Pogingen tot Kabinetsformatie. g van de cht. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Kerknieuws Onderwijs. Telegrammen. De verdediging van Indië. Finantiëeie Berichten. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws Het nieuwe Kabinet. ïmer dringt aan ieer, bevordering srlandsche indu- etering kostwin- ig. an de commissie rste Kamer over bot wijziging en ensie-begrooting tiet volgende: dit wetsontwerp arden vele leden :n met de opvat- ernationale toe- ris reeds over te an geschut, van dance, e.d., hoe- ikelijke plannen ias in de volgen genomen, minister voorts neermalen gege- svordt gestreefd nig moge- de aanzienlijke 'lk ten bate van moet stellen, de ongerustheid, te defensiedebat dien aanzien van iting is gekomen een doeltreffend algemeen, gaven zijnde leden in ing van één of jleurs a l'instar ingsinspecteurs. Iers van oordeel, ons volk opge- rn, bij de onder in voor leger en o t mo gelijk d dient te e d, vooral met ig van de werk- Minister te dier ir heeft betoogd, redigd. se leden, dat de twinners- iu worden verbe- lergenen, die, ge- Jij de b(uitenge- or u(itwendige) zijn opgeroepen omstandigheden regeling aanvan- is inziens behoo- worden gevoegd ke positie en de a de oudere per- de wapenen zijn maanden hebben lelijk in het be- olk zware offers naar de mee- tret woord zijnde inspraak kunnen hing. en andermaal de Igemeenen .i. de eenig juiste jfensievraagstuk, ichikking hebben appen. instelling, een leening aan verband met de ofdweg naar het gt, dat de Provin- j draagt, doch dat eerst zal plaats >f zelfs een jaar, in afgeloopen. B. toe in verbinding ierskantoor Staal kantoor is mede- a.s. een bedrag ar is tegen een oorzitter geeft in i billijke aanbie- hoofdelijke stern oten. den Raad over- oor den gemeen- ienst van vleesch Kruiningen voor mede, dat enkele en Yerseke, hier- moet weg, alles Mijn eerlijken den bewaren. De >oit geschandvlekt ulp hoop ik dien zoolang ük hem lenige ophelderin- _de verplichtingen Toen hij eindigde, illes duidelijk in, esd dat wij Elm- gij zoudt het goed kunnen behou- zijn, maar wie lies zich nog ten )n, mijn lieve, en ergste voorberel- ik heb steeds ge- achter te laten, gelegateerd. Ik eigenaresse van ichterblijven, wan- mij op te roepen. Sk aan vreemden idom worden van /at zal er van u aan ben? Ik ben schok zal zeker orten. Mijn arm Wordt vervolgd.) bezwaar maken. Op voorstel van B°en W- wordt met alg. stemmen met de begrooting accoord gegaan. gij de rondvraag zegt de heer van de Klooster, dat hij hoopt, dat de secretaris spoedig hersteld zal mogen zijn. Spr. zegt, de samenwerking in deze vergadering uitstekend was en hij hoopt, dat in den nieuwen Raad steeds dezelfde sfeer mag heerschen als hier steeds het geval was. ge heer van Gorsel vraagt of de ge meente zou kunnen overgaan tot aan schaffing van een baby-motorspuitje. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. deze zaak onder het oog zullen zien. Op een vraag van den heer van Iwaarden inzake het toezicht op de uit te voeren wegs- verbetering, deelt de voorzitter mede, dat bet hoofdtoezicht blijft bij dhr Nieuw- dorp, terwijl het dagelijksch toezicht wordt uitgeoefend door dhr Westveer. De lieer H. Dronkers brengt den Raad, het College van B. en W. en den Burgemees ter hartelijk dank voor de prettige samen werking die er gedurende zijn lidmaat schap heeft bestaan. Hiema richt de voorzitter nog enkele woorden tot de scheidende Raadsleden v. d. Klooster en Dronkers. Spr. is dank baar voor hetgeen zij in het belang der gemeente mochten helpen verrichten. 