L HITLER f Polen versi toestand er daden van Duitsche Ri seeren. - Wi Gemengd Nieuws Radioprogramma. Het officieele communique eischen va MIDDELBURG. NOORD-BEVELAND. De zwerftochten van Kees. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. V R IJ D A G 53c JAARG^ («II Luchtbeschermingsoefening Gisteravond heeft een algemeene lucht beschermingsoefening plaats gehad, voornamelijk om den burgemeester, het hoofd en de andere heeren van den luchtbeschermingsdienst in de gelegen heid te stellen na te gaan in hoeverre er nog verbeteringen noodig worden geacht. Op verschillende plaatsen, n.l. in de school Nieuwe Haven, op de Graan- beurs en in de Chr. Kweekschool op de Heerengracht, verschenen de hulpploe gen wier werk het zal zijn herstellingen te verrichten en de gevolgen van gas aanvallen te verminderen. Wij stonden bij een dier posten, toen de signalen van verzamelen op de aan gewezen plaatsen werden gegeven en hebben verschillende betrokkenen snel hun doel zien bereiken, doch anderen zien aankomen op een wijze, alsof zij voor hun genoegen aan het slenteren waren. Ook in den kelder van het padvin dersgebouw aan den Zuidsingel en in dien onder de woning van dr Frumau waren de posten voor hulpverleening in orde. Natuurlijk neemt bij de luchtbescher ming de brandweer ook een voorname i plaats in en zij had zich dan ook giste- 1 renavond over verschillende punten der stad verdeeld. Het ligt in de bedoeling af en toe zulke oefeningen te herhalen. Men schrikke dus niet van de sirenes. Lectuur voor gemobiliseerden. In verschillende gebouwen in de stad liggen thans evenals in vele andere plaatsen in Zeeland, gemobiliseerde mi litairen. Het is niet anders mogelijk of zjj hebben daar vele uren per dag geen afleiding. Het is daarom zeer toe te jui chen, dat reeds enkele dames en heeren begonnen zyn met het afstaan van hun couranten of illustraties, na lezing. Het is gebleken dat dit op zeer hoogen prys wordt gesteld door de mannen, die hun werk, hun huis en haard verlaten heb ben om paraat te zjjn, „als het moet". Wij wekken daarom gaarne op dit voor beeld te volgen. By ieder kampement of gebouw zal men zeer gaarne de lectuur (ook boeken zullen zeker welkom zyn) aannemen. Men kan ze ook afgeven bij het bu reau Veldpost, gevestigd in de Bogard- zaal, van waaruit distributie van cou ranten en boeken plaats zal hebben. Ter aarde bestelling van wijlen Zuster A. IVI. Tismeer. Op 51-jarigen leeftjjd is Zondag ten huize van haar ouders te Koudekerke, na een ernstige ziekte overleden Mej. A. M. Tismeer, die de laatste jaren werkzaam was als pleegzuster bij de N. V. Verpleeghuis alhier, en die zich in breede kringen zeer bemind had gemaakt door de wijze waarop zy haar taak met groote opoffering verrichtte en daardoor het lijden van velen verzachtte. Gisteren is het stoffelijk overschot van zuster Tismeer in haar geboorte plaats ter aarde besteld. Op het rustige kerkhof aan den ouden Biggekerkschen weg te Koudekerke, waren o.a. aanwe zig bestuursleden en zusters van de N.V. Verpleeghuis en ook andere zusters en verschillende personen, die met de over ledene in aanraking zijn geweest. De kist was gedekt door vele bloem stukken van familieleden en vrienden en een van de N.V. Verpleeghuis. Ds E. P. Borgman, predikant der Vrij zinnig Herv. gem. alhier, die in het sterf huis de overledene reeds had herdacht, heeft aan het graf het Onze Vader ge beden. Door familie en bekenden werden bloe men in het graf gestrooid. De vader van de betreurde doode, dhr F. L. P. Tismeer, heeft allen dank ge bracht voor hun aanwezigheid en voor de belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van zijn dochter. Er wordt druk gevlagd. Van alle burgerlijke en militaire gebou wen wapperde de vaderland'sche drie kleur met Oranje wimpel. Maar ook zeer vele particulieren niet veel minder dan anders op Oranje hoogtij-dagen had den de vlag ontplooid. Kats. Gemeenteraad. Woens dagavond vergaderde de Raad. Afwezig dhr J. Eckhardt wegens mobilisatie en één vacature. Voorloopige vaststelling uitgaven open bare lagere school ingevolge art. 53 der L. O.