AKKERTJES ws Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Finantiëele Berichten. Burgerlijke Stand Telegrammen. Van het hof. LCHEREN. THOLEN ILIPSLAND. ANDEREN. BEVELAND. Vervoermiddelen wet. J. J. van V., 20 jaar, veehoudersknecht Wisselkoersen. (M. C.) Militair vliegtuig omlaag gestort. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. HET FRANSCHE LEGERBERiCHT. l t a if T e- .agavond had van het Chr. mrgemeester, ezigen harte- en veldpredi- e de vereeni- >or het gratis vereenigings- eurgerij van raor het Chr. lgebracht. ik hij tot de ge aanwezig- Tartman zijn de militairen aité, Ds Oost- ord naar aan- 10. rman, sprak rijn werk, de de militairen. :hap over uit itair tehuis is luiting de bij- d werd eenige mdgediend en erd. De mili- :en met den door de bur- nck nog zijn ad over de tairen gericht de hjj, dat hij n het vervolg .gsluiting. - met een tot verzoek van isie-commissie jode Kruis, is .té tot het or- sfusiediensten nde medewer- volgt samen- jr, voorzitter; A. J. Barent- er, P. Boon. >nd de echtge- elisse alhier, .ar de laatste erriis nabij de verhoogd weg- j is zij zoo on- dat zij per gebracht. De »ij ernstige en- esteerde rt. meldt hier van 't G. is in te Selzate een volgende ver- gewoonlijk in d aan 't G. op zegels voorge en haar water h even verwij- rugkeer tot de 3 postzegels a iank had voor aanwezig wa ngen keer, na- 's morgens bij weest, aan den vermiste, werd rkt en riep zij den vermoede- n. Intusschen are wyze weer jank. elijke gevallen ook meerdere p van dat jaar n, wat als van enzelfden Hol- n, met het be- ehandeling ge- lich aan dit al- teeds in arrest, khandelaar zou eschuldiging te NGESPOELD. rland, nabij de weer een mijn ran Nederland- gt het nummer teiten zijn hier- erk. ienzaal, B. Pot J. P. Honnef te m. c, H. J. Banga •jjtenburg cand. rs cand. te Al en W.-Souburg, Pancras. 3 A. Burger, die emt 29 October id van de Ned. St. Joosland. INSCHRIJVING VRACHTAUTO'S, TRACTOREN, SLEEPBOOTEN en SCHEPEN. De minister van Waterstaat heeft op grond van art. 2, eerste lid, van de wet gebruik vervoermiddelen 1939 als ver voermiddelen, waarop het onderstaande betrekking heeft, aangewezen: a. motorrijtuigen, opleggers en aan hangwagens, geheel of gedeeltelijk inge richt tot vrachtvervoer, alle hieronder aangeduid als vrachtauto's; b. motorrijtuigen, ingericht tot het voortbewegen van opleggers, hieronder verder aangeduid als tractoren. Voorts zijn op grond van die wet aan gewezen sleepbooten en schepen, die ge heel of gedeeltelik tot vrachtvervoer zijn ingericht en dienen tot vrachtver voer op de binnenwateren van de eene binnenslands gelegen plaats naar de an dere. Houders van vrachtauto's of tractoren zijn verplicht deze binnen acht dagen na het in werking treden van deze beschik king en voorts zoodra mogelijk na den aanvang van hun houderschap te doen inschrijven in een register, dat wordt gehouden ten kantore van den inspec teur-generaal van het vervoer. Voor houders van sleepbooten is de termijn van inschrijving bepaald op tien dagen. Het doen inschrijven geschiedt voor vrachtauto's en tractors door indiening van een ingevuld en onderteekend in schrijvingsformulier, dat kosteloos ver krijgbaar is ter secretarie van elke ge meente, en door bemiddeling van de di verse organisaties in deze branchevoor binnenschepen en sleepbooten door in diening van een ingevuld en ondertee kend inschrijvingsformulier, dat koste loos verkrijgbaar is ten kantore van de bevrachtingscommissies en haar agent schappen. De verplichting tot het doen inschrij ven bestaat niet ten opzichte van auto's en schepen, die zijn gevorderd op grond van de wet op Staat van Oorlog en van Beleg, van de inkwartieringswet of van de wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen. Indien een houder de