F Uit de Provincie Kerknieuws Gemengd Nieuws Marktberichten Radioprogramma. Economisch neutraal. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Wat zal de oorlogstoestand voor het textielbedrijf brengen? VRIJDAG 1 53e JAARGJ Een kr£ scheppt over de duikboo HOE DUITSCHLAND DIT OPVAT De „Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz" zegt in een uiteenzet ting over de economische neutraliteit o.a.: „De Duitsche regeering heeft reeds vóór het uitbreken van het tegen woordige conflict aan de niet daarbij be trokken staten, die door hun geografi sche ligging bijzonder blootgesteld zou den kunnen zyn aan het gevaar er in verwikkeld te worden, in plechtigen vorm de verklaring gegeven, dat zij hun neutraliteit zeer nauwgezet zal eerbie digen. Inmiddels heeft de Duitsche regeering deze algemeene verklaring nog nader toegelicht, wat haar beteekenis op eco nomisch gebied betreft, en wel speciaal aan Nederland, België en de Scandina vische landen. De opvatting van de Duitsche regee ring is, dat economische neutraliteit be- teekent de voortzetting van den norma len goederenruil van het goederentran- sitoverkeer. Duitschland heeft zich tegenover de neutrale staten principieel bereid ver klaard, zyn normalen uitvoer van goe deren te handhaven. De Duitsche regeering heeft de ver wachting en den eisch uitgesproken, dat deze staten omgekeerd principieel het zelfde tegenover Duitschland doen. Een ander uitvloeisel is, dat Duitsch land er niets tegen heeft, indien de neu trale staten hun normalen handel ook voortzetten met de staten, die met Duitschland in conflict zyn. De Duitsche regeering heeft den neutralen staten de verzekering gegeven, dat z\j dit niet zal beschouwen als een houding, welke strij dig is met de neutraliteit. Anderzijds heeft zij verklaard, het als een onneutrale houding te* beschouwen wanneer de neutrale staten zich door andere staten feitelijke beperkingen of formeele controles laten opdwingen, welke gericht zijn tegen de voortzetting van den normalen handel en het transi to-verkeer der neutrale staten met Duitschland. De Duitsche regeering kan met vol doening vaststellen, dat deze princi- pieele opvatting door de regeeringen, aan wie die verklaringen afgegeven wer den, positief opgenomen en aanvaard is. De ervaringen van vroeger en de be richten over het huidige optreden op economisch gebied van Engeland tegen over de neutrale staten brengen de Duit sche regeering er echter toe aan deze houding van Engeland tegenover de neutrale staten zeer nauwlettend aan dacht te schenken. Eveneens zal zij er op letten, hoe de neutrale staten zich gedragen tegenover hetgeen Engeland op economisch gebied van die staten zal eischen. Wanneer dit de Duitsche regeering later zou noodzaken de faire en objec tieve houding te herzien, die zij tegen over de neutrale staten aanneemt, dan zou zij dit zeer betreuren. De verant woordelijkheid daarvoor geldt echter in de eerste plaats Engeland en in de twee de plaats de neutrale landen, die zich door Engeland tot een onneutrale hou ding laten dwingen. DE AANGESPOELDE MIJNEN. Omtrent de beide te Kamperland aan gespoelde mijnen kan worden medege deeld, dat het aan het bevoegde perso neel gelukt is één dezer, n.l. die by de woning van dhr Swenne, te demontee- ren. De andere kon niet worden bereikt, omdat deze met den stroom afdreef, doch men hoopt deze by' hoog water te kun nen bereiken om hem onschadelijk te maken. Het Middelburgsch muziekkorps hield vol. Toen gisteravond het Middelburgsch Muziekkorps