Naar een mislukking der Engelsch- Japansche onderhandelingen? Binnenland. Opkomst lichting 1940. üit de Provincie MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Prins Bernhard handhaaft de krijgstucht. Mussert imite het nieuwe gei gen het denkbeeld wordt geopperd, dat de voornaamste reden van graaf Csaky's activiteit in Duitschland en Italië gele gen is in het vraagstuk van den vrijen doortocht van Duitsche troepen over Hongaarsch grondgebied by een eventu- eelen Duitschen aanval op Polen. Er wordt thans nieuwe druk op Hon- garge uitgeoefend om aan dezen bijzon deren Duitschen wensch toe te geven. In het byzijn van Ciano heeft Musso lini Csaky ontvangen. Volgens gisteravond te Rome in omloop zpde ge ruchten, zou Hongarije op het punt staan zich aan te sluiten by het Itali- aansch-Duitsche politieke en militaire bondgenoot schap. Buitenlandsche kringen te Rome ken nen een zekere beteekenis toe aan den korten duur van het verblijf van Scaky aan Rome. Men meent te kun nen beweren, dat dit een teeken zou zp voor den ernst van den tegenwoor- digen internationalen toe sta n d. MONETAIRE KWESTIE, HET STRUIKELBLOK. Nieuwe instructies betreffende ver schillende administratieve kwesties te Tientsin, alsmede nopens het monetaire probleem, zijn aan den Engelschen am bassadeur in Tokio, Craigie, door de Britsche regeering toegezonden. Overeenkomstig de nieu we instructies heeft Crai gie de Japansche autori teiten ervan in kennis gesteld, dat het de Brit sche regeering niet moge- 1 y k is de monetaire pro blemen als zuiver plaat- selyke kwesties te behan delen, omdat ook andere mogendheden er belang by hebben. Er dient immers ook rekening te wor den gehouden met de opvatting van de andere belanghebbende mogendheden. De Britsche regeering heeft altijd in gezien, dat de vraagstukken van de va luta en de zilverpolitiek niet afgeschei den konden worden van de huidige po sitie van China. Uit officieele bron wordt vernomen, dat Kato Braigie heeft geantwoord, dat een scheiding van de kwestie nopens de handhaving van orde en rust te Tientsin en het probleem betreffende de econo mische aangelegenheden voor Japan on- mogeiyk is. De door Craigie ontvangen instructies zyn eveneens aan andere belanghebben de mogendheden, met name Frankrijk en de Vereenigde Staten, getelegrafeerd. In niet-Britsche diplo matieke kringen te Lon den gelooft men, dat dit besluit van Engeland de afbreking van de Britsch Japansche onderhandelin- gen tengevolge zal heb ben. Domei verklaart van meening te zyn, dat de conferentie door een breuk wordt bedreigd als gevolg van het „diepgaan de meeningsverschil tusschen Londen en Tokio". Wordt het Britsch-Japansch handelsverdrag opgezegd? Van doorgaans goed ingelichte zijde verneemt „United Press", dat Engeland zich opmaakt, het Engelsch-Japansche handelsverdrag van 1911 op te zeggen, met een opzegtermijn van 12 mnd indien Japan de anti-Britsche activiteit nog doet toenemen. In Londen gaan daaren boven hardnekkige geruchten, dat het pact met China, waardoor dit land een exportcrediet van drie millioen p. st. zal krijgen, reeds is afgesloten. Indien dit bericht waar is, dan zouden beide feiten, tezamen met de aankondi ging, dat Engeland weigert de kwestie van het Chineesche betaalmiddel te be handelen, zonder dat de zeven andere onderteekenaren van het negenmogend- pact aanwezig zijn, een duidelijke aanwij zing vormen, dat Engeland de politiek der bevrediging den rug toekeert in het Verre Oosten. Men verwacht thans al gemeen, dat de barometer der Britsch-Japansche be trekkingen van „bewolkt" naar „s t o r m" zal doorslaan. Van de zijde van de Japansche instanties te Londen deed men weten, dat Japan het voorstel van Engeland, de kwestie van den Chineeschen dollar voor de ne gen mogendheden te brengen, zal afwij zen. HET DUITSCH-SLOWAAKSCHE VERDRAG. Reuter beeft vernomen, dat het nieuwe Duitsch-Slowaaksche verdrag geen en kele vermeerdering van de sterkte der Duitsche gewapende macht in Slowakije medebrengt, noch de sfeer der Duitsche militaire bedrijvigheid in dat gebied uit breidt. Het verdrag bakent slechts nieuwe grenzen af van de militaire zones in sommige districten en herziet zekere ge ografische onjuistheden, welke het re sultaat zijn van een vroegere overeen komst. WEINIG BELANGSTELLING VOOR WERELDTENTOONSTELLINGEN. De wereldtentoonstelling te New-York zal, wanneer eind dezer maand haar poorten gesloten worden, een tekort op leveren, dat veel grooter is dan aanvan kelijk werd gedacht. Het tijdschrift Time schat zelfs, dat er een deficit van drie millioen dollar zal zijn. Sedert de ope ning op 30 April j.l. heeft het aantal bezoekers 18Vs millioen bedragen en zelfs wanneer de laatste dagen gunstig zijn, zal het cijfer niet boven de 25 millioen stijgen. Dat is minder dan de helft van het aantal bezoekers, dat het tentoon- stellingsbestuur had verwacht, n.l. 60 millioen. TASCH MET GEHEIME STUKKEN TE SOFIA VERLOREN. Paulitsu, een kapitein van den Roe- meenschen generalen staf, vertrok uit de Roemeensche legatie in Sofia om zich naar Belgrado te begeven, toen hij, in een taxi gezeten, bemerkte, dat één van zijn tasschen met geheime stukken ver dwenen was. Tezamen met den Roemeenschen ge zant begaf hij zich naar het hoofdbureau van politie, doch terwijl de gezant den prefect van politie bezocht, pleegde de kapitein in de taxi zelfmoord. De Bulgaarsche politie doet thans na sporingen naar de tasch en heeft daar toe een belooning van 50.000 levas uit geloofd. R.-K. ONDERWIJSINSTELLINGEN IN DUITSCHLAND MOETEN VERDWIJNEN. De Duitsche rijksminister van weten schap, onderwijs en volksopvoeding, Rust, heeft een verordening uitgevaar digd, waarin bepaald is, dat een heele reeks R.K. inrichtingen voor middelbaar onderwijs met den aanvang van het nieuwe schooljaar (dat is Paschen 1940) haar poorten moeten sluiten. Zal normaal plaats hebben. Men meldt van de zgde van het Depar tement van Defensie: In de dezer dagen te verschenen leger orders zal worden bekendgemaakt, dat de eerste ploeg der lichting 1940 op 4 October a.s. in werkelijken dienst zal ko men. Deze bekendmaking geschiedt in afwachting van de binnenkort verschij nende indeelingsbeschikking 1940. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het tijdvak van 1 tot 10 October het normale tijdvak van opkomst van deze ploeg is. Door byzondere omstandigheden moest het vorig jaar van bedoeld tijdvak wor den afgeweken en is de eerste ploeg van de lichting 1939 op 24 October 1938 in werkelijken dienst gekomen. HOOGE BELGISCHE ONDER SCHEIDING. Voor minister Weiter en oud-minist;er van Dijk. De zaakgelastigde ad interim van Bel gië baron Ruzette heeft den minister van Koloniën den heer Ch. J. I. M. Weiter en den oud-minister van Defensie dr J. J. C. van Dijk mededeeling gedaan van hun onderscheiding met het grootkruis in de Orde van de Kroon van België en heeft hun, respectievelijk Donderdag op het departement van Koloniën en gistermid dag ten huize van dr van Dijk, de ver sierselen dier hooge onderscheiding overhandigd. NIEUWE TWEEDE KAMERLEDEN. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft tot leden van de Tweede Kamer benoemd verklaard: in de vaca ture Albarda den heer J. Blommer te Amsterdam; in de vacature De Geer prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine te Wassenaar en in de vacature Van den Tempel den heer B. C. Francke te Am sterdam. De heer J. Blommer, die in de vacature Albarda tot Tweede Kamerlid benoemd is verklaard, is secretaris van den Na- tionalen Woningraad, de heer B. C. Francke (vacature-v. d. Tempel) is be stuurslid van de afd. Amsterdam van den Centralen Nederl. Ambtenaarsbond. NIEUWE AMERIKAANSCHE HANDELSVERDRAGEN? O.a. met Nederland. Havas meent te weten, dat de regee ring der Ver. Staten voornemens zou zijn binnen zeer kort met Frankrijk, N e- d e r 1 a n d, Finland, Zwitserland en Denemarken onderhandelingen te openen voor het sluiten van nieuwe handelsver dragen op den grondslag van wederkee- righeid. Het zou de bedoeling zijn, dat de thans geldende tarievenconcessies zouden uit gebreid worden. Duitsche propaganda uit Nederland naar Frankrijk. Het heeft de aandacht getrokken, dat van Den Haag uit Duitsche propaganda- brieven naar talrijke adressen in Frank rijk worden gezonden. In tegenstelling tot de houding van de Zwitsersche regee ring, die besloten heeft tegen de verzen ding van dergelijke brieven van Zwitser land uit te zullen optreden, neemt naar gemeld wordt, de Nederlandsche regee ring het standpunt in, dat optreden te gen deze soort propaganda vooralsnog niet noodig is, Besmettelijke ziekten. In de week van 6 tot en met 12 Aug. kwamen in onze provincie 4 gevallen van roodvonk voor, n.l. 2 te Terneuzen en 1 in de gemeenten St. Maartensdijk en Sluis. De tentoonstelling van kleederdrachten. Ook gisteren heeft de tentoonstelling op de Groenmarkt niet over belangstel ling te klagen gehad. Het aantal beta lende bezoekers is de 100 gepasseerd en ook in Zeeuwsche kleeding kwamen en kele tientallen een kijkje nemen. Er zijn wederom enkele voorwerpen en ook nog plaatwerken en boeken bijge voegd. Morgen, Zondag, is de tentoonstelling gesloten, doch de volgende week kan men er iederen morgen en middag een kijkje gaan nemen. Wij vergaten nog mede te deelen, dat tot de levende „poppen", die hier het cos- tuum doen zien ook het 85-jarige Kootje de Voogd met zgn hooge „tunne" be hoort. Kapelle. Gemeenteraad. Dé Raad dezer gemeente kwam in openbare zitting bijeen. Afwezig weth. Van der Ha ve wegens ongesteldheid. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Stap ten goedkeurden de ruiling van grond met den heer N. Eversdij'k Mz. Eveneens den aankoop van verschillende strookjes tot verbetering van het Juffertewegje. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. besloten, om aan de Veilingsgebouwen waar de weg moet worden overgestoken, om de spoorwagons te Iaden, aan beide zijden borden te plaatsen voor de auto bestuurders omdat snel rijden levensge vaarlijk voor de arbeiders is. De heer De Neef hoopt, dat wanneer de vastgestelde snelheid wordt overschre den, er onverbiddelijk proces-verbaal zal worden opgemaakt. De heer Zegers wijst op het snel rijden vooral van de vrachtwagens. Geen 'hoek wordt ontzien. De voorzitter zegt toe, streng toezicht te zullen laten uitoefenen. Be Minister van Defensie berichtte, dat de gemeente-secretaris welke zich in mil. dienst bevindt, nog niet met verlof kan worden gezonden. De voorzitter stelt voor, nogmaals een poging aan te wenden. De gémeente Zuidwolde verzoekt ad- haesiebetuiging inz. verzoek verhooging vergoeding 'kostwinner. B. en W. stellen voor, hierop afwijzend te beschikken, om dat de