Roosevelt-voor de derde maal? Rechtszaken KLEINE ADVERTENTIËN Telegrammen. Laatste Berichten. Finantiëele Berichten. Burgerlijke Stand Marktberichten Ministers. Vrijstelling wegens broederdiensi. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen N ROQMSCHE IE. iebode" (R.K.), aanvang af tegen ial-democraten aan iwaarschuwd, blijft de S.D.A.P. in de lieele redenen be- ideeën-verandering zuiver opportunis ten geen enkel mo- veranderde omstan- en licht in de oude m. i duikt tegenwoor- in S.D.A.P.-zijde de j „onder de huidige diverse voorstellen :e woorden ligt 'n en ze laten den naar afbraak der deze huidige om- er bestaan, nk hield dezer da- waarin de schuld oof tusschen Socia- ten werd aan hen, veel in den strijd okken hebben. Dat „meesterlijke wijze n wij straks wel- ïjgen, dat de kerk iti-godsdienstige en S.D.A.P., omdat zij den strijd tegen de ïeeft „gemengd"! ook weer aan an- het wegblijven der egere regeeringen, in het blad van enlang hebben de i de sociaal-demo- verantwoordelij k- k belet. De schuld ang de verwezen- vattingen en pro- gegaan." eenvoudig een ver ertrouwen, dat de van principiëele is geen garantie, t nog worden be- ullen worden om- gebeurd kon wei- niet anders meer deed. Intusschen ze oplossing heb- ren naar toe ge- verwerkelijkt, in een ernstige ver- ;ich geladen. Men an vaarden; het is S.D.A.P.; de toe ijzen of Nederland eft binnengehaald. e brandweer ge- lachtoffers waren at bekend. D'e ver- aept. og, dat de vracht- or den 50-jarigen de botsing kreeg haam, waardoor izingen is overle- wist hem nog uit e halen. Een 15- ivien de naam nog abine in de vlam- ram gegre- 1 d. Gisteren is ;n wasscherij uit wegovergang te ik dat de chauf- Iraaien, aangere- u, welke met een die van vacantie chten kwam. vernield. ■jarige J. K. uit aan het gelaat e zóó overspan- in vluchtte. Zijn voren de cabine i later naar Mep- ;o kwamen in de /erd aan de voor zij kreeg 15 mi- egrepen en id keerde de 73- em, die met zijn 3on per auto een naar huis terug weg te Diemen. iduct verliet de en en stak daar- hetzelfde oogen- >te snelheid een le bestuurder in rkeerde, dat de ad gezien. Dit val. De heer K. ag gedood, imunters te r d. Sedert eeni- politie te Bazel, /an 20 pond ster- a een aantal ver- nagegaan, heeft gearresteerd, een ad aangehouden, an verschillende s-Graveland. D e d e 1. In den p Vrijdag is in- .Schaepenburgh" '9.Graveland, dat begin zomer bewoond J10 rd door jhr Dedel, secretaris van Prins iernhard. Dienstmeisjes die 's ochtends .pn uur beneden kwamen, zagen, dat [in drie kamers kasten en laden en twee j...ijfbureaux overhoop waren gehaald. S1 |ag in de eetkamer nog tafelzilver tafel en ook ander kostbaar zilver onaangeroerd gelaten, zoodat het de !"j,rekers blijkbaar alleen om geld te !Ln is geweest. Zij hebben dit inderdaad „•vonden; uit ieder der beide schrijf bureaus was 300 gulden aan bankpapier gestolen, terwijl uit twee geldkistjes, die kast hadden gestaan en uit een in een t Tjortefeuille, die in een bureau lag, nog gen honderdvijftig gulden aan zilver- en was ontvreemd. De inbrekers hadden kistjes en porte- I (guiiies achtergelaten. Qnder leiding van marechaussee en recherche uit Bussum, Hilversum en Am sterdam is in den loop van den dag een „nderzoek ingesteld. De commandant der marechaussee te Amsterdam, kapitein .Vlbarda, kwam ook ter plaatse. Daar jhr Pedel en zijn gast, baron Van Harden- broek, burgemeester van Bennebroek, te middernacht naar bed waren gegaan, moet de inbraak tusschen dat tijdstip en vier uur, bij het aanbreken