FRANKRIJKS BIITENLAIDSCILEGEI ff „De Statendam" gereed voor vertrek. Dertig Poolse boven K.L.M.-vlieger te Calcutta gearresteerd. üit de Provincie Rechtszaken Hadioprogramma. EERSTI Buiter VELE DUIZENDEN VRIJWILLIGERS MELDEN ZICH AAN Italianen, Polen, Spanjaarden en Tsjechen. Een Amerikaansch hulpcorps. Verklaringen van getuigen op gramofoonplaten. De zwerftochten van Kees. j»1 ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. WOENSD^ 53e JAARG britsche vliec hambu de gevechten duitschland bliji meldei ft Parijs, 4 September 1939. Zooals bekend, heeft Frankrijk niet minder dan 3 millioen buitenlandsche inwoners. Anderzijds is het een land, dat met een brandend ontvolkingsprobleem te kampen heeft. Per jaar verliest het niet minder dan 35.000 Franschen. Ook in militair opzicht is dit natuurlijk van groote beteekenis en daarom heeft de Fransche regeering ook gemeend, voor de vele buitenlanders, die in Frankrijk gast vrijheid genieten, den dienstplicht te moeten instellen. Men kan er dus op rekenen, dat Frankrijk den oorlog met een groot contingent buitenlanders zal ingaan, zulks te meer, wijl zich ook duizenden buitenlanders als vrijwilliger bij de Fransche weermacht aanmelden. Zoo verscheen dezer dagen te Cherbourg de Amerikaansche negervlieger Hubert Pauntleroy Julien, die vroeger onder den bijnaam van „Zwarte Adelaar" de chef piloot van den negus was. Hij is naar Europa gekomen om in opbracht van dc Amerikaansche negerpers een reportage over de Europeesche gebeurtenissen te schrijven. Bij zijn aankomst verklaarde hij: „Amerika's negers houden van Frankrijk. Zij willen het helpen. Wan neer Frankrijk niet voldoende soldaten heeft, staan millioenen zwarten gereed, het te hulp te komen. Indien de oorlog uitbreekt, zal ik mijzelf ter beschikking van het Fransche luchtwapen stellen!" Dit is niet het eenige aanbod, dat de Fransche regeering in deze dagen van spanning bereikt. Uit welhaast alle lan den der wereld melden zich vrijwilligers aan. Voor hun tweede vaderland. Maar zooals al gezegd, rekenen de Franschen in de eerste plaats op de hulp der buitenlanders, die zich in Frankrijk gevestigd hebben. Het land telt ongeveer 3 millioen buitenlandsche inwoners en in iederen anderen staat zou een dergelijk aantal d'm autoriteiten in geval van oor log veel hoofdbrekens kosten. Natuurlijk kent ook Frankrijk een vreemdelingen probleem, want onder 3 millioen men sehen bevindt zich altijd een zeker per centage ongewenschte elementen. De over groot e meerderheid dezer immigranten echter vormt voor Frankrijk eerder een voor- dan een nadeel. Velen, die uit po litieke overwegingen hun vaderland moes ten verlaten en hier een toevlucht von den, nemen thans de gelegenheid te baat, hun dankbaarheid te toonen. „De Russische emigratie is zich bewust van de nauwe banden, die haar aan het gastland binden en zal zonder aarzelen haar plichten aan de zijde der Fran schen vervullen." „Daar de meesten van ons zich reeds vrijwillig voor de verdediging van Frank rijk aangemeld hebben, is het geen leeg woord, wanneer wij Hongaren ons bereid verklaren, voor ons tweede vaderland te strijden." „Wij Italianen wenden ons in dit tra gische uur tot den koning van Italië en verzoeken hem, niet toe te staan, dat ons land in strijd met zijn historische zen ding en zijn levensbelangen in een strijd tegen Frankrijk verwikkeld wordt. Mocht dit toch gebeuren, dan zullen wij aan de zijde van Frankrijk strijden." Dit zijn slechts eenige voorbeelden van de ontelbare besluiten, genomen door de verschillende organisaties van immigran ten. De beteekenis daarvan mag men niet onderschatten. In Frankrijk leven b.v. meer dan 1 millioen Italianen. Bijna even sterk is de Poolsche immigratie. Naast de Polen en de Italianen zullen ook de 300.000 Spaansche en 