TroepenMlé voor H.M. de Koningin en Z.K.H den Prins. Reeds 94 lucht aanvallen boven Polen. I deze comitè's alle pn. Men bezoeke fr voor ieder iets oowel des avonds Het pact tusschen Duitschland en Rusland. Predikbeurten. Gemengd Nieuws De hruginstorting bg Luik. geen plaatsnaam! minister van kleffens ten paleize. Telegrammen. Marktberichten roor beide naties rordt getrokken, geschillen mogen het leven der erken wordt ge- is voor den vre selijker vrijmoe- onderhandelen, en vierden daar- :usschen de beide !en poging om de leweld te beslech- |n. achtte zich ge in den Poolschen le gezindheid te voorts uiting aan srbetering van de >anzig en Polen" ;de de leider der jrklaring af, dat »r de buitenland se stad Danzig In en dat uitslui- iden regeeren. ilde Hitler in den torstellen hij over [en vrije zeehaven (tonale auto- en tusschen Duitsch- [en had gedaan, det soepel bleek, non-agressiepact fcr bestaande". De [10 jaar) was niet nedigd en ook de maanden) werd en. Ln waarheid lers, waarop na ander artikel tot el'heid zal kunnen ïer gezin de kaar- Inls de bevolking (eloppe gereed ge- bg doen. stad zal men nu Iken dier envelop- |nde dagen komen indere complexen ïrt. bwerkt, zal de uit- lot verloop kunnen vormt Middelburg singen, terwijl 'de IWalcheren samen [r leiding van den burgemeester van de heer Staal op ag van den Oom kon antwoorden, rg maar zeldzaam ten noemt hamste- I die bijv. voor een bepaalde artikelen [overeenkomstig de de bevoegde aut'o- aede grooten run Jn zijn hoogen be- dat bij de groote Jit van de Middel lat de meeste waar- beeft gehad. Zij komen, dat zij op uitverkocht zouden voorraden heb- ige hulpverleeninfi. itè's, dat voor het voor ouderen, en zijn reeds voor- Ivrij velen, die in Jachten willen ge- et comité voor de I, die willen mede- |itting. kunnen jongeren geslacht worden tlei terrein werk- alang van land en _a.m. twee uur ver- Id. Behalve tal van de orde de beslis- i weigering bouw- rijspeere voor aan- s-bord. ^ROOTING VAN aEN. singen hebben de asten en uitgaven ageboden, alsmede leidingbedrijf, het jmeentelijke Reini- jf van de Vee- en voor den kring irijf, het Woning- mnbedryf. ;ing sluit, wat den t, in ontvangst en ilyk bedrag van die voor het lo°" een gelijk bedrag akening over 1938, fnst aangaat, bet- 5 begrooting v0°* komen, bedraagt WAAROM de besprekingen met engeland en frankrijk mislukten. In zijn rede over het met-aanvalsver drag met Duitschland, heeft de Russi sche volkscommissaris van buitenland- sche zaken, Molotof, o.a. het volgende gezegd: „Eenerzijds eischten Engeland en Frankrijk, dat de Sovjet-unie militairen bijstand zou verleenen aan Polen bij een aanval. De Sovjet-unie was bereid, de zen eisch in te willigen, mits de sovjets eenzelfden bijstand zouden ontvangen van Engeland en Frankrijk. Anderzijds weigerde Polen resoluut mililitairen bijstand van de Sovjet-unie. Probeert nu eens onder dergelijke om standigheden een overeenkomst te be reiken over wederzijdschen bijstand, wanneer de bijstand van de Sovjet-unie vooraf onnoodig en indringerig wordt genoemd. Het besluit om een niet-aanvalspact met Duitschland te sluiten werd geno men, nadat de militaire onderhandelin gen met Frankrijk en Engeland waren vastgeloopen. Het is onze plicht te den ken aan de belangen van het sovjet-volk. Daar het sluiten van een pact van we derzijdschen bijstand niet verwacht kon worden, moesten wij naar andere moge lijkheden zoeken om den vrede te verze keren en het oorlogsgevaar tusschen Duitschland en de sovjet-unie weg te ne men. 