beschikking over een auto, schip of boot verliest, doet hij daarvan onverwijld mededeeling aan den inspecteur-generaal van het verkeer on der opgaaf van oorzaak of redenen. ratoren besloten in meerderheid om fi- nancieele r.edenen terzake geen voorstel te doen. De Synode heeft heden na eenige dis cussie besloten het gedeelte van het rap port van het curatorium, dat handelt over den persarbeid der hoogleeraren in comité-generaal te behandelen. D s G. B o e r s m a. Morgen viert ds G. Boersma, predikant bij de Ned. Herv. Gem. van Silvolde zijn 80sten ver jaardag. Van 19031909 was Z.Eerw. predikant te Goes. Daar gaf ds Boer sma den stoot tot oprichting van een Herv. school. De krasse grijsaard heeft al 49 dienstjaren. GENERALE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN. De vijftiende zitting. In de hedenmorgen te Sneek aange vangen 15e zitting van de Generale Sy node der Geref. Kerken heeft de voor zitter, Ds J. L. Schouten van Amster dam allereerst aan de orde gesteld de behandeling van het rapport van Cura toren van de Theol. School te Kampen, waarbij' tevens aan de orde kwamen ver zoeken van het studentencorps der school Fides Quaerit Intellectum, van een aan tal predikanten en studenten en van de Part. Synode van Drenthe om aan deze Theol. school het promotierecht te ver- leenen. Het rapport werd uitgebracht door den secretaris van het curatorium, Ds F. C. Meyster van Rotterdam. Curatoren stellen aan de Synode voor om te bepalen, dat de hoogleeraren die in Kampen benoemd worden ook ver plicht zijn daar te wonen. Het aantal studenten bedraagt 110, waarvan er in 1938 19 voor het eerst ingeschreven werden. Dr K. .T. Cremer, em. pred. van Haar lem, trad als bibliothecaris op. Prof. Hoekstra vermaakte geheel zijn uitge breide vakbibliotheek aan de school. De heeren Mr G. H. A. Grosheide en Mr Dr J. Donner hebben curatoren van advies gediend terzake van de naams verandering der school, zulks met het oog op erflatingen enz. Overeenkomstig i dit advies stellen curatoren nu aan de Synode voor den naam te veranderen in Theol. Hoogeschool van de Geref. Ker ken in Nederland. Aan legaten werd totaal ontvangen f 18.007,28. Wijlen Dr S. J. Peppink te Amsterdam legateerde zijn halve ver mogen aan de school, zijnde in totaal f 42.178,72. Het fonds voor den zesden hoogleeraar is thans sterk f28.433,21. Het pensioenfonds heeft een bezit van f 108,681,21. Curatoren stellen voor om in overleg met directeuren van de Vrije Universiteit het collegegeld van f 100 op f 150 per jaar te brengen, te betalen ge durende vier jaar. Wat betreft het promotierecht heb ben curatoren een advies van de hoog leeraren ingewonnen. Dezen slaagden er niet in een weg te vinden waarmee allen het eens waren. Het college besloot una niem geen voorstel bij de Synode in te dienen. Twee hoogleeraren adviseerden daartegen. Voor de instelling van een eventueelen zesden katheder werd een commissie benoemd uit curatoren en hoogleeraren, die eveneens aan het col lege van hoogleeraren een advies vroe gen. De hoogleeraren stelden voor om te zien naar een theoloog-classicus en het lectoraat op te heffen. Verschillende cu ratoren achten een zesden hoogleeraar wenschelyk maar niet noodzakelijk. Cu- Voelt U zich zenuwachtig en gejaagd, overspannen, Uzelf tot last en moeilijk voor Uw omgeving? Neem dan direct 'n"AKKERTJE"engevoelteen weldadige rust overU komenl AKKERTJES kalmeeren, door hun bijzondere samenstelling als regel reeds binnen een kwartier het overprikkelde zenuwstelsel en Ge voelt U als na 'n verkwikkende slaap. "AKKERTJES" bevatten géén verdoovende bestanddeeien en ze zijn niet schadelijk. tegen hoofdpijn, pijnen, koorts, kou. Doos: 13 stuks - 12 stuivers: 2 stuks - 2 stuivers. R ïj' k s H. B. S. t e Middel burg. Op de begrooting voor