De Tweede Kamer over de Electriciteitswet. Gemengd Nieuws Rechtszaken Marktberichten Radioprogramma. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Minister DIJxhoorn bij de troepen. In de gisteren gehouden vergadering van de Tweede Kamer heeft Mr van S c h a i k, die op voordracht van de Ka mer door H.M. de Koningin opnieuw tot voorzitter is benoemd, een korte rede ge houden, waarin hij er op wees, dat thans de politieke strijd in het binnenland naar den achtergrond behoort te worden ge schoven. Ook deed hij een beroep op de leden om zich te richten op „den geest van eigen historie en van eigen nationale traditie", waardoor de eenheid wordt ver sterkt. Tot voorzitters van de afdeelingen wer den gekozen de heeren Schouten (A.R.), Deckers (R.K.), Drees (S.D.), Tilanus (C.H.) en Joekes (V.D.) en tot ondervoor zitters de heeren Bierema (Lib.), Van der Waerden (S.D.), Duymaer van Twist (A.R.), Weitkamp (C.H.) en Van Poll (R.K.). Daarna kwamen verschillende wetsont werpen aan de orde, w.o. dat tot het toe staan van tolheffing voor een brug over de Zandkreek en het ontwerp verhooging van de Waterstaatsbegrooting 1939 (kos ten in verband met de uitvoering van de electriciteitswet), crediet van f35.000. De heer Smeenk (A.R.) is van oor deel, dat thans alle niet direct noodzake lijke uitgaven achterwege moeten blij ven. De opschorting van de uitvoering dezer wet brengt geen nadeel voor eenig nationaal belang mede. Voor de koppe ling is niet noodig een speciale afdeeling met een directeur-generaal bij het depar tement op te richten. Spr. dringt er op aan, het ontwerp tot betere tijden op te schorten. De heer Krijger (C.H.) kan den vo- rigen spreker op vele punten ondersteu nen. Ook spr. heeft vele bezwaren, voor namelijk tegen den opzet van de perso neelsbezetting. Deze is reeds groot. Spr. ziet niet in, dat de keus van de deskun dige voorlichting zoo bepaald moet zijn als de nieuwe regeering doet blijken. Dit ontwerp is in strijd met de sedert verschenen Millioenennota. De heer Van der Waerden (S.D.) acht deze uitgave strikt noodzakelijk. De Door politie en hulppolitie zal strenge controle worden gehouden. Omdat de gemeentelijke luchtbescher mingsdienst nog niet over een sirene beschikt, zal de aanvang van de oefening worden aangegeven door claxons en het einde door trompetsignalen. Het is verboden met auto's en rijwie len te rijden waarvan de lantaarns niet zyn afgeschermd of gedoofd. Oost- en West-Souburg. Vrijwil lige burgerlijke dienst. Ongetwij feld zal het bekend zijn, dat bij het De partement van Binnenlandsche Zaken een regeeringscommissariaat is ingesteld. Aan dit commissariaat werd ook de zorg opgedragen voor organisaties en particu lieren, welke zich vrijwillig hebben op gegeven voor de verrichting van diensten in het algemeen met het oog op de buiten gewone internationale omstandigheden. Ook onze gemeente ontving een schrij ven tot deelname aan dit werk. Ongetwij feld zullen vele ingezetenen (vooral de jongeren) zich voor dit doel beschikbaar willen stellen. De aard der werkzaam heden valt thans nog moeilijk te zeggen, daar zulks v.n.l. afhangt van de omstan digheden. Doch van een ieder zal het op prijs