Binnenland. Uit de Provincie Middelburg viert den Nationalen feestdag. het offensief te nemen, niet alleen in de lucht en op zee, maar ook door langdu rige expedities op beslissende punten niet in West-Europa gelegen. Toch zijn de deskundigen, naar ik (corr.) geloof, overtuigd, dat deze voor naamste campagne der Westersche mo gendheden althans in den beginnne be perkt zal blijven tot een positie-oorlog. Zij houden voortdurend het oog gericht op de mogelijkheid dat bij een algemeene botsing de bewegings- en manoeuvre-oor log zich ditmaal eerst ontwikkelen zou op de enorme vlakten van het Oostelijk front door een grooten Duitschen opmarsch naar het Oosten. Zij willen niet dat Rusland dan het front bezet, waar de opofferingen gedaan moeten worden en zij overwegen alles wat mogelijk is tegen het psychologisch effect van eenig fait accompli op het Oostelijk front terwijl de Britten en Franschen nog bezig waren do Siegfriedlinie aan te vallen, de Roer en Berlijn te bombardee ren en de verdediging van de Duitsche marinebases aan te tasten. AARDVERSCHUIVING IN ITALIë EISCHT DRIE DOODEN. Voor de oogen van haar familie in het Lagio Maggiore gesleurd. Twee jonge Engelsche dames en een Italiaansche boer, zijn tijdens een hevi- gen storm door een aardverschuiving in het Lagio Maggiore geworpen en ver dronken. De lichamen zijn nog niet ge vonden. De slachtoffers zijn mevrouw Aubrey Hubsch, dochter van een bekend En- gelsch dichter, Wilfred Gibson, haar vriendin miss Mary Bettina en een 69- jarige Italiaan uit Cannero. Zij waren in den tuin van mevrouw Hubsch, toen een geweldige watergolf door den tuin drong en een stuk van den berg wegsloeg. De drie slachtoffers wer den onder aarde en steenen begraven en voor de oogen van enkele familieleden, die hier eveneens hun vacantie door brachten, meegesleurd in het meer. Een dochter van den verongelukten boer, die reeds ten deele onder de weggeslagen bergmassa was begraven, kon nog juist bijtijds worden gered. De eigenaar van de villa, de heer Hubsch, vertelde dat hij zich bezorgd had gemaakt over den ouden tuinman. Het was een noodweer, en daarom be sloot hij op onderzoek uit te gaan. Hij had zijn vrouw en miss Lacey verzocht in de villa te blijven, doch onvoorzich tig genoeg volgden zij hem. Enkele mi nuten later zette de bergwand zich in be weging en kwam een lawine van aar de en steenen omlaag, de drie slachtof fers met geweld meesleurend. NONNENRUPS IN BERGWOUDEN VAN SUDETENLAND. De gevreesde nonnenrups treedt dit jaar in het Westelijk Sudetenland, in het bijzonder in de omgeving van Marienbad, in zoo groot aantal op, dat groote deelen van de bergwouden reeds kaalgevreten zijn. Plaatselijke maatregelen voor de be strijding van deze gevaarlijke bosschen- vijand zijn reeds genomen, doch de om vang van de ramp vereischt een georga niseerde actie van het staatsboschbe- heer, die reeds voorbereid wordt. Als in dezen zomer en in het najaar geen bij zondere, voor den nonnenvlinder ongun stige omstandigheden intreden, zal het volgende jaar een bestrijdingscampagne op zeer groote schaal gevoerd moeten worden. ZWARE REGENVAL IN MIDDEN- ZWITSERLAND. Door de aanhoudende regens van de laatste dagen zijn de rivieren in midden- Zwitserland sterk gewassen. De Reuss is bij Ursebenthal op verschillende plaat sen buiten haar oevers getreden Op de St. Gothardbaan moest het verkeer en kele malen worden gestaakt, evenals op den postautoweg SarnenMelchtal. Na bij Bronnen-Ingenbohl is een oppervlakte van 800 meter lengte en 150 meter breedte in een meer veranderd. MUNITIEDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. Gisternacht is een nabij Stanboel gele gen munitiedepot in de lucht gevlogen. Het is niet bekend, of er slachtoffers te betreuren zijn. WERVING VAN OUD-GEDIENDEN VOOR DE ENGELSCHE VLOOT Naar