Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Marktberichten Radioprogramma. Zuinigheid met kolen is een alge meen belang. Al Is er voor dezen winter geen ge brek aan steenkolen voor verwarming te vreezen, toch verdient het aanbeveling er zoo zuinig mogelijk mee om te gaan. Want behalve dat van import uit ver schillende oorlogvoerende landen wel niet veel zal komen, zijn steenkolen de grondstof voor ontelbare chemische producten. Wat wij dus aan huisbrand kunnen sparen is winst. Een deskundige op het gebied der ver warmingstechniek verschafte ons de vol gende gegevens en wenken, voor ieder, die ook in dit opzicht wil helpen om ons volk door dezen moeilijken tijd heen te helpen. NORMALE KAMERTEMPERATUUR. Warmte en koude zijn zeer betrekke lijke begrippen. Als regel dient de nor male temperatuur van een woonkamer de 18 gr Celsius niet te boven te gaan. Beneden 15 gr. krijgen we het koud, en is de temperatuur beneden 10 gr., dan is verwarming absoluut noodzakelijk. Wanneer we in deze Septemberdagen op den thermometer kijken, dan zal blijken, dat de kamertemperatuur gewoonlijk nog hooger dan 18 gr. ligt, ook al is 't buiten niet warmer dan 14 of 16 gr. Deze hooge kamertemperatuur is een ge volg van de „geconserveerde" warmte uit de afgeloopen weken, ze zit nog in de muren en blijft meestal nog vier of vijf dagen nadat het buiten reeds koeler geworden is, met afnemende kracht haar invloed uitoefenen, terwijl de zon geen nieuwe warmte toevoert. DE TEMPERATUUR IN DE KOMENDE WEKEN. In de natuur wijzen de planten, de mis tige morgens en de koele nachten met onafwendbare zekerheid op 't einde van den zomer. Maar in één opzicht is de zomer nog niet voorbij: met enkele on- beteekenende uitzonderingen komt de middagtemperatuur nog regelmatig op 1823 gr., dus voor een groot deel van den dag boven de normale kamerwarm- te. We zijn dus gedurende de geheele Septembermaand in staat, de kamertem- neratuur gemiddeld op 18 gr. te houden, 'anneer we zorgen 's middags de ramen onen te zetten en zoo nieuwe warme lucht toe te voeren. In September behoe ven we dus in geen geval te stoken, ook niet, wanneer er eens een bijzonder kou de dag voorkomt, want dan oefent de „geconserveerde warmte" haar invloed uit. MOETEN WE IN OCTOBER REEDS STOKEN? De vraag, of we in October moeten stoken, moet in het algemeen bevesti- Emigratie. De kerk van Rijs&en zou gaarne zien, dat de Synode terzake 'deputaten benoem de en een, bureau van advies in het leven zal roepen, zooals de kerken in Amerika hebben. De commissie stelde de volgende con clusies voor: De Generale Synode besluit: 1. dat ihet niet op den weg onzer ker ken ligt, onderzoek in te stellen naar emigratiemogelij'klheden of ook sociolo- gisoh-economische grondslagen vaot te stellen voor te stichten kolonies, maar dit heeft over te laten aan de Overheid en organisaties in het maatschappelijk leven, met name onze Christelijke organisaties; 2. deputaten te benoemen, teneinde hen, die emigratie overwegen in geestelijk en kerkelijk opzicht van advies te dienen. De eerste conclusie werd zonder dis cussie aangenomen. De zaak werd na discussie opgedragen aan de deputaten voor de correspondentie met de buitenlandsche zaken en dus zul len geen nieuwe deputaten worden be noemd. Evangelisatie onder studenten. D'e Synode nam de volgende conclusies aan De Synode besluite: 1. de kerken in academie-stedien en el ders, er toe olp te wekken, dat zij bij bet werk der evangelisatie de studeerende en gestudeerde personen niet verwaarloozen, maar ernstig zoeken naar middelen en wegen, om ook hen in aanraking te bren gen met het evangelie; 2. vijf deputaten te benoemen met de opdracht; a. contact te zoeken met kerken, die daarvoor in aanmerking komen; b. in