taalheffing en aan een verhooging van de successiebelasting. Van andere zijde werd tegen een kapi taalheffing ernstige bedenking geop perd, vooral in omstandigheden als de tegenwoordige, nu tal van vermogensob jecten zoo moeilijk te realiseeren zijn. Eenige leden meenden, dat de heffing ten bate van het leeningsfonds van een extra-belasting van niet-gemobiliseerden aanbeveling zou verdienen. vember, wegens woordige, SHOUDSTER ve. Zich te ver- OUWER, A 228, Besmettelijke ziekten. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, over de week van 1 tot en met 7 October in de provincie Zeeland, bedroegFebris typhoïdea Koewacht 1; Paratyphus: Koewacht 1; Roodvonk: Krabbendijke 1, Middelburg 1, Terneuzen 2. 1 VOOR DE GEMOBILISEERDEN. De eerste samenkomst, georganiseerd door het Plaatselijke Comité voor O. en O. onder de gemobiliseerde militairen is in alle opzichten een succes geworden, dank zij' in de eerste plaats de medewer king van den bekenden folklorist, dhr D. J. van de Ven en zijn echtgenoote en van het Westkapelsche dameskoor onder leiding van den heer P. de Rooy. Enkele honderden mannen van leger en vloot waren in het Schuttershof bij een tegen acht uur. Verder waren aan wezig de Commissaris der Koningin en Naar het Engelsch van EMMA JANE W0RB0ISE. 121.) f _o_ „Wanneer onze zaken zoo voorspoe dig blijven als nu, oom, weet ik niet wat ons zou beletten dit te doen. De gedachte alleen doet mijn hart reeds op springen van vreugde. Ik wil u wel bekennen, dat ik een onbeschrijfelijk verlangen heb naar de zee! Wanneer men eens geleefd heeft, zooals wij heb ben gedaan, in het gezicht der zoute golven, en gedurende zoovele jaren en maanden, dat grootsche geluid gehoord beeft, dan is het bij het verlaten van het strand, alsof men een gedeelte van zijn eigen leven achterlaat." „Dat gevoel heb ik zoo dikwijls", zei- de hij zuchtende. „Ik smacht letterlijk naar de zee! Ik heb haar gezien rus tig. grootsch en statig, bij zonnelicht en maneschijn, en ik heb haar indrukwek kend onafgebroken, loflied gedurende 70 jaren gehoord. Het verlaten van Elm- wood, het huis mijner voorvaderen, is Mevr. Quarles van Ufford en de com mandant van Zeeland, Schout bij nacht Van der Stadt. De burgemeester was door ambtsbezigheden verhinderd. De voorzitter, Mr Th. Portheine, riep allen een woord van welkom toe, speciaal tot den Commissaris der Koningin en zijn echtgenoote, en den Commandant van Zeeland en dhr en mevr. Van der Ven. Spr. wees er op, dat het doel is in de zen tijd ontspanning en ontwikkeling te brengen onder de gemobiliseerden. Hij hoopte geen vergeefs beroep op hen te zullen doen als het gaat om daadwerke lijke medewerking. Dhr v. d. Ven deelde mede, dat hij ver schillende deelen van zijn floklorenfilm zou vertoonen, waarvan de Commissaris der Koningin destijds het Zeeuwsche deel voor het eerst in een schuur onder Ril land is komen zien. Spr. deelde mede, dat hij een 40-tal van deze avonden hoopte te houden (Middelburg was daar van de achtste). Spr. hield een warm pleidooi voor de Zeeuwsche dracht en liet daarna dat deel van de film zien, dat o.a. het werken om en op de hofstede mij niet zwaarder gevallen dan het da gelijksch gemis van mijn zee!" „En gij hebt dit altijd voor mij ver zwegen, lieve, goede, geduldige, moe dige oom! Welnu, als het God behaagt, dan zullen we dit jaar nog onze zee terugzien; wij zullen ons verkwikken met haar versterkende lucht en rollende golven: wij zullen luisteren naar haar zachten zilveren klank en plechtig koorgezang, en wij zullen aan het strand wandelen gelijk twee kinderen, en, kan het zijn, ons ook zoo gelukkig gevoelen als de kinderen." Zoo gelukkig als een kind mocht hij zich wel