's-Gravenpolder. Dinsdagavond verga derde de gemeenteraad voltallig. Inge komen was een telegram van de geboor te' eener Prinses. De voorzitter spreekt hierover zyn beste wenschen uit en ant woordt op een vraag van weth. Verhulst of namens de gemeente een telegram van gelukwensch is terug gestuurd, ontken nend. Weth. Verhulst drukt zijn spijt hierover uit. Medegedeeld wordt dat boeken en kas van den gemeente-ontvanger in orde zijn bevonden. Op 4 Juli was in de gemeentekas f656,19. En bij het B. A. f734,41. Een verzoek van Joh. de Jonge om vergoeding voor zijn leerplichtig kind volgens art. 13 der L. O. wet, werd af gewezen, omdat de afstand minder is dan 4 km. Een verzoek van Zuidwolde om adhaesiebetuiging werd voor kennis geving aangenomen. B. en W. worden gemachtigd een kas- geldleening aan te gaan van f 2000 te- een een rente van hoogstens 2 pet. De geloofsbrieven van de nieuw ge kozen raadsleden worden nagezien en in orde bevonden. Weth. Verhulst vraagt hoe het komt, dat het proces verbaal der stemming in hield, dat er 8 blanco biljetten waren en geen enkele van onwaarde, terwijl de leden van het stembureau toch verkla ren, dat er waren waar een kruis of een streep op stond, die zijn wel van onwaar de, doch niet blanco. Dhr De Schipper vindt daar geen ver schil in. Dhr Verhulst zegt, dat de wet nu een maal dit eischt; hij is tegen alle ge knoei. De voorzitter meent, dat zij bij blan co hooren. De gemeenterekening over 1938 wordt aangeboden met: ontvangst f32.167,30 en uitgaaf f 30.471,25. Batig slot aldus f 1696,65. Bij de rondvraag informeert wethou der Hoogesteger hoe het komt, dat op Zondag gevlagd is van de gemeentege bouwen. De voorzitter zegt: omdat het Maandag nationale feestdag was, is be sloten de vlaggen des Zondags te laten hangen. Weth. Hoogesteger zegt, dat het een besluit van B. en W. is op Zondag niet te vlaggen. De voorzitter zegt: Als dat er is, dan is dit in strijd met de wet; daartoe hebben B. en W. niet de be voegdheid. Weth. Verhulst zegt, dat de burgemeester dan in beroep had kunnen gaan. Maar dit hebt u niet gedaan, zoo dat u verplicht was dit besluit uit te voeren. Daarna sluiting. Gapinge. Het Bestuur van de Oranje- vereeniging alhier, heeft in zijn vergade ring besloten, de feestelijkheden ter vie ring van de geboorte van Prinses Irene op Zaterdagmiddag 12 dezer te doen hou den, op de daartoe door den heer M. Goedbloed welwillend beschikbaar ge stelde weide gelegen in de dorpskom al hier. Het samengestelde programma ver meldt, dat de feestelijkheden zullen aan vangen om één uur en zullen bestaan °m. uit: kinderspelen van diversen aard voor schoolgaande en oudere jongens en meisjes, stoeltjerijden en ringrijden voor ouderen, terwijl de feesten zullen worden besloten met het doen ontbranden van een vreugdevuur. Vrouwenpolder. Tijdens de feesten ter viering van de geboorte van Prinses Irene, viel mej. J., afkomstig uit deze gemeente, tijdelijk alhier vertoevende, thans woonachtig te Amsterdam, van het paard, waarop zij gezeten was. Zij kwam H)o ongelukkig terecht, dat zij haar enkel hiak en per brancard huiswaarts moest worden gedragen, alwaar haar spoedig geneeskundige hulp werd