het De partement van Financiën van 1940 is voorzien in den verbouw van de Rijks H. B. S. te Middelburg met een bedrag van f33.500 (vorig jaar f35.000). Machinisten-examens. Geslaagd voor voorloopig diploma de heer J. Naerebout te Vlissingen en voor het aanvullingsexamen voorloopig di ploma de heer F. C. J. Cornelisse te Vlissingen. Ver. van Chr. Onder- wijzers enz. Het hoofdbestuur van de ver. van Chr. onderwijzers en onder wijzeressen in Nederland en de Overzee- sche Gewesten heeft in de vacature die in 1940 in zijn midden zal ontstaan door de periodieke aftreding van den heer W. 't Hooft, hoofd eener Chr. school te Goes, het volgend drietal gesteldP. Jouwsma te Enschedé, J. Nauta te Am sterdam en A. J. v. Oosten Wzn te 's-Gra- venzande. De afdeelingen hebben tot 10 Oct. a.s. gelegenheid tot het bijstellen van candidaten. MOEILIJKE DAGEN VOOR DE HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Een Rotterdamsche scheepvaart cor respondent van de „Telegraaf" geeft aan zjjn blad een indruk van de moeilijkhe den welke alleen al de HollandAme- rika-lijn, van het Britsche contrabande- onderzoek ondervindt. De straffe wijze waarop de Engelsche controle ter zee wordt uitgeoefend, plaatst de HollandAmerika-lijn voor groote moeilijkheden. Verscheidene van haar schepen, die reeds lang te Rotter dam hadden moeten aankomen, komen niet opdagen en wegens het ontbreken van scheepstijdingen kan men slechts gissen waar zij zich bevinden. Zoo is het stoomschip „Bilderdijk" thans reeds een maand onderweg en tot dusverre heeft men taal, noch teeken .van het schip vernomen. Het schip zou eenige weken geleden in de Downs ge signaleerd zijn. De „Bilderdijk" was reeds op 25 Aug. dus vóór het uitbreken van den oorlog, van New-York vertrokken. Men ver moedt thans, dat het schip lading aan boord heeft, welke door de Engelschen als contrabande wordt beschouwd. Het is dan ook niet onmogelijk, dat de „Bilder dijk" bevel heeft gekregen naar een En gelsche haven op te stoomen, om daar de lading te lossen, waarmede natuurlijk veel tijd gemoeid is. In normale omstandigheden had het schip reeds op 7 September te Rotter dam moeten zijn, zoodat het thans reeds bijna drie weken over tijd is. Op 8 Sep tember heeft de „Bilderdijk", zooals men weet, 35 opvarenden van het bij den ingang van het Engelsche Kanaal getor pedeerde Engelsche stoomschip „Puk- kastan" opgepikt. Ook van het stoomschip „Breedijk", dat op denzelfden datum de geheele be manning van het getorpedeerde Engel sche tankschip „Kennebec" aan boord nam, heeft men den laatsten tijd niets meer vernomen. Dat is ook het geval met het stoom schip „Statendam hetwelk eveneens op 8 September 37 koppen van het getorpe deerde Britsche s.s. „Winkleigh" aan boord nam. De schipbreukelingen wer den toen te Nieuw York aan land gezet en op 17 September vertrok de „Staten dam" weer naar Rotterdam. Tot de pas sagiers behoort de president van de we reldtentoonstelling te Nieuw York, de heer Grover Whalen. Het schip had reeds gisteren te Rotterdam moeten aankomen, doch men neemt aan, dat het als zooveel andere schepen in de Downs vastgehouden wordt. Deze gang van zaken stuurt alle af- vaartplannen van de H.A.L. in de war en bovendien verhoogt het langere verblijf op zee de exploitatierekening aanmer- kelijk, hetgeen natuurlijk weer van in- vloed is op de vrachttarieven. Het ontbreken van scheepstijdingen heeft de merkwaardigste gevolgen: zoo kwam gistermorgen het s.s. „Boschdijk" geheel onverwacht den Waterweg opste- venen. Grens bij Kerkrade wordt weer afgerasterd. Nadat Zaterdag Duitsche officieren aan de grens te Kerkrade waren gearri veerd, en instructies hadden gegeven, werd kort daarna door leden van den Duitschen arbeidsdienst een aanvang ge maakt met het afrasteren van de grens