Onze Ministerraad bijeen. Rede Koning Leopold van België. Wolken met zilveren randen. WEK UW LEVER-GAL OP Binnenland. Uit de Provincie Oe Veidpostdienst weder in werking. De Werek Mil Rome, dat Engeland halsstarrig wil blij ven voortgaan op den verderfelijken weg van Versailles en Genève inplaats van den eenig mogelijken weg tot behoud van den vrede in te slaan, n.l. den weg van München. Engeland schijnt zich met open oogen in het verderf te willen storten. De door sommige buitenlandsche bla den weergegeven meening, dat, wanneer het tot een conflict zou komen, Italië zou trachten neutraal te blijven, wordt door de Italiaansche pers met de groot ste vinnigheid bestreden. SOVJET-RUSLAND „VERKLAART" ZIJN HOUDING. Molotof heeft medegedeeld, dat hij geen reden ziet, waarom de Britsch-Fransch- Russische besprekingen niet voortgezet zouden worden. Het drievoudig verbond en het Duitsch-Russische pact zullen bei de een defensief karakter dragen en dus niet meer met elkaar in botsing komen. De Sovjet-Unie heeft zich steeds bereid verklaard, met elk land, dat zulks wensch- te, een non-agressiepact te sluiten. Voor de vertraging der onderhandelin gen over het driemogenhedenverdrag stelde Molotof Engeland en Frankrijk verantwoordelijk. Molotof wilde daarom eens hooren wat de Duitschers te zeggen hadden. Rusland, zoo gaf Molotof te verstaan, had zoowel in de politieke als in de mi litaire kringen over het drievoudig ver bond den indruk gekregen, dat het En geland en Frankrijk niet werkelijk ernst was met de politiek van verzet tegen aggressie. De militaire en diplomatieke bespre kingen van Engeland en Frankrijk met de Sovjet-Unie zijn opgeschort in afwach ting van de resultaten der Duitsch-Rus sische onderhandelingen, doch niet afge broken. ONTGOOCHELING IN MADRID. De aangekondigde onderteekening van een verdrag tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie heeft diepen indruk gemaakt in Spanje. In officiëele kringen wordt niets medegedeeld, doch de „man in de straat" kan moeilijk begrij pen, dat Duitschland, dat in Spanje aan de zijde van Franco tegen de „Russische hydra" heeft gevochten, thans een niet-aanvalsverdrag gaat sluiten met den v ij and van vijf maanden geleden. Evenmin kan hij begrijpen, dat Duitschland, dat tezamen met Italië, Spanje heeft gevraagd het anti-kominternverdrag te onderteekenen, thans zelf dit verdrag wil verscheuren. ENGELSCHE SPOORWEGSTAKERS WILLEN GEEN UITSTEL DER STAKING. De Engelsche vakvereeniging van ma chinisten en stokers, die besloten heeft Zaterdag te middernacht de staking af te kondigen, heeft het voorstel van het ministerie van arbeid, om dezen datum uit te stellen, afgewezen. Men gelooft, dat de regeering met het oog op den internationalen toestand in geen geval een staking zal toestaan. Het is mogelijk, dat een verbod tot staking zal worden opgenomen in de bijzondere volmachten, die de regeering van hot Parlement zal vragen. PRESIDENT VAN BOLIVIA OMGEKOMEN. De president van Bolivia, Busch, is gis termiddag ten gevolge van een pistool schot om het leven gekomen. Volgens een nader bericht heeft de mi nister van Propaganda aan de pers ver klaard, dat president Busch zelfmoord heeft gepleegd. OPROEP TOT ONDERHANDELING IN GEEST VAN BROEDERLIJKE SAMEN WERKING. Z. M. Koning Leopold III heeft voor den Belgischen omroepzender om 8.20 f¥uill eton Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE. 87.) o— Zoodoende leed ik zeer vee'l, ik gevoel de mij dikwijls zoo diep ongelukkig, dat ik nergens meer genoegen in kon 'vin den. Onze tweede