zijn laatste concert in dit seizoen op de Markt aanving, begon het hard te regenen, zoodat zij, die van de muziek wilden genieten, onder wie ook vele militairen, een goed heenkomen moesten zoeken. Na twee nummers besloot dhr Caro tijdelijk te stoppen. Tegen 9 uur kwam men weer op de tent bijeen, maar het regende nog steeds Men zou nog een marsch spelen en dan naar huis gaan. Maar ziet, het werd juist droog. Het muziekkorps bleef nu op zijn post en heeft tot tien uur toe het ver dere programma op een paar kleine num mers na geheel afgewerkt. Zeer sympathiek was het, dat dit laat ste concert besloten werd met twee cou pletten van het Wilhelmus. Loop der bevolking. IngekomenE. J. van Sweeden, dienst bode, van Wassenaar, Vosmaerstraat 14; J. v. d. Velde, schilder, van Kloetinge, Ruijterlaan 10; W. C. van Damme, leerl. apoth. ass., v. Wolfaartsdijk, Wijngaard straat 18; J. Zoeteweij en gezin, schip per, van Schore, Julianastr. 25; L. J. Pronk en gezin, luitenant mariniers, van Zoutelande, Middelburgschestraat 6; C. Milhous, matroos, J. Milhous, matroos, Aa Milhous, dienstbode, allen van Rot terdam, Westsingel 11; J. H. de Baar, koopman, van 's-Heer Arendskerke, Wil- helminastr. 56; J. J. A. Verheij', z. b. van Rotterdam, Oude Singel 26; W. c. Vis- scher, kapster, van Breskens, Zonne- bloemstr. 35; M. de Baar-Pieterse, z. b., van 's-Heerenhoek, Wilhelminastr. 56; F. J. Koen-Breker, z. b. van 's-Graven- hage, Vosmaerstr. 4; W. van Beek, hulp huishouding, van 's-Gravenhage, Cou- wervestr. 60; P. Harinck, dienstbode, v. Oudelande, Zaagmolenstr. 29; Arn. van Strien, z. b. van Dordrecht, Vogelzangs- weg 12; S. C. Zuijdwegt, dienstbode, van Rilland Bath, Klokstr. 5; J. A. Remijn, z. b. van Barneveld, Scheldestr. 102; A. C. de Vlieger, dienstbode van Wemeldin- ge, J. A. v. d. Goeskade 57; A. Wisse, z. b., van Zaamslag, Oostsingel 122; J. de Vos, z. b., en gezin, van Middelburg, 's-H. H.kinderendijk 73; H. H. Kreeften- berg, surnummerair D. B., van Enschedé, Klokstr. 3; A. P. Kikke, huishoudster, van Alkmaar, Nieuwstr. 49; C. P. G. de Glas, z. b., van Etten en Leur, Wijn- gaardstr. 21; J. Louisse, autohandelaar, van Bloemendaal, Westwal 44. Vertrokken: Wed. J. S. Bedet en ge zin, z. b., van Wilhelminastraat 24 naar Voorburg; S. Verbart, dienstbode, 'van Klokstraat 5 naar Ovezand; J. Wisse, dienstbode, van Vosmaerstraat 14 naar 's-Heer Arendskerke; P. Schijf, metse laar, van C. Eversdij'kstr. 17 naar Ka- pelle; J. J. Geluk, z. b., van Picardtstr. 15 naar Amsterdam; N. v. d. Weele, dienstbode, van Kamperfoeliestr. 2 B n. 's-Heer Arendskerke; M. Hillebrand, dienstbode, van Ganzepoortstr. 17 naar 's-GravenpolderP. H, Joosse, winkelbe diende, van L. Vorststr. 53 naar Gronin gen; J. Dijksman, electricien, van Zaag molenstr. 59 naar HeerenveenD. Schuit maker, onderwijzer, van Vosmaerstr. 8 naar Ensch'edé; E. G. Veenis, tandarts assistente, van Kreukelmarkt 12, naar Den Haag; J. P. de Regt, dienstbode, van v. d. Boutstr. 8 naar Biggekerke; Wed. P. J. v. Oekel, z. b., van L. Vorststr. 81, naar Hulst; H. M. J. Koch, z. b., van L. Kerkstraat 47, naar Écht; M. C. Bak- Koning, z. b., van 's-H. H.kinderenstr. 72 naar Nieuwer-AmstelA. Lampert-Dom- manschet, z. b., van Voorstad 52 naar Middelburg; A. Scheffers en gezin, elec tricien, van Scheldestr. 8 naar Souburg; Fr. Adriaanse, dienstbode, van Sehelde- straat 74 naar Rotterdam; S. P. W. Bos, huishoudster, van Oude Singel 48, naar Middelburg; J. Dek, reiziger, van Blaau- beenstraat 10 naar DordrechtD. A. Vleugel, onderwijzer, van 's-H. H.kinde renstr. 