DE ZEEUW NederlandersteruguitWarschau Wolken met zilveren randen. Het autoverbod op Zondag. TWEEDE BLAD FEUILLETON Uit de Provincie VAN DONDERDAG 5 OCT. 1939, Nr 4. „ONMENSCHELIJKE BOMBAR DEMENTEN." Dinsdagavond zyn de Nederlanders, die uit Warschau gevlucht zyn, In het vaderland aangekomen via Bentheim-01- denzaal. Na een kort oponthoud reisden ze door naar hun resp. woonplaatsen. On der hen bevonden zich een zuster en een nicht van den Nederlandschen consul te Warschau. Deze is met zijn echtgenoote in de Poolsche hoofdstad achtergeble ven. Onder de groep bevond zich een dame met haar 8-jarig zoontje, die een trein te Oldenzaal moest overblijven, omdat ze, daar ze totaal zonder middelen was, hulp zou moeten ontvangen van het vluchtelingen-comité te Hengelo. Met deze dame had de Msb. een gesprek over haar belevenissen gedurende de laatste dagen van het Poolsche rijk. Ze was tien dagen geleden uit War schau vertrokken. Vreeselijke bombarde menten had ze meegemaakt. Zonder eenige overdrijving, meerma len met tranen in de oogen, vertelde ze van de verschrikkingen, welke Warschau tot een puinhoop hadden gemaakt. Twee uur, nadat in Warschau het uitbreken van den oorlog was bekend geworden, waren reeds Duitsche vliegtuigen bo ven Warschau verschenen. Drie dagen, voordat ze van Warschau vertrokken was, bevond ze zich op straat in de nabijheid van het station, vlak bij een schuilkelder. Alles was nog intact en niets was in deze omgeving gehavend. Even schoon als altijd scheen de zon over de mooie stad. Plotseling werd luchtalarm gemaakt en allen vluchtten in den kelder. Urenlang duurde het bom bardement, zelfs bommen van 500 kilo gram vielen neer. Allen lagen in den schuilkelder op de knieën en baden God, dat ze levend den kelder mochten verla ten. Toen het bombardement geëindigd was, en men weer naar buiten mocht kende men de omgeving niet terug. Alles was verwoest. Het station was één puin hoop, een brug hing in het water, tal- looze huizen waren ingestort, of stonden in brand. De dame schilderde nog de verschrik kingen van andere vreeselijke en onmen- schelijke bombardementen, die ze had kunnen gadeslaan, zij het in andere stadsgedeelten. Niets werd door de Duit sche bombardements-vliegtuigen ge spaard; transporttreinen met levensmid delen, hospitalen, alles werd door de bommen getroffen. Totdat eindelijk 't verlossende oogen- blik was aangebroken. De consuls der verschillende neutrale staten hadden hun landgenooten verzameld en op zeke ren avond werden 1200 menschen in auto's, voorzien van witte vlaggen, naar de Poolsche voorposten gebracht. Bij de Poolsche voorposten moest men uitstappen en ongeveer 5 minuten tus- schen de beide linies doorloopen. Achter de Duitsche - linies stonden autobussen gereed die het groote gezelschap dwars door Polen naar Koningsbergen brach ten. Deze rit duurde 15 uur. Van de reis door 't Poolsche land wist de dame niet veel te vertellen, daar elk uitzicht uit de autobus onmogelijk was gemaakt. De momenten, dat gestopt moest worden en men toevallig een blik naar buiten kon slaan, waren verschrikkelijk. Menschen en dieren lagen levenloos langs den weg en zielige menschen, een bundeltje op den rug, scharrelden overal wezenloos rond. Vijftien uur duurde deze tocht door Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE. 115) o Toen ik beneden kwam, was ik bitter koud, erg vermoeid en vreeseik knorrig gestemd. Ik verlangde naar een smake lijk, warm kopje thee, warm brood en gebakken ham voor ontbijt. Even goed had ik kunnen wenschen naar patrijzen- pastei! Een oud spreekwoord zegt, dat men zoowel gehangen wordt voor een schaap als voor een lammetje, en het is zeker, dat men even gemakkelijk een ontzettend aanmatigenden, als een nede- rigen rigen wensch kan uiten. Beide be- hooren toch tot de onmogelijkheden, en de teleurstelling is daarom niet grooter. Toen ik de zitkamer binnentrad, was