gevoelen, dacht ik in stilte; want bij goede oude lieden komt dik- wyls het kinderlijk gelukkige, schulde- looze, tevredene hart weer boven. De ouderdom van Gods kinderen is altijd liefelijk, altijd rein en zuiver, altijd een zachte en edele harmonie waarin zich de tonen van het Te Deum en de lofzang van Simeon te zamen vermengen. „En dan", vervolgde ik, met ingeno menheid ons aangenaam zomerplan be sprekende hoewel de sneeuw nu nog op de vensterbanken lag, de straten slechts droog waren omdat de modder bevroren was, een scherpe Noordoosten wind door den schoorsteen huilde, tot van burgemeester Zandee te Kloetinge in beeld brengt, die Spr. als voorbeeld stelde van de magistraten, die zich het Zeeuwsche costuum niet schamen. Na dit eerste met belangstelling ge volgde deel van de film, betrad het Wes- kapelsch dameskoor het tooneel om en kele liederen te zingen. Voor de pauze bracht de heer v. d. Ven nog films over Brabant en Limburg. Had dhr v. d, Ven reeds meegedeeld, dat tijdens de pauze tabak van de firma Niemetjer uit Groningen en een stukje chocolade van de Kwattafabriek, welke beide firma's de 40 avonden helpen fi nancieren, zouden worden uitgedeeld, thans bleek, dat een zeemilicien van de lichting 1920, die zijn arbeid in dienst der ïydende menschheid nog gewoon kan voortzetten, f 50 had beschikbaar gesteld voor cigaretten voor de mannen. Na de pauze nam dhr De Rooy plaats aan de piano en bracht verschillende be kende liederen ten gehoore, die niet al leen door het dameskoor, maar ook door tallooze aanwezigen krachtig werden meegezongen. Het koor betrad nu voor de tweede maal het podium en heeft met verschil lende liederen groot succes geoogst. Daarna vertoonde dhr v. d. Ven films van het leven in den Achterhoek van Gelderland, van Marken en op Walche ren. Mevr. v. d. Ven zorgde voor de pia nobegeleiding. Ook zy hoopt de nog res- teerende 32 avonden mee te maken. Kapitein Sliepenbeek heeft als contact officier voor O. en O. het laatste woord gesproken en in de eerste plaats dank gebracht aan de aanwezige hooge bur- gerlyke en militaire autoriteiten, aan den vborzitter, Mr Portheine en de verdere aanwezige leden van het Comité. Maar ook vooral wilde spr. de beide firma's Niemeyer en Kwatta danken voor hun grooten steun en niet minder den zee milicien van 1920, die zyn makkers niet vergat. Dan richtte spr. zich met woorden van groote waardeering tot dhr en Mevr. v. d. Ven en niet minder tot de leden van het dameskoor en dhr De Rooy om te eindigen met een krachtig onder steund: „Leve de Koningin!" CREDIET VOOR INRICHTING DISTRIBUTIEKANTOOR C.A. De burgemeester heeft aan den Ge meenteraad mededeeling gedaan van de reeds genomen maatregelen in verband met de distributie. Hy meent, dat de Raad zal hebben begrepen, dat de daar voor noodige werkzaamheden onmoge lijk konden worden uitgevoerd, terwyi het ook onmogeiyk zou zyn voldoende ruimte te vinden in het raadhuis. De burgemeester stelde zich in verbinding met dhr Staal, directeur der Arbeids beurs, die ook leider was gedurende de vorige mobilisatie. Tot genoegen van den burgemeester verklaarde dhr Staal zich bereid deze zaaït op zich te nemen tegen een overeengekomen extra beloo ning van f 1000 per jaar, waarnaast dan aan den ambtenaar by de arbeidsbeurs c.a. als waarnemend directeur 'n toelage van f 500 diende te worden toegekend. Dhr Staal kon dan de leiding van de Ar beidsbeurs c.a. aan den waarnemend di recteur opdragen, doch de financieele administratie voor zich houden, terwyi hy uit den aard der zaak over de hoofd zaken regelmatig overleg biyft plegen met zyn vervanger. By het zoeken naar een geschikt gebouw werd dhr Lantsheer eigenaar van het perceel Dam 6 bereid