I Ingezonden Stukken. Radioprogramma. i De Kon. Ned. Middenstandsbond en de toepassing van de Prljs- opdrljvlngswet. De zwerftochten van Kees. Rechtszaken Politieberichten. Vrijdagmiddag had op het Bondsbu- reau van den Koninkl. Nederl. Midden standsbond een conferentie plaats tus- schen het Hoofdbestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond en delegaties van het Vak- en Standsbestuur van de grootste afdeelingen uit de grootste steden. Met de wijze waarop de Minister de Prijsopdrijvingswet interpreteert, bleek men het verre van eens te zijn. Besloten werd namens het Hoofdbe stuur een adres te zenden aan den Mi nister van Economische Zaken, waar aan het volgende is ontleend: Vooropgesteld wordt, dat volkomen ingestemd wordt met het streven van den Minister en van de Regeering, on- noodige of niet te verdedigen prijsopdrij ving krachtig tegen te gaan. Adressanten stellen het geheele appa raat van den Kon. Ned. Middenstands bond en zijn organen ter beschikking van den Minister, indien het landsbe lang daardoor op eenigerlei wijze kan worden bevorderd. Het Hoofdbestuur i3 er echter diep van overtuigd, dat het doel van de Prijs- opdrijvings- en Hamsterwet slechts was en is: het tegen gaan van werkelijke prijsopdrijving. Blijkens publicaties in de pers, wordt echter door den Minister het standpunt ingenomen, dat elke prijsverhooging als verboden moet worden beschouwd en welk standpunt is neergelegd in de uit spraak: „oude voorraden moeten tegen oude prijzen worden verkocht". Adressanten achten dit zeer onbillijk en nadeelig voor den betrokken midden stand. Zij meenen, dat bij handhaving van dit standpunt geen onderscheid wordt gemaakt tusschen prijsopdrijving en prijsverhooging. Thans geldt als richtlijn voor de toe passing van de Prijsopdrijvingswet 1939elke prijsverhooging is prijsopdrijving, ook al is deze economisch en sociaal volkomen te rechtvaardigen. Consequente doorvoering van deze methode zal tot verarming van den mid denstand leiden. Immers, door de stij ging der prijzen bjj grossiers en fabri kanten kan een winkelier voor een ge lijke hoeveelheid geld minder goederen koopen, waardoor elke verkoop voor hem verlies beteekent, indien zijn ver koopsprijzen door een of andere bepa ling direct of indirect vastgesteld zijn. Het gevolg is dus, dat een kapitaals- intering op groote schaal plaats vindt. Uitsluitend langs den weg van prijs bepaling op basis van de vervangings waarde, kan voor den winkelier dit in- teringsproces een einde nemen. Het Hoofdbestuur is er van overtuigd, dat door het volgen van dit systeem on rechtvaardig tegenover den middenstand wordt gehandeld. Hierdoor worden im mers naast de lasten, welke op alle bur gers drukken, nog extra lasten op de schouders van den middenstand gelegd en worden voor een groot gedeelte, de nadeelige eerste gevolgen van de inge treden moeilijkheden, afgewenteld op den middenstand. HET VERTREK VAN DE „NIEUW-AMSTERDAM" IS UITGESTELD. En de kapitein, zeer verrast overi gens, laat wachten. De veldflesschen gaan vol, 219 veldflesschen, en voor het kader worden koffiekoppen volgeschon ken. „Laat u nog even wachten?" vraagt meneer. En weer komen alle villabewo ners voor het front. Thans met stukken koek en met sigaren. Een prettig intermezzo. Waar gebeurd en een bedankje waard. Zij kregen het; luidkeels. De weg naar het hart leidt ook bij den soldaat door de maag. - Doodelijke val uit het ven ster. Op het buitengoed „De Dennen" te Brammen is gisternacht de aldaar ge legerde militair H. uit Nijmegen uit een raam gevallen en ernstig gewond. In zorgwekkenden toestand werd de