gesteld worden, indien hij of zij zich voor voorkomende werkzaamheden beschikbaar stelt. Alleen is er voor deel name deze restrictie, dat zij, welke mili taire verplichtingen hebben of een func tie vervullen bij luchtbeschermingsdien sten, vrijwillige burgerwachten of andere daarmede gelijk te stellen organisaties, niet voor deelname in aanmerking komen. Door den Burgemeester werd verzocht aan dhr Jacq. de Smit, Kanaalstraat 45, zich voorloopig met de voorbereidende werkzaamheden te belasten. Zij, die zich voor deze zaak interesseeren, kunnen zich tot bovengenoemd adres wenden, ter wijl eerstdaags aan de ingezetenen een formulier tot opgave van deelname zal worden uitgereikt. Tholen. Naar wy vernemen is voor de huisvesting van eventueele vluchte lingen o.a. aangewezen het eiland Tho len. Ook bij eventueele evacuatie ver- verneemt men, dat Tholen als plaats van voorloopige vestiging b.z. wordt aanbe volen. Bij voorbaat zyn reeds door per sonen uit andere provinciën huizen te Tholen aangekocht. Vanwege 't gemeentebestuur wor den ook plannen overwogen, over te gaan tot het graven van schuilloopgra- ven, Bereids is hiervoor reeds door ge meentewerken opmeting geschied op het hooge gedeelte in het Boschje tegenover de Plantagestraat. Axel. Gemeenteraadslid in België gearresteerd. De politie te Selzaete heeft de vorige week aldaar gearresteerd dhr A. Th. *t G., ma- nufacturier en lid van den gemeenteraad alhier. De vorige week was hy naar België vertrokken met een pak manufacturen, doch keerde 's avonds niet terug. Spoe dig bleek, dat hy te Gent in hechtenis werd gehouden, wegens poging tot dief stal in een boekwinkel te Selzaete. Toen hjj trachtte zich een party vreem de postzegels toe te eigenen, werd hy, naar de N. R. C. meldt, gesnapt en aan taak van het Rijk tot samenwerking van electriciteitsbedrijven gaat nog niet goed De koppeling is nog niet „en route". Een groot landsnet is juist onder de tegenwoordige omstandigheden noodza kelijk. Het economische leven moet vei lig zijn. De industrie, de bemaling, de spoorwegen en de lichtvoorziening moe ten paraat blijven. Ook bij defensie maakt men zich ongerust over dit gebrek aan samenwerking. De zaak wordt veel te laat aangepakt. Dit is dus geen onbelangrijke dienst Voor een dergelijk bureau moet men niet op enkele duizenden guldens kijken. Spr. hoopt, dat de outillage zoo snel mogelijk zal plaats hebben. De heer Bongaerts (R.K.) is het niet eens met de critiek van de heeren Smeenk en Krijger, De electricificatie van Neder land is van zeer groot belang voor het bedrijfsleven in Nederland. Het salaris van f12.000 acht spr. niet te veel. Er wordt reeds zooveel geld uitgegeven voor de economische verdedigingsvoor bereiding, dat men op de bedragen, waar om het hier gaat, geen critiek mag oefenen. De Minister van Waterstaat, dhr A1 b a r d a, is van oordeel, dat men maatregelen, die noodzakelijk zijn door de economische moeilijkheden, niet ach terwege mag laten. De tijden, die wij nu beleven, zullen ons, evenals in 19141918, een nieuwe ontwikkeling van de electri- citeits-voorziening brengen. Thansis de vraag: veiligheid, bedrijfszekerheid en goed koopte. De koppeling is een