onaangename bezoekster ■was 'de arme Mona. Natuurlijk was haar geld tenminste het loverschot, want Dr Danvers Dashwood had het grootste ge deelte gedurende 'hun huwelijk op allerlei wijzen verspild met het onze verloren gegaan, en haar vertoornde echtgenoot was zoo woedend, dat zij bijna niet alleen met hem durfde blijven. „Ik ben overtuigd, 'dat hij' mij zal ver moorden," snikte zij, toen zij' ons haar treurig verhaal van beleedigingen, wille keur, en slechte behandeling had mede gedeeld. „Ik kan hem geen gold meer geven en nu durfde hij mij toevoegen, dat hij naar mijn dood verlangt. Hij noemt mij' „een oude heks', „een afgeleefde, oude vrouw!" Hoe vreeselijk, dat ik zoo iets moet beleven. O, welke bedriegers zijn de mannen toch' Heb toch nooit ieta (Ned. Tijd) uit naam van alle hoofden van de Oslo-staten een radio-rede gehou den, die door de Nederlandsche zenders heruitgezonden werd. De verklaring, waarvan ik voorlezing ga doen, aldus Z. M., wordt afgelegd in het paleis te Brussel, in tegenwoordig heid van de ministers van buitenland sche zaken en uit naam van de staats hoofden van de Oslo-groep. De wereld beleeft een tijdperk van zoodanige spanning, dat elke nor male samenwerking onder de staten onmogelijkdreigt te worden. Groote mogend heden treffen maatrege len, die bijna gel ij k staan met de m o b i I i s a t i e h u n n e r gewapende macht. Moeten de kleine mogendheden niet vreezen, het slachtoffer te worden van een eventueel conflict waarin zij, tegen hun eigen wil in, zouden worden medege- sleept, niettegenstaande hun politiek van onbetwistbare onafhankelijkheid en hun vasten wil onzijdig te blijven? Zijn zij er niet aan blootgesteld het voorwerp te worden van buiten hen om getroffen be slissingen? Zelfs zonder dat er vijandelijkheden worden geopend, wordt de wereld door een economische instorting bedreigd. Alom heerschen wantrouwen en arg waan. Onder onze oogen vor men zich de strijdperken, stellen de legers zich op, wordt een afschuwelijke strijd in Europa voorbe reid. Gaat ons werelddeel zelfmoord plegen door zich te storten in een on t- zettenden oorlog, waarin er noch overwinnaar, noch overwonnene zou z ij n, maar waarin alle geestelijke en stoffelijke waarden, door de beschaving van eeuwen geschapen, ten onder zou den gaan? De oorlogspsychose dringt alle huizen binnen, en alhoewel de openbare meening er zich zeer goed van bewust is, welk een ondenkbare ramp een oorlog tus schen de volken voor de gansche menschheid zou beteekenen, geeft zij zich meer en meer over aan de gedachte, dat wij er onvermijdelijk in medegesleurd zullen worden. Het is van belang tegen een zoo noodlottige gelatenheid op te ko men. Er bestaat geen volk wij leggen hier sterk den nadruk op dat zijn kin deren den dood wil inzenden om aan an dere landen het recht op het bestaan te ontnemen, dat het voor zich zelf op- eischt. Stellig zijn de belangen van alle staten niet alle dezelfde. Maar zijn er wel belan gen, die niet op vredelievende wijze tot overeenstemming kunnen worden ge bracht, en kan dat niet oneindig veel be ter vóór dan na een oorlog? Dat het geweten der we reld wakker worde, Het erg ste kan nog vermeden wor den, maar de tyd dringt. De evolutie der gebeurte nissen kan weldra elk rechtstreeks contact nog moeilijker maken. Dat men zich niet vergisse: wjj weten dat het recht om te kunnen leven op een hechten grondslag moet steunen en de vrede dien wij wenschen, is de vrede welke berust op de eerbiediging van alle staten. Een duurzame vrede kan niet ge grondvest zijn op macht, doch