Tegen het hamsteren. Wolken met zilveren randen. Er zijn voldoende voorraden. Terugbetaling aan spoorabonné's Je Zeeuw" voor i Opperbevelhebber Land- en Zeemacht. Duistere houding van Rusland. FEUILLETON Binnenland. VELDPOSTDIENST. Uit de Provincie De Duitsche politiek is een politiek van expansie. De inlijving van Oostenrijk en Tsjechië kunnen zeker niet worden verklaard als herstel van de schade, wel ke Duitschland door het verdrag van Versailles heeft geleden. OFFICIEEL PROTEST VAN POLEN. De Poolsche regeering heeft officieel b\j de Duitsche regeering geprotesteerd tegen de Duitsche aantijgingen over be weerde mishandeling van de Duitsche minderheid in Polen. In een officieel Poolsch communiqué wordt gezegd, dat de Duitsche pers sedert eenigen tijd een lastercampagne voert waarbij Polen er van wordt beschuldigd de Duitsche minderheid ruw te bejegenen en feiten worden genoemd die niet slechts onjuist zijn maar zelfs geheel verzonnen. Deze zuiver verzonnen feiten en deze onjuiste inlichtingen hebben zelfs een plaats gekregen in de vertoogen van de hoogste leidende factoren in Duitsch land, die waarschijnlijk op tendentieuze wijze zijn ingelicht. Op deze wijze wil de Duitsche regee ring hiervan een element maken in het diplomatieke spel. Rekening houdend met dit feit is de Poolsche regeering ver plicht plechtig te protesteeren tegen me thoden die een middel zijn dat willens en wetens wordt toegepast om de interna tionale meening en de regeering op een dwaalspoor te brengen. ROME IN GESPANNEN AFWACHTING De dag van gisteren is te Rome voorbij gegaan in een atmosfeer van gespannen verwachting ten opzichte van het besluit der Britsche regeering. Men constateert een volkomen afwe zigheid van iederen strijdlustigen of oor- logszuchtigen geest. De wensch naar vre de wordt van alle zijden uitgesproken. In vele kringen ie Rome heerscht de meening, wanneer Henderson met een voor Duitschland onbevredigend ant woord te Berlijn teruggekeerd zou zijn, dat dan van Mussolini nog een voorstel tlot vreedzame oplossing verwacht mag wor den. De „Messagero" verzekert, dat Musso lini geen tijd verliest, maar dat men eens zal weten, welk een groote activiteit hij nogmaals tot het behoud van den vrede ontplooid heeft. Het overgroote deel der Italianen is nog steeds overtuigd, dat Mussolini op het laatste oogenblik er in zal slagen, den vrede te redden. De berichtgeving van de Italiaansche pers is rustig, kalm en tot op zeer groote hoogte onpartijdig. Er doen te Rome volgens het Alg. Handelsblad geruchten de ronde, dat tus- schen Hitler en Mussolini een overeen komst zou zijn gesloten volgens welke, indien een conflict zou uitbreken, Italië gedurende de eerste periode neutraal zou blijven. Eerst nadat Polen vrijwel zou zijn overwonnen, zou ook Italië zich in den oorlog mengen. Op die wijze zou het gevaar vermeden worden, dat in het be gin van den oorlog de Franschen, ver trouwende op de Maginotlinie, met een groote troepenmacht tegen Italië zouden oprukken. BEMIDDELINGSPOGINGEN? In officieels kringen te Brussel wei gert men eenige mededeeling te doen over het bezoek, dat de diploma tieke vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitschland, Italië en Polen aan den heer Pierlot hebben gebracht. Het gerucht doet de ronde dat hier van een bemiddelingspoging sprake zou zijn. De Belgische regeêring zou op het oogenblik geen nieuwe militaire maatre gelen overwegen. Omtrent de houding van Rusland wor den tegenstrijdige berichten gepubli ceerd. Reuter meldt Het parlement der S&wjet-Unie heeft het Russisch-Duiische pact geratificeerd. Un.Press daarentegen komt met het volgende bericht: De bijeenkomst van den oppersten sov- jetraad en den raad der nationaliteiten is om 7 uur begonnen. Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE. 90.) 1'O11 „Hetzelfde? Neen, zeker hetzelfde nooit meer! Maar betwijfel daarom toch niet, dat God nog vele zegeningen voor u be waard heeft. Hij zal u, als gij u aan Hem onderwerpt en doet wat Hij vraagt, groo- ter, rijker geluk te genieten geven, dan gij u nu kunt voorstellen. Wat wij vrij willig aan God ten offer brengen, wordt ons altijd viervoudig teruggeschonken." Wij voogden ons nu bij mevrouw March en Mr Perron, en kort him op kwam Clara ons roepen, om hot ontbijt te gebruiken. Geon van allen had eetlust, en al spoedig naderde het oogenblik, dat wij Canterbury Huis moesten verlaten, ten einde bijtijds aan het station te wezen voor den trein, die om één uur vertrok. „Gij zult ons toch zeker dikwijls ko men bezoeken, nietwaar?" zei de Clara, terwijl zij mij een prachtig bouquet gaf van de heerlijkste h'oemen, die de tuin NIEMAND MAG VOOR MEER DAN EEN WEEK VOORRAAD KOOPEN. STRENGE STRAFFEN. Gisteren heeft de minister van Econo mische zaken een beschikking genomen krachtens de wet van 24 Juni 1939, Staatsblad 634, waarbij maatregelen ge nomen worden om het hamsteren van levensmiddelen en andere artikelen te gen te gaan. Deze maatregelen hebben betrekking op rijst (rijstebloem, rijstemeel en gema len rijst), tarwebloem en tarwemeel, rog gebloem en roggemeel, havermout, gort, vermicelli, macaroni en spaghetti, mai- zena, groene erwten en spliterwten, brui ne boonen, witte boonen, capucijners en rozijnerwten, andere soorten gedroogde peulvruchten, witte suiker, basterd-sui ker, slaolie, raapolie, boterolie en andere spijsoliën, bak- en braadvet, margarine, koffie, koffie-surrogaten, thee, cacao, harde zeep, zachte en vloeibare zeep, zeeppoeder, -zeepvlokken, -schilfers, waschpoeder, alle soorten kaarsen. Op grond van deze beschikking is het voorloopig verboden van de genoemde artikelen in één week zich meer te ver schaffen dan hij gewoon is in een week te verbruiken. Indien hij echter in den regel voor een bepaalde groep personen, zooals b.v. een gezin, zich die artikelen pleegt aan te schaffen, dan zal het hem toegestaan zijn in een week zooveel te betrekken als die groep personen in een week pleegt te gebruiken. Het is duidelijk, dat dit verbod er op gericht is te voorkomen, dat door ab normale vorming van voorraden een te kort aan de genoemde artikelen zou ont staan, waardoor die personen benadeeld zouden worden, die niet over de middelen beschikken om zich meer aan te schaf fen, dan normaal in een week verbruikt wordt. Ook is het duidelijk, dat het ver bod in geen enkel opzicht een belemme ring bedoelt te zijn van het normale ver bruik van de genoemde artikelen. Het normale verbruik immers wordt door deze regeling niet aan banden gelegd. Afleveringsbewijzen verplicht. Ten einde de zekerheid te verkrijgen, dat het aldus in werking gestelde ham sterverbod ook zal worden nageleefd, is aan alle leveranciers van de genoemde artikelen de verplichting opgelegd bij iedere aflevering een afleveringsbewijs in tweevoud uit te schrijven waarvan één exemplaar tegelijk met de goederen aan den klant wordt afgeleverd. Het afleve ringsbewijs moet zijn voorzien, behalve van de handteekening van den leveran cier, van een opgave van het artikel dat is afgeleverd en van de hoeveelheid daar van en van den naam en het adres van den leverancier en den afnemer. Deze af leveringsbewijzen moet de afnemer