'n Andere vereischte omstandigheid was, dat Duitschland in zijn buitenland- sche politiek naar betrekkingen van goe de nabuurschap met de sovjet-unie zou streven. Vervolgens memoreerde Molotof de afsluiting van de handels- en crediet- overeenkomst met Duitschland, welke, naar hij zeide, voor de sovjet-unie voor- deelig was. Toen de Duitsche regeering evenwel den wensch uitte ook de politieke betrek kingen te verbeteren, had de sovjet- re geering geen reden dit te weigeren. Dit gaf aanleiding tot de kwestie van de af sluiting van het niet-aanvalspact. Sommige menschen vragen zich af, hoe de sovjet-unie kon instemmen met verbetering der politieke betrekkingen met een fascistischen staat. Zij vergeten echter, dat het hier niet gaat om onze houding ten opzichte van het binnen- landsch bestuur van 'n ander land, doch om de buitenlandsche betrekkingen tus schen twee staten. Zij vergeten, dat wij het beginsel huldigen, ons niet te men gen in de binnenlandsche aangelegenhe den van andere landen en dus ook geen inmenging dulden in onze eigen zaken. Het niet-aanvalspact tusschen de sov jet-unie en Duitschland beteekent een keerpunt in de geschiedenis van Europa en niet van Europa alleen. Voerden de Duitsche fascisten tot dus ver een aan ons vijandige buitenlandsche politiek, thans is de toestand gewijzigd en zijn wij niet langer vijanden. Het niet-aanvalspact maakt een einde aan de vijandschap tusschen Duitschland en de sovjets en is in het belang van bei de landen. De regeering heeft nog niet ken- baar gemaakt of de extra-bijdrage weer gedeeltelijk bij wijze van rente loos voorschot zal worden verstrekt en, zoo ja, tot welk bedrag dit zal geschie den. Thans kan derhalve niet beoordeeld worden welk deel van bovengenoemd batig saldo eventueel beschikbaar blijft voor de begrooting voor 1940. In ver band hiermede is de desbetreffende post voorloopig op memorie geraamd, even als dit op de begrooting voor 1939 is geschied. De post onvoorziene uitgaven is ge raamd op f 7.684.98, tegen f 7.003.51 op de begrooting voor 1939. De opbrengst der verschillende be lastingen zijn in totaal ruim f 10.000 hooger geraamd dan het vorig jaar. De uitgaven voor de luchtbescher mingsdienst waren aanvankelijk ge raamd op f 29.200 (het vorig jaar op f 110.48). Naar aanleiding van de door den inspecteur voor de luchtbescher ming gemaakte opmerkingen over de hem toegezonden begrooting voor ge noemde dienst, hebben B. en W. een ge wijzigde begrooting opgemaakt tot een totaalbedrag van f 4955. Het subsidie aan de gemeentelijke in stelling voor Maatschappelijk Hulpbe toon is op f 122.000 geraamd. Voor 1939 bedroeg de raming f 140.000. Voorts is in uitgaaf geraamd, wegens kosten van steunverleening aan werkloo- zen een bedrag a"d f 46.000 (vorig jaar f61.000) en wegens werkverschaffing f 111.950 (vorig jaar f106.900). Tegen over deze posten staat by de inkomsten geraamd als uitkeering uit het Werk- loosheidssubsidiefonds f 75.616 (vorig jaar f90.150). Evenals het vorig jaar behoeft de ge meente voor het sluitend maken der be- grooting de maximum extra-bijdrage uit 't Werkloosheidssubsidiefonds. Ofschoon het aan twijfel onderhevig is of voor 1940 nog op