Wolken met zilveren randen. In Juni lij verkeersongevallen I 77 persnnen gedood. WALCHEREN. Buitenland. FEUILLETON Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. op den Westsingel aan, want daar zou de officieele proef worden gehouden. Vlak tegenover de Geref. Kerk werd halt gehouden, ging de „zuignap" te wa ter en werden onder het toezicht van de techn. commissie uit den Zeeuwschen Biandweerbond, de heeren Bierman en Visser, de vier slangen uitgelegd, terwijl de pijpleiders zich bij hun watergeweer posteerden. Na alles duchtig gecontro leerd te hebben werd door den fabrikant, der spuit, den heer Kronenburg uit Cu- lemborg het sein gegeven. De zware mo tor sloeg aan en weldra spoot nu met ver vaarlijk geweld uit ieder der vier straal- pijpen het water de hoogte in; het pu bliek genoot. Nadat deze demonstratie tot bevredi ging der techn. commissie was verloopen, werd aansluiting gemaakt op de water leiding en deze proef slaagde eveneens. De heer Visser deelde mee, dat de spuit te Culemborg is gebouwd naar aanwijzin gen door de techn. commissie gegeven, deze controleerde aldaar reeds de capa citeiten, waarover men zeer tevreden was. De spuit kan, draaiend op vol vermogen, 2000 liter water per minuut opbrengen en de stralen hebben een lengte van on geveer 70 meter. Op de zitbanken in de auto is er plaats voor 16 pex-sonen. Vrouwenpolder. Toen de landbouwer J. M. alhier Dinsdagmiddag een voer vlas naar Veere bracht kwam er op den hoek bij molenaar Visser een vrachtauto, waardoor het paard schichtig werd, zoo dat het den dijk afging, die nogal stijl is, en alles in de sloot terecht kwam. Won der is het dat paard en voerman onge deerd bleven. De wagen bekwam eenige averij, terwijl een gedeelte van het vlas in het water terecht kwam. Door de poli tie is een en ander opgenomen. Arnemuiden. Maandagavond zou de vrouw van den landbouwer P. de N. de koeien gaan melken, welke liepen aan den Arne-Kanaaldijk bij de spoorbrug. Als naar gewoonte deed de vrouw, voor dat ze aan het melken ging, haar gouden stukken af (het betreft hier Z.-Beveland- sche dracht) en legde die op een veilig plaatsje onder een heg, bij het daar staande spoorhuis. Toen ze haar stukken weer op wou zetten, kwam ze tot de ont stellende ontdekking, dat ze verdwenen waren. De jachtopziener Duine, juist in de buurt zijnde, werd van het gebeurde in kennis gestelddeze stelde direct een on derzoek in, doch zonder resultaat. Later is aangifte gedaan bij den bur gemeester, die met een rijksveldwachter een onderzoek heeft ingesteld. O.- en W.-Souburg. De gemeenteraad zal a.s. Vrijdag des nam. 2 uur vergade ren. Op de agenda komt o.m. voor; Voorstel tot vaststelling van een raadsbesluit ex art. 55 ter der L.O.-wet 1925. Voorloopige vaststelling Bedrijfs- rekeningen over 1938. Aanbieding Ge meenterekening 1938. Voorstel tot goed keuring van een wijziging der begrooting voor 1939 van het Burg. Armbestuur. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van leges ter secretarie. Voorstel tot onttrekking aan het open baar verkeer van een gedeelte van den Kasteelweg. Voorstel tot benoeming van een Secretaris en een penningmees ter van het Burg. Armbestuur. Voorstel tot vaststelling van een verordening re gelende de openstelling van de secretarie en 't bureau van den burgerlijken stand. Voorstel tot wijziging van de instructie van den gemeenteontvanger. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan de schoonmaakster voor de openbare lagere school en het oude gemeentehuis. Gemeenterekening 1938. B. en W. bieden den Raad ter voorloo pige vaststelling aan de gemeente-reke ning over 1938; zij stellen voor het be drag der ontvangsten en uitgaven van die rekening voorloopig vast te stellen als volgt: de ontvangsten van den gewonen dienst op f 229.282,60de uitgaven van den gewonen dienst op f 225.817,39en alzoo het batig slot van den gewonen dienst op f 3.465,21 de ontvangsten van den kapitaaldienst op f 173.905,79de uitg. op 175.699,65 en het nadeelig saldo op f 1.793,86. Wijziging Legesverorde ning. B. en W. stellen den Raad voor eenige wijzigingen aan te brengen in de verordening op de heffing'van leges. In de eerste plaats heeft de practijk bewezen, dat het trouwen op een bui tengewoon uur, hetgeen volgens de hui dige bepaling f 15,kost, te hoog is ge steld, wat afgeleid kan worden uit het feit, dat trouwen op een buitengewoon urn* zeer zeldzaam is. Zy stellen daarom voor de kosten voor huwelijksvoltrek king op een buitengewoon uur te stellen op f 10. Voor huwelijksvoltrekking op een bui tengewonen dag, uitgezonderd des Zon dags, geldt hetzelfde bezwaar. De kosten hiervan zijn gesteld op f 30, wat zij voor stellen te bepalen op f 20. In het nieuwe gemeentehuis doet zich de gelegenheid voor de raadzaal te ge bruiken voor huwelijksvoltrekkingen. Zij stellen den Raad voor de kosten hier van te bepalen op f 10. Tevens stellen zij voor een afzonderlijk tarief in te stellen voor het verkrijgbaar stellen van uittreksels uit de kiezerslijst, waarvan thans de kosten f 0,75 voor elke bladzijde afschrift bedragen, hetgeen veel te hoog is. Indien deze uittreksels tijdig wor den aangevraagd komt een prijs van f 10 voor een volledig uittreksel billijk voor en een uittreksel van één stemdistrict f4.—. Openstelling gemeente secretarie. Nu 26 Aug. a.s. het nieuwe gemeentehuis wordt geopend, komt het B. en W. gewenscht voor de openstelling der gemeente-secretarie te herzien. Thans is de secretarie voor het publiek geopend van des morgens 9 uur tot des namiddags één uur. De diensttijd voor het personeel is verder van twee uur tot vijf uur. Teneinde een langeren rusttijd te kun nen toekennen, stellen zjj voor de secre tarie voor het publiek geopend te doen zijn van des morgens negen uur tot des namiddags half één en den verderen diensttijd voor het personeel te bepalen van des namiddags twee uur tot half zes. Dit zal den dienst ten goede komen, daar dan in den namiddag rustig gewerkt kan worden zonder door het publiek gestoord te worden. Tevens wordt voorgesteld, het Bureau van den Burgerlijken Stand en dat van den gemeente-ontvanger op dezelfde uren open te stellen, 's Zaterdags zullen de bureaux tot 12 uur voor het publiek geopend zijn. Burgerlijk Armbestuur. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Sep tember a.s. te benoemen een secretaris en een penningmeester van het Burg. Armbestuur op een jaarwedde van f 100 elk. Aanbevolen worden: Voor secretaris: 1. W. Joosse; 2. J. I. de Keyzer; Voor penningmeester: 1. J. I. de Keij zer; 2. W. Joosse. Schoonmaakster gemeen tehuis. Door den Raad is een bode- concierge benoemd voor het nieuwe ge meentehuis met ingang van 1 Sept. a.s. Deze wordt belast met het schoonhouden van het gemeentehuis. Door reorganisa tie van den dienst is het noodzakelijk, dat mej. A. PieterseJoosse, die thans schoonmaakster in het gemeentehuis is, eervol ontslag wordt verleend. B. en W. stellen nu voor haar aan te stellen tot schoonmaakster van het oude gemeente huis en de openbare lagere school. Daar het complex voor één vrouw ech ter te groot is om behoorlijk te kunnen worden schoongehouden, stellen zij voor, voor extra-hulp f 100 beschikbaar te stellen, voor een vrouwelijke hulp. Indien hiertoe wordt besloten, zal mej. Sinke-Klap worden ontheven van de haar opgedragen werkzaamheden in de open bare lagere school. Postduiven. Yerseke. Uitslag wedvlucht Chimay, gehouden door de postduivenvereen. „De Noordster"1. C. J. de Waal, 2. L. Slot boom, 3, 12, 23, 29, 32, A. Vermast; 4. P. Lindenberg; 5, 8 C. Bustraan; 6, 31 M. de Visser, 7, 11 E. Everse9, 10, 19 C. de WEER ZUIVERING IN HET ROODE LEGER. Uit Charbin meldt Domei: Volgens een bericht van het radiostation Khava- lofsk zijn de onderscheidingen, welke wa ren verleend aan generaal Gregory Schu- tern, die sedert het incident van Tsjiang Koe-Feng in 1938 het roode leger in het Verre Oosten commandeerde, ingetrok ken. Volgens te Charbin ontvangen berich