Militaire voorbereidingen. Geen nitweg uit de huidige crisis. De Wereld-revolutie. ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Gevonden voor. werpen. In den loop der laatste maanden is alhier als gevonden aange geven: een zilveren horloge-ketting, 1 jongensjas, 1 duimstok, 1 damesporte- monnaie inhoud sleutel, 1 polshorloge, 1 kunstbeen, 1 kinderschoentje, 1 rijwiel- belastingmerk 1939:1'40. (Belangel. ber.) Hansweert. Do door het motorschip „Roberta" aan een houten juk toege brachte schade is op f225 geschat. Na borgstelling van genoemd bedrag heeft het schip de reis voortgezet. Yerseke. Feesten uitgesteld. Het bestuur der Oranje-vereeniging heeft in zijn vergadering van Woensdagavond besloten (met het oog op den internatio nalen toestand) de feesten, die 30 en 31 Augustus a.s. zouden worden gehouden, t°t nader te bepalen datum uit te stellen. WALCHEREN. Auto hotst op twee paarden. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. IJzertidijke. Geen fraude, Zoo als wij reeds hebben gemeld, is de kan toorhouder der P. T. T. alhier, die vier weken geleden werd gearresteerd, we gens vermoeden van het plegen van on regelmatigheden, in vrijheid gesteld. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Telegrammen. Heden en morgen buiten gewone Ministerraad. Kostwinnersvergoeding voor de grenstroepen Ontruiming der Duitsche ambassade te Warschau. Mobiliseert Polen? Burgerlijke Stand Binnenkort verschijnt bij H. P. Leopolds Uitg.-Mij de Nederlandsche vertaling van pie Revolution des Nihilismus" door Hermann Rauschning, den voormaligen nationaal-socialistischen senaatspresident van Danzig. Het „Vaderland" ont ving toestemming om het (nog voor Sep tember 1938 geschreven) hoofdstuk „De Russische Troef" af te drukken waarin de schrijver het sensationeele Duitsch- Russische verdrag voorspelt. De schrijver komt daarin tot de vol gende conclusie: Het verbond Duitschland-Rusland be- teekent niets anders dan het ineenvloei en van twee rivieren, die eindelijk de zelfde zee willen bereiken: De wereld revolutie. Het is de wereldrevolutie van het bolsje wisme, waarmee het nationaal-socialisme zich „gelijkschakelt" of waarmee het zich gelijkschakelen" wil om zijn doel te be reiken, hetgeen op hetzelfde neerkomt. In ieder geval ware het een utopie te denken, dat Duitschland met Rusland alleen maar een coalitie zou sluiten uit overwegingen van machtspolitiek. Duitschland en Rusland, dat beteekent de radicale) omwenteling der wereld in ieder opzicht. De al liantie met Rusland: dat is Hitler's groote toekomstzei geeft van 120, vond men dat reeds heel goed. Maar meer is toch te verkiezen en daarom juichte spr. het zeer toe, dat men aan defensie bereid was voor hem, die van een groep leerlingen het beste getal bereikt, een prijs beschikbaar te stellen. Spr. riep daarop den sergeant van der linden, afkomstig uit Meppel, op het too- neel en wees er op, dat deze het maxi mum aantal punten heeft behaald met niet minder dan 175 punten totaal. Spr. overhandigde van der Linden een arm bandhorloge. Hierna werden de prijzen uitgereikt, die bij sohiet- en sportwedstrijden zijn behaald en die in grooten getale waren geëtaleerd. Na de pauze heeft het S. D. 0. A. re vue-gezelschap met zijn nieuwste succes- revue „So does our Army" opgevoerd. Ook voor dit werk bevonden zich onder de vertrekkenden flinke krachten. Aan het slot van den avond heeft de Commandant der School nogmaals het woord genomen en hartelijk afscheid ge nomen van de jongelui. Met het geza menlijk spelen en zingen van het Wil helmus eindigde deze avond. GOES. Concert door „Ons Genoegen" uit Vlissingen. Naar we vernemen, zal de Harmonie „Ons Genoegen" uit Vlissingen Zaterdag а.s, een bezoek aan onze stad brengen, 's Avonds 8 uur zal onder leiding van den heer P. de Rooij een concert worden gegeven op de Markt. Het volgende programma zal ten ge- hoore worden gebracht: 1. „Paris Belfort", defileermarsch, Farigoul. 