van den dag, zijn gepleegd. Een ruit van een tuindeur aan de achterzijde was ingedrukt en het spanjolet vein de deur verbroken. De regen heeft de voetsporen in den tuin uitgewischt, zoodat een politiehond zijn werk niet kon doen. Rechtbank te Middelburg. Diefstal. In den loop van een dezer dagen waren een tweetal personen, zekere O., woon achtig te Terneuzen en D. van Hoek, met elkander te Terneuzen gezellig uitge weest. In den laten avond toen D. zich naar huis wilde begeven, werd hij door 0. opgewacht, die hem eenig geld vroeg om een biertje te koopen. Nadat dit aan 0, was verstrekt, vroeg O. aan D. of hij zijn portemonnade eens mocht zien, het welk hem niet werd toegestaan, waarop 0. plotseling de portemonnaie aan D. ont rukte en de vlucht nam, nadat hij D. nog eenige klappen had gegeven. Bij de politie geschiedde aangifte. Deze vond aanleiding om O., werkman te Terneu zen, aan te houden en verder ter be schikking van de Justitie te Middelburg te stellen. Landlooperij. Dezer dagen verscheen op de gemeente secretarie te Breskens 'n persoon, die zeide dat hij was komen loopen van Duinker ken, Hij was den vorigen nacht in Sluis ondergebracht in 'n arrestantenlokaal en verder geloopen naar Breskens. Hier ver zocht hij om geld voor overtocht naar Vlissingen, wat hem niet werd verstrekt, waarop de man zich boos maakte en verklaarde, dat, wanneer men hem geen geld voor overtocht verstrekte, hij ver schillende ruiten zou inslaan, opdat hij dan opgeborgen zou worden. Vooraleer hij daartoe in de gelegenheid kwam, is hij aangehouden wegens landlooperij. Bij onderzoek bleek, dat de persoon, zekere B., van beroep zeeman, sinds korten tijd uit een Rijkswerkinrichting was ontsla gen. Hij is ter beschikking van de Justi tie gesteld, en nog denzelfden dag ver oordeeld tot 3 d. h. en 2 jaar en 9 maan den opzending naar een Rijkswerkinrich ting. Naar we vernemen is dezer dagen een vierde persoon, zekere V., woonach tig te Bergen op Zoom, gearresteerd, in verband met den zwendelhandel in ver- doovende middelen. V. is ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrijdag 11 Augustus 1939. De volgende persoon werd gedagvaard: H. D. B., 42 jaar, zeeman, gedomici lieerd te 's-Gravenhage, zonder vaste woon- of verblijfplaats hier te lande, wegens landlooperij, gepleegd op 9 en lOAugustus 1939 in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Eisch en uitspraak: 3 dagen hechtenis plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van 2 jaar en 9 maanden. Vijandschap van het Congres uitermate verscherpt. Maar terugkeer tot de oude methode is onmogelijk. Qp den laatsten dag, waarop hetGon- gres in "Washington nog eens bijeen kwam, voordat het met vacantie ging, is oet in den Senaat tot een opgewonden scene gekomen. Een senator uit Florida verhief zich om dit gezelschap van man- aen, .die door de Amerifcaansche natie gaarne als de behoeders van alle politie ks tradities en parlementaire deugden be schouwd worden, met bittere woorden de ®°rtkoiningen" voor te houden, waar na zich de 'Senaat in de laatste zittings- j Ode z°u hebben schuldig gemaakt. Iedere zin, dien de man uit Florida tot in mede-senatoren sprak, begon met de ramatische woorden: „Ik klaag aan!" n al deZe zinnen tezamen vormden die rie nederlagen, welke het Congres in ina alle vraagstukken, die sinds Janu- i door dit 'lichaam behandeld zijn, den esident heeft toegebracht. Het was wel tod zwaarste verwijt, hetwelk tot de ver- genwoordigers van de wensöhen en van wil van een volk gericht kon