ten heeft deze mededeeling angst ge zaaid in het roode leger in het Verre Oosten. Men vreest, dat de „zuivering" door de regeering van de Sovjet-Unie zal worden voortgezet. GENERAALSVERKIEZING BIJ HET LEGER DES HEILS. Hocge Raad bijeen. Begin der geheime zittingen. Een en vijftig van de vijf en vijftig le den van den Hoogen Raad van het Leger des Heils, die veertig landen met inbe grip van Japan, de Philippijnen en Zuid- Amerika vertegenwoordigen, maakten gisteren een begin met het geheime con claaf in de Congress Hall van het Leger des Heils te Clapton, teneinde een op- volger(ster) te kiezen voor Evangeline Booth, die zich in October terugtrekt. De vier afwezigen zijn door ziekte verhin derd. Men verwacht, dat de geheime beraad slagingen van den Hoogen Raad drie da gen, mogelijk nog langer, zullen duren, aangezien een meeredrheid van twee der den noodzakelijk is voor een geldige ver kiezing. STEENEN VAN DEN EENEN DIJK NAAR DEN ANDEREN. Schokland wordt ontmanteld, de N.O.-polder omdijkl. Daalder's Aannemersbedrijf te Alk maar, reeds geruimen tyd bezig met het verwijderen van de basaltglooiing van den Blankenhammerzeedyk, is thans in opdracht van de Zuiderzeewerken, be gonnen met het wegbreken van de stee- nen glooiing rond het eiland Schok land. Daar het eiland door de reeds gereed gekomen dijkgedeelten geen bijzonder ge vaar meer loopt, werd verleden jaar reeds een stuk glooiing aan de oostkust verwijderd. Thans is men aan de West kust begonnen. Het betreft hier een uit Noorsche keien bestaande glooiing, op sommige plaatsen tot 10 meter breed. Naar ruwe schatting moet in totaal on geveer 200.000 ton steen verwijderd wor den, die weer gebruikt wordt aan de dij ken van den N.O.-polder. CONTINGENTEERING VAN STEENKOLEN. Prijsverhooging binnen redelijke grenzen gehouden. In een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot bekrachtiging van het Koninklijk besluit tot regeling van den invoer van steenkolen, deelt de minister van economische zaken o.m. mede, dat gedurende de eerste jaren na de afkon diging der contingenteering geen belang rijke wijzigingen zijn gekomen in de prij zen, waartegen de producten der Neder landsche mijnen hier te lande worden verkocht. Een belangrijke wijziging in den toe stand trad eerst in, toen de internatio nale kolenmarkt in 1937 een sterk stij gende ontwikkeling vertoonde. Het is duidelijk dat de Nederlandsche markt, waar de prijzen als het ware waren gesta biliseerd op het ongunstige niveau der crisisjaren, daarvan den invloed moest ondervinden, geheel afgezien van het be staan van een invoerbeperking. Het is echter mede aan deze invoerbeperking te danken geweest, dat de regeering op de prijspolitiek van de mijnindustrie een matigenden invloed heeft kunnen uit oefenen. Dank zij de medewerking der mijnen en de met haar samenwerkende importeurs is het mogelijk gebleken, de Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE 82) o— „Ik zal mr. Louis Trafford rekenschap afvragen aangaande zijn hoogst onbe tamelijke handelwijze", hernam mr. Per- ren, terwijl hij volgens zijn oude gewoon te, recht overeind ging staan en zijn rug introk. Dit was juist wat mij het meest be angstigde, en ik haastte mij te zeggen, „Gij zoudt mij zeer bedroeven, oom, wanneer gij dit deedt. En wat uit zich zelf reeds bitter genoeg is, zou daardoor ongetwijfeld nog bitterder gemaakt wor den. Indien gij mij liefhebt, beloof my dan dit onderwerp te laten rusten." „Of ik u liefheb, Chrystie? Geen va der beminde ooit zijn eigen kind met meer teederheid dan ik u! Al mijn zorg, al mijn droefheid is slechts om jou!" „Dan zult u mij dit zeker beloven, nietwaar? Ik vraag het u als een gunst, laat het gebeurde voorbij en vergeten zijn. Wij hebben beiden een nieuwe toe komst voor ons liggen, oom; laten wij die beginnen door geheel het pijnlijk ver leden achter ons te laten. Slechts som mige herinneringen willen wij vasthou den en mat liafda herdenken! En wat prijsverhoogingen hier