-wet 1920 over 1938. B. en W. stel len voor f 535,74 hiervoor vast te stellen. Alzoo besloten. Aanwijzing dagen waarop het sluitings uur voor winkels niet zal gelden. B. en W. stellen den Raad voor deze regeling te treffen. Op 1 en 2 Januari, 2e en 3e Paschen, 2e en 3e Pinksteren, den 2en Vrijdag in Juli en Augustus, van 1 tot 7 December 2e en 3e Kerstdag en van 2931 Dec. Met alg. st. aangenomen. B. en W. stellen voor om een geldlee- ning aan te gaan, groot f 6000, af te los sen in 25 jaren a f 240 per jaarde eer ste 10 jaren tegen een rente van 3y2 de volgende jaren 4 pet. Met alg. st. be sloten. De rekening 1938 wordt voorloopig vastgesteld. Gewone dienst. Ontvangsten f 22.455,13, uitgaven f 21.169,64, batig saldo f 1285,49. Kapitaaldienstontvang sten f 2500,87, uitgaven f 1200,87, batig saldo f 1300. De voorzitter deelt mede, dat hij een schryven heeft ontvangen over het open- WAT IEDEREEN WETEN MOET. Lijstje van materialen, welke in elk gezin noodig zijn voor de zelfbescher ming. Men schrikke niet van de opsomming, want alle materialen, die gespatieerd ge drukt zijn, zijn reeds aanwezig in uw huishouding. Het gaat er om, dat men weet, dat die voorwerpen voor de zelfbescherming noodig zijn. Men heeft noodig: le. Voor eerste hulp verleening bij ver wonding: een doos, waarin zich bevinden moet: 2 snel verbanden, een pakje von Brunsche watten van 25 gram, 2 hydro- phyle zwachtels (8 en 6 cm. breed), 4 hvdrophyle gaasjes 13 bij 16 cm., eenige veiligheidsspelden, 1 meter pleister van 1 cm. breed, 1 jampot gevuld met bleek- poeder (goed dichtsluiten!), 1 doosje hansaplast <25 x 6 cm.), een fleschje Hoffmannsdruppels, 1 buisje jodiumtinc- tuur (er om denken, dat men dit van tijd tot tijd moet ververschen). 2e. Voor brandblusschen: per verdie ping twee emmers water, op zolder een teil met droog zand (om brandbom in te leggen), op zolder een schop met lange steel (om 'brandbom op te scheppen), op zolder een hark (om het opscheppen ge makkelijker te maken), op zolder 'n bak, waarin men 'drie emmers droog zand uit gestort heeft als voorraad, een emmer spuit, of indien men deze niet heeft een rubberslang op de waterleiding met z.g.n. „diefje" Voor aankoppeling op de kraan. 3e. Voor dengeen, die een begin van brand moet blusschen: een overall (geen wapperende kleeren), een paar hand schoenen (geen vonken op bloote handen), een 'donkere bril (brandbom geeft helder wit licht), een metalen hoofddeksel (helm, pan, vergiet ter voorkoming van haarschroeien en hoofdkwetsuren). 4e. Voor hulpverleening na eventueele instorting: een schop, een bijl (houweel of koevoet), een ladder, een stevig touw van ten minste 6 meter lengte, een bel of ander geluidgevend voorwerp om de aandacht van reddingsploegen (buiten) te trew'en. Wie meer materiaal aanschaffen wil om daardoor een betere uitrusting te ver krijgen voor de zelfbescherming, kan bijv. de doos met verbandmateriaal aanvul len. enz. Men raadplege verder de door de Ne- derlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming uitgegeven vlugschriften, bro chures en Gids 1939. Door 'de afdeeling Goes van de Neder- landsche vereeniging voor luchtbescher ming is de gelegenheid opengesteld om nadere inlichting of voorlichting inzake de zelfbescherming te bekomen en wel in het Beursgebouw, Markt, te Goes op Dins dag en Vrijdagavond van acht tot negen uur, terwijl evereens op deze avonden in- lichtin-en te verkrijgen zijn aan het bu reau van het Hoofd van den Luchtbe- schermin v9dienst te Goes, Kade, echter alleen van 7 tot 8 uur. stellen van de telefoon. Na breedvoerige bespreking werd besloten om type D voor te stellen. De openstelling van het publiek zal zijn van 8.3012.30, van 1416 en van 1719.30 uur. Alzoo be sloten. Besloten werd toe te treden tot