Afatm&ed U öf* de Zeeuw DE ZEEUW No. 2438. mncie Kerknieuws Marktberichten Burgerlijke Stand cmntiëele Berichten. Telegrammen. Nederlandsch stoomschip op mijn gevaren. Houdt U op de hoogte met wat er* in de wereld gebeurt! Vanaf heden gratis in dien U per 1 October a.s. een abonnement neemt. A VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN, j Valsche kwitanties afgegeven. NOORD-BEVELAND. j Het TELEFOONNUMMER van is thans 1NSCH GEUIT "EGEN SCHEN- TRALITEIT. ensie heeft Zon- an den dag, ver uit, kapitein mr vacht bezoek ge- e vliegveld Ber- vergewisaen van ildaar aanwezige ire luchtvaart, de minister zich rein Schiphol, eeft de minister itaire luchtvaart gewezen op het krachtige hand- teit in de lucht, rbij den wensch, ing met de reeds militair vliegtuig ;n, dat onze neu- lalen zal worden 3.1 worden afge- ilisatie verrichte ihten werkzaam- de betreffende geacht kunnen omstandigheden ven te zjjn, acht sprekend, dat de de groep werk- extra-werkzaam- houdende, ook verrichten jals rmalen ambtelij- icht de minister de gemeentelijke zoo noodig, 'n bepaling, aan- :ueele overwerk- oorlog, oorlogs omstandigheden ïbtenaren buiten dat in zeer uit- ie billijkheid kan ndere prestaties, een gratificatie tSBEDRIJF EN iATIE. Iblijven gehand- voor het boek- irukbedrijf heeft I genomen tot re- ferhoudingen in 't |de buitengewone eerste plaats is I vastgesteld voor lieimiteitsrechten indirect door effen en voorts |en van de moge van den werk- lissie heeft be- |igen ook gelden arde patroons en IER-FRACTIE. tische fractie in :t benoemd tot Tilanus en tot C. F. barones- ZIEKENHUIS- EN NOORD- ID. contributie der tden. de vereen, voor en N.-Beveland Goes een buiten- idering, die we- I den voorzitter In voorzitter, den 1 te Ellewoutsdijk. p. stemmen werd 'van het bestuur: iedt in geval de jüsöh noodzakelijk van oorlog of Üeeling van het I aan de 'besturen 1 aan de boden te Lnen der gemobi- |gen de onder de leden der ver- -e laten, daar ze Itandigheden ver- lisverpleging voor |g voor ongeval- (voorvallen van genoemd), voor ,dens bewegings- Ikenverlof, 'enz. is ,arom dient men |bij een vereen. jx' niet in te gaan Invoering der B- tegen een duur- lerpleging) uit te wedstrijd. in de garage- iing plaats gehad deelnemers aan J het Midza-comi- Inationalen fee® pn behaald. Van de 101 prijswinnaars bleven er ruim 20 weg, doch de anderen hebben een keuze mogen doen uit de geëtaleerde prijzen. Ieder kreeg ook het briefje, dat de vinder er bij had gedaan en kan nu een bewijs van dank schrijven. De verste bon kwam uit Noord-West- Duitschland, de meeste ballons bleken in Holland boven de lijn SassenheimBos koop te zijn neergekomen. De uitreiking van de Distributie-kaarten Voor de beide laatste dagen der vorige week was het aantal opgeroepen perso nen voor het afhalen der stam- en nood- kaarten op het distributiebureau ver groot. Doch ook toen heeft niemand moe ten wachten. Er is, nadat betaalde krachten de kaar ten op het stadhuis hadden gereed ge maakt, op den Dam grootenaeels door vrijwillige hulpkrachten, opgewekt ge arbeid. Wij weten ook namens den direc teur van het bureau te spreken als wij aan die vrijwillige hulpkrachten, grooten- deels dames, hartelijk dank brengen en hulde voor de wijze, waarop zij deze taak hebben vervuld. Er zullen