II bespaart tijd en geld De> 2ee AbóMteed U &p o Uit de Provincie Kerknieuws DEZE EUW No. 2438. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Adm. van „De Zeeuw" Goes Nederlandsch vliegtuigdoor Ouitsch vliegtuig aangevallen. Veertien bommenwerpers op wei naar onbekende bestemming. enz. worden nd toegelaten. |en niet uit jvan halve )mloop. n girodienst Blijf van aangespoelde mijnen af. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Gisteravond kwam de sport- vereen. „Unitas" onder leiding van haar voorzitter, dhr P. Hoogstrate, in jaar WALCHEREN. 'HOUWEN -Dill VELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Minder lijders aan de ziekte van Well. Het TELEFOONNUMMER van is thans De Interneerlng van e. v. oorlogs vluchtelingen. Het Fransche legerbericht. Poolsch vliegtuig op Zweedsch gebied gedaald. Houdt U op de hoogte met wat er in de wereld gebeurt! Vanaf heden gratis in dien U per 1 October a.s een abonnement neemt. A titie brengt het 'an alle organen op de politiaire de hoofden van tusschen eenige eden ontstanen Nederlandsche leedwezen ge- n vluchtelingen ;nz.) voor duur- in ons land stop ter zake nader ;n voor de toe- i, ook al behoo- Laste famili. van personen kunnen, |r uitzonderings- meer worden toestemmingen Ihtelingen, waar- rden de na 1 Juli geen binnen bad, moeten als >uwd. Voor zoo- :ing als vluchte- daarop nog geen toeten zij als af- iwd. In de laat- nieuwe verzoe- /eging kunnen teer blijkt, dat [1 van dringende die te Oldenzaal kwamen, waren terwijl ze des [Duitschland wa ls avonds 9 mark iet uitreisvisum, reer kunnen ver- id werkende Ne- nieuwe moeilyk- heeft besloten jlië-vliegtuig „To- ïaar Nederland, had moeten lig uit te stellen. is men na over- Ische posterijen concessie voor insch gebied nog thuiskeerende idië-route blijven ichten en deze |rei3 naar Neder- sr van Fransche |estemming ont- bemoeiingen om |e Indië-lijn weer te nemen, on- |nog steeds kans gisteren te om- middag op Tjili- Batavia, gearri- lerloopen reis. T HELFRICH ME. lacht is met de Irdamschen Lloyd [rich, die in Ned. vaarden van com- uit Rotterdam dit vertrek zeer marine-officieren and hadden kun- ïaar boord geko- llfrioh een goede [geheel onnoodig, en rijksdaalders Bank een groot pervoorraad laten 3'eld is nog aller- Ende heeft de Ne- verschillende in- te luwen animo j voor guldens en haar aandacht ge guldens, waar- eer grooten voor- Ite bereiken, dat |;ulatie blijft, om aaal niet zeer ge itjes. Bovendien ens het voordeel, ijk alle bedragen een groote voor- en nu heeft men loop te brengen. I veel vraag naar dan nu, terwijl de Re Nederlandsche (was. Men veron- let voorloopig ze' tgifte van zilver- pr heel wat moet silver op is. tbreiding. [g over 1938 van Girodienst, dat is fillister van Bid- :iet volgende ont- _ke de laatste j&" nst afgewikkelde verkeer was waar te nemen, heeft zich in het afgeloopen jaar wederom in ster ke mate vertoond. De sterke stijging van het algemeene saldo-tegoed, welke in 1937 was te cod- stateeren, is in het jaar 1938 nog over troffen. Het aantal postrekeningen, bij den aanvang van het verslagjaar 312.164 beloopende, vermeerderde met 25.848. De omzet in geld is in 1938 met 8.9 pet. gestegen en bereikte daarmede een hoogte van ruim f 18.627.000.000, dit is gemiddeld meer dan 61 millioen gulden per werkdag. De vermeerdering van het aantal verrichte boekingen beliep 11.3 pet. De geldelijke uitkomsten stonden in 1938 bij die van 1937 ten achter. Een voorloopige berekening geeft een resultaat, dat ongeveer f 650.000 ongun stiger is dan dat van 1937. TWEEDE-KAMERVERKIEZING. De voorzitter van het centraal stem bureau heeft in de vacature J. W. Al- barda, tot lid van de Tweede Kamer be noemd verklaard den heer J. G. Suur- hoff te Amsterdam. ONGEVALLENPREMIE VOOR DE GEMOBILISEERDEN. Naar wij van