het districts-verbond luchtbeschermings dienst. De burgemeester dankt de leden voor wat zy' in de afgeloopen periode deden. Het oudste raadslid, Wethouder E. C. Priester, komt in den nieuwen raad niet terug. Deze heeft een staat van 44 jaren onafgebroken dienst als raadslid, waar van 32 jaren als wethouder De voorzitter dankt hem hartelijk voor alles wat hy voor de gemeente deed. Na mens den Raad, den secretaris en zich zelf biedt Spr. een stoffelijk blijk van sympathie aan, n.l. een ruststoel. Weth. Priester dankt den voorzitter voor het gesprokene. Weth. Klaassen spreekt nog een per soonlijk woord tot zijn collega Priester. Hij wijst vooral op de moeilijke jaren van de crisis, die zy samen hebben moeten doormaken. Ook het raadslid M. W. van Arenthals dankt weth. Priester, voor het werk dat hij voor Kats heeft gedaan. Weth. Priester dankt allen voor de steeds goede samenwerking en betrekt hierin ook den secretaris. Verder dankt hij hartelijk voor het cadeau, dat hem is aangeboden. Colijnsplaat. Woensdagmiddag verga derde de Raad. Aangeboden werd de begrooting van het B. A. over 1940. De voorloopige uit gaven voor de O. L. school werden vast gesteld op f 1151,32. De gemeenterekening 1938 werd aldus vastgesteld: ontv. f56976, uitg. f54391, goed slot f 2585. Kapitaaldienst f 2781. Het in de vorige vergadering gekozen lid van de commissie tot wering van schoolverzuim had intusschen bedankt. De heer De Pree merkt hierbij op dat het tweetal toen door B. en W. niet is ge steld, zooals door de commissie was be doeld. Thans werd met alg. st. benoemd dhr C. P. J. Gast. Voorgelezen werd de gemeenschappe lijke regeling inzake luchtbescherming voor de gemeenten op Zuid- en Noord- Beveland, welke met alg. st. werd aan genomen. Daar het de laatste vergadering is in deze periode, zegt de voorzitter alle le den dank voor de wyze waarop men zich HAMSTERAARS GESNAPT, 115 K.G. thoe in beslag genomen. Te Rotterdam bemerkte een agent van politie, die op post stond voor het gebouw van 't Duitsche consulaat, dat in een naburige laan een vrachtauto van een theehandel een drie tal kisten aflaadde. Hij hield den chauffeur aan en waar schuwde het bureau. De po litie kwam bij onderzoek tot de ontdekking, dat de kisten een hoeveelheid van 25 K.G. thee bevatten, welke partij op het punt stond om geham sterd te worden. Bij het na zien van de bescheiden bij de bewuste firma kreeg men de adressen van vijf andere per sonen, die in. den loop van den dag een hoeveelheid thee hadden gehamsterd. Al deze voorraden, met een totaal ge wicht van 115 K.G. werden in beslag genomen. Tegen han delaar en koopers werd pro ces-verbaal opgemaakt. 273. Uren lang dreven de schipbreukelin gen op het water rond. Hoe lang zou het duren? Opeens zagen ze een zeil in de verte, dat naderbij kwam. Het bleek een sloep te zijn, met twee inboorlingen er in. Een der kerels nam plotseling een geweer op en richtte het op het hoofd van Sir Ralph. De vrienden dachten niet anders, dan dat ze in koelenbloede zouden worden dood geschoten. 274. Doch eensklaps wenkten de kerels de schipbreukelingen aan boord te komen en in de kajuit te gaan, waarna de sloep koers zette naar de... Afrikaansche kust. Ze waren geland in de nabijheid van een of ander dorp. van zijn taak heeft gekweten en voor de goede samenwerking die er geweest is. Vijf leden zullen op 5 Sept. in den nieu wen Raad terugkeeren. Een bijzonder woord van dank tot den nestor, de heer de Pree en weth. van Dis, die om rede nen welke wij moeten respecteeren, geen candidatuur meer hebben aanvaard. Dat God U beiden nog vele jaren spare. Dhr de Pree zegt den voorzitter dank. Weth. v. Dis is eveneens gevoelig voor de woorden door den burgemeester ge sproken. Hij dankt den voorzitter, sec retaris, collega wethouder en den Raad voor den steun steeds ontvangen. Er zul len wel eens omstandigheden of dingen zijn gebeurd waarover verschil van mee ning was, die somtijds