Wolken met zilveren randen. Binnenland. FEUILLETON Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. De versterking van de Weermacht. (Wordt vervolgd.) Gapinge. Het ceerd artikel naar aanleiding van de re de, welke Smigly-Rydz te Krabau heeft gehouden. Het artikel wordt een misda dige provocatie en een uitdaging der Duitsche wapens genoemd. De Berliner Börsenzeitung acht het duidelijk, dat de Polen een slinkschen overval op de Duitsche stad Danzig voorbereiden en het blad voegt hieraan toe: De lieden, die het juist achten, de zen waanzinnigen en blanco cheque te geven, moeten eindelek inzien, tot welke vreeselijke misdaden zij hun vazallen den weg hebben geëffend. Het eerste schot op Danzig uit een Poolsch kanon zal in onze oogen een voldoende aanleiding zijn, om den Polen een antwoord te geven, waarvan de letters den slotzin van de te genwoordige Poolsche geschiedenis zul len vormen. De Berliner Lokal Anzeiger schrijft: De Polen moeten zeer voorzichtig zijn. Aan het Duitsche geduld, dat thans lang genoeg op de proef is gesteld, kan eens een einde komen. Ook de Völkischer Beobachter waar schuwt voor een eenzijdigen représaille maatregel, die Polen kennis zou kunnen doen maken met een overweldigende macht. NOODWEER IN LITAUEN. Hevige stormen hebben over geheel Litauen gewoed. De schade die door bliK- seminslag en brand veroorzaakt is, is zeer aanzienlijk. De telefoonverbindingen met Berlijn en Warschau zijn verbroken. AMERIKA ZAL WEER ZILVER VAN CHINA KOOPEN. Ter waarde van ongeveer twee millioen dollar. In welingelichte kringen wordt verno men, dat het ministerie van financiën zich verbonden heeft zes millioen ons Chineesch zilver te koopen, betaalbaar tegen den koers van den dag van leve ring. Op een basis van 35 dollarcenten per ons, de huidige koers, zal de Chinee- sche regeering dus meer dan twee mil lioen dollar ontvangen. Men is van oordeel, dat dit besluit be- teekent, dat de regeering van de Ver- eenigde Staten de politiek van het aan- koopen van Chineesch zilver met kracht wil voortzetten, hetgeen een aanmoedi ging voor den Chineeschen tegenstand tegen Japan beteekent. DE EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is gisteren bijeen geweest ter behandeling van een aantal kleinere wetsontwerpen. Nadat eerst de geboorte van Prinses Irene was herdacht, heeft de v o o r - z i t t e r zeer waardeerende woorden gewijd aan. de nagedachtenis van het overleden lid Jhr A. F. O. van Sasse van Ysselt. Wat vooral in hem trof, weldadig aan deed en waardeering verdiende was zijn onafhankelijkheid. De aan zijn oordeel onderworpen vraagstukken werden door hem zakelijk bezien en beslist. Getrouw aan zijn beginselen, bepaalde hij zijn eigen weg. Aanwijzingen, van boven of beneden, gedoogde hij niet. Kiezersvrees was hem vreemd. Navolgenswaardig voorbeeld. Aan den overledene werd het Schrift woord bewaarheid, „dat in de stokouden de wijsheid is, en in de langheid der da gen het verstand'. Sasse van Ysselt's naam zal in de rol len der Eerste Kamer met eere vermeld blijven. De Minister-President Dr H. Col ij n, sloot zich namens de Regeering hierbij aan. DE EERSTE KAMER HERDENKT PRINSES IRENE'S GEBOORTE. Gelukwensch namens hef Kabinet. De Eerste Kamer kwam gistermiddag bleen onder voorzitterschap van mr W. L. baron de Vos van Steenwijk. De voorzitter sprak de volgende rede uit: Sedert onze laatste bijeenkomst heeft zich eene voor het Vorstenhuis gewich tige gebeurtenis voltrokken. Immers heeft het den Allerhoogste behaagd der dynastie wederom eene telg toe te voe- Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE. 77) o— Ik gaf hem de courant en ging naar mijn kamer om mij te kleeden. Hoe het kwam weet ik niet recht, maar mijn toi let duurde langer dan