DE ZEEDW Merkwaardige verklaring. en met zilveren randen. t blad. lankomende ;ersknecht ihildersknecht lankomende cersknecht J Goedemond, Vlissin- Ise, Axel, f 12.540, J- e f12160, Koenraad tweede blad Uit de Provincie Meer licht gewenscht. FEUILLETON ZUID-BEVELAND. Nieuwe aanwinst voor de Marine. TE KOOP i kalfvaarzen, t.b.c.-vri] ier en stierkalf, proci' 4030 K.G. melk, 4.34 botervet 325 dagen FW, Goes. :i> 50, gerookt spek ffi). lo. Lamsvleesch vanaf ƒ1, 1 pond gerookte 1 p. gekookte of boter- ct. C. VERHAGE, Dam i, Middelburg. DREUZEL 50 ct. pen spek 60 ct. per K.G, 5 pond voor 1 gulden DE PAGTER, Korte 51, Telefoon 614, Mid- ,N van blijvende waar- g weer opnieuw koopt CAMPER, K. Delft l Tel. 816, Horloges', ikkers, Verlovingsrin' ters, enz. enz. IRPLOEGEN en Eber- wendploegen uit voor- ar. Gebruikte 7-t. cul- twee-scharstoppelploeg, C. BRASSER, Schroe- f. 216, Middelburg, KRIJTWTE1» is mooier len rok- en jasbescher- lichtsnoeren door de m een prachtfiets. Met met torpedo ƒ52. Rij- trum", Middelburg. e (voor tijdelijk) direct boven de 18 jaar. KORTGENE. >nd gevraagd ER PLAKKE, |raat 46 Goes raagd: [HEER, Oud-Sabbinge, fck. ÏNBEEK, Bergsingel vraagt wegens hu- Jet tegenwoordige een v. d. e. n. P.G., zelfst. en eenv. koken. Br. Je inlichtingen. F. en A. Burgers, St. i. H. W. Simons, Bre- druijne Goes, f28680, erheide f 28681, A. J. f28700, J. G. van m f 28975, G. G. de f 28999, J. M. Soe- J 29050, L. de Later, 1150, Jac. de Jonge, 29175, M. F. Goede- M. P. Padmoe, te J Priem, Ovezande k A. Soeters, St. An- de Kok, Bergen op lur der waterkeering pn Willem Anna Pol- de zinkwerken en lot verdediging van oever van den Cala- ana polder tusschen Inschrijvers: L. P- Inge f127.600, J. de If 125.400, J. Bijl te j J. F. de Waard te |p. T. de Klerk, Wer- r. Broeken te Breda, [kers te Sliedrecht kam te Sliedrecht van Seventer, D'or- J. Dekker, Papen- Lindenbergih, We- W. hebben ten ge leed: het bouwen van leslokalen) op een liggekerkschen weg. adekerke f 11.780, ge- 1695, J. Griep, Hans- Bse en Scheele, Kou- Huijsman, Koudeker- heyke, E'llewoutsdijk, oudekerke f 11050, P- llande f11043, A. G. 198, J. Verhage, Kou- I V. Ghristiaansen, te f, J. Priem, Ovezan- ihout, Hoedekensker- iris J. L. v. d. Harst ek verkocht1- Huis at A 109, groot 1 A' D. Kousemaker q-9' en erf aan de NieuW- A. 8 c.A. Kooper B- 1810. 3. Huis en ert 57, groot 2 A. 2 c.A. ■semaker q.q- voor [f aan de Lionstraat istraat B 48 werden VAN pj NS DAG 22 AUG. 1939. Nr 274 In „De Maasbede" geeft Goulmy een overzicht van de Kabinetten die sinds de grondwetsherziening van 1848 in ons land zyn opgetreden. Van bet thans fungeerende Kabinet zegt hij, dat hier z.i. niet van de „uiterste noodzaak" kan worden gesproken. De uiterste noodzaak had wel op de motie-Deckers kunnen slaan, maar dank zij de formatie-De Geer is het daar toe niet gekomen. En dan vervolgt hij „Het anti-papisme heeft in de zaak- Qgg welke er heelemaal buiten stond, volgens Colijn de rechtsche protes- tantsche partijen allang door aanhan gers van Kersten en Lingbeek opgehitst, van de katholieken vervreemd, daardoor den christelijken band verzwakt, de uiter ste noodzaak samengebracht, en daar mede aan vorst en volk een slechten dienst bewezen, den slechtsten welke mo gelijk was." Een merkwaardige conclusie. Gedurende de behandeling van de zaak-Oss heeft de Antirevolutionaire party, haar woordvoerders en organen een zeer objectieve houding aangeno men. Van anti-papisme viel zelfs geen spoor te bekennen. Toon en de houding van de Sociaal-Democraten staken hier bij vaak scherp af. En toch zou de zaak-Oss, de uiterste noodzaak hebben „samengebracht", zoo als Goulmy het uitdrukt. Wij begrijpen dat iemand die het sa mengaan van