de tafel gedekt op de gewone, slordige wijze, die het dienstmeisje van juffrouw Betts zich had aangewend; maar wat nog erger was, het vuur scheen slechts uit een hoopje sintels en asch te be staan, de waterketel was even ver ver wijderd van 't kookpunt alsof zij pas met koud water was gevuld, en het brood was weer geheel zwart verbrand. Ik begon het vuur een weinig op te po- het verwoeste land, totdat men in Ko ningsbergen aankwam. Hier waren de Nederlanders, 23 in getal, de gast van den Nederlandschen consul. Na 5 dagen ging men aan boord van 't Duitsche s.s. „Kraft durch Freude", dat allen naar Swinemünde bracht. Van hieruit ging men per trein naar Berlijn, waar de ver schillende nationaliteiten uiteen gingen. Na anderhalven dag in Berlijn te heb ben doorgebracht, keerde ze met de an dere Nederlanders naar het vaderland terug. Alles had ze in Warschau moeten ach terlaten: huis, meubelen en een goede betrekking. Haar man was anderhalf jaar geleden gestorven en nu stond ze in haar vaderland, zonder geld, zonder te weten, wat ze moest doen. Slechts Poolsch geld had ze by zich: zloti's, „Maar toch, besloot ze, ga ik zoo spoe dig mogeiyk naar Warschau terug, want de Polen zijn een goed, hulpvaardig en dapper volk." GOES. DE TAAK DER VROUW IN OORLOGSTIJD. Gisteravond werd in de achterzaal van het Schuttershof een vergadering van dames gehouden, waarin de burgemees ter, de heer Mr R, M. van Dussel- d o r p, sprak over de taak der vrouw in oorlogstijd, speciaal bij verpleging van gewonden, luchtbescherming en bloed transfusiedienst. De burgemeester sprak zijn blijdschap uit over de groote opkomst der dames, die zijn verwachting overtrof. Daarna wees Spr. op de ernstige omstandighe den, waaronder we leven. wy hebben ons te beraden, wat wij thans hebben te doen. De handen moeten ineen geslagen worden. Vanavond wil Spr. uiteen zet ten, wat de dames kunnen doen. Er dreigen gevaren van alle kanten. De organisatie van hulpverleening moet n u klaar gemaakt worden. Het is wel laat, maar nog niet tè laat. De vrouwen, die het vierde front vor men hebben zoo'n belangrijke taak, o.m. om te heelen en te genezen, om de gevol gen van luchtaanvallen te herstellen, maar ook om hen, die voor het vader land strijden, zooveel mogelijk te steu nen. Door een bemoedigend woord en door kleine daden kunen zij moreel worden gesteund en geholpen, wier man is ge mobiliseerd. Zij' hebben veel te dragen en moeten veel missen. Daarna kwam Spr. tot de taak der vrouw in oorlogstijd. Dan zal er een schreeuw om hulp worden gehoord. Die hulp moet nu worden georganiseerd. Het „Draagt Elkanders Lasten" moet nu in de practijk worden toegepast. Zij, die kunnen, moeten zich beschikbaar stellen, willen dienen en een offer bren-' gen. Men dient zich ter beschikking te stellen van de Overheid voor de vrij willige burgerdiensten. De Overheid zal rekening houden met allerlei factoren, ook met gezinsomstandigheden. Reeds meer dan een miljoen mannen en vrou wen hebben zich voor deze diensten aan gemeld. Spr. vraagt verder de aandacht voor het Roode Kruis, de luchtbescherming en de bloedtransfusie. Het Roode Kruis organiseert een cur sus van 12 lesuren in de hoofdzaken der verpleging wat vooral voor Zuid-Beve land van belang is, omdat hier in geval van oorlog een groot aantal gewonden te verwachten zou zijn. In een dergelijk geval van oorlog stellen zulke assistent verpleegsters zich doorloopend ter be schikking. Er zijn 20.000 helpsters noo- dig. Men kan zich opgeven voor de eigen woonplaats dan wel als mobiele help ster. Mocht men hiertegen bezwaar maken, dan merkt Spr. op, dat in een dergelij- ken tijd het normale leven toch niet mo gelijk zal zijn. Ook voor hen, die zich niet als assi stent-verpleegster kunnen aanmelden, is er nog werk te over om den nood der gewonden te lenigen. Wat de luchtbescherming betreft, ook ken, maar met een ongeduldige