worden, neer d® senator vaststelde, dat de af- De regeling voor de lichting 1940. Blijkens een aanschrijving van den mi nister van defensie aan de autoriteiten kan aan alle ingeschrevenen voor de lichting 1940 vrijstelling van den dienst plicht wegens broederdienst worden ver leend, die voor een zoodanige vrijstelling in aanmerking komen en deze tijdig heb ben aangevraagd. De grootte van de gezinnen, waartoe deze personen behooren, is ditmaal niet van invloed. Ten aanzien van aanvragen om vrij stelling wegens broederdienst voor per sonen, die voor zoodanige vrijstelling in aanmerking zouden kunnen komen, doch deze niet tijdig hebben aangevraagd, zal door den minister worden overwogen, of er reden bestaat voor het verleenen van vrijstelling wegens aanwezigheid van een bijzonder geval. Indien in een gezin twee of meer broe ders of halfbroeders voor de lichting 1940 tot gewoon dienstplichtige worden bestemd, omdat zij niet in aanmerking konden komen voor vrijstelling wegens broederdienst, kan desgewenscht een zoodanige regeling worden verkregen, dat slechts één hunner als gewoon dienstplichtige behoeft te dienen en de andere(n) van deze broeders vrijstelling van den dienstplicht wegens aanwezig heid van een bijzonder geval kan verkrij gen. Indien zoodanige vrijstelling wordt verlangd, moeten de belanghebbenden daartoe het verzoek doen aan den minis ter van defensie, zoodra een broeder 30 dagen in werkelijken dienst is geweest, militair pensioen geniet of heeft genoten, of gedurende zijn werkelijken dienst is overleden. Tenzij de broeders onderling anders overeenkomen, zal de oudste broeder of, bij gelijken ouderdom, hij die het eerst in het alphabethisch register vermeld staat, worden beschouwd als degene die voor dienen als gewoon dienstplichtige in aanmerking komt gevaardigden in alle aangelegenheden hun oordeel niet volgens zakelijke over wegingen en niet in het 'bewustzijn van hun verantwoording gevormd zouden heb ben, maar zich enkel en alleen door hun persoonlijken haat tegen Roosevelt en de door helm vertegenwoordigde politiek zou den hebben laten leiden. Ook de president zelf heeft zoojuist in een persconferentie denzelfden toon aan geslagen: Hij 'heeft de coalitie tusschen de repu'blikeinsche oppositie en de con servatieve democraten, die zijn verschil lende voorstellen ten val gebracht heeft, verantwoordelijk gesteld voor de conse quenties, welke zouden moeten voortvloei en uit het feit, dat de dringendste proble men van de Vereenigde Staten nog steeds niet opgelost zijn. Uit de verkiezingen van den laatsten herfst zijn de aanhangers van Roosevelt ietwat verzwakt te voor schijn gekomen, terwijl de Republi'kein- sche groenen eenige winst konden boe ken. De spanning, die sindsdien de binnen- landsche situatie kenmerkt, is ook tot uiting gekomen in de omstandigheid, dat de president, voor de eerste maal in de geschiedenis van het parlement, de af gevaardigden voor hun werk niet heeft bedankt, maar hen slechts met zijn „goe de wenschen voor een aangename va cantie" naar huis stuurde. Scherpe tegenstellingen. Inderdaad heeft het Congres de hem voorgelegde wetten óf zoodanig veran derd, dat zij niet meer met de bedoelin gen van den president in overeenstem ming waren, óf de debatten daarover tot de volgende zittingsperiode verdaagd Of het nu ging om de herziening van de neutraliteitswet of de credieten ter aan zwengeling van het economisch appa raat, om de bijzondere begrooting voor de voortzetting der projecten van het federale bureau voor de