WEK UW LEVER-GAL OP Chamberlain over de Duitsche methoden In Polen. Berlijn's contact met Moskou. Een laatste vredesstap van Mussolini. Zal Londen terugtrekking der Itali- aansche troepen uit Libië eischen? Hongarije uit zich. Binnenland. Prins Bernhard in Zuid-Limburg. Paravanes voor onze zeeschepen. De kolenvoorraden in ons land. Uit de Provincie Het vooruitzicht, drie jaren of langer te moeten leven op de tegenwoordige voedselrantsoenen is overigens al depri meer end genoeg. Van het ontvangen van gasten is vrijwel geen sprake meer. De twee nieuwe vleaschlooze dagen, Maan dag en Vrijdag, hebben d'en chaos in de restaurants wat minder gemaakt, maar todh is het nog waarschijnlijk, dat de klant er een half uur moet wachten vóór hem iets wordt opgedischt, dat hij niet besteld heeft, met de opmerking „dat heb ben wij". De mededeeling, dat Duitsch- ïand voornemens is de steenkoolexporten naar de neutrale landen voort te zetten, heeft de menscben zich doen afvragen, wat dan de binnenlandsche steenkool- rantsoenen zullen omvatten. Terwijl de Saarmijnen vermoedelijk niet geëxploiteerd zullen kunnen worden en een geweldige oorlogsindustrie moet worden bediend, is het niet waarschijn lijk, dat de hoeveelheid, die overblijft, voor den gewonen man, groot zal zijn. De benzine wordt voortdurend kost baarder en gemeld wordt, dat van 20 September af alleen voertuigen met een speciaal officieel kenmerk nog zullen mogen rijden. STAKINGEN IN DUITSCHLAND. Naar verluidt, hebben zich in de afge- loopen week twee stakingen voorgedaan in de Opelautofabrieken te Ruesselheim, aldus bericht het Engelsche ministerie van voorlichting. Beide stakingen zijn gevolgd door tal rijke arrestaties. 'Chamberlain 'heeft in het Lagerhuis verwezen naar de officieele mededeelin- gen, welke uit het hoofdkwartier van Hitier werden gedaan over 'de Duitische methoden in Polen. Chamberlain zeide, dat, hoe ver ande ren ook mogen gaan, de Britsche regee ring nimmer haar toevlucht zal nemen 'tot een weloverwogen aanval op vrouwen, 'kinderen en andere burgers 'met geen an der doel dan terrorisme. Indien een actie van den voorgestelden aard zich echter in het andere kamp mocht voordoen, zal deze onvermijdelijk de vastberadenheid nog versterkten van Engeland en onze bondgenooten, om de zen oorlog voort te zetten, teneinde te verzekeren, dat de bedreiging, waartegen wij thans strijden definitief wordt wegge nomen. Chamberlain voegde hieraan toe, dat de mededeeling uit bet Duitsche hoofd kwartier in feite een botte tegenspraak is van de jongste verklaring van den Duitschen kanselier in den rijksdag, toen hij' betoogde, niet den geringsten wensch te hebben, oorlog te voeren tegen vrou- wieni en kinderen. Voortgaande zeide Chamberlain „De beperkingen, welke de Franlschen en wij ons opleggen bij. de operaties van onze eigen strijdkrachten, waren gebaseerd op de voorwaarde, dat onze tegenstanders een gelijke beperking zouden in acht ne- mieni. De Britsche regeering moe)t zich ech ter voorbehouden, indien een dergelijke beperking in feite elders niet wordt in acht genomen, op de treden op een wijze als passend wordt geacht." WILLEN SOVJETS EN NAZI'S DEN POOLSCHEN BUIT DEELEN Un. Press meldt, dat de nieuwe Sov jet-Russische gevolmachtigde militaire attaché, generaal Maxim Purkajev, de laatste dagen besprekingen heeft gevoerd met 'hooge Duitsche militaire autoriteiten. Bevoegde Duitsche kringen melden bo vendien, dat er e'en constant contact be staat tusschen het sovjet-gouvernement en de Duitsche- regeering, zoowel te Ber lijn als te Moskou. Dit contact zou datee ren 'van den dag der onderteekening van het D'uitsch-Russische pact af. Sommige Duitsche kringen gaam zóó ver, dat zij een militaire actie van de sovjet gericht tegen Polen in de eerstko mende