enkel op een zedelijke orde. Gebiedt niet de wijsheid op dit oogen- blik een eind te maken aan den strijd met woorden, aan ophitsingen en bedrei gingen, ten einde te besluiten tot beraad slaging over de aan de orde gestelde vraagstukken Wij uiten plechtig den wensch, dat de mannen, waarvan de loop der gebeurte nissen afhangt, bereid zullen zijn hun ge schillen en eischen te onderwerpen aan een onderhandeling, ingezet in een geest van broederlijke samenwerking. Het is uit deze overwegingen, dat ik uit naam vanZ. M. den Koning van De nemarken, den President der Finsche Re- met hen te doen, Ghrystie; gij handelt oneindig veel beter, als gij' in een klooster gaat, lof u 'bij een zusterschap aansluit, dan wanneer gij1 trouwt. Word toch nooit verliefd, Ghrystie, len stel uw vertrouwen op geen enkel lid van het mannelijk ge slacht. Zij' zijn allen even slecht, laag, wreed, ontrouw, verraderlijk, in een woord: afschuwelijk. Het was voor mijn oom en mij een ver lichting toen mevrouw D'ashwood vertrok. Wij konden haar niet helpen, het was zelfs moeilijk met haar te sympathiseeren. Wij konden haar slechts beklagen, en de dwaasheid bejammeren, die haar gebracht bad tot zulk een Onherstelbaar leed. Mevr'ouw March bood mij een plaats als secondante op haar school aan, zij was zelfs zeer 'dringend met haar verzoek doch daarmee ging mijn scheiding van Mr Perren gepaard, en dat mocht ik niet doen. Ik bemerkte tevens, dat hij zich angstvallig terugtrok van iedere nieuwe ontmoeting met zijn vorige vrienden, en hoezeer hij ook tegen het allerlaatste vaarwel opzag, toch verlangde hij om zich uit de nabijheid van Elmwood te verwijd deren. Naarmate de dagen verliepen en onze bezigheden eindigden, werd hij steeds ongeduldiger om naar de stad te rug te keeren. „Er is t'och eigenlijk geen plaats zoo- als Locder,?' z^jde hij dikwijls. „Men. kan publiek, H. K. H. de Groothertogin van Luxemburg, H. M. de Koningin der Ne derlanden, Z. M. den Koning van Noor wegen, Z. M. den Koning van Zweden, en uit eigen naam, ieder onzer handelend in overeenstemming met zijn regeering, de zen oproep doe. Wij drukken de hoop uit, dat andere staatshoofden hun steun bij den onzen zullen voegen, bezield door dezelfde zorg voor den vrede en de veiligheid van hun volkeren. Straks zullen honderden millioenen menschen van harte met ons zijn om den wedloop naar den oorlog te stuiten. Mogen degenen in wier handen het lot der wereld berust, deze gevoelens beant woorden en den door hen menigmaal uit- gedrukten wensch verwezenlijken de moeilijkheden, die hen scheiden op vrede lievende wijze te regelen. En dat de ramp, die de menschheid be dreigt, vermeden worde. De ministerraad is gisteravond om tien uur bijeen gekomen ter bespreking van de internationale politieke situatie. UITVOER VAN EIEREN NAAR DUITSCHLAND. Behoudens onvoorziene omstandigheden gelden in het tijdvak van 22 t.m. 24 Augus tus voor uitvoer van kippeneieren naar Duitschland de volgende franco-grens- prijzen per 100 stuks: voor D-eieren (al leen centrale levering) f2,83, voor C-eie- ren f3,38, voor B-eieren f3,40, voor A- eieren f3,45, voor S-eieren f3,50.