Reuter meldt, wenscht men 3000 oud-gedienden van de lagere rangen van de marine en de mariniers weer in dienst te nemen. Zij zijn bestemd voor de oplei dingsschepen en inrichtingen voor de zeemilitie, voor bepaalde diensten bij de vliegkampen der marine en voor den dienst op zekere eenheden van de reser- vevloot. Oud-gedienden, die nog geen 53 jaar oud zijn, kunnen zich verbinden voor een diensttijd van zes jaar, doch in geen geval langer dan tot hun 55e jaar. TELEGRAMMEN PER MOTORFIETS. De lijn naar Soestdijk overbelast. Een enorme stroom van telegrammen wordt weder in Soestdijk ontvangen voor het Paleis. Sinds Zondag was het tele gramverkeer voortdurend sterk in om vang, maar zoodra de namen van de jonggeboren prinses door de bulletins der bladen en de radio alom werden uit gedragen, bereikte het volume van het telegramverkeer in de richting Soestdijk een toppunt. Het telegraafverkeer tus- schen het rijkstelegraafkantoor te Am Het is hier gisteren weer een echte Oranjedag geworden, zooals Zeelands hoofdstad die meer heeft gekend en hoopt nog zeer vele te kunnen vieren. De band tusschen Oranjehuis en volk is, zoo het nog mogelijk was, opnieuw versterkt. Van 12 tot 1 deed het carillon van den Abdij toren zijn nationale klanken over de stad weerklinken en om half één werd de eerste maal de proclamatie van af den choertoren voorgelezen met de namen Irene, Emma, Elisabeth. De Ballonwedstrijd. Tegen één uur trokken de muziek gezelschappen „Oefening na den Arbeid" en „Crescendo", het Pijperskorps „Ju liana" en de Signaalafdeeling van „Achil les" naar den Dam. Voordien waren de leerlingen der ver schillende scholen met hun onderwijze ressen en onderwijzers, voor zoover aan wezig of met andere dames en heeren, die zich daarvoor beschikbaar stelden, getrokken naar de school aan de Molen straat, waar niet minder dan 1300 vooruit gereed gemaakte en gevulde ballons, voor het overgroote deel Oranje, uitge deeld werden, terwijl de overige mede werden genomen naar de Markt, waar er ook reeds velen aan huizen waren be vestigd. De dames, die de ballons uit deelden, begaven zich, eveneens van bal lons voorzien, naar de Markt, om zich als afzetting op het trottoir te plaatsen. De kinderen, die ballons hadden, kwa men ook naar den Dam, waar zij schools- gewijze werden geplaatst voor den op tocht. De eenige school, die een eigen vaandel medevoerde, was de Rijksleer school en het moge deze school tot eere strekken, dat zij reeds den pas bekend geworden naam van de jonggeborene, op een der schilden mededroeg. Eenige opschriften, die aangaven, dat deze ballonwedstrijd mogelijk was door de medewerking van de Midza, hebben bij sommige personen ergernis gewekt. Wij kunnen dit ten deele begrijpen, maar anderszins is het toch ook duidelijk, dat de Midzacombinatie bij' deze uiting van Oranjeliefde, ook de belangen harer leden niet uit het oog verloor. Trouwens dit bleek ook reeds uit de ballons, die het embleem van de Midza droegen. Reeds voor het vertrek van den Dam en later onder weg ontsnapten vrij wat ballons en kozen dus te vroeg het lucht ruim. De tocht ging door de Korte en Lange- delft, Burg, Groenmarkt, Kapoenstraat, Wal, Koorkerkhof, Abdij, waar de Com missaris der Koningin en mevrouw Qnar- sterdam, waar ook het voor Nederland bestemde buitenlandsche telegrammen- verkeer grootendeels samenstroomt, en het kantoor te Soestdijk was zóó inten- 1 sief geworden, dat 't onmogelijk was alle telegrammen tijdig over te brengen. Ten einde de vertraging tot een mini- i mum terug te brengen, moest de direc teur van het telegraafkantoor te Am sterdam er toe overgaan, de telegram men bij stapels tegelijk door een besteller per motorfiets te laten bezorgen. De tasch van den besteller, die omstreeks één uur op het Paleis aankwam, was meer dan boordevol Een