gewoonlijk, en eerst na verloop van een kwartier kwam ik by mr Perren terug. Hoe zorgeloos en lucthhartig wipte ik de trap af, terwijl ik mijn handschoenen nog dichtknoopte toen ik de gang doorging. Weinig ver moedde ik wat mij te wachten stond! Ik gevoelde mij vroolijker en opgewekter dan ik sinds weken geweest was, en ik genoot bij voorbaat reeds van al de ge noegens die het Paleis opleverde, toen nog gansch nieuw voor mij, met de le vendige belangstelling mijner zeventien jaren. „Ik vrees, dat ik misbruik heb ge maakt van uw geduld, oom." herinner mij, dat ik deze woorden sprak, toen ik de kamer binnentrad. „Wat, zijt gij nog niet gereedLaat ik uw hoed halen, ook moogt gij, dunkt mij, uw dun jasje wel aandoen, want de wind is wederom gen. Op 5 Augustus j.l. toch is in het Paleis Soestdijk Prinses Irene Emma Elisabeth geboren. Emma, naam der Natie dierbaar, eer biedwaardig en rijk aan verwachtingen, maar ook aan verplichtingen. De Eerste Kamer der Staten-Generaal neemt in dit gebeuren levendig deel en bidt Harer Koninklijke Hoogheid Godes rijkste zegeningen op Haren verderen le vensweg toe. Zij het aan Hare Majesteit onze ver heven gebiedster en den Koninklijken Ouders gegeven, daarvan gedurende een lange reeks van jaren de gelukkige ge tuigen te zijn. De minister-president, d r H. C o 1 ij n, nam vervolgens het woord. Ook het kabinet deelt in de blijdschap van het Koninklijk Huis, doch ook is de hoop op de bevestiging van den band tusschen 't volk en het Huis van Oranje weer gegroeid. Spr. bad Gods zegen over de kleine Prinses af. WENSCHT DE K.L.M. ALLEEN BLANKE PILOTEN? Vragen van den heer Rost van Tonningen De heer Rost van Tonningen heeft aan den Minister van Koloniën de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat door eenige K.L.M.- autoriteiten ten aanzien van Indische Nederlanders, die piloot wenschen te worden, een onwelwillende houding wordt aangenomen? 2. Zoo ja, wordt die houding dan aan genomen, omdat de Engelsche passa giers nu eenmaal bepaalde opvattingen huldigen met betrekking tot niet zuiver blanken 3. Acht de minister het juist, dat een door de Nederlandsche regeering gesub sidieerd lichaam als de K.LM., een duide lijk onderscheid maakt tusschen Neder landsche piloten, uitsluitend op overwe gingen van ras RADIOTELEFOONVERKEER NED.-INDIë IN JULI. In Juli 1939 werden met Med.-Indië in totaal 1007 gewone gesprekken gevoerd, waarvan 321 in Nederland en 686 in In- dië werden aangevraagd. Van de in Nederland aangevraagde waren 262 gewone en 47 goedkoope fa- miliegesprekken, terwijl 12 gesprekken werden aangevraagd op de Tentoonstel ling Rotterdam-Batavia. Van de in Indië aangevraagde gesprekken waren 470 ge wone, 155 goedkoope familiegesprekken en werden 61 gesprekken aangevraagd op de jaarbeurs te Bandoeng. Het aantal verzamelgesprekken be droeg 25, waarvan in Nederland 5 en in Indië 20 werden aangevraagd. NEDERLANDSCHE TOERISTEN IN BELGIë. Geen belasting meer voor huurauto's. De A.N.W.B. meldt, dat voortaan de bestuurders van Nederlandsche auto's, door hen gehuurd zonder chauffeur, evenals degenen die met eigen auto de grens passeeren, in België vrijdom van belasting genieten, geheel onafhankelijk van den tijdsduur, gedurende welken zij de beschikking over de auto hebben, dus ook, als het slechts om een verblijf van enkele dagen gaat. Naar men weet, gold deze vrijstelling van belasting ten aanzien van huur auto's vroeger uitsluitend als de huurder kon aantoonen (door middel van een huurcontract), dat hy tenminste een maand de beschikking over den wagen had. Dit besluit van de Belgische regeering zullen de Nederlandsche toeristen met groote voldoening vernemen, omdat deze maatregel het mogelijk maakt voor allen, die niet met een eigen auto