eer ste eisch. Ook defensiebelan- gen eischen de koppeling. De grootste economie is noodig bij de elec- triciteitsvoorziening. De instelling van bedoelde afdeeling van het Departement is onmisbaar. De salariëering noemt spr. niet buitenspo rig. Men heeft de beste technici van Ne derland noodig. Na re- en dupliek komt art. 2 in stem ming. Het wordt aangenomen mei 48 tegen 20 stemmen. Tegen stomden de A.R., behalve de heeren Diepenhorst, Amelink en Algera, N.S.B. en de C.H. Het ontwerp is daarna z. h. s. aangenomen. de Belgische politie overgegeven. Hij be vindt zich thans te Gent in hechtenis. Een uitgebreid onderzoek wordt thans ingesteld door de Belgische politie, daar 't G. verdacht wordt van nog meer dief stallen en pogingen tot inbraak in België Dhr 't G. had vroeger zitting voor de S. D. A. P. in den Gemeenteraad, maar de laatste jaren werd hij' gekozen op een „wilde" lijst. VREES VOOR LUCHTAANVALLEN IN DUITSCHLAND. Uit Duitschland in ons land komende reizigers zijn allen onder den invloed van Hitiers rede. Zij gelooven niet a.m een oorlog met Frankrijk en Engeland, die volgens hen nog niet bestaat en ook niet komen zal. En als Engeland het mocht wagen, zoo vertellen ze :net groote zelfverzekering, om èèn bom te werpen op welke Duitsche stad ook, dan zullen aanstonds honderden Duit sche vliegmachines een vracht bommen werpen op Londen, want daarvoor, zeg gen ze, staan in Wilhelmshaven, Cux- haven en in de ondergrondsche han gars op de Liineburgerheide tallooze bommenwerpers geladen startklaar, om binnen twee uur vergelding te geven. Inmiddels is het officieele Duitschland lang niet gerust over hetgeen in de lucht hangt en er uit kan komen vallen, want nieuwe verduisteringsvoorschrif ten zijn gegeven en de oude zyn opnieuw ingescherpt. Thans is het verblgf op straat des avonds, als men daarvoor geen geldige reden heeft strafbaar ge steld. De vrees voor Engelsche lucht - anvallen heerscht wel degelijk in de of ficieele kringen. De Hitlerjeugd is reeds door eigen voorschriften gebonden, thuis te blyven. De oefeningen eindigen voor het vallen van den avond en daar na is huisarrest het parool. Andere jeugdige personen tusschen 15 en 17 jaar worden eenvoudig door de surveilleerende politie en partyfunction- narissen opgepakt en naar huis ge bracht. Te Munster is een bevel uitgevaar digd, waarbij den ingezetenen bevolen wordt, binnen 24 uur alle stoepen met houdbare, witte verf te kenmerken. „Mevrouw, wilt U een speldje koopen?" Evenals in tal van andere plaatsen van ons land, werden Woensdag te Be verwijk speldjes verkocht ten bate van de bestrijding der tuberculose onder het spoorwegpersoneel. Nabij den spoorweg overgang op den Velserweg, stopte om streeks een uur of vijf een aantal auto's dat terugkwam van de vlootplechtighe- den in Den Helder. Eén der collectrices maakte van de gunstige gelegenheid gebruik om haar speldjes te koop aan te bieden en nader de, zonder den Koninkiyken Standaard te zien, een auto, waarin twee dames ge zeten waren. „Mevrouw, wilt U een speldje koo pen Eén der beide dames informeerde be langstellend waar het voor was. „Voor de tuberculosebestrijding onder het spoorwegpersoneel, mevrouw". „Meid, het