man naar het ziekenhuis te Zutfen vervoerd, waar hij in den loop van den dag is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. K ind speelde met lucifers. Tengevolge van het spelen met lucifers door een vierjarig jongetje, is gistermid- 1 dag brand uitgebroken in een boven woning aan de Stadhouderslaan te Gro ningen, bewoond door de familie L. B. De heer B. lag ziek te bed. Het vuur verspreidde zich snel en in een minimum van tijd stond de woning in lichter laaie. De bovenwoning werd zoo goed als ge heel verwoest. Boerderij in vlammen op gegaan. Op de Mandjeswaard bij Kam pen is Maandagmiddag brand ontstaan in een van de boerderijen der gemeente Kampen, bewoond door den pachter K. de Groot. De brandweer kon niet verhinderen, dat de boerderij met twee schuren geheel afbrandde. Ook een aantal hooischelven werd door het vuur verteerd. De schade, welke op f20.000 wordt ge- I schat, wordt door verzekering gedekt. Felle brand te Haarlem in poetsmiddelenfabriek. Gister middag heeft in de „Lincoln"-poetsmid- delenfabriek te Haarlem een hevige brand gewoed. Deze 'fabriek is gevestigd in de be nedenverdieping van een oud gebouw. De eigenaar, de heer Stam, bewoonde de bovenverdieping. Zijn echtgenoote was gistermiddag omstreeks één uur in de fabriek bezig met het smelten van was op een petroleumvergasser. Plotseling sloeg de vlam in de was en in een oog wenk stond de benedenverdieping, waar bovendien een groote voorraad was en terpentijn lag opgeslagen, in lichter laaie. Mevrouw Stam, die brandwonden aan armen en handen had opgeloopen, wist nog juist bijtijds naar buiten te komen. Toen de brandweer arriveerde, was de fabrieksruimte reeds een groote vuurzee en het was niet meer mogelijk de boven- j verdieping te behouden, daar de zolde- ringen reeds waren doorgebrand. Men was zelfs een oogenblik bevreesd, dat 'n aangrenzende machinefabriek ook door het vuur zou worden aangetast. Na ruim anderhalf uur was men het vuur meester. De fabrieksruimte, 't woon- 1 huis en de zolderverdieping waren toen echter geheel uitgebrand. Korten tijd nadat de brand was uit gebroken ontdekte men, dat in den tuin achter de fabriek een kinderwagen van de buren stond met twee babies er in. Na een klimpartij over de schutting wist een employé van de machinefabriek de kleinen nog tijdig in veiligheid te brengen. Vlammenzee te Den Bosch. Gistermiddag is te 's Hertogen bosch een groote brand uitgebroken in de opslagplaatsen van de N.V. Damen's houthandel gelegen langs de Dieze. Het vuur is ontstaan doordat zekere v. d. B. doende was met een petroleumvergasser teer te smelten, teneinde zijn motorboot te repareeren. Het petroleumtoestel is op een gege ven moment omgevallen en ontploft. De groote steekvlam welke daarbij ont stond, tastte den man en de omliggende houtvoorraden aan. v. d. B. kon zich redden door onmid- deliyk in het water te springen, doch met ongelooflijke snelheid woedde het vuur voort in het hout en houtafval in de omgeving. Drie groote loodsen met hout gingen geheel in vlammen op. Onder hetgeen verloren ging, was be halve de loods en de oude voorraden een pas opgeslagen voorraad hout uit Polen. De vernieling voltrok zich binnen een half uur. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie WINKELIERS-MOEILIJKHEDEN. Middelburg, 18 Sept. 1939. Mijnheer de Redacteur, Gaarne kreeg ik van U een kleine plaatsruimte in Uw blad. Dank U bij voorbaat. In de bladen heeft men kunnen lezen, dat het Ministerie van Economische Za ken bepaald heeft, dat „de winkeliers verplicht zyn hun ouden voorraad aan den ouden prijs te verkoopen". Ofschoon wij als grossiers dit systeem in onze zaak, in gewone tijden meest toepassen, heeft toch de Nederl. Gros- siersbond zeer terecht een request naar het Ministerie gezonden, teneinde tegen deze opvatting te protesteeren. Immers voor een grossier zal het nooit voor vele artikelen mogelijk zijn, aan ouden prijs uit te verkoopen. Voor een winkelier ligt de zaak anders. De financiëel sterke win kelier kan het eenigen tijd volhouden. De financieel zwakkere winkelier wordt van dit systeem de dupe, daar het een af braak van zijn goederenvoorraad en be drijfskapitaal beteekent. Ik kan dit met een eenvoudig voor beeld duidelijk maken. Stel u voor dat juffrouw A. 4 stoelen heeft. Er zyn vier personen in huis en iederen morgen, mid dag en avond schuiven deze vier perso nen aan tafel om te eten. Dus juffrouw A. heeft deze vier stoelen noodig. Op een morgen komt buurvrouw B. en wil een stoel koopen voor f 5.„Nu", denkt juffrouw A, „pas drie weken ge leden kocht ik ze hier in de stad voor f 4.per stuk, dus kan ik nu een gulden verdienen". De koop gaat door en juf frouw A. heeft f 5.Gauw gaat ze naar den stoelenwinkel want vóór 12 uur moe ten er natuurlijk weer vier stoelen in huis zijn. Helaas deelt de stoelen-winke- lier mee, dat de stoelen opgeslagen zijn en nu f 6.kosten. Juffrouw A moet de stoel hebben, dus ze koopt den stoel voor f 6.Inplaats van een gulden winst dus een gulden verlies. „Had ik dat ge weten", zucht juffrouw A. Bij' den winkelier A. ligt de zaak pre cies zoo. Alléén, hij weet het wèl, maar hij zou van Overheidswege gedwongen worden zichzelf verlies te bezorgen. Onder de toonbank heeft Uw winke lier b.v. wat zeep staan. Het kostte hem f 3,50 inkoop. Hij weegt het in ponden en kilo's uit en maakt dan f 4.Het vat is leeg en de winkelier heeft f 4. op zijn hand. De normale gang van za ken is nu, dat hij' van die f 4.eerst f 3,50 afneemt om gauw een nieuw vat zeep te koopen. Immers, hij mag niet zonder zitten. De 50 cent die dan nog over zyn is zijn winst. Een deel van zijn inkomsten, dus waar zijn gezin van bestaan moet. En nu? Het vat is leeg en de winkelier heeft f 4.ontvangen. Terwijl hij het vat leeg verkocht sloeg de zeep steeds maar op. De fabrikanten verhoogden den prijs re gelmatig. De winkelier mocht niet. Met de ontvangen vier gulden stapt hy naar den grossier. (Neen, die 50 cent verdienste haalde hij' er alvast maar niet af.) Bij den grossier hoort deze winkelier Naar wij vernemen, is het vertrek van het s.s. „Nieuw- Amsterdam" van de Holland- Amerika-lijn uitgesteld. Dit uitstel vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de be manning geweigerd heeft te monsteren. De monstering werd open gesteld op voorwaarden, be sproken tusschen de werk nemers- en werkgeversbon den, doch waaromtrent nog geen definitieve overeen komst was vastgesteld. Het personeel wenschte evenwel op deze voorwaarden niet in te gaan. Voor deze reis hadden 1200 passagiers geboekt. De „Nieuw-Amsterdam" zou in den afgeloopen nacht uit gevaren zijn. 291. Ook de begroeting met Sir Ralph was uiterst hartelijk. Daar ontdekte Kees de prachtige limousine met den chauffeur van Sir Herbert. Eerbiedig tikte de man aau zijn pet en wenschte Sir Ralph geluk met zijn behouden thuiskomst. Na de ontvangst van het telegram dat de redding der vrienden ge meld had, was Sir Herbert weer heelemaal opgeknapt. In flinke vaart ging het nu naar het kasteel, waar ze spoedig arriveerden. 