motorrijder, al rijdt hij hard, doet over den weg AmsterdamSoestdijk toch nog altijd meer dan een half uur. Maar zoo ging het veel vlugger dan wan neer alle telegrammen achter elkaar wa ren doorgeseind. En ook gedurende den tijd dat de mo torrijder onderweg was, waren de tele graaflijnen in constant gebruik. DE VISC H VOORZIEN ING JN ONS LAND. De Nederlandsche Bond van Kleinhan delaren in het visch- en haringbedrijf, heeft een telegram verzonden aan den minister van economische zaken, waarin met klem wordt aangedrongen op het be vorderen van den aanvoer van Deensche en Noorsche zeevisch. De Hollandsche trawlers brengen hun aanvoer naar En geland, waardoor de Nederlandsche vischvoorziening ernstig wordt gedu peerd. De vischkleinhandel is door ge brek aan aanvoer niet in staat, aan de vraag te voldoen. Er zijn, ten nadeele van de Nederlandsche visschers, te wei nig trawlers in de vaart, waardoor het bestaan van den vischkleinhandel on houdbaar is. Tenslotte verzoekt het hoofdbestuur van den bond den minister dringend om een onderhoud. HONGAARSCHE POP VOOR PRINSES IRENE. Op het vliegveld te Boedapest speelde zich een aardig voorval af, toen daar Za terdagmorgen werd vernomen, dat op Soestdijk een Prinsesje was geboren. De belangstelling van de Hongaren, die al tijd ten volle medeleven met de nationale gebeurtenissen in ons land, was dadelijk bijzonder groot en zij kwamen de beman ning van de K.L.M. Douglas-machine „Kemphaan" geluk wenschen. Toen drong zich door die groep een man, die op het vliegveld van Boedapest souvenirs tracht te slijten en uit zijn voorraad een pop in nationaal Hon- gaarsch costuum uitzocht, die aan den gezagvoerder van de „Kemphaan" over handigde met het verzoek dit geschenk voor het jonge Prinsesje te willen mee nemen aan welk verzoek natuurlijk werd voldaan. les van Ufford, den fleurigen kinderstoet zagen voorbij trekken en de kinderen steeds bleven toewuiven. Het ging verder over Balans, Wagenaarstraat en Noord straat naar de Markt, waar rond het ver hoogde deel duizenden de komst der kin deren verbeidden. Toen de kinderen allen aanwezig waren, zetten de beide muziekkorpsen het Wil helmus in en zong jong en oud mede, ook de burgemeester en de overige personen op den Ghoertoren en voor de ramen van het stadhuis. Daarna klonken weder de signalen uit de klaroenen en verkreeg de heraut het woord om weder voorlezing te doen van de proclamatie. Met de woorden „Leve de Prinses" stemden allen in. De burgemeester, Mr Dr J. van Walré de Bordes, kwam nu voor de microfoon op de pui van het Stadhuis om de kinderen toe te spreken. Spr. wees hem op de beteekenis van de namen der Prinses. Irene beteekent vrede, welk een mooie naam en hoe in overeenstemming met Beatrix, de geluk aanbrengende. Emma de naam van de overgrootmoeder, en Elisabeth, wellicht naar een familielid van Prins Bernard of anders is ook te denken aan de Koningin-Moeder van België. Spr. vroeg nu de kinderen naar de namen van het jonge Prinsesje, van haar zusje, haar moeder, haar vader, haar grootmoeder, haar grootvader, haar over grootmoeder en haar overgrootvader en bijna uit alle kindermonden volgde dan het juiste antwoord. Spr. stond er dan bij stil hoe noch Koningin Wilhelmina, noch Prinses Juliana geregeld kinderen hadden om mede te spelen; nu zijn er twee zusjes net als bij de Engelsche ko ningskinderen. Spr. wees dan op 't echte poppenhuis, dat van steen wordt ge bouwd in den tuin te Soestdijk, waarin de Prinsesjes zullen kunnen spelen met echte meubelen enz. en zeker ook met poppen. Op sprekers vraag hoe men er over dacht, dat alle kinderen van Middelburg samen voor 't huisje twee poppen geven, een Walchersche boer en een Walchersche boerin, volgde uitbundige instemming. Als ieder kind na de vacantie 1 cent mede brengt, heeft men ongeveer f20 