rood en roomsch be schouwt als den slechtsten dienst die men vorst en volk kan bewijzen, eenige moeite heeft om de politieke gebeurte nissen van den laatsten tijd te verklaren. Maar het spijt ons voor Goulmy dat hij met een zoo zonderlinge en onlogi sche verklaring voor het voetlicht durft komen. makkers in het kabinet moeten verwij ten, dat zij het volk in raadselen laten wandelen. Het is niet zonder humor, dat Colijn de „conservatief" aanstonds, eige ner beweging, een regeeringsverklaring gaf, terwijl het eerste kabinet, waarin de S. D. A. P. vertegenwoordigd is, het publiek zelfs op de voornaamste punten van z\jn politiek in volslagen duisternis laat. Merkwaardig begin!" Toen het vorige Kabinet optrad, werd van verschillende kanten geroepen om een Regeeringsverklaring. Men moest weten wat men aan dit Kabinet had. De kaarten moesten open op de tafel. Dat was eisch van democra tie. Dr Colijn, hoe conservatief hij' dan ook mag heeten te zijn, had daartegen niet het minste bezwaar. En zoo kon onmid dellijk na de beëediging van de ministers, het debat over de Regeeringsverklaring beginnen. Nu is er een nieuw Kabinet. De mannen, die toen geen dag en geen Uur konden wachten, zitten in dit mini sterie of verdedigen het. En daarbij worden allerlei wonderlijke geluiden gehoord. Van de zijde der S. D. A. P. wordt toch openlijk verklaard, dat Mr de Geer vol- volkomen overstag is gegaan. De heer De Geer trok tot voor kort één lijn met mannen als Colijn en De Wilde, en stelde zich vierkant tegenover de theo rieën van de S. D. A. P. En tóch wordt nu verkondigd, dat nu de S. D. A. P. de leiding heeft gekregen. Hoe zit dat? Hier is meer licht gewenscht. En nu weten wij wel, dat de ministers wel wat anders hebben te doen, dan te luisteren naar lange redevoeringen in de Kamer, vooral in verband met de komen de begrooting. Maar dat gold toch óók van het Kabi- net-Colijn! En toen moch niét worden gewacht Waarlijk niet ten onrechte werd door „D e V r ij' h e i d" opgemerkt „Het is niet zonder humor, dat wij de eerste socialistische ministers en hun Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE 86.) _o- Mijn oom kon zich niet weerhouden even te glimlachenhet was het eerste lachje dat ik dien dag op zijn gelaat zag doch hij verbeterde de bespottelijke ver gissing van Madame niet. Hij antwoord de eenvoudig: „Zooals gij zegt, zij heeft °ns nooit bijzonder kundig of zachtzin nig toegeschenen, en zij behandelde haar moeder gewoonlijk zeer oneerbiedig, uouis Trafford beweerde steeds grooten a-keer voor haar te gevoelen, en meer malen vermeed hij opzettelijk met haar n gezelschap te verschijnen. Buitendien is zij veel ouder dan hij." „Hun leeftijd verschilt bijna niets °P zijn hoogst twee of drie jaren. Ik ben ®rS blij, dat zij niet zoo jeugdig is als aar bruidegom, ofschoon hij volstrekt 'et jongensachtig is. Maar wat zijn nu och eigenlijk drie of vier, of zelfs vijf jaren onderscheid tusschen gehuwde He en. Wanneer alles overigens gelijk is?" Kapelmeester J. R. vart der Glas. Zaterdag heeft de heer J. R. van der Glas, de kapelmeester van de stafmuziek van 'het vijfde regiment infanterie en be kend Nederlandsch marschencomponist, wegens het bereiken van den zestigjari gen leeftijd den militairen dienst met pensioen verlaten. De stafmuziek van dit regiment is in die jaren onder de bezielende leiding van den heer Van der Glas tot een der beste van het land geworden. Voor vele radio-luisteraars is de heer Van der Glas geen onbekende. Herhaal delijk kwam het corps voor de micro foon. De heer van der Glas was ook enkele jaren directeur van Hosanna te Goes. - Toegelaten voor plaatsing als adel borst bij het Kon. Instituut voor de ma rine te Willemsoord (2-jarige opleiding voor de administratie) o.a. de heeren J. J. IMaas Chr.z. te Oosidijk (gem. Krab- bendijke), J. F. Jongepier, H. Pieterse en F. W. de Ridder. Wemeldinge. Gevonden een rijwielbe- lastingmerk 1939;'1940 en een beursje met inhoud. Inlichtingen verstrekt de ge meenteveldwachter. (Belangeloos bericht) Hansweert. Het motorschip „Janna Cornelia" geladen met papier van Duitschland naar Antwerpen, heeft op de O'osterschelde een machinedefect gekre gen. Door de sleepboot „Annie" is het schip opgepikt en naar Antwerpen ge sleept. Yerseke. Verleden week zijn van hier een tweetal schippers vertrokken naar 'Wijck auf Fohr (Duitschland), teneinde daar werkzaamheden te verrichten in 't mosselbedrijf. In de eerste plaats is daar moeilijk personeel te krijgen, maar bo vendien kunnen ze daar niet visschen als in Zeeland, en dat willen ze daar leeren. Zaterdagavond herdacht de werk- liedenvereeniging E. M. M. haar 45-ja- rig jubileum. De voorzitter, de heer M. Scheele, sprak een openingswoord, waar in hij de voornaamste gebeurtenissen van de vereeniging herdacht. De secrearis, de heer D. van Boven, bracht verslag uit over het afgeloopen boekjaar. De ver eeniging telt op het oogenblik 491 leden, een achteruitgang bij verleden jaar ver geleken van 3. (Het hoogste aantal leden 'heeft bedragen 508. De vereeniging) heeft in 19381939 2 aanvragen tot sanatori- umverpleging ontvangen en kunnen toe staan, Verder heeft ze veel gelden uitge keerd aan zieken (leden) f2410. De zie kendagen moesten ingekrompen worden van 66 op 54. Ten einde den financiëelen toestand der vereeniging gezond te hou den, werd de contributie met 1 cent per week verhoogd, (nu 12 cent.). Baarland. Gemeenteraad. Maandag vergaderde de Raad voltallig. De voorzitter spreekt zijn blijdschap uit over de geboorte van een prinsesje. Een telegram van gelukwensch is naar het Kon. Huis gezonden, waarop een dank betuiging is terug ontvangen. De begroo ting 1939 is door Ged. Staten goedge keurd. Het verzoek van Jac. Huizen te Oudelande, om met tractor, dorschmachi- ne en pers de wegen in de gemeente te mogen berijden, wordt ingewilligd. Ged. Staten keurden goed do rekening 1937. Door het B. A. wordt de rekening 1938 aangeboden met ontv. van f2827.15 uitgaven f2751.74, goed slot f75.41. Naar aanleiding van deze rekening vraagt weth. de Vriend het woord voor een z.i. verkeerde gedachte van den voor zitter van het B. A. Deze heeft f 20 ont vangen voor zijn werk als voorzitter ver richt. Spr. zegt, dat naar aanleiding van een schrijven van den Minister de leden van het B. A. geen salaris mogen ont vangen. Spr. noemt dit een verkapt sa laris, want van buitengewoon werk is hier geen sprake. Spr. had verzocht om een gespecificeerde rekening, maar die kon niet woiden verstrekt, zoodat spreker er niet toe kan komen, deze rekening goed te keuren. Dhr Traas zag ook gaar ne deze zaak opgehelderd. D'e voorzitter zegt, dat er in dezen geen sprake is van salaris, maar dat van vergoeding moet ge sproken worden. Heel weinig is hierte gen te doen, daar door den Raad is goed gekeurd een post van f 20 op de begroo ting te zetten van het B. A. Mevr. Steketee meent, dat wij in deze den voorzitter van het B. A. hebben te vertrouwen. Wetlh. de Vriend is hiermede niet voldaan. De voorzitter zegt, dat bij de begrooting van het B. A. had geinfor- meerd moeten worden, waarvoor die 20 gld bestemd waren. Weth. de Vriend zegt, dat hij» deze zaak in hooger instantie zal onderzoeken. De rekening van het B. A. wordt goed gekeurd. Eervol ontslag wordt verleend aan me- juffr. Mol als onderwijzeres in nuttige handwerken aan de openb. lagere school ingaande 1 Juli. Benoemd wordt tot onderwijzeres in Mijnenlegger-instructievaartuig „Willem van der Zaan" officieel in dienst gesteld. Gistermiddag is de nieuwe mijnen- legger-instructievaartuig „Willem van der Zaan" officieel in dienst gesteld, na dat 't schip des morgens op de werf van de Ned. Dokmaatschappij te Amsterdam was overgenomen door vice-admiraal A. Vos, hoofd van de IVde afdeeling van het departement van Defensie. Te half twee stelden de officieren en bemanning zich op de voorplecht van 't schip op, waarna de commandant het be vel gaf, vlag, wimpel en geus te hijschen. Onder het snerpen van het bootsmans fluitje, terwijl de bemanning front maakte naar de vlag en salueerde, ging het dundoek aan voorsteven en achter plecht omhoog, terwijl de wimpel van den mast wapperde. Met een korte toespraak heeft de com mandant luitenant ter zee le klasse H. D. Lindner, vervolgens 't schip in dienst gesteld. Door het hijschen van den wimpel, zoo zeide hij, heeft dit schip zijn intrede ge daan in de Kon. Marine. Het Nederland sche volk, dat het geld ervoor heeft op gebracht, de ingenieurs en teekenaars van de marine en van deze werf en de ar beiders die er aan gewerkt hebben, heb ben echter bijgedragen, dat dit schip in dezen vorm gereed is gekomen. Het is een mijnenlegger, die aan alle moderne eischen voldoet. Door dit alles zou het echter nog geen oorlogsschip zijn als het niet op de juiste wijze zou worden gebruikt, door degenen, aan wie H. M. de Koningin het heeft toevertrouwd. Wat zij van ons verwacht, heeft zij te kennen gegeven door de keuze van den naam, welke het schip draagt, die van „Willem van der Zaan". Spreker schetste in het kort het leven van Willem van der Zaan, die zich geheel in dienst van het vader land heeft gesteld en er voor alle offers heeft gebracht en zelfs zijn leven voor het vaderland heeft gegeven. Ongetwij feld heeft H. M. de Koningin door de keuze van zijn naam de bemanning wil len zeggen zijn voorbeeld te volgen. Dat klinkt eenvoudig, maar in dezen tijd van internationale spanning beteekent dit zeer veel en is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat men tot andere daden be reid moet zijn dan de gewone vredes- oefeningen welke men gewend is. De commandant sprak de hoop uit, dat alle opvarenden evenals degeen wiens naam het schip draagt, tot elk offer voor het vaderland bereid zullen zijn, en herinner de daarbij aan de woorden van dr Colijn, in diens radiorede van 11 April j.l., dat de beslissing over ons lot niet in men- schenhanden ligt. Hij eindigde met een driewerf hoezee voor H. M. de Koningin, welk hoezee door alle opvarenden werd overgenomen. Hierna las hy de benoemingsbesluiten voor, waarmee de plechtigheid ten einde was. De mijnenlegger „Willem van der Zaan" zal tevens dienst doen als instruc tieschip. De waterverplaatsing bedraagt 1300 ton, de lengte is 70 meter, de breed te 11,20 meter, en de diepgang 3,30 me ter.' Het schip is bewapend met twee kanonnen van 12 c.M., vier mitrailleurs van 40 m.M. dubbel affuit voor lucht afweer en twee mitrailleurs van 12,7 m.M. op dubbel affuit, eveneens voor luchtafweer. Het machinevermogen be draagt 2200 i.p.k. en de snelheid 15 knoopen per uur. nuttige handwerken mej. J. Kuipers te Goes. De Raad gaat over tot verzekering van brandweer- en luchtbeschermingsperso- neel. Dhr Zeevaart vraagt naar de kos ten. De voorz. zegt, dat deze f40 zullen bedragen. De voorzitter zegt, dat als het gemeentehuis met ambtswoning worden afgeleverd ook deze moeten worden ver zekerd. De raad gaat hiermede accoord. Daar deze raadsvergadering de laatste zal zijn in deze vierjarige periode, zegt de voorzitter de twee leden, die niet meer in den nieuwen raad terugkeeren, harte lijk dank voor al hetgeen zij in het be lang der gemeente gedaan