naar België gaan, toch de grens te passeeren, zonder belasting verschuldigd te zijn. NIEUW SPOORWEGMATER I EEL. Vijftien gestroomlijnde postrijtuigien besteld. Naar gemeld wordt, hebben de Nederl. Spoorwegen, voor rekening van het Staatsbedrijf der P.T.T., besteld den aan maak van 15 gestroomlijnde postrijtui- gen. Zes van deze voertuigen zullen wor den vervaardigd door de N.V. Werk spoor te Amsterdam, vijf door de firma Noordoost. Zal ik het voor u halen?" Ik ontving geen antwoord. Mijn oom zat nog steeds over zijn courant heenge bogen, zijn voorhoofd rustte op zijn handpalm dit was zijn gewone hou ding als hij las. In den laatsten tijd was hij zeer hardhoorig geworden, daarom begreep ik dat hij mijn stem niet had vernomen, en glimlachende trad ik daar om op hem toe om zijn hand weg te ne men, zoodat hij zijn hoofd moest oplich ten. Terwijl ik dit deed zag hij mij strak in het gelaat, en ik begreep dadelijk, dat er iets vreeselijks had plaats gegrepen. Hij was doodsbleek, zijn oogen hadden een wilden, starren blik, en zijn lippen beefden, even alsof hij met moeite zijn aandoeningen bedwong. „O, oom, wat is er gebeurd?" Mijn eerste gedachten waren aan tante Mona en ik was gereed om dr Danvers Dashwood van de grootste misdaden te betichten. Doch er kwam nog steeds geen antwoord, en zijn gansche gelaat werd stuipachtig vertrokken, terwijl hij vruchteloos trachtte te spreken. Met een onuitsprekelijk droevigen blik zag hij mij aan en wees op de opengeslagen courant. Ik las: „Met leedwezen zien wij onsi ge noodzaakt het bericht, dat ons gisteren gemeld werd, doch te laat om in onze eerste editie te worden opgenomen, te be- J. J. Beijnes te Haarlem, en vier door de i firma Allan te Rotterdam. Deze postrij- tuigen, die ongeveer gebouwd zullen worden als de beide, die het vorige jaar zijn aangeschaft, zullen gebezigd worden voor de electrische treinen op het mid- dennet en voor de Dieseltreinen. Kring der Burgerwachten „Zuid- en Noord-Beveland". Uitslag selectie-oefeningen 1939. AfdeelingI: Briewegen B 208, Goes resp. V 257, A 248, B 256; 's-Heerenhoek B 242; Heinkenszand B 217; Ierseke resp. A 253, B 212, C 213; Kloetinge resp. V 246, B 207, C 172; Kruiningen resp. V 252, C 232; Nisse resp. A 265, B 258, C 254; Ovezande niet opgekomen; Waarde resp. V 249, C 226; Wemeldinge resp. V 242, B 243, C 217. Afdeeling II: Baarland resp. B 274, C 273; Colijnsplaat (scherp) C 251; 's-Gra- venpolder B 277; 's-H. Hendrikskinderen resp. A 286, C 280; Kortgene (scherp) resp. A 239, C 232; Nieuwdorp C 271. De vet gedrukte korpsen kunnen op de Gewestelijke wedstrijden uitkomen. Kringkorps (V-schutters): J. M. van Riet, Goes; L. J. Meyler, Goes; N. Fier- loos, Goes; A. v. Koeveringe, Waarde; A. v. d. Hart, Waarde. Reserve: C. de Zeeuw, Wemeldinge; G. Duindam, Kruiningen; J. J. de Jager, Kloetinge; A. Karelse, Kruiningen. Donderdag 3 Augustus heeft een Engelsche dame, die met een gezelschap Middelburg bezocht een gouden pols horloge aan een bandje verloren. De eventueele vindster of vinder wordt aan geraden het voorwerp bij de politie te de- poneeren. Economische Spijsuitdeeling. In verband met de geboorte van Prin ses Irene beeft hedenmorgen vanwege de Economische Spijsuitdeeling een extra bedeeling plaats gehad van krentenbrood en kaas. Kloetinge. Dinsdagavond werd door het muziekgezelschap „Excelsior" een se renade gebracht aan de Ambachtsvrouwe en den Ambachtsheer alhier. Tegen Donderdag a.s. des avonds 6 uur is een openbare vergadering van den gemeenteraad belegd. Aan de orde komen o.a. de volgende punten: 1. Rapport der commissie van onder zoek aangaande de gemeenterekening 1938. 