tusschen de Duitsche grenskantoren Strass (richting Herzogenrath) en Pan- nesheide (richting Aken), een afstand van enkele km. De grensafsluiting zal geschieden met prikkeldraad, ter manshoogte, tusschen palen. Het doel van de afrastering is blijk baar om het eventueel vluchten van Duitschers en het smokkelen tegen te gaan. Er komen nu twee versperringen aan dit gedeelte van de Duitsch-Neder- landsche grens: die, welke wordt aange bracht en de afsluiting met kippengaas, reeds vroeger gereed gekomen. Beide liggen kort bij elkaar. Enkele honder den meters verder ligt in het Warmdal de Siegfriedlinie. Politie tegen prijsopdrijvers. Bij een groote rijwielfabriek op den Overtoom te Amsterdam, waaraan te vens een handel in rijwielen en onder- deelen verbonden is, zijn gisteren ruim 200 Bosch-bougies in beslag genomen. Deze bougies waren n.l. voor den nor malen prijs ingekocht en de verkoops prijs werd desondanks met niet minder dan 20 pet. verhoogd. Een ander geval, aldus het Hbld., speel de zich gisteren af bij een garen- en bandwinkel in de Kinkerstraat. De win kelier liet telkens in een groot waren huis één klosje garen halen ad 10 cent één tegelijk, want het warenhuis had den verkoop van klosjes garen gerant soeneerd. Maar de winkelier verkocht dezelfde klosjes aan zijn buurtgenooten voorveertig cent, tot de politie een stokje voor dit barre spelletje kwam i steken en proces-verbaal tegen den win- keiier opmaakte. Inmiddels rijst de vraag hoe het publiek veertig cent voor een gewoon klosje garen wilde neertel len! Kindje verdronken. In een onbewaakt oogenblik is het an- derhalfjarig kindje van een landbouwer te Den Hulst in een drinkbak voor het vee gevallen en verdronken. Oplichter ge p*a k t. De Amersfoortsche politie heeft gisteravond gearresteerd een 28-jarigen man, die Za terdagavond, na een langdurige achter volging, aan de politie wist te ontkomen. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan tal rijke oplichterijen, den laatsten tjd te Amersfoort en omgeving gepleegd. Van groote hoogte te water gevallen en ver dronken. Bij het spelen, op een ba lie, aan de Kromme Nieuwe Gracht te Utrecht, is een vierjarig jongetje van groote hoogte op een werf gevallen, en vervolgens te water geraakt. Een voor bijganger sprong terstond in de gracht en bracht het kind aan den wal; het was reeds overleden. Na auto-ongeluk overle den. De 17-jarige J. de J., die Zaterdag avond bij' een autobotsing te Lonneker zeer zwaar gewond werd, is in het zie kenhuis te Enschedé overleden. Kind overreden. Gister middag heeft te Alblasserdam een nood lottig ongeluk plaats gehad, waarbij het driejarig zoontje van den heer L. de Bruin om het leven is gekomen. Door het achteruitrijden van een vrachtwagen van de firma N. Verloop is een der achterwielen over het hoofdje van het kind gereden. Daar niemand het onge luk heeft gezien, vermoedt men dat het knaapje achter den wagen heeft gehan gen. Rechtbank te Middelburg. Het faillissement van S. Birkhoff, koopman te Goes, Middelburgschestraat, is geëindigd door opheffing wegens ge brek aan baten. Curator Mr C. M. Kegge, advocaat te Goes. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 26 Sept. 1939. De volgende personen werden gedag vaard M. A. K., 21 jaar, arbeider te Wissen- kerke, wegens mishandeling van A. T. Koole te Kamperland. Eisch en uitspraak: f IOJd. of 5 d. h. A. Th. K., 23 jaar, arbeider te Wis- senkerke, wegens mishandeling van M. Karelse te Kamperland. Eisch en uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. Pa. G., 20 jaar, zonder beroep te St.