56, naar Heerlen; S. Glaudé, rei ziger, van Zuidvlietstr. 43 naar Gronin gen; G. Wassenaar, instr. P. T. T., van J. van Beijerenstraat 3 naar Den Haag; J. Driedijk, dienstbode, van Kloeting- scheweg 5a naar Heinkenszand. Vrouwenpolder. Alhier heeft zich op initiatief van den burgemeester een co mité gevormd, bestaande uit dhrn W. Maas, Ds H. M. J. van Duyne, Ds J. J. de Vries en J. J. Franse, ten einde voor de alhier gedetacheerde militairen het verblijf in werkelijken dienst te veraan genamen. Een lyst tot het verzamelen van gelden voor dat doel, circuleert on der de ingezetenen. Ritthem. De vlagjesverkoop voor den ganschen Chr. arbeid in de Weermacht bracht f 13,71 op. Tholen. Door de overgroote afzet van begin September, staat momenteel de handel en afname van aardappelen zoo goed als stil. De prijzen van uien zijn door de groo- te afname voor Engeland stygend en men verwacht algemeen hoogere prijzen voor dit product. DE LEVERING HET GROOTE PROBLEEM. Het textielvakblad De Manufacturier v.h. Dufour, Amsterdam, brengt een ver slag van een door dit blad gehouden en quête naar 'de in verband met den oorlog en mobilisatie mogelijk op te treden toe standen in de textielvoorziening. Het grootste probleem voor den textiel handel is de mogelijkheid van leveringen door hun leveranciers. Vandaar dat alle vragen' terug vielen naar de verwachtin gen omtrent invoer en binnenlandsche productie. Het antwoord moest dus ge geven worden door importeurs en fabri kanten. De deelnemers aan de enquête rekenen er op aldus is gebleken dat de pro ductie van teixtielwaren in ons land in het algemeen zal inkrimpen wegens ge brek aan in te voeren grondstoffen. Wat de loopende orders betreft zal men zich zoovee! mogelijk aan de wenken der re geering houden: als het kan deze orders geheel uitvoeren in volgorde van binnen komst. Reeds nu worden door vele textielfa brieken nieuwe orders voorloopig niet ge accepteerd. Men is reeds gedwongen loo pende en z.g. uitstaande orders te annu- leeren. De stof fen'fabrikan ten vorkeeren soms in volslagen onzekerheid, hoe de garen- prijzen zich zullen gedragen en kondigen zelf reeds prijs verhoogingen aan. Overi gens wordt de verwachting uitgesproken, dat de leveringen' door de spinnerijen van katoenen en wollen garens zullen worden gecontingenteerd. Op de vraag, welke artikelen onder worpen zouden' worden aan een aanzien lijke imkrimping der productie, wordt vrijwel algemeen de meening uitgespro ken, dat dit zal gelden voor de voornaam ste textielproducten, daar de aanvoer van grondstoffen uit Frankrijk, Engeland en de overzeesche markten veel hinder zal ondervinden. Door het afsnijden1 van de internatio nale verbindingen en meer in het bijzon der met de groiudstoffenmarkten als En geland, Frankrijk en waarschijnlijk ook de overzeesche markten verwachten wij inderdaad een aanzienlijke inkrimping van de productie, daar ons land voor de kleeding-industrie niet voldoende grond stoffen' produceert. En als normale gevol gen van een beperking van den uitvoer worden gememoreerd een verscherping van 'de binnenlandsche concurrentie en vermindering van de arbeidsgelegenheid, welke noch aan bedrijf, noch aan de af nemers ten goede kunnen' komen. Het verschijnsel zal meent men, fnui kend werken op het initiatief en het mo reel der fabrikanten. Of er ook voor textielgoederen binnen kort of op den duur distributie zal ko men', iit zal afhangen, zoo wordt alge meen geoordeeld, van de uitkomsten van het