voor de in te stellen controle, gedurende ten minste drie maanden zorgvuldig bewa ren. De winkeliers zijn verplicht het an dere exemplaar van de afleveringsbewij zen ook drie maanden te bewaren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat overtreding van het hamstei verbod gestraft kan worden met een gevan genisstraf van vier jaren of een geldboete van f 10.000, terwijl de gehamsterde artikelen bovendien in be slag zullen worden genomen. Handelaren in de genoemde artikelen zijn van de gegeven voorschriften vrij gesteld. Het zich aanschaffen van de genoemde artikelen in hoeveelheden, die het nor male verbruik in een week te boven gaan is strafbaar. Zoowel de winkelier als de klant zijn strafbaar, indien niet bij iedere hoeveelheid, die in den winkel afgehaald wordt, of bij den klant thuis wordt be- 1 zorgd, een afleveringsbewijs aanwezig is. Besloten werd heden en morgen slechts de landbouwbelastingmaatregelen te bespreken, waardoor de behandeling van het sovjet-Russische pact met Duitschland en de nieuwe wetten inzake den militairen dienst zijn uitgesteld. Het besluit tot uitstel van de beschou wingen over het Russisch-Duitsche pact heeft' eenige verrassing gewekt; wellicht wijst het op het verlangen der sovjets om te wachten op den verderen loop der ge beurtenissen. In diplomatieke kringen te Londen gaat het gerucht, dat de Russische ge zant te Warschau aan de Poolsche re geering de verklaring heeft gegeven, dat in geval van een conflict de versche pingen van grondstoffen en oorlogstuig uit Rusland naar Polen op grond van het Duitsch-Russische pact niet gestaakt be hoeven te worden. Deze verklaring zou Vrijdag aan Beek gegeven zijn. Intusschen zijn de leden van de Brit sche militaire missies, welke te Moskou hebben onderhandeld, per vliegtuig te ruggekeerd. Luitenant-generaal J. H. Reynders thans benoemd. Staatsblad nr 185 bevat een Koninklijk besluit van 28 Augustus, waarbij uit overweging, dat het oogenblik gekomen is om de algemeene voorbereiding en lei ding der landsverdediging in handen te leggen van den opperbevelhebber van land- en zeemacht, benoemd is tot opper bevelhebber van land- en zeemacht luite nant-generaal I. H. Reynders, chef van den generalen staf. HET KONINKLIJK WOORD IN INDIE GOED ONTVANGEN. De radiorede, welke H. M. de Koningin gisteravond heeft uitgesproken, is, naar P. T. T. om half 9 reeds meldde, in Indië goed ontvangen. PRINS BERNHARD TOT ADJUDANT i VAN H. M. DE KONINGIN BENOEMD. Bij Kon. Besluit No. 14 van heden is Z. K. H. Prins Bernhard der Nederlan den benoemd tot adjudant in buitenge wonen dienst van H. M. de Koningin, ingedeeld bij' het algemeen hoofdkwar tier ter beschikking van de Koningin. Vanmiddag om 12 uur is Prins Bern hard zijn opwachting gaan maken bij den opperbevelhebber van de land- en zeemacht, Luit.-generaal Rijnders. UITVOERING POSTDIENST OP 31 AUGUSTUS. In afwijking van hetgeen oorspronke lijk was bepaald, zal de postdienst op 31 Augustus a.s. worden uitgevoerd als op gewone werkdagen. INLEVERING VAN GRENSBOCUMEN- TEN VOOR MOTORRIJTUIGEN. Goede raad van A.N.W.B. en K.N.A.C. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. geven houders van triptieken, carnets en ac quits nogmaals in overweging, met het oog op de buitengewone omstandigheden, deze documenten voorzien van een uit- voerstempel, in te leveren bij de vereeni- ging, welke ze hun heeft uitgereikt. Indien het uitvoerstempel ontbreekt zooals veelal met Belgische triptieken het geval zal zijn dient men eerst naar de grens te rijden, om de documenten te laten afstempelen. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat dit advies gegeven wordt uitsluitend in het financieele belang van de gebrui kers zelf, die in hooge kosten zouden ver vallen, indien de buitenlandsche douane t.z.t. invoerrechten van het motorrijtuig zou vorderen, als de houder geen afge- en de kassen opleverden. Ik gaf haar geen antwoord, ten deele, omdat ik bijna geen woord kon uitbren gen en ten deele, omdat ik wist, dat mijn tijd van bezoeken, van welken aard ook, al zeer beperkt zou zijn. „Herinner u steeds, mijn lieve Chrystie, dat gij hier altijd een tehuis zult vinden en wij u hartelijk welkom zullen heeten bovendien," zeide mevrouw March, ter wijl zij mij ter zijde nam. „Ga nog even met mij mede naar de oranjerie, gij hebt nog tijd genoeg. Jan is pas begonnen om het paard in te spannen. Ik wilde u nog vragen, of uw beursje wel voorzien is op dit oogenblik; want indien gij soms slecht bij kas waart, dan..." „Ik dank u hartelijk voor uw goede be doeling, mijn lieve vriendin; doch ik bon ruimschoots voorzien, cn ik heb bepaald genoog voor do eerste maanden. Men heeft ons toegestaan zoovele artikelen meer te behouden, dan wij tot ons ge bruik behoefden, dat de verkoop daar van een aardig sommetje heeft opge bracht! Buitendien heb ik nog eenige kostbaarheden; ik zou niet gaarne daar van scheiden, maar indien de nood er mij toe dwingt, kan ik die ook nog altijd verkoopen." „Ik vertrouw, dat gij mij schrijven zult hoe uw toestand is, voordat gij uw sie raden weg doet, die, naar ik denk, wel alle geschenken zullen wezen. En indien gij nog verandert van inzicht, ik heb hier altijd bezigheid voor u. Ik weet niet of gij verstandig handelt, Chrystie, met naar Londen te gaan. „Het is mij ook niet duidelijk; maar het schijnt mij toch het beste wat ik doen kan. Mr Perron verlangt zeer naar de stad terug te keeren; wij zijn beiden overtuigd, ofschoon ik geen eigenlijken grond voor mijn overtuiging heb, dat het beter is een nieuw leven te beginnen te midden van vreemden en in een onbe kende omgeving. Waarheen mijn oom zich begeeft, daar ga ik ook; ik kan hem niet verlaten; ik mag het ook niet doen, tenzij dan dat hot in zijn voordeel zou zijn en hij daarvan zelf overtuigd was." „En hebt gij reeds eenig plan vast gesteld? Hebt gij reeds iets in het voor uitzicht?" „Niets! Ik denk wel eens of mijn schil dertalent mij van eenig nut zou kunnen zijn. Ik geloof niet, dat ik onderwijs kan geven! Ik vrees, dat ik geen roeping ge voel voor de taak van gouvernante, en mij dunkt, dat niemand zich meet be- DISTRIBUTIEREGELING VRIJWEL GEREED. Spoedig oorlogsbrood? Naar de „Telegr." vernam, zijn er nu in ons land voldoende voorraden olie- en aardolieproducten opgeslagen, zoodat er geen vrees behoeft te worden gekoesterd voor een tekort. Men heeft de situatie zoolang van te voren zien aankomen, dat men ruimschoots gelegenheid heeft ge had zijn maatregelen te nemen. Met de voedselvoorziening heeft de re geering het thans heel wat gemakkelij ker dan in 1914. Toen was er een volko men vrij maatschappelijk bedrijfsleven, de landbouw inbegrepen. Thans bestaat er een sterke ordening en heeft de regee ring de beschikking over het wijdvertak te landbouwcrisisapparaat, dat betrek kelijk omgeschakeld kan worden en aan de in te voeren distributieregeling dienst baar gemaakt. In groote lijnen, gebaseerd op de des betreffende wetten en inzake de oorlogs voorbereiding, ligt deze regeling gereed en er wordt op het oogenblik hard ge werkt aan de uitvoering van de onder- deelen. Zoo noodig zou dus op zeer kor ten termijn een volledige