Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Radioprogramma. Normaal voedselrantsoen voor kippen en eenden. Overeenkomst in verband met den bouw van het nieuwe post kantoor. Dhr R e e d y k beschouwde 't als een luxe, dat de gem. een bedrag hiervoor zou bypassen. In een vorige vergadering kon Spr. er overheen stappen, maar nu in dezen tqd niet. Het bedrag van f 2500 is nu al gestegen tot f 3000. En dit zal nóg wel iets stijgen. We staan straks voor veel noodzakelijker uitgaven in ver band met de tijdsomstandigheden en le niging van allerlei nood. De v o o r z i t t e r wil onderscheid maken tusschen plannen, die al in een vergevorderd stadium verkeeren en die, welke nog zeer voorloopig zijn. Tot de laatste rekent Spr. het Kerkpleinvraag- stuk. De oplossing daarvan moet worden uitgesteld. Maar de bouw van het nieuwe post- en telegraafkantoor is al in kan nen en kruiken. De beslissing daarin is feitelijk allang gevallen. Het gaat nu al leen maar om een klein amendement. De beslissing is aan het R ij k, om het nieuwe postkantoor al dan niet te laten bouwen. Het lijkt Spr. niet juist en correct, om deze kleine gelegenheid aan te grijpen, om deze zaak te torpedeeren. Dhr R e e d ij k wil niet zeggen, dat geen enkel werk moet worden uitgevoerd, maar Spr. wil alle luxe in dezen tyd ver mijden. De voorzitter wijst op het ge vaar, dat, als de gemeente nu zich terug trekt, de P. T. T. zich ook ontslaat van haar verplichtingen het het oude plan uitvoert. Dhr Eckhardt wil ook de ge vraagde f 500 meer toestaan. Dhr Laport wil ook doorzetten, al is de fin. comm. overtuigd, dat er voor het bedoelde gebouwtje te veel wordt betaald. Spr. dringt er op aan, dat de gemeente de koopsom niet betaalt, vóór de P. T. T. definitief tot den bouw heeft besloten. De voorzitter zegt dit laatste toe. In antwoord op een vraag van den heer Chamuleau zegt weth. D e R o o, dat de gemeente niet meer met nieuwe eischen moet komen. Anders gaat de P. T. T. met haar eerste plannen door. De grens is bereikt. Dhr C r u c q staat op een ander stand punt dan de heer Reedijk. Laat de ge meente zooveel mogelijk werk natuur lijk geen luxe uitvoeren. Het leven moet zooveel mogelijk normaal blijven. De voorzitter onderschrijft dit. Dhr R e e d ij k doet dit ook, maar hij blijft bezwaar maken tegen luxe. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met de stem van den heer Ree dijk tegen. Concentratie Bouw- en Woningtoezicht. De voorzitter deelt mede, dat deze regeling 1 Jan. 1940 in plaats van 1 Dec. 1939 zal ingaan. Het voorstel wordt aangenomen. Gemeentebegrooting 1940. De gemeentebegrooting 1940 wordt aangeboden. Vestiging distributiebureau op het Ravelijn. Dit voorstel wordt z. h. st. aangeno men. Geen vermakelijkheden op Toondagen. B. en W. stellen voor, gezien de tijds omstandigheden, op de toondagen dit jaar geen vermakelijkheden toe te laten. Dhr De L o o z e vraagt, of dit tot de competentie van den Raad behoort. De voorzitter antwoordt beves tigend. Het voorstel wordt z. h. st. aange nomen. De vergoeding aan de bijz. lagere scho len, bedoeld in art. 101 der L. O. wet over 1937 wordt volgens voorstel van B. en W. bepaald. Tot hoofd der O. L. School A wordt benoemd de heer H. J. Memelink te Zutphen, nr 1 der voordracht, met al- gemeene stemmen. Rondvraag. Dhr D e L o o z e is zeer onaangenaam getroffen door de houding van de Raadsleden bij het uit spreken van het ambtsgebed. Zij blijven alle zitten. Spr. zou graag zien, dat de leden voortaan staande dit gebed aan hoorden. Niemand verlangt verder het woord, waarna sluiting volgt. Driejarig kindje door autobus overreden en gedood. In de Ginnekenstraat te Breda moest de stadsautobus plotseling uitwijken voor een dame. Hierbij kwam de bus op het trottoir terecht, waar juist de dienstbode met twee kinderen Van de familie Van O. liep. Het meisje duwde een driejarig kind, gezeten in een wagentje voort. 