292. Op den stoep stond de oude graaf. Hoe verheugd was hij zijn zoon en diens vriend weer te zien. Hij zag er nu niet lan ger uit als een stijve aristocraat, vond Kees, doch als een vriendelijk oude heer. nu, dat zoo'n zelfde vat zeep nu f 5. kost. Ergo, óf de winkelier moet een gulden bijbrokken, óf hij moet een kleiner vat zeep voor zijn f 4.koopen. Een vat zeep móet hy' weer onder de toonbank hebben. Maarhij krygt dus óf een kleineren voorraad, óf een gulden ver lies. Indien dit zoo over diverse artikelen gaat, wordt de winkelier absoluut de dupe, wat nooit de bedoeling van het ministerie kan zyn. In de toekomst zyn kleine prysverhoogingen van vele arti kelen onvermijdeiyk. Groote prysverhoo- gingen verwachten wy over het algemeen nog niet. Echter de vracht, molest-pre- mies enz., zyn gestegen. Vele fabrikan ten verhoogden nu reeds hun prijs. Ik heb hier liggen een factuur van zachte zeep van 31 Augustus en één van 12 Septem ber. Het is precies dezelfde zeep van den zelfden fabrikantmaar de factuur van 12 September is f 4.per ton (120 kg) hooger. Deze financieel sterke fa brikanten kunnen dus een dergelyke ver hooging binnen 14 dagen tijds tegenover het Ministerie van Economische Zaken wèl aanvaardbaar maken. Resumfeerend: ik meen dat de Over heid en het pubbliek ietwat begrijpend moet staan tegenover de moeilijkheden waar de winkeliers in deze dagen mee te kampen hebben. De Zeeuwsche winke liers hebben een goeden naam in Neder land en allen doen hun best de gemeen schap zoo goed mogelijk te dienen. Ik ben in deze kringen door en door thuis en ben overtuigd, dat geen enkele win kelier misbruik maakt van den toestand. Echter dient het publiek goed onder scheid te maken tusschen p r ij s o p - d r ij v i n g en een redelijke prijs verhooging. Ook een winkelier heeft recht op een redelijk bestaan en steeds geld bijleggen kan hij niet. Ik hoop van harte, dat deze crisistoestand spoedig tot het verleden zal mogen be lmoren. Echter, dan zakken de prijzen weer enUw winkelier moet mee zakken, ondanks zijn duurderen voor raad. Laat het publiek dus geen onredelijke eischen stellen. Laat ieder als eerlijk Ne derlander begrijpend staan tegenover de moeilijkheden van zijn winkelier en ver trouwen in hem stellen. Hij zal dat ver trouwen heusch niet beschamen. U, Mijnheer de Redacteur, dank ik voor de plaatsruimte. Hoogachtend, JAC. P. MALJERS, Lid der Fa. F. Maljers Zn. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding der Motor- en Rywielwet en/of van het Motor- en Rijwielreglement en andere verkeersverordeningenH. K. te Borssele2 maal f 1 b. s. 1 d. h. voor iedere boeteJ. J. G. te Middelburgf 10 b. en f 3 b. s. 4 d. h. en 2 d. h.A. K. te Heinkenszandf 3 b. en f 1 b. s. 3 d. h. en 1 d. h.A. J. D. te Vlissingenf 5 b. s. 5 d. h.C. V. te 's-Heer Arendskerke: 1' 3 b. en f 1 b. s. 3 d. h. en ld. h.A. K. te Goes: f 2 b. s. 2 d. h.; £L_R. te Ove- zande: f 1 b. s. 1 d. h.J. M. te Yerseke: f 4 b. s. 2 d. h.R. B. te Yerseke: f 4 b. s. 2 d. h.J. J. W. te Rotterdamf 5 b. s. 3 d. h.; G. V. te Kapelle: f 1 b. s. 1 d. h.J. v. S. te Borsselen: f 3 b. s. 3 d. h.; L. v. K. te Vlissingenf 4 b. s. 2 d. h D. W. te Vlissingenf 2 b. s. 2 d. h. P. W. te Kruiningenf 5 b. s. 3 d. h. W. B. te Heinkenszandf 3 b. en f 1 b. s. 3 d. h. en 1 d. h.J. M. v. d. B. te Vlis singen f 3 b. s. 2 d. h.J. S te Kruinin gen: f 1 b s. 1 d. h.; C. G. te Krabben- dijkef 1 b. s. 1 d. h.H. E. te Axelf 5 b. s. 3 d. h.E. T. te Axelf 5 b. s. 3 d. h. P. A. te Vlissingenf 2,50 b. s. 2 d. h. A. H. te Nissef 1 b. s. 1 d. h.I. de D. te Driewegenf 3 b. s. 3 d. h.E. T. te Axelf 3 b. s. 3 d. h.M. J. N. te Krab- bendijke: f 3 b. s. 3 d. h.; D. S. te Kloe- tinge: f 1 b. s. 1 d. h.A. K. te Waarde: f 1 b. s. 1 d. h.P. B. te Kruiningenf 3 b. s. 3 d. h.M. B. te Middelburgf 0,50 b. s. 