distributierege ling kunnen worden ingevoerd. Verwacht mag ook worden, dat zoo noodig ook spoedig overgegaan kan wor den tot de invoering van het oorlogs brood, waarmee onlangs gunstig verloo- pen proeven zijn genomen en dat, zoo als men zich zal herinneren, bestaat uit tarwebloem met ongeveer 30 pet. rogge en aardappelmeel. Zoonoodig zal ook, n.l. wanneer het publiek volkomen ten onrechte zil vergeld zou vasthouden, evenals in 1914 overgegaan worden tot uitgifte van zil verbons. Dit papieren noodgeld is reeds gedrukt. De steenkolenvoorziening baart voor ons land voorloopig althans geen zorg. Een herhaling van den toestand, die zich in de jaren 19141918 heeft voorge daan, is uitgesloten. Destijds bedroeg de Nederlandsche productie circa 3 millioen ton, thans kan deze op ruim 14 millioen worden getaxeerd. De in- en uitvoercij- fers dekken elkaar vrijwel, zoodat de geheele productie voor ons land beschik baar is. Dat tot distributie zou moeten worden overgegaan, is zelfs niet te ver wachten, naar het zich laat aanzien. stempeld grensdocument zou kunnen overleggen. Om deze reden wordt ook aan hen, die een afgestempeld document bezitten, aangeraden dit aan hun vereeniging in te zenden, waar het voor hen bewaard zal worden, zoodat zoek raken van deze waardevolle papieren is uitgesloten. Bq vordering van auto's, waarvoor nog grensdocumenten loopen, dient men een bewijs van deze vordering te vragen, waarop de kenmerken van het motorrij tuig zqn vermeld. Dit bewijs kan noodig zijn om administratieve zuivering van grensdocumenten te verkrijgen. A.N.W.B. en K.N.A.C. geven ten slotte hun leden, die nadere inlichtingen over het bovenstaande wenschen, in overwe ging zich thans tot hun vereeniging te wenden, nu er wellicht nog gelegenheid bestaat om eventueele moeilijkheden voor hen op te lossen. FLINKE BENZINE- EN OLIE VOORRADEN. Zoo noodig beschikking over hier liggende voorraden van het buitenland. De voorraden benzine en minerale olie in ons land zijn op het oogenblik vrij belangrijk, mede doordat er tamelijk groote hoeveelheden toebehooren, die, hoewel zij daarheen nog niet zijn ver kocht, bestemd zijn voor distributie naar de Scandinavische en Baltische landen. Het behoeft niet uitgesloten te worden geacht, dat deze voorraden in ons land kunnen blijven indien de omstandigheden daartoe aanleiding geven. De vestigingen van de Shell hier te lande ontvangen grondstoffen, waarvan een deel na bewerking of opslag weder wordt uitgevoerd naar het buitenland. Onder omstandigheden, als thans drei gen, kan zulks aan de binnenlandsche markt ten goede komen, die nu over meer voorraad beschikt dan zij zou hou den als er alleen voor eigen behoefte werd ingevoerd. palen bij dezen werkkring, zonder een be paalde geschiktheid daarvoor te gevoelen" „Ik geloof toch, dat gij zeer goed on derwijs kunt geven". „Ik zou daartoe noch het geduld, noch het talent bezitten. Maar men heeft mij vroeger altijd gezegd, dat mijn teekeningen meer dan gewone waarde hadden. Ik zal mijn geluk eens beproeven met de land schappen in waterverf, die ik op reis heb vervaardigd; indien ik een kooper kon vinden voor één of twee paar, dan zou ik dadelijk besloten zijn, wat ik verder moest doen. Gij herinnert u nog we1, hoe de Ostoornes en de Franklyns mijn werk prezen? En kapitein Osborne, die zoo bij zonder veel smaak bezit, zeide, dat het bepaald jammer was, dat ik met mijn ta lent een welgestelde jonge dame was, in plaats van een arme, in nood verkeerende kunstenares". „Ik wil u niet moedeloos, maken, mijn lieve, en het is ook mijn overtuiging, dat gij