onderzoek, dat de ingestelde rijksbu- reaux omtrent de voorraden verrichten. Mén verwacht er resultaten van, met name een billijke verdeeling van de grondstoffen over de ondernemingen. De meeste deelnemers aan de enquête ach ten nog geen aanleiding aanwezig om tot distributie over te gaan. Enkelen zijn er echter wel voor. De antwoorden omtrent prijsregelingen van regeertngswege loopen vrijwel paral lel met die over distributie. Gewezen wordt vooral op het groote nut, dat de prijsopdrijvingiswet 1936 kan hebben. Do meesten verwachten een dergelijk optre den echter niet. GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. In de avondzitting van Dinsdag rap porteerde de ouderling G. P. Vogelaar van Krabbendij'ke over een verzoek van den 'heer M. 'G. v. d. Ende te Middelburg inzake te lage predikantstractementen, art. 19 K.O. De 'Synode besloot op het verzoek niet in te gaan. In de zitting van gisteren bracht Ds Meijering verslag uit over de Afschei dingscollecte. De uitgaven bedroegen f 33.180.21 en de inkomsten f 7815.19, zulk® gerekend over de 3-jarige periode sinds de vorige Synode. Zendingszaken. Daarna kwamen verschillende Zen1- dingszaken aan de orde waarover ouder ling A. Schmal vani Enschede rapporteer de. Ze betreffen o.a. Middelburg', waarbij het verzoek om subsidie 'voor de zending van Zeeland. Dje conclusies lui den o.m.: blijdschap uit te spreken over den ze gen, die de Zending te Magelang geniet, zoodat de uitbreidende arbeid, zooals die thans is geregeld, voor één Dienaar te veel wordt; niet te voldoen aan het verzoek van de kerk te Middelburg, om de subsidie met f2500 te verhoogen; den te benoemen Deputaten voor de Zending te machtigen aan de kerk te Middelburg, op daartoe strekkend gemotiveerd verzoek voor haar medischen dienst te steunen' met een bedrag uit de Generale Kas tot een maximum van f 7000 per jaar, indien de staat dezer Kas dit toelaat; de kerk te Middelburg in overwe ging te geven, te onderzoeken, of er ook een weg kan worden gevonden, om haar missionairen Dienaar des Woords ver lichting van arbeid te verstrekken, b.v. door overdracht van den arbeid in de Hollandjsche Kerk en zijn werk onder de Chineezen aan een dienaar des Woords, die eventueel door een kerk hier te lande of in Indië voor dien' arbeid onder de 'Chineezen zou worden beroepen en die dan misschien ook het werk in de Hol- landsdhe gemeente te Magelang op zich zou kunnen nemen. De conclusies werden met algemeene stemmen aangenomen. D s A. iS c h e e 1 e rapporteerde hierna over de 'Opleidingsschool op iSoemba enz. Prof. kir J. H. Bavinck rapporteerde over de vergaderingen in Indië en over den Zendingsraad. Moeilijkheden voor de Zending. De Samenwerkende Zendingscorpora ties te Oegstgeest ontvingen tot dusver in September een bedrag van f 6500, te genover f 10.000 in dezelfde periode van verleden jaar. Het stemt tot groote dank baarheid, dat nog zoovelen in deze don kere dagen verstaan hebben, dat de Zen ding nu meer dan ooit de toewijding en offerbereidheid der gemeente behoeft. Niettemin is het noodig hen, die zich nog afzijdig hielden, met aandrang op het hart te binden, dat de toestand uiter mate zorgelijk is. Reeds in de tijden van spanning zyn de inkomsten, die aanvan kelijk die van 1938 eenigszins overtrof fen, met ruim f 5000 achtergebleven. September is, na den schralen vacan- tietyd, altyd een moeiiyke maand; dit maal was het alleen door bizondere hulp van hun bankiers mogeiyk, de helft der toch al zoo besnoeide zendelingssa larissen