70.000 Tsjechische vluchtelingen het Fransche leger verster ken. De Tsjechen vormen zelfs eigen troe pen evenals overigens de Noord-Ameri kanen. Generaal Henry J. Reilly en over ste Charles Sweeny zijn reeds in Parijs aangekomen om een corps van Ameri kaansche vrijwilligers op de been te brengen. Zij rekenen er op een geheele Amerikaansche infanterio-divisie te kun nen samenbrengen en verder een vlieger brigade, die naar Norman Prince, den schepper van de Lafayette-eskaders in den wereldoorlog, Prince-brigade genoemd zal worden. In totaal hoopt de Fransche generale staf een buitenlandsch leger van 500.000 man in het leven te kunnen roepen. Dat een leger van een dergelijken omvang nog een groote rol zal kunnen spelen, behoeft geen betoog. (Auteursrecht V.P.B van druk mogelijk is, en bovenal een diep en .nnig geloof bewaren in onzen trou wen Vader in den Hemel, die ook door nacht en stormtij de volken en personen wil leiden naar een betere toekomst. Het was in het donkerste uur van onze geschiedenis, dat de geloofshymne gebo den ,/erd, die de eeuwen trotseerde, de hymne die ook n u nog de diepste en zuiverste gevoelens van ons volk ver tolkt, en dit zal b 1 ij v e n doen, hoe hoog straks de nood moge stijgen: Mijn Schild ende betrouwen zijt Gij, o God, mijn Heer. Op U zoo wil ik bouwen, verlaat mij nimmermeer. Nadat vervolgens de heeren Van Kempen, Slotemaker de Bruine en Brommer waren geïnstalleerd, ging de Kamer in de afdeelingen ter behande ling van de volgende wetsontwerpen 1. Regelen met betrekking tot de ge neeskundige voorziening onder de bur gerbevolking in geval van oorlog, oor logsgevaar of andere buitengewone om standigheden (wet geneeskundige voor ziening 1929)2. Wijziging van de Beurswet 1914, gewijzigd bij de wet van 31 Dee. 1914; 3. Wijzigingen en verhoo ging van het tiende hoofdstuk der Rijks- begrooting voor 1939 (buitengewoon crediet)4. Onder de wapenen blijven van dienstplichtigen; 5. Doen voortdu ren van den bij Kon. Besluit van 1 Sept. 1939 verklaarden staat van oorlog. Na korten tijd werd de openbare ver gadering heropend. De diverse wetsont werpen werden na korte bespreking zon der hoofdelijke stemming aangeno men. Alleen de Chr.-Democraten, ver klaarden zich tegen de beide militaire ontwerpen. De minister van Defensie, de heer D ij x h o o r n, bracht hulde aan hen die het resultaat der mobilisa tie hebben doen bereiken. Leger en vloot en natie zijn één. De tucht zal worden gehandhaafd. Overwogen wordt een mildere regeling van de kostwin nersvergoedingen, met name de maxima. Evenzoo een beroepsinstan tie inzake vorderingen van auto's en paarden met in schakeling van de Commissarissen der Koningin. Ongegronde oproe pingen bij den motor- dienst worden onderzocht en on gedaan gemaakt. De minister van Sociale Zaken, de heer v. d. Tempel, verklaarde den wensch gemobiliseerde artsen zooveel mogelijk te plaatsen in de nabijheid hunner practijk te zullen overbrengen aan zijn ambtgenoot van Defensie. Woont een vervanger van een arts te ver weg, dan zal de hoofdinspec teur van den geneeskundigen dienst hierin voorzien. De minister van Finan ciën, de heer De Geer, deelde mede te overwegen, meer deskundigen in de commissie betreffende de Beurswet op te nemen. DE DUITSCHER H. KLEIN, TWEEDE BESTUURDER VAN DEN BUIZERD, ZAL WORDEN GE-INTERNEERD Het luchtverkeer tusschen Nederland met het buitenland is, hoewel sterk inge krompen, toch nog niet geheel stilge legd. Nog slechts twee verbindingen met KopenhagenMalmö en Stockholm en twee verbindingen met Engeland, zijn van het tot voor kort zoo omvangrijke K. L. M.-net overgebleven. De luchtver- binding met Oslo heeft men tenslotte ook moeten laten vallen, nu de Noorsche re geering een verbod tot verkoop van ben zine heeft uitgevaardigd, waardoor ook de K. L. M.