- Laurens, wegens beleediging van J. J. Roosse, echtgenoote van A. J. Barend- sen en P. J. Sohier. Eisch en uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. te Middelburg, wegens dierenmishande ling. Eischf 20 of 20 d. h. uitspr.f 20 of 10 d. h. J. M. P., huisvrouw van J. H., 37 jaar, zonder beroep te Middelburg, wegens mishandeling van E. Vereeke, huis vrouw van P. Bodbijl. Eisch en uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. C. J. van D., 27 jaar, landbouwer te Hontenisse, wegens vernieling van om streeks 40 M2. klinkerbestrating in den straatweg Kloosterzande-de Paal onder Hontenisse. Eisch: f25 of 20 d.; uitspr.: f25 of 10 d. h. W. F. K., 18 jaar, werkman te Ter- neuzen, wegens mishandeling van P. J. de Munck. Eisch en uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. W. M. R., 30 jaar, garagehouder te Groede, wegens het niet voldoen aan een door de marechaussee tot hem gedaan bevel te Breskens. Eisch en uitspraakf 15 b. of 10 d. h. J. S., 44 jaar, scheepsbevrachter te Wemeldinge, wegens beleediging van den gemeenteveldwachter Chr. van Hoorn. Eisch f40 of 20 d.; uitspr.: f30 of 15 d. h. J. H., 41 jaar, arbeider te Middel burg, wegens vernieling van vensterrui ten en een vaas in de woning van Pieter Bodbijl. Eisch en uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. M. J. H. O. v. d. K., 42 jaar, koopman te Middelburg, wegens bedelarij. Eisch en uitspraak: 3 d. h. M. de L., 38 jaar, koopman te Amster dam, wegens het gebruiken van een reeds eerder gebruikte plakzegel te Cad- zand. Eisch en uitspraakf 40 of 20 d. h. K. L. de B., 25 jaar, grondwerker te De Klinge, wegens het in den nacht van 21 op 22 Januari 1939 te Clinge vernie len van een vensterruit ten nadeele van de Staat der Nederlanden. Eisch en uitspraakf 25 of 15 d. h. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 385 385 Ned. Ind. Handelsbank 116 113 Philipslampen 127V2 135 Lever Bros-Unilever 94% 95% A. K. U. 28% 28Va Amsterdam Rubber 201 199 Koninklijke Olie 300V2 295V2 Koninklijke Boot 121 116% Scheepvaart Unie 122V2 119 Deli Maatschappij 153 150V2-1 3 pet. Nederland 1937 80 78 3 pet. Nederland 1938 84% 841 U, S. Steel 58% 57V16 Anaconda Copper 267/s 26 Bethlehem Steel 69V2 68 North American Cjj. 17 17 Cont. Oil 22% 22 Shell Union 12% ll'/s Kennecott Copper 33Vs 327/18 Radio Corp. 46/s 46/s American Enka 31 3OV2 Am. Car Foundry 26% 267/i8 Tidewater 11 106/s Mid. Cont. Petroleum 12% 12Va Republic Steel 21Ve 21Vs American Waterworks 10 9% General Motors 39% 39% Er was weinig initiatief in de markt; de handel was beperkt en onregelmatig en de meeste koersen iets lager. Kon. Olie waren aangeboden op 292, doch lie pen later iets op. Philips echter waren 6 pet. boven gisteren. Ned. Hand. Mij', lie gen nog zwaar op 8083. Scheepvaarten waren 23 pet. lager. Ook hier is de animo geluwd wegens de vele moeilijk heden en gevaren. In de Amerikanen bleef de handel ook gering en de Steels en Bethlehem Steel iets onder gisteren. Ook de overige shares waren alle iets lager. Ned. Staats fondsen fractioneel lager. Amsterdam, 26 Sept., 2.30 u. Berlijn 74.50—75.50. Londen 7.507.55, Parijs 4.244.28. Brussel 31.8531.90. New-York 1.871/*—I.88V2. GOES. Huw.-aangifteArend Leen- dert Johannes Herrebout 27 j. jm. en 'Jannetje Elizabeth Voois 25 j. jd. MIDDELBURG. Bevallen: M. de Plaa geb. De Voogd 2 z.; M. A. C. Charles geb. Van den Meijs z.; P. Dunnes geb. Barentsen d.; A. Steutel geb. Nieder- mann d. Overleden: M. Bal 53 j., vr. van J. L. Roose; P. Wondergem 77 j., vr. van J. Schreijenberg; G. Hollema 48 j., man van C. J. Klaassen. Ondertrouwd: H. de Feijter 23 j. jm. en H. de Pooter 24 j. jd.; C. W. D'huy 28 j. jm. en J. E. Huijsse 27 j. jd. (M.C.) Van 1623 Sept. OOSTKAPELLE. Bevallen: A. v. d. Broeke geb. Clarisse d. Getrouwd: K. Melis 27 j. jm. en A. C. Kodde 25 j. jd. (M. C.) DOMBURG. Overleden: M. Minder- houd 80 j., wed. van Izak de Pagter. Van 1421 Sept. KRUININGEN, Overleden: Maria Hoogerheide 76 j., wed. van