te lande binnen redelijke grenzen te houden. Het overleggen van een vergelijkend overzicht van de prijzen der voornaamste soorten steenkolen in Nederland en in de belangrijkste concurreerende landen ont moet practische moeilijkheden. De minister beschikt evenwel over voldoende gegevens om te kunnen vast stellen, dat het prijsniveau voor steen kolen hier te lande de vergelijking met de prijzen, welke de consumenten in na burige landen moeten betalen, zeer goed kan doorstaan. DE A.S. SAMENWERKING TUSSCHEN DE AMSTERDAMSCHE BANK EN DE ROTTERD. BANKVEREENIGING. Conferentie tusschen de directie der Robaver en de besturen der bediendenorganisaties. Naar onlangs is gemeld, hebben de hoofdbesturen der vier organisaties van kantoor- en handelsbedienden, kort na de publicatie van het communiqué be treffende de voorgenomen samenwerking tusschen de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamsche Bankvereeniging zich, met het oog op de bedienden belangen, welke hierbij in het geding zijn, tot de directies dezer beide instellingen ge wend met 't verzoek om een onderhoud. De directie van de Rotterdamsche Bankvereeniging heeft de vertegenwoor digers der bediendenorganisaties op den 9en Aug. j.l. in conferentie ontvangen. Uiteraard droegen deze besprekingen een informatief karakter, terwijl van de zijde der directie nog geen definitieve mededeelingen konden worden gedaan, aangezien de samenwerking tusschen de beide instellingen eerst op 1 Januari '40 haar beslag krijgt, aangenomen dat de desbetreffende algemeene vergaderingen van aandeelhouders hieraan haar goed keuring hechten. Hoewel dus, omtrent hetgeen in de naaste toekomst ten aanzien van de personeelen van deze beide instellingen zal gebeuren, nog niets met zekerheid valt te zeggen, hebben naar het A. N. P. meldt, de hoofdbesturen mede ook op grond van hetgeen in het verleden by de Rotterdamsche Bankvereeniging bij inkrimping der personeelsformatie is ge schied den indruk, dat er ten behoeve van de personeelleden, die tengevolge van de gewijzigde situatie zullen worden ontslagen, getracht zal worden door het treffen van een financieele regeling een overbrugging te verkrijgen van de peri ode gedurende welke zij, tengevolge van het ontslag, zonder inkomsten zullen zijn NOZEMA BOUWT NIEUWE ZENDER. Onteigening van grond nabij Lopik is daarvoor noodig. De N. V. Nederlandsche Omroep Zen der Maatschappij (Nozema), aan welke maatschappij den aanleg en de exploita tie van zendinrichtingen is opgedragen, heeft met het oog op de noodzakelijke verbetering van de kwaliteit der radio uitzendingen besloten over te gaan tot den bouw van een nieuwen zender. Proef nemingen hebben aangetoond, dat een gebied onder de gemeente Lopik, provin cie Utrecht, voor den bouw van een zen der het gunstigst gelegen is. Door aankoop heeft de Nozema het grootste gedeelte van het noodige ter- trein in eigendom verkregen. Slechts over zes perceelen kon niet langs minnelijken weg de beschikking worden verkregen, nademaal de eigenaar onaanvaardbare financieele eischen stel de. Aangezien de bedoelde perceelen voor den bouw van den nieuwen zender noo dig zijn, heeft de Nozema toepassing der Onteigeningswet verzocht. De gevraagde onteigening kan geacht worden ten al- gemeenen nutte te strekken. Derhalve heeft de minister van Binnenlandsche Zaken deze onteigeningskwestie bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan hangig gemaakt. DIENSTPLICHT EN WERKLOOZENKAS. Verzoek van de landarbeidersbonden. De samenwerkende landarbeidersbon den hebben den minister van Sociale de vrienschap betreft, wij zullen nu juist onze ware vrienden leeren ken nen, die ons getrouw blijven ook in onze veranderde en nederige omstandighe den." „Indien je dit zoo vurig verlangt, mijn lieve, dan wil ik je het wel belo ven. Misschien is het ook het beste wat ik doen kan. Zwijgen is dikwijls welspre kender dan veel woorden te gebruiken. Buitendien, je zult je gelukkiger gevoe len, zonder