2. Ouverture „Banditenstreiche", F. von Suppé. 3. Fragmenten uit de opera „La Travi- ata", G. Verdi. 4. „Toujours ou jamais", suite de Valses Waldteufel, arr. O. Coquelet. Pauze. 5. „Do Nederlandsche Leeuw", Militaire Marsch, P. de Rooij. „Der Kalif von Bagdad", Ouverture, Boieldieu, arr. Th. Rottier. 7. „Soldatenleben", Militarisches Ton- bild, Kéler Béla. 8. „Am Meeresstrande", Walzer, Max Fischer. 9. „Voorwaarts Marsch 1", marschpot- pourri, W. Giere, arr. A. Dreissen. Op den Rijksstraatweg tusschen het bioe en den zijweg naar Arnemuiden beeft gisteravond een auto-onge(uk Plaats gehad. Dé 29-jarige heer J. J. Smit uit Vlaar- oinger-Ambacht, Middelburger van ge boorte, was met een door hem te Rotter dam gehuurde Fordauto van uit zijn woonplaats naar Souburg komen rijden, waar de moeder van zijn vrouw woont, o echtgenoote van den heer S. zat naast ®m voor in de auto. Toen de heer S. oven voor half elf op den Rijksweg, onder de gemeente Arnemuiden reed, moest hij, rijdende met een snelheid van ongeveer 60 km, zijn licht dempen voor een mo torrijder, die van de zijde van Nieuw- land kwam. Mede daardoor heeft dhr S. waarschijnlijk niet bemerkt, dat voor hem op den weg een knecht van den landbouwer Steendijk, met twee losse paarden reed. Op een gegeven oogenblik zag S. paarden hoeven, en kon toen niets meer doen om de aanrijding te voorko men. Een der paarden geraakte los eu sloeg op hol. Het is door toegeschoten hulp weder opgevangen. Het tweede paard kon niet wegkomen en de auto kwam met dezen viervoeter in botsing. Het paard kwam op de motorkap en deze is geheel vernield. De motor zelf en niet minder de carosserie werden ook deerlijk beschadigd. De voorruit en ook zijruiten vlogen in kleine stukken weg. De heer S. bekwam voornamelijk een die pe wonde aan den rechterarm, doch kon na verbonden te zijn, voorloopig ter plaat se blijven. Zijn echtgenoote was er min der goed aan toe. Zij had haar neus been gebroken en nog meer verwondin gen gekregen, terwijl zij van streek was. De chauffeur van een der bussen uit Goes, die juist na de aanrijding pas seerde, had direct den burgemees (er van Nieuw- en Sint Joosland gewaarschuwd, die juist in gezelschap van dokter De Weerd was, waarop beiden zich onmid dellijk per auto naar de plaats van het ongeluk begaven. De dokter heeft behalve de vrouw, ook S. zelf en den paardenknecht, die op den grond was gevallen, en een wonde boven het oog had, verbonden. De vrouw is door dr de "Weerd naar het gasthuis te Mid delburg overgebracht. Intusschen had de burgemeester, toen hij bemerkte, dat het buiten zijn gemeente was, den" Rijksveld wachter van Arnemuiden gewaarschuwd, die direct met een voorloopig onderzoek begon. Voor het vervoer van den geha- venden wagen was spoedig een kraan- wagen present. Het paard, dat was aangereden, lag om 12 uur nog op den grond en had vooral aan het linker-achterheen oen groote wonde. Het gaf meermalen blijk pijn te hebben en de pogingen om het weder te doen opstaan, mislukten tel kens. Men dacht er toen over op advies van den veearts, het dier per slede naar de hofstede te vervoeren. Niettegenstaande het late uur, trok het gebeurde veel belangstelling, vooral van passeerende autorijders. Het ongeluk is weer een gevolg van het zich in het donker op den weg be geven met paarden, waarover in de land- bouwpers (o.a. in het Zeeuwsch Land bouwblad) zooveel is geschreven. Deze dieren worden