-vliegtuigen worden getrof fen. Inmiddels heeft de K. L. M. al het mogelijke gedaan, haar vliegtuigen te beveiligen. Naast de Nederlandsche regi- stratieteekenen, zijn verschillende K. L. M. Douglas-vliegtuigen beschilderd met het woord Holland, dat met enorme let ters over de geheele lengte van de romp aan linker- en rechterzij is aangebracht. De vliegtuigbestuurders hebben alle speciale instructies gekregen en de vlieg- dienst is onafgebroken bezig met het opnemen en doorgeven van berichten over nieuwe verboden gebieden. Inmiddels is bericht ontvangen, dat één van de leden van de bemanning van het K. L. M.-vliegtuig Buizerd, dat onder commando van gezagvoerder Tepas op 31 Augustus van Amsterdam naar Ba tavia was vertrokken, te Calcutta is ge arresteerd. Het was de heer H. Klein, een van de buitenlandsche vliegers van de maatschappij, die zich als tweede be stuurder aan boord van de Buizerd be vond. De heer Klein, die van nationali teit een Duitscher is, werd na de landing te Calcutta aangehouden door de vlieg veld-autoriteiten. Vermoed wordt, dat de vlieger in Britsch-Indië zal worden ge ïnterneerd. Gezagvoerder Tepas is zon der tweeden bestuurder doorgevlogen en kwam gisteravond te Rangoon aan. Over de Indië-vliegtuigen, die, zooals men weet, uit Indië terugkomend, naar Alexandrië vliegen, is nog weinig be kend. Het eerste vliegtuig onder gezag voerder Van Veenendaal, vertoeft sedert Zaterdag in Alexandrië. Nog steeds voert de K. L. M. onder handelingen met de verschillende buiten landsche regeeringen om toestemming te krijgen tot overvliegen. Hoewel men nog niet kan zeggen, dat deze vergunningen niet worden verleend, is de kans, dat zij de eerst volgende dagen zullen doorko men, nog vrij' gering. Men houdt echter i goede hoop, alle vliegtuigen binnenkort weer te zien aankomen. Na tien jaren van overleg heeft men in Zweden een nieuw stelsel ingevoerd bij alle rechtzaken. De verklaringen van be klaagden en getuigen worden niet meer op papier gezet, maar opgenomen op gramo foonplaten. Ieder gerechtshof in Zweden zal een dictafoon krijgen. De voordeelen hier van zijn zeer belangrijk. Niet alleen, dat de duur van het proces sterk bekort wordt, maar ook zal er geen twijfel- of onzekerheid kunnen be staan over de verklaringen, die afgelegd zijn; want de gramofoonplaten herhalen, wanneer dat noodig is, met een de gesproken woorden.- Bij zitting met gesloten deu ren of andere belangrijke pro cessen zal de dictafoon de ste nografen vervangen! 279. Met veel moeite gelukte het hem op den vleugel te klimmen, die vrijwel heel was gebleven, en hem voldoende steun bood. Vanaf deze plaats zag hij zijn passagiers op het staartstuk der machine klimmen, doch tevergeefsch trachtte hij hun aandacht te trekken. 280. Hulpeloos dreef hij rond, totdat hij den volgenden morgen bij zonsopgang een bootje ontdekte. Hij wenkte uit alle macht, en gelukkig scheen hij aan boord opgemerkt te zijn, want de boot kwam naderbij. NED. CHR. VROUWENBOND. Het Hoofdbestuur van den N. C. V. B. heeft aan de leden het volgende schrij ven gericht Nu de mobilisatie werkelijkheid is ge worden en van alle kanten hulp noodig is in geestelijk en materieel opzic'ht, wil len wij als Dagelijkseh Bestuur van den N. C. V. B. een beroep op de afdeelingen doen. Ie. Wij wijzen er op dat kalmte en zelf- beheersehing noodig zijn voor onszelf en als voorbeeld' voor anderen. Van ons Christen-vrouwen hoort leiding uit te gaan in deze dagen. 2e. Onze zelfbeheersching moeten wij toonen door niet te hamsteren en de re- geeringsmaatregelen ook op dit terrein strikt 'op te volgen. Laten wij niet meedoen aan het ont trekken van zilvergeld aan de circulatie. Er is gelen enkele reden waarom het pa piergeld in waarde zou verminderd zijn. 3e. Indien mogelijk melde men zich bij de plaatselijke autoriteiten tot 'het ver- leenon van 'hulp. Ieder afdeelingsbestuur ga op onderzoek uit voor haar leden en zie wat in haar gemeente gevraagd wordt en of de léden -dit volvoeren kunnen. 