- En voor eendeneieren: voor eieren beneden 50 kg. per 1000 f 1,70 per 100 stuks; voor eieren van 50 tot 54 kg. per 1000 f2,05; voor eie ren van 54 tot 60 kg, per 1000 f2,05; voor eieren van 54 tot 60 kg. per 1000 f2,50; voor eieren van 60 kg. per 1000 en daar boven f2,90. Met ingang van 1 September a.s. kun nen ook D-eieren op het vrije contingent naar Duitschland geleverd worden. MINISTER GERBRANDY VRAAGT ONTSLAG ALS HOOGLEERAAR. De „Rotterdammer" meldt, dat prof. mr P. S. Gerbrandy, minister van Justitie, bij het directorium van de Vrije Univer siteit te Amsterdam een verzoek heeft ingediend om eervol ontslag als hoog leeraar aan deze Universiteit. Minister Gei'brandy is sinds 26 September 1930 als hoogleeraar opgetreden. HET RIJKSPERSONEEL VERPLICHT TOT VACANTIE IN EIGEN LAND. Naar de „Tel." verneemt heeft de regee ring bepaald, dat het rijkspersoneel zijn vacantie, met het oog op den internatio nalen toestand, niet meer in het buiten land mag doorbrengen. De vacanties gaan gewoon door, doch zij moeten in ons land worden doorge bracht, zoodat men in geval van een in ternationaal conflict direct de beschik king over het met verlof zijnde personeel kan hebben. De circulaire hierover is gis teren van het departement verzonden. Deze regeeringsorder geldt voor het ge- heele rijkspersoneel, P.T.T. incluis en geen uitzonderingen zijn toegestaan. Tijdens vacantie moet het personeel nauwkeurig opgeven, waar het zijn ver lof doorbrengt en hoe men op de snelste wijze met hen in contact kan komen. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende ls, ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrjj te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. zich zelf en -zijn armoede in Londen ver bergen, zonder dat iemand er iets van bemerkt. De menschen praten 'daar nooit over bun buren, zij hebben te 'vee'l te doen en te veel om over na te denken. In land stadjes, hoe uitgebreid zij ook wezen mo gen, schijnen) de lieden meestal weinig zaJken te hebben en veel tijd om te bab belen. Londen is juist voor ons geschikt, mijn Ghrystie!" Ik dacht net zoo. Ik wist toen nog niet, dat Londen, de vroolijkste, pleizierig- ste stad voor wie gelukkig en voorspoedig zijn, een der meest treurige, eenzame, sombere plaatsen op Gods aardbodem is, voor wie bekommerd en bedroefd van harte zijn! Ik moest nog zooveel leeren, en op zoo (verschillende wijzen. "Waarlijk, mijn opvoeding, die ik reeds „voltooid" rekende, begon pasl HOOFDSTUK XXXIII Een brandend vraagstuk. De ochtend van ons vertrek was don ker en guur; de prachtige avond had zijn beloften van een helderen morgen geens zins vervuld, en de zee rolde met dof geluid haar zware golven voort, die wei nig in kleur verschilden, met de effen grijze lucht; terwijl een zware nevel, de voorbode van naderende regenbuien, de BURGEMEESTERS GROOTE GEMEEN TEN TERUG VAN VACANTIE Uitsluitend als voorzorgsmaatregel. In verband met den gespannen inter nationalen toestand heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken het nuttig geoor deeld de burgemeesters van de groote en middelgroote gemeenten, die op het oogen- blik met verlof zijn, te verzoeken terug te keeren. Dit verzoek dient uitsluitend als voorzorgsmaatregel gezien te worden. Raden van Arbeid. Te Groningen is in den ouderdom van 61 jaar overleden, de heer J. Kolk, voor zitter van den Raad van Arbeid aldaar. DE WATERLEIDING TE ZAAMSLAG GEOPEND. Dinsdag werd de waterleiding in de gemeente Zaamslag officiéél geopend. Om 2 uur werd door het college van B. en W. en den raad van deze gemeente met genoodigden een bezoek gebracht aan het pompstation te St.