een extra-bijdrage als hierbedoeld mag worden gerekend, is, bij gebreke aan nader voorschriften, de oude regeling voorloopig als basis genomen. Deze extra- bijdrage is geraamd op f59.024 (voor 1939 op f58.350). Bovendien moest, teneinde de begroo ting te doen sluiten, nog een belastingbij- drage worden geraamd ad f 73.000 (vorig jaar f 77.000). Ook omtrent de belasting- bijdrage voor 1940 zijn nog geen voor schriften ontvangen. Het nadeelig saldo van het bedrijf van den Reinigingsdienst is geraamd op f49.440; het vorig jaar op f 55.927. GOES. De automatiseering van de telefoon. Naar ons wordt medegedeeld, heeft de automatiseering van de telefoon gister middag een vlot verloop gelhad. Eenigen tijd vóór het ingaan van de automatisee- ring hebben de telefonisten van 'dien loca- 'len dienst een telefonischen afscheids groet gericht tot de abonné's. Gisteravond stond het telefoongebouw naast het post kantoor op de markt leeg en verlaten. Mies was verhuisd naar de nieuwe cen trale. ZUID-BEVELAND. Wolfaartsdijk. De Raad vergaderde Donderdag in voltallige zitting. In af wijking van de gewone orde herinnerde de voorzitter allereerst aan de b(jzonde- r?, onhandigheden, waarin deze laatste zitting van de 4-jarige periode wordt ge houden. Spr. stelt voor een telegram van ge- hikwensch te zenden aan H. M. de Ko- n"1 ver^an^ met haar jaardag. Be gemeenterekening wordt daarna voorloopig vastgesteld voor den gewonen dienst in ontvang op f 68.785, in uitgaaf °P f 66.546, met een batig slot van f 2239 en voor den kapitaaldienst in ontvang °P f785, in uitgaaf op f1101, met een nadeelig saldo van f 316. Eveneens wordt de tekening van het burgerlek armbe stuur goedgekeurd met een batig slot van f 132. De werkelijke uitgaven van het O. L. onderwijs worden voorloopig vastge steld. De heer Goedheer vraagt, of de bijz. scholen óók in het bezit zijn van een vlag, wat ontkennend wordt beantwoord. De vocrzRter richt zich tenslotte tot de heeren Lindenbergh en Goetheer, die resp. 30 en 22 jaar zitting hebben ge had en niet meer terug keeren in den Raad. Spr. dankt hen voor alles wat zij in het belang der gemeente hebben ge daan en herinnert er aan, dat veel is ver anderd. Ook de overige leden betuigt spr. zijn erkentelijkheid voor alles wat ze in de 4-jarige periode hebben gedaan. De heer Lindenbergh spreekt weder- keerig zijn dank uit voor de vriend schap die hij van allen heeft ondervon den. De heer Goetheer sluit zich hierbij aan. NOORD-BEVELAND. Kats. Donderdag werden alhier de schoolkinderen onthaald door het 'Oranje- comité, ter 'herinnering aan de geboorte van 'prinses Irene. Elk schoolkind kreeg een chocolade plaquet met «de Beeltenis van Prinses Juliana en Prins Bernhard en een foto van prins Bernhard met de beide prinsesjes. Tevens werden de kinderen op verschil lende versnaperingen getracteerd. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. T ho l en. De verzending van mosselen iis door het warme weer en den interna tionalen toestand deze week minder dan vorige. Totaal werden verzonden, meest ongeschoonde plm. 3100 t'on van 100 kg. De kwaliteit der visch is goed. De verzending van consumptie-oesters was zeer gering. De kwaliteit is echter zeer best, doch de prijzen zijn gedrukt. SCHOUWEN-DUIVELAND. Zierikzee. Geen kermis. In de Donderdagavond gehouden spoedeischen- de vergadering van den gemeenteraad is met '9'3 stemmen besloten, de kermis die 7 dezer z'ou aanvangen, tot nader order uit te stellen. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. ds Odé. Wilbelminadorp, vm. ds Steinz, nm. ds de Vries. Geref. Gem. Hoedekenskerke, Dinsdagav. 7,30 u. O.T. ds v. d. Berg. Reeds 17 doodem en meer dan zeventig gewonden. De hruginstorting te Luik heeft 17 per sonen het leven gekost, terwijl meer dan zeventig personen werden gewónd, onder wie verschillende zeer ernstig. Aanvankelijk werd aan kwaadwilligheid gedacht, 'daar het hier strategische brug gen betreft, die reeds lang ondermijnd zijn door de genie. Bij een nader onderzoek is evenwel ge bleken, dat het inderdaad de bliksem is geweest, die het dynamiet tot ontploffing heeft gebracht en de ram® heeft veroor- zaait. Op het oogehblik der ontploffing pas seerde juist een expresse-trein de brug. De 'locomotief en een deel der wagons werden getroffen met het gevolg, dat de machinist, de stoker en talrijke passa giers gewond werden. Vier soldaten, die op ten1 nabij de brug de wacht hielden, werden eveneens gedood. Gedurende eenlge uren trekken de militairen voorbij. Gisteren heeft een deel van in en 'bij 's-Gravenhage gelegerde gemobiliseerde troepen gedefileerd voor H. M. de Konin gin, die zich later heeft doen vervangen door Prins Bernhard. Zij had hiervoor gekozen het kruispunt van den Loosduin- scheweg en de Laan van Eik en Duinen. Ruim kwart over tien vertrok H. M. de Koningin vergezeld van vice-admiraal Bauduin, chef van haar Militaire Huis, generaal-majoor jhr de Jonge van Ello- meet, 'H. M.'s adjudant en een hlofdame, freule Sehimlmelpenninck van der Oye in twee auto's van het paleis Noordeinde naar het genoemde kruispunt, waar zij te 10.40 uur aankwam. De Koningin droeg een blauw-grijs manitelcostuum met dito hoed. Hare Majesteit plaatste zich bij het bruggetje dat tegenover de Laan van Elk en Duinen over de Loosduinsche vaart ligt. Direct nadat de Koningin was aange komen rukten de eerste troepen van den kant der stad aan. Aan het hoofd ging d'e Koninklijke Militaire Kapel. Toen H. M. de Koningin zich op haar post deed vervangen door Prins Bern- hard, stelde deze zich met den staf op aan het einde van de Laan van Nieuw Eik en Duinen, waar die uitkomt op den Loosduinschen weg. Uren en uren duurde het défilé der troepen. Keurig ging dit in zijn werk. Het was verbazingwekkend, zulk een eenheid het was; waren dat in hoofdzaak oudere lichtingen, pas een paar dagen onder de wapenen? Ook de uniformen en de uit monstering lieten niets te wenschen. Wat hier te zien werd gegeven, behoeft voor hetgeen op foto's van welke buiten landsche troepen-afd'eelingen te zien is, in geemeni deele onder te doen. Integen deel. Precies vijf minuten voor drie wendden de Prins en de staf den teugel en reden weg, de Laan van Nieuw Eik en Duinen af. Het défilé was afgeloopen. Bijna tegelijkertijd deed zich eenzelfde ongeval voor aan de brug van Ougree. Hier werden twee schildwachten gedood. Een derde brug, die met beide eerst genoemde electriseh was verbonden, zou eveneens zijn ontploft, indien een officier niet tijdig den draad had doorgesneden. DE „VALK" VAN DE K. L. M. OVER DEN KOP. Geen persoonlijke ongelukken. Het K. L. M.