2. Benoeming onderwijzer aan de O.L. school met ingang van 15 Sept. a.s. Voor dracht: 1. J. van Kasteel te Oostkapelle; 2. P. D. Blomaard te Stellendam; 3. C. J. Zeegers te Kapelle; 4. Ghr. Weststrate te Terneuzen. 3. Wijziging Gem.-begrooting 1939. Kattendijke. Raadsvergade ring. Maandag j.l. vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester jhr mr D1. van Doorn. Alle leden aanwezig. D'e voorzitter herdacht in een korte rede de blijde gebeurtenis van j.l. Zater dag en deelde mede, dat telegrammen met gelukwenschen waren verzonden aan !H. M. de Koningin en het Prinselijk gezin. Vervolgens werden de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden on derzocht en werd tot hun toelating beslo ten. De verschillende ingekomen stukken werden alle voor kennisgeving aangeno men. Hierna werd overgegaan tot benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer D. de Graaff. Benoemd werd num mer één van de aanbeveling: Jhr Mr D. van Doorn. Ter gelegenheid van de plaats gehad hebbende blijde gebeurtenis in het Prin selijk gezin stelden B. en W. voor de schoolkinderen te tracteeren en daar voor uit de gemeentekas f 0.50 per kind beschikbaar te stellen. Dé beer Molhoek stelde voor deze tractatie, in verband met vestigen; namelijk het faillissement van de welbekende en alom geachte firma, bekend als de Bank van Northborough en Omstreken. De Ban'k staakte haar be talingen gisterochtend. Men zegt, dat de zaken niet spoedig hervat zullen worden daar de toestand bijzonder ingewikkeld en van ernstigen aard is. Uit goede bron wordt ons medegedeeld dat dit onheil, dat de gansche provincie pijnlijk zal aan doen, hoofdzakelijk moet worden geweten aan verschillende groote faillissementen in Londen". Ik zag mijn oom aan, ternauwernood begrijpende wat ik las, en toch vervuld met een namelooze vrees. „Hebt gij uw geld in deze bank ge plaatst, oom? 0 ja,natuurlijk hebt gij dat. Al uw wissels zyn altoos op de Bank van Nortborough. Vreest gij veel te zullen verliezen, oom?" „Kind! Ik zal iederen stuiver dien ik bezit verliezen; ik ben een der grootste aandeelhouders. Alles moet verkocht worden; Elmwood moet ook weg; op mijn hooge jaren zal ik genoodzaakt we zen om voor mijn brood te moeten wer ken." De arme oude man boog het hoofd en weende bitterlijk. Ik schreide evenzeer, ofschoon ik den ganschen omvang van ons ongeluk nog volstrekt niet begreep. „Ik bezit nog eenig geld, oom, dat de vacantie, te laten plaats hebben op 31 Augustus a.s. De voorzitter deelde nog mede, dat voor eventueele verdere feest viering ter eere van de blijde gebeurtenis niet meer met een lijst zou worden rond gegaan, indien de raad het voorstel van B. en W. zou aannemen. Aldus werd be sloten. Hierna kwam de verzekering van bet personeel van den luchtbeschermings dienst aan de orde en werd besloten, dat het personeel zoo spoedig mogelijk tegen ongevallen zou worden verzekerd, nadat B. en W. nog eenige informatiën omtrent de ingekomen offertes hebben genomen. Vervolgens werd behandeld een voor stel tot wijziging van de verordening re gelende de benoembaarheid en de bezol diging van de veldwachters, waarbij aan de veldwachters, die wettige of gewettig de kinderen beneden den leeftijd van 18 jaar te hunnen laste hebben, bij wijze van tijdelijke toelage en voor ten hoogste twee kinderen een kindertoeslag van f 60 per kind en per jaar wordt toegekend. Nadat de voorzitter een en ander had toegelicht werd overeenkomstig het voorstel beslo ten. Tot commissie belast met het nazien der gemeenterekening 1938 werden geko zen de heeren Molhoek, Wisse en de Groene en met het nazien der rekening van het Burgerlijk Armbestuur de hee ren D'agevos, de Groene en Burger. Alvorens tot de rondvraag over te gaan maakte de voorzitter zich tot tolk van de vergadering om den heer van Kleunen, voor wie deze vergadering de laatste