is de Koningin!" fluisterde De minister van defensie heeft een tweedaagsch bezoek gebracht aan ver schillende onderdeelen van het gemobili seerde leger. Woensdag bezocht de minister en kele troepen in het Oosteiyk front van de vesting Holland en de in de provincie Utrecht en Gelderland gelegen deelen van het veldleger, waarby hij tevens de gestelde inundatiën in oogenschouw nam. Gisteren heeft minister Dijxhoorn een gedeelte der in Noord-Brabant geleger de troepen bezocht. De minister was by zijn bezoek vergezeld door zijn adjudant kapitein mr H. J. Kruis. een collega-collectrice haar in het oor. Maar reeds was de gift in het collecte busje gedeponeerd en nam H. M. een speldje in ontvangst. ,,'kWist me geen raad", vertelde het fortuinlyke meisje later. H. M. informeerde of de verkoop nog al vlotte en terwyl de auto's zich in be weging zetten, groette H. M. met een: „Dag meisjes, verder veel succes!" Vechtparty in donker Nijmegen. In het hartje van de oude stad Nijmegen, in de Pepergas, waar zich zoo dikwijls onverkwikkelijke tooneelen afspelen, is het Woensdag weer eens ru moerig toegegaan. Twee bewoners van die straat hebben reeds lang een veete, waarbij de echtgenooten een rol van be- teekenis spelen. Nadat het reeds eenige dagen geducht gespannen had, kwam het tot een uitbarsting. Nadat over en weer stevig gescholden was, werden by een der partijen plotseling alle ruiten inge gooid. Dit was het sein tot een handge meen, waarby een der mannen, een be rucht type, die reeds meermalen met de justitie in aanraking is geweest en kort geleden nog veroordeeld is, doordat hy des nachts eenige militairen met een ba jonet zwaar gewond had, van een soort slagmes gebruik maakte en zijn tegen stander enkele verwondingen toebracht. De politie verscheen nog net op tyd op het terrein van den stryd om de vechten den te scheiden vöor er ernstiger dingen geschied waren. De messenheld werd ge arresteerd. Opgejaagd wild dringt tot in Maastricht's parken. Het wild, dat zich zoowel in de Belgische als Nederlandsche, maar vooral in de Duitsche grensbosschen ophield of houdt wordt uit zyn schuilplaatsen opgejaagd en dringt hoe langer hoe meer door in de bewoonde centra. In de kleine bosch- jes in midden-Zuid-Limburg behoeft men zich maar even op te houden om tus schen het ritselende struikgewas allerlei kleine roofdiertjes te bespeuren. Hier treft men tusschen het struweel een bun zing, daar een fret, een wezel of ander wild. Zelfs wordt de das op vele plaat sen weer opgemerkt en is de vos in de Duitsche grensstreek geen zeldzaamheid De aanwezigheid van al deze kleine roo- vertjes maakt de eekhoorntjes, wilde ko nijnen en hazen wat overstuur. Thans is het reeds zoover gekomen, dat het kleine wild is doorgedrongen tot in de Maastrichtsche parken. De land- en tuinbouwers hebben zich beklaagd by de overheid over deze inva sie. Toen de staat van oorlog werd afge kondigd, moesten ook de jagers hun wa pens inleveren. Gezien de vele klachten der boeren over de aanwezigheid van overtollig wild heeft men thans de bonafide jagers hun wapens terug gegeven en mogen ze weer op jacht gaan. Valsche kalverschet- s e n. De 51-jarige slager