officieele zijde verne men heeft het bestuur der Rijksverzeke ringsbank de belangrijke beslissing ge nomen dat werkgevers, die aan hun ge mobiliseerde werkkrachten geheel of ge deeltelijk het loon blijven doorbetalen, dit niet op de loonlijst behoeven te ver melden. Dit beteekent dat voor dit doorbe taalde loon geen premie ingevolge de ongevallenwet behoeft te worden be taald. DE DEMPO NAAR INDIë VERTROKKEN. Beveiliging tegen mijngevaar. Gisteren heeft de Dempo de reis naar Indië aanvaard. Teneinde zich tegen het mijnengevaar te beveiligen is de „Dempo" uitgerust met z.g. paravanen of mijnscharen, een Engelsche vinding. Ook de andere sche pen van den Lloyd worden er mee uit gerust. Deze ongeveer 200 kg wegende in strumenten, „drijvers", zijn in het voor schip aangebracht. Zij worden door mid del van een stabilisator steeds on den zelfden diepgang gehouden (welke na tuurlijk grooter is dan die van het schip zelf). Aan weerszijden van den boeg be vestigd, vangen zij met hun staaldraden de ankerkettingen der mijnen op en knippen die met hun schaarbek automa tisch van hun kabel. Bij het passeeren van gebieden, waar mijnengevaar is, bieden deze scharen ze ker voor 90 pet. beveiliging. Zooals men weet, zal de Dempo niet door het Suez-kanaal gaan, maar om de Kaap de Goede Hoop varen. Dit scheelt op de geheele reis ongeveer zeven da gen. MARGARINE WORDT NIET GEHAMSTERD. Margarine is geen hamsterartikel, doordat de houdbaarheid van het pro duct op ten hoogste vier weken kan worden gesteld. Dit is dan ook de reden, dat de laatste vier weken niet meer dan de normale hoeveelheden margarine voor direct gebruik zijn ingeslagen. Voor margarine zal dan ook voorloopig althans geen distributieregeling noodza kelijk blijken. De voorraad der grond stoffen is zoo ruim voldoende, dat er voorloopig geen enkele reden tot onge rustheid ten aanzien van een regelmati ge aflevering van het product behoeft te bestaan. TOT 21 SEPTEMBER IS DE ZEEP- PRODUCTIE VRIJ. De zeepproductie gaat op het oogen- blik nog regelmatig voort. Hiervoor is dispensatie verleend tot 21 September. Maar inmiddels heeft men een enquête ingesteld over de voorraden bereide zeep en de voorraden grondstoffen. Het resultaat van deze enquête kan tegen de volgende week tegemoet gezien wor den. Op^ grond van het resultaat van deze enquête zal een eventueele distributie worden geregeld, dan wel de dispensatie voor fabricage, verkoop en aflevering worden verlengd. De Commandant in Zeeland heeft een waarschuwing bekend doen maken, -waar in hij' de aandacht van de bevolking ves tigt cup de mogelijkheid van :het aanspoe len van mijnen op de kust. De comman dant waarschuwt met klem zulke mijnen niet aan te raken en verzoekt teVenis een ieder, die een aangespoelde mijn aantreft, dit ten spoedigste te melden aan de dichtstbijzijnde kustwachtpost of in dien in de nabijheid geen kuJstwachtpost is gevestigd aan den burgemeester der gemeente. Dat deze waarschuwing niet overbodig is, zal ieder erkennen, die zich de ernstige gevolgen van het aanspoelen van mijnen in den vorigen oorlog her innert. PASSAGEPRIJS BIJ DE MIJ. „ZEELAND" VERDUBBELD. Vanmorgen vroeg zou de „Oranje Nas sau" den dienst op Engeland, na een onderbreking van anderhalve week, her vatten. Voorloopig worden slechts drie reizen per 14 dagen in beider richtingen gemaakt. Er is thans aan boord slechts één klas, terwijl de passagiersprijs is verdubbeld. De vrachten voor goederen zijn ook over de geheele linie vry belangrijk verhoogd moeten worden. Dhr F. J. Hintertür, die ook in den vorigen wereldoorlog met de mailboot menigen overtocht naar Engeland heeft gemaakt, is het commando over de „Oranje Nassau" opgedragen. De equi page is na loting samengesteld uit de bemanningen van alle schepen der Mij. (Vliss. Crt.) Fabriek stopgezet. Het fabrieksbedrijf der N.V. Stijfsel en Glucosefabriek „Sas van Gent" te Sas van Gent is, bij' gebrek aan grondstoffen (mais), tijdelijk stopgezet. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VAN GEMOBILISEERDEN. Op initiatief en onder leiding van den burgemeester hebben gisteravond tal rijke afgevaardigden van hier ter stede gevestigde vereenigingen en instellingen ten stadhuize vergaderd teneinde de vraag onder het oog te zien op welke wijze door de burgerij zou kunnen wor den medegewerkt aan de ontwikkeling en ontspanning der gemobiliseerde mili tairen in Middelburg en omgeving. Mede waren ter vergadering aanwezig de reserve-majoors Veldpredikers Ds tLaarman en Ds Kuiper en Aalmoezenier Pastoor Mulders en de Res.-kapitein v. sp. d. Sliepenbeek als aangewezen offi cier voor Ontwikkeling en Ontspanning in het Commando Zeeland. Alle ter vergadering vertegenwoor digde vereenigingen en instellingen ble ken ten volle in te stemmen met het ini tiatief van den burgemeester. Staande de vergadering werd een co mité gevormd, dat onder den naam „Burger-Comité tot Ontwikkeling en en Ontspanning van Gemobiliseerden voor Middelburg en Omgeving" in sa menwerking met de militaire autoritei ten verdere plannen zal uitwerken. Tot eere-voorzitter werd bij acclamatie benoemd de burgemeester, Mr Dr J. v. Walré de Bordes. Tot voorzitter van het Comité werd ge kozen Mr Th. Portheine, tot vice-voor- zitter dhr J. Mondeel, tot len Secretaris Mr F. W. Adriaanse, tot penningmeester Mr J. A. Dumon Tak en tot 2dieni secre taris dhr J. J. Kerkmeijer. Verder hebben in het Comité zitting genomen de 'heeren Ds J. W. Dippel, Mr J. G. Veltman Fruin, W. de Graaf, Ir B. C. Roeters van Lennep, C. J. Mazure, P. van Sluys, L. J. van 't Westeinde en P. I M. Wolters. .Sub-comité's zullen worden gevormd onder leiding van 'die Heeren Roeters van Lennep (cursussen), Dippel (militaire te huizen), De Graaf i(sport), Adriaanse (feestavonden), Veltman Fruin (lezingen), van 't Westeinde (radio) 'en Mazure (ver- eenigingsleven). Rijwiel gedeponeerd. Op 'het politiebureau is een heeren rijwiel gedeponeerd, waarvan de eigenaar onbekend is. Ontsnapt, maar toch vlug gepakt. De Goesche politie heeft weer een staaltje van prima opsporingswerk ge leverd. Dinsdagavond had een automobilist in de Wilhelminastraat een ijzeren ver- keerspaal omvergereden en aan de over zijde van de straat 'n boompje vernield. Al slingerend was mijnheer vlug door gereden in de richting Kloetinge. Een nummer werd aan de politie opgegeven, maar dit bleek foutief te zijn. De inspecteur van politie huurde snel een auto en in gezelschap van twee agenten ging het eerst naar Yerseke, waar de bezitter van het opgegeven nummer gedomicilieerd was. Al spoedig bleek, dat deze man niets met het ge val had uit te staan. De inspecteur reed toen de richting Brabant in. Bij de wegversperring te Rilland had men fortuin. Een militair had even te voren een gehavende auto zien passeeren en gelukkig het nummer genoteerd. Op Brabantsch grondgebied haalde men inderdaad het geschonden wagentje in. Men bracht het tot stop pen en voelde de twee inzittenden aan den tand. Eerst hielden de heeren zich van den domme, maar de ingedeukte bumper, de dito radiator en een stuk boomschors tusschen het voorwiel zeg den genoeg. Volgens hun zeggen had de bestuur der, een inspecteur van een verzekering uit Middelburg, genaamd P., te Goes al chauffeerende een sigaretje opgestoken, na de eerste botsing op het gas- in- plaats op het rempedaal getrapt, enz. Hij had aangifte willen doen bij de poli tie maar zijn passagier, de hoofdinspec teur V. uit Hilversum, had haast om in Bergen op Zoom te komen en nu had hij zich voorgenomen, om bij het terug brengen van de auto, die te Goes was gehuurd, de zaak in het reine te bren gen! Het eind van het