-toestel „De Valk", een D C 3-toestel, dat van Batavia naar Ne derland was vertrokken, heeft te Ran goon een ongeluk gehad. Bij de landing is door den slechten toestand van het terrein het toestel over den kop gesla gen, waarby de machine vrij ernstig be schadigd is. De pasagiers noch de be manning bekwamen letsel. De eerste gezagvoerder was Geysen- dorffer. Het zal thans niet mogelijk zijn van Nederland uit een toestel te zenden om de passagiers en de post af te halen. Het toestel had twee passagiers aan boord, die mee zouden vliegen tot Amsterdam, terwijl voor de tusschen-trajecten 17 passagiers geboekt hadden. „De Valk" had verder 270 kg post, 30 kg pakket- post en 142 kg goederen aan boord. Gasverstikking. Don derdagavond laat werd uit een huis aan de Kerkstraat te Hees bij Nijmegen, een sterke gaslucht waargenomen. Men drong de woning binnen en vond een daar alleenwonende 78-jarige vrouw dood op een stoel. Uit een onderzoek bleek, dat in den gasmeter een lek was. Zeventig paarden op hol geslagen. Pa nie k te Amers foort. Gistermiddag omstreeks half zes zijn bij het lossen van paarden te Amers- fort ongeveer zeventig paarden op hol ge slagen, vermoedelijk doordat zij schrok ken van een voorbijreidenden trein. De paarden liepen 'oppassers omver en 'holden in toomelooze vaart in verschillende rich tingen. Een 25-tal paarden rende de stad door en over het Stationsplein, waar zij zich een wegbaanden door de velen, die hier vereenigd waren. Een ander deel boo® Id'e richting van den Soesterweg. Ver schillende paarden zijn de spoorbanen naar Amsterdam en Utrecht opgerend. Een zevental cavaleristen werd hierbij gejond. Drie liepen zware wonden op en moesten naar het ziekenhuis worden over gebracht. Twee paarden werden afge maakt. Deze manoeuvre veroorzaakte in de drukke stad een ware paniek. Auto in de Eem. Be stuurder verdronken. Gister avond is te Amersfoort de 31-jarige v. d. H. door nog niet opgehelderde oorzaak met zijn auto in de Eem gereden. De 17-jarige J. H. H., die aan de overzijde van de rivier het ongeluk zag gebeuren, sprong gekleed te water en zwom naar de plaats des onheils. Hij dook eenige malen om het slachtoffer te bevrijden. Na veel moeite gelukte hem dit. Gedurende een uur is kunstmatige ademhaling toegepast, doch tevergeefs. Het slachtoffer bleek te zijn overleden. Onder een wagen ge dood. Op den Arkelschen dijk te Gorin- chem is gisteren een doodelijk ongeluk gebeurd. Twee paarden, welke gespan nen waren voor een militair voertuig, sloegen op hol. De 44-jarige W. O., wo nende te Gorinchem, die de paarden tot stilstand trachtte te brengen, werd me- degesleurd. De wagen geraakte van den dyk en O. kwam er onder terecht. De man was op slag dood. Hoe correspondentie aan militairen moet worden geadresseerd. Ten einde fouten te voorkomen, deelen wij nogmaals mede, dat de adxesseering van correspondentie aan militairen als volgt moet geschieden: Naam en voorletters van geadresseerde, militaire rang, onderdeel, waartoe de militair behoort of waarbij hij is gedeta cheerd, alsmede een nadere aanduiding als: veldleger, vesting Holland, stelling van Den Helder, enz. Voorbeelden van 'goede adresseering zijn op postkantoren voorgehangen. In twijfelgevallen vrage men daar inliehtin- 'gen. In geen geval mag een plaatsnaam wordlen vermeld. Indien het publiek blijft doorgaan met onvolledige of onjuiste adresseering van correspondentie aan militairen, kan de veldpostdienst niet behoorlijk