1 d. h.; J. P. te St Laurens: f3 b. s. 3 d. h., met toewijzing der civiele vor dering van J. W. te Midelburg tot een bedrag van f 35. Dronkenschap op den openbaren weg: J. C. te Middelburg f 10 b. of 10 d. h. Overtreding Arbeidswet: P. v. d. S. te Vlissingen f 3 b. of 2 d. h. Overtreding van een der naar aanlei ding van de Plantenziektewet vastge stelde wettelyke voorschriften: J. M. te Kloetinge f 5 b. of 3 d. h.A. H. te Kou- dekerke f 5 b. of 3 d. h. Overtreding ventverbod: J'. v. d. O. te Middelburg f 3 b. of 3 d. h.A. J. S. te Kapelle f2 b. of 2 d. h.; J. de W. te Koudekerke f 1 b. of 1 d. h. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het bureau van po litie te Middelburg, des Dinsdags, Don derdags en Zaterdags van 68 u. n.m.: Defect horloge in kast, koperen melk bussleutel, wieldop van auto, étui van belastingmerk, padvindersportemonnaie met inhoud, heerenportem. met Yale- sleutel, hondenhalsband, kop van elec- trische rywiellantaarn, gele ceintuur v. jurk, rose kindersokje, sleutel aan ring, sleutel. Bij vinders: kinderport. met inh., P. C. Dronkers, Noordweg 84; zakmes, W. de Lange, Veersche weg 129; koperen gewicht 2 H.G., A. Tange, Zusterstraat 2; zwart-witte hoofddoek, B. Hogerhei- de, Seisplein 1; Engelsche sleutel, Jo- ziasse, Dwarsstr. 3; stalen liniaal, C. J. Geldof, Bleek 25; 2 K.G. gewicht, J. Nieuwenburg, Rouaansche kaai 67; da messhawl, Louwerse, Segeersweg 1; bos sleutels, T. Franse, Oostkerkplein 12; F. Kuijs, Klein Vlaanderen 103; zwart witte hond, J. Franso, Lange Geere 12; stel beenpijpen, Wage, Seisdam 12; zak ken in étui, A. Kasteleijn, Dam 60; dop van kinderwagen, W. Bronkhorst, Kol- veniersstraat 25, Vlissingen; hengelstok met snoer, Gindenberg, Jodengang 14; gouden ring met inscriptie Leen 5-4-26, de Rijk, St. Sebastiaanstraat 15; bruin koffertje, Poortvliet, Noordweg 167be lastingmerk in étui, veldwachter St. Laurensbruine heerenportemonnaie met quitantie, A. de Munck, Oude Vliss. weg E 402; kinderschoen, F. Smid, Hee rengracht, strooien hoed, Listing, Seis- straat 11; paar voetbalschoenen, K. Bostelaar, Jac. Catsstr. 53; zakmes, W. C. Geervliet, Veersche weg 6; damescen- tuur, P. Barendse, Veersche pad 2; zak mesje, Stam, Giststr. 35; bruine porte- monnaie met inhoud, Wanda, Oude Man nenhuis; blauwe trui, van den Boudt, Veersche singel; bruin kindertaschje m. schaar, A. Cozyn, Lange Delft 79; zilv. manchetknoop, W. J. de Rijke, Kinder dijk 46; vulpenhouder, P. van Makkelen- berg, Nadorstweg 1 e; ring met sleutels, C. Meeuwse, Korendijk 46; gouden boe- renbroche, P. Buijs, Teerpakhuizenstr. 3. huissleutel, P. Onderdyk, Middelb. wegje 16; padvindersportemonnaie, M. de Fouw, Volderijstraat 9; belasting- merk in étui, L. Kerkhoven, Beenhou werssingel 71; bril, zilveren ring, ket tinkje, enkele armbandjes, Badmeester gem. Zwemschool, Havendijk; belasting- merk in etui, P. Lameyn, Gravenstr. 75; Lipslseutel, v. Aartsen, St. Pieterstr. 27 nijptang, J. Westveer, Jasmynstr. 5; ha mer, P. Vogelenzang, Meidoornlaan 32; zilv. armband, Th. Blokpoel, Jodengang 31; portemonnaie met 0,30, Fr. Adriaan- sens. N. Vliss. weg E 205; rijwielslot, J. v. d. Kaamer, Veerscheweg 173; nik kelen damespolshorloge, E. Schuit, Westdijkstraat A 108, Arnemuiden; Swan-vulpen, A. Schouten, Emmastr. 7; armband, Provoost, St. Pieterstr. 29; kindertaschje, Fraanje, Looierssingel 2, ceintuur, de Groot, Schuitvlotstr. 9; paar gymnastiekschoenen, P. van Sor- gen, St. Pieterstr. 25; belastingmerk in étui, A. Kerkhove, St. Laurens B 144; blauwe duif, D. M. Klaassen, Waterstr. 12; badpak, handdoek, interlockhemd en broek, A. Bal, Bogardstr. 