-Jansteen. Hier werd het gezelschap welkom geheeten door den vice-voorzitter van den raad van Commissarissen van de N.V. Waterlei ding-Mij Zeeuwsch-Vlaanderen, mr Teile gen, waarna de thee werd aangeboden en door den directeur van genoemde N.V., ir G. P. M. Dikötter een uiteenzetting werd gegeven van het bedrijf. Daarna begaf het gezelschap zich op weg naar de gemeente Zaamslag, waar te kwart over vier de waterleiding door den burgemeester van deze gemeente of ficiéél in gebruik werd genomen door het in werking stellen van een op het water leidingnet aangesloten fontein, opgesteld op het marktplein te Zaamslag, waarbij genoemde heer de hoop uitsprak, dat wel dra alle woningen in de gemeente Zaam slag van deze waterleiding gebruik zou den maken. Ook de brandweer gaf hier na een demonstratie van het nut van de waterleiding voor brandbluschdoel- einden. In het Vereenigingsgebouw had daar na een bijeenkomst plaats van het bestuur van de Waterleiding-Mij, B. en W. en raad van de gemeente Zaamslag met ge noodigden, waarbij de eerewijn werd aan geboden. Hier werd eerst het woord ge voerd door den heer Teilegen. Daarna werd door verschillende spre kers het nut van de waterleiding nog maals naar voren gebracht. VERDWENEN GOESCHE WACHT MEESTER TE ROCKANJE AANGEHOUDEN. De wachtmeester-capitulant K. van het 7e regiment veldartillerie te Bergen op Zoom, afkomstig uit Goes, die Vrijdag avond deserteerde met medenemen van een bedrag /an f 456 aan menagegelden, is Woensdagmorgen door de politie te Rockanje aangehouden en naar Bergen op Zoom vervoerd, waar hij in een cel van de Wilhelmina-kazerne werd inge sloten. K., die zich eenigen tijd te Rotterdam had opgehouden, had zich Woensdagmor gen naar Rockanje begeven om vandaar uit zijn familie te Goes op te bellen. K., die zich in een splinternieuw pak had gestoken, bleek na fouilleering nog in het bezit te zijn van f230. Op het regimentsbureau, waar hij ver antwoording moest afleggen, was hij tot tranen toe geroerd. Hij bekende alles, waarna hij in arrest werd gesteld. MIDDELBURG. De tentoonstelling van Zeeuwsche Kleederdrachten. Gisteren was de toeloop van betalpnde bezoekers niet zoo heel groot, al liep het toch naar de 90, doch daarentegen kwa men velen in Zeeuwsch costuum een kijkje nemen. Goed afgeloopen. Gisterenmiddag liep van een zware vrachtauto op den Tramsingel een der wielen van de dubbele achterwielen af. Terwijl de auto in volle vaart zijn weg op drie achterwielen vervolgde, maakte het los geraakte wiel zeer eigenaardige ca- 'heuvelen en rotsen 'bedekte. „Het is zoo beter," zeide mijn oom, terwijl wij op de stoep bij de groote voordeur stonden, en 't opladen van onze koffers gadesloegen, die d'oor een huurkoetsje naar het sta tion werden gebracht. Wij: hadden me vrouw March beloofd 'het allerlaatst bij baar te komen, en zij wenschte ons dien Ochtend bij zich te houden, terwijl zij1 ons des middags met haar eigen 'hittenwa- gentje naar het station te Northborough wilde brengen. „Het is zoo beter, Chrystie; ik zie Elm wood liever slomber en met een waas van treurigheid ©vertogen, dan vroolijk schit terend in iden zonneschijn, zooal's giste ren. De boomen en bloemen en lanen, en zelfs 'de jee, schijnen ons heden medege voel te betoonen. Zijt ge wel zeker, dat gij om alles gedacht hebt?" „Ik geloof ja. De verschillende stekken en bloemen heb ik dezen ochtend vroeg tijdig afgesneden en in vochtig mos ge pakt; ik hoop dat zij goed wortel zullen vatten. Nu blijft er niets over dan me- vrouw March en Glara vaarwel te zeggen. Ik zou liever nu in eens recht door naar het station gaan, en weten dat alles voor bij is." Het ligt in sommige naturen om op lateren leeftijd te bloeien en vrucht te dragen, en dit was ook het geval met Mr Perren. Doch het was verwonderlijk om Ten behoeve van de bij de grensbevei- liging betrokken militairen is met in gang van heden opnieuw