hebben. Hij wenscht hun Gods onmisbaren zegen toe. Bij; de rondvraag vraagt de heer de Mol, of aan de haven spoedig kan worden ge teerd. Do voorzitter zegt toe, er zorg voor te dragen, dat dit spoedig geschiedt. Me vrouw Steketee en dhr de Rijk zeggen den voorz. dank voor zijn waardeerende woor den. De nieuwe mijnenlegger „Van der Zaan" van de Nederlandsche Marine, is Maandagmiddag te Amsterdam officieel in dienst gesteld. De plechtigheid aan boord. „Ongetwijfeld," zeide mijn oom, „is zulk verschil van leeftijd geen onoverko melijk bezwaar. Evenwel dunkt mij', dat de meerdere leeftijd behoort te wegen aan de zijde van den echtgenoot. D'och, zooa'l's gij zegt, daar alles overigens gelijk is, zal niemand eenig bezwaar opperen tegen dat 'verschil van leeftijd, hoewel het aan den verkeerden kant is, gelijk men zegt. Maar miss Catherwood schijnt reeds volle dertig jaren bereikt te hebben, en te oordeelen naar hetgeen haar moeder zeide, is zij werkelijk even oud, als zij schijnt te zijn. Het verwondert mij zeer, dat zij met haar groote fortuin zoo lang ongehuwd is gebleven." „Aoh, daarvan is haar bijzonder ver fijnde smaak de oorzaak, even als haar besluit 'om nimmer haar hand weg te schenken, zonder haar hart daarbij' te kunnen geven. Natuurlijk 'heeft zij met haar ontzettenden rijkdom en haar groote begaafdheden reeds verscheidene aanzoe ken gehad; maar zij is bewaard voor mijn dierbaren Louis. Ik geloof niet, 'dat die dweepzieke, overgevoelige meisjes ooit spoedig tot een huwelijk komen." En met dezen 'laatsten steek onder water nam zij eindelijk afscheid. „Bekommer u daar toch niet over, Chrystie," zeide de oude man op sussen- den toon, toen. wij ons weder alleen be vonden. „Gij ipoogt geen enkelen traan om hem storten, hij is zelfs geen zucht waardig Zulk een zelfzuchtige liefde zou u n'ooit gelukkig hebben gemaakt. Zijn ontrouw is juist de grootste zegen voor u; wharlijik, mijn .kind, 'het is 'gelukkig, ■dat die band tusschen u verbroken is." Ik wist dit wel; ik gevoelde in het diepst van mijn hart, dat het goed voor mij', was; want het werd mij nu steeds duidelijker, dat Louis mij nooit had be mind. Hij bewonderde mij, omdat mijn ge laat hem 'bekoorde; hij had een groote voorliefde vioor zwart haar, donkere oogen en heldere gelaatstint. De erfgename van Ehnwood 'had 'hij gezocht te winnen, en ongetwijfeld had zijn grootmoeder zijn keus goedgekeurd, al had zij die ook nog niet openlijk aangemoedigd, want de ver moedelijke erfgename zou genoeg geld bezitten lom 'haar tot een goede partij' te maken, zelfs 'voor L'ouis Trafford. Buiten dien lagen haar toekomstige bezittingen zoo gezellig, vlak naast Cuppage en na derhand zouden Elmwood en Cuppage te zamen vereenigd, een zeer fraaie bezit ting wezen! Doch ik begreep niet, waar om men zich niet reeds vroeger had trachten te verzekeren van Clementine Gat'herwood. Wij' vernamen naderhand, ■dat zij reeds meermalen openlijk geënga geerd was geweest, en dat zij altijd de een of andere reden 'had gezocht om haar engagement weder te verbreken. Ze was van nature bijzonder wispelturig. Zelfs in 'haar kleeding, haar versierselen, haar liefhebberijen, die zij in verwonderlijke hoeveelheid bezat, toonde zij haar on standvastig en 'veranderlijk temperament. Behalve dit was zij vreeselijk argwanend, zij vermoedde altijd, dat men haar slechts zocht terwille van 'haar rijkdom, en al haar eerzucht was op een enkel punt ge richt, wat trouwens niemand in haar kon afkeuren: zij wilde geen huwelijk sluiten dan uit liefde. Toen eenige tijd was ver- loopen ;en ik meer aangaande haar wist, toen zag ik Louis ook, zooa'l's 'hij' werkelijk was; ijdel, zelfzuchtig, geheel beginsel loos, verkwistend, en aan verkeerde