bewe ging. Nu zijn de Londensche vuren ta melijk eigenzinnig en wenschen met veel omzichtigheid behandeld te worden. Wanneer zij zich in dien staat bevinden, waarin mijn vuur nu verkeerde, dan hebben zij veel geduld, oplettendheid, zachte aanraking en voorzichtige behan deling van noode. Ik nam daarentegen den pook vrij ongeduldig ter hand, ge bruikte hem haastig en op een ruwe manier, en wachtte toen eenige minuten om te zien of ook eenig vlammetje te voorschijn kwam uit de rookende sintels. Maar neen! ik hoorde slechts het eigen aardige geluid, dat bij de beste steenko len zooveel beteekent als een laatste af scheidsgroet. Flauwer en flauwer deed het knetteren zich hooren, dunner werd het rookwolkje, dat mijn poken had te voorschijn gebracht; de roode sintels werden steeds doffer van kleur; het ge knetter hield weldra op, en ik stond voor een kouden haard, zonder een en kel vonkje vuur! Het ergste van dit alles was, dat juf frouw Betts het voor een onvergeeflijke misdaad rekende, om de kachel te laten uitgaan, en dan te schellen en nieuw vuur te vragenik wist dit, helaasdoor eigen treurige ervaring. Juffrouw Betts was niet onvriendelijk. Gewoonlijk be handelde zij ons met veel beleefdheid; en wanneer zq tot haar huisgenooten hier is vrouwenhulp noodig, zooals voor verzorging van gewonden enz. Mocht er geen vrijwillige aanmelding genoeg zijn, dan biedt de luchtbeschermingswet aan Spr. hier volmacht om personen aan te wijzen. Maar vrijwillige aanmelding staat verre boven verplichte aanwijzing. Ten slotte zet Spr. uiteen, wat onder bloedtransfusiedienst moet worden ver staan. Spr. wekt de aanwezigen krach tig op, zich hiervoor beschikbaar te stel len, teneinde ook daardoor menschenle- vens te redden, zoowel eventueele ge wonden als slachtoffers van luchtaan vallen, Hiervoor zyn 100,000 bloedgevers noodig. Zoolang wy in vrede leven, zegt Spr., moeten wy ons gewone leven biyven le ven. Laten we onszelf en anderen niet zenuwachtig maken. Hierna was er gelegenheid voor be spreking. Daarby deelde Mevr. Van Balie- g o y e n de Jong mede, dat de be sturen der drie vrouwen-organisaties al hier zich hebben gecombineerd tot een comité, dat zorgt voor het breien van bi vakmutsen, sokken en wanten voor de soldaten.1) Spr vraagt de aanwezige da mes zich op te geven als breister. Bin nenkort zal met Wjsten worden rondge gaan om geld in te zamelen voor het aankoopen van wol. Op een vraag van een der dames of Roode Kruis helpster en hulp bq de luchtbescherming te combineeren zijn, antwoordde de burgemeester, dat men zich kan aanmelden voor het vervullen van vrijwillige dienst- en hulpverleening in buitengewone omstandigheden. De da mes worden dan, naar gelang van per soonlijke geschiktheid en omstandighe den ingedeeld. De heer Van Ballego yen de Jong deed nog enkele mededeelingen over den bloedtransfusiedienst, waar voor een plaatselqk comité is gevormd, bestaande uit de heeren Van Vyven (Gr. Kruis), Haeck (Luchtbescherming), Van Ballegoy'en de Jong (Roode Kruis) en Van Dusseldorp (voorzitter). Bij een dezer heeren kan men zich aanmelden. x) Naar wij' vernamen, is het initiatief hiertoe uitgegaan van den Ned. Chr. Vrouwenbond. (Red.) WALCHEREN. Zoutelande. Dinsdagmiddag vergader de de Raad. Van Ged. Staten was bericht ingeko- INTENSIEVER SAMENWERKING VAN BELGIë MET NEDERLAND. Een medewerker van het Brusselsche „Laatste Nieuws" heeft een onderhoud gehad met oud-minister Van Isacker, een der groote voorstanders van een hechte samenwerking tusschen Neder land en België. Persoonlijk meen ik, zoo verklaarde de heer van Isacker in het interview, dat Nederland en België in oorlogstijd meer op elkander aangewezen zijn dan in ge wone omstandigheden. Moeilijkheden voor samenwerking, waarop ik in vre destijd herhaaldelijk de aandacht heb ge vestigd, zijn thans verdwenen. Nadat volgens den oud-minister de economi sche samenwerking