overleg met die kerken te doen wat in dezen arbeid gedaan kan worden; c. te overwegen op welke wijze in de toekomst bet werk kan worden voortgezet en uitgebreid; d. over deze zaak -de eerstvolgende Sy node te dienen van advies; 3. aan deze deputaten voor deze drie jaren een 'bedrag toe te staan van ten hoogste f 1000. Buifenlandsche Kerken. Prof. Dr G. Oh. Aalders bracht Ihierna rapport uit namens deputaten voor de correspondentie met Buitenlandsche Ker ken. Hierbij' kwam tevens aan de orlde een verzoek van deputaten om eenige nadere aanduiding te- willen geven omtrent hun opdracht in 1936 verleend om een ge schrift van niet te grooten omvang aan de buitenlandsche kerken en groepen die daarvoor in aanmerking komen, te zen den, waarin kort en bondig wordt aam- getoond, dat de z.g. dialectische theologie in flagranten strijd is met de Geref. be lijdenis en in alle bescheidenheid tot waakzaamheid wordt gemaand en tevens theologen te verzoeken, artikelen tegen gend worden beantwoord. Wij moeten vooral nu leeren, de gaven der natuur zoo zuinig mogelijk te gebruiken en de kunstmatige warmte niet te verspillen. Het is natuurlek mogelijk, dat het weer in het begin van October zoo koud en arm aan zonneschijn is, dat men wel ver plicht is, de kachel of haard aan te ma ken. Maar volgens de statistiek gebeurt het maar zelden, dat de eerste helft van October reeds echt herfstweer met zich brengt. De gemiddelde warmte is over dag nog altijd 11 gr., of bij zonnig weer in den middag 16 tot 19 gr. Mocht het desondanks niet gelukken, de kamer- warmte te houden tusschen 15 en 18 gr. dan is een gematigde verwarming ge rechtvaardigd. Men moet dan echter heel kalm aan doen, omdat anders al spoedig de temperatuur te hoog wordt. EN WANNEER MOET MEN STOKEN. Ook deze vraag kan op grond van veel ervaring worden beantwoord. Het men- schelijk lichaam heeft volstrekt niet al tijd dezelfde behoefte aan warmte. Dat hangt geheel af van de omstandigheden. Voor iemand, die in een kamer zittend werk verricht, moet de temperatuur niet beneden 15 gr. dalen, wie echter arbeid heeft, waarbij veel beweging te pas komt, gevoelt zich nog uitstekend bij 12 gr. I Het is dus bijvoorbeeld in drukkerijen, papierfabrieken en dergelijke, waar de arbeiders steeds in beweging zijn,, vol strekt onnoodig voor het begin van No vember te stoken. Wat het verblijf in een kamer betreft, zal men over het al gemeen half October wel moeten begin nen met de verwarming, omdat de lucht dan vochtig wordt en de zon niet meer genoeg kracht bezit om den grond, die des nachts sterk is afgekoeld, voldoende te verwarmen. ZUINIG STOKEN. Over verstandig en zuinig stoken zou nog veel te zeggen zijn. Hoe rustiger men het vuur in kachel of haard laat liggen, hoe heter. Menschen, die den heelen dag in de kachel zitten te poken, weten niet wat zuinig stoken is. Zij poken met de asch nog veel onverbrande steenkolen in de lade. Als slakken worden gevormd, brandt de kachel te hard, want slakken zijn niet anders dan gesmolten asch. Het is voldoende wanneer men 's morgens en 's avonds de asch wegpookt en verder het vuur den geheelen dag gelijkmatig laat branden. Zuinigheid met kolen is niet al leen een plicht tegenover de gemeenschap, maar ook in het belang van onze eigen portemonnaie. Wanneer we deze wenken opvolgen, zullen we vermoedelijk ge spaard worden voor de knoeierij van een vorigen oorlog met eigengemaakte briket ten van natte papierproppen, vermengd met allerlei rommel. de z.g. dialectische theologie in buiten landsche tijdschriften te plaatsen. Na bespreking werd besloten: de handelingen van de deputaten voor de correspondentie met Buit'enlandscihe Kerken goeld te keuren en hen te déchar- geerien,; aan de te benoemen deputaten op