Louis, Chrystie." „Dat geloof ik ook; ik zou nu onmo gelijk met hem kunnen trouwen, omdat ik geen achting voor hem gevoel, en zonder achting kan mijn liefde niet be staan." „Hij heeft een aardje naar zijn vaar tje! Door en door een Catherwood! Hij is Julia's waardige kleinzoon! Het schijnt een erfelijke familiekwaal bij de Catherwoods te wezen, dat zij allen ge boren worden zonder hart of geweten. Maar het is zeer toevallig, dat wij beiden juist moeten lijden door hun trouweloos heid." „Ik zal er niet door lijden, oom, wees niet bevreesd. Ik ben te trotsch om een man te betreuren, die my vrijwillig heeft verworpen. Wij hebben nu voor altijd af gedaan met de bewoners van Cuppage, oom. Laten wij hen nu niet langer be spreken, maar liever aan onze eigen be langen denken." „Wel, wat kan men daar eigenlijk van zeggen?" zeide by, terwyl hij zich Zaken er mee in kennis gesteld, dat de onder de wapenen geroepen dienstplich- tige land- en tuinarbeiders, bij hun te rugkeer kort vóór of tijdens de uitkee- ringsperiode, in zeer vele gevallen uit de werkloozenkas niet of slechts voor een deel van de uitkeeringsduur voor uit- keering in aanmerking zullen komen, omdat zjj minder dan 39 weken lid van de werkloozenkas zijn geweest, óf niet een voorgeschreven aantal weken in het vrije bedrijf hebben kunnen werken. De landarbeidersbonden hebben daar om den minister verzocht de noodige maatregelen te willen nemen, opdat de leden van de werkloozenkassen der land arbeidersbonden toch hun uitkeeringen kunnen ontvangen, indien ze in verband met hun militaire dienstplicht niet aan de reglementarie bepalingen van de werkloozenkas hebben kunnen voldoen. Aantal gewonden 452 tegen verleden jaar Juni 384. De voorloopige gegevens betreffende de verkeersongevallen over Juni, zooals verstrekt door het Centraal Bureau voor de Statistiek toonen wederom een ongun stig beeld, al is de relatieve toeneming van het aantal ongevallen ten opzichte van vorig jaar niet zoo sterk als in de vorige maand, schrijft de K.N.A.C. De cijfers voor het eerste halfjaar '39 zijn als volgt (tusschen haakjes de over eenkomstige cijfers van vorig jaar). gedood ernstig gewond Januari 42 (52) 326 (306) Februari 46 (39) 314 (287) Maart 43 (42) 361 (331) April 58 (69) 413 (348) Mei 65 (49) 500 (387) Juni 77 (66) 452 (384) Voor zooveel uit de dagbladberichten kon worden opgemaakt, waren 12 doo- den het gevolg van onverwachts overste kende voetgangers, 8 van spelende kin deren op den rijweg en 11 van onver wachts overstekende wielrijders, terwijl 3 dooden vielen op den onbewaakten overweg en twee personen onder trams geraakten. Drankmisbruik veroorzaakte 4 dooden. Van de tallooze andere oorzaken van doodelijke ongevallen mogen ter leering de volgende worden genoemd: klimmen op rijdende auto's, onverwachts uit de file rijden, te veel links rijden, springen van banden, slippen, gevaarlijke wijze van laden, verkeerd de bocht nemen, geen voorrang geven, rijden op stilstaan de voertuigen, enz. kortom gebrek aan voorzichtigheid, beleefdheid, verkeers- discipline en kennis der verkeersregels, alsmede in enkele gevallen, als b.v. die der onbewaakte overwegen, van onvol doende aanpassing van verkeerssituaties aan de gewijzigde omstandigheden. Meisje tegen auto aangereden. Toen gisteren de 20-jarige Arnemuid- sche dienstbode K. van de Vischmarkt de Turfkade op reed, kwam langs de Kade een auto bestuurd door den heer B. al hier, die met zijn vrouw en kinderen was. De automobilist deed alles om een aan rijding te voorkomen en remde zoo hard, dat mevrouw B. tegen den voorruit aan kwam. Mej. K. viel op het stuur en toen op 3traat en werd bij een der omwonen den binnengebracht. Nadat zij reeds eenigen tijd daar vertoefd had en haar familie uit Arnemuiden reeds over was gekomen, bleek overbrenging naar het Gasthuis gewenscht. De nieuwe auto-spuit. Goes heeft zijn nieuwe en eerste au to spui tl Dinsdagmiddag snorde zij, onder het geloei van haar krachtige sirenes, door de