liedje was, dat de hoofdinspecteur met een anderen wagen meereed naar Bergen op Zoom en dat P. in gezelschap van de politie naar Goes terug moest. Schadevergoeding en een proces-verbaaltje volgden. vergadering bijeen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er activi teit in deze vereeniging heerscht. Het ledental bedraagt 47. Het financieel verslag gaf een batig saldo te zien. Het aantal donateurs be draagt 93. In het bestuur werden dhrn j P. Hoogstrate en A. Hollestelle herko zen, terwijl in de vacature C. Geluk, dhr N. Zuidijk gekozen werd. Gedurende de wintermaanden zal we derom gymnastiek worden beoefend. Wemeldinge. Gevonden een rijwielbe- lastingmerk en een damesarmbandje. Inlichtingen te bekomen bij den ge meente-veldwachter. (Belangeloos be richt.) Grijpskerke. Opening mili tair tehuis. Toen ook hier mili tairen werden gelegerd, werden aan stonds de handen in elkaar geslagen om de mannen een plaats te bereiden, waar de vrije tijd in gepaste ontspanning kon worden doorgebracht. Het comité dat werd gevormd, deed niet te vergeefs een beroep op de burgerij. In korten tjjd werd een boerenschuur omgetooverd in een gezellige zaal en toegerust voor de ontvangst van de soldaten, teneinde hun eenigszins het gemis van hun huiselijk leven te vergoeden. De opening had Woensdagavond plaats. Van de genoodigden waren aanwezig: de commandant der compagnie, kaptitein Baars de de heeren officieren, burge meester Bouwman en Mevr. Bouwman- Kolijn en de veldpredikers Ds Laarman en Ds Kuiper. Toen de zaal geheel gevuld was met het kader en de manschappen, opende Ds van Loon, voorz. van het comité, de bijeenkomst met een toespraak, waarin hij in het kort uiteenzette de wijze waar op het tehuis tot stand kwam, terwijl hij het karakter als Christelijk tehuis nader omschreef. Hierna voerde kapitein Baars 't woord Namens de geheele compagnie sprak hij zijn dank uit voor hetgeen door de bur gerij was tot stand gebracht, welk woord van dank door een luid applaus werd on derstreept. Daarna sprak Ds Laarman zijn blijd schap er over uit, dat zoo snel een tehuis was ingericht; bovenal is hij' verheugd, dat hier Gods Woord zal opengeslagen worden. Hij hoopt, dat hier ook contact mag verkregen worden met de veldpre dikers. Na samenzang van twee coupletten van het Wilhelmus en een hoera voor de Koningin, was de officieele opening hier mede afgeloopen. De avond werd verder gezellig door gebracht met verschillende spelen, met lezen of schrijven enz. Een half uur voor het avondappèl was het dagsluiting. Ds Kraan las Psalm 121 en ging voor in dankgebed. Oosterland. Een geweldige regenbui, die gepaard ging met een windhoos, teis terde Dinsdagmorgen deze gemeente. De korenmolen moest het in bijzondere mate ontgelden. Een moment werd) het ergste gevreesd. Terwijl de molenaar nog bezig was de zeilen te bergen, sloeg de molen los van z'n ketting en tolde in het rond, waarbij een der wieken kapot sloeg. Met vereende hulp der omwonenden kon de molen even voor de windhoos zijn vernielend werk kon doen, tot stilstand worden gebracht. De molen bekwam veel averij, ook aan het binnenwerk; Ver scheidene boom'en werden ontworteld, waarvan er een op het lichtnet terecht kwam, waardoor aanmerkelijke schade werd teweeggebracht. Landbouwgewassen welke aan de ruiter stonden, werden omvergeworpen. De bui duurde plm. 10 minuten, doch heeft velen angstige oogen- blikken bezorgd. (Z. Nw.b.) Terneuzen. Met auto geslipt. Maandagmiddag is de heer 0. Ribbens, per auto naar Sas van Gent rijdende, op dien weg langs het kanaal geslipt en daarna met de auto tegen een boom ge reden. De auto werd deerlijk gehavend. Wielrijders, die ter plaatse kwamen, hiel pen den heer Ribbens uit de auto. Hij had een wond! aan het hoofd en toen D'r Puylaert, wiens hulp was ingeroepen, ter plaatse kwam bleek ook een sleutelbeen gebroken. Nadat 'hij ter plaatse verbon den was, is hij per auto huiswaarts ver voerd. Nader bleek, dat hij door den schok ook een hersenschudding heeft be komen. In zijn auto reed ook mede schipper J. van der Hooft, die met zijn vaartuig in Sas van Gent lag. Deze vond men bewus teloos achter in de auto. Hij ils naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. (T. C.