'Het wagentje werd door de bus gegre pen en raakte beknelld tusschen het voer tuig en de pui van den winkel. Het inzit tende kind raakte onder de autobus en kreeg een zware schedelbasisfractuur en overleed spoedig daarna. Het dienstmeisje zelf bekwam een niet ernstige hoofdwonde, terwijl het andere kind, dat zij aan de hand meevoerde, zorider letsel bleef. Noodlanding van Duitschen vlieger op Nederlandsch gebied. Omstreeks negen uur Dinsdagavond was boven (de gemeente Nieuwescbans het geronk van eien vliegtuigmotor te hooren. Hoor de duisternis was niet vast te stellen, van welke nationaliteit het vliegtuig was, maar wel was na te gaan, dat de betrokken vlieger boven deze omgeving rondcirkelde, waarbij hij nu eens boven D'uitsch, dan weer boven Ne derlandsch gebied kwam. Eenigen tijd later hoorde men een hevi- gen knal. De piloot had een noodlanding wegens 'benzinogebrek moeten maken en deze was door de duisternis niet ge slaagd. Door 'middel van zijn parachute kwam de man behouden op den grond neer. Zijn machine was nog juist op Duitsch gebied te pletter geslagen. Hij verklaarde den koers te zijn kwijtgeraakt. De man is door militairen aangehouden en voor den commandant geleid. Hij zal waarschijnlijk worden geïnterneerd. Motorrijder botst tegen auto. In Voorthuizen is een militaire motorrijder in volle vaart tegen een per sonenauto gereden. Hij vloog over den wagen heen «ent kwaim ongeveer vier meter verder op straat terecht. Het bleek, dat den man de polsslagader was doorgesne den, voorts had hij' een arm gebroken en zijn linkerbeen verbrijzeld. Bovendien had de man aan het hoofd verwondingen op- geloopen en een hersenschudding. In levensgevaarlijken toestand is het slacht offer naar het militaire hospitaal te Amersfoort vervoerd. Als de autobanden duur worden. De Hollandsche-Beton Mij. te Zaandam, is op het oogenblik bezig aan het vernieuwen van den rijksweg onder Zwammerdam. De vrachtauto's plaatste men gedurende den nacht op het nog voor het verkeer afgesloten wegvak. Gister morgen nu kwamen 1de werklieden tot de ontdekking, dat des nachts dieven van de auto's de banden ontvreemd hadden. Door drijfriem gegrepen e n g e d o o d. In de strookartonfabriek „De Todkomst" te Midwolda is gisteren de 23-jarige arbeider Oeseburg uit Scheemda idoor een drijfriem van de ma chine gegrepen. Voor iemand hulp kon bieden was hij naar de machine getrok ken 'en gedood. Kapitale boerderij afge brand. In het gehucht „Arendsnest" onder de gemeente Boekei is gisteravond een kalpitale boerderij van den landbou wer K. van Hout in de asoh gelegd. Nagenoeg de gelheele inboedel, 'ide ge- heele oogst en inventaris gingen verloren, terwijl een klein gedeelte van den veesta pel dien vuurdood vond. Compagnon gevraagd. Op lichter aangehouden. Een Gro ninger, een 25-jarige expediteur uit Ha ren, had een advertentie in eenige bla den geplaatst voor een compagnon in een door hem op te richten transportbe drijf. Eien Amsterdammer stelde zich met den Groninger in verbinding en deze kwam naar Amsterdam om over de zaken te praten. Hij beweerde zelf ook geld te hebben. De toekomstige compagnon zou vijfhonderd gulden moeten storten. Dat deed de toekomstige compagnon grif. Daarna hoorde hij echter niets meer over de zaak en hij' deed aangifte bij de poli tie. De expediteur werd te Haren aan gehouden wegens oplichting; het geld bleek hij te eigen bate te hebben gebruikt. Vermoedelijk zijn nog meer personen het slachtoffer van dezen oplichter ge worden. Doodelijk motoronge