ge woonten overgegeven en ik wist bijna niet, wien ik het meest moest bdklagen, toen zij samen onherroepelijk verbonden waren voor de levensreis. Doch in mijn hart was de wond nog versch, en zeer diep geslagen, zij 'Woedde nog menig langen dag. En ofschoon ik wist, dat alles goed was, en ik zelfs God kon danken voor 'het lot, dat Hij over mij beschikt had, toch nam dit niet weg, dat ik mij dikwijls diep ongelukkig ge- DE IMKERSDAG TE MIDDELBURG. Zooals reeds gemeld, hield Ir J. Mom- mers uit Wageningen, assistent Rijks- bijenteeltconsulent, een inleiding over: „Het houden van bijen door Fruittelers". Spr. meende niet nog eens het nut van de bijen voor de fruitkweekers te be hoeven te bepleiten. Dit is z.i. langza merhand wel algemeen bekend. Spr. vestigde echter de aandacht er op, dat er in Nederland rond 132.000 bij envolken zijn en 47.500 h.a. fruit. Men moet rekenen op 5 volken per h.a. en vol gens de berekening zijn er dan ongeveer 238.000 volken noodig en is er dus een tekort van 100.000 volken. De fruitkwee- ker zal zelf in dit tekort moeten voor zien. Vroeger is reeds bij herhaling aange drongen op bijenhouden door fruitkwee kers, doch dit is echter steeds mislukt en wel door de moeilijke techniek. In een korf is het zwermen zeer moeilijk te re gelen. In de meest gebruikte kast, n.l. de Simplexkast, kunnen zooveel methoden worden toegepast dat geen enkele goed gebruikt wordt. Bovendien zijn de bijen hierin vaak zeer lastig. Daarom heeft dr ir A. Minderhoud, de Rijksbijenteeltcon- sulent een speciale kast geconstrueerd, die aan deze bezwaren tegemoet komt. De behandeling hierin is als volgt. Men maakt, als zwermplannen optreden, een kunstzwerm. Nazwermen kunnen zeer eenvoudig verhinderd worden. Men komt dan van 1 op 2 kasten. In het na jaar worden deze opgevoerd en in het voorjaar vereenigt men beide volken weer. Men heeft dan sterke volken voor het fruit. Een moeilijkheid is nog dat som mige fruitstreken zeer weinig dracht- planten hebben. Hieraan is door den modernen fruitkweeker tegemoet te ko men door groenbemesting toe te passen, die tevens als bijenweide dienst kan doen. Ofschoon de proeven hiermee pas in het beginstadium zijn zou spr. willen aanraden proeven te nemen met boter- zaad, mits niet te vroeg gezaaid wordt. Verder is wel geschikt serradella, ook Zweedsche bastaardklaver zal wel vol doen. Pastoor Haerens heeft hierop in sap pig Vlaamsch een groet gebracht van de 6000 Vlaamsche imkers en daarbij gewe zen op het groote belang der verbroede- voel'de. Mijn 'liefde voor Louis Tk be ken 'dat zij een dwaze, blinde genegenheid was geweest was met mij 'opgegroeid en voortdurend sterker geworden. Wij' wa ren zoolang te zamen geweest: ik 'had mij gewend hem in alles te volgen, en 'hij had steeds getracht, van het eerste oogen blik onzer kennismaking af, mijn hart te winnen, dat 'het mij nu bijna onmogelijk was om al die oude 'gewoonten op een maal te laten varen. Mijn studiën, mijn vermaken, mijn liefhebberijen, mijn plan nen en mijn droomen, overal was Louis de hoofdpersoon, o'veral was hij inge weven als het lichtpunt van mijn bestaan. Onze oudere vrienden 'hadden de z'oete begoocheling in de hand gewerkt. Was het dus te verwonderen, -dat ik, een meisje van zestien, jaren, niet plotseling alles kon ter zijde zetten, wat tot nu toe mijn groot ste, kostbaarste schat was geweest? Ge lukkig zij', wier hoogste liefde vroegtijdig gevestigd is op Hem, die nimmer misleidt of teleurstelt; Wiens hand nimmer loslaat, die getrouw blijft in iederen tegenspoed, den Vriend, die standvastiger is dan een broeder. Hij die gezegd heeft, „Ik zal u nimmer verlaten; Ik 'zal u niet bege ven!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5