meer dan gewoon talent voor sohilde- ren bezit; maar ik moet u tooh waarschu wen tegen het groote onderscheid dat men gewoonlijk maakt tussöhen het werk van een rijke erfgename, of van een meisje, dat van haar gaven wenscht voordeel te trekken. Partijdige vrienden zullen al zeer Hoe men moet adresseeren. De inspecteur van de veldpost maakt bekend, dat ten behoeve van de gemobi liseerde troepen de veldpostdienst ver dere uitbreiding heeft ondergaan. Voor het verlaten der garnizoenen wordt aan ieder militair bekend ge maakt, hoe zijn adres te velde moet zijn ingericht. Zij moeten zelf zorgdragen, dat dit adres wordt medegedeeld aan al len van wie zij poststukken (brieven enz., telegrammen, postpakketten) kunnen verwachten. In deze adressen moet, behalve de naam, de voorletters en de rang van den geadresseerde, tevens worden vermeld het onderdeel, waartoe hij behoort of waarbij hij is gedetacheerd, alsmede een nadere aanduiding b.v. veldleger, vesting Holland, stelling van Den Helder enz. Het is verboden een plaatsnaam in het adres te vermelden. Geschiedt dit toch, dan worden de stukken aan de afzenders terugge zonden. Meer nog dan in normale omstandig heden verdient het aanbeveling het adres van den afzender steeds op de achterzijde der stukken te vermelden. Teneinde ze kerheid te verkrijgen, dat de poststukken hun bestemming naar behooren zullen bereiken, verdient het aanbeveling de adressen als volgt in te richten; Aan den korporaal stafkwartier Oostfront Vesting Holland. Aan den dienstplichtige Ie batt. 2e afd., 8e reg. art. Veldleger. Het verdient aanbeveling de aandui dingen: Vesting Holland, Veldleger enz. te onderstreepen. BEPERKING VAN HET TELEFOON VERKEER. In het belang van de militaire maat regelen wordt er nogmaals met klem op aangedrongen, het voeren van locale zoo wel als interlocals telefoongesprekken zooveel mogelijk te beperken. Van onver mijdelijke telefoongesprekken moet de duur zooveel mogelijk worden bekort. "Wanneer de militaire maatregelen belem mering zouden ondervinden van het par ticuliere telefoonverkeer, zou van mili taire zijde tot uitsluiting van een groot aantal telefoon-abonné's moeten worden overgegaan. AFLEVERING BLOEM EN MEEL TIJDELIJK STOPGEZET. In afwachting van inventaris- en distributie-maatregelen. In opdracht van de regeering moet de levering van bloem en meel door de meel fabrieken worden stopgezet, zulks ter voorbereiding van inventarisatie van voorraden in verband met eventueele dis tributiemaatregelen, enz. De wettige maatregelen zijn nog in voorbereiding. Na inlevering hunner kaart. Naar wij vernemen kunnen de gemo biliseerde houders van abonnements kaarten hun abonnement op de Neder landsche Spoorwegen inleveren en zal hun een evenredig deel van den prijs worden terugbetaald, te rekenen van den dag af, waarop zij onder de wapenen zijn gekomen. Na afloop van hun dienst tijd zullen zij zonder verhooging voor de eerste maand te betalen, een nieuwe kaart kunnen bekomen. Voor de overige abonnementhouders is een dergelijke re geling getroffen met ingang van den dag waarop zij hun abonnementskaart inle veren. GROOTE DRUKTE OP DE ..ZEELAND"- LIJN. Tengevolge van den gespannen inter nationalen toestand heerscht de laatste dagen een groote drukte op den dienst VlissingenHarwich van de stoomvaart Mij. „Zeeland". Een aantal D-treinen van spoedig de begaafdheden van een jonge dame verheffen, zoolang als zij die slechts tot verfraaiing of vermeerdering van ge noegen aanwendt, en even spoedig zullen zij: een afkeurend oordeel vellen, wanneer zij' daarvan haar