soms door automobilisten niet tijdig opgemerkt, als de berijder geeD licht voort. Deze invrijheidsstelling is, volgens de „Midd. Crt" geschied, onder mededeeling van den officier van justitie, „dat van verdere vervolging werd afgezien, we gens onvoldoende aanwijzing van schuld" achter een schoorsteen weggekropen. Twee agenten wisten hem eindelijk te arresteeren. Hoek. Door den bliksem ge troffen. Maandagavond zijn tijdens een boven deze gemeente losbarstend on- weder 2 paarden van den landbouwer J. Riemens, welke in de weide liepen, door den bliksem getroffen, tengevolge waar van 1 paard werd gedood en het andere bewusteloos werd geslagen. De echtgenoote van den landbouwer Bakker, welke in de deur van haar wo ning stond, werd bewusteloos geslagen. (T. C). Geref. Gemeenten. Beroepen te Lisse, J. Fraanje te Bar- neveld. Dr J. D. de Lind van Wijngaarden f Te Bilthoven is Dr J. D. de Lind van Wijngaarden, Ned. Herv. predikant te De Bilt, overleden. Dr De Lind van Wijngaarden is in 1892 te Oud-Alblas predikant geworden; drie jaren later is hij vandaar naar Utrecht vertrokken, waar hij elf jaren gearbeid heeft. Daarna heeft hij van 1907 tot 1920 resp. te Renkum, Putten en Feyenoord gestaan. Sinds laatstge noemd jaar was hij predikant te De Bilt. Dr de Lind van Wijngaarden is een van de oprichters van den Geref. Zendings- bond in de Ned. Herv. Kerk geweest. Geslaagd voor examen Landbouw kunde L. O. dhr E. J. C. Rademakers te Vogelwaarde en dhr C. J. Vercauteren te Koewacht. Bij Kon. besluit van 23 Aug. zijn benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de R.H.B.S. te Middelburg, dr H. Heer tje en H. P. H. Teesing, beiden thans tijdelijk leeraar aan die school. iAanslag op een wethou der. Nadat de burgemeester van Hees (N.-B.) eenigen tijd geleden in zijn wo ning was aangevallen, is thans een der wethouders het slachtoffer geworden van een overval. Bij het eind van de kermis had deze wethouder, de 53-jarige heer A. van der Heyden, er even een kijkje genomen. Te gen middernacht wandelde hij over den rijksweg naar huis. Plotseling werd hij door twee mannen aangevallen. Met hun messen brachten zij hem enkele diepe sneden in den rug toe, waarop zij in de duisternis verdwenen. De heer van der Heyden zakte hevig bloedend ineen. Zijn gekreun werd ge hoord door bewoners van een naburig café, die hem naar binnen droegen. Na dat hem eerste hulp verleend was, werd hij ter verpleging naar het ziekenhuis vervoerd. Nog dienzelfden nacht werd een der vermoedelijke daders, de 26-jarige P. van Zte werk gesteld bij de werkverschaf fing te Hees, van zijn bed gelicht en naar de marechausseekazerne te Geffen over gebracht, waar hij werd opgesloten. Hij nam aanvankelijk een ontkennende hou ding aan, doch viel spoedig door de mand De naam van den mededader wilde hij echter niet noemen. Het motief van de daad is blijkbaar een teleurstelling in een liefdesaffaire. De betrokken jongeman, bijgenaamd Peer van Kees van Josjes', wilde zich ver loven met een nicht van den wethouder. Deze laatste, als toeziendv oogd, weiger de echter, evenals de vader van het meis je, zijn toestemming, omdat van Z. niet bijster gunstig bekend staat; hij heeet zich n.l. reeds eenige malen aan mishan deling schuldig gemaakt en moet met de politie in aanraking zijn geweest. Kind in kanaal geslin gerd. Gisteravond is te Ter Apel een 5-jarig jongetje op droeve wijze om het leven gekomen. Het zoontje van de familie T. uit Gro ningen was met zijn ouders in die ge meente gelogeerd. Het kind stond met zijn moeder bij een brug en mocht met toestemming van den brugwachter een pasaeerenden schipper een stok toeste ken met het bekende klompje om de brug- centen