werkverschaf fing of om de wet nopens den afbraak van slechte woningen: steeds was het deze arbeidsgemeenschap tusschen repu blikeinen en de den New Deal vijandig gezinde democraten, die de aanneming van deze wetten verijdelde. De tegenstelling tusschen den Presi dent en het Congres, die zich in dezen dikwijls zeer verbitterden strijd steeds verder toespitste, is de botsing tusschen de krachten, die in de politiek van Roo sevelt een beslissend initiatief tot een politieke en maatschappelijke nieuwe orde van het Amerikaansche leven zien en de groepen, die deze zelfde politiek als een gevaarlijken slag tegen den tra- ditioneelen Amerikaanschen levensvorm beschouwen. Het geheele volk, aan wel ke zijde der fronten het ook moge staan, volgt met hartstochtelijke belangstelling dit schouwspel, dat zich in het Congres voltrekt. New Deal zal blijven beslaan. Het proces dat verandering van het Amerikaansche leven is zoover gevorderd, dat een terugkeer tot de vormen van het tijdperk voor Roosevelt niet eens meer door de meest orthodoxe republikeinen voor mogelijk gehouden wordt. Dat de welhaast revolutionaire vernieuwingen van den New Deal vooral de geheele sociale wetgeving behouden en zelfs verder ontwikkeld zullen moeten wor den, wordt door niemand meer bestreden; zij zijn inderdaad fundamenten gewor den, die men niet kan ondermijnen zon der een uiterst gevaarlijke sociale crisis te ontketenen. Desondanks, of misschien juist daar om, is de groote vraag, waarvoor de Amerikanen nu het volgend jaar gesteld zullen worden, zoo moeilijjk te beant woorden: de vraag, wie nu de man is, die het door Roosevelt begonnen werk zal kunnen voortzetten. In het komende jaar zijn er weer pre sidentsverkiezingen. Sinds Washing ton zich na zijn presidentschap uit de politiek had teruggetrokken, is het een vaste en nog nimmer overtreden traditie, dat een president niet meer dan gedu rende twee perioden zijn functie kan uit oefenen. Volgens deze wet, die in geen codex en vooral niet in de grondwet is vastgesteld, zou de president nu in het komende jaar voor een anderen man moe ten plaats maken. Reeds eenige malen in de Amerikaansche geschiedenis is er sprake geweest van een derde ambts periode van een president, maar steeds heeft een storm van verontrusting den overmoedigen candidaat weer van zijn voornemen afgebracht. Opnieuw wordt nu het Amerikaansche volk door dit vraagstuk van een derden ambtstermijn in spanning gehouden. Roosevelt zelf heeft nog geen woord over zijn definitieve plannen gesproken. Maar eenigen van zijn beste vrienden hebben reeds verklaard, dat slechts hij er voor in aanmerking komt, zijn eigen opvolger te worden. Maar nog meer on zeker dan de vraag, of de democratische partij hem nogmaals candidaat zal stel len, is de vraag, of Roosevelt, indien hij candidaat gesteld zou zijn, ook werkelijk gekozen zou worden. Ware het Congres het ware spiegelbeeld van de meening van het Amerikaansche volk, dan zou deze vraag reeds als negatief beslist kun nen gelden. Maar bij de presidentsverkie zingen is het het volk zelf, welks stem den doorslag geeft. Eerst het jaar 1940 zal derhalve het antwoord op deze vra gen kunnen geven. die lederen Dinsdag, Vrijdag en Zaterdag worden opgeno men, kosten slechts 75 cent hl] vooruitbetaling. Aanvaring op de Westerschelde VLISSINGEN. Vanmorgen vroeg is het Nederlandsche stoomschip Heems kerk, komende van Amsterdam en op weg naar Antwerpen, op de Westerschel de op de reede van Vlissingen in aanva ring gekomen met het van Antwerpen komende