4e. Wie kan, stelle haar huis open voor mi-'itairen, opdat de vrije uren zooveel mogelijk in een huiselijke omgeving kun nen worden doorgebracht. Mocht er in uw woonplaats een militair tehuis zijn, dan kan men daar zijn diensten aanbie den. 5e. Gelezen boeken en tijdschriften stel le men ter beschikking van militairen, ook de krant, die vaak weggegooid wordt is onder hen welkom. 6e. Indiër mogelijk organiseere men met gelijkgezinde organisaties lezingen, waar militairen iets aan hebben en voor uitgen'oodigd kunnen worden. 7e. Als vrouwen kunnen we geestelijke en moreele steun verleenen aan vrouwen die door 'het gemobiliseerd zijn van man of zoon, in gezin of bedrijf, in moeilijke omstandigheden gekomen zijn. 8e. Ieder trachte zelf deze lijst van mo gelijkheden aan te vullen en handelde naar plaatselijke omstandigheden. Het D. B. vertrouwt dat ieder het hare zal doen in dezen moeilijken tijd 'en de Nederlandsche Ohristen-Vrouwienbond een voorbeeld van plichtsbesef en naasten liefde zij tot steun van vorstin en vader land. Ellewoutsdijk. Ernstige val. Toen Zondagavond J. v. 't L. uit Ovezande met zijn vrouw over den Nieuwe Dijk fietste, kwam eerstgenoemde zoo ongelukkig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. De ijlings ontboden geneesheer consta teerde een hersenschudding. Later op den avond is hij naar huis vervoerd. lerseke. Maandagmiddag vergaderde de Vebo, de vereen, tot bevordering van de oester cultuur. Voorz. burgem. Gun ning. Deze opende met een kort en ern stig openingswoord. Oorlog tusschen de groote mogendheden beteekent een ramp voor den oesterkweeker. De penningm. boekte een batig saldo van f 233. Ver schillende zaken werden nog besproken. Ter kennis van de visschers is he den gebracht dat op sommige mossel- perceelen op de Oosterschelde vanwege het mijnengevaar niet meer mag worden gevischt. Ook op verschillende plaatsen waar de Zeeuwsche mosselvloot zaad vischt voor haar bedrijf is dit verboden. Kruiningen. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de Gemeente raad. Afwezig A. v. d. Straaten en J. de Bat, de laatste met kennisgeving, B. en W. stellen voor instemming te betuigen aan het verzoek der Federatie van Venters om vervroegde levering van versch brood, vooral op de Sluis te Hans- weert. Dit wordt goedgevonden. Ingekomen is een verzoek van bewo ners der Nieuwstraat te Hansweert om ter verfraaiing een trottoir aan te leg gen. Dit gaat naar B. en W. om advies. De rekening over 1938 der gemeente wordt aangeboden met een batig saldo van resp. f5505,72 gewonen dienst en f 135,69 kapitaaldienst. Die van het B. A. met een batig saldo van f 1778,47. Het voorstel om de muziektent te re- pareeren wordt goedgevonden, doch met i het oog op de omstandigheden zal nog eenigen tijd worden gewacht. Aan de gewestelijke Landstormcom missie wordt een subsidie van f 10 ver leend. Na eenige bespreking wordt goedge vonden tot onttrekking van het Slag veldvoetpad aan het openbare verkeer, zulks op verzoek van den Waterstaat. Tegen dhr Witte. Vastgesteld wordt de voorloopige vast stelling van de werkelijke uitgaven van het O. L. Onderwijs 1938, alsmede een gemeenschappelijke regeling voor de luchtbescherming op Zuid- en Noord- Beveland. Goedgevonden wordt, dat nog f275, noodig voor de geheele Zanddijk te teren wordt gereserveerd. Op een vraag van dhr Burkunk zegt de voorzitter, dat de steun aan militai ren door den Commissaris der Konin gin wordt vastgesteld. De voorzitter dankt allen, die in deze vier jaar hun krachten hebben gegeven in den Raad. Steeds heerschte er een goede toon. Spr. hoopt, dat dit in de komende vier jaar zoo zal blijven. De laatste dagen zijn donker. Spr. hoopt op aller hulp en medewerking en dat God land en volk beware. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Augustus Ingekomen: Hendrik G. Bruggeman en gezin uit O. en W. Souburg. Vertrokken: Piëta, de MoorMinder- houd naar Den Helder. Ritthem. Alhier is uit de ingezetenen een comité gevormd om voor de militai ren een gezellig tehuis aan te bieden voor ontspanning enz. Zondagavond is dit tehuis geopend door ds H. Bartlema, voorzitter van het comité, met een kort openingswoord. Dat de militairen het op prijs stellen, bleek uit het groote aantal bezoekers. VORMING DISTRIBUTIEKRING. Bij Kon. besluit van 29 Augustus 1939 zijn in verband met de Distributiewet '39 art. 11, lid 3 o.m. tot één distributiekring samengevoegd de gemeenten: Hontenis- se, Axel, Clinge, Graauw en Langendam, Hoek, Hulst, St. Jansteen, Koewacht, Overslag, Philippine, Sas van Gent, Vo gelwaarde, Westdorpe, Zaamslag en Zuiddorpe. De gemeenten in het Westelijk deel van Z.-Vlaanderen zijn alle in één kring samengevoegd. Terneuzen vormt op zichzelf een kring. ZESTIENHONDERD PASSAGIERS MAKEN DE REIS MEE. De „Statendam" van de Holland-Ame- rikalijn werd gisteravond hel verlicht door schijnwerpers, die ook de kenteeke- nen op den scheepswand, waar met reu zenletters de naam „Statendam" is aan gebracht, zoomede de vlag van de natie verlichtten. Het schip lag onder stoom. Heel den dag door heeft men in onzekerheid ver keerd of het schip zou kunnen varen en langs welke route. Het kan coch de route door het Kanaal volgen, doch kan niet Boulogne aanloopen. Of het schip Plymouth of Southampton zal aanloo pen, hangt af van de aanwijzingen, die de gezagvoerder zal ontvangen van de Engelsche autoriteiten. Er heerschte een groote drukte op de kade. 1600 pas sagiers zal de „Statendam" in het geheel meenemen. Waar dat mogelijk is, is de gelegenheid om passagiers te huisvesten uitgebreid. Van de 1600 gingen er 1200 mee uit Rotterdam, inbegrepen 200 Ame rikanen, die gisteravond uit Parijs moesten komen. De stemming onder de passagiers was niet bijster opgewekt. Men kreeg den indruk, dat zij deze scheepsreis niet'als een plezierreisje beschouwden en dat zij eerst weer rustig zouden zijn als zij aan den overkant van den Oceaan weer vas ten grond onder de voeten zouden heb ben. De „Nieuw-Amsterdam" zal morgen avond uit New-York vertrekken. Het schip heeft bijna geen passagiers aan boord op deze reis. Op 14 of 15 Septem ber vaart het terug naar de Vereenigde Staten. Voor deze reis is het schip reeds geheel volgeboekt. De „Rotterdam", het andere groote schip van de HollandAmerikalijn, vertoeft nog in de Vereenigde Staten. Het moet daar nog eenige tochten ma ken en wordt eerst in November te Rot terdam terug verwacht. De „Statendam" heeft vanmorgen Rotterdam verlaten om de reis te aan vaarden. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 4 Sept. 1939. Valschheid in geschrifteH. J. H., 40 jaar, chauffeur te Breskens, 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk en een geldboete van f 40 of 20 d. h. Medeplichtigheid aan valschheid in ge schrifte: J. W. H. H., 53 jaar, procu ratiehouder te Breskens, 14 dagen g< straf voorwaardelijk en 'n geldboete van f 25 of 15 d. h. Ontucht met minderjarige: C. C., 62 jaar, leurder, wonende te Zaamslag, 8 maanden gevangenisstraf. Woensdag 6 Sept, 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. VARA-Uitz. 10,00—10,20 v.m. VPRO. 6,30—7,00 RVU. 7,30—8,00 VPRO. 8,00 Gram. Ca. 8,16 Ber. 9,30 Cau serie „Onze keuken". 10,00 Morgenw. 10,20 Voor arb. in de continubedr. 12,00 Gram. 12,15 Ber. 12,17—1,45 VARA- orkest. 1,001,15 Gram. 2,00 VARA- orkest. 2,30 Gram. 3,00 Piano. 