gemeente hierover niet kan oor- deelen. De heer De Neef is voor adhae- sie-betuiging. De heer Zegers vraagt, of er klachten zijn binnengekomen, waarop de voorzit ter antwoordt, dat men zeer tevreden is met de toegetetane vergoeding. Over mili tairen, welke niet als kostwinner kunnen worden aangemerkt en yergoeding wel noodig hebben, kunnen wij niet beslissen. De gemeenterekening 1938 werd voor- loopig vastgesteld. Vastgesteld werd ingevolge art. 55 l.o. wet 1920 de kosten per leerling over '1938 van het openbaar onderwijs tot een be drag van f 8. 141 2/3 leerling f 8 f 1133.33. D'e werkelijke vaststelling over 1937 blijft gehandhaafd op f 7.43. Vaststelling afrekening gemeente-ver goeding volgens art. 101 aan de bizondere scholen volgde. Voor Kapelle-Biezelinge en Eversdijk nog te ontvangen f 70.68 en voor Biezelinge nog f 58.65. De Mondaccordeon-vereeniging „Inter Nols" te Biezelinge kan niet accoord gaan met de voorwaarden voor het Pijpercorps om gratis het gebruiken toe te staan van hun muziektent. Besloten werd deze te wijzigen zooals het bestuur dezer vereeniging dit aangaf. Tot aankoop van een strookje grond van Jac. Slabbekoorn Az. om den Evers- dijkschen grindweg te verbreeden, werd besloten. Nu deelt de voorzitter mee, dat de tee- kening voor verbouwing en verbetering van het 'Raadhuis voor de leden ter in zage ligt. B. en W. hebben geen voorstellen. Een besluit werd niet genomen. Bij de rondvraag vestigt de heer van de Vrie de aandacht op de afwatering bij het 'Sche'lpenwegje te Biezelinge. De voorzitter antwoordt, dat pas ver betering aangebracht is. De heer Zegers vraagt hoe ver 'B. en W. zijn met de onderhandeling om voor de IJsclub te Biezelinge een andere baan te krijgen, zulkte in verband met de werk- objecten, welke weer zoo voor de deur staan. De bestuurders van de club zijn mee verantwoordelijk, of dit werkobject kan worden uitgevoerd. Nu reeds dienen maatregelen genomen te worden. De vobrz. antwoordt, dat B. en W. nog geen geschikt terrein konden vinden. Wel was er hoop met den aanleg van den Nieuwen weg, doch deze is er nog niet. D'e heer van de Vrie (die toen het be sluit tot aankoop is genomen nog geen raadslid was) noemt het een zwarte blad zijde in de gemeente-geschiedenis. Alles is te Biezelinge gedaan om dit terrein te 'krijgen en in te richten voor de IJsclub, Hierbij komt, dat alle gemeenten zich op maken om sportterreinen aan te leggen voor de bevolking en hier gaat men het ontnemen. Wanneer overgegaan wordt tot demping, gaat, als er geen ander getechikt terrein is, bij alle Biezelingenaars de vlag halfstok. De heer Traas gaat geheel met den •heer van de Vrie accoord. 90 procent van Biezelinge is tegen de verdwijning van dit zoo uitnemend schitterend plaatsje om de ijssport te beoefenen. Spr. dringt aan op een oplossing. De voorzitter zegt toe, alle pogingen in het werk te zullen stellen, om te trachten iets goeds te bereiken. Gekomen aan het einde van deze 4-ja- rige periode, dankt de voorzitter alle le den voor de betoonde medewerking. In zonderheid weth. van der Have. Hem wil Spr. dank brengen voor het vele dat hij voor de gëmeente heeft gedaan, vanaf 18 Sept. 19171919 en verder van 1923 1939. 