Zweedsche stoomschip Gerania dat evenals de Heemskerk, v/ater maak te. Voor zoover kan worden nagegaan, zit de Gerania nabij Breskens op een zandbank. De Heemskerk heeft schade aan den boeg bekomen. Het schip be vindt zich op de reede voor Vlissingen. A N T l-S E MIETI SC H E BETOOG IN G EN. BRATISLAWA. Een opgewonden me nigte heeft gisteravond te Bratislawa drie synagogen geplunderd, een aantal Joden werd ernstig mishandeld en bloe dend op straat achtergelaten. Langer dan een uur deed de menigte haar vernielend werk, voor de politie er in slaagde haar uiteen te drijven. Yerseke. Donderdag had het zoontje van den heer Manneke het ongeluk met zijn fiets in een watergang aan den Grintweg te vallen. Een paar fietsers, die het gekerm van den jongen hoorden kon den hem uit zijn benarde positie bevrijr den. Dr Polderman te hulp geroepen con stateerde een ontwrichte arm. St. Laurens. Vrijdagavond werd alhier gealarmeerd voor een onverwachte brand weeroefening, welke stond onder leiding van den opperbrandmeester, den heer Neugebauer. Een veertigtal spuitgasten meldden zich aan. Op een weide werd een brand ontstoken, welke gebluscht werd met een schuimbluschapparaat; ook de brandspuit voldeed zeer goed. Mede door het vervoer van de spuit met toebehooren op een vrachtauto kon spoe dig water worden gegeven. Onder de vele belangstellenden merkten we o.a. den burgemeester en de beide wethouders op. De proefneming kan goed geslaagd wor den genoemd. Domburgi Vrijdagavond is bier de jaarlijksche lampion-optocht georgani seerd voor de leden van het Badpavil joen gehouden. Hoewel er enkele aardige groepen wa ren, we noemen b.v. „De Saluut-batterij", was er niet veel werk van gemaakt in vergelijking met andere jaren. Een zestal leden van „Apollo" zorgde voor de mu zikale begeleiding, waarbij wij opmerk ten dat hun aantal wel wat klein was. Met „Achilles" uit Middelburg ging dat vorige jaren beter. Toch kunnen de deel nemers wel terug zien op een genoegelij- ken avond, die besloten werd in de Zand kuil te Hoogduin. SURSEANCE MENDELSSOHN EN CO. Aanvrage zal vandaag worden ingediend Firmanten niet meer ter beurze. In tegenstelling tot hetgeen in het gis teren opgenomen A.N.P.-communiqué is gemeld, heeft de firma Mendelssohn Co. al heeft zij haar betalingen ge staakt gisteren nog geen aanvrage voor surséance van betaling ingediend. Het ligt in de bedoeling der firma he den (Zaterdag) surséance aan te vragen. Deze aanvrage zal op Maandag a.s. be handeld worden door de vacantiekamer van de rechtbank te Amsterdam. De Commanditaire Vennootschap Men delssohn Co., werd opgericht in Sep tember 1920; zij heeft haar zetel te Am sterdam. 't Kapitaal bedraagt 6.200.000 gulden, verdeeld in 600 aandeelen A van f 5000, 2000 aandeelen B van f 1000 en 60 aandeelen C van f 20.000. Beheerende vennooten warendr F. Mannheimer, P. Stack, E. Schirm, mr D. J. van Aalst; commissarissen zijn de beeren dr C. J. K. van Aalst, mr J. Lim burg en dr R. von Sydow. Den geheelen dag en avond heeft men gisteren met alle macht gewerkt aan de ordening van de cijfers en gegevens. Omtrent de realiseerbaarheid van ver schillende activa kan natuurlijk nog geen oordeel worden uitgesproken en daaruit volgt dan tevens, dat ook niet met zekerheid kan worden gezegd of er al of niet een tekort zal blijken te be staan. Het is bekend, dat door de firma Men delssohn nauwe relaties werden onder houden met de Nederlandsche Handel- Maatschappij. De vraag dringt zich dus op, in hoe verre deze instelling bij de gebeurtenis