tregelen. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Telegrammen. Burgerlijke Stand Rechtszaken WALCHEREN. het eens en. oisaties zijn in over een ischappelijk nisaties ten /an de uit- maatregelen is dus, wat erd geacht, eeltrege- te e 11 wil landbouw- teen met de isen zullen besproken dit college itregelen ter ïarkt en de e s c h p r ij- dit college en van den m dien voor jroot belang rstteelt rela- it jaar veel zanging van in Economi- stelling der over den ijs voor de grijk af van misaties ge- gen zal wor- n minimum- zal worden reductie op >elasting in deze dus pet,, met de x>rd gegaan ►verschrijven van de op- vinden in ils thans in :voerders e C.L.O.-con- zan de con- unnen beide ■orden. voorstel om verhoogen. et gaat; over i worden. wordt ver- nmen. Vóór: ile, Kooman, Armbestuur heeren Mol, ekening 1938 iren Hirdes, der Gemeen- ornelisse die de ver- uis nu weer lan, dat toch mogen met op te weel- indien het sstedingsprijs grond blijkt, aanbesteding ook inschrij- daartoe zul- ikele Raads- weer tegen; ïlks hier op de Openbare C. Franke st. tegen 2 id van Axel. de Emma- irhuurd, den mmige huur- uur betalen, it om iets te wat betalen, echtvaardigd iter voor om m. n. Judith niet was hij toch n, en spoedig zeer ernstig sprak steeds eid, gepaard ikenbare tee- d verminder- erschijnselen, af en de lon- r in hun ge- jodat wü ons orbij was, en ende hers'tel- ze hoop werd ichte herstel- werd gedurig eest plaagde zeer kalm en choon ik mij pijn leed, en pt meer moei- nijdelijk was. begin harer had, was nu erpe en haas- rijls haar ka- oorbij, en gestemd, vervolgd.) uit tot uitzetting met den sterken arm over te gaan. Het blijkt, dat deze zaak reeds in geheime zitting was behandeld. Nie mand der raadsleden is voor nog langer wachten; met algem. stemmen wordt be sloten B. en W. de vrije hand te geven. S pe heer Verboom (S.D.A.P.) vraagt cm daar niet toe over te gaan dan bij uiterste noodzaak. De heer Bom geeft r:Cg den raad, om maar over te gaan tot verkoop dezer huizen; dit zou in het 1 elang zijn van de gemecntefinanciën. pc heer Mol vraagt hoe het zit met de zijderupsindustrie, zijn daar nog liefhebbers voor? Weth. S c h e e 1 e ant woordt, dat er 5 gram eitjes van zijde rupsen zijn gekomen, die verdeeld zijn ender 8 personen, zoodat ieder 500 eitjes kreeg. De rupsen groeien goed en zijn regds 5 cM. lang. De werkloozen hebben Hecn gebruik gemaakt van dit aanbod. Pe heer Bom vraagt of de gemeente ü(i straat (afritje) op den Dam van den dijk niet eens in orde kon maken; het is daar voor wandelaars levensgevaarlijk. Weth. de Koeyer merkt op, dat het tot den Polder behoort. Misschien kan de gemeente het wel in gebruik krijgen en in orde brengen. Pe heer Hirdes vraagt een uiteen zetting van het verschil tusschen een leurder en een koopman die op staal verkoopt en waarom de één wel en de ander geen leges moet betalen. Pe Voorz. zet uiteen, dat volgens de jurisprudentie iemand, die klanten op be stelling bedient, geen leges moet betalen. Pe heer Koeman vraagt of reeds bekend is wanneer de pannensteun zal uitbetaald worden. pe V o o r z. weet dat nog niet, het kan nog wel eenigen tijd duren. Ook pleit de heer Kooman voor den vrijen Za terdagmiddag voor al het gemeente- personeel; verder vraagt hij of wanneer de nieuwe leden van den raad zullen ge ïnstalleerd zijn, de plannen van de nieu we haven toch voortgang zullen hebben. Tenslotte vraagt hij of de officier van justitie inzage kan nemen van de no tulen der geheime raadszittingen. Pe V o o r z. antwoordt toestemmend. Pe heer Verboom vraagt nog inlich tingen over den pannensteun en dient een motie in, welke uitspreekt, dat de losse arbeiders in gemeentedienst na 5—6 weken zullen ruilen met andere werkloozen. De Voorz. kan dit geheel overnemen en is ook voor rouleeren. Aan het einde der vergadering maakt Weth. de Koeyer den raad opmerk zaam op het feit, dat het juist vandaag 10 jaar is geleden, dat burgemeester Gunning zijn eerste raadsvergadering presideerde. Hij zegt den voorz. hartelijk dank voor de 10-jarige aangename sa menwerking en hoopt, dat deze nog lang bestendigd mag blijven. Namens den raad spreekt de heer Bom en wenscht den voorzitter toe, dat Gods zegen mag rusten op al zijn arbeid voor de gemeente, op zijn gezin, op zijn persoon. Een harte- i lijk applaus volgt. De burgemeester zegt dank voor de vele goede woorden en