luk. Te Haelen reed de 28-jarige sla ger A. S. uit Bruggenum op een kruis punt met zijn motorrijwiel tegen een uit linksche richting komende grooten vrachtwagen. S„ die een dertigtal meters met zijn motor werd meegesleurd, werd zoodanig aan hoofd en beenen gewond, dat hij korten tijd later ter plaatse overleed. Noodlottige autobot- s i n g. Dinsdagmorgen had te Hilver sum een aanrijding plaats van twee auto's, welke aan een der bestuurders het leven kostte. De 23-jarige J. W„ kaashandelaar te Amsterdam, gaf met zijn auto op een kruispunt geen voor rang aan een auto bestuurd door dr E., vermoedelijk in de onderstelling, dat doorrijden nog mogelijk was. De auto van W. werd echter van achteren ge raakt, waardoor W. de macht over het stuur verloor. De auto reed nog een 45 M. verder, knapte onderweg een lan taarnpaal af en vloog toen te pletter te gen een boom. De heer W. liep een bek kenfractuur op en de inwendige ver wondingen waren zoo ernstig, dat de ongelukkige weldra den geest gaf. Doodelijk ongeval van cyaankalivergiftiging. In de chemische wasscherij van de fir ma Stegehuis te Maastricht was de 19- jarige mej. C. J. bezig met het ontvlek- ken van een stof. Zij gebruikte daar voor cyaankali, het aangewezen middel om zoogenaamde oxydeervlekken te be handelen. Bij het maken van een oplos sing daarmee zijn waarschijnlijk eenige korrels van het gevaarlijke goedje in aanraking gekomen met haar handen. Zij heeft toen wellicht later met haar hand langs den mond gestreken, zoodat zij iets van het vergiftige zuur naar bin nen heeft gekregen. Direct daarop werd het meisje onwel en na eenige aanvallen van hevige braakneigingen is de onge lukkige overleden. Door kolendamp be dwelmd en overleden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. is te Badhoevedorp een tragisch ongeluk geschiedt, dat de 25-jarige vrouw B. het leven heeft gekost. Donderdag heeft de jonge vrouw voor het eerst de kachel aangemaakt. Naar later bleek was de schoorsteen verstopt door neervallende kalk van den nieuw gemetselden schoorsteen, zoodat de ko lendamp geen uitweg had en de woning langzamerhand en ongemerkt voor de be woners vol vergiftige dampen was. Vrijdagavond ging het echtpaar, dat hoofdpgn had, dan ook vroeg ter ruste. Toen de man den volgenden morgen wak ker werd, voelde hij zich onwel. Zijn vrouw lag roerloos op bed. De heer B. kon nog een raam bereiken en hy waar schuwde een voorbijganger. Spoedig was doktershulp aanwezig. Deze mocht voor de vrouw niet meer baten. Zij was reeds ongeveer vier uur dood. De echtgenoot is weer hersteld. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 3 October. Nog werd behandeld de zaak tegen J. J. van der M., student te Utrecht, we gens mishandeling van J. P. Barendse te Burgh. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. Dierenmishandeling. De politierechter te Middelburg heeft dem landbouwer A. V. te K o u d e- kerke wegens dierenmishandeling tot een gevangenisstraf van twee welken ver oordeeld, welke straf de advocaat-gene raal bij het Haagsche 'Gerechtshof ver hoogd wilde 'zien tot zes weken gevange nisstraf, Waar het hier een zeer ernstig geval betrof. Verdachte heeft in zijn sohuur een aantal honden vrijwel zonder voedsel en in sterk vervuilden toestand langen tijd opgesloten gehouden. Het 'Hof veroordeelde den landbouwer tot één maand gevangenis straf. Oplichting van ouden' man. De Middelburgsche rechtbank heeft den 27-jarigen koopman J. A. D., wegens oplichting van een ouden man tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld, van welke straf de advocaat-generaal bij het Haagsche Gerechtshof 'bevestiging heeft gevorderd. Met eemge anderen had verdachte don ouden, man waardelooze