nu twee ambtenaren op het bureau blijven voor het uitreiken van de kaarten aan bepaalde groepen en aan hen, die tot nu toe niet kwamen. Deze laatste maken met een aantal, dat foutief bleek te zijn en nader moet wor den gecontroleerd, een kleine 2 percent van het totaal uit te reiken kaarten uit. De vrijwillige hulp. Zaterdagmiddag heeft het Comité voor het organiseeren van mannelijke vrijwil lige hulp nogmaals zitting gehouden en daarbij haar aantal aangiften tot 107 zien stijgen. Met de beide andere hulpcomité's samen zijn er nu meer dan 500 ingeschre venen. Men mag echter niet vergeten, dat reeds eerder vrijwilligers voor het Roode Kruis en de Brandweer waren aangemeld en dat er verschillende vrijwillige orga nisaties in onze stad van vroeger da teeren. Muziek op de Markt. Het was Zaterdagavond weer druk op de Markt bij de Stadhuisbelichting en het concert, dat ditmaal gegeven werd door de Arbeidersmuziekvereeniging „Ex celsior". Het blijkt, dat deze concerten zeer op prijs worden gesteld. Woensdagavond sluit het Middelburgsch Muziekkorps de rij met een concert tijdens de laatste Woensdagavond-belichting. De Schouwburg. Dezer dagen namen wij een kijkje in den hernieuwden Schouwburg aan het Molenwater. De indruk van de geheele schouwburg zaal is, dat men slechts met moeite zich den ouden toestand kan indenken. Er ontbraken alleen nog de zitplaatsen. Op de inrichting komen wij bij de ope ning wel terug. Had men aanvankelijk het plan gehad in de week van 1823 September den Schouwburg te heropenen, de tijdsom standigheden hebben uitstel noodig ge maakt. Toch is het plan dit uitstel slechts betrekkelijk kort te doen zijn, mede om dat er in Middelburg gelegenheid ge- wenscht is voor recreatie, ook voor de militairen. In verband met dit laatste vernemen wij, dat pogingen worden aangewend om een comité te vormen, dat plannen voor ontspanning van onze militairen zal over wegen. Dankbetuiging aan de jeugd. De Burgemeester zond aan het Jeugd- Hulp-Corps de volgende dankbetuiging: Nu de zolders van het Stadhuis zijn leeggeruimd, is het mij een behoefte, al len, die daaraan vrijwillig hebben mede gewerkt, mijn zeer hartelijken dank uit te spreken. Het was een zware karwei; veel groo- ter dan aanvankelijk gedacht was. Deze uit te voeren is slechts mogelijk geweest door het enthousiaste werken van de jeugd. Het ging boven de krachten van het gemeente-personeel, dat in deze tij den zwaar belast en nauwelijks toerei kend voor zijn taak is. Dank zij aller inspanning is het brand gevaar voor ons schoone Stadhuis aan zienlijk verminderd. De jeugd heeft ons een prachtig voorbeeld gegeven van wat in samenwerking en door eenheid is te bereiken. Kaarten aan den openbaren weg. De politie maakte proces-verbaal op tegen eenige personen, die het verbod overtraden van het spelen met kaarten aan den openbaren weg. Drukte op „de Schelde". Momenteel wordt dagelijks op „De Schelde" tot 11 uur des avonds gewerkt. Dit is noodig, omdat van het ruim 3800 man tellende personeel er ongeveer 600 werknemers hun dienstplicht vervullen en het bedryf volop van orders is voor zien. MILITAIRE AUTO TEGEN EEN HUIS. Zaterdagmiddag reed een militaire vrachtauto (truck met aanhangwagen) over den Oostsingel, toen in een ibocht de aanhangwagen van de truck los