de veldpost- dienst in werking getreden. Veldpostkantoren zpjn gevestigd te Groningen, Apeldoorn, 's-Hertogenbosch en Maastricht. Correspondentie voor militairen als bedoeld moet voorzien zjjn van: De duidelijke aanwijzing „Veldpost"; naam, voorletters en militairen rang van geadresseerde; het legeronderdeel (in bijzonderheden omschreven) waartoe hij behoort of bij welke hij is gedetacheerd. Vermelding in het adres van de plaats waar het onderdeel is gelegerd, mag niet geschieden, wel mag de naam van het betrokken veldpostkantoor worden toegevoegd, indien den afzender bekend is onder welken territorialen bevelhebber (Friesland, Overijssel, Noord-Brabant of Zuid-Limburg) de geadresseerde be hoort. priolen en kwam ten slotte op een bloem perk in een voortuintje terecht. Muziek en Stadhuisbelichting. Ook gisteravond hebben stadhuisbe lichting en muziek op de Markt zich weer in een groote belangstelling mogen ver heugen. Ook vele vreemdelingen kwamen van de muziek genieten en hun bewon dering uitspreken voor ons mooie stad huis. Afscheid van de S.D.O.A.-ers. Gisteren vertoonden de leerlingen der S. D. O. A., die gedurende de laatste 7 maanden die school hebben bezocht, zich op straat met de sergeantstrepeD, een tee- ken, dat zij de lessen op de school met succes hebben gevolgd, en dat allen heden naar hun vredesgarnizoen zouden ver trekken. Der traditie getrouw is het afscheid van de school gevierd in een feestelijke bijeenkomst van officieren en onderoffi cieren en hun dames en de leerlingen der school. Majoor Kamm heeft in zijn openings woord gewezen op het artikel in hel Handelsblad, onder bet hoofd: „Welkom vreemdeling" met een afbeelding vau het Stadhuis te Middelburg en het portret van den burgemeester. Dit welkom vreemdeling wordt te Mddelburg ook al tijd uitgesproken tot de nieuwe leer lingen der school, want die leerlingen zijn I bij velen „enfants chéris". Spr. heette de aanwezigen van harte welkom. Het werk der leeraren is vermoeiend, en zij hebben wel last van moeilijke elementen ondtt de leerlingen, doch ook zijn er, die hel hun bijzonder aangenaam maken. Spr. deelde mede, dat er thans 4000 miliciens verzocht hebben, op deze oplei ding te mogen worden geplaatst, en daar uit beeft spr. een keuze van 720 moeten doen. Wel een bewijs, dat men gaarne naar Middelburg, naar de S. D. O. A, komt, ook al weet men, dat er hard ge studeerd en gewerkt moet worden. Hierna is voor de pauze door een aan tal der jongelui onder regie van A. Lutz, een aantal nummers vol afwisseling ge bracht. Ten eerste een woord van lof aan het S.DO.A.-strijkje, dat verschillende nummers op verdienstelijke wijze ten ge- hoore bracht. The S.D.O.A. Singers wa ren voor amateurs bijzonder goed. Dit geldt niet minder voor de imitator De solisten op de fluit, piano en saxofoon gaven blijk van goede muzikale talenten; terwijl ook Keesie met de verzuchtingen van een S.D.O.A.-er, Julius Caesar, en de Tragedie van het muisje terecht de lachspieren in beweging brachten, terwijl ook de Indianola wel verdiend applaus bad te incasseeren. In het strijkje speelden mede twee tweelingbroers, die steeds samen het le ven zijn doorgegaan van hun prilste jeugd af en ook nu samen de S. D. O. A. hebben afgeloopen, wel in een andere 'klasse, maar met bijna even goede cijfers. Helaas, moesten zij nu scheiden, want bun garnizoen was niet hetzelfde. Voor de pauze heeft de commandant het woord genomen en er op gewezen, dat de jongelui examen moeten doen in 20 vakken. Als dit dan een aantal punten te zien, welke verandering