etc. uit te betalen, f 40.000 zyn n.l. voor de allernoodzakelykste betalin gen als voorschot ter beschikking ge steld, op voorwaarde, dat zy op 1 Octo ber worden afgelost. De Zendingsbesturen vertrouwen, dat ieder als vroeger zyn steun zal blijven geven, maar bovendien overwegen, of hy niet door een bizondere gave het zen dingswerk door deze critieke dagen heen kan helpen. Vliegende brigade te gen prijsopdrijving. De po litie te Dordrecht heeft een vliegende brigade opgericht, belast met het optre den tegen hen, die zich schuldig maken aan het opdryven van prijzen. Byna iederen dag heeft deze processen-ver baal opgemaakt en goederen in beslag genomen. Zoo zyn Dinsdag eenige ry- wielhandelaren en eigenaren van krui denierswinkels bekeurd. Op rijwielban den en een party ryst is daarbij beslag gelegd. Jongen door vracht auto gegrepen. Gistermiddag is te Rossum een zeer ernstig ongeluk gebeurd. De 11-jarige O. V. had den be stuurder van een vrachtauto den weg gewezen. Op den Baron van Randwyck- weg verliet hij deze auto. Hierbij lette hij niet voldoende op het verkeer met het gevolg, dat hy door een uit de richting 's Hertogenbosch komende vrachtauto werd gegrepen en tegen den grond ge smakt. Hij was op slag dood. In afbraak zynd huis ingestort. Eén zwaar, drie licht gewonden. Te Was pik stortte gistermiddag van een in af braak zijnd huis, toen de dakpannen verwijderd waren, de voor- en achter gevel plotseling in. Drie arbeiders, die met de afbraak bezig waren, werden aan armen en bee- nen gewond, doch konden na door een dokter verbonden te zijn, naar huis te- rugkeeren. De aannemer, C. S. uit Waspik werd onder het vallend puin bedolven. Hij had zware kneuzingen en beenbreuken opgeloopen. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar bet ziekenhuis te Raamsdonksveer vervoerd. Postbode gearresteerd. De politie te Amersfoort heeft een 36- jarigen gehuwden postbode in arrest ge steld verdacht van diefstal van een post pakket. By1 een opkooper aldaar is een aantal horloges en gouden sieraden in beslag genomen, uit dit pakket afkomstig. De postbode heeft bekend, zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het ongeval te Hille- gersberg. In het Gem. Ziekenhuis te Rotterdam is de heer G. A. Munnik, het tweede slachtoffer van het auto-on geluk op den Straatweg te Hilligersberg overleden. De heer Munnik begaf zich Zondag morgen naar zijn zoon te Noordwijk, die aldaar als militair was gedetacheerd. De toestand van Mevr. Munnik en hun 17-jarige dochter is vooruitgaande. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Groentenveiling van Woensdag 13 Sept. Augurken 1.5013, Stoksnijboonen 6.50 14, Pronkboonen 3.504, Stokprinces- seboonen 916, Rentegevers 1315, Dubb. Princesseboonen 7.5013, Per- fectboonen 13, Wagenaarsboonen 6, Groene Boonen 6, Roodekool 12, Sa- voyekool 1.505.50, Stoofsla 24, Spi nazie 7.508, Tomaten 45, Uien 2.50 3.50, Aardappels 13.50, alles per 100 kg.; Kroten 33.50, Rammenas 1.50—3, Seldery 1, Wortelen 3—3.50, al les per 100 bos; Andijvie (breedblad) 1.203, Andy vie (krul) 2.503.20, Bloemkool 27.50, Kropsla 0.504, Komkommers 13, alles per 100 stuks. Diversen: Blauwe Druiven 1321, Black Berry 1415 per 100 kg.; Meloe nen 515 per 100 stuks. KAPELLE. Groote veiling van 13 Sept. Zure Kroetappels 1.301.50, dubb. princessen z. dr. 11.30 gld. p. 100 kilo. Kleine veiling: Transp. de Cr. 213, Manks Codlin 214, Cox Oranje Pip pin 528, Signe Tellish 27, Linden- appels 29, Notarisappels 28, The Queen 14, Jacq. Lebel 16, Keswich 