dagen voorspellen. Deze militaire actie zou dan het ge volg zijn van vermeende grensschendin- gen door Polen, zooals van Russische zijde er reeds eenige zijn gemeld. Het schijnt dat er een internationaal gesprek aan dieni gang is, in het bijzon der tusschen Duitschland en Italië. Men neemt te Berlijn aan, aldus bet Vad., dat Mustsolini nog een laatsten stap voor den vrede zou willen doen vóórdat de strijd tusschienj Maginotlinie en Wetwall zich verscherpt ten vóórdat de strijd in -de luoht aanzienlijke afmetingen aanneemt. Do verwachting, dat deze laatste stap van Italië effect zal hebben, is te Berlijn gering, wat echter geenszins uitsluit, dat 'hij vooralsnog met ins Lemming van Duitschland zal worden ondernomen. Heeft deze slap geen succes, dan neemt men aan, dat Italië aan de zijde van Duitschland actief in d'en oorlog zal in grijpen. Naast de onderhandelingen tusschen Duitschland en Italië, zouden ook onder handelingen tusschen Berlijn sn Moskou plaats vinden. Dat laat zich wel hooren, want na de Russische berichten over „Poolsche vliegtuigen, die thans Rusland zouden hebben aangevallen", (alsof Polen niete anders te doen heeft) lijdt het -geen twijfel meer of Rusland wil spoedig tegen het thans verzwakte Polen ingrijpen. De Britsche regeering zal naar ver wacht wordt, binnenkort wederom stap pen ondernemen bij de Italiaansche re geering betreffende een spoedige terug trekking der Italiaansche troepen uit Libië en concentratie van de Italiaansche vloot op een zeker speciaal punt, dat weinig verband houdt met de Britsche vlootoperaties, zoo meldt een speciaal telegram uit Londen aan de Japan Times, welk blaJd' verder meldt, dat de regeering te Londen de Fransche regeering zal overhalen in deze aangelegenheid eeni- zelfde lijn te trekken. Mocht Italië het gezamenlijke verzoek van Londen en Parijs, waarover het ge rucht spreekt, van de hand wijzen, dan zal Engeland de regeering te Rome zijn vaste besluit mededeelen, hetgeen prac- tisoh, volgens het telegram, oorlog tegen Italië zou kunnen beteeken-en. WAARDEERING VOOR MUSSOLINI EN HITLER. De Hongaarsche minister van buiten landsche zaken, Osaky heeft een uiteen zetting gegeven van 't Hongaarsche stand punt t-en aanzien van den tegenwoo-ridigen internationalen toestand. Hij stel-de vast, dat het conflict slechts een gevolg is van de funeste vredesverdragen, na den we reldoorlog -geteekend, die niet eeni werke lijken vrede maar slechts een wapenstil stand tusschen twee oorlogen hebben ge schapen. Hij betoogde, dat de Hongaar sche regeering er naar streeft trouw te blijven aan de sedert twintig jaar ge volgde politiek en aan de beproefde vrien den van Hongarije. Csaky herinnerde er aan Idat de Hon gaarsche regeering de Roemeens-che heeft voorgesteld een minderhedenverdrag te sluiten en dat Roemenië nog niet heeft geantwoord. Hongarije ziet -de noodzakelijkheid van het afleggen eener neutraliteitsverklaring niet in, omdat het door ge-en enkele oor logvoerende mogendheid bedreigd wordt. Csaky gaf uiting aan de grcote erken telijkheid van het Hongaarsche volk je gens Mussolini, die, zoo zeide hij, het eerst heeft geschud) aan de funeste stel lage der vredesverdragen en die geduren de vele jaren een algemeen conflict ver hinderd heeft. Csaky richtte vervolgens een groet aan Hitler, die, zeide hij, al het mogelijke heeft gedaan om de Duitsche aspiraties op vreedzame wijze te verwe zenlijken, SAMENWERKING DER OSLOSTATEN. Noorsche schepen voor België? Volgens bet Noorsche telegraafbureau zouden 'de vertegenwo-ordigeris' van de Os- lostaten te- Brussel o.a. plannen hebben besproken, dat landen met gro-ote 'koop vaardijvloten, o.a. Noorwegen en Zweden, schepen ter beschikking zouden stellen voor andere Oslmstat-en, zooals België, die onder de nu