function- neeren. Er ontstaat reeds thans groote vertraging, terwijl de bezorging van tal van brieven door onvolledige adressee ring misloopt. De posterijen verzoeken tevenis aan alle burgers zic'h voorloopig en althans gedu- rtende de eerstvolgende dagen zooveel mo gelijk in 'hun correspondentie, vooral ook voor militairen, te beperken. Het post vervoer dreigt mis te Joopen indien hier aan niet wordt voldaan. Gistermiddag heeft H. M. de Koningin ten paleize Noordeinde den minister van Buitenlandsche Zaken ontvangen. Mr van Kleffens, die te ruim drie uur het paleis verliet, heeft H. M. uitvoerig ingelicht omtrent de ontwikkeling van de gebeur tenissen in het buitenland. EEN STREEKPLAN VOOR WALCHEREN. Dezer dagen hebben, zooals reeds ge meld, de ingenieurs D. Roosenburg en Jhr J. de Ranitz rapport uitgebracht met betrekking tot een streekplan voor Walcheren. Het algemeen comité van voorberei ding voor het streekplan Walcheren, wijst in den brief, waarbij het rapport aan genoemde commissie wordt aange boden, in dit verband op het probleem der emigratie. Vooral in tijden van gunstige con junctuur ziet Walcheren veel van zijn beste ingezetenen, zoowel mannen als vrouwen, naar elders vertrekken. Dat brengt gevaarlijke consekwenties mede voor het groote eiland en zijn uitgebreide bevolking. Walcheren dreigt door het regelmatig afvloeien van zijn beste menschenmateri- aal in velerlei opzichten voortdurend achteruit te gaan. Er zijn teekenen, die er op wijzen, dat dit proces reeds vele jaren gaande is. Het zoeken naar de middelen om de jonge, krachtige en bekwame^ oorspron kelijke bewoners aan de streek blijvend te binden, is daarom een moeilijke, maar uiterst dankbare taak; en in het belang van de toekomst van het eiland zal deze taak krachtig ter hand moeten worden genomen. Het vreemdelingenverkeer. Eveneens een onderwerp waaraan wij t.z.t. nadere aandacht zullen schenken. Het comité van voorbereiding conclu deert te dien opzichte, dat deze tak van bedrijf in zijn huidigen omvang en orga nisatie slechts kan worden beschouwd als een bijkomstig middel van bestaan. Zij' is echter van meening, dat er méér en betere mogelijkheden op dit gebied bestaan, waaraan nog niet voldoende aandacht wordt geschonken. In dit ver band wordt er op gewezen, dat Walche ren in de gelukkige omstandigheid ver keert, dat het een eigen landschaps- schoon paart aan een eigen stedenschoon Wie Walcheren bezoekt, gaat zoowel het land als de steden bezoeken. Daarom is het behoud van het stedenschoon ook zeker van evenveel beteekenis als het be houd van het landschapsschoon. De stad heeft te dien opzichte even zeer verplichtingen jegens het platte land, als omgekeerd het geval is. De commissie noemt in dit verband de ont wikkeling van de binnenstad van Mid delburg, welke evenzeer een streekbe- lang moet worden geacht als bijvoor beeld de bebouwing van de duinen onder Koudekerke en Zoutelande, of het her stel van de wallen van Veere. Maar daarnaast dient een welover wogen politiek te worden gekozen om vreemdelingen naar Walcheren te trek ken; zoowel de propaganda, als de facili teiten in den ruimsten zin die men vreemdelingen wil toestaan, moeten hierop worden ingesteld. De commissie wijst er op, dat Walcheren het meest ge diend is met het bezoek van vreemdelin gen die hier meerdere dagen of weken komen doorbrengen