was, waarin hij zitting had, hartelijk te dan ken voor hetgeen hij als raadslid en ook als voorzitter van het Burgerlijk Armbe stuur in het belang der gemeente had ge daan. D'e heer van Kleunen bedankte daarop den voorzitter voor zijn woorden. Bij de rondvraag bracht de heer Mol hoek het bezwaar naar voren, dat des Zondags de brug vaak voor kerktijd ge opend is, zoodat de kerkgangers dan te laat in de kerk komen. De voorzitter zeide een onderzoek toe. Hierna werd de vergadering gesloten. Rilland-Bath. Maandagnamiddag ver gaderde de Raad onder voorzitterschap van Burgemeester P. J. Dominicus. De voorzitter opent de vergadering en herdenkt daarna de geboorte van de tweede Prinses. Ingekomen is o.a. een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de gunning van verbetering van een ge deelte van den hoofdweg, aan M. W. Knuist te Goes en J. Knuist te 's-Heer Arendslcerke voor f 18.880. De voorzitter deelt naar aanleiding hiervan mede, dat tot tijdelijk opzichter is benoemd de heer W. Westveer te 's-Gravenpolder. Een schrijven van Ged. Staten, dat over 1938 een onderhoudsbijdrage zal worden verleend voor weg 24 tertiair wegenplan ad f 136,50. Wegens ziekte van heer J. A. de Gof- fau, gemeente-secretaris en ontvanger alhier, wordt tot waarnemend secretaris ontvanger uit de heeren F. M. Geluk te Wemeldinge en Jhr K. W. J. Stoop te De Bilt, met 7 stemmen ae heer F. M. Geluk benoemd. Deze neemt zijn benoe ming aan. De voorzitter feliciteert den heer Geluk. De heer Geluk dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt, dat hij zijn werk mag doen in goede samen werking. Verzoeken om ontheffing van honden belasting van J. G. van Bemden en A. In de Weij worden ingewilligd voor het 2e halfjaar 1939. Hierna stellen B. en W. voor met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente een overeenkomst aan te gaan, betreffende gebruik en onderhoud van het uurwerk met toebehooren in den toren der kerk. Nadat de voorzitter enkele inlichtingen heeft verstrekt, wordt overeenkomstig het door B. en W. aangeboden concept met alg. stemmen besloten. De geloofsbrieven der nieuwgekozen leden worden onderzocht en in orde be vonden, waarop de Raad tot toelating besluit. Vervolgens wordt aangeboden de gemeenterekening 1938 met een batig slot van f 3208, op den gewonen dienst en van f6315,67 op den kapitaaldienst. Thans wordt aangeboden de rekening van het Burg. Armbestuur van 1938 met een batig slot van f 179,30 en de begroo- weet gij immers wel," zeide ik, terwijl ik hem als een kind poogde te troosten. „Tante Judith heeft mij bijna tweedui zend pond nagelaten; dat zult gij alles hebben. Ik kan en ik moet werkenen ik ben overtuigd dat het mij heel gemakke lijk zal zijn, daarvoor heb ik geen vrees." Plotseling zweeg ik, daar mijn engage ment mij in gedachten kwam. „Dat is ook alles weg!" hernam hij, zijn tranen afwisschende, terwijl hij zoo kalm mogelijk trachtte te spreken. „Het gansche vermogen van Judith was in die bank vastgezet; evenals dat van tante Rachel. Arme Hagari haar jaarlijksche toelage en haar spaarpenningen zijn ook alle verloren." „Maar oom, gy hebt immers aandee- len in het kanaal, en in de gasfabriek, en nog zooveel meer buitendien; behalve ook nog een paar huizen in Northbo rough." „Alles moet weg, Chrystie. Ik ben ge heel geruïneerd! Ik vrees zelfs dat mijn bezittingen niet voldoende zullen zijn om alles te betalen, waartoe ik verplicht ben." „Maar Elmwood toch niet, oom. Zij kunnen immors geen aanspraak maken op uw erfgoed; dat hebt gij niet voor bankaandeelen gekocht?" „Ik zal Elmwood moeten verlaten, on getwijfeld, indien dit bericht blijkt waar- De Eerste Kamer dringt aan op zuinig beheer, bevordering van de Nederlandsche indu strie en verbetering