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Almelo (vac. L. S. van Zwet), H. v. d. Loos, pred.-voorg. bij de Ned. Herv. Evangelisatie te Assen. Te Linschoten, cand. J. Tukker te Hoek van Holland. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Wormerveer cand. M. v. d. Klis te Gouda. De ziekte van Weil, die gedurende enkele seizoenen de schrik van de zwem mers was, blijkt dit jaar weinig slacht offers te hebben gemaakt. De voorzitter van den Gezondheidsraad, dr N. M. Josephus Jitta, zeide, dat er alle reden is tot tevredenheid. Vóór 1938 bedroeg het aantal ziekte gevallen gemiddeld 90 per jaar. Vorig jaar deden zich in totaal 52 gevallen van de ziekte van Weil voor en dit seizoen waren het er tot dusver slechts 22. De oorzaak van de ziekte kent men. Het buitenwater wordt door ratten be smet; soms komt het besmette water ook in zwembaden en hieraan werd het toe geschreven, dat het water van zwem baden in Rotterdam en Dordrecht heel wat slachtoffers van de ziekte opleverde. De laatste jaren zijn verscheidene maat regelen genomen en werden eenige zwembaden opgeruimd, hetgeen er zeker toe meewerkte, dat het aantal ziekte gevallen terugliep. Trouwens, zeide dr Jitta: wij hebben geen bijzonder warmen zomer gehad, zoo dat het aantal zwemmers in buitenwater minder groot was. In Rotterdam, waar de ziekte veel voorkwam, werden dit sei zoen slechts drie gevallen geconstaterd. Te Dordrecht niet één. Zeker heeft aan dit gunstige beeld veel bijgedragten! de medewerking van de ver schillende gemeenten, die, door ratten bestrijding en andere maatregelen, de ziekte van Weil op de krachtigste wijze bestreden. Als tekst had de bevestiger gekozen: Spreuken 1317, laatste gedeelte„Maar een trouw gezant is medicijn". Aan de handoplegging namen deel: Ds van den Berg uit Krabbendijke, Ds van Stuijvenberg uit Benthuizen en de ouder lingen Van Keulen uit Aagtekerke en Louwerse uit Oostkapelle. Toegezongen werd de zegenbede, Psalm 134: 3. Een 40-jarige loopbaan bij het Leger des Heils. Brigadier J. de Dreu, directeur van de Landkolonie van het Leger des Heils te Lunteren, viert 21 Sept. a.s. zijn 40-jarig jubileum bij het Leger. De Dreu is geboortig uit Goes. De behartiging van de gee stel ij ke belangen van onze mi 1 i t a i r e n. Deputaten van de Gene rale Synode der Geref. Kerken voor de behartiging van de geestelijke belangen van onze militairen deelen mede: le. dat in deze week de reis-attestaties voor onze militairen aan de kerkeraden verzonden zijn, voorzoover die zijn aan gevraagd; 2e. dat verscheidene kerkeraden deze attestaties nog niet hebben aangevraagd. Zij kunnen dit alsnog-doen bij den scriba ds T. J. Hagen, Koornmarkt 20a te Delft; 3e. dat door deputaten besloten is, dat ook de brief van de Generale Synode aan onze militairen zal worden gedrukt en beschikbaar gesteld voor de kerkeraden om die te verzenden aan hun gemobili seerde leden. De kerkeraden, die een aan tal exemplaren daarvan begeeren te ont vangen, kunnen die aanvragen vóór 24 September a.s.; 4e. dat kerkeraden, in wier ressort be hoefte is aan hulpdiensten in de predi king, die kunnen aanvragen bij den scriba van deputaten. Middelburg. Dinsdag had de bevesti ging plaaats van cand. A. Visser, beroe pen predikant der Geref. Gemeenten te Aagtekerke en Oostkapelle in het kerkgebouw der Geref. gemeente alhier. De bevestiging had plaats wegens ver hindering