verleend. Oostkapelle, Toen Dinsdagmiddag de stuurder de Kam met een vrachtauto an de Stoomtram Walcheren wilde kee- en m den Grijpskerkschenweg, reed hij eruit I11 een sloot. Met behulp van 11 kraanwagen is de auto weer op het hfoge gebracht. riiT ?e u^slag van de gehouden ring- riJdenj was als volgt: -0 Prijs J. A Lous met 21 ringen; 2e u Kooman met 15 r.; 3e pr. Jan Mal- rn„,rs15Qet' r.; 4e pr. Joh. Wondergem fio r" Pr' Abr- Roose met 12 r.; AhPIt.C' van S°r8erL met 12 r.; 7e pr. r' Ro°se met 11 r.; 8e pr. Jac. Wattel met 11 r.; 9e pr. G. Wattel met 10 r.; 10e pr. W. Vader met 10 r.; 11e pr. Jan Vader met 8 r.; 12e pr. W. de Voogd met 8 r.; 13e pr. Joh. Maljaars met 8 r.; 14e pr. H. Vader met 7 r.; 15e pr. P. Boone met 7 r.; 16e pr. A. Geldof met 5 r. De potlepel werd gewonnen door J. Maljaars. Zoutelande. Uitslag schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm, gehouden op 5 Aug.: max. 100 p. Ie pr. P. van Sighem 95 p.; 2e pr. A. Koppejan 93 p.; 3e pr. G. Janse 92 p.; 4e pr. J. Sturm 92 p.; 5e pr. A. Louwerse 88 p.; 6e pr. C. v. Sluijs 87 p.; 7e pr. H. Melis 85 p.; 8e pr. P. Verhage 83 p.; 9e pr. P. v. Sluijs 79 p.; 10e pr. C. Kleinepier 79 p.; lie pr. C. de Groot 78 p.; 12e pr. E. Koppejan 78 p.; 13e pr. H. v. Sluijs 76 p.; 14e pr. Kr. Francke 43 p. Westkapelle. De geboorte onzer tweede Prinses werd Zaterdagmorgen bekend gemaakt 'door klokgelui, 's Avonds maak te het muziekkorps „O.K.K." een muzi kale wandeling door het dorp. Het feest begon Maandag om 7,45 u. met klokluiden; 8,15 u. koraalmuziek, het welk gegeven werd vanaf den dijk; 8,451 10 u. kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk, waar ds Nicolai, Herv. predikant en ds Visser, Geref, predikant, beiden uit Dom burg, een gedachtenisrede uitspraken. Van 10,1511,45 werden kinder- en volksspelen gehouden; 12 u. tractatie aan de schoolkinderen. Om 1 uur had een optocht plaats, be staande uit versierde paarden, sjeezen en fietsen, waarna het publiek zich naar den dijk begaf, alwaar op het vroon stoeltjesrijden te paard plaats had. Van 4 6.15 u. trok de ringrijderij met versierde sjeezen weer groote belangstelling, waar na van 7,158,15 een gecostumeerde voetbalwedstrijd werd gehouden Hierna ging men naar het gemeentehuis waar het muziekkorps het Wilhelmus liet hoo ren. Daarna richtte de burgemeester het woord tot de honderden aanwezigen. Z.E. Achtb. bracht dank aan de geheele bur gerij en militairen voor hun eendrachtige samenwerking en de comitéleden voor hun energie, waarmede zij het klaar ge speeld hebben in den korten tijd van voorbereiding zulk een feest te doen sla gen, alsmede het muziekkorps. In de tweede plaats zeide spr., dat ons volk zeker met een gevoel van dankbaar heid heeft vernomen van de geboorte van een tweede kind in het Prinselijk Huis. Na met een enkel woord gewezen te heb ben op den nog altijd minder gunstiger! internationalen toestand, hoopte spr., dat met de geboorte van onze tweede Prinses de band van aanhankelijkheid en trouw aan het Oranjehuis nauwer en hechter moge worden aangehaald, en eindigde met een driewerf „hoeral" op het Huis van Oranje, waarna de muziek nog een vroolijke marsch deed hooren. Voor stoeltjesrijden te paard behaalde Jobs. Roelse den eersten prijs. Ringrijden met de sjees le prijs mevr. W. Cijsouw- Minderhoud; de gecostumeerde voetbal lers ontvingen elk twee pakjes cigaretten. Voor