en dan kunnen de poppen worden gekocht. Daarbij moet dan worden gevoegd van iedere school een foto van de kinderen, getooid met Oranje. Spr. eindigde met het voorstel om het volgende telegram aan Prinses Juliana en Prins Bernhard te verzenden: „De schoolkinderen van Middelburg, op de Markt bijeen, wenschen Uwe Konink lijke Hoogheden hartelijk geluk met de geboorte van Prinses Irene. Wij danken U, dat U het Prinsesje zoo'n mooien naam heeft gegeven en wij zullen alles doen om den vrede in onze omge ving te bewaren." Dat dit alles instemming had, behoeft geen betoog. Gaarne stemden de kinderen in met het nu gespeelde „Lang zal zij leven". Nadat vervolgens het Zeeuwsch Volks lied was gespeeld en gezongen, gingen op een sein van den heer Mazure hon derden ballons de lucht in. Het was een zeêr mooi gezicht en het wachten is nu op het terug ontvangen van de er aan bevestigde kaartjes om te kunnen overgaan tot het vaststellen van den uitslag. Dan zullen vele prijzen worden uit gereikt, die reeds thans te zien zijn in de étalage van de garage-Schoolmeester in de Si-Janstraat 22. Na het oplaten van de ballons kwamen de kinderen ook buiten de verhooging voor het stadhuis en hebben daar op de vroolijke tonen van de muziek ronde dansjes gemaakt. Daarna werd het Japansch vuurwerk afgestoken. Het was voor oud en jong een bijzonder aardig gezicht en het be stuur van „Uit het VolkVoor het Volk" zal den milden gever, die in de gelegen heid stelde dit deel aan het programma toe te voegen, zeer zeker dankbaar zijn. Een tweetal concerten. Vervolgens werd op de tent op de Markt door „Oefening na den Arbeid" en op den D'am door „Crescendo" een uit voering gegeven. Beide trokken maar ma tige belangstelling, mede omdat ook het Lunapark op het Molenwater zijn aandeel vroeg. Nog minder werd de belangstel ling toen zich een flinke regenbui ont lastte. Receptie. Intusschen werd een flink bezochte re ceptie gehouden door den Commissaris der Koningin en mevrouw Quarles van Ufford, Baronesse Mullert tot de Leem- cule. Des avonds. De vrees dat het avondfeest in het wa ter zou vallen, is geen werkelijkheid ge worden. Toen het Middelburgsch Mu ziekkorps het concert op de Markt be gon en men zich op den Dam beijverde tot het vormen van den optocht, die aan vankelijk op den geboortedag zelf zou hebben plaats gehad, was het droog ge worden en het is dit gelukkig bijna heel den avond gebleven. De optocht bestond behalve uit de mu ziekgezelschappen „Oefening na den Ar beid en „St, Caecilia" en de signaalafdee ling van „Achilles" o.a. uit vertegenwoor digers van verschillende buurtverenigin gen en de turnverenigingen Wilhelmina en Achilles en uit nog enkele organisaties. De stoet defileerde langs het monu ment en ging langs de Dwarskade naar de Kaden, die geheel werden gevolgd evenals de Nieuwe Haven, Hoogstraat, Varkensmarkt en Gortstraat naar de Markt. Daar waren eenige honderden aanwe zig, die luisterden naar het concert on der leiding van den heer A. Calatz. De stoet ging de Markt rond en werd voor het stadhuis zig-zagsgewijze opge steld, met het front naar het Stadhuis. Toen dit gereed was zette het Muziek korps op de tent het Wilhelmus in en allen zongen weder mede, ook de velen, die boven voor de ramen en op den Ghoertoren waren. Voor de laatste maal klonken de seinen van de klaroenblazers en las de heraut de proclamatie nogmaals voor. Hierna nam buigemeester vanWalré de Bordes wederom het woord. Spr. zeide, dat men Zaterdag nog wat verrast was en men nu zich beter kon realisee- ren, wat het beteekent, dat er een tweede kindje bij het Prinselijk paar geboren is; men verheugt zich met Prinses Juliana en Prins Bernhard en met onze Konin gin, dat er nu gesproken kan worden van een echt gezin. Het is heerlijk, dat het Prinsenpaar niet alleen denkt aan zich