raakte, den weg over reed, het ijzeren hek voor de woning van den heer A. A. Neder- hand vernielde en daarna tegen de wo ning aanbotste met het gevolg dat en kele ruiten en jalouziën er aan moesten gelooven. Onnoodig te zeggen, Idat de bewoners en omwonenden hevig schrokken. Mevr. N. had even te voren aan een bureautje voor bet raam zitten schrijven, maar was juist de kamer uitgegaan. De politie was spoedig ter plaatse, en stelde een onderzoek in. Proces-verbaal zal wordieni opgemaakt. Voor zoover was na te gaan was van schuld geen sprake, maar heeft men hier met een ongeval te doen. Gelukkig reed de auto met een kalme gang en bevond zich op het moment van bet ongeval niemand op weg of trottoir. Speldjesdag voor „Het Hoogeland" Morgen (Dinsdag) wordt hier een speldjesdag voor de vereeniging „Het Hoogeland" gehouden. Zooals bekend worden in de kolonies en tehuizen dezer vereeniging verpleegd voorwaardelijk veroordeelden, voorwaar delijk invryheidgestelden, zwervers, landloopers, drankzuchtigen, onvolwaar- digen, alleenstaande personen en ouden van dagen, van alle gezindten. 400 personen van alle gezindte en uit alle deelen des lands werden in haar ko lonies en tehuizen, n.l. „Het Hoogeland", „Ons Tehuis", en „Klein Bouwzicht" te Beekbergen, „Filadelfia" te Vries (Dr.) en „Wilhelminahoeve" te Opende (Gr.) verpleegd. Buiten genoemde kolonie-gevallen werd aan 801 doortrekkende personen, die niet hadden te eten, een warme maaltijd, of brood met koffie verstrekt. Aan 156 personen, die geen onderdak hadden, werd nachtlogies met ontbijt verschaft. Helaas moesten van 115 personen de aanvragen voor opname in de kolonies wegens geld- en plaatsgebrek worden af gewezen, zoodat uitbreiding van verple- gingsgelegenheid dringend noodig is. Het plaatselijk comité vertrouwt, dat men graag dezen mooien en nuttigen ar beid van de alom bekende vereeniging „Het Hoogeland" zal steunen door het koopen van een speldje. School wedstrijden. Door de leerlingen uit de hoogste klas- isen der verschillende lagere scholen al hier, werd sinds enkele maanden ge oefend, om zich klaar te maken voor de schoolwedstrijden, welke op 31 Augustus j.l. gespeeld zouden worden. Zeer tot aller teleurstelling gingen deze wedstrijden, in verband met de tijds omstandigheden, niet door. Naar wij vernemen heeft het Bestuur der Korfbalvereeniging „T.O.G.O." beslo ten, om de schoolkorfbalwedstrijden a.s. Zaterdag 16 September te laten spelen op de Schengeweide aan den weg naar Wilhelminadorp. Vrachtauto rijdt op soldaten in. Kruinirtgen. ■Hedenmiddag had op den rijksweg tusschen den Nisseweg en den Zanddijk een ernstig verkeersongeval plaats. Een vrachtauto reed door tot nu toe nog onbekende oorzaak op een troepje 'soldaten in. Een man werd een been af gereden. Hij moest naar eeni ziekenhuis worden vervoertd. Een ander militair kreeg een hoofdwonde. De burgemeester en de marechaussee leiden het onderzoek. Yerseke. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat Vrydag j.l. een pan- nenlegger aangelokt door het mooie zo merweer nog een partijtje pannen heeft uitgelegd. Er bestaat voor deze proef onder de oesterkweekers veel belang stelling. Het is n.l. de vraag, of de broed- val, (want die is er nog), terecht zal ko men en levensvatbaarheid zal hebben. Uitkeering aan de Mosselkweekers. De Mosselkweekers hebben de afge- loopen week nog een extra-uitkeering van het Centraal Verkoopkantoor ge had, waardoor de totale extra-uitkee- ring is geklommen tot 41 cent per ton, dus alles tezamen hebben ze f 2.11 ge maakt van de goedkoopste en f 2.61 van de beste soorten per ton (100 kg.). 