in ontvangst te nemen. Het klomp je raakte aan het schip vast en daar door werd het knaapje in het kanaal ge slingerd. De schipper sprong onmiddel lijk in de roeiboot, maar het kind kwam niet meer boven. Na eenigen tijd dreggen werd het le venloos opgehaald. Pogingen om de le vensgeesten op te wekken waren tever- geefsch. Het einde van een reisje. Een vacantiereisje, dat de familie Meyers uit Gerwen had ondernomen, heeft gis teren onder Gemert een ontijdig einde gevonden, doordat de auto, waarin de uit vijf personen bestaande familie zich be vond, tegen een autobus botste, ten ge volge waarvan allen min of meer ernstig werden gewond. De botsing was zoo hevig, dat de taxi geheel werd vernield. Omwonenden snel den toe om de inzittenden uit hun ha chelijke positie te bevrijden. De taxi chauffeur was er het best afgekomen; de passagiers bleken allen min of meer ern stig gewond te zijn. Een zesjarig jongetje had een ernstige hersenschudding gekregen en verkeerde in bewusteloozen toestand. De vader, de grootmoeder en de beide andere kinderen hadden inwendig letsel en verwondingen aan hoofd, armen en beenen opgeloopen. Alle zijn naar het ziekenhuis ter plaatse overgebracht. D'e autobus was wel bescha digd, doch de inzittenden waren onge deerd gebleven. (Telegr.) Grietsch zeeman dood gestoken. Gisteravond heeft zich te Katendrecht een drama tusschen twee Grieksche zeelieden afgespeeld, dat den dood van een hunner tengevolge heeft ge had. De voorgeschiedenis van de zaak is, dat zeven Grieksche zeelieden hadden ge monsterd. Toen de 30-jarige zeeman Ba- bile D>. Gritsas, tijdelijk verblijvende te Rotterdam, eveneens wilde monsteren, maakten zijn collega's hem duidelijk, dat zij er dan van zouden afzien. Dit heeft de woede van G. opgewekt en gisteravond heeft hij zijn afschuwelijk voornemen tot uitvoering gebracht. Omstreeks kwart over zeven kocht hij1 in een winkel een knipmes en daarmede gewapend, ont moette hij een zijner landgenooten, den 24-jarigen George Georgiedu. Onverwacht viel hij hem aan en bracht hem snel zes diepe wonden toe. G. liep nog even door, maar zakte in een. Per auto werd hij naar het zieken huis vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. De dader was een pand in de Atjeh- straat binnengevlucht, naar de derde éta ge en vervolgens het dak opgerend en 's GRAVENHAGE. De Regeerings- persdienst meldt: Hedenmorgen is in het Departement van Algemeene Zaken een buitengewone Ministerraad gehouden. Morgen zal de Ministerraad te zelfder plaatse opnieuw bijeenkomen, welke sa menkomst, evenals die van heden, door den minister-president zal worden gepre sideerd. De minister van Defensie heeft o.m. het volgende aan de burgemeesters bericht Onder de dienstplichtigen, die ingevol ge de B. 0. U. V. in werkelijken dienst zijn gekomen, en die kostwinner zijn in den zin der Dienstplichtwet, bevinden zich personen, die voor him opkomst werkzaam waren in eigen bedrijf of in dat van hen, voor wie zij als kostwinner of mede-kostwinner optraden. Hun op komst zal het dan vaak noodig hebben ge maakt, hen in dat bedrijf door een be taalde werkkracht te vervangen. Uiter aard is hiervan het gevolg, dat de netto- geldelijke verdiensten, uit het bedrijf voortvloeiende, lager zijn dan wanneer de dienstplichtige nog in het bedrijf werkzaam zou zijn. Wordt in zulk een geval vergoeding aangevraagd, dan be hoort bij de vaststelling van het vergoe dingsbedrag met de kosten van vreemde hulp rekening te worden gehouden. Er is twijfel gerezen of bij het toeken nen van kostwinnersvergoeding in alle gemeenten rekening is gehouden met uit gaven welke op vergoeding aanspraak ma kende personen hebben moeten doen als