pijnlijk waren. Hij vraagt daarvoor wel excuus. De heer Contant sluit zich geheel aan bij de woorden van den voorzitter, en wenscht den heer van Dis een volledig herstel. Tholen. Gisteren vergaderde de Raad. In het ingekomen rapport van de com missie tot nazien van de rekening zijn een drietal aanmerkingen gemaakt. Ver andering was echter niet geschied, door dat de begrootingswijziging nog niet was goedgekeurd door Gedep. Staten. De voorzitter stelt voor de cijfers hierop te zetten zooals zij momenteel voorkomen en als deze niet goed zijn, af te wachten wat Gedep. Staten doen. Een discussie ontstaat tusschen den voorz. en dhr Moelker over den post ar menzorg. 1 e heer Moelker ziet alsnog geen bezuiniging in de nieuwe werkwijze van armenzorg. De voorz. merkt op, dat in alle op zichten deze nieuwe armenzorg beter is. Vorig jaar kostte deze de gemeente f 4920,36, terwijl in 1937 en '38 een sub sidie werd verleend voor armenzorg van f 5900. De heer Moelker merkt op, dat toen f 400 aan het Groene Kruis werd uitgekeerd, terwijl de kosten voor zie kenhuis en operatie toen veel hooger waren dan nu, waar er nu velen lid zijn van de vereeniging voor ziekenhuisver- pleging. Hij ziet geen groote verschillen. De regeling van nu is, volgens den voorz., veel beter dan voorheen. Nu heb ben wij een meer doelmatige verdeeling, terwijl f 800 is kunnen worden verhaald op anderen. De heer Overbeeke acht de werkwijze van thans veel beter dan vroeger. Aanbieding heeft plaats van de be grooting bedrijven en gemeente over 1940. Daarna spreekt de voorz. woorden van afscheid tot de vertrekkende raadsleden. Twee leden komen niet terug: de heer Overbeeke, die met onderbreking van 22 Mei 1924 tot September 1927, sedert 4 Sept. 1923 lid van den Raad is geweest en de heer Moelker, die met onderbre king van 4 Sept. 1917 tot 20 Maart 1919 en van 1 Sept. 1931 tot 5 October 1931, sedert 3 Sept. 1901 het lidmaatschap van den Raad heeft bekleed. Namens Raad en burgerij van Tholen dankt Spr. beide heeren zeer voor den ijver en de toewijding al die jaren be toond, waarvoor beide heeren dank zeg gen. Bruinisse. Gemeenteraad. Dins dagavond vergaderde de Raad. Afwezig door ziekte dhr M. de Koning. De inspecteur der werkverschaffing te Middelburg heeft bericht, dat met in gang van 23 Juli 1.1. weer is opengesteld de werkverschaffing en steunverleening. Door Gedep. Staten is goedgekeurd de vernieuwing van de glooiing van den ha- vendam, binnen- en buitendijks. Dit werk zal uitgevoerd worden in werkverschaf fing. Ook kunnen werkloozen tewerk ge steld worden in werkverschaffing in den Kramerpolder te St. Philipsland bij dhr W. C. van Nieuwenhuize en bij dhr A. C. van Oeveren te Nieuwerkerk. Aan de regeering zal worden bericht, dat de gemeente zich garant stelt voor de vervoerkosten van degenen die daar zullen worden tewerk gesteld. De gemeenterekening wordt voorloo pig vastgesteld als volgt: gewone dienst ontv. f 104.590,99; uitg. f 111.637,56; ba tig saldo f 2953,43. Kapitaaldiestontv. f426.823,19; uit gaven f426.766,79; saldo f56,40. De rekening van het Burg. Armbe stuur werd goedgekeurd. Ontvangen was f 4714,47uitgaven f 4935,90nadeelig saldo f 221,43. Op de voordracht voor gemeente-sec retaris stond als nr 1 dhr L. J. de Jonge, wnd. gemeente-secr., nr 2 dht J. D. Jan sen, ambtenaar te Pijnacker. Met alg. st. werd dhr L. J. de Jonge als zoodanig benoemd. De voorz. gaat, met goedvinden van den raad, direct tot de beëediging over. Hierna wenscht de voorz. hem geluk met deze benoeming, die met zeldzame eenparigheid geschied is. Dhr de Jonge spreekt woorden van hartelijken dank tot voorzitter en raad. Tot bezoldigd ambtenaar van den burg. stand wordt met alg. st. benoemd dhr Joh. v. d. Bos, tijdel. ambt. ter sec retarie, op een pensioengrondslag van f250. Tot secretaris-ontvanger van 't Burg. Armbestuur wordt met alg. st. benoemd dhr A. Kik, wnd. secr.