's Gravenpolder. Zaterdagnamiddag werden de menscbeni opgeschrikt, omdat de klok ging luiden. Sommige dachten, dat de oorlog was uitgebroken. Doch het bleek, dat een klampje geperst stroo van den landbouwer J. Vermue in brand stond. De brandweer kon niets uitrichten, omdat er geen water was. Met wat uit elkander te trekken, was alles afgeloo- pen. Dit was noodzakelijk voor een tarwe- hoop, die daar niet zoo ver van af stond. Het schijnt, dat een kleine jongen van 6 of 7 jaar, die aardappelloof moest gaan I verbranden, tevens ook dat stroo een j beurt gaf. Hansweert. Het stoomschip „Telegraaf 8" van Antwerpen naar Rotterdam heeft gisterenmorgen bij Lillo de schroefas af geslagen. Het schip is daar voor anker gegaan en wacht thans op sleepgelegen- 'heid. Sinds enkele dagen wordt te Rit- them een jongeman vermist, die in be trekking was bij een ijzerhandelaar te Middelburg. Het schijnt, dat de voortvluchtige valsche kwitanties ten nadeele van zijn firma heeft afgegeven en men vermoedt, dat hij de wijk naar België heeft genomen. De jonge man leefde op te grooten voet. Hij hield er ook een auto op na, ofschoon zijn sa laris niet van dien aard was, dat hij zich deze weelde kon permitteeren. De burgemeester van Ritthem heeft opspo ring verzocht. Domburg. Volgens de gegevens ont leend aan het „Domburgsch Badnieuws", hebben in bet nn afgeloopen seizoen 4641 personen gedurende korten of lange ren tijd als badgast hier vertoefd, tegen 4701 in 1938. Dat dit aantal iets minder was dan vorige jaar, vindt zijn oorzaak spe ciaal doordat de tweede helft van de Juli-maand stiller was dan in 1938, ten slotte is het verschil slechts ruim 1 In 1939 werd een record aantal baden op de officiëele stranden gebruikt, n.l. 25797 tegen 22991 in 1938, hetwelk toen een record was. Ook op de verschillende tennisvelden was er een record aantal kaarten verkocht. De rijtoer voor de ouden van dagen is thans voor dit jaar afgelast. De com missie heeft de reeds ontvangen gelden voor dit doel, voor hopelijk een volgend jaar, op de spaarbank gebracht. Meliskerke. Gemeenteraad. Men zendt ons nog het verslag van de Raadsvergadering van Dinsdag j.l. Daar aan ontleenen wij: W!e tho'u dersverkiezing. De heeren Wisse (S.G.P.) en Dekker (Herv. groep) werden gekozen, beiden met 4 st. tegen 3 st. op den heer de Buck. Dhr de Buck leest namens de A.-R. fractie een verklaring voor, waarin wordt afgekeurd, dat het A.-R. volksdeel in dezen gepasseerd wordt, hoewel het 3 zetels heeft. Gelet op de evenredige ver tegenwoordiging, op de billijkheid, op het beleid van dezen winter, dat toch maar aan betrekkelijke eischen heeft kunnen voldoen, neemt de fractie geen enkele verantwoordelijkheid op zich. Gemeenterekening 193 8. Ge wone dienst. Voorloopig vastgesteld op f 17627,86 inkomsten en f 15239,27 uitga ven, goed slot f2388,59. Kapitaaldienst: f 13714 inkomsten en uitgaven f 14572,65, nadeelig slot f858,65. Dhr de Buck had bezwaar tegen de taxi-onkosten van het Dag. Bestuur der gemeente, hij acht dit niet noodig. Dhr Provoost heeft tegen die uitgaven geen bezwaar. De voprz- doet de toezeg ging, dat onder zijn bestuur die onkos ten niet of zoo goed als niet zullen ge maakt worden. De gemeentebegrooting 1940 wordt aan geboden met een eindbedrag van f 18440. Tot het borgstellingsfonds voor Zee land wordt niet toegetreden. Benoeming klokkenist. Uit 6 sollicitanten (B. en W. 