gevonden dit perceel te verhuren voor f 1000 per jaar. Verder moest eenig meu bilair worden aangeschaft en moesten enkele verdere inrichtingskosten worden betaald. Voor het schrijven c.a. van de distri butiekaarten en rijksdistributiekaarten een zeer omvangrijk werk, dat moest ge schieden ten stadhuize, aangezien alle gegevens uit de bevolkingsadministratie moesten worden geput werden een aantal losse krachten aangenomen, die na het voltooien van deze werkzaamhe den weer onmiddeliyk werden ontslagen. Nu deze voorbereidende werkzaamhe den zijn geschied, werkt het Distributie kantoor voorloopig met een minimum bezetting het hoofd en één bediende in afwachting van verdere door de regeering in te voeren maatregelen. De burgemeester legt twee begrootingen ter groot verdriet der arme tortelduiven; maar de zomer zou ongetwijfeld komen! „en dan, hoe heerlijk dat wij ons werk overal mede kunnen nemen; wij behoeven zelfs in onze vacantie-dagen niet ledig te zitten. Neen, zeker niet! wij kunnen integendeel schetsen nemen en opmerkingen maken, die ons naderhand roem en geld zullen verschaffen. Hoe veel gelukkiger zyn wij toch dan velen, die genoodzaakt zijn hun werk achter te laten, al is hun dit ook onvoordeeli- ger! Het is juist het groote voorrecht van schrijvers en kunstenaars, dat zy hun arbeid overal kunnen voortzetten. Hoe goed is God toch geweest, toen Hij een kunstwereld en een letterkundigen werkkring schiep! Hoe groot is Hij je gens hen, die zich ijverig en geduldig in deze beide heerlijke kringen bewegen! In den arbeid is voor hen een uitermate groote belooning gelegen!" Zoo besloten wy dus als yverige bijen te werken gedurende de sombere win terdagen en het gure voorjaar, om zoo veel mogelyk te besparen. Ik deed even wel mgn best om te voorkomen, dat onze zuinigheid niet oversloeg tot gierigheid, want op die wyze verliest men meer dan men wint. Wy vestigden by voortduring onzen blik op het groote genoegen, dat goedkeuring aan den Raad over en wel een loopende van 29 Augustus tot 31 De cember 1939, ten bedrage van f 4516 en een voor '40 ten bedrage van f 16.422,50. Hiertegenover staat 75 pet. ryksbydrage in deze kosten. Christelijke Besturenbond. Gisteravond hield de Chr. Besturen bond zyn eerste besturenvergadering in deze wintercampagne. De voorzitter, de heer A. de Lange, wekte in zyn openings woord op tot trouwen, regelmatigen ar beid, óók in dezen tyd van oorlog en mo bilisatie, waarin de Chr. vak- en sociale beweging weer voor nieuwe vragen ge plaatst wordt. De secretaris, de heer C. K. Maarten- se, deelde mede, dat dezen zomer aan de Centrale voor Werkloozenzorg kon wor den afgedragen f 1105,60, ingezameld te Goes en in de omliggende dorpen, een bedrag, dat nog uitgaat boven dat van vorig jaar. Het werk van de jeugdclub, dat vori- gen winter zoo goed slaagde, zal worden voortgezet. Dat van de studieclub zal in gewyzigden vorm voortgang vinden. De groote propaganda-vergadering zal op 20 Nov. a.s. worden gehouden. Besloten werd, dat een aantal bestuurs leden om beurten des Zaterdagsmiddags zitting zal houden ter behandeling van allerlei vragen van de leden zooals loon- kwesties, sociale verzekering, werkloo zenzorg, belasting, kostwinnersvergoe ding van gemobiliseerden enz. Ovezand. Gisteren vergaderde de raad voltallig. De nieuwe leden de heeren P. Westdorp en C. Otte Czn werden geïn stalleerd. De begrooting van het Burg. Armbe stuur voor 1940 werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf op f 5957,64. Tot lid van het Burg. Armbestuur in de vacature van J. J. Mol werd benoemd de heer C. van Liere. Tegen het nemen van een nieuw be sluit inzake een gemeenschappelijke re geling voor het bouw- en