J. A. v. E. te Sluiskil is wegens uitlokking van valsch- heid in geschrifte door de Middelburg- sche Rechtbank tot 4 maanden gevange nisstraf veroordeeld met aftrek van de preventieve hechtenis, welke reeds meer dan de opgelegde straf bedroeg. Verdachte zou door het ter beschik king stellen van blanco formulieren aan den 25-jarigen landbouwer J. J. van D. gelegenheid hebben verstrekt valsche kalverschetsen identiteitsbewijzen voor kalveren te maken. Deze van D. heeft de valschheid in geschrifte inder daad gepleegd en is daarvoor reeds ge straft. Van E. verklaarde evenwel onschuldig te zijn en nooit de blanco formulieren te hebben gegeven. Hoewel hij de hem op gelegde straf reeds in preventieve hech tenis heeft doorgebracht, kwam hy in hooger beroep, omdat hij meende ten on rechte veroordeeld te zijn. Van D. verklaarde als getuige echter, dat hij de formulieren inderdaad van verdachte heeft gekregen. De advocaat-generaal bij het Haag- sche gerechtshof, mr J. U. Polman, acht te van E. dan ook schuldig en vroeg be vestiging van het gewezen vonnis. De verdediger, mr P. C. Adriaanse te Middelburg, trok de verklaringen van getuige van D. sterk in twijfel. Deze van D. staat als zeer onbetrouwbaar bekend. Nooit zijn er blancoschetsen by verdach te gevonden, hoezeer men ook gespeurd heeft. Met klem drong mr Adriaanse op vry- spraak aan. Uitspraak 4 October. HET GEBRUIK VAN OVERJARIGE WINTERTARWE VOOR ZAAIZAAD. De rykslandbouwconsulent voor Zee land schryft in het Zeeuwsch Landbouw blad: Verschillende landbouwers hebben wat wintertarwe bewaard van hun vori- gen oogst teneinde dit zoo mogelijk de zen herfst te zaaien. Het is zeer ge- wenscht hiertoe alleen over te gaan als vaststaat, dat de kiemkracht nog vol doende is. Bij goed bewaarde partyen, die er op het oog zeer goed uitzien, is thans gebleken dat de kiemkracht slechts ongeveer 70 pet. of soms nog minder be draagt. Wanneer hiervan zaaitarwe ge bruikt wordt, bestaat er bij een normale hoeveelheid zaaizaad kans op te dunnen stand en bij gebruik van een extra hoe veelheid wordt er nutteloos tarwe ver nietigd, wat onder de tegenwoordige om standigheden niet verantwoord is. Men zaaie dus geen overjarige tarwe, alvorens de kiemkracht bepaald is, en is deze te laag, dan neme men de party niet voor zaaizaad. ROODE KLAVER ALS VEEVOEDER. In verband met 't gebrek aan kracht voer is het gewenscht roode klaver dezen herfst zooveel mogelijk te bestemmen voor veevoer. Zonder meer deze roode klaver inkuilen wordt een mislukking, doch het is mogelyk ze gezamenlijk met de bietenkoppen en blaren in te kuilen, waardoor een meer eiwitryk kuilvoer wordt verkregen. Inkuilen van klaver met zuur is ook wel mogelyk, doch is minder eenvoudig en eischt meer ervaring. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Donderdag 21 Sept. 1939. Groote veiling: Dubb. Princ. Boonen 6.30, Zure Kroetappels 1.401.50, alles per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Cox's Oran ge Pippin extra 1625, id. A 1224, id. B 9.5015, id. C 59, Goudreinet- ten extra 9.5014, id. A 99.50, id. B 7, id. C 33.50, Manks Codlin extra 8.50—10, id. A 7—10, id. B 5—9, id. C 3.504, Notarisappel extra 610, id. A 8—10, id. B 5—7.50, id. C 3—4, Sterap pels extra 10, id. A 68.50, id. B 4 4.50, id. C 23, Transp. de Croncel ex tra 5.50—10, id. A 5—11, id. B 3.50— 7, id. C 23, Allington Pippin 311, Bauman's Reinette 24, Bismarck 2 2.50, Blomzoet 3.50, Const, de Groot 12, Dubb. Bellefleur 36, Ellisons Oranje 418, Fr. Goudreinetten 25, Gansebout 1.504, Ganserodes 2.50 3.50, Glorie v. Holland 25, Honds muil 23, Jac. Lebel 25.50, Lemoen- appels 310, Ladij Henniker 24, Pre sent v. Lunteren 3.50, Peasgood Non- suck 11, Peperappels 23.50, Reinette d'Automne 1.502.50, Signe Tillish 3.5010, Tuinzoet 2—6, Warnersking 34, Zoete Ribbeling 4—5.50, Zoete Rusters 22.50, Kroet- en Valappels 0.502, alles per 100 kg. Peren: Br. Durandeau extra 910, id. A 8.50—9, id. B 4—7, id. C 2—3.50, Br. Hardy extra 14—19, id. A 1319, id. B 1517, id. C 714, Conference extra 6.50—9.50, id. A 5.50—9.50, id. B 38.50, id. C 57, Herzogin Elsa extra 5.508, id. A 58, id. B 45, id. C 2.50, Louisse Bonne d'Avr. extra 15 20, id. A 11—20, id. B 9.50—17, id. C 716, Maagdeperen extra 66.50, id. A 5.50—7, id. B 4—5.50, id. C 2.50— 3, Will. Duchesse extra 69, id. A 6.50 9, id. B 57, id. C 4, Seign. d'Espe- ren extra 13, id. A 1314, id. B 11 12, Soldat Laboureur extra 1114, id. A 8.50—14, id. B 6.50, id. C 9.50, Berga motten 3, Blanke Jutten 24.50, Bon Chr. Williams 46, Br. Clairgeau 2 8.50, Br. d'Aremberg 46, Br. Lebrun 36, Br. Wilhelmina 24, Br. Alex. Lucas 4.50, Br. v. d. Ham 5.50, Br. Su perfin 2.509, Callebasse Tirlemont 2 3.50, Doyenné du Cornice 518, Duch. d'Angouleme 35.50, Emile d'Heyst 49, Foppeperen 35, Gieser Wilde man 36.50, Le Curè 12, Legipont 3.5014, Marg. Marillat 7.50, Nouveau Poiteau 1.505, Peren zonder Zaad huis 2.50, Pondsperen 24, Pres. Roo sevelt 2—3, Spaansche Wijnperen 7.50— 11, Schellebellen 14, St. Remy 3, Triumph de Vienne 1418, Vijgeperen 5.50, Zwijndr. Wijnperen 3.509, Kroe- en Valperen 0.502, alles per 100 kg. Pruimen: Reine Victoriapruimen 2 -4, Roode Eierpruimen 2—6, The Pri mate 1721, Reine Claude d'Alton 9 13, Rademakerspruimen 214, alles per 100 kg. Diversen: Black Berrij 25, Blauwe Druiven 1523, Witte Druiven 20, Groene Noten 1116, Tomaten 4, alles per 100 kg.; Meloenen 6 per 100 stuks. ST. MAARTENSDIJK, 21 Sept. Of ficieele noteeringen Marktcommissie der Z.L.M. Aardappelen per 70 kg.: Gele Eigen heimers 1.401.50, Blauwe id. 1.50, Zeeuwsche Bonten 22.10, id. Blauwen 22.10, Poters 1. Uien per 60 kg. (ongesort.)Groote Bruine Uien 1.301.40, Kleine id. 1.50. Van granen wegens regeeringsmaat- regelen geen noteeringen. THOLEN. 21 Sept. Boereboter p. pond 68 ct., roomboter 73 ct. p. p.; eieren p. 100 stuks f 4,80. ST. ANNALAND, 21 Sept. Uienvei- ling. Gewone Uien 2.542.68, Bonken 2.51, Drielingen 1,30, Picklers 3.08. Al les per 100 kg. gesorteerd. Totale aan voer 141.500 kg. Zaterdag 23 September 1939. HILVERSUM L 1875 en 414,4 M. VARA-Uitz. 10,00—10,20 v.m. en 7,30 —8,00 VPRO. 8,00 Gram. 10,00 Morgenw. 10,20 Voor arb. in de Continubedr. 12,00 Gram. 2,00 Causerie „Handschriftkun de". 2,20 Muzik. causerie met gram. 3,00 Reportage. 3,30 VARA-orkest. 4,30 Ra- diotooneel met muziek. 4,504,55 Gram. 5,00 Viool en piano. 5,30 Filmland. 5,50 Orgel. 