brillen verkocht en zich daarna voor ambtenaar van den opsporingsdienst uitgegeven. Het Hof heeft dezelfde straf voor waardelijk opgelegd. Valsche kalverschetsen. Wegens uitlokken tot het maken van valsche kalversöhetseni heeft de Midldel- burgsche rechtbank den 51-jarigen sla ger J. A. van E. te Sluiskil veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met af trek van de preventieve hechtenis, van welk vonnis de advocaat-generaal hij het Haagsche Gerechtshof in hooger beroep bevestiging vorderde. Het Hof legde verdachte dezelfde straf ou. Geknoei met levensmiddeilenbons door gemeente-ambtenaren. Een 34-jarige ambtenaar bij de Gem. Arbeidsbeurs te Amsterdam 'had zich gisteren voor de Amsterdamsche recht bank te verantwoorden' wegens verduiste ring van levensmiddelenbons, die bestemd waren voor werkloozen of tewerkgestel- den bij1 de werkverschaffing. De officier van justitie vorderde een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van negen maanden met een proeftijd van drie jaar. Vervolgens stond een tweede gemeente ambtenaar terecht, eon 40-jarige man, eHeneens werkzaam op de Arbeidsbeurs. Hij had een aantal bons van den vorigen verdachte ten geschenke aangenomen; hij had zich wegens heling te verantwoorden. Ook hij legde een bekentenis af. Verdachte voerde ter verdediging aan, dat hij absoluut geen waarde aan de bons had gehecht. Die bons1 aldus verdachte waren overal te kust en te keur te krijgen. De werkloozen gooJden ze dik wijls weg en tientallen kon imen er 's avonds vinden in 'het voor het publiek bestemde gedeelte van de Arbeidsbeurs. Je 'hoefde je maar te bukiken om er hon derden op te rapen. De officier van justitie eischte een 'g&- vangenisstraf van 'zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De brand bij de Galeries Modernes te Utrecht. Gistermorgen heeft de rechtbank te Utrecht uitspraak gedaan in de zaak te gen den 21-jarigen Utrechtschen lood gieter H. v. Z., wien ten laste was gelegd dat hij onvoorzichtig te werk was ge gaan bij zijn werkzaamheden, waardoor het groote warenhuis van de N. V. Gale ries Modernes een prooi der vlammen is geworden. De Officier van Justitie had tegen de zen verdachte een gevangenisstraf ge- eischt van 1 maand. De rechtbank heeft den loodgieter vrij gesproken. AFD. ZEELAND CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Dezer dagen vergaderde de afd. Zee land van den C.B.T.B. te Middelburg, on der leiding van haar voorzitter, den heer C. de Putter te Axel De volgende zaken werden behandeld: Hooivordering Van het secretariaat van de drie Cen trale Landbouw-organisaties is een schrjjven ontvangen, aangaande de uit voering van de hooivordering. Uit een en ander biykt, dat de Provincie Zeeland in aanmerking komt voor de levering van 1500 ton hooi. 'n Gedeelte hiervan moet lucerne-hooi zyn. Voor de hooivorde- ringscommissie wordt aangewezen de heer J. Bosselaar te Aagtekerke. Pachtbureau. Besproken wordt het reeds in de pers vermelde schrijven van den Minister van Economische Zaken, aangaande het te stichten pachtbureau. Het bestuur verklaart zich bereid op den aangegeven grondslag samen met de andere organisaties, het spoedig tot stand komen van een pachtbureau te helpen bevorderen. De ingekomen voordrachten voor le den van de Gewestelijke adviescommis sies worden aanvaard. Ook een vertegenwoordiger namens de afd. Zeeland van den C.B.T.B. wordt aangewezen. Vlasstichting. Aan het bondsbureau zal een schrijven gezonden worden, waarin waardeering wordt uitgesproken over de voorgeno men werkwijze van deze stichting. Aangezien voor Zeeland de vlasteelt van groot belang is, zal op enkele punten nog speciale aandacht gevestigd worden. Bodemproductiewet: De beteekenis