-ontv. Deze benoe ming wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Juli 1939 op een jaarwedde van f 175. De voorz. zegt, dat er door de mobili satie groote drukte ter secretarie te ver wachten is. Hij vraagt den raad machti ging hem blanco crediet te verleenen tot het aanstellen van de noodige werk krachten, hetwelk hem verleend wordt. De voorz. geeft nu een overzicht over de achterliggende vierjarige periode, waarin nog al mutaties geweest zijn. Wethouder Padmos werd plotseling weg genomen. Burgemeester Hage verliet ons door het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. Onze gemeente secretaris, dhr B. J. van Oeveren, werd benoemd tot burgemeester van Poort vliet. In de afgeloopen zittingsperiode zijn er belangrijke verbeteringen tot stand gekomen. De raadsleden de Koning, Boone en Van Oeveren en W. v. d. Berg zullen niet meer als zoodanig in den raad terugko men. Dhr Boone dankt den voorz. voor zijn vriendelijke woorden. Dhr v. Oeveren sluit zich bij de woorden van dhr Boone aan. Dhr v. Vessem voert als le wethouder nog even het woord, Speciaal tot den voorzitter. U, aldus Spr., hebt ons in onze verwachting niet beschaamd. U hebt getoond dat u de man was, dien we hebben moesten. LANGS DE OOSTGRENS. Maatregelen op Duitsch gebied. Dinsdagmorgen kwam met den goede rentrein van 12,19 uit Duitschland, waaraan eenige personenwagens waren gehaakt, op het station te Oldenzaal een 100-tal Nederlandsche visschers aan, die te Cuxhaven waren afgemonsterd. Deze menschen waren met Duitsche vis- schersbooten een dagreis van de haven, toen deze schepen door de Duitsche autoriteiten radiografisch waren terug geroepen. De visschers wisten weinig van den toestand mede te deelen en van de mo bilisatie in Nederland hoorden ze eerst op het station te Oldenzaal. Wel waren ze het er allen over eens, dat toen het op de schepen doorgedrongen was, dat een oorlog op het punt stond uit te bre ken, de stemming onder de Duitsche zeelieden tot nul daalde. Langs de Twentsche grens worden overal versterkingen door de Duitschers aangebracht. Op elke 100 M. bevindt zich een zware mitrailleurspost, en deze posten zijn met elkaar verbonden door prikkeldraad. Deze maatregel, zoo ver telden militaire commandanten van de Duitsche posten, is uiteraard niet ge richt tegen Nederland. Maar juist als in 1916, wil men in geval van oorlog voorbereid zijn op de mogelijkheid, dat de Engelschen een inval zouden willen doen in ons land. Zondagnacht zijn te Gronau door on bekenden kleine biljetten verspreid en aangeplakt, ter grootte van ongeveer 20 X 30 c.M. De tekst luidde sterk tegen den Führer en vóór de „democratieën". Uit de gebruikte lettersoort zou men opmaken, dat het biljet in Duitschland gedrukt was. 't Is een van de sympto men welke bewyzen, hoe krachtig de anti-nationaal-socialistische actie in de weer is, een actie, welke ook en vooral in de cafè's merkbaar is. Twee personen bij botsing gedood. Gistermiddag is op de grens van de gemeente Brunssum-Heerlen onder 'Heer- lerheide, de motorrijder Mertens, opzich ter van de Oranje-Nassaumijn IV met groote vaart tegen een lichtmast gereden. De man was op slag dood. De duorijder, ook oen man uit Heerlerheide, werd zeer zwaar gewond en overleed in het zieken huis te Heerlen. Na aanrijding overleden. Gisterochtend is te Raamsdon'kveer Ie zestigjarige heer P. T., die weifelde lnj het oversteken van een straat, aangerc ten door een wielrijder. 'Do heer T. word :>>n den grond gesmakt en bleef bewustelo liggen. Hij werd naar zijn woning om r- ge'bracht, waar bleek, dat hij een schel' 1 basisfractuur had gekregen. In den lonp van den middag is hij aan do govolgon over'eden. Vrijdag 1 September 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414 4 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.1)0 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO 9.00 VA RA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 gram. (Om 8.16 her.). 