15, Gansebout 13, Guldelingen 1 4, Bismarck 14, Oranjereinetten 29, Reinette d'Automne 13, Const, de Groote 13, Hondsmuil 13, Bouwm. Reinetten 25, Grofzuur 14, Lemoen- appels 27, Zoete Ribbeling 25, Tuin- zoet 13, Bloemzoet 25, Pomme d'Orange 413, Lady Hennikin 24, Pres. van Biezelinge 7, Udoappels 26, Glorie van Holland 28, Princesse No bel 25, Fr. Schijven 19, Cox Pomona 47, Zomer Court Pendu 15, Taart appels 13, Reine Victoria 219, Belle de Louvain 613, Monarch 817, Ra demakers 1123, Abricoospruimen 6 13, Gele Eierpruimen 619, Roode eier- pruimen 816, Burbark 4—10, Jeffer son 1230, Zoete Kwetsen 1721, Aardbeien 55, Frambozen 68100, Bra men 2946, Blauwe Druiven 1723, Witte Druiven 37, Groene noten 8—12, Perziken 110, Meloenen 512, Tr, de Vienne 620, Bonne Louise 522, Marg. Marillat 48, Sign. d'Esperen fj 15, Conference 5—14, Herz. Elza 4- 8, Pree. de Trevoux 6—11, Sold. Labo- reur 514, dubb. Jutten 1232, Spaan, sche Wynperen 1014, Maagdeperen 3 9, Souv. de Congres 610, Bon Chre- tien William 37, Duch. William 2—8, Dayenne du Commice 1012, Beurré dé Merode 28, Br. Hardy dé20, Br d'Amanlis 311, Br. Lebrun 210, Br! Durandeau 48, Br. Clairgeau 5—8! Br. Wilhelmina 47, Br. v. d. Ham 6-j 11, Br. Superfin 36, Bergamotten 2-~ 7, Duifjesperen 26, Kalleboutsperen 2- 5, Zwijndr. Wynperen 29, Vygenpe- ren 68, Koninginneperen 36, Marse peinperen 15, Korbonkelperen 4—8 Schellebellen 25, Ponsperen 26. Groente: dubb. boonen 612, snijboo. nen 711, stokprinc. 1014, Rheinsche Spekboonen 68, Tomaten 45, Sav, Kool 1,002,70, Roode Kool 11,80, Witte Kool 1.50, andyvie 1.902,50, au gurken 613 gld. p. 100 kg. Kipeieren 3.90 gld. THOLEN. Veilingsvereen. „De Een dracht". Fruitveiling van Woensdag 13 Sept. 1939. Sig. d'Esperen 571.13, Conferance 651.07, Bon Louise 98-é 1.05, Br. de Merode 650.73, Ronde Perzikpeer 3150, Will. Duchesse 52, Br. Hardy 771.05, Zomer Bergamot ten 62, Herz. Elsa 81, Br. d'Amanlis 60 70, Br. v. d. Ham 65, Codlin Keswick 2842, Jacq. Lebel 30, Appels (val) l(i 25, alles per 10 kg. Uienveiling van Woensdag 13 Sept, Rijnsburger Uien bonken 4.01, gewone 4.10, drielingen 1.63, picklers 3.06, alles per 100 kg. Vrydag 15 Sept. 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. 8,00 VARA. 10,00 VPRO. 10,20 VARA. 12,00 AVRO. 4,00 VARA. 7,30 VPRO. 9,01) VARA. 10,40 VPRO. 11,00- 12,00 VARA. 8,00 Gram. Ca. 8,16 Ber. 10,00 Mor genwijding. 10,20 Zang, piano en gram, 10,50 Declam. 11,10 Gram. 11,20 Orgel, 11,50 Gram. 12,00 Orgel. Ca. 12,15 Ber, 12,20 Gram. 12,50 AVRO-Amusements- orkest. 1,30 Het Lyria-trio. 2,15 Om roeporkest en gram. 3,30 Het Puszta- orkest. 4,005,00 Gram. 5,05 Voor de kinderen. 5,30 Esmeralda. 6,00 Orgel, 6,28 Ber. 6,30 Letterk. overz. 6,50 Gram. 7,00 VAR A-Kalender. 7,05 Cause, De Troelstraschool". 7,23 Ber. ANP. 7,30 Causerie over de collecte voor d> Ver een. voor personeel in dienst van de Nei Spoorwegen ter bestrijding der T.B.C. Hierna: Ber. 7,35 Causerie „De boeken van den Bijbel. I. Het ontstaan van de verzameling der Oud-Testamentische boeken". 8,00 Cello. 8,30 Causerie „De boodschap van het Vryz. Protestant,: De bestemming van den mensch tot vrij heid". 9,00 Gram. 9,30 Declam. 945 VARA-orkest. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Avondw. 11,00 Viool en piano. 11,30 ei) 11,5512,00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. Algem, Progr. verzorgd door de KRO. 8,00—9,15 Gram. Ca. 8,15 Ber. 10,00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber, 12,15 Gram. 12,30 Paul Wijnappel's en semble. 