om het eiland te leeren kennen en het daardoor ook leeren liefhebben. Aan vreemdelingen die ko men om te genieten van de rust die men hier overal geboden vindt: in de oude, waardige gebouwen, in de wjjde en wijd- sche maar toch afgesloten perspectieven, in de rustelooze en toch ook weer zoo kalmeerende zee en in de evenwichtige bevolking. Slechts in samenwerking tusschen overheid, vereenigingen voor vreemde lingenverkeer en allen die hier verder belang bij hebben, zal de verwezenlijking van dezen kyk op het vreemdelingen vraagstuk kunnen worden aangevat. Het algemeen comité van voorbereiding voor het streekplan, zegt in dit verband nog: „Het gaat er ten slotte om, dat de ge- heele bevolking van Walcheren het als haar taak ziet, goede rentmeesters te zijn van al het schoons, dat God ons op dit eiland heeft gegeven en dat het voorgeslacht ons heeft nagelaten". 130 DOODEN. MEEST VROUWEN EN KINDEREN. WARSCHAU. Volgens voorloopige schatting heeft de Duitsche luchtmacht tot vanmorgen vroeg 94 aanvallen onder nomen op steden en dorpen en vlekken in Polen. Bovendien hebben de Duitsche vlieg tuigen op het land werkende arbeiders onder vuur genomen, evenals personen die zich op den weg bevonden. Het aantal dooden bedraagt in alle ge vallen bij elkaar genomen 130, waarbij slechts twee militairen. Er zijn tientallen personen ernstig en eenige honderden lichtgewond. MEER DAN DE HELFT VAN HET AANTAL DOODEN ZIJN VROUWEN EN KINDEREN. Het hevigst was de aanval op het ge meenteziekenhuis te Wielum, dicht bij de Duitsche grens. Dit ziekenhuis raakte in brand. De stad v/erd met bijzondere hevigheid gebombardeerd. Er staan vele huizen in brand. IN POLEN DEN STAAT VAN BELEG AFGEKONDIGD. WARSCHAU. In Polen is de staat'van beleg afgekondigd. NEUTRALITEITSVERKLARING. RIGA. De President der Letlandsche republiek heeft een neutraliteisverkla- ring onderteekend. MIDDELBURG. Veiling van 1 'Sept. Spinazie 16; Postelein 1'5; Augurken 17; Suikerboonen 614; Snijboonen 6 11; Doppers 12; Andijvie 25; Savoye kool 14; Roode kool 12; Pei 35; alles per kg.; Peeën 2.54; Kroten 1.5 3j5; Uien 36; Selderie 0.52; Rabarber 1, alles p. bos; Bloemkool 218; Andijvie 0.52.5; Kropsla 0.52.5; Komkommers 1'1.5, alles per stuk. GOES. Veiling van 1 Sept. Augurken 1.5015, stoksnijboonen 611, pronk- boonen 3, stokprincessen 610, rente gevers 6—8,50, dubb. princessen 68, groenen boonen 6, roode kool 12, sa voye kool 2,504.50, postelein 45,50, spinazie 55,50, uien 2, waschpeen 2,50 4, aardappels 2,503, id. drielingen 1,50 gld. p. 100 kg. Kroten 2,503.50, selderij 0,501,50 gld. p. 100 bos. Andijvie breedblad 1,803.60, bloem kool 2,5017, kropsla 24,20, komkom mers 11,50 gld. p. 100 stuks. Pruimen: abrikoos 610, Burbank Giant 2,507, Belle de Louvain 2,50 7,50, Reine Victoria 29, Reine Claude Violette 59.50, Tonneboer 3 gld. p. 100 K.G. Diversen: Black Berry 1214, Blauwe Druiven 1028, tomaten 45,50 gld. p. 100 kg; meloenen 5,5016 gld. p. 100 stuks. ST. ANNALAND, 1 Sept. 1939. Aard appelveiling: Gele eigenheimers 2.66 2.77; Blauwe id. 3.313.44; Zeeuwsche Bonten 3.333.64; id. Blauwen 3.60 3.70; Bintjes 2.25; Drielingen 1.77 2.24; Bonken 1.532.04. Alles per 100 kg. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u.763. Licht op voor fietsers: J Zondag 8 u. 22 min. Maandag 8 u. 20 min,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3