'hadden geen voor dracht opgemaakt) wordt na drie stem mingen aangewezen bij loting de heer A. Adriaanse. De bijdrage per inwoner voor inrich ting van kasteel Westhove als hulpzie kenhuis wordt z.h.st. verleend. Een Burgemeesterskamer. De voorz. doet mededeeling van de laatste kostenopgaaf. Aangeraden wordt nieuw bouw en niet de verandering van het oude schoolgebouw. Weth. Wisse wil uitstellen, gelet op de tijdsomstandigheden. Dhr de Buck acht het zeer noodig, dat deze zaak voortgang heeft. Nu kan het nóg en straks niet of moeilijker. De voorz. moet uitstel ontra den. Uitstel is niet in 't belang der ge meente. Met algem. stemmen wordt besloten tot nieuwbouw en aan te besteden. Dhrn Harpe en Jakobsen mogen inschrijven. Abattoirkwestie. B. en W. (de wethouders) stellen voor geen medewer king te verleenen tot stichting van een abattoir. De heeren Wisse en Dekker ver wachten meer beperking van de vrijheid en de slagers zullen er ook schade bij hebben. De minderheid van B. en W. (de Bur gemeester) wil wel medewerken. De sla gers zullen vergoeding ontvangen. De huisslachtingen en het samen slachten blijven zooals dit is en de gemeente krijgt geen risico te dragen. Bij verwerping zal het de gemeente geld kosten en de slagers moeten dan extra gaan bouwen. Besloten wordt tot medewerking; de Buck, Mathijsse, Davidse en Provoost voor. Rondvraag. Dhr de Buck zegt: er loopen geruchten onder de burgerij, dat men dezen winter gemakkelijk uitgaven heeft gedaan, waarvan de Raad niets wist. Wat is er uitgegeven voor werk verschaffing? De voorz. doet opening van zaken. Weth. Wisse zegt de overschrijving van het bedrag niet te hebben geweten. Dhr de Buck meent, dat regeeren vooruitzien is, en zegt, dat dhr Wisse dat had moe ten voorzien. De verantwoordelijkheid was bij hem, De Burgemeester van nu staat daar buiten. Dhr de Buck brengt verder in bespre king de schoolgeldkwestie met het bestuur en ouders der Boaz-school. B. en W. heb ben die zaak niet gewonnen. Hij wil deze zaak afdoen. 1 De voorz. deelde mee, dat deze kwestie zijn volle aandacht heeft en dat hij er niet aan denkt weer in beroep te gaan. B. en W. zullen die zaak spoedig af handelen. In ieder geval dit jaar nog. Dhr de Buck vraagt om bestrating van een weg waartoe reeds besloten is zoo spoedig mogelijk aan te vangen. De voorz. zegt: helaas is het daarvoor reeds te laat; het is niet meer mogelijk zich van datgene te voorzien dat noo dig is. Kort&ene. De collecte „Jong Holland snakt naar werk" heeft alhier f 21 opge bracht. (Belangeloos ber.) Loop der bevolking over Augustus. Ingekomen: Marretje Winterswijk, van Goes. Vertrokken: Hendrik Geelhoed, naar Naarden. Geertruida W. dien Boer, geb. de Moor, naar Vlissingen. Voetbal. Kortgene. D.V.O. II speelde Zaterdag avond tegen Unitas uit Kloetinge. Kloe- tinge won met 32. Korfbal. Yerseke. Zaterdag speelde Volharding een wedstrijd tegen Zeelandia. De par tijen wogen tegen elkaar op, het was dan ook een prettige wedstrijd. Eindstand 2-2. Ananasmeloen 514, suiker id. 1516, net id. 513, Norwich id. 513, alles per stuk. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Nieuw-Amsterdam, P. J. Mackaay te Westerhaar (Gr.). Geref. Kerken. Beroepen te Kockengen, W. Verwoerd, cand. te Ommen. Ds C. Waardenburg f. In den ouderdom van 69 jaar is te Hille- gersberg na eieni langdurig lijden over leden Ds C. Waardenburg, em.-predikant van de Ned. Herv. Gem. van Bruinisse. Ds C. Waardenburg werd 1 April 1894 te Goedereede bevestigd. In 1896 vertrok de overledene naar St. Annaland, welke standplaats hij in 1900 met Brui nisse verwisselde. Deze gemeente 'heeft hij gediend tot aan zijn emeritaat, dat hem 13 Oct. 1934 eervol verleend werd. Tor gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum werd hij' Paschen 1934 door de gemeente van Bruinisse op 'har telijke wijze gehuldigd. Vlissingen. Cand. H. J. Swierts, benoemd hulpprediker bij de Geref. Kerk aldaar, trald Zondagmorgen voor bet eerst als zoodanig op. In een persoonlijk woord zei de heer Swiets, dat hij met groote vreugde de benoeming had aanvaard. Het zal hem een voorrecht zijn het werk van cand. Pijlman voort te mogen zetten en hij 'hoopte dat God hem daartoe zou be krachtigen. S'pr. vroeg om het gebed en de medewerking der gemeente voor zijn arbeid in de evangelisatie en onder de mannen van marine en leger. 'Cand Swierts had tot tekst gekozen Hebr. 11 2426. Na de predikatie sprak de pastor loei ds G. Smeenk, den heer Swierts namens kerkeraad en gemeente in hartelijke be woordingen toe. Mej. G. Hamelink te Middelburg is benoemd tot kweekelinge met akte aan de Chr. school te Wemeldinge. Kamperland. Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier is benoemd mej. Vogelaar te Ooltgensplaat. ROTTERDAM. 11 Sept. Aanvoer 748 koeien en ossen, 285 vette kalveren, 948 schapen en lammeren, 3 nuchtere kalve ren, 644 varkens, 6 bokken. Prijzen: koeien tot 78, tot 62, 4052, ossen tot 68, tot 62, 4252, vette kal veren tot 0.90, tot 0.75, 4555, schapen 45, 40, 35, lammeren 50, 45, 40, varkens 58, 57, 56, schapen per stuk f 21, 19, 16, lammeren per stuk f 15, 12, 9. Koeien en ossen aanvoer korter, han del kalm, prijzen als vorige week Dins dag, een prima koe tot 0.80, een prima os tot 0.74, vette kalveren aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen lager, een prima kalf tot f 1, schapen en lam meren aanvoer veel grooter, handel slecht, prijzen iets lager, varkens aan voer iets ruimer, handel vlot, prijzen als vorige week, eenige kleine partijen scha pen werden voor export verkocht. Zaden geen noteering. Vlas: 4500 kg geel 0.68—0.77, 1400 kg. dauw root 0.55—0.65. De vlas-markt is vast gestemd maar de prijsverhooging is gering. Omdat er weinig geproduceerd wordt, zijn de aanvoeren klein. Binnen enkele weken verwacht men veel groo- tere aanvoeren. Alles werd verkocht. Aardappelen per H.L. Brielsche eigen heimers f 1.752, Zeeuwsche eigenhei mers f 1.651.85, blauwe eigenheimers 1.802.10, Brielsche drielingen 1.40 1.60, Zeeuwsche bonte en blauwe f 2.70 3, westl. drielingen 1.401.60, Bintjes 1.651.85, Zandaardappelen 2.803. Aanvoer voldoende, handel kalm. Graanmarkt: Kleine groene erwten A kwaliteit f 9.85. Overige artikelen handel onmogelijk wegens vervoersobstructie. MIDDELBURG. Vroegveiling van zacht fruit van 9 Sept. 1939. Reine Victoria 212, Reine Claude 16, witte wijnpruim 211, tomaat 25, frankenthaler 1827, alles per kg. GOES. Geboren: Johanna Frangoise, d. v. Cornelis Wisse en Anthonia Corne lia Polderman. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 440 444 Ned. Ind. Handelsbank 128 127 Philips 1737s 161 Unilever 117 110 A. K. U. 31% 32 Amsterdam Rubber 2367a 245Vs Kon. Olie 340 350 Kon. Boot 145 154 Scheepv. Unie 145 150 Deli My 174/5 183 Nederland 1937 81 81-Va Nederland 1938 85 851 U. S. Steel 54 57% Anaconda 303/e 31 Bethl. Steel 66Ve 717a North. Am. Ctf. 17% 177a Int. Nickel 37 37 Cont. Oil 23 237a Shell 13 V* 147s Kennecott 357/e 37 Radio 43/s 5 Am. Enka 297a 317a Car Foundry 21 225/a Tidewater Hia/i8 127s Midpetco 137* 137a Rep. Steel 21 23 Waterworks 9 9 Gen. Motors 397a 407a De beurs heeft heden de ryzing voort gezet; Philips evenwel opende flauw op 158 maar konden oploopen naar 161 pet, wat echter nog 8 pet. onder Zaterdag was. Ook Unilevers waren op 110 pet. lager in verband met de devisenrestric- ties in Engeland. Overigens was de markt vast met flinke koerswinst voor de bekende fondsen. Scheepvaartaandee- len werden weder gekocht, terwijl vele Rubberaandeelen o.a. Bandar, belangrijk hooger waren. De Amerikanen waren flink boven pa riteit, waarbij de Bethlehems op den voorgrond stonden. Ook Intern. Marine, die een koers van 15 bereikte was zeer vast. De stemming voor de Staatsfondsen blijft nog onzeker; de leening 1938 was iets lager, die van 1937 werd een frac tie hooger geadviseerd. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Sept., 2.30 u. Berlijn 65.0066.00. Londen 7.627.66. Parijs 4.254.30. Brussel 32.2032.30. New-York 1.87^—1.89. DOODELIJKE ONGEVALLEN HEERLEN. Zaterdag is in de staats man Hendrik de 25-jarige houwer J. W. H. uit Rumpen, in de ondergrondsche werken tusschen een locomotief en den mijngang bekneld geraakt. Hij werd zoo ernstig gewond, dat hij spoedig daarop overleed. LEEUWARDEN. Gisteravond beging de 28-jarige landbouwersknecht Veen- stra te Terkaple de onvoorzichtigheid achter een met stroo beladen Wuc te gaan loopen, toen deze achteruit het erf op reed. Waarschijnlijk is hij gestruikeld en gevallen, daardoor hij werd overre den. V. overleed spoedig na het ongeval. DE NIEUWE NEDERLANDSCHE GEZANT TE LONDEN. DEN HAAG. Op of omstreeks 16 de zer zal de nieuwbenoemde gezant te Lon den Jhr. Mr Michiels van Verduinen zich naar de Engelsche hoofdstad begeven. GRONINGEN. Hier is Zaterdag de 34-jarige gehuwde H. K. met zijn motor- rijwiel tegen een boom gebotst. Hij werd van de motor geslingerd en is vannacht aan zyn verwondingen bezweken. ALLE OPVARENDEN GERED. KOPENHAGEN. Uit Thisted wordt gemeld, dat 11 leden van de bemanning van het Nederlandsche stoomschip „Mark", afkomstig uit Rotterdam, in een reddingsboot te Vorupoer zijn aangeko men. Zij deelden mede dat de Mark Zaterdag middag op weg van Finland naar Ne derland op een mijn is geloopen en ge zonken. De bemanning die uit 22 koppen bestond begaf zich in de beide reddings sloepen. Tot gisteravond voeren zij in el- kaars nabijheid.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3