heerschende omstandig heden groote behoefte aan tonnage zou den hebben. De Noorsche minister van buitenlandsche zakiem, prof. Koht, 'heeft verklaard, dat het vanzelf spreekt, dat men elkaar helpt met koopvaardijschepen, als men Idle beschikbaar heeft. Dit was zijns inziens met Zweden echter niet het geval, met Noorwegen daarentegen wel. Hij wees er echter op, dat de afgevaar digden dienaangaande geen besluiten konden nemen. Korte Berichten. Na een ontploffing, die in een ge bouw te Liverpool brand heeft doen ont staan, moesten meer dan dertig perso nen in een ziekenhuis worden opgeno men. Velen hunner zijn ernstig gewond. De ontploffing werd mijlen ver in den omtrek gehoord. De oorzaak is nog niet bekend. De hertog van Windsor is gisteren door den Koning ontvangen. Dit was de eerste ontmoeting tus schen de broeders sinds drie jaren. Zeven en twintig districten in de provincie Hopei worden getroffen door den watersnood. 3143 dorpen staan on der water. 75.891 personen zijn dakloos. Er zijn minstens 10.000 boerenwoningen weggespoeld. ZATERDAG LOOPT DE TREIN AMSTERDAM—NAPELS WEER. En neemt post mee voor het Indië- vliegtuig. Zaterdag a.s. gaat er voor het eerst weer een trein van Amsterdam naar Na pels, die post zal meenemen voor het vliegtuig naar Indië. De luchtpost, die is blijven liggen, zal dus met dien trein meegaan. Zij, die van deze verbinding gebruik wenschen te maken, dienen hun post uiterlijk Vrijdagavond per nacht posttrein te verzenden, opdat zij Zater dagochtend per trein naar Napels kan worden vervoerd. Z. K. H. Prins Bernhabd heeft in zijn functie van adjudant in buitengewon'en dienst van H. M. de Koningin gisteren een inspectietocht gemaakt in het gebied van den territorialen bevelhebber van Z. Limburg. Hij bracht een bezoek aan de voornaamste verdedigingswerken en in specteerde de troepen, welke daar gele gerd zijn. TER BESCHERMING TEGEN DRIJVENDE MIJNEN. Naar wij vernemen, zullen in de ko mende weken zoo mogelijk alle Neder- landsche koopvaardijschepen uitgerusl worden met paravanes, d.w.z. bescher mingsmiddelen tegen drijvende mijnen. De passagiersschepen komen het eerst aan de beurt. Reeds twee mailbooten, op weg naar Ned.-Indië, zijn met deze kostbare toe stellen uitgerust. Het zijn de Oranje, die op 4 September van Amsterdam ver trokken is en de Dempo, die gisteren van Rotterdam is uitgevaren. Voorzoover de voorraad strekt zullen alle verdere pas sagiersschepen, die van nu af van Ne- derlandsche havens uitvaren, van para vanes worden voorzien. De Kon. Marine stelt deze toestellen tegen betaling ter beschikking van de reederijen. Op het oogenblik is de voorraad nog niet groot. Daarom worden voorloopig alleen nog maar passagiersschepen ervan voorzien dat onze oorlogsbodems reeds met pa ravanes zijn uitgerust is bekend later komen de vrachtschepen in aanmerking. De voorraad waaruit thans geput wordt, is kort voor het uitbreken van den oor log in Duitschland gekocht. Thans wor den de paravanes, in licentie, ook in Nederland vervaardigd. (Alg. Hbld.) De Minister van Economische Zaken deelt mede, dat de directeur van het Rijkslcolenbureau aan alle hem bekende verbruikers met een jaarverbruik van meer dan 500 ton aan vaste brandstoffen of een daarmede gelijk te stellen hoeveel heid fabrieksturf, een vragenlijst ter in vulling heeft doen toekomen, teneinde een juist overzicht te verkrijgen van de aanwezige voorraden van, alsmede van de behoeften aan vaste brandstoffen hier te lande. Voor zoover hiervoor in aanmerking komende verbruikers een dergelijke vra genlijst tot op heden niet mochten ont vangen, wordt dezen in hun eigen be lang aangeraden hiervan ten spoedigste bericht te geven aan het Rijkskolen- bureau, Carnegielaan 12, Den Haag. WIJZIGING DER VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF 1937. Wetsontwerp ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging der Vestigings wet Kleinbedrijf 1937. Aan de memorie van toelichting tot dit wetsontwerp is het volgende ontleend: Nu in verband met de huidige buiten gewone omstandigheden talrijke onder nemers en beheerders van inrichtingen, waarin een tak van detailhandel, am bacht of kleine nijverheid wordt uitge oefend, ten aanzien waarvan de Vesti gingswet kleinbedrijf 1937 toepassing vindt, in werkelijken militairen dienst geroepen zijn, is gebleken, dat zich ter zake van de vervanging van de betrok kenen moeilijkheden voordoen, o.m. in verband met den wettelijken eisch, dat slechts personen, die aan de gestelde vestigingseischen voldoen, daarvoor in aanmerking komen. Verder zou vasthou den aan dergelijke vestigingseischen bij voortzetting van het bedrijf ingeval van heropening van zaken, welke gesloten zijn in verband met opkomst in werke lijken dienst van den ondernemer, op ernstige bezwaren stuiten. Teneinde deze moeilijkheden te onder vangen en tevens een behoorlijke na leving van de wettelijke voorschriften te verzekeren, heeft de Minister van Economische Zaken gemeend, de tot standkoming van een algemeene voor ziening voor gevallen als deze te moeten bevorderen. De voorgestelde regeling komt hierop neer, dat dien ondernemers, die zelf of wier beheerders in het eerstbedoelde ge- wal verkeeren, een bijzondere vergunning zal worden verleend, welke hun toestaat, een waarnemenden beheerder in dienst te nemen, die niet aan de vastgestelde vestigingseischen behoeft te voldoen. Een waarnemende beheerder zal evenwel niet langer dan tot het tijdstip van terug keer tot den normalen toestand als zoo danig werkzaam kunnen blijven. Op ge lijke wijze zal de ondernemer, die zijn zaak heeft moeten sluiten in verband met zijn opkomst in werkelijken dienst, worden vergund de door hem gestaakte bedrijfsuitoefening na terugkeer in wer kelijken dienst te hervatten. VOOR HEN DIE VIELEN. De kranslegging namens de marine en vereenigingen. De krans legging bij het monument „Voor hen die vielen" zal plaats vinden Maandag 18 September a.s. om 3 uur. Namens de geheele Marine, welke in zoo groot mogelijke formatie op het Ha venplein aanwezig zal zijn, zal de Ma rine-commandant, de schout-bij-nacht H. Jolles, een krans leggen ter nagedachte nis van de 30 slachtoffers van de „Wil lem van 'Ewijck". Hij zal daarbij een kort gedachtoniswo'ord spreken. De plechtigheid, die geen demonstratie doch een stemmig huldebetoon zal wor den, wordt opgeluisterd door de stafmu- ziek der Koninklijke marine onder leiding van kapelmeester L. H. F. Leiistikow. Particuliere vereenigingen zullen in de gelegenheid gesteld worden een krans te leggen. DE „WESTERNLAND" DOOR DUITSCHE DUIKBOOT GEPRAAID. Het s.s. „Westernland" van de Hol land Amerika Lijn is, naar de gezagvoer der bij aankomst te New-York mede deelde, onderweg door een Duitsche duik boot gepraaid'. De kapitein verklaarde, dat de duikboot in de nabijheid van het schip aan de oppervlakte verscheen. Na dat groeten waren gewisseld, kon de „Westernland" de reis vervolgen. RADIO-CONTROLE-COMMISSIE. Bij K. B. van 1 September 1939 is be noemd tot lid van de radio-omroep-con- trole-commissie prof. mr dr J. P. A. Francois, administrateur, chef van de afdeeling Volkenbondszaken van het De partement van Buitenlandsche Zaken, zulks voor het tjjdvak van den datum van dit besluit tot en met 31 December 1941. Bij K. B. van 6 September 1939 is prof. mr P. S. Gerbrandy, voorzitter van den radio-raad en van de radio-om- roep-controle-commissie, in verband met zijn benoeming tot Minister van Justi tie, ontheven van de uitoefening van de functie van voorzitter van genoemde colleges, gedurende den tijd ,dat hij het