31; huissleu tel, Hamelink, Leliestr. 22; vulpotlood, W. Camper, Korte Delft 1; zwempak m. badhanddoek, J. Joosse, Hoogstr. 5; schooltasch met inhoud, T. Mes, Dam 56, portemonnaie met inhoud, C. Troye, Kapoenstr. 18; notitieboekje, Broodman, smidsbolwerk 1; blauw leeren ceintuur, Bouwense, Wagenaarstr. 24; wit kin derschoentje, I. Gillissen, Leliestr. 23; lichtblauwe mantelceintuur, K. Adri- aanse, Kalvermarkt 9; regenmuts, M. Vader, Oude Vliss. weg 5; paar dames schoenen, Vroom, L. Noordstr. 23; snoer zwarte koralen, A. Vogelenzanger, Mei- i doornlaan 32; kosteloos belastingmerk, veldwachter St. Laurens; halskettinkje, C. Buys, Veersche weg 109; Enkele Mid- zabonnen, Kazerne Korte Noordstr., T. v. d. Meer; kosteloos belastingmerk, J. Wassink, Oud Arnemuidsch Voetpad 13; padvindersriem met mes, P. Meliefste, Vliss. Bolwerk 8; belastingmerk aan speld, H. Hommese, Dam 65zwarte da- mesparapluie, Schulte en Thieme, Lange Delft, heerenpolshorloge, portemonnaie met inhoud, veldwachter Biggekerke; acten-tasch met inhoud, Postkantoor Middelburg, rozenkrans, J. Plantsoen, Baanstr. 17broche, J. van Oosten, Veersche weg 22; dameshandschoen, A. Gunst, Bagynhof 37; radiatordop, veld wachter St. Laurens; vier zakdoeken en een boord, Sybrandy, L. Noordstr. 26; tabakspyp, A. van Woerden, Vlissing- sche straat 7contactsleuteltje, de Voogd, Veersche weg 20. Indien by één der vinders voorwerpen worden afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. Woensdag 20 September 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO, 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Causerie „Onze keu ken". 10.00 Morgenw. 10.20 Uitz. voor arb. in de continubedr. 12.00 Gram, 12.15 VARA-ork. 1.15—1.45 Orgel. 2.00 Knipcursus. 2,30 Gram. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 VARA-ork. 6.30 Causerie „De beteekenis van de sociale geografie in dezen tijd". 7.00 VARA-ltalender. 7.05 Felic. 7.10 Zang. 7.30 Bybelvertell. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Ber. ANP. VARA- Varia. 8.20 Vraag en antwoord. 8.35 Gram. 9.00 Radiotooneel 9.40 Orgel en zang. 10.00 VARA-orkest. 10.40 Medi sche causerie. 11.00 Ber. ANP. 11.10 VARA-orkest. 11.30—12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-uitz. 6.307.00 Onderwijsf. voor de Scheepv. 8.00 Schriftl., meditatie, 8.15 Gram. (9.30—9.45 Gelukw.). 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Ens. Zingaresca, 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ens. Zin garesca en gram. 1.30 Gram. 1.45 Zang met piano en gram. 2.30 Voor Postze- gelverz. 3.00 Haagsch trio en gram. 4,15 Gram. 4.45 Felicit. 5.00 Voor de Jeugd, 5.455.55 Gram. 6.00 Causerie „Breek met uw individualisme". 6.15 Gram. 6.30 Taalles en causerie over het binnenaan- varingsreglem. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „Hoe lang nog7.30 Gram. 7.45 Causerie „De plaats der Societas Studio- sorum Reformatorum in het Gereform. leven". 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-ber, 8.15 Utr. Sted. ork. (9.00—9.30 Causerie „Wat de Bijbel zelf zegt"). 10.15 Ber. ANP., act. halfuur. 10.45 Gram. Ca. 11.50—12.00 Schriftl. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingenweerlicht be wolkt; wind: matig N.O.; temperatuur 10; minimum hedennacht 14; neerslag afgeloopen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: gedeeltelijk be wolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur, zwakke tot matige meest N.O. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 709- Licht op voor fietsers: Woensdag 7 u. 47 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6