over hem ge komen was, voornamelijk sinds den dood van tante Judith. Hij was eenvoudig en kloekmoedig, en o, hoe geduldig, hoe ernstig strevend om Gods wil te volgen, hoe kalm, terwijl de storm om hem heen woedde, hoe rustig te midden der menigvuldige veranderingen, die om hem 'heen plaats grepen! Wij wan delden door 'het dorp naar Canterbury Huis, onder het eentonig, somber geluid der golven, en het droefgeestige geruisch van den wind door de toppen der hoornen. Toen wij' Guppage voorbij gingen, wierp ik die plaats een laatsten groet toe. Het groote hek was gesloten, en de griffioe nen bielden nog steeds de wacht over het sombere, uitgestorven buis. Nauwelijks zes maanden geleden had men mij voor gespiegeld, hoe Elmwood eens mijn erfe nis en ik zelf de gelukkige meesteres van Cuppage zou zijn! En nu was ik genood zaakt om door handenarbeid te voorzien in de behoeften van mijn dierbaren ouden oom, en voor mij zelf te zorgen. Moeite, kommer en armoede waren nu mijn erfe nis geworden, mijn liefde was versmaad mijn bezittingen waren schaarsch, mün weg lag in bet duister en ik kon slechte uitroepen: „Leid mij met Uwe stralen, Gij, Licht des 'hemels, voor". (Wordt vet volgdJ OU af se v Binnenkort verschi. Uitg.-Mij de Nederlai Die Revolution de Hermann Rauschnin nationaal-socialistiscl van Danzig. Het ving toestemming teniber 1938 geschre Russische Troef" de schrijver het Russische verdrag De schrijver komt gende conclusie: Het verbond Duit teekent niets anders en van twee riviere zelfde zee willen ber revolutie. Het is de wereldrev wisme, waarmee het zich „gelijkschakelt" „gelijkschakelen" wil reiken, hetgeen op In ieder geval war< denken, dat Duitscl alleen maar een coa overwegingen van Duitschland en Ru de radicale o wereld in iede liantie met Rusland: toekomstzet. n ii geeft van 120, vond goed. Maar meer is daarom juichte spr men aan defensie bt die van een groep getal bereikt, een p stellen. Spr. riep daarop d Linden, afkomstig uit neel en wees er op, mum aantal punten niet minder dan 17B overhandigde van di bandhorloge. Hierna werden die bij schiet- en behaald en die in g geëtaleerd. Na de pauze beeft vue-gezelscbap met revue „So does oui Ook voor dit werk 1 de vertrekkenden fli Aan bet slot van Commandant der S woord genomen en h nomen van de jong menlijk spelen en zi helmus eindigde dezi GOES. Concert door „Or Vlissii Naar we vernemei „Ons Genoegen" uit а.s. een bezoek aan 's Avonds 8 uur zal den heer P. de Rooij gegeven op de Mark Het volgende prog hoore worden gebrac 1. „Paris Belfort", 2. Ouverture „Bandit 3. Fragmenten uit ata", G. Verdi. 4. „Tonjours ou jam: E. Waldteufel, P a „Do Nederlandsch Marsch, P. de Ro' „D'er Kalif von Boieldieu, arr. 7. „Soldatenleben bild, Kéler Béla. 8. „Am Meeresstranc Fischer. 9. „Voorwaarts pourri, W. Giere, a Z Kloetinge. G e v werpen. In maanden is alhier geven: een zilveren jongensjas, 1 duim., monnaie inhoud sleu kunstbeen, 1 kinder: belastingmerk 1939 Hansweert. De d „Roberta" aan een brachte schade is op borgstelling van gen bet schip de reis voo: Yerseke. Feest ei Het bestuur der Oran ia zijn vergadering i besloten (met bet oop aaien toestand) de f< Augustus a.s. zouden l°t nader te bepalen Auto botst op 1 Op den Rijksstra ®loe en den zijweg beeft gisteravond Plaats gebad. Do 29-jarige beer J dinger-Ambacht, Mi boorte, was met een do dam gehuurde Fordi woonplaats naar Sou waar de moeder van De echtgenoote van di aem voor in de autc even voor half elf op ar Be Tb J o d a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2