zelf, doch ook aan ons volk en aan heel de wereld. Dit blijkt ook uit het geven van de namen aan hun kinderen, eerst Beatrix, de geluk brengende; nu Irene, de vrede. Er is wel geen toepasselijker naam dan „vrede", waarnaar ons aller hart uitgaat. Niet alleen voor Nederland, maar voor alle volken. Het is te hopen, dat Prinses Irene vrede moge brengen, zooals Prinses Beatrix geluk aanbrengt. Er is zeker durf voor noodig in deze tij- den een kind Irene te noemen. Als wij vrede willen dan moet men meer doen dan er sentimenteel naar verlangen, men moet vrede brengen. In de historie hebben de Oranjes steeds de belangen van geheel het volk 'behar tigd en onze Koningin zette deze traditie voort van Willem den Zwijger, den Vader des Vaderlands, die in tijden van gods diensttwisten op 't felst woedden aan drong op verdraagzaamheid en samen werking. In een apologie door them gezonden aan de Staten van Holland nadat hij in de ban gedaan was, schreef hij En wij zeggen Ulieden nog meer, ja zeggen het zoo luide, dat wij wel begeer den, dat het niet alleen onze vijand, maar ook de heele wereld hoorde: Onderhoudt Uwe Unie (van Utrecht) wel, bewaart Uwe Unie wel. Doch ziet neerstigh toe, Mijne Heeren, dat gij niet alleen met woorden of bij geschrifte, maar wat de bundel pijlen met een band samen- ook met der daad in 't werk stelt, datgene knoopt en gebonden, het welk Gij in uw wapenschild voert, medebrengt en beduit." Laten wij deze woorden ter harte ne men en in toepassing brengen. Moge, aldus spr., de geboorte van Prin ses Irene het begin zijn van vrede in de wereld, vrede in Nederland, vrede in Middelburg. Lang leve Prinses Irene, moge zij vrede brengen. Ook deze rede van den burgemeester is met luid applaus bezegeld en gevolgd door het zingen van het Wilhelmus. Fakkeloptocht en vuurwerk. De optocht werd nu een fakkeloptocht met deze wijziging, dat het Middelburgsch Muziekkorps nu aan het hoofd van den stoet plaats nam en enkele bestuursleden van dit korps zich bij die van Uit het VolkVoor het Volk aansloten. Het ging nu langs de Burg naar de Abdij, waar voor den Commissaris der Koningin en zijn familie werd gedéfileerd en toen over de Balans en door Span- jaardstraat en Koepoortstraat naar het Molenwater. Hier werden de lichten in het Luna park tijdelijk gedoofd en hadden genoo- digden, onder wie de Commissaris, de Burgemeester, de commandant der 'S. D. 0. A. met hun families en bestuursleden enz. plaats genomen op stoelen op een veiligen afstand van het vuurwerk, ter wijl een flinke ruimte met touwen was afgezet om ook het uit duizenden en dui zenden bestaande publiek veilig te stellen. Het vuurwerk, dat een klein half uur tje in beslag nam was niet overgroot, doch de kwaliteit ervan prima. Er waren aardige stukken bij en o.a. de telegTaaf en slotstuk voldeden goed, terwijl ook nieuw soort luchtvuurwerk zeer goed was. De lichten in het Lunapark gingen we der aan 'ere de stoet werd weer gevor- meerd om langs het Molenwater en door Korte en 'Lange Noordlsitraat naar de Markt terug te marcheeren. Hier hebben de drie muziekgezelschap pen samen nog twee coupletten van het Wilhelmus gegeven, waarna de heer J. A. Tavenier als waarnemend voorzitter van Uit het VolkVoor het Volk alle ver- eenigingen, die medewerkten om het feest te doen slagen daarvoor dank bracht. Het sloiconcert. De feestelijkheden werden besloten met een concert door de padvindersband, dat j direct veel belangstelling trok. Muziekuitvoeringen. I Morgenavond geef het Middelburgsch j Muziekkorps het eerste concert in samem- werking met Vreemdelingenverkeer en de BuurtcommiSsie Markt, tijdens de stad huisbelichting, en wel o'm 9 uur. Tijdens de pauze geven de Padvinders pijpermu- ziek van den Choertoren van het Stad huis. Het 'Ohr. Muziekgezelschap „Oefening na den Arbeid" geeft