betrokken moet zijn, aldus 't „Alg. Han delsblad". Het Amsterdamsche blad heeft zich in verband met de zaak tot den President van de Ned. Handels-Mij, mr D. Crena de Iongh gewend, die zoo vriendelijk was zijn meening te zeggen over de moeilijk heden. De heer Crena de Iongh verklaarde met nadruk, dat uit de moeilijkheden van de firma Mendelssohn voor de Neder landsche handel-Mij. geen onaangename financieele consequenties zullen kunnen voortvloeien. De heer Crena de Iongh was verder van oordeel, dat de gevolgen van het gebeuren voor de Amsterdam sche markt naar zjjn oordeel niet ernstig zullen zjjn. De relaties van Mendelssohn liggen vooral in het buitenland en op grond daarvan veronderstelt men, dat de reactie in andere centra grooter zal zijn dan hier. Ook van andere zeer bevoegde zijde werd deze opvatting vertolkt. WISSENKERKE. Geboren: 4 Aug., Janna Jacoba, dv. Marinus Jacob de Vos en Neeltje Janna Bareman. Gehuwd: 9 Aug., Marinus Hendrik Wilderom, 25 j. te Leiden en Maria Leijn- tje de Kam, 22 j. (N. B.) KORTGENE. Ondertrouwd: 3 Aug., Leendert den Boer, 29 j. te Vlissingen en Geertruida Wilhelmina de Moor, 25 j. Gehuwd: 3 Aug., Abraham Pieter Paauwe, 26 j. en Pieternella Hendrika Amperse, 23 j. (N. B.) KOLIJNSPLAAT. Overleden: 3 Aug., Jacob Tazelaar, 65 j. echtg. van Pieter nella de Regt. (N. B.) KATS. Geboren: 10 Aug. Bastiaan Janna, dv. Jacob Verburg en Lena van Goudswaard. (N. B.) Van 4—10 Aug. 1939. THOLEN. Geboren: Johanna Wille- mina d.v. J. J. Geluk en A. W. Nieuw- kerk; Hubertus Job, z.v. J. Jasperse en M. J. Vermue. Gehuwd: E. M. Bakker 24 j. en J. Ge luk 24 j. (T. C.) Over de maand Juli. POORTVLIET. Overleden: 1. Maatje Deurlo, 70 j. wed. van Ph. Monteau; 31, Gerardus Quaak 78 j. echtg. van S. Nieuwkerk; 31, Marinus Cornelia Ufll, 58 j. echtg. van R. L. Sakko. (T. C.) ST. MAARTENSDIJK. Geboren: Ca- tharina d.v. C. Menheere en A. de Jonge; Elizabeth Lydia d.v. L. A. van Gorsel en I. J. Nelisse; Cornelis Jan, z.v. F. J. Pot en K .J. Dane. OndertrouwdA. Jansen 24 j. jm. en D. Klaasse 24 j. jd.; L. J. Buis 24 j. jm. en A. Vermaas 19 j. jd.I. Moerland 26 j. jm. en M. Lindhout 26 j. jd. Overleden: H. Bevelander 51 j. wedr. van N. H. v. NieuwenhuijzeG. C. Heij- boer 72 j. man van H. Hoek; A. J. de Graaf 75 j. man van M. de Graaf. (T. C.) STAVENISSF. Geboren: Dirk z. v. J. Brouw en M. D. van Dommele; Adriana d. v. M. Mol en D. G. J. de Graaf; Ma ria Cornelia d. v. M. C. den Braber en Corn.a G. Moerland; Jan Willem z. v. N. Smits en Gatha. H. Goedegebuure; Ne- hemia Pieter z. v. M. K. Priem en H. C. Goedegebure. Overleden: Marinus Pieter 'Hen- drikse 48 j., man van Corn.a Moelker; Maatje Bolier 72 j., vr. van Adr. Quist. (T. C.) ST. ANNALAND. Geboren: Johannes Jacob z.v. C. Elenbaas en K. v. d. Kloos ter; Elizabeth d.v. A. P. Polderman en T. A. Moerland; Cornelia Geertruida, d. v. L. J. van Popering en M. M. Goede gebuure. Overleden: Jacob Adriaan Goedege buure 26 j., z.v. A Goedegebuurede Witte; Johannes P. van Elsacker 77 j., wedn. van Lena van Schouwen. Gehuwd: Antonie T. van Woerdekom, wedn. van Maria P. van Beek, 27 j. van Wijk en Aalburg en Tannetje W. Hage 22 j. Ondertrouwd: Nicolaas J. Boogaart 28 j. en Jannetje Vroegop 22 j. (T. C.) THOLEN. Gehuwd: 11, J. C. Akershoek 24 j. te Oudorp en Fr. Jansen 22 j. Ondertrouwd: P. Speyer 27 j. te Wa terlandkerkje en J. Schot Ld. 23 j.; A, v. Dijke Lz. 27 j. en J. P. J. Blaas 27 j. Geboren: 6, Johanna Wilhelmina d. v. J. J. Geluk en A. W. Nieuwkerk; 7, Hu bertus z. v. J. Jasperse en M. J. Vermue. MIDDELBURG, 11 Aug. Groentenvei- ling: Spinazie 1011, Postelein 511, Augurken 112, Suikerboonen 617, Snijboonen 612, Andijvie 25, Savoye- kool 13, Roodekool 12 ct., alles p. kg. Peën 13.5, Kroten 12, Uien 1.56, Selderie 0.5—1, Rabarber 12 ct. alles per bos; Bloemkool 218, Andijvie 0.5 4.5, Kropsla 0.52, Komkommers 11.5 ct., alles per stuk. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Vrijdag 11 Aug. 1939. Groenten: Augurken 317, Andijvie 4.50, Stoksnijboonen 6.5012, Stokprin- cesseboonen 1116, Rentegevers 89, Dubb. Princesseboonen 69, Perfectboo- nen 68, Roodekool 1, Savoyekool 1.501 2.50, Postelein 7.508.50, Aardappels 2 3, id. D'rielingen 14.50, alles per 100 kg.; Andijvie (breedblad) 0.803.10, Bloemkool 1.5017, Kropsla 1.504.80, Komkommers 1—2, alles per 100 stuks; Kroten 12, Rabarber 1, Rammenas 4.50, Selderij 0.5()4, Uien 2.504.50, Worte len 2.503, alles per 100 bos. Pruimen: Belle de Louvain 716, Czar- pruimen 5.5041, Dubb. Boere Witte 7.5017, Jeffersonpruimen 14, Kou- welijnen 22.50, Ontariopruimen 9.5014, Princepruimen 2jOO2.50, Purple Persbore 36.50, Reine Vic toria 1014 Wasb.pruimen 7.5016, Witte Wijnpruimen 6.5013, alles per 100 kg. Diversen: Black Berry 2026, BI. Druiven II 18, Tomaten 47, alles per 100 kg.; Meloenen 726 per 100 stuks. KAPELLE, 11 Aug. 1939. Groote veiling: Zure Kroetappelen f 0,55f0,60, Dubb. pr. z. draad f8,50—f9,10, beiden per 100 K.G. Kleine veiling: Washington 1321, Boere Witte 1221, Czarpruimen 8—17, Blee de Louvain 022, Reine Victoria 723, Ontario 917, Tonneboers 69,5, Purple Pershore 7—11, Witte Wijnprui men 922, Burbante 6—12, Golden Japan 919, Jefferson 2023, Occulanen 35,5, Princepruimen 36, Merbelanen 34, Kouwelijnen 46, Frambozen 2965, Bra men 20—32, Roode Bessen 56, Blauwe Druiven 3840, Zure Morellen 56, Ma- deleinen 2—15, Perzikappels 413, Zi geunerinnen 312, Earley Victoria 15, Keswick 17, Duch. d'Oldenbourg 211, Zomeraagd 14, The Queen 2—5, Was- appel 1—2, Jac. Label 34, Beauty of Batli 6, Astrakan 24, Dominee-appels 26, Clapps Favorite 3—16, Precose de Trevoux 313, Oomskinderen 213, N.-H. Suikerijpeer 15, Roode Suikerij 2, Beur- ré Giffard 2—4, Beurré de Merode 6, Pe tite Marguerite 23, Goudballen 23, Witte Broodspeer 1—2, Beurré d'Arenberg 2, Dubb. Boonen 6—7, Snijboonen 7—9, Rentegevers 9, Perfect zonder draad 8 11, Tomaten 46, Sav. kool 1,102,50, Roode kool 1,70, Aardappels 1,50—3, Kom kommers 1, Bloemkool 2—10, Perziken 1—7, Meloenen 8—20, Kas Reine Victo ria 11,60 gulden, alles per 100 K.G. THOLEN. Boerenboter 0.66, Roomboter 0.71 per pond. Eieren 4 per 100 stuks. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 764. Licht op voor fietsers: Zondag 8 u. 53 min. Maandag 8 u. 51 min. Middelburg. Door notaris J. Terpstra werd publiek verkocht: 'Het huis met voor- en achtertuin aan de Noordsingel 78 te Middelburg, groot 1 A. 55 c.A. Kee per G. J. Rijke te Middelburg voor f 3400. Arnemuiden. Door notaris R. Batten te Middelburg werd in het café de Vriendschap alhier publiek verkocht: Vijf buizen met erf en tuin aan de Noordstraat A 6468 aldaar aan de bee ren J. en A. de Hamer aldaar voor f8540. D'rie huizen en erven met tuin aan de Roomsche straat A 49, 50 en 51 aldaar aan den beer B. J. la Soe aldaar voor f 4830. Drie buizen met erven en tuin aan de Roomsche straat A 52, 53 en 54 aldaar aan den heer G. de Nooijer aldaar voor f 3750. Een huis met erf en tuin aan de Nieuwstraat B 79 aldaar aan den heer J. van Belzen aldaar voor f 1060.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3