te dragen, dat zij behalve wat zij volgens hun instructie als taak hebben ontvangen, voortdurend aandacht blijven schenken aan het zoeken van relaties met buiten landsche groepen, en kerken van gerefor meerde 'belijders en min of meer gerefor meerde kerkregeering en voorts zoo noo- dig vergaderingen bijwonen van de Pres- byteriaansche' Alliantie; de te benoemen deputaten niet te ont slaan van de verplichting tot uitvoering van punt 6 der opdracht, die de Synode van Amsterdam in 1936 aan haar depu taten gaf, Acta 122 III 6a; opnieuw vijf deputaten te benoemen en aan hen een crediet te verleenen van ten hoogste f 20'00. Dte Synode besloot de classis Rotterdam wederom te machtigen de kerken een col lecte te vragen voor Zuid-Afrika. Ds de Vries bracht voorts rapport uit over den arbeid van het Davois^comité. Tenslotte rapporteerde Ds de Vries over de institueering van de 'Geref. Kerk van Lonlden. De Synode besloot aan het moderamen der Synode op te dragen de kerk van Londen te doien opnemen in de lijst van kerken béhoorende tot de classis Den Haag. Overvloed van werk en werkkrachten. Ds P. C. de Bruyn rapporteerde hierna over de voorstellen tot uitbreiding van 't aantal predikantsplaatsen van den kerke- raad van Ternaarld, de Part. Synode van Utrecht en de classis D'eVenter en Enk- huizien. De commissie kan wel met de gedachte van de voorstellen meegaan, maar niet meer doen dan een algemeene uitspraak geven. De Synode sprak daarop uit; de Synode dringt er bij de Kerken, die daarvoor in aanmerking komen, ten zeer ste op aan, dat zij- komen tot uitbreiding van 'het aantal predikantsplaatsen en wekt de classicale vergaderingen op, dat zij in deze zaak voortdurend actief zijn. Om half zes werd de zitting opgeheven. Gisteravond vergaderde de Synode in comité-generaal. Zitting van heden1. Heden kwam het jus promovendi aan de orde. Inzake het Promotierecht bood de commissie de volgende conclusie aan „D'e Synode, met leedwezen uit het Rapport van Gu- ratoten vernomen hebbende, dat er inzake het vraagstuk van het promotieredht der Theologische Hoogesc'hool geen regeling of schikking is kunnen gevonden worden, waarin met de tegenover elkander staan de opvattingen zoodanig rekening wordt gehouden, dat op goede gronden te ver wachten ware, dat ze «net genoegzame eenparigheid zou kunnen worden aan vaard; constateerende, dat odk hieruit weder om is gebleken, dat het nog steeds aan de door de Synode van Arnhem (1930), voor het nemen van eene beslissing ten dezen gewenschte genoegzame een parigheid ontbreekt, besluit op Ide ingekomen verzoeken niet in te gaan. Er was ook een voorstel van de grootst mogelijke minderheid, om te besluiten aan Curatoren in overleg met de 'Profes soren aan de Theol. Hoogesc'hool op te dragen, om de volgende Generale Synode voor te bereiden en der Synode voor te stellen alle regelingen en verordeningen, die noodig zijn om aan de Theologische Hoogeschool 'dien weg te openen voor voortgaande studie en promotie tot doc tor in de Heilige Godgeleerdheid." Reeds bij de eerste ronde lieten zich 17 sprekers inschrijven. Vanmorgen spraken: ds N. Duursema, ds D. Scheele, ouderling F. G. Hummelen, ds W. H. v. d. Vegt, T. Tieleman, prof. dr S. Grey- danus en dr K. Schilder vóór en dr W. As van Es tegen het minderheidsvoor- stel. Voor vanmiddag staan ingeschreven: prof. dr H. H. Kuijper, prof. dr J. Rid derbos, prof. dr D. Nauta, prof. dr G. C. Aalders, prof. dr G. M. den Hartogh, prof. dr K. Dijk, dr G. Keijzer, ouderling J. Manni en ouderling M. Knol. Ook hedenavond zal de Synode bijeen komen. Morgen zal de Synode tot Woensdag a.s. worden verdaagd. De drie punten: leergeschillen, Drachten en ds Goossens komen later nog aan de orde. VRACHTAUTO GEKANTELD. Tiental