levensonderhoud, haar handelskapitaal wil maken". „Maar de letterkunde dan? Indien ik beproefde te schrijven voor eenig maand werk?" Mevrouw Marc'h schudde haar hoofd. „Gij zoudt van honger omkomen, mijn kind, terwijl gij: u een naam zocht te ma ken. Zoovelen hebben dit beproefd, en haar pogingen mislukten gelooft gij niet, dat men moet leeren schrijfster te worden, even goed als eenig ander be roep?" „Ik veronderstel, dat dit wel zoo zal zijn! Zoodra ik in mijn nieuwe woonplaats gevestigd ben, zal ik het met mijn teeke ningen- wagen, en wanneer niemand ze wil koopen, dan zal ik iets anders beproe ven. Göpiëeren, naaiwerk, borduren, zelfs lessen geven; ik zal mij niet spoedig laten afschrikken, hoop ik. Maar och, hoe moei lijk is 'het om geld te verdienen, al bezit men eenig talent en goeden wil". (Wordt vervolgd.) Nu de Regeering besl en zeemacht te mobilise wjj van verschillende k orT1 toezending van „De militairen. Onze soldaten, die va zijn, willen toch gaarri blijven van wat er in hi beurt. Wij zijn gaarne berei werken, door aan tijdeli. huizen of Kampementei aan speciale adressen, Zeeuw" te doen toekome Het ideaal zou zijn, aa biliseerden geregeld ons den. Daarmee zou aan onz toch al zooveel moeten r ten dienst worden bewe; Ter bestrijding van onkosten zuilen wij gaa kleinere bijdragen, offer heid ontvangen. Giro 44 De Directie vat en slechte spijsverterii heefdpijn, lusteloosheid hartwater, maagpijn enz. Fc zijn het probate laxeerm zorg voor een volkomen n doordat zij zoo zacht wet FOSTERs MA/ en naar Duitschland is te vervallen. Hieronde Noord-D'uitsche boottre gen. De boottrein Keulen nog. Passagiers uit N moeten nu eerst naar vandaar probeeren een v gen. VANDAAG ALGEMEEN Enkele indrukken uit Onze indruk is, dat he bilisatie in ons gewest o met groote kalmte is ont te verwachten na de Toch was het voor velei dat juist gisteren, terv dat in den international ge ontspanning viel wa; voor zoovelen diep-ing werd genomen. Aanvankelijk was er heid over de vraag, of gen zich onmiddellijk na moesten begeven. Toen werd, dat dit hedenmc schieden, maakten velei gelegenheid om de nog i gebruiken om orde op en bedrjjf te stellen. In de badplaatsen pal meeste vacantiegangers tje bij elkaar. Zij wilden kend werd, dat vandaag voor burgers werd stop: gisteren weer thuis zijn kreeg op die manier een seling einde. In vele werkplaatsen, toren werden gisteren plichtigen de meest noc zaamheden afgedaan. H teravond, opmerkelijk si leen konden we waarner levensmiddelenwinkels was. De koopers en kooj grooten getale opzetten in sommige zaken tot bi Op straat kon men mee boodschappentasschen ooit op de drukste Zate val is. Mochten zich gevalle hamsteren hebben voo daaraan nu door de gi men regeeringsmaatrege de zijn gemaakt. Dat kaï de autoriteiten aan wore Zij zullen het zeer zei len, indien zij van bepaa krijgen. Dan kan metee worden gesteld. Hetzelf vallen van prijsopdrijvin Van verschillende kar berichten omtrent prii verschillende artikelen, dit betreft maar één ac zonden stukken of wat gemeenheden, maar m e c ij f e r s naar pol gemeester. Door wen ook het algemeen Om acht uur luister zeer velen naar de woori Koningin. En daarna 1 schijnlijk in tallooze ge: her of broer moest op kring bijeen. Wie weet, uren eer die kring wee Of vannacht allen ri slapen is de vraag. Vele weten het, dat zij gezin bepaalden tijd vaarwel terwijl ze feitelijk niet worden. Wie weet, hc kwellen. Vanmorgen was het Woon druk op straat e stations. Tegen zes uur, de ve; eersten, nu alleen voor

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2