ministerschap vervult, en is mr B. de Gaay Fortman, rechter bij de arrondis sementsrechtbank te Amsterdam en lid van den radioraad, voor het tijdvak van de ontstentenis van prof mr P. S. Ger brandy benoemd tot lid van de radio- omroep-controle-commissie en geduren de dat tijdvak tevens belast met de uit oefening van de functie van voorzitter van den radio-raad en van de radio- omroep-controle-commissie. NEGENTIEN DUITSCHE SCHEPEN IN ONZE INDISCHE HAVENS. Naar Aneta uit Batavia meldt, vertoe ven thans in totaal 19 Duitsche sche pen in Nederlandsch-ïndische havens. De acht Italiaansche schepen, die bij het uitbreken van den oorlog in Neder landsch-ïndische havens een toevlucht zochten, zijn intusschen reeds vertrok ken. Op de Duitsche schepen bevinden zich passagiers van verschillende nationali teit. Voorzoover zij Duitschers zijn, wor den zij voorloopig toegelaten op basis van asyl-verleeningvoor de anderen wordt gepoogd een regeling voor door voer te treffen, o.a. naar Australië. De bemanningen blijven voorloopig aan boord. Zij kunnen onder toezicht passagieren tot 5 uur 's middags. De Duitsche passagiers-vluchtelingen betalen ontschepingsgelden en zorgen voor garantie inzake de gelden voor te rugzending. Het onderhoud van de Duitsche vluch telingen wordt verzorgd door de Duit sche gemeenschap in Ned.-Indië, dat van de bemanningen door de reederijen. De Duitsche schepen, thans in Indië aanwezig, zijn over de volgende havens verdeeldte Tandjong Priok liggen drie Duitsche schepen, in Makassar een, in Sabang vijf, in Soerabaja drie, in Tjilatjap een en in Menado een. DE „PELIKAAN" TE BANDOENG GELAND. Ook de „Buizerd" thans te Napels. Op de uitreis landde de „Pelikaan" gisteren te Bandoeng. Op de thuisreis bereikte de „Buizerd" Napels, waar zich ook reeds de „Gier" en de „Nandoe" be vinden. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. ^De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrü te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. ZEEUWEN TERUG UIT DUITSCHLAND Naar wij van den directeur der Mid- delburgsche Arbeidsbeurs vernamen zijn de meeste Zeeuwen die uit zijn district in Duitschland werkten in verband met den uitgebroken oorlog teruggekomen. Dwang van de Duitsche autoriteiten stak daar niet achter en enkelen zijn dan ook gebleven, omdat zij een flink loon verdienen. Ook de Nederlandsche autoriteiten la ten de menschen geheel vrij in het blij ven of terugkeeren. Gezien de buitengewone omstandighe den past men echter geen sancties toe op hen die repatrieerden. Zij worden, in dien hier geen werk kan worden gevon den, gewoon in de steunregeling opgeno men. (D. v. Z.) DE INTERNEERING VAN VLUCHTE LINGEN OP DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Wy meldden reeds, dat enkele Zeeuw- sche eilanden zullen worden ingericht voor voor interneering van e\c.itueelc oorlogsvluchtelingen (Schouwen en Dui- veland, Tholen en Zuid-Beveland). Bij de Zuid-Bevelandsche autoriteiten is hier omtrent echter niets bekend. Waar- schijnlijk is hier Noord-Beveland be doeld. De minister van Binnenlandsche Za ken heeft de voorbereiding van deze aangelegenheid opgedragen aan een kleine commissie, bestaande uit staats raad mr J. B. Kan, voorzitter; mr dr K. J. Frederiks, secr.-generaal van het de partement van Binnenlandsche Zaken; den gep. generaal-majoor H. de Iongh, en den chef van de afdeeling Armwezen van het departement van Binnenland sche Zaken, mr A. J. Rosman. WEER EEN MIJN WAARGENOMEN. Donderdagmorgen was de mosselboot YE 185, eigenaar A. van Damme, varen de naar een perceel in de Roompot. Juist op het perceel aangekomen zag de schip per daar een mijn drijven. Direct waar schuwde hij den opziener der Visscherij- en, dhr C. Glerum, die op zijn beurt het voorgaats liggende bewakingsschip van een en ander op de hoogte bracht. Mos selschippers mogen dus wel heel goed uitkijken. Bij K. B. is benoemd en aangesteld bij het res.