kostwin nersvergoeding. Aan het eindverslag van de commissie van rapporteurs der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging en verhooging van de Defensie-begrooting voor 1939 ontleenen wij het volgende: Bij de overweging van dit wetsontwerp in de afdeelingen verklaarden vele leden zich te kunnen vereenigen met de opvat ting, dat de huidige internationale toe stand er toe noopt, thans reeds over te gaan tot den aankoop van geschut, van voorraden voor de intendance, e.d., hoe wel volgens de aanvankelijke plannen zoodanige maatregelen pas in de volgen de jaren zouden worden genomen. Deze leden waren den minister voorts erkentelijk voor diens meermalen gege ven verzekering, dat wordt gestreefd naar een zoo zuinig moge- 1 y k beheer van de aanzienlijke bedragen, welke ons volk ten bate van de defensie beschikbaar moet stellen. Niettemin achtten zij de ongerustheid, welke o.a. bij het laatste defensiedebat in de Tweede Kamer te dien aanzien van meer dan één zijde tot uiting is gekomen niet ongegrond. Ter bevordering van een doeltreffend financieel beheer in het algemeen, gaven de hier aan het woord zijnde leden in overweging de aanstelling van één of meer deskundige controleurs l'instar van de vroegere bezuinigingsinspecteurs. Deze leden waren wijders van oordeel, dat van de gelden, door ons volk opge bracht of op te brengen, bij de onder scheidene aanschaffingen voor leger en vloot een zoo groot mogelyk deel in ons land dient te worden besteed, vooral met het oog op de bestrijding van de werk loosheid. Hetgeen de Minister te dier zake in de Tweede Kamer heeft betoogd, had hen niet geheel bevredigd. Voorts bepleitten deze leden, dat de regeling voor de kostwinners vergoedingen zou worden verbe terd, zeker ten aanzien dergenen, die, ge lijk bijvoorbeeld thans bij de b(uitenge- wone) o (proeping) voor u(itwendige) v(eiligheid) het geval is, zijn opgeroepen onder zoo geheel andere omstandigheden dan die, waarvoor deze regeling aanvan kelijk was bestemd. Huns inziens behoo- ren de normen beter te worden gevoegd naar de maatschappelijke positie en de vaste verplichtingen van de oudere per sonen, die thans onder de wapenen zijn geroepen. In de laatste maanden hebben deze opgeroepenen namelijk in het be lang van het geheele volk zware offers gebracht, weshalve zij, naar de mee ning van de hier aan het woord zijnde leden, reeds hierom aanspraak kunnen maken op extra vergoeding. Eenige leden bepleitten andermaal de invoering van den algemeenen dienstplicht, h.i. de eenig juiste oplossing van het defensievraagstuk, wat betreft het ter beschikking hebben van de noodige manschappen. ting voor 1940 van deze instelling. B. en W. stellen voor een leening aan te gaan van f20.000, in verband met de bestrating van den Hoofdweg naar het station. De voorzitter zegt, dat de Provin cie in de kosten 65 bijdraagt, doch dat betaling waarschijnlijk eerst zal plaats hebben een half jaar of zelfs een jaar, nadat het werk zal zijn afgeloopen. B. en W. hebben zich daartoe in verbinding gesteld met het Bankierskantoor Staal Co. N.V., van welk kantoor is mede gedeeld, dat per 1 Sept. a.s. een bedrag van f 20.000 beschikbaar is tegen een rente van iy2 De voorzitter geeft in overweging om op deze billijke aanbie ding in te gaan. Zonder hoofdelijke stem ming wordt aldus besloten. Tenslotte wordt aan den Raad over gelegd de begrooting voor den gemeen- schappelijken keuringsdienst van vleesch in den Keuringskring Kruiningen voor 1940. De voorzitter deelt mede, dat enkele gemeenten, n.l. Schore en Yerseke, hier- heid te bevatten. Ja alles moet weg, alles zal opgeofferd worden. Mijn eerlijken naam wil ik ongeschonden bewaren. De naam van Perren is nooit geschandvlekt .geweest en met Gods hulp hoop