gevolg van het in dienst nemen van vreemde hulp ter vervanging van den dienstplichtige. De toegekende vergoe dingsbedragen moeten, voor zooveel noo dig, worden herzien. Nu het verblijf in werkelijken dienst ingevolge de B.O.U.V. reeds eenige maan den duurt, zullen de omstandigheden, welke bij het beslissen omtrent het toe kennen van kostwinnersvergoeding in aanmerking moeten worden genomen, in vele gevallen verandering hebben onder gaan. Was b.v. in April nog niet noodig een dienstplichtige door vreemde hulp te vervangen, dan is het zeer wel mogelijk, dat de behoefte daaraan zich in Juli of Augustus heeft geopenbaard. Ten minste eenmaal in de maand behoort een onder zoek te worden ingesteld naar vorenbe doelde omstandigheden en daarna dient het vastgestelde vergoedingsbedrag, zoo noodig, te worden gewijzigd. Vermeerde ring van de gezinsinkomsten behoeft niet altijd een reden te zijn om het vergoe dingsbedrag te verlagen. Er zijn gevallen, waarin die inkomsten wisselvallig zijn. Onder de dienstplichtigen, die ter ver vanging van anderen in werkelijken dienst zijn gekomen, zijn er, wier opkomst ten gevolge heeft, dat voor het gezin het genot van goedkoope levensmiddelen en B-steun is komen te vervallen. Voor zoo ver deze dienstplichtigen ten tijde van hun opkomst niet in de werkverschaffing waren geplaatst, kan te hunnen aanzien de vergoeding worden verhoogd. De minister acht het niet noodig, dat deze verhooging aan het oordeel van den Commissaris der Koningin wordt onder worpen. Het komt voor, dat een werkgever de vergoeding aanvult tot het volle bedrag van het loon. Dit mag er echter nimmer toe leiden, de vergoeding op een lager be drag te stellen dan zonder zulk een aan vulling of bijslag zou worden toegekend. Uit Tsjechische bron wordt gemeld dat de Duitsche militaire voorbereidin gen in Bohemen en Moravië zich in een stijgend tempo voltrekken. In Parijs is bekend gemaakt dat met ingang van heden het recht van requi site in Parijs van kracht is geworden. Wat de reactie in Amerika betreft, de verzekering tegen oorlogsrisico van ver zendingen naar Duitschland en Italië is tot het twintigvoudige verhoogd. ROME. De oorlogsvoorzieningen wor den versneld. Er is opnieuw kustge- schut opgesteld. PARIJS. De reservisten die houders zijn van het mobilisatieboekje nr 2 zijn opgeroepen. Zooals bekend, werden de houders van de boekjes 3 en 4 vanmor gen opgeroepen. WARSCHAU. Uit goede bron wordt vernomen dat gisteren de bagage en de archieven uit de Duitsche ambassade te Warschau zijn weggezonden. Het personeel is verminderd tot 3 of 4 personen. Ambassadeur Von Moltke, die ver scheidene weken in Duitschland heeft vertoefd, zou eenige dagen geleden naar Berlijn zijn vertrokken. WASHINGTON. Wanneer Roosevelt vanmiddag te Washington terugkeert, zal hij Huil ontmoeten, die hem een over zicht zal geven van de laatste door het departement van Staat, uit Europa ont vangen rapporten. Van geloofwaardige zijde wordt ge meld, dat de inhoud van het voorberei dend rapport is, dat er „geen uitweg is uit de huidige crisis". ZAL ROOSEVELT EEN BEROEP OP DE MOGENDHEDEN DOEN? WASHINTON. Bericht wordt, dat uit zeer hoogen kring wordt vernomen, dat de gelegenheid uitgesloten is, dat Roose velt een internationale conferentie zal bijeenroepen. PRINS COLONNA OVERLEDEN. ROME. Vanochtend is aan de gevolgen van een ernstige ziekte overleden Prins Colonna, den gouverneur van Rome. DE ENGELSCHEN UIT DANZIG VERTROKKEN. DANZIG. Vandaag zijn de leden der Engelsche kolonie en de Engelsche sche pen die in de haven lagen, uit Danzig vertrokken. DE GRENS BIJ ZOPPOT GESLOTEN. DANZIG. Het D. N. B. meldt, dat de grens tusschen Danzig en Polen in de buurt