10.00 mor- genw. 10.20 orgel. 10.45 zang en piano, 11.10 D'eclam. 11.30 Esmeralda. 12.00 A- VRO-Amusements-orkest (opn.). (Om 12.15 ber. 12.40 de Romancers en soli 1.20 het omroeporkest. 2.05 causerie out „Vrouwenarbeid in Nederland". 2.8,1 (O Romancers en soliste. 2.55 verkorte ope ra „Othello", 4.00 gram. mot toel 4.30 5.00 gram. 6.28 ber. 6.30 causerie over beeldende kunsten. 6.50 gram. 7.00 VAHA kalender. 7.05 causerie „Zelfopvoeding zelfbeheersching, zelf opleiding" 7,23 her. ANP. 7.30 ber. en meded. 7.35 causerie „De kracht van Jezus Christus". 8.00 pi ano. 8.30 causerie „Het geestelijk leun in Amerika". 9.00 Esmeralda en solist, 9.30 radiotooneel. 9.45 VARA-orkest 10.30 ber. ANP. 10.40 avondw. 11.00 gia- mof. muz. 11.30 en 11.5512.00 gram. HILVERSUM n. 301.5 m. Algem. pro gramma, verz, door de KRO. 8.009.15 gram. (Om 8.15 ber.). 10.00 gram. 11.30 Bijb. causerie. 12.00 ber 12.15 gram. 12.30 de Continental Six. 12.501.00 en 1.201.30 gram. 1.50 gr 2.00 KRO-orkest. 2.45—3.00 en 3.45 gi muz. 5.15 de KRO-melodisten en solist 6.006.20 Land- en tuinbouw-causcrie c.o. 6.30 ber. 7.00 ber. 7.15 causerie „De luchtvaart in Indië". 7.35 gram, 8.00 be richten ANP 8.15 KRO-orkest. 8.45 Ie KROt-melod. en solist. 9.10 gram. 9.30 declam. 9.50 orgel- en viool. 10.30 b»r ANP. 10,40 Lajos Veres en zijn orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingenweerzwaar be wolkt; wind: zwak N.O.; temperatuur 18; minimum hedennacht 17; neerslag afgeloopen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwakke veran derlijke wind, helder tot gedeeltelijk be wolkt, droog weer behoudens geringe kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Uitgave: N. V. „Luctor et Emerg het blad Bureaux Lange V Postrekening 44455 jijkantoor M i d d e j.J.FANOY, Lan Directeur - Hoofdred Gisteravond had d ring toch besloten ha Warschau betreffende het probleem Danzig-I maken. De uitvoerige tekst aan de vertegenwoor landsche pers voorge Duitschen tijd door d< maakt. Ook op verse! Berlijn waren luidspre waaromheen zich spoe hoorders verzamelden er voor, dat tegelykeri staatsstuk naar de bui steden werd doorgeg< Van Duitsche zijde v nadruk op gelegd, dat nacht van Woensdag middernacht tijd had c sche voorstellen in te t den van een gevolrru schau, die niet alleen maar die ook alle bezitten om tot onder gaan, dan wel tot verv te Berlijn bijzonder O' Warschau het niet een vonden te antwoorden, volmachtigde te zendei Gistermiddag, dus ven dag nadat de term: deling, door Berlijn aai ken was, verscheen de sadeur in de Wilhelr verzoek, tot het doen den staatssecretaris v; Zaken te mogen sprei minister en zéker niei onderhoud heeft ook den staatssecretaris, geeringszijde heeft mei wat Lipski is komen men zijn bezoek niet va omdat de ambassadeur was van de door Duit speciale machtigingen. De situatie is nu or ernstig geworden. Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsers: Vrijdag 8 u. 26 min. Gisteravond is de v ling verstrekt: De koninklijk Britscb zich in een nota van 1 tegenover de Duitsche verklaard haar bemidd op rechtstreeksche tusschen Duitschland hangende problemen te Zij heeft daarbij gee laten, dat ook zij zich, durende incidenten e Europeesche spanning, der procedure bewust De Duitsche regeeri een antwoordnota van 1 ondanks haar sceptis van den wil der Poolse „überhaupt" te komen ming in het belang van verklaard, de Engelsch eventueel het voorstel Zij heeft zich bereid Augustus des avonds ee de Poolsche regeering der voorwaarde, dat de gevolmachtigd zou zijn discuteeren, maar ook te vieren en te sluiten. In plaats van een mee de aankomst van een machtigde, kreeg de r antwoord op haar ber overeenstemming allere van de Poolsche mobil 30 Augustus 1939, teger een meer algemeene Engelands bereidwillig!- kant invloed te willen openen van onderhande De Duitsche regeerinc °P te hebben, dat onder heden, en op zijn mins

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6