versierde paarden, sjeezen en fiet sen werd de le prijs toegekend aan Adra. Minderhoud. Hoek. Gister kwam de Raad in verga dering bijeen, onder leiding van Weth. J. D. Haak, daar de Burgemeester met vacantie was. Afwezig zonder kennis geving, de heer Joz. de Kraker. De geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden werden nagezien en in orde bevonden, waarna geadviseerd werd tot toelating. Met alg. st. wordt aldus be sloten. Voorstel tot wijziging bouwverordening en verordening op den Keuringsdienst van vleesch en vee wordt na discussie z.h.st. aangenomen. Het voornaamste punt- op de agenda was de voormalige veldwachterswoning te bestemmen als stempellokaal. Hierover wordt in den breede van gedachten ge wisseld en het voor en tegen overwogen. Over een voorstel van den heer den Hamer deze zaak nog eens aan te hou den staken de stemmen, zoodat deze kwestie nogmaals ter tafel komt. De rondvraag leverde geen bijzonder heden op behalve critiek van den heer Jansen (C.-H.) op de uitgaven, die hij voor sommige dingen te hoog vindt. Hiema sluiting. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Almelo, R. Slofstra, cand. te Drachten. Geref. Gemeenten. Tweetal te Lisse, J. D. Barth te Dor drecht en J. Fraanje te Barneveld. Ds J. G. Balhuizen f. In den ouderdom van 85 jaren is te Augustinus- ga overleden ds J. G. Balhuizen, em.- pred. van de Geref. Kerk te Sexbierum. Reserve-veldprediker. Bij K. B. van 31 Juli 1939 is benoemd tot reserve-veldprediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde, ds D. Lou werse, Ned. Hervormd predikant te Wissekerke. Geslaagd, voor Fransch l.o. de heer K. J. W. de Maree te Aar-denburg. Voor het examen Hoogduitsche taal l.o. slaagde de heer M. den Hollander te Oostkapelle. Voor de hoofdacte is geslaagd de heer K. F. W. Lies te Goes. Geslaagd voor het examen Handels kennis l.o. Mej. M. E. Knipscheer te 's Heerenboek, Te 's Gravenhage is voor het laatste deel van het examen voor belastingconsu lent van het Ned. Instituut van Belas tingconsulenten geslaagd de heer D. P. Labrujère te Middelburg. 1 Geslaagd voor bet examen in de Fransche H andelscorrespondentie, Mer- curius, de heer A. Goethals te Terneuzen. Te Amersfoort slaagde voor het staatsexamen B (toelating universiteit) de heer L. B. Vriesman te Middel burg. Oostkapelle. Geslaagd te Breda voor costumière en coupeuse de dames L. A. de Roo en P. E. Lous, alhier. H. M. DE KONINGIN NAAR DE RESIDENTIE VERTROKKEN. BAARN. H. M. de Koningin is met ge volg om 12.30 uur per auto uit Soestdijk naar Den Haag vertrokken. CONFERENTIE MET CANDIDAAT-MINISTERS. Vanmorgen om 10 uur heeft de Kabi netsformateur Jhr Mr D. J. de Geer in de vergaderzaal van het departement van Binnenlandsche Zaken een bespre king gehad met een aantal personen met wie hij in de afgeloopen week in ver band met de Kabinetsformatie, contact heeft gehad. Naar binnen gingen achtereenvolgens de heeren H. van Boeijen, Minister van Binnenlandsche Zaken; Ir J. W. Albar- da, Overste A. Q. H. Dijxhoorn, Dr J. van den Tempel, Mr E. N. van Kleffens, G. J. I. M. Welter, Mr M. P. L. Steen- berghe, Prof. Dr R. H. Woltjer en Prof. Mr P. S. Gerbrandy. Deze laatste verklaarde echter te ko men voor een radiobespreking. Voorts ging nog naar binnen Mr H. Albarda, administrateur, hoofd der af- deeling geldwezen van het departement van financiën. Deze