Jan Voge lenzang; Laurina Cornelia Jansen, 7 we ken d. v. Jan Jansen en Lourina Houke. (I. C.) WEMELDINGE. Geboren: Pieternella d. v. J. B. Bentschop Knook en J. P. Paauwe. Ondertrouwd: Gerrit Pasveer 38 j.jm. en Hendrika Wilhelmina Polie 33 j. jd. (I. C.) WISSEKERKE. Geboren: 16, Adriana d. v. Stephanus Huibregtse en Neeltje Flipse; 17, Elisabeth Margaretha d. v. Jan de Visser en Sara Adriana Begthel; 18, Marinus z. v. Cornelis de Bruine en Cornelia Marina Visser; 21, Marinus Pieter z. v. Jan Jacobus de Kam en Adriana Wolse. (N.B.) Over de maand Augustus. STAVENISSE. Overleden: Jacob Moerland 67 j., wedn. van P. P. de Vos; Cornelia van de Kasteele 71 j., wed. van C. van der Werfe. Gehuwd: C. Moerland 24 j. jm. en C. Westdorp 19 j. jd.J. A. Smits 33 j. jm. en M. Oudesluijs 34 j. jd.; J. A. van Oeveren 31 j. jm. en A. Goedegebuure 34 j. jd.; H. C. de Graaf 25 j. jm. en C. Eerland 20 j. jd. (Th. C.) OUD-VOSSEMEER. Geboren: Fran- ciscus Petrus z. v. F. Hommel en J. RaatsJan Petrus z. v. A. A. Aarden en M. E. Schillemans. Gehuwd: M. Klippel 21 j. en M. A. Slager 24 j. Overleden: J. L. A. Beysens, 14 j. (Th. C.) Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bi] vooruitbetaling. DE KONINGIN SCHENKT BELANGRIJKE GIFTEN. DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft het beschermvrouwschap aanvaard van de Vereeniging Marinerampfonds 1914 1919, en deze vereeniging tevens een be langrijke gift geschonken. H. M. de Koningin heeft voorts een zeer belangrijke bijdrage geschonken aan de Koninklijke Nationale Vereeniging tot steun aan militairen. TWEE DOODEN. Vanmorgen is op een stuk bouwland teZonnemaire (Sch. D.) een mili tair vliegtuig omlaag gestort. De beide inzittenden kwamen daarbij om het leven. Het vliegtuig vloog niet in brand. Het zat met den neus in den grond. De namen der omgekomenen kunnen wij nog niet melden. Ook de oorzaak schijnt nog niet vast te staan. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. HILLEGOM. De 31-jarige G. de Groot knecht van de fa. R. te Killegom, die bij een explosie in een smederij Donderdag ernstig werd gewond, is vanmorgen be zweken. DRIJVENDE MIJNEN WAARGENOMEN. SCHEVENINGEN. Twee Schevening- sche kustvisschersvaartuigen hebben de aanwezigheid van drijvende mijnen ge meld. Een mijn werd waargenomen 7 mijl uit de kust voor Schevenïngen en een andere 10 mijl ten N.N.W. van Scheve- ningen. Een ander vaartuig nam twee drijvende mijnen waar tusschen Scheve- ningen en Katwijk, vier mijl uit den wal. BERLIJN. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In het Oosten wordt de stelselmatige beweging naar de demarcatielijn voort gezet. Slechts ten Oosten van den bene denloop van de Desan is het nog tot ge vechten gekomen met de uiteengeslagen deelen der vijandelijke strijdkrachten, waarbij door een pantserdivisie 2000 ge vangenen werden gemaakt. Gisteren werd begonnen met gevechts handelingen tegen Warschau. Bij een plotselingen aanval werd het fort Moko- towski en een gedeelte van de voorstad Mokotow genomen. In het Westen is artillerievuur en ge ringe activiteit der verkenningstroepen. Fransche vliegtuigen hebben, naar op ondubbelzinnige wijze werd vastgesteld, boven Belgisch grondgebied gevlogen. Bij luchtgevechten werden vijf Fransche vliegtuigen en 2 kabelballons neerge haald. PARIJS. Het legerbericht van heden morgen luidt: De vijandelijke artillerie zet ten Z.O. van Zweibrücken haar actie hardnekkig voort. Gisteren hebben onze jachtvlieg tuigen verscheidene gevechten geleverd met Duitsche vliegtuigen. MOEILIJKHEDEN IN HET VOORMALIGE OOSTENRIJK? LONDEN. Het zendstation van de party voor de Duitsche vrjjheid heeft gisteravond meegedeeld, dab de houding der bevolking in Oostenrijk tegenover de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3