18 jaar was hij raadslid, waarvan 8 jaar wethouder. Steeds werd op prettige wijze samengewerkt, zoowel in B. en W. als in de raadszaal. Spr. wenscht hem een geheel en spoedig herstel toe. De heer Traas welke een korten tijd lid was mocht met belangstelling en toe wijding zijn taak volbrengen. Spr. hoopt waar hij in zijn particulier leven ver schillende functies bekleedt, dat 'hij ook daar steeds tot bevordering van het ge meentelijke leven zal werkzaam zijn. Nu dankt Spr. de overige leden en in zonderheid weth. van Wingen. Weth. van Wingen dankt voor de ge sproken woorden. Hij ontving opdracht van weth. van der Have om dank te bren gen voor de steeds prettige en aange name wijze waarop samen gewerkt werd, zoowel in B. en W. als in de raadszaal. Ook wil hij in het bizonder het personeel van de secretarie danken voor de goede samenwerking. Ook de heer Traas dankt voor de hem toegevoegde woorden. Ovezande. Doordat het paard waarop hy gezeten was schrok, kwam de paar denknecht P. de M. zoodanig op de knup pels van het gareel terecht, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Hoedekenskerke. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de gemeenteraad voltallig. De voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten werd goedgekeurd uit de gemeentekas f0.25 per schoolkind be schikbaar te stellen voor tractatie of een aandenken, ter gelegenheid van de ge boorte van de Prinsos. Voorts dat een dankbetuiging is ingekomen op de felici tatie van het Prinselijk gezin. De gemeente-rekening wordt voorloo- pig vastgesteld, zooals zij' is aangeboden en wel in ontvang op f 48258.65 en in uitgaaf op f 48940.37. Nadeelig slot al- zoo van f 681.72, zulks wat den gewo nen dienst betreft. D'e 'kapitaalsdienst in ontvang en uitgaaf op f 4126.27. Be sloten wordt f 10 bij te dragen in de rioleering bij de woning van J. Louws. De havenverordening wordt gewijzigd vastgesteld, in verband met de afloop der Koninklijke goedkeuring per 1 Jan. 1940. De verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch wordt gewijzigd. D'e ingediende begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1940 wordt goedgekeurd. Aangezien het de laatste vergadering wel zal zijn in de thans geldende zit tingsperiode, brengt de voorzitter dank aan dhr Chamuleau, die zijn mandaat niet vernieuwd wilde hebben. Hij memoreerde, dat dhr Chamuleau vanaf 1919 zitting had in den raad en tevens van 1923 tot 1935 wethouder was. Yerseke. Beenderen van prae- historiscne dieren opge- v i s c h t. Naar wy vernemen zy'n aan de z.g.n. oude put onder Domburg door eenige visschers een 22-tal beenderen ge- vischt van prae-historische dieren. Deze zullen worden aangeboden aan het mu seum te Middelburg, hetwelk ook een 4-tal jaren geleden een 100-tal van deze beenderen heeft aangekocht. De YE 155 heeft ook nog een geladen projectiel ge- vischt, nog voorzien van een slaghoedje, een en ander is op de haven alhier te be zien. Wéér een verdwijnende molen. De eenige graanmolen, die in onze gemeente nog ongerept is overge bleven, zal binnenkort ook verdwynen. De eigenaar is, naar wij vernemen, voor nemens een moderne malerij met motor kracht te bouwen, waarna de oude mo len, nog dateerend uit de 18de eeuw, zal moeten verdwijnen. Souburg. Gemeenteraad. Gis termiddag vergaderde de raad voltallig, De burgemeester spreekt allereerst en kele woorden naar aanleiding van de ge boorte van prinses Irene. Z.h.st. wordt aangenomen de afslui ting voor rijwielen van den N. Vlissing- sche weg in de bebouwde kom. Eveneens het voorstel van B. en W. in zake de tarieven voor electrische straat verlichting (voordeel van f 38,59 voor de gemeente). Vaststelling bedrijfsrekeningen over 1938 heeft plaats. Daarna volgt aanbieding gemeentere kening 1938. Aangenomen wordt overname in eigendom der Wilhelminastraat. Heffing van leges ter Secretarie. Dhr v. d. Putte (A.R.) heeft gemerkt dat bij gebruik van de raadzaal