woningtoezicht bestonden geen bezwaren. Burgemeestersinstal latie. Naar wg vernemen zal de nieuw benoemde burgemeester de heer Mr A. J. M. Eikhuizen op Maandag 16 October a.s. des namiddags 2 uur geïnstalleerd worden. Schore. Gemeenteraad. Woens dagavond vergaderde de gemeente raad. Medegedeeld wordt, dat wethouder Karelse is aangewezen tot eerste plaats vervanger van den burgemeester en wet houder Mieras tot tweede plaatsvervan ger, en dat tot volontair ter seretarie is toegelaten de heer G. van Hekken te Krabbendijke. Aangeboden wordt de gemeente-begroo ting voor 1940 met een ontvang en uit gaaf voor den gewonen dienst van f31.724,38, terwijl de gemeente-begroo ting voor 1939 wordt gewijzigd. In samenwerking met de gemeenten Yerseke, Kruiningen en Wemeldinge zal tot Ged. Staten van Zeeland het verzoek worden gericht te willen bevorderen, dat ruilverkaveling wordt toegepast ten aan zien van de Yerseksche Moer. Vastgesteld wordt de gemeenschappe lijke regeling van het bouw- en woning toezicht op Zuid-Beveland. De heer Ste- vense informeert naar de meerdere kosten voor de gemeente, waarop de voorzitter mededeelt, dat deze voorloopig op on geveer f85,— per jaar zijn te schatten. Aan Ged. Staten van Zeeland zal voor het jaar 1940 vrijstelling worden ge vraagd van de verplichting tot het doen geven van onderwijs in het vak lichame lijke oefening aan de openbare lagere school. De woning van het hoofd der school wordt opnieuw voor den tijd van twee jaren verhuurd aan den heer J. van Nieuwenhuize op de bestaande voor waarden. Bij de rondvraag informeert de heer Bierens wanneer wordt begonnen met het herstel van de Naaimeet, waarop de voorzitter antwoordt, dat de levering van de klinkers eenigszins is vertraagd en dat de straatmaker momenteel heel wei nig personeel heeft in verband met de mobilisatie. Intusschen is nogmaals op spoed aangedrongen. wij ons zeiven beloofden in Augustus of September te genieten en dat met recht waardig was om ons bij voorbaat mede te verblijdenen niets verzoet zoozeer den arbeid, als het vooruitzicht op een wel verdiende rust en onschuldig genot. God zij gedankt, dat wij dezen zegen al tijd mogen genieten. Hoe moeilijk de weg en hoe zwaar de last ook zij, daar blijft immers altyd „eene ruste over", de vrede die alles verduurt, en de vreug de die nimmer vergaat. En wat zal het dan zyn, als dit leven hier is geëindigd. Wie zal ons zeggen, als het oogenblik van sterven eens voorbij is, hoe het le ven zich dan zal uitbreiden in de nieuwe, bezielende omgeving van een andere we reld, waar geen zonde meer zal zgn. Ik stel mg soms voor, hoe wg in die toe komende eeuwen zullen terugzien op die verandering, die wij nu den dood noe men, als op een kleinen lusschenzin, een louteren overgang, die ons bevreesd placht te maken, omdat wij, gelijk kin deren, ons beangstigden voor enkel scha duwen, en omdat wg niet vertrouwden, zooals een kind zijn vader vertrouwt. Op den Nieuwjaarsdag had Eleonore tot mg gezegd: „al wederom een ander jaar, ChrystieIk ben nieuwsgierig welk goeds dit jaar ons zal brengen?" Van alle kanten bereikten ons verzoe ken om één of meer exemplaren van „De Zeeuw" te zenden aan onze militairen. Onze Zeeuweohe soldaten, die door het geheele land verspreid z(Jn, willen gaarne op de hoogte blijven met wat er in hun woonplaats en omgeving gebeurt. zy leven, vanuit de verte, het Zeeuw sche leven mee. Bovendien, de avonden z|]n lang. En dan is het een genot eiken dag „De Zeeuw" te mogen ontvangen. Zooveel mogeiyk hebben wij tot nu toe aan alle aanvragen voldaan. Meerdere brieven getuigen van de dankbaarheid van de zijde der militairen. Nu zijn wij gaarne bereid hierin ver der te gaan en wy doen met