1,00 Gram. 1,20 P. W.'s en semble 1,50 Gram. 2,00 Orgel en gram, 3,00 KRO-orkest. 3,45 „Tosca", opera (gram.). 5,30 KRO-Melod. en solist. 6,00 Land- en tuinb.eauserie. 6,20 KRO-Mel, en solist. Ca. 6,30 en 7,00 Ber. 7,15 Cau serie. 7,35 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,15 KRO-Melod. en solist. 8,50 Causerie „Wat wil de vereen. „Ned. Fabrikaat'? 9,00 KRO-orkest. 9,30 „Hoe werkt de vereen. „Ned. Fabrikaat?", vraagge sprek. 9,45 KRO-orkest. 10,30 Ber, ANP. 10,40 Lajos Veres en zijn orkest 11,00—12,00 Gram. Uitgave: N. V. „Luctor et Emerg het blad Bureaux Lange V Postrekening 44455 jijkantoor M i d d e /.J.FANOY, Lar Directeur - Hoofdred 0 ac. V\i TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weertsoestand van hedenmorge:| 7.20 uur te Vlissingenweerzwaar wolkt; wind: matig N.W.; temperatuur 15; minimum hedennacht 14; neersle'H afgeloopen etmaal 11. Verwachting geldig van hedenavorj tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwaar tot 1 bewolkt, enkele regenbuien, zwakke te l matige wind uit W. richtingen, weiu'.j verandering in temperatuur, hier daar ochtendmist. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 758- Licht op voor fietsers: Vrydag 7 u. 59 min. Een groot aantal met tanks overschre Press meldt, de Moeze stand van de Luxe tegenover Schengen. dernamen onmiddell den Duitschen oever v Het duidelyk te Sc geschutvuur wyst op die thans gaande is. Het deelnemen doo Force aan de vyandel westelyke front en he van aankomst der Bi Frankryk en in de rus het front, en daarmedt de toenemende druk v leger, hebben de Duit; bracht zoowel in den i den sector der Vogezs met een „preventief" sectoren gaven de hoi Siegfriedlinie zonder de verbindingen voorposten, langs welk Franschen contact mo< de afdeelingen in het bezettingswerk verrich Blijkbaar vreezen d< aanval op de Siegfrie zoo pas veroverde posi sterkte dal; het bomba teren had blijkbaar te schuiven van de achtei ten. Tal van belangrijke industrieën, die aan be Saar liggen, lagen g Fransche vuur, echter sche als van Duitsche artillerieduel in vollen namen de Franschen luidt met succes ee uiterste linkerzijde van front en drongen tussc en Merzig tot de rivier Men schat het aantal in het totaal in het twee millioen. Op dit oogenblik ka sche terreinwinst op on kante mijl schatten, w; niet vanwege de opperv dat op die wijze de Fran op iedere domineerende Niemandsland hebben waar zij hun geschut m< gebruiken tegen de fort friedlinie. LUXEMBURG IN h Belga meldde gistermic burg: Gisternamiddag om Franschen een offensie bij Perl, aan de Moezel Luxemburgsche plaatsje dit offensief werd gebru gevechtswagens en artil De Duitsche voorposti ken, terwijl de Duitscl spoorrails in de lucht de< gebulder van het kanon' Luxemburg gehoord woi De Luxemburgsche d gendarmes zijn teruggetr volking is uit Schengen Aan den Luxemburgsch ten projectielen. Drie douane-beambten geraak doch zij werden niet get PLAATSELIJKE „VOR Het Fransche legerberi Wij behaalden plaatselij waarbij wij krijgsgevang Havas meldt nog: Sedert Woensdag is aa front tegenover Saarbi weerszijden van deze stac Franschen tot nu toe voortgang hebben gema vooral aan het kanon. Het Duitsche opperbev friedlinie heeft, naar he ongerust over de aanmei fransche voorhoeden tot te terreinwinsten, batteri lerie gedemaskeerd, die Sen achter de Fransche en een spervuur op onderhouden. Natuurlijk blijft de rie harerzijds niet werkel De operaties in de uitj Fi luc

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6