Woensdagavond een uitvoering op „Ter Hooge" en Vrijdag avond op het Molenwater. Beide uitvoe ringen moesten kortgeleden wegens slecht weer worden uitgesteld. GOES. Oranjefeest. De bevolking van Goes heeft zij het op bescheiden schaal toch met opge wektheid de geboor.te van de jonge Prin ses gevierd. Gistermiddag werd op de Markt door „Hosanna" een concert gegeven, terwijl tusschen de verschillende nummers spre kers van verschillende richting het woord voerden. Allereerst werd door den heer A. de R o o, als waarnemend-burgemeester de burgemeester zelf was door uitstedig- heid verhinderd een woord tot de Goesche burgerij gericht. Ons allen, aldus spr., ligt nog versch in het geheugen de blijdschap die ons volk vervulde, toen, nu ongeveer drie jaar geleden, wij de Koninklijke Boodschap ontvingen omtrent de verloving en kort daarop aangaande het huwelijk van onze geliefde Kroonprinses. En wij herinneren ons de golf van en thousiasme die ons volk doortrilde, toen op 31 Januari 1938 de blijde mare door ons land ging, dat een prinses van Oranje-Nassau het levenslicht had aan schouwd. De geboorte van Prinses Beatrix vervulde ons geheele land met een vreugde en een geestdrift aLs_ slechts zelden meegemaakt. En ziet, nu nog slechte anderhalf jaar later bereikte ons opnieuw het blijde be richt: Ons is een kind geboren. Opnieuw wordt de hechte band tusschen het huis van Oranje en ons volk versterkt door ■de geboorte van deze tweede Prinses van Oranje-Nassau, Prinses Irene Emma Elisabeth. Het zal U in het verleden gegaan zijn als mij, wanneer we den blik sloegen op andere Vorstenhuizen, waar men naast de Kroonprins of Kroonprinses zich kon verheugen in het bezit van meerders prinsen eni prinsessen van den bloede, die ieder op zijn of haar eigen wijze het contact met het volk onderhielden, dan waren wij met eenige jaloezie vervuld. 'En wij hebben verscheidene malen met een eenigszins angstig hart gezongen ter eere van onze geëerbiedigde Koningin: „Laatste telg uit Nassau's bloed". Maar dit alles is nu vergeten. Wij kun nen nu onze hoop vestigen op reeds twee jonge telgen gesproten uit den alouden Oranjestam. En de heugelijke gebeurtenis van de geboorte van onze tweede prinses vervult ons juist in dezen tijd met geluk en met vreugde. Want wanneer wij om ons heen zien naar de chaos, die in de geheele wereld heerscht, wanneer we ons reali- seeren, dat we reeds geruimen tijd en oo'k nu nog, leven op den rand van een afgrond, waarvan we de diepte en de ver borgen verschrikkingen met ons mensche- lijk oog en met onze menschelijken geest niet vermogen te peilen, wanneer we om ons heen zien in ons eigen land en let ten op de groote verdeeldheid, die het vormen van een krachtige regeering, waaraan wij juist nu 'behoefte hebben, zoo al niet onmogelijk, dat 'toch zeer moeilijk maakt, dan vragen wij ons nf wat moet er worden van ons Nederland sche Yolk? Maar ziet, op eens toen nu twee dagen geled'eni in den prillen Zaterdagmorgen de 51 saluutschoten weerklonken, toen alom in stad en land de 'klokken beier den, de carillons klingelden, de sirenes loeiden, allen teekenen, die ons 'kond deden: er is een prinses geboren, een 2e prinses van 'Oranje Nassau, wat zagen wij toen van datzelfde verdeelde Neder landsche Volk? Als één man en als één vrouw stond daar ons geheele volk schouder aan schouder, zoowel hier in het Moederland als in de Overzeesche gewesten, vervult van dezelfde vreugde, ontsproten aan de zelfde blijde gebeurtenis in ons Vorsten huis. Daar stonden arm en rijk, jong en oud, heer en knecht, dienstbode en me vrouw, en zij. allen hieven aan dezelfde kreet, -de vreugde-kreet: „Het is Oranje en het blijft Oranje". Zoo is het geweest sinds het midden der 16e eeuw, de eeuwen door, zoo was het, het vorig jaar, zoo is het heden, zoo zal het