straten, bemand met een deel van ons brandweerkorps. Het ging regelrecht onrustig op zijn stoel heen en weder be woog. „De Bank is gesprongen en daar mee houdt alles op. Waartoe dient het veel te praten over iets dat zoo treurig en tevens onherstelbaar is!" „Maar, beste oom, wij moeten toch le ven! Wij hebben voedsel en kleeding noo dig, en wij moeten een dak boven onze hoofden hebben. Hoe zullen wij dit alles verkrijgen?" De arme, oude man barstte uit in tra nen en wrong zijn handen, terwijl hij uitriep: „O, Chrystie, het is zoo hard, zoo vree- selijk hard! en waailijk het is mijn schuld niet. O, wat zal er van ons worden? Ik zal mijn vorige betrekking weder moeten aanvaarden, mij dunkt dat zal het beste zijn; maar ik weet niet hoe ik ben zoo oud en ziekelijk; ik wordt zoo doof, dat ik bijna geen andere stemmen meer kan verstaan dan die waaraan ik gewend ben, en Ik gevoel mij dikwijls dof en vermoeid, mijn geheugen begint mij ook te begeven. Neen, ik ben niet meer geschikt voor mijn vorigen werkkring, zelfs al vond ik nog eenige cliënten, die mij hun belan gen wilden toevertrouwen. Wat zal ik doen, Chrystie?" „Ik geloof, dat het verstandigste is, zoo spoedig mogelijk goedkooper kamers te gaan bewonen. Deze zijn wel niet be paald met luxe gemeubileerd, maar wij betalen nu toch te veel iedere week, in aanmerking nemende den tegenwoordi- gen toestand onzer financiën. Ik ttvjjfel geenszins of wij kunnen kamers huren voor de helft van den prijs dien wij hier geven." „Je gelooft dus dat wy beter doen met in Londen te blijven?" „Wij zullen niets winnen indien wij te- rugkeeren naar Northborough of in die omstreken. Ik geloof niet dat gij dit 1 zoudt kunnen verdragen; en het is mis schien verkeerd van mij, geoordeeld maar mij dunkt, dat men een gansch nieuw leven het best begint als men zich onder vreemden bevindt." ,Een gansch nieuw leven, en dat op mijn leeftijd!" zuchtte mr Perren. „O, Chrystie, hoe wreed zijt gij, om mij dat te zeggen." „Lieve oom, wy moeten de zaken be schouwen zooals zij werkelyk zyn. Indien ik zelf slechts een beetje geld bezat, dan zou ik u nooit lastig vallen. Gy zoudt alles hebben, wat gy maar wenschte. Ik zou iederen stuiver voor u besteden, en mijn eigen brood met werken verdienen. Doch geloof my, zooals onze omstandig- j heden nu zyn, zyn wij verplicht te han- delen, en hoe spoediger hoe beter." „Ik geloof, dat je gelyk hebt," her- nam hij, al zuchtende. „Ja, wy moeten spoedig andere kamers huren wij zullen hedenmiddag samen uitgaan om te zoeken." „Hoeveel geld bezit gij nog, oom? In dien gij my de som noemt, zal ik trach ten die zoo lang mogelyk te laten strek ken." „Ik heb wij hebben niet meer dan vijftig pond! Hoe lang denkt gij dat wy hiervan kunnen leven?" Het was mij onmogelijk deze vraag te beantwoorden. Ik wist niets aangaande de prijzen der verschillende dagelijksche behoeften; zuinigheid had ik nooit be oefend, want ik kende eigenlijk geen waarde van geld. Tot'nu toe had ik alles gehad wat ik behoefde; zoodra ik iets verlangde te bezitten, en kon ik mij zelf- ve dit niet aanschaffen, dan kochten mijn oom of tante het voor mij; en mijn beurs was nooit leeg. Ik ontving een zoo genaamde maandelyksche toelage, doch de gedachte kwam niet bij mij op om hiervan mijn gewone uitgaven te bekos tigen; buitendien, zoodra mijn fondsen uitgeput waren, behoefde ik dit slechts te zeggen, om dadelyk een nieuwe bijdra ge te ontvangen. Mijn opvoeding was niet in het minst berekend geweest om mij voor te bereiden voor de loopbaan die ik nu moest betreden. Ik was even wel niet verkwistend; mijn eenig ge brek was, dat ik de waarde van het geld niet kende. Daarom kon ik slechts ant woorden: „ik wil trachten zoo voorzich tig mogelijk te handelen oom; ik zal geen stuiver uitgeven, dien ik zou kun nen besparen. Vooral hoop ik geen ver keerd begrepen zuinigheid te beoefenen, en toch, zooals Hagar zegt, op de klein tjes te passen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2