vrijmoedig heid een beroep op onze lezers, om ons daarin tegemoet te komen en te helpen. Vele kleine bijdragen maken het mo gelijk, dat we aan een groot aantal mili tairen geregeld „De Zeeuw" kunnen doen toekomen. Men kan zijn gift zenden In postzegels, per postwissel en per giro. Ons giro nummer is 4 4 4 5 5. Oudelande. Alhier is een comité ge vormd voor het breiën van kledingstuk ken voor militairen, bestaande uit: mevr. L. G. Nieuwenhuizen-v. Iwaarden, mevr. S. C. Matzer van Blois-v. Dedem; mej. W. Mol en mej. M. J. Allaart. De benoo- digde gelden zullen door een collecte worden byeengebracht. Isdere vrouw of meisje zal in de gelegenheid gesteld wor den om te breien. lerseke. Donderdagmiddag is onder veel belangstelling van de inwoners van ons dorp het stoffeiyk overschot van den zoo jammeriyk om het leven gekomen P. Griep ter aarde besteld. Aan het graf sprak Ds Mooy, Evang. predikant. Dhr Jac. van Zweden herdacht den overledene als medearbeider in 't jeugd werk. Ds Mooy dankte verder namens de familie voor de vele biyken van belang- stelling by het overiyden betoond. Kruiningen. De nieuwe in loophaven. De werken aan de nieuwe inloophaven voor den Prov. Stoombootdienst op de Westerschelde al hier zyn thans zoover gevorderd, dat het zand benoodigd voor den dijk en het pla teau, alsmede de oprit over het viaduct voor den nieuwen weg welke naar den bestaanden Rijksweg zal loopen, thans aangevoerd is. Als men weet dat daarvoor ongeveer 160.000 kub. M. zand per schip is aange voerd en per grijper overgeladen in auto's, welke het ter plaatse brachten, kan men eenigszins begrijpen den omvang van dit karwei. Ook de zeewering aan den nieuwen dijk is bijna klaar, terwijl de laatste hand gelegd wordt aan de klei laag. Vóór de voltooiing moet nog heel wat gebeuren, n.l. het z.g. buitenwerk, als baggerwerk, het leggen van twee strekdammen en weggraven ouden dijk en aanleg van een nieuwen weg. De gehouden collecte voor het Roo- de Kruis heeft alhier opgebracht f 103,22 en te Hansweert f 64,70. Totaal dus f168. (Belangeloos bericht.) Koudekerke. Vermindering Personeele Belasting. De gemeenteraad zal Woensdagmiddag in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda komt o.m. voor een voorstel van B. en W. tot het huren van drie brandkranen van de gemeente Middel burg, liggende aan den Ouden Vlissing- schen weg, voor een bedrag van f 5 per stuk en per jaar. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan de regeling „Hulpzieken huis Westhove". Een adres van A. de Visser om een te gemoetkoming uit de gemeentekas te mogen ontvangen als bedoeld in art. 13 „Het vorige jaar bracht mij groote droefheid en groote verliezen", ant woordde ik zuchtende „maar het bracht mij evenzeer rijke zegeningen en vele weldaden!" „Welke veranderingen zal dit jaar ons nu brengen? „Naar alle waarschijnlijkheid voor u een liefhebbenden echtgenoot en een ge lukkigen huiselijken haard. En voor mij verwacht ik niet vele veranderingen; ik ben tevreden al moet ik mijn leven van werken en zwoegen hervatten. Mijn ver anderingen heb ik reeds gehad; het le ven vloeit gewoonlijk voort in regelma tige opvolging van beweging en eentonig heid. Op iederen storm volgt een tyd van kalmte." „En met de kalmte komt ook de zon- neschijnt terug. Chrystie. Ik ben over tuigd dat dit een zeer belangrijk jaar voor u zal wezen. Er zal iets gebeuren." „Welken grond hebt gij voor deze ge dachten „Dat weet ik niet; ik heb soms voor gevoelens. Gij zult het ondervinden, het zal geen vervelende, eentonige tijd voor u wezen de eene of andere gebeurte nis zal ingrijpen er zal iets gebeuren, Chrystie." (Wordt vervolgd.) I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5