tusschen beide lan den zeer was bemoeilijkt door de on juiste opvatting, dat Nederland een echt landbouwland zou zijn, en België een land met alleen industrie, waardoor de in- en uitvoer over en weer van land bouw- zoowel als van industrieproduc ten zeer werd belemmerd, is er thans een andere fase ingetreden, die betere voor waarden tot samenwerking schept. De besprekingen tusschen de voorzit- ters der Nederlandsch-Belgisch-Luxem- burgsche vaste economische commissie zijn van dien aard, dat alles wijst op een succes van slagen, hetgeen natuurlijk zoowel aan Nederland als aan België ten goede zal komen. De heer van Isacker zeide ten slotte, er van overtuigd te zijn, dat beide landen practisch op elkaar aangewezen zijn voor den in- en uitvoer I van producten, die Nederland te veel en België te weinig heeft en omgekeerd. Ik geloof zelfs, zoo besloot de oud-minister het onderhoud, dat er een zeer drukke samenwerking op economisch gebied te verwachten is. sprak over mij en mijn oom, zeide zij al tijd, dat wij „van goede familie waren, maar ongelukkig geworden"doch wat het vuur betrof was zij volkomen on partijdig. 's Morgens werd het vuur aan gelegd en wanneer men door eigen on oplettendheid, of een ongelukkigen sa menloop van omstandigheden het vuur daarna liet uitgaan, moest men zelf be proeven om het weer te doen ontbran den, of wel de gevolgen afwachten! En deze gevolgen waren gewoonlijk een bijzondere woordenrijkheid van juf frouw Betts, waarmede zij aan haar ge voelens lucht gaf, op minder aangename wijze; zoodat ik het luciferdoosje en een oude courant opzocht; zelfs was ik zoo verkwistend, dat ik beproefde, wat twee of drie eindjes kaars vermochten; maar met een ander gevolg, dan een flikke rend vlammetje gedurende eenige oogenblikken, dat spoedig weer verdoof de zoo was ik eindelijk genoodzaakt om te schellen, ten einde eenig hout te ver krijgen, en op mijn nederig verzoek, kreeg ik als groote gunst ook een wei nig kokend water uit de keuken. Mijn vuur begon dus weer te branden, doch langzaam, onwillig; eigenlijk had ik meer rook dan vlammen. Een huis moeder zou mijn vuur „lamlendig" heb ben geheeten en het bleef den ganschen dag zoo. Toen ik het water uit de keu- ken ontving, was dit helaas! ook ver men, dat hun besluit tot goedkeuring van het raadsbesluit tot verkoop van vroongrond aan dhr Corby'n is geschorst tot 1 Maart 1940. B. en W. zullen trachten te bewerken, dat de verkoop van vroongrond aan dhr Corbyn toch zal doorgaan. B. en W. stelden voor het raadsbesluit tot verharding van het korte wegeling in te trekken, omdat de aanvragers om verharding thans de intrekking hebben gevraagd. Dhrn J. Verhage, W. Verhage en G. Gabrielse waren van meening, dat het besluit tot verharding moet worden uitgevoerd en zoodoende een begin moet worden gemaakt met de uitvoering van het uitbreidingsplan, terwyi het tevens een object van werkverschaffing kan zyn. B. en W. waren van meening, dat men het wegeling niet behoorde te verhar den tegen den zin van de aangelanden en ook, omdat momenteel niet kan worden verwacht, dat er spoedig aan het wege ling zal worden gebouwd. Het voorstel van B. en W. werd met drie tegen vier stemmen aangenomen. Tegen de heeren Gabrielse, J. Verhage en W. Verhage. Besloten werd een vergoeding van 25 cent per deelneemster te geven voor zaalhuur voor het houden van een cur sus in het maken van dekens en matras sen voor vrouwen van kleine boeren. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten om ook voor 1940 de steun aan klei ne boeren te verleenen. Besloten werd aan het personeel der brandweer en luchtbescherming voor de laatstgehouden oefeningen een vergoe ding te geven van f 0,25 per persoon en per oefening. Dhr J. Verhage was tegen het geven van vergoeding aan de vrij willigers. Besloten werd een gedeelte van het vroon te verhuren aan dhr P. Janse voor f 35 per jaar en een gedeelte aan den heer P. Mesie voor f 17,50 per jaar. De bouwverordening werd gewyzigd, waarby werd bepaald, dat nieuwe wo ningen, welke minder dan 40 m van een hoofdleiding van de waterleiding zqn verwijderd, op de waterleiding moeten worden aangesloten. Besloten werd op voorstel van B. en W. de kosten voor het bijzonder lager onderwijs te stellen op f8,50 per leer ling. De begrooting 1940 werd vastgesteld met een post onvoorzien van f 641. Dhr Kodde, burgemeester, werd als lid der streekplancommissie Walcheren met alg. st. herkozen. Rondvraag. Weth. Koppejan stelde voor in een adres aan den Minister van Economische Zaken te verzoeken om de richtprijzen der landbouwproducten te verhoogen. Dhr J. Verhage achtte het beter, dat uit de bevolking een adres ge zonden werd aan den Minister, waaraan het gemeentebestuur dan adhaesie zou kunnen betuigen. Weth. Stroo zeide, dat de richtprijzen te laag zijn, maar dat het niet op den weg van het gemeentebestuur ligt, om dit den Minister onder het oog te bren gen. Dit is het werk van de landbouw organisaties. Op voorstel van den voorzitter werd besloten deze zaak door B. en W. te la ten voorbereiden. Gemeenteraad van Goes. Gistermiddag vergaderde de Raad van Goes. De vergadering was uitgeschreven te gen twee uur, maar het was tien voor drie eer de zitting openbaar werd. Wijziging ambtenaren-reglement en arbeidsovereenkomstenveror dening. Dhr L a p o r t gaat er mee accoord, dat een ambtenaar, die daartoe wordt aangewezen, deelneemt aan luchtbe schermingsoefening enz. Spr vraagt ech ter hoe de regeling is voor hem, die niet is aangewezen, maar vrijwillig heeft dienst genomen. Krijgt zoo iemand even tueel ook verhoogd invaliditeitspensioen enz.? De voorzitter antwoordt, dat binnenkort te verwachten is een wijzi ging van de ongevallenwet, waardoor de personen bij de luchtbescherming ook van kokend, waardoor mijn thee slap, lauw en met een rooksmaak werd. Ik had wel kunnen schreien van ergernis en toch was dit alles louter mijn eigen schuld; was ik dadelijk beneden geko men, in plaats van mijn grieven op te sommen voor het open venster, dan zou ik mijn vuur gered en behoorlijk kokend water gehad hebben. Wat het geroos terd brood betrof, ik schaamde mij let terlijk om dit bij oom te brengen; daar om maakte ik een boterham voor hem gereed, maar die mislukte ook al, want de boter was ijzerhard, en het brood be stond uit louter verbrande korst; daar bij sneed ik mij vrij diep in mijn vinger, die erg begon te bloeden, wat mij zeer belemmerde in mijn bewegingen. En om de kroon op dit alles te zetten, bemerkte ik, dat de kat zich zelf bediend had van melk en bijna alles had opgedronken. Eindelijk bracht ik mijn oom zijn kou de, slappe, rookerige thee en onsmake lijke boterhammen. Ik vond hem in bed zittende, geheel gewikkeld in zijn ka merjapon, en tamelijk knorrig, omdat hq zoo lang gewacht had op zijn ontbijt. „Wel, mijn Chrystie, ik dacht waar lijk, dat gq mij vergat. Weet je wel, mijn lieve, hoe laat het reeds is? by'na half elf; maar je was zeker bijzonder ver moeid en daardoor ben je laat opge staan." „Ik was vermoeid en ik ben te laat GEDUPEERDE KERKGANGERS Het autoryverbod op Zondag is door de automobilisten over het algemeen met een gevoel van teleurstelling ont vangen. Het onaangename is, dat de automobi listen die hun volle medewerking aan de bezuiniging verleenen, er ook nog door worden gedupeerd. De A.N.W.B. heeft een aantal brieven over dit onderwerp ontvangen. Een bezwaar tegen het auto-ryverbod op Zondag, dat door meerdere brief- schryvers was aangevoerd, was de on- mogeiykheid voor personen, die op groo- ten afstand van de kerk wonen, voor ouden van dagen en voor hen, die slecht ter been zyn om des Zondags ter kerk te gaan. Men kan inplaats van zyn eigen auto een taxi of huurauto nemen om naar de kerk te gaan, maar voor velen komt dat te duur uit en bovendien kan