van deze wet wordt van groot belang geacht voor de bedrijven. Op voorstel van het Dagel. Bestuur neemt de Voorzitter zitting in de hier voor ingestelde provinciale commissie. Vastgestelde Richtprijzen: Alle bestuursleden spreken hun diepe teleurstelling uit over de door den Mi nister van Economische Zaken vastge stelde richtprijzen voor de producten van oogst 1939, vooral over den prqs van peulvruchten en fijne zaden. Ook vele schriftelijke en mondelinge klachten zijn hierover van de leden bin nen gekomen. Waren er in vorige jaren wel eens één of enkele producten op een lagen prijs aan geland, andere daarentegen noteerden dan belangrijk hooger. Nu zijn de prijzen evenwel zoo gesteld, dat alleen bij een zeer grooten oogst de productiekosten vergoed worden. Voor alle producten wordt een prijs genoemd, welke het bestuur als mini- mum-prijs verantwoord acht. Dit prijs- lqstje zal met redenen omkleed aan het bondsbureau gezonden worden. Het bestuur verklaart zich ook ac- coord met een reeds door het Dag. Be stuur gezonden schrijven betreffende de richtprijzen. Met kracht moet getracht worden de onrechtvaardige behandeling, den land bouw aangedaan, uit den weg te ruimen. Vooral moeten ook middelen aange wend worden, om voor 1940 een zelfde onheil voor het platteland af te wenden. Ook zal een en ander (speciaal op de Zeeuwsche toestanden betrekking heb bend) mondeling behandeld worden met de vertegenwoordigers in de drie C.L.O. Tevens zullen pogingen aangewend worden, om te bereiken dat veevoeder van eigen bedrijf zal mogen worden ge bruikt, inplaats van het eerst in te leve ren en later als mengvoer terug te koo- pen. Grenskantoor Ede: Verzocht zal worden dit voor West- Z.-Vlaanderen zoo belangrijke grenskan toor open te stellen. Landbouwverlof Militairen: De aandacht zal gevestigd worden op de noodzaak van landbouwverlof tijdens den herfstzaaitijd. Er zijn bedrijven waar zulks dringend noodig is. Zaaizaad-voorziening Er zal aangedrongen worden dat ver koop van boer tot boer toegestaan wordt. Dat zulks verboden is, veroorzaakt veel last. Wel bestaat de mogelijkheid dat de Voedselcommissaris voor levering van boer tot boer toestemming geeft, maar dit moet geen uitzondering zijn, doch al gemeen toegestaan worden. NOG NIET TE ZEGGEN OF VERDERE INKRIMPING VAN VEE- EN VARKENSSTAPEL NOODIG IS. Op vragen van het Tweede Kamerlid Dieters inzake den toestand in het pluim- veebedrijf en betreffende eventueele ver dere inkrimping van den vee- en var kensstapel, heeft de minister van Econo mische Zaken het volgende geantwoord: Van groote ongerustheid is den minis ter niet gebleken, wèl is hij zich er van bewust, dat er in de kringen der kippen en eendenhouders een levendige belang stelling bestaat voor de vraag, hoe het met de voedselvoorziening van 't pluim vee zal gaan. Het normale rantsoen ochtendvoer plus graanvoer voor legkippen is in dezen tijd van het jaar circa 100 gram per dag. Legeenden eten aan graanvoer eveneens circa 100 gram per dag. In verband met de opruiming onder normale omstandig heden van een groot aantal dieren in de najaarsmaanden is dit rantsoen niet toe gewezen aan den geheelen stapel, doch voor 80 pet. van het aantal dieren, dat bij de inventarisatie begin September op de bedrijven aanwezig was. De prijzen voor oude kippen zijn dus thans vrijwel gelijk aan die van het vo rige jaar. De oude eenden brengen een zeer lagen prijs op, ofschoon deze de laatste dagen iets is opgeloopen. Ook in voorafgaande jaren waren de prjjzen, die uit den aard der zaak verband houden met de consumptiewaarde, laag. Het is den minister bekend, dat som mige vroegere Zuiderzeevisschers een eendenbedryf zijn begonnen. Het aantal kippenhouders, dat