verliet voor half elf het departement van Binnenlandsche Zaken. Ook Prof. Woltjer heeft reeds te kwart over tien het departement weer verlaten. De bespreking zou om half elf aan vangen. I Nader wordt nog gemeld: j Hedenmiddag te 12 uur duurde de ver gadering van Jhr de Geer met de ver schillende personen, die hij er in ver band met de Kabinetsformatie raad pleegde nog voort. Te ongeveer kwart voor 12 arriveerde nog de oud-inspecteur van het Voorbereidend Hooger- en Mid delbaar Onderwijs, de heer A. B o 1 k e - s t e i n. De heeren Woltjer en Mr H. Albarda zijn niet terug gekomen zoodat hun deel name in het samen te stellen Kabinet niet waarschijnlijk is. GERUCHTEN TEGENGESPROKEN. Naar wij van de meest bevoegde zijde vernemen berusten verschillende berich ten, welke de laatste dagen omtrent de Kabinetsformatie zijn verspreid, op fan tasie; met name geldt dit het bericht, dat er by den formateur met succes op zou zijnaan- gedrongen de verdediging van Indië by die van het moederland achter teste 1- 1 e n. Noch de aandrang, noch het succes heeft maar een schijn van grond. De versterking van de maritieme de fensie van Indië heeft van den aanvang in het voornemen gelegen en is door nie mand bestreden, al zou omtrent den mo dus quo het rapport van een ingestelde commissie moeten worden afgewacht. Uitstel dus! KIND DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. ROTTERDAM. Gistermiddag is de 5- jarige J. v. d. Kloot toen hij plotseling voor de ouderlijke woning overstak, aan gereden door een personenauto. Het kind kreeg een schedelbasisfractuur en ia van nacht aan de gevolgen overleden. SCHILDER VAN LADDER GEVALLEN EN OVERLEDEN. SITTARD. Vanochtend is hier de 54-ja- rige schilder F. Collombon, van een hoog te van 5 M. van een ladder gestort en overleden. C. had zich tevoren onwel gevoeld en na eenigen tijd te hebben gerust besteeg hij opnieuw den ladder. DOOR ELECTRISCHE TRAM GEGREPEN. ZANDPOORT. Vanmorgen is op den onbewaakten overweg onder Zandpoort een te Amsterdam wonende Joodsche vluchteling die in deze streek ventte, toen hij de spoorlijn overstak, door een uit Velsen komenden electrischen tram ge grepen. D'e man was op slag dood. HITLER'S BEZOEK AAN HONGARIJE UITGESTELD. LONDEN. Naar gemeld wordt is het voorgenomen bezoek van Hitier aan Hon garije in antwoord op het bezoek van Horthy aan Duitschland voor onbepaalden tijd uitgesteld.. Horthy zou er op hebben gewezen, dat de speciale van Duitsche zijde te nemen voorzorgsmaatregelen voor de bescher ming van Hitier, niet noodig waren. DE WIJZIGING DER SPAANSCHE REGEERING. BURGOS. Het Staatsblad publiceerde een decreet volgens hetwelk Franco den titel van Minister-President zonder por tefeuille aanneemt. VLIEGONGEVALLEN. LONDEN. Te Tollerton nabij York is een groot bombardementsvliegtuig neer gestort, waarbij 5 personen om het leven zijn gekomen. Voorts wordt een militair vliegtuig ver mist. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 396 395 Ned. Ind. Handelsbank 115 113 Philips 201 200 Unilever 129% 130 A. K. U. 3737% Amsterdam Rubber 19272 19272 Kon. Olie 301 300 Kon. Boot 102 101 Scheepvaart Unie 109 1093/s Deli Mij. 189% 189 Nederland 1937 91 90% Nederland 1938 95 94% U. S. Steel 3772 376/s Anaconda 20% 206/ib Bethl. Steel 457» 4572 North American 18% 18% Int. Nickel 877s 37 Gont. Oil 16 15% Shell 88/s 88/i0 Kennecott 27a/ie 277/a Radio 413/i0 4% Am. Elnka 27% 2672 Gar Foundry 17% 167s Tidewater 8% 8% Midpetco 9 93/a Rep. Steel 12% 12% Waterworks 8% 9 Gen'. Motors 35% 35% De kabinetscrisis, die teneinde loopt, trok vandaag eenige aandacht in verband met de waarschijnlijkheid, dat voor het eerst socialisten deel uit zullen maken van de regeering. Wellicht was dit reden, dat er eenige kooplust ontstond op de aandeelenmarkt, want vrees voor verdere devaluatie blijft immer aanwezig. Beleg gingswaarden werden in kleine posten aangeboden. Er bestond eenige belangstelling voor Kon. Olie, maar daarentegen waren Suikeraandeelen aangeboden, aangezien men meent, dat in de nu komende maan den de suikerprijs zal reageeren. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Aug., 2.30 u. Berlijn 75.25—75.40. Londen 8.788.79. Parijs 4.967a4.98. Brussel 31.8781.92. New York 1.87%—1.88%. Van 38 Augustus 1939. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. van der Graag, 34 j. en C. Vader, 35 j.; H. K. van Halteren, 28 j. en A. Meerman, 25 j.; G. M. P. Lemmens, 29 j. en C. L. Raams donk, 20 j. Getrouwd: J. A. de Nooijer, 24 j. en J. Roelse, 21 j. Bevallen: C. P. van Gemst, geb. Bar- ten, d.; W. H. E. H. Kikke, geb. Schuur- biers, d.; J. Hoefkens, geb. Warrinlc, z.; J. A. H. Klooster, geb. Zwikker, d. Overleden: J. A. Potters, 67 j., man van C. van Gessel. (VI. C.) Van 26 Juli1 Augustus. O.- EN W.-SOUBURG. Getrouwd: J. G. Smits 24 j. en G. Vertregt 24 j. Bevallen: J. Schipper geb. Fluijt d.; J. Cijsouw geb. Poppe z. Overleden: J. Lievense, 85 j., man van P. Marijs; J. A. Millenaar, 8 j., z. (VI. G.) I Over de maand Juli. WAARDE. Geboren: 10, Neeltje Jo hanna d. v. Pieter van Kruiningen en Janna Kopmels. Echtpaar verongelukt te Semarang. Tijdens den hevigen regen val is Maandag een auto bestuurd door den ambachtsonderwijzer H. V e 11 e m a n, geslipt en tegen een boom gebotst. De heer Velleman en zijn echtgenoote wer den op slag gedood, terwijl zijn dochter zwaar werd gewond. De heer Velleman was juist twee dagen geleden van Solo naar Semarang over geplaatst. Het ongeluk geschiedde bij Barang- balong, waar reeds eerder een ernstig ongeval is gebeurd. Vluchtelingen uit Duitsch land. Naast de contingenten Joodsche kinderen uit Duitschland en Tsjecho-Slo- wakije, die op geregelde tijden de grens bij Oldenzaal passeeren, verlaten ook tien tallen oudere vluchtelingen het rijk. Met den D-trein passeeren te Oldenzaal dage lijks tusschen de veertig en vijftig, doch ook wel eens meer dan tachtig emigran ten, zoowel Joden als anderen, de Neder- De regeering&persdienst meldt, dat Jhr Mr D. J. de Geer de hem verstrekte op dracht tot Kabinetsformatie heeft aan vaard. Het Kabinet is als volgt samengesteld: Buitenlandscbe Zaken, Mr E. M. van Kleffens, admi nistrateur-chef der afdeeling diploma tieke zaken van het departement van Buitenlandsche Zaken (Vrijzinnig). Waterstaat: Ir J. W. Albarda, lid van de Tweede Kamer (S.D.A.P.). Economische Zaken: Mr M. P. L. Steenberghe, oud-minister van Econ. Zaken (R.