6,15 Streekuitz. gewyd aan Fries land. 6,45 Kinderleesclub. 7,00 VARA- Kalender. 7,05 Felicit. 7,10 Politiek ra diojournaal. 7,30 Cursus „Leekenspel en jeugdtooneelBeteekenis en wezen van het leekenspel". 8,00 „Gebruik by voor keur Ned. Fabrikaat", toespraak. 8,06 Herh. SOS-Ber. 8,08 Ber. ANP., VARA- Varia. 8,15 Vraag en antwoord. 8,30 VARA-orkest. 8,50 Gram. 9,00 Causerie „Een ernstig woord in een ernstige tyd". 9,10 VARA-ork. 9,40 Vragenbeantw. 10,00 Esmeralda en solisten. 10,45 Vroo- lyke voordracht. 11,00 Ber. ANP. 11,10 12,00 Gram. HILVERSUM H. 301,5 M. KRO-Uitz. 8,009,15 en 10,00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber. 12,15 KRO-orkest. 1,00 Gram. Ca. 1,15 Ber. 1,20 KRO-ork. 2,00 Voor de rypere jeugd. 2,30 Gram. 2,45 Kinderuur. 4,00 KRO-Melod. en so list. 4,45 Gram. 5,15 Internat, sport- revue. 5,30 Gram. 5,45 KRO-Naehte- gaaltjes. 6,15 Gram. 6,20 Journalistic weekoverz. 6,45 Gram. 7,00 Ber. 7,15 Med. causerie. 7,35 Act. aetherfl. 8,Ou Toespraak „Ned. Fabrikaat". 8,05 Be ANP., meded. 8,15 Medit. met muzik. omly'sting. 8,35 Gram. 8,45 Gevu progr. 10,30 Ber. ANP. 10,4012,Ou Gram. Zondag 24 Sept. 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. 8,55 VARA. 10,00 VPRO. 12,00 AVRO. 5,00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Ber. 9.05 Tuinbouv halfuur. 9.30 Gram. 9.40 Causerie „V; Staat en My." 9.59 Ber. 10.00 Voor c« kinderen. 10.30 Kerkd. 12.00 Film} 12.25 AVRO-Amusementsorkest en so liste. Ca. 12.45 Ev. Ber. ANP. 1.05 R portage. 1.30 Causerie „De Mailboot 1.50 Gram. 2.00 Boekbespr. 2.30 Or. roeporkest en solist. In de pauze: Gram. 4.00 Gram. 4.20 AVRO-orkest. 4.50 5.00 Sportp. ANP. en ev. Gram. 5J'ö Meisjeskoor „De Krekels". 5.30 Voor kinderen. 6.00 Gram. 6.30 Sportpr. 6. Sportn. ANP. 7.00 VARA-Kalender. 7: „...en toch ben ik van meening, dat., debat. 7,30 Sylvia-Amusementsorkest ?n soliste. 8.00 Ber. ANP., meded., Vraag en antwoord. 8.25 Gevar. heri' concert (opn.). 9.45 Hersengymnastic 10,15 Orgel. 10.30 AVRO-Amusemen orkest. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12. i Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenw. 9.30 Gew. m (gram.). 10.20 Doopsgez. Kerkd. Hie na: Orgel. 12.15 Causerie „Sobriët werk". 12.35 Gram. 1.00 Boekbespr. 1.20 Gram. 2.00 Godsdienstonderricht v r ouderen. 2.30 Gram. 2.45 KRO-Melod. en solist. 3.30 Gram. 3.45 KRO-orkest. 4 Ziekenhalfuurtje. 4.555.00 Gram. 5 Gew. muz. (gram.). 5.50 Ned. H Kerkd. Hierna: Gew. muz. (gram.). V '0 Ber. 7.50 Gram. 8.00 Ber. ANP., men d. 8.15 Vroolyk progr. 9.15 Matrozen! „Hofstadts Koorknapen". 9.30 KRO- orkest. 10.15 Gram. 10.30 Ber. ANP.' 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperai jl. TELEGRAFISCH WEERBERICHT De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer: zwaar be wolkt; wind: zwak W.-Z.W.; tempera tuur 15; minimum hedennacht 14; neer slag afgeloopen etmaal 0.1. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land. zwaar tot half bewolkt, enkele plaatselyke regenbuRn, weinig verandering in temperatuur, zwakke tot matige wind uit N. richtin gen. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Zaterdag 7 u. 41 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6