-'personeel der landmacht: Bij het wapen! der infanterie, bij den vrijwilligen landstorm, tot res.-tweede- luitenant voor speciale diensten, bij het vrijwillig landstormkorps motordienst, de heer G. M. Broekstra te Goes. MIDDELBURG. GEEN PRIJSVERHOOGING VOOR OUDEN VOORRAAD. Men maakt er ons op attent, dat ver schillende zakenlieden van meening zijn, dat zij den prijs van artikelen, die zij in sloegen, voor dat de huidige moeilijkhe den ontstonden en wettelijke bepalingen ter zake bekend werden gemaakt, straf feloos mogen verhoogen. Het Ministerie van Economische Za ken heeft op een desbetreffende infor matie geantwoord, dat dit_ beslist ver boden is. Alleen, als men kan aanwijzen, dat er bijzondere redenen voor zyn, b.v. het belangrijk stijgen der bedrijfsonkos- ten, kan eenige verhooging toelaatbaar zijn. Men mag dus wat de oude voorraad betreft, niet zonder meer met de markt mee gaan. Deze geldt alleen voor de thans ingeslagen artikelen. De M. V. S.-film. Zooals bekend is in het afgeloopen sei zoen van alles wat de Middelburgsche Vacantieschool betreft, in verband met het 10-jarig bestaan een smalfilm ge maakt. Na den laatsten uittocht zijn aan ouders en verdere belangstellenden een 500-tal kaartjes verkocht voor de ver tooning van deze en enkele andere films, welke bepaald was op Dinsdag 29 Aug. H Daar o.a. de zaal, waarin de vertoo- I ning zou plaats hebben, intusschen bezet was met militairen, moest zij voorloopig worden uitgesteld. Nu zal de vertooning Zaterdag a.s. plaats hebben. Men zie de advertentie in dit nr. GOES. LUCHTBESCHERMING. Een verzoek. De Burgemeester van Goes schrijft ons: Een doeltreffende organisatie van de luchtbescherming zooals deze door de ge meenten van Zuid- en Noord-Beveland, in gemeenschappelijk overleg en krach tens een gemeenschappelijke regeling is I ingericht voor het geheel Luchtbescher- mingsgebied Zuid- en Noord-Beveland, brengt met zich mede de inrichting van noodziekenhuizen ook te Goes, wanneer de dienst, onverhoopt, in werking zou worden gesteld. Goes heeft te zorgen I voor den inventaris van deze inrichtin- I gen. De voorziening van materialen van I deze noodziekenhuizen zal voor een be- I langrijk gedeelte worden verzorgd door I Goesche zakenlieden, die een gedeelte I hunner voorraden willen reserveeren. Toch is er nog gebrek aan bedden, I beddengoed, linnengoed, etc. Zuster ten Hoeve heeft zich bereid I verklaard om verschillende burgers te verzoeken deze goederen voor den dienst 1; te reserveeren met dien verstande, dat zij slechts zullen worden afgehaald, indien de nood der omstandigheden I dwingt. Er wordt op aller medewerking ge- I rekend. Wacht niet tot Zuster ten Hoeve I bij U komt, doch meldt haar, waarop zij I kan rekenen. Gij vergemakkelijkt daar- I mede haar taak en de organisatie heeft I een overzicht over het tot haar beschik- I king staand materiaal. ZUID-BEVELAND. I Yerseke. Woensdagmiddag is een per soon op heeterdaad betrapt op het stelen I van een hoeveelheid schelpen by de schelpenmalerjj van dhr v. d. Jagt. De rijkspolitie, gewaarschuwd, maak- I te proces-verbaal op. Wolfaartsdijk. Nu men bij vele land' I bouwers met het rooien van aardappels I is begonnen, blijkt dat de opbrengst vac I de gele soorten (Bintjes enz.) zeer gro°t is. De opbrengst van bonte en blauwe is I op vele plaatsen aan den lagen kant. Kruiningen. In samenwerking met de burgerij wordt getracht een militair huis op te richten. Door ëenige miliia!' ren wordt hij de burgerij een lijst gffljf" senteerd ter bestrijding der financiS Van harte hevelen we deze pogingen aa-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2