ik dien ook onbevlekt te houden, zoolang ik hem draag." Toen begon bij mij eenige ophelderin gen te geven, ook over de verplichtingen der aandeelhouders. Toen hij eindigde, zeide ik: „Ik zie nu alles duidelijk in, oom. Ik ben zeer bevreesd dat wij Elm wood moeten verlaten: gij zoudt bet goed met geen zuiver geweten kunnen behou den. Het zal weer bard zijn, maar wie weet, wellicht schikt alles zich nog ten beste." „Dat zal niet gebeuren, mijn lieve, en wij moeten ons op het ergste voorberei den. Maar o, Ghrystie, ik heb steeds ge dacht u als erfgename achter te laten. Elmwood bad ik aan u gelegateerd. Ik dacht altijd dat gij als eigenaresse van 't oude landgoed zoudt achterblijven, wan neer het God behaagde mij op te roepen. En nu moet bet waarlijk aan vreemden vervallen, en het eigendom worden van den meestbiedende! Wat zal er van n worden, als ik heengegaan ben? Ik ben reeds zoo oud, en deze schok zal zeker mijn levensdagen verkorten. Mijn 8X111 lief kindl" tegen bezwaar makei B en W. wordt met de begrooting accoorc gij de rondvraag z< Klooster, dat hij hoop spoedig hersteld zal m dat do samenwerking uitstekend was en hij nieuwen Raad steeds hcerschen als hier ste ge heer van Gorse meente zou kunnen schaffing van een ba voorzitter antwoordt, zaak onder het oog vraag van den heer vi het toezicht op de u verbetering, deelt de liet hoofdtoezicht bli. dorp, terwijl het d wordt uitgeoefend doe heer H. Dronkers bre College van B. en W. ter hartelijk dank voo werking die er gedu schap heeft bestaan. Hierna richt de vo woorden tot de sche v. d. Klooster en Droi baar voor hetgeen zij gemeente mochten h< 's-Gravenpolder. Di derde de gemeentera komen was een telegi té eener Prinses. De hierover zyn beste w< woordt op een vraag of namens de gemeen gelukwensch is terug nend. Weth. Verhul: hierover uit. Medegedeeld wordt van den gemeente-on bevonden. Op 4 Juli was f656,19. En by het I Een verzoek van vergoeding voor zijl volgens art. 13 der I gewezen, omdat de dan 4 km. Een verz om adhaesiebetuiging geving aangenomen. B. en W. worden g geldleening aan te g een een rente van hc De geloofsbrieven kozen raadsleden woi orde bevonden. Weth. Verhulst vr: dat het proces verbat hield, dat er 8 blancc geen enkele van on leden van het stemb ren, dat er waren wa streep op stond, die z de, doch niet blanco. Dhr De Schipper schil in. Dhr Verhulst zegt, maal dit eischt; hi; knoei. De voorzitter meei co hooren. De gemeenterekeni aangeboden met: on en uitgaaf f 30.471,2 f 1696,65. By de rondvraag der Hoogesteger hoe Zondag gevlagd is v bouwen. De voorzitte Maandag nationale f sloten de vlaggen de hangen. Weth. Hoogestegei besluit van B. en W, te vlaggen. De voorz er is, dan is dit in daartoe hebben B. voegdheid. Weth. Ve burgemeester dan in gaan. Maar dit hebt dat u verplicht was voeren. Daarna sluiti Besti h< fee: li vereeniging alhier, ring besloten, de ring van de geboorte op Zaterdagmiddag 1 den, op de daartoe Goedbloed welwillen stelde weide j hier. Het sam meldt, dat de feesteli vangen om één uur o.m. uit: kinderspeler voor schoolgaande en meisjes, stoeltjerijden ouderen, terwijl de besloten met het een vreugdevuur. Vrouwenpolder. viering van de Irene, viel mej. gemeente, tijdelijk thans woonachtig paard, waarop zij zoo ongelukkig terech brak en per brancari worden gedragen geneeskundige Oostkapelle. bestuurder de ,lai van de Stoomtram ren in den Grijpskerl achteruit in een ®en kraanwagen droge gebracht. fe do Ti gel J.. te i gez i, al hulp Toen Kam i W sloc is d De Ul njderij was le Prijs J. Pr- C. Koo jaars met met 12 r.; 6e Pr. C. Roose uitslag van als volgt t,- -. A. Lous Kooman met 15 14 r.; 4e p 5e pr. Ab van Sorger met 11 r.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2