militairen gewond. Gisteravond is te Baarn een ernstig ongeluk gebeurd met een militaire vrachtauto waarin tien militairen waren gezeten. Vermoedelijk is de wagen, bij het uit wijken voor twee personenauto's, in den berm van den weg terecht gekomen en gekanteld. Alle inzittenden werden ge wond. Drie of vier van hen verkeeren in ernstigen toestand. Per zieken-auto's uit Soest en Hilversum zijn de slachtoffers naar het Ziekenhuis te Baarn en de mi litaire hospitalen te Amersfoort en: Utrecht vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. Auto met zuurstof- cylinders in brand. Op eenigen afstand van de grens der ge meente Amsterdam is gisternamiddag op den Haagschenweg bij het viaduct over den Vijfhuizerweg een met honder den cylinders zuurstof beladen groote vrachtauto door nog onbekende oor zaak in brand geraakt. De brand begon in de cabine. De meeste cylinders spron gen met hevige knallen, uiteen en het ijzer werd tot op drie honderd meters af stand weggeslingerd. De uit Den Haag afkomstige auto is geheel uitgebrand, persoonlijke ongelukken zijn niet voor gekomen, want de chauffeur was on middellijk na het uitslaan der vlammen uit de cabine gesprongen. De auto heeft langer dan een uur in volle vlam ge staan, zoodat slechts het verwrongen geraamte is overgebleven. De politie van Hoofddorp leidde met behulp van militairen het verkeer om. Tot op groo ten afstand kon men het hevige vuur en de zware rookkolommen waarnemen. Schuur met uitrusting en eigendommen van mili tairen in de vlammen. Gis termiddag heeft te Nieuwerbrug een he vige brand gewoed in een strooschuur. In de schuur waren ongeveer 200 mili tairen ondergebracht. Vrijwel alle uit rustingstukken en eigendommen van deze militairen gingen in de vlammen verloren. Vele militairen lagen in de schuur, toen eensklaps een vlam uit het stroo omhoog schoot. Van schrik spron gen de aanwezige soldaten op en stel den zich in veiligheid. Het bleek juist op tijd te zijn, want met razende snelheid vervolgden de vlammen haar weg. De schade is aanzienlijk. HFH REGELING SUIKERBIETEN. De bieten alleen voor menschelijke consumptie. Bij het naderen van de suikerbieten campagne wordt de aandacht van de be langhebbenden gevestigd op de met be trekking tot de suikerbieten getroffen wettelijke voorschriften. Aangezien suikerbieten zijn aangewe zen als crisisproduct in den zin van ar tikel 3 van het Koninklijk Besluit van 28 Aug. 1939, is het vervoeren en afleve ren daarvan verboden. De minister van Economische Zaken heeft van dit vervoers- en afleverings verbod ontheffing verleend, voor zoover het betreft het vervoer van het land van den teler naar zijn bedrijfsgebouwen, naar de voor het leveren van suikerbieten aan de sui kerfabriek en gebruikelijke 1everingsp1 a atsen en naar de bij de stichting Neder- landsche akkerbouwcen- trale te 's-Gravenhage aan gesloten suikerfabrieken, alsmede voorzoover betreft de aflevering aan de ge noemde suikerfabrieken. Elk ander vervoer en elke aflevering aan anderen dan deze suikerfabrieken is derhalve verboden. De suikerfabrieken zullen in staat ge steld worden, voor alle aan haar ter verwerking geleverde suikerbieten ten minste den geldenden richtprijs f 10,25 per 1000 kg suikerbieten uit te be talen. Niet alleen zullen dus zij', die tot dusverre op een garantiebewijs suiker bieten leverden meer kunnen afleveren dan de hun toegestane hoeveelheid, maar ook zij, die niet in het bezit zijn van een garantiebewijs, zullen voor de door hen geleverde suikerbieten den richtprijs ont vangen. Verwacht kan worden dat de suikerfabrieken alle aangeboden suiker bieten met voldoende gehalte zullen aan vaarden. Voorts is in artikel 1 van het Veevoederbes1uit1939 het bewerken en verwer ken van suikerbieten tot veevoeder verboden. Als eenige uitzondering hierop zal het bewerken van suikerbieten tot veevoe der door den teler zelf bij ministerieele beschikking vrijgesteld worden. Het gevolg van een en ander zal dus zijn, dat suikerbieten nagenoeg alleen voor menschelijke consumptie bewerkt of verwerkt zullen worden en gezien het vervoers- en afleveringsverbod alleen opgevoederd door den teler van de betreffende bieten zelf aan zijn eigen vee. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Broeders en Zusters, De oorlog is weer over Europa losge broken. En al zijn wij door Gods gena dige beschikking er nog niet in betrok ken, toch ondervinden wij zwaar de ge volgen: mobilisatie nu reeds, distributie misschien straks? Die den oorlog 1914 '18 beleefd hebben, weten wat dat betee- kent. Wat het voor de Zending beteekent, ervaren wij nu reeds. Niet slechts dat de in beslagneming van gebouwen en lokali teiten vele onzer samenkomsten en Zen- to's onmogelijk maakt, ook worden de gedachten der menschen zóó bezig ge houden, dat de vervulling van den Zen dingsplicht op den achtergrond geraakt. Onder deze omstandigheden geldt het voor ons, naar Luthers woord te bidden alsof wij niets kunnen, en te werken als of wij alles vermogen. Christus blijft Heer over deze zich verscheurende we reld en wij Zijn dienaren in en voor die wereld. En onze Zendelingen en onze wordende Christenheid in Indië zullen wij niet in den steek laten, nu minder dan ooit. Gij wilt dat ook niet! Laat ons dan niet alleen staan, maar blijft meewer ken. Voor September hebben wij slechts de helft van het in Indië noodige bedrag kunnen beschikbaar stellen. Dit betee kent: halveering der salarissen, der bij dragen aan gemeenten en scholen, der reiskosten, enz. enz. Dit mag niet langer voortduren dan eenigszins noodig is. De f 40.000.die per maand naar In dië gestuurd moeten worden, moeten er vóór October zijn en de ontbrekende helft voor September moet er ook nog komen. Helpt ons daaraan. U hebt giro. Als U het nog niet deedt, (wie het wel deed in deze laatste weken, mag deze vraag terzijde leggen) gireert ons dan een be drag. De Kerken in Indië, de Zendelin gen, ook wij hier in Holland danken er U voor. Met vriendelijke groeten, Voor de Hoofdbesturen der Samenw. Zendingscorporaties De Penningmeesters W. J. A. C. BINS. S. DE CLERCQ. De Directie: Dr K. J. BROUWER. Ds D. CROMMELIN. Ds JOH. RAUWS. Ds B. J. C. RIJNDERS. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Groentenveiling van Woensdag 27 Sept. Augurken 17, Stoksnijboonen 6.5015, Pronkboonen 5, Stokprincesseboonen 8 18, Rentegevers 1013, Dubb. Prin- cesseboonen 69, Groene Boonen 6.50, Roodekool 13.50, Savoyekool 36.50, Postelein 5.50, Prei 4.505.50, Spinazie 612, Tomaten 49, Kroten 0.803, Uien 0.602.50, Breekpeen 1.50, Aard appels 1.502, alles per 100 kg.; Kro ten 12.50, Rammenas 0.501, Rapen 3.50, Wortelen 1.50—6.50, alles per 100 bos; Andijvie (breedblad) 0.401.20, Andijvie (krul) 0.952, Bloemkool 1.50 12, Kropsla 0.301.30, Komkommers 1, alles per 100 stuks. Diversen: Blauwe Druiven 1319 per 100 kg.Meloenen 28.50 per 100 stuks. KAPELLE, 27 Sept. 1939. Groote veiling: Zure Kroetappels 1.40 1.50. Kleine veiling: Transparente de Cr. 313, Manks Codlin 211, Cox Orange Pippin 324, Elisson Oranje 1623, Goudreinetten 413, Sterappels 523, Fransche Reinetten 27, Groninger Kroon 312, Glorie van Holland 37, Present van Lunteren 29, Notarisap pels 212, Dubbele Bellefleurs 25, Jacq. Lebel 25, Lanes Prince Albert 1 4, Bramley's Seedling 24, Codlin Keswick 2—4, Hondsmuil 13, Bis marck 13, Guldelingen 23, Reinette d'Automne 24, Udoappels 25, Le- moenappels 27, Jonathan 24, Zoete Ribbeling 26, Tuinzoet 35.5, Cam- pagnezoet 25, Pomme d'Oranje 311, Bonne Louise 