zijn, wij: hopen en vertrouwen het, ook in de toekomst. En deze ken merkende eigenschap van het Nederland sche volk moet juist in deze moeilijke tij den de Overheid en ook de toekomstige regeering moed en vertrouwen geven, trots alle schijnbare verdeeldheid. Zij, die 'Straks het roer van Staat in handen ne men, weten het opnieuw, dat in wezen er maar één partij- is in Nederland, één groote vrijwel allen omvattende partij, de partij der Oranjelievenden. En daarom vooral is de geboorte van onze tweede prinses, juist in dezen tijd, van zoo'n groot, haast niet te overschat ten belang. En daarom ook zijn onze harten ver vuld van geluk en van dankbaarheid. Van dankbaarheid vooral, want ik, hier sprekende als Overheidspersoon, zou het diepe besef, dat leeft in het overgroote deel van ons Nederlandsche Volk wel zeer miskennen, wanneer ik niet gewaag de van den -dank, die uit de harten van zeer velen opstijgt tot -den Schepper van alle dingen, die ons Vor'stenbuis en door ons Vorstenhuis ons Volk, in de laatste drie jaren zoo rijkelijk heeft gezegend. 'Onze gedachen, onze hoop en onze liefde, gaan op dezen dag uit naar onze geëerbiedigde Koningin, naar onze ge liefde Kroonprinses, naar haar populai- rem-Prins-gemaal, naar onze lieve Prin ses "Beatrix, maar bovenal naar het Vor stelijk wiegekind in Soestdijk, naar onze pas geboren Prinses Irene. Prinses Irene, in welke naam de be teekenis van het Grieksche woord voor de A. vrede" verankerd moge zijn een syni vau ons Ned er lam Spr. besloot met kleine Vorstenkind voor rampen en zc .roeien m vreugd* juk van haar Kon" heil van ons Neder Aan zijn verzo hoera uit te breng* Irene, werd met Y'erder werden .ehouden door II Zuidema en Laatste spreker Ballegoijen van de Oranjevere van Jank bracht voorts nog met een ken is van dezen licht stelde. Nadat de muzie enkele nummers bracht begon de spreiden, maar om te keeren, teneind bij het oplaten van Terwijl op de M viering plaats had het Schuttershof h za-tuinfeest gehoi meer 1000 kindere Bij het begin 'h voorzitter van de spraak, waarin 1 herinnerde aan de ren van dezen n* wees op de beteek* Verder werd er ook een Poppenka; In de pauze w* kinderen getractee muisjes en een 'Or de emblemen van Prins Bernhard. Te ongeveer 5 een driewerf hoer de Koninklijke Fa. optocht geformeeri sanna" en „Euph deren, allen voorzi Ion naar de Marl voren een groote Het was een vi De heer Witkam h spraak en toen we van het Midza-lied voor den reclame- De feestdag wer* cert van het Pijp gevolgd door een leiding van dit cor corpsen, terwijl to enkele nummers gehoore bracht. Wij hoorden gist ken: had de O ran, wat miéér 'kunnen Bij het doorgev* een lid van het O geantwoord had méér kunnen doen Er zouden n.l. v zijn, wanneer a van Goes lid Oranj ev ereen Geref. J Gisteravond kw< verband in de zaa school bijeen. 'Het houden, kon wegen gaan. De voorzitter, Df openingswoord en van het Huis van en volk en de blijd* die er heerscht bij aes Irene. Verder werden schillende vereenig voordrachten gehc naamste leden va alles afgewisseld zingen van Vaderli Toen het don'kei in den tuin een waaromheen, bege ziek, vroolijke liedj De avond werd met een tableau Wil U o 'God mijn 's-H. Abtskerke. men hier feest te i geboorte van ons Het begint met om 8 uur. In den schoolkinderen g verschillende volk* In den namiddag de voetbalwedstrij* vinden nog andere Bij genoegzame avonds een lichtst Bet feest zal woi net muziekgezelscl Wemeldinge. Gis staan van Notaris door de beide mu f-n „Concordia" g begin, nadat het v heeft de burgem houden betrekking boorte in het konir door het talrijke pi dacht werd aangeh De heer F. M er gemeente-secre' gang van 8 Augui te Rilland-Bath, Vanger, zulks genwoordigen Kruiningen. rinses Irene is weg* titul De hi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2