eertyds Zuiderzee visschers was, is van geen beteekenis. Het ligt in de bedoeling, wanneer de normale opruiming is geschied voor opgesteld, dat de aanwezige hoeveelheid voeder zulks mogelijk maakt de nor maal benoodigde rantsoenen voor alle dieren toe te wijzen. Het ligt niet in de bedoeling in te gry- pen by de gewone jaarlijksche noodza kelijke opruiming in verband met de ver jonging van den stapel. Er bestaat geen aanleiding om thans tot verdere inkrim ping over te gaan. Mocht zulks in de toe komst onverhoopt noodzakelijk blijken, dan zal worden gehandeld al naar de dan heerschende omstandigheden. De minister is niet van meening, dat de prys van het gemengd voedergraan een verhooging van den eierprijs drin gend noodzakelijk maakt. Mocht in de verhoudingen een ongunstige wending komen, zoo zal hy maatregelen ten op zichte van den eierprijs overwegen, waar bij de alsdan bestemde afzetmogelijkhe den van invloed zullen zyn. De voorraad voedsel voor vee- en var kensstapel is voor een groot gedeelte af hankelijk van den import van kracht voeder. Aangezien onder de tegenwoordige om standigheden geen zekerheid over den omvang van dezen import bestaat, kan de vraag, of er in de naaste toekomst gevaar bestaat voor een verdere inkrim ping van onzen vee- en varkensstapel wegens onvoldoenden voorraad van voed sel voor deze dieren, bezwaarlijk worden beantwoord. Mocht evenwel een sterke belemme ring blijvend optreden, dan zal verdere beperking van den vee-, varkens- en pluimveestapel overwogen moeten wor den. Vrijdag 6 October 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. Alg. Progr. verzorgd door de NCRV. 8.00 event, ber. ANP, schriftl., medi tatie. 8.15 Gram. (9.309.45 Gelukw.) 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Quintolia en gram. (Om 12.30 „Een woord voor U!" en om 12.45 ev. ber. ANP.) 2.30 Chr. lect. 3.00—3.55 Gram. 4.00 Consonanten en gram. 5.45 Declam. en gram. 6.30 Causerie „Herfstfleur in den tuin". 7.00 Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-ber. 8.15 NCRV-orkest en gram. 9.30 Act. halfuur. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Causerie „Ons gezin in de crisis: 1. Huwelijk als roeping". 10.35 Presto en gram. 11.20 Gram. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 10.00 Mor- genw. 10.20 Declam. 10.40 Viool en pia no. 11.10 Gram. 11.15 VARA-orkest. 12.00 De Palladians. 12.45 Ber. ANP., gram.1.00 AVRO-Amusementsorkest. 1.45 Disco-causerie. 2.30 Gram. 3.30 AVRO-orkest. 4.05 Gram. 4.35 Zang en piano en gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel en zang. 6.00 De Ramblers (opn.) 6.30 Causerie over Frans Hals. 6.50 Zang en piano. 7.00 VARA-Kalen- der. 7.05 Causerie „Wat wil de S.D. A.P. 7,23 Ber. ANP. 7.30 Ber., meded. 7.35 Cursus „De boeken van den Bybel". 8.00 Piano. 8.30 Cursus „De boodschap van het Vrijz. Prot.. IVDe onvolmaakt heid dezer wereld". 9.00 Vraag en Ant woord. 9.15 Radiotooneel met muziek. 9.45 Gram. met conférence. 9.55 Puzzle- uitz. 10.10 Gram. met conférence. 9.55 10.40 Avondw. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.4012.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van 'hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer betrokken, wind 'krachtig Z.O., temperatuur 10, minimum hédennadht 7, neerslag afge- loopen etmaal 4. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor ■het geheele land betrokken tot zwaar of half bewolkt, plaatselijk eenige regen, krachtige tot matige wind, iets zachter 's nachts in het Noorden. Storm waarschuwingsdienst. Geseind aan alle posten: attentiesein neerhalen. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Donderdag 7 u. 8 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6