620, Triumphe de Vien- ne 611, Signeur d'Esperen 619, Con ference 512, Herzogin Elza 49, Sol dat Laboureur 514, Maagdepeer 27, Legipont 517, Emille d'Heyste 47, Zwijndrechtsche Wijnpeer 510, Doyen ne de Comice 6—21, Duchesse Williams 47, Nouveau Poiteau 26, Calabas Carafon 59, B. Hardy 819, B. Le brun 39, B. Clairgeau 410, B. Alex. Lucas 48, B. van der Ham 610, Spaansche Wijnperen 613, Jodenperen 25, Peren zonder Zaadhuis 25, Mas- sepeinperen 35, Foppeperen 25, Le Curé 24, Kruitperen 24.5, Duchesse d'Angouline 37.5, Scharlakenperen 1 4, Fertilitie 24, Bergamotten 24, Pondsperen 24, St. Remy 15, Gieser Wildeman 28, Reine Victoriapruimen 214, Roode Eierpruimen 9, Frambozen 3460, Bramen 3447, Blauwe Drui ven 12—23, Noten 1219, alles per kg. Dubb. Pr. z. dr. 811, Snijboonen 7, To maten 45, alles per Kg.; Sav.kool 3 4.20, Roodekool 3.30—3.60, Andijvie 0.701.40, alles per 100 kg.; Spruiten 78 per kg.; Sla 0.500.70 per 100 krop; Bloemkool 26, Komkommers 1, beide per stuk; Kipeieren 4.70 per 100 stuks. THOLEN. Veilingsvereen. „De Een dracht". Fruitveiling van Woensdag 27 Sept. Ronde Perzikpeer 4260, Will. Duchesse 2229, Bonne Louise 70 1.16, Tr. de Vienne 1,18, Soldat Labou reur 4262, Br. de Merode 73, Groene Louise 70—82, Br. Hardy 73, Confe rence 531,39, Marie Louise 80, Br. Alexander Lucas 70, Perenval 2551, Zoete Ribbeling 67, Jaq. Lebel 60, Cox Oranje Pippin 521,06, Cox Pomona 143, Goudreinetten 4084, Paradijszuur 2763, Appelval 1040, alles p. 10 kg. Uienveiling van Woensdag 27 Sept. Uien Bonken 2.54, id. Gewone 2.63, id. Drielingen 1.20, Picklers 2.81, alles per 100 kg. Vrijdag 29 September 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00-12.00 VARA. 8.00 Ev. Ber. ANP. Gram. 10.00 Mor- genw. 10.20 Declam. 10.40 Piano. 11.10 Declam. 11.30 Gram. 12.00 AVRO-Amu- sementsorkest. 12.45 Ev. ber. ANP., gram. 1.15 De Palladians. 2.00 Declam. 2.30 Viool en piano. iTÖO Het Puszta-ork. 3.30 AVRO-ork. 4.00 Gram. met toel. 4.305.00 Cello en piano. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Zang met piano. 5.50 Or gel. 6.30 Letterk. overz. 6.40 Gram. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Causerie „Het probleem van de vaste lasten in den land- en tuinbouw". 7.23 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Cyclus „De boeken van den Bijbel". 8.00 Zang en piano. 8.30 Cy clus „De boodschap van het Vrijz. Pro testantisme". 9.00 Vraag en antwoord. 9.15 Fragmenten uit de operette „Eva". 10.15 Puzzle-uitz. 10.30 Gram. 10.40 Avondw. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Jazzmu ziek (gr.pl.) 11.4012.00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. Alg. Progr. verz. door de KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Bijb. causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. I 12.30 Paul Wijnappel's strijkensemble (1.00—1.20 Gram.) 1.50 Gram. 2.00 Or gel en gram. 3.00 Declam. 3.20 KRO-ork. 4.00 Gram. 5.15 KRO-Melod. en solist. 6.00 Gram. 6.20 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „Het Nederlandsche visschers- leven". 7.35 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-New Style Artists en solist (9.00 9.45 Radiotooneel). 10.30 Ber. ANP. 10.40 Lajos Veres en zjjn orkest. 11.00 12.00 Gram. t TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer: licht be wolkt; wind: matig O.-N.O.tempera tuur 7; minimum hedennacht 5; neer slag afgeloopen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: plaatselijk 1 lichte nachtvorst vooral in het Z.O., ge- I deeltelijk bewolkt, geen neerslag van beteekenis, iets zachter, zwakke tot ma- tige N. tot W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 775. Licht op voor fietsers: Donderdag 7 u. 24 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6