men op het platteland niet altyd een huurauto krygen. Zondag kwamen de autover huurders op het platteland auto's tekort om aan alle aanvragen te voldoen. Een der briefschryvers maakte terecht de opmerking, dat het gebruik van taxi of huurauto voor kerkbezoek meer ben zine eischt dan het benutten van een eigen auto. De huurauto toch rijdt voor brengen en halen tweemaal naar de kerk heen en terug. De eigen auto wordt ty- dens het kerkbezoek in de naby'heid ge parkeerd en rydt dus maar eenmaal heen en terug. Zou het niet mogeiyk zyn wordt ge vraagd om het gebruik van eigen auto voor kerkbezoek op Zondag vfy te laten door bijvoorbeeld het ryverbod niet des morgen om vyf uur, maar 's middags om 12 uur te doen ingaan. Vóór 12 uur wordt hoofdzakeiy'k van auto's gebruik gemaakt voor kerkbezoek. Plezierryders komen meestal pas na 12 uur op den weg. En als zij voor een grootere tocht 's morgens zouden willen uitrijden, dan zouden ze toch in den namiddag niet kunnen terugkeeren, zonder onder het rijverbod te vallen. In ieder geval zou het toch wel ge- wenscht zijn om gebrekkigen door het uitgeven van een speciaal bewijs in de gelegenheid te stellen Zondags ter kerk te gaan. Verschillende briefschrijvers klaag den ook over benzine-verkwisting door militairen, die vaak veel te snel rijden en bovendien soms van auto of motor gebruik maken voor allerlei onbenullige boodschappen; zooals het halen van een paar fleschjes inkt in een naburige stad enz. onder deze wet vallen. Mocht dit wat lang duren, dan zal worden ingegaan op particuliere aanbiedingen. Spr. zal in elk geval zorgen, dat bedoelde personen in alle gevallen gedekt zyn. Dhr Goeman bespreekt het vergoe den van gederfde vrije dagen en hij zou graag zien, dat B. en W. ook voor werk lieden hier een billijke regeling vaststel den. Zij hebben de bevoegdheid ook een geldelijke belooning te geven inplaats van extra vrije dagen. Weth. De R o o deelt mede, dat dit reeds in speciale gevallen gebeurt. Dhr C r u c q geeft de voorkeur aan vergoeding in vrije dagen boven vergoe ding in geld. Dhr D e L o o z e hoopt, dat er zoo wei- ning mogeiyk overwerk zal worden ver richt en dat de oefeningen voor luchtbe scherming enz. zooveel mogelijk in diensttijd worden gehouden. Bij de distri butie wil Spr. zooveel mogelijk gaan in de richting van aanstelling van tijdelijk personeel en niet van het scheppen van overwerk. Weth. D e R o o zegt toe, dat dit laat ste zooveel mogelijk zal geschieden. Maar soms is overwerk niet te ontgaan. De voorzitter zegt, dat de lucht beschermingsoefeningen niet altijd in diensttijd kunnen worden gehouden, om dat dan de belangen van anderen in het vrije bedrijf in 't gedrang komen. Het voorstel wordt aangenomen. opgestaan", antwoordde ik kortaf. „Bui tendien het vuur was uitgedoofd, ik ge loof dat het nooit behoorlijk gebrand heeft. Het water wilde niet koken, de kat heeft de melk opgedronken, de thee is ondrinkbaar, en het brood gelijkt wel een stuk versteend hout." „En ik zie, dat je in je hand hebt ge sneden. Mijn arm lief kind, had ik dit geweten, dan was ik beneden gekomen om je te helpen. De thee is waarlijk zoo heel slecht niet. Je weet, dat ik dikwijls geen melk drink, omdat ik geloof dat er zooveel water bij wordt gevoegd. Het is onze melk van Elmwood niet, is het wel Dit zeggende streek hij zachtjes over mijn hand, zooals men een stout eigen zinnig kind vertroost. Doch ik trok mijn hand terug en zeide op een ongeduldigen toon: „Och neen oom, doe dat niet, laat mij liever alleen aan mijn lot over. Ik ben vreeselijk knor rig gestemd en ik heb het vuur uitge- pookt in een vlaag van woedehet is al les mijn eigen schuld. Als ik een klein meisje was, zou het beste voor mij zijn, dat gij mij met een duchtige bestraffing naar bed zondt. Het is blijkbaar, dat uitgaan nadeelig werkt op mijn hu meur." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5