-K). Sociale Zaken: Dr J. van den Tempel, lid van de Tweede Kamer (S.D.A.P.). Koloniën: Ch. J. I. M. Weiter, oud-minister van Koloniën (R.K.). Justitie, Dr P. S. Gerbrandy, hoogleeraar aan de V. U. te Amsterdam, (A.R.) Binnenlandsche Zaken, H. van Boeyen, Minister van Binnen landsche Zaken (C.H.) Onderwjjs, Kunsten en We tenschappen, G. Bolkestein oud-inspecteur van het M. O. (Vryz. Dem.) Financiën a.i. en Algemee- n e Z a k e n, de Minister van Staat Jhr Mr de Geer (C.H.) Defensie, luitenant-kolonel van den Generalen Staf A. H. D y x h o o r n. landsche grens. De meesten van hen schepen zich te Hoek van Holland in om over te steken naar Engeland, doch er zijn ook vluchtelingen voor Noord- en Zuid-Amerika bij. Een Bossche koek voor Prin ses Irene. Na de plechtige zitting van den Bosschen gemeenteraad, waarin bur gemeester mr F. J. van Lanschot een rede gehouden heeft naar aanleiding van de geboorte van Prinses Irene, en waar in besloten werd telegrammen van ge lukwensch te zenden aan Prinses Juliana en Prins Bernhard en aan de Koningin, zijn de leden nog bijeen gebleven. In deze intieme samenkomst is besloten aan Prinses Irene, naar oud gebruik, een Bossche koek te zenden. Twee knapen doen trein ontsporen. Toen gisteravond omstreeks 7 uur in de Brielschelaan te Rotterdam, een lange goederentrein van de Neder- landsche Spoorwegen reed, trokken twee jongens een wissel om, met het gevolg, dat de trein uit de rails liep. Gelukkig bemerkte de rangeerder tijdig, dat er iets niet in den haak moest zijn, maar toen de trein tot stilstand kwam, bleken er toch reeds vier wagons gederailleerd te zijn. De koppelingen van de wagons wa ren gebroken en de rails waren ontzet, zoodat de wagens moesten worden afge koppeld en achtergelaten. Het verkeer werd geruimen tijd omgelegd. De jongens zijn hard weggeloopen, maar de politie meent te weten wie het zijn. 2.000.000 sigaretten gin gen op in rook. Dikke wolken tabaks rook trokken gisteren over Christchurch (Nw.-Zeeland), afkomstig van twee mil- lioen Engelsche sigaretten, waarvoor geen invoervergunning was verkregen, en die derhalve op last van de autoriteiten ver brand moesten worden. Deze maatregel hield verband met de drastische invoer beperking, waartoe de regeering in De cember j.l. besloten heeft. Kindje dronk benzine. Maan dag is te Waalwijk een tragisch ongeluk gebeurd, dat aan het anderhalfjarig doch tertje van den heer van Iersel het leven heeft gekost. In een onbewaakt oogen- blik nam de kleine namelijk een fleschje benzine en dronk daaruit een vrij groote hoeveelheid. De vader bemerkte het eerst het on geluk en waarschuwde direct dokter Kolster, wiens hulp echter niet meer mocht baten. Nog den zelfden avond is de kleine overleden. Valsche rijksdaalders. Giste ren is op het postkantoor te Oldenzaal door een der ambtenaren een rijksdaalder in ontvangst genomen, welke valsch bleek te zijn. De vervalsching werd ontdekt, doordat de klank afweek. Het muntstuk was ook iets dikker en de letters van het randschrift waren iets grooter dan gewoonlijk. Overigens had het geldstuk een bedrieglijke overeenkomst met een echten rijksdaalder. De marechaussee heeft het muntstuk in beslag genomen, een nader onderzoek naar de herkomst wordt ingesteld. In middels is reeds komen vast te staan, dat de arbeider, die het muntstuk heeft aangeboden, het slachtoffer is geworden van de tot nog toe onbekende valsche munters. Milicien tegen een boom gereden. Maandagavond is de milicien Wentint van het garnizoen te Doesburg nabij D'oetinchem met zijn motor in volle vaart tegen een boom gere den en daarna in de langs den weg loo- pende greppel terechtgekomen. De man

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3