van Zoppot vanochtend door de Polen is gesloten. Eveneens heeft Polen het telefoonverkeer van Gdynia naar Danzig verbroken. VERHOOGING VAN HET ENGELSCHE DISCONTO. De Bank van Engeland heeft heden haar rente tarieven verhoogd en het wis sel-disconto gebracht van 2 op 4 pet. De tijdsomstandigheden hebben haar genoodzaakt het disconto plotseling aan zienlijk te verhoogen. OOK MOGELIJKHEID VAN EEN PACT MET JAPAN. BERLIJN. Het gerucht is in omloop, dat Von Ribbentrop hij den Japanschen ambassadeur zou hebben laten weten, dat voor Japan de mogelijkheid bestaat, met Sovjet-Rusland een pact te sluiten, overeenkomstig het Duitsch-Russische pact. VANMIDDAG KABINETSRAAD TE LONDEN. Het Kabinet kwam om 1 uur heden middag bijeen. ENGELSCHEN DRINGEND AANGE RADEN TE VERTREKKEN. BERLIJN. De Britsche consulaire amb tenaren hebben uit Londen de opdracht ontvangen de Engelschen die in Duitsch land wonen, te laten vertrekken. DE GOUWLEIDER VAN DANZIG LEIDER VAN DE VRIJSTAD DANZIG DANZIG. Officieel wordt meegedeeld: Op grond van de wet tot verdediging van volk en staat van 24 Juni 1933 en van de wet tot verlenging van deze wet van 5 Mei 1936 wordt het volgende met kracht van wet verordend: Art. 1: De gouwleider van Danzig is het staatshoofd van de Vrijstad Danzig. Art. 2: Deze verordening treedt op 23 Augustus in werking. DE NIEUWE WET VAN DANZIG. DANZIG. De nieuwe wet gooit het ge- heele constitutioneele stelsel van Danzig omver en verwezenlijkt naar het model van het Derde Rijk de personeele unie van staatshoofd en leider van de Nat. Soc. party. DE BRITSCHE CONSUL GENERAAL UIT DANZIG VERTROKKEN. DANZIG. Naar hier verluidt heeft de Consul-Generaal van Groot-Brittannië in in den vroegen ochtend Danzig verlaten. DANZIG. Het D. N. B. deelt mede: Naar van betrouwbare zijde uit het gebied van den Corridor verluidt, is Po len met ingang van vandaag met de offi- cieele mobilisatie begonnen. DE TOESTAND TE WARSCHAU. WARSCHAU. Vannacht waren er ster ke troepenbewegingen rond Warschau, doch de algemeene mobilisatie is nog niet afgekondigd, hoewel opnieuw lich tingen reservisten zqn opgeroepen. VANAVOND REDEVOERING VAN VATICAANSTAD. VATICAANSTAD. Z. H. de Paus zal vanavond om 6.40 uur Amst. Z.T. een radio-redevoering houden, welke onmid dellijk in verschillende talen zal worden herhaald. GOES. Huw.-aang.: Gerard Kaaijsteker, 24 j. jm. en Catharina Pieternella Kribbe, 20 j. jd. Geboren: Magdalena, d. v. Johannes Burger en Petronille Francina Kerkvoort; Margaretha, d. v. Jan Eversdijk en Ja- coba Wilhelmina Heijboer, te Kapelle; Lieven Adriaan, z. v. Johannes Verburg en Janna Snoodijk; Martina, d. v. Johan nes Gelijns en Geertrui IJsselstein. MIDDELBURG. Getrouwd A. van He- mert, 25 jr jm. en A. S. Paulusse, 29 jr. Bevallen M. van Belzen, geb. Kai- jouw, d.; B. C. Marijs, geb. Tiersen, 2 z, L. Kramer, geb. Tazelaar, z; J. van Sor- gen, geb. Geertse, z; M. M. Smits, geb. Lockefeir, d. Overleden: F. van Kempen, 82 jr, wed. van J. C. Doggen. (M. G.) Van 1721 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: R. G. ter Haai, 46 jr en H. A. Raywood, 31 jr. J. 't Hoen, 28 jr en L. Provoost 27 jr. Getrouwd: G. M. P. Lemmers, 29 jr en G. L. Raamsdonk, 20 jr. R. L. A. Desit- ter, 25 jr en C. van Kruijssen, 19 jr; M. van der Wekken, 26 jr en L. Weijermans 23 jr; J. de Nooijer 24 jr en M. G. de Ruiter, 22 jr; H. K. van Halteren 28 jr en A Meerman 2 5jr. Bevallen: E1. M. Nagtegaal, geb. Lom- mers, z.; W. J. Nieuwenhuijze, geb. Ba- rentsen, z.; G. Bosselaar, geb. Zuidema, dochter. Overleden: L. Groendijk, 53 jr vrouw van J. Bakker; P. B. A. Strijd, 45 jr, vr. van J. F. Kasteelen. (V. G.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3