van Ds Kersten, door den con sulent dier gemeenten, Ds Verhagen Motorrijder veronge lukt. Op den nieuwen rijksweg te Dubbeldam is gistermiddag een 23-ja- rige motorrijder uit Vught, die achter een militaire colonne vandaan kwam te gen een vrachtauto gebotst. De ongeluk kige was op slag dood. Aanbesteding ging niet door. De Rijksgebouwendienst heeft gisteren te Den Haag de aanbesteding willen houden voor d'en bouw van een nieuwe marinierskazerne te Rotterdam. Aangezien echter in de aannemingsvoor- waardlen geen bepaling was opgenomen, die de aannemers zou vrijwaren tegen ernstige tedhade, voortkomend uit even tueele stijging der prijzen van materialen of verbooging van loonen, tengevolge van mobilisatie- of oorlogstoestand, hadden de samenwerkende organisaties van aan nemers en bouwpatroons hun leden aan geraden op het werk niet in te schrij ven'. Mede daardoor vertoonde de aanbe- s'tédings'bus een zeldzaam beeld: De bus bleek bij opening leeg te zijn. Er is van de aanbesteding niette gekomen. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de DEN HAAG. De Regeeringspers- dienst meldt: Gistermiddag is benoorden de Wad deneilanden bet Nederlandsche marine vliegtuig R 5, waarvan in verband met de gegeven strikte instructies moet wor den aangenomen dat het zich boven Ne derlandsch rechtsgebied bevond, door een Duitsch militair vliegtuig aangeval len, en tot daling gedwongen. De 4 leden der bemanning, waarvan er twee licht zijn gewond, zijn naar Nor- derney overgebracht, en keeren zoo spoedig mogelijk naar Delfzijl terug. De Duitsche gezant heeft heden op het departement van Buitenlandsche Zaken het leedwezen zijner regeering over het voorgevallene uitgesproken, en het aanbod overgebracht om het vlieg tuig te vervangen. Indien nadere bijzonderheden komen vast te staan, die tot een juist begrip van het voorgevallene van belang zijn, zullen nadere mededeelingen worden ge daan. DEN HAAG. In aansluiting aan hel bericht omtrent het voornemen enkele Zeeuwsche eilanden in te richten 'voor interneering van e.v. oorlogsvluchtelingen, kan worden gemeld, d'at het in de bedoe ling ligt hiervoor te bestemmen de eilan den Schouwen en Duiveland, Tholen en Zuid-Beveland. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft de voorbereiding opgedragen aan een kleine commissie, welke reeds verscheidene besprekingen heeft gevoerd EEN LIJK VAN EEN DER OPVA RENDEN VAN DE „WILLEM VAN EWIJCK" AANGESPOELD. DEN HELDER. Het lijk van den hof meester zeemilicien S. C. van Steenkiste is hier aangespoeld. Het stoffelijk overschot zal te V 1 i s- s i n g e n worden ter aarde besteld. GDYNIA DOOR DE DUITSCHERS VEROVERD. BERLIJN. Het D.N.B. meldt dat van morgen om 10.15 uur de Duitsche troe pen Gdynia zijn binnengerukt. Ten Noorden van de stad wordt nog gestreden. PARIJS. Het Fransche legerbericht van hedenmorgen luidt: De zware artillerie van den vijand houdt de hoogten ten zuiden van Saar- brücken onder vuur. AFLOSSING DER DUIKBOOTEN. LONDEN. De Daily Express heeft vernomen, dat een tweede groep Duit sche onderzeeërs op weg is naar den At- lantischen Oceaan om de eerste groep duikbooten af te lossen, die de eerste aanvallen heeft gedaan op de koopvaar dijschepen. SANDJEGO. Veertien verkenner-bom menwerpers van de Amerikaansche Ma rine zijn van Hawai vertrokken voor een vlucht van 4000 K.M. zonder tus- schenlanding. Het doel van den tocht wordt geheim gehouden. STOCKHOLM. Tengevolge van gebrek aan benzine heeft een Poolsch burger vliegtuig een landing gemaakt op het eiland Gotland. Aan boord bevonden zich een luitenant van de infanterie en een instructeur vlieger. Zij verklaarden door het slechte weer te zijn gedaald. Zy hadden een groote hoeveelheid brieven bestemd voor Polen en een aanzienlijk

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3