voor het sluiten van een huwe lijk de kosten f 10 zy'n. Dit vindt hij te hoog en vraagt of B. en W. dit willen brengen op f 5, Dhr Jansen (S.D.A.P.) zag liever dat de raadszaal gratis werd gegeven. Ook vindt hij de kosten voor de kiezerslijst te hoog (f 10). De voorzitter: Als men de raadzaal gratis geeft brengt dit kosten mee voor de gemeente. Spr. gelooft dat de heffing E'en militaire auto met eenige man schappen achterin was gistermorgen on derweg naar Soesterberg, toen de wagen ingehaald werd door de auto van Z.K.H. Prins Bern'hard. D'e manschappen achterin hadden het zich zeer gemakkelijk gemaakt. Eén er van wuifde Z.K.H. in 'het voorbijgaan amicaal toe. De Prins ging (voor ;den militairen wagen rijden en beduidde de zen te stoppen. „E!r bestaan nog altijd voorschriften", zei Z.K.H. tot den bevelvoerenden ser geant, die voorin zat, „volgens welke militairen niet mogen wuiven naar voor bijgangers. U mag daarom wel eens op uw mannen letten, die achterin zitten." Na deze Prinselijke berisping kon men zijn tocht voortzetten. Da militairen in den wagen durfden echter nauwelijks meer iemand aankijken en in goede orde bereikte men de plaats van bestemming. van f 10 biliyk is. Wat de kosten der kiezerslijst aangaat, deze wordt op du schry'fmachine getikt. De kostende prijs hangt af van de aanvraag en bedraagt rond de f 10. Dhr v. d. Putte (A.R.) stelt voor de kosten voor gebruik raadzaal te brengen op f 5,00. Dit wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Na nog eenige discussie wordt de ver ordening z.h.st. aangenomen. Uitgifte van gemeentegrond in ge bruik bij de The Texas Compagny voor een benzinebewaarplaats met aftapin richting heeft plaats. Z.h.st. wordt aangenomen de onttrek king aan het openbaar verkeer van een gedeelte van den Kasteelweg. Alsnu volgt de benoeming van een secretaris en een penningmeester van het Burg. Armbestuur. Benoemd wordt met algemeene stemmen tot secretaris dhr W. Joosse en tot penningmeester dhr J. I. de Keijzer. Vaststelling van een verordening rege lende de openstelling van de secretarie in het nieuwe gemeentehuis. Dhr Jansen (S.D.A.P.) moet bezwaar maken om de secretarie maar tot half een open te stellen. Hg zag dit liever ge steld op 1 uur, zooals het thans is. Dhr v. d. Putte (A.R.) vindt het in elk geval gewenscht dat de secretarie ten minste één middag in de week een uur open is. De voorzitter antwoordt, dat thans een gedeelte van het personeel geen tijd heeft voor koffiedrinken. B. en W. heb ben dit trachten te veranderen door de sluiting te stellen op half één. De secretaris deelt mede dat weinig menschen de secretarie na half één be zoeken. Weth. Suurmond sluit zich aan bij dhr v. d. Putte wat de middag in de week be treft en noemt de Woensdagmiddag van 2—3 uur. Dit wordt aangenomen. Waar na het voorstel z.h.st. wordt aangeno men. Ook bij de verordening voor den ge meente-ontvanger wordt ingelascht de Woensdagmiddag. Alsnu komt in behandeling de vast stelling van de instructie voor den bode- concierge voor het gemeentehuis. Dhr de Priester (S.D.A.P.) heeft ge zien dat de bode-concierge van 's mor gens 9 tot half één op het gemeentehuis aanwezig moet zijn. Daar volgt dan uit, dat hij dan niet zijn ander werk kan ver richten, voornamelijk zijn arbeid als con troleur der steunverleening. Hij ziet hier in een groot bezwaar. De voorzitter: Het is gebleken dat hij zijn anderen arbeid juist 's middags kan vervullen. Dhr Jaques (S.B.) had gaarne gezien dat deze instructie in georganiseerd overleg was gebracht. De voorzitter: deze instructie is in overleg met den bode opgesteld. De instructie wordt aangenomen. Alsnu komt in behandeling het voor stel om eervol ontslag te verleenen aan mej. J. A. Pieterse Joosse als schoon maakster van het gemeentehuis en te vens haar te benoemen als zoodanig voor de openbare school en het oude gemeen tehuis. Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) vraagt of de betrokken menschen hierbij zijn ge hoord, en hoe gehandeld wordt met de tegenwoordige werkvrouw der school. De voorzitter: Een bestemming voor het oude gemeentehuis is nog niet ge- vonden. Maar in elk geval moet dit ge- piet Boer" beschrijf pe N.S.B. een volstrekt Ip de nazi-pers vrag( ces de aandacht voo Duitschland verschener het „Utrechtsch Nieuws in te lichten, zijn eige aan die mededeelingen De auteur van het Piet Boer", naar wij een schuilnaam, waara helden van het Neder dapper verborgen houc „Mussert, Entstehung riiederlandischen Natior is dus als een parallel Ivampf" te beschouwe gegeven bij den „Deuts( te Herrsching bij Mün llitlerpartij, en het kos selir gute Ausstattung, Text, Groszoktav" slecl dat het, gelijk do bedo Duitschers in handen k hoe de uitgever in een p omslag van het boek uniform natuurlijk) in nieuwe uitgave aanpri; „Unbeirrt führt Muss( der N.S.B., seinen Kar Freiheit gegen alle die de anarchistischen Gesi ten, denen bei uns in E das... Lebenslicht au durch den Willen des I zeigt uns in seiner k lichen und schwungvo auch der Niederlande i bescheiden sein wird d und die Tat eines stc Mannes: Anton Adriaai Aan de achterzijde v vindt men, ter bestelli over den „sterken en bon, die de gelegenhei Boer's „knappe, anschau volle" meesterwerk b( laar aan te vragen. De gedrukte, want voor D> stemde, bon, is opgesier embleem van de N.S.I hart de Nederlandsche 1 geeft op die achterzijd' bouw toch onderhoud Pieters is gehoord. W dige werkster der scho ziek en niet in staat ha; len. Tevens werkt deze Dhr de Priester vrouw is ziek, maar dal Er is nu nog de vraag met het oude gemeenti niet kunnen blijken, da regeling niet billijk is? Dhr v. d. Putte (A.R. thans te beoordeelen o lgk is, met het oog op tehuis. Voorts vraagt spr. c voor f 100 is bestemi staat van de gemeente ster. Dhr Jaques (S.B.) k< de belooning die than steld. Spr. kan niet v stemmen. De voorzitter zet in toestand uiteen. De zie ster der school zal van B. en W. kunnen niet t dat naar alle kanten l gehandeld. Van broodel geen sprake. Het voorstel van B. worpen met 6 tegen 5 Rondvraag. Dhr vraagt de aandacht va de nieuwe verlichting Abeele en Kerklaan. Dhr v. d. Putte (A.l W. nog eens in herinne der bewoners van de R tot demping der sloot. Dhr Janse (S.D.A.P daan over de houding meester over zijn vraaj geleden, inzake trottoir sche straat. Hij heeft gekregen dat hij voor s De voorz. komt teg' van spreken op. De r< ten alle tijde hem vrage kluitje in het riet zendl lid weg. Thans zijn wij, aldu laatst als raad hier ver bouw, maar tevens oo Een onzer neemt afsch terug, n.l. dhr A. J. Ar nem voor al zijn arbei yier jaren als raadslid, in de toekomst alle g& nemen van dit gebouw 1 weemoed. Maar wij kor gemeentehuis, waar wi; geerde ruimte zullen kr D'e officieele opening Gemeentehuis zal op 2 pS' des nam. te 2 uur Gommissaris der Koni Jbr Mr J. W. Quarles bereid verklaard d richten. Domburg. Gestr l/et oogenblik op 'het uomburg, maar onder c «apeiie, een oude, lekgi °°t, terwijl de bemann sonen bestaande, in de haar tent hee boot behoort thuis in Rr beeten „De Alderamis". Oor de kust is me:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2