3,30 Gram. 4,00 Voor de kinderen. 5,30 Or gel en zang. 6,00 Esmeralda. 6,28 Ber. 6,30 Causerie „De beteekenis van de so ciale geografie in dezen tijd". 7,00 VAR A-Kalender. 7,05 Felicitaties. 7,10 Causerie „Van streven en strijden". 7,30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8,00 Herh. SOS-ber. 8,03 Ber. ANP., Vara- Varia. 8,15 VARA-orkest. 9,00 Radio- tooneel. 9,40 VARA-orkest 10,00 Ber. ANP. 10,10 VARA-orkest. 10,30 Fanta sia. 11,00 Gram. 11,3012,00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. NCRV- Uitz. 6,307,00 Onderwijsf. voor de Scheepvaart. 8,00 Schriftl. en medit. 8,15 Ber., gram. 9,309,45 Gelukw. 10,30 Mor gendienst. 11,00 Gram. 11,15 Cello, piano en gram. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Dames-ensemble Van Eden en gram. 2,00 Gram. 3,00 Zang met piano en gram. 3,45 Gram. 4,00 Piano en gram. 4,45 Felicitaties. 5,00 Voor de jeugd. 5,455,55 en 6,00 Gram. Ca. 6,30 Ber, 6,30 Taalles en causerie over het Binnen- aanvaringsreglement. 7,00 Ber. 7,15 Chr. Muziekvereen. „Advendo" en gram. 8,00 Ber. ANP., herh. S.O.S.-ber. 8,15 Gram, 9,00 Causerie „De ontdekking van Hoenderlo door Ds Heldring in het jaar 1839". 9,30 „Molto Cantabile". 10,00 Ber. ANP., act. halfuur. 10,30 Verv. „Molto „Cantabile". 11,15 Gram. Ca. 11,50—12,00 Schriftl. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer: licht be wolkt; wind: zwak Z.-Z.W.; tempera tuur 16; minimum hedennacht 15; neer slag afgeloopen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwakke tot matige wind uit W. richtingen, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, iet9 warmer, plaatselijk ochtendmist. Stand van hedenmiddag 3 u.: Uitgave: N. V. „Luctor et Eme het bh Bureaux Lange Poitrekening 4445 bijkantoor M I d d j. J. F A N O Y, L Directeur - Hoofdr Dit nummer bes Radio-Warschau Poolsche vliegtuiger bombardeerd. Zij zo zen geleden te heb! bases zijn teruggeke Tot dusverre zy nog geen nadere byz Uit Berlijn komen trent den luchtaanv daar kreeg de Telej „Wy hebben er niets Het Duitsche Niet „De zender te War richt verspreid, dat c gen een aanval op ben. Ondanks het h echter geen enkel Men neemt aan, da gers door onbekendh fischen toestand Bei sche stad verward he minste opgestegen zi. Correspondenten den maken gewag v op Aken. Gistermc uur zouden machii verschenen zijn. Aan te Raeren, hoorde n richtgevers de alarm: zyn ontploffingen g< Duitsche, noch van B ter tot dusverre ee vangen. De Eupensche cor Independance Beige r aanval op de streek industriecentra Esch getroffen heeft. WEER STROOIBIL DUITSCHLAND Officiëel wordt ge nacht van 4 op 5 S uitgebreide verkennin voer zijn gelegd door strijdkrachten, waarb oen exemplaren der het Duitsche volk wei De vliegtuigen wer len door vijandelijke evenals de vorige ge alle vliegtuigen veilig ENGELSCHE BOI\ NEERGESC Boven Doggersbanl Engelsch bombardem een Duitsch zeevei neergeschoten. Het daalde vervolgens op Engelschen piloot uit stel, hoewel de zee w( BIJZONDERHEDE AANVAL OP WIL Het Duitsche Niem dat de aanval op Wilhi hafen werd uitgevoerc vijfentwintig vijandelij Met zekerheid k: dat alleen in het res,^ hebber van de kustwac tien vijandelijke toe: geschoten. Hiervan der oorlogsmarine vier geschoten. Het Duitsche Nieuv dat boven Hamburg kenningsvliegtuigen gevallen door de krachten. Twee Britscl den neergeschoten, v zij Du Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsers: Woensdag 8 u. 17 min. Radio-Warschau vliegtuigen weer hebben laten vallen, slachtoffers zijn, terwi. vliegtuigen neergehaalt Om 8.45 uur werd de tweede maal te V gegeven. Men telde die op zeer groote wierpen op de buitenw Ec gaan geruchten het voornemen zou °P den duur een andere Het Duitsche Nieuws De Duitsche troepen, mei bomn g War 11 hoo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6