hoopt nog vele goede dingen voor de gemeente te be reiken. Vriendschap mocht spreker veel ondervinden en ondanks verschil wan beginselen een aangename samenwerking. De V o o r z. neemt met een enkel woord afscheid van de scheidende raadsleden. De heer Bom, die 16, Kooman, die 8, Ver boom, die 4, Schouwenburg, die bijna 2 Jaar zitting had. Een volgende maal zal een ander uw plaats bezetten. De Voorz. heeft niets tegen de nieuwe raadsleden, maar betreurt het heengaan der ouden. Hij dankt hen voor hun opbouwend werk. Het blijkt, dat het raadslidmaat schap ondanks de vele moeite en het vele werk, toch een begeerenswaardig baan- tje is. De heer Bom zegt dank voor de af scheidswoorden. Spr. heeft naar zijn beste weten de gemeente 16 jaar gediend. Sla- pelooze nachten waren zijn deel. Hij wenscht den voorzitter en den raad ver der een aangename samenwerking en arbeid toe. De heeren Scho/uwenburg, Koo man en Verboom sluiten zich hier bij aan. Wemeldinse. Loop der bevolking over de maand Juli 1939. Ingekomen: C. Simonse, dienstbode van Kattendijke A 76, naar Dorpsstraat B 8; M Lindenbergh, hoofd in de huishou ding, van Ginneken, Chasséstr. 22 naar tihezeeweg A 66a; Joh. Vlieger en gezin, geroep landbouwer, van Wissenkerke A 262q naar Oostel. Kanaalweg C 63; Joh. Hei]boer, beurtschipper, van St.-Maartens- Pk a/b „Op Hoop van Zegen", naar W. anaaidijk C 3; G. Glansdorp, rijksveld- achter, van Amsterdam, Westerdokstr. naar Bierweg A 91; H. A. Hoogesteger, ."fissen, zonder beroep, van Yerseke, oofstr. 6 naar Kortstraat je A 26a; G. zonder beroep, van St.-Maartens- 1 A 367 naar N. Achterweg A 118. Vertrokken; M. van Boven en echt- 8 oote, schipper van a/b naar Amster dam, Vogelenzangstr. 44 hs; F. Adriaanse, amclsknecht, van Wilhelminastr. B 107 3 Waddings veen, Noordeinde 62; E. j Schraaf, geb. van Elsacker, zon- v. ®roeP> van Dorpsstraat B 233, naar ten WDhelminastr. 89; F. van Oos- landbouwersknecht, van Kerkweg A naar Kloetinge, Monnikendijk D 83a; ven nVeer gebl Pasveer, zonder beroep, nlaat ^njeboomstr. B 80, naar Colijns- thoni J' Lindenberg, geb. An- 221 nf6' ^onder beroep, van Dorpsstr. B Kola ,?r erseke, Wilhelminastr. 16; A. J. Kr Stbode' van Dorpsstr. B 50 naar 0ran Kg6T1' Schotte A 156; A. Borsje, van SlingeeCduÏÏnB3f Dordrecht' van St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Juli. Ingekomen: H. v. Houten en gezin, uitv. N.H.M. A 92m uit Middelburg; Wed. D. TorbijnMeulenberg, b., B 82c, uit Goes; F. Knopjes en gezin, reiziger, B 82c, uit Goes. Vertrokken: A. Louwerse, landb.kn., naar Vrouwenpolder B 37; P. Dieleman, winkelbed., naar Brouwershaven, Slin gerbosch B 37; J. Volkers en gezin, Ing. Rijkswaterstaat, naar Assen, Vaart- noordz. 146; J. J. P. Kasse, z. b., naar Souburg, Nieuwe Vliss. weg 369. Vrouwenpolder Maandagavond werd onder voorzitterschap van Ds v. Duijne een algemeene vergadering der Oranje vereniging gehouden. In de twee vacatu res werden Ds de Vries en G. Vlieger ge kozen, die heiden hun benoeming aanna men. Als eere-voorzitter werd burgemees ter W. Maas benoemd. Overgegaan werd tot het bespreken der te houden feestelijkheden bij de a.s. blijde gebeurtenis in 'het Koninklijk Huis. Besloten werd om de regeling aan het bestuur over te laten. Naast het bestuur werd nog een feestcommissie benoemd, bestaande uit de heeren W. v. d. Broeke, H. Polderman en S. Sohoe en besloten deze uit te breiden met enkele pension gasten. Voor de versterking der geldmid delen zal een lijst circuleeren. i Dinsdagmiddag werd alhier het door de daarvoor jaarlijks door de alhier ver toevende bad- en pensiongasten samenge stelde commissie vastgestelde strandfeest voor de kinderen der pensiongasten ge houden. Voor dit feest bestond zoowel van de zijde der pensiongasten, als van die der ingezetenen groote belangstelling. De verschillende kinderspelen, als hard- en hindernisloopen, vlagsteken, mastklimmen eierloopen e.d. werden vlot afgewerkt en verliepen zeer ten genoege, van de talrijk deelnemende jeugd. De ouderen vermaak ten ziöh aan het slot van het feest met de geitenhokkendans. Tijdens de prijsuitreiking richtte de voor zitter der 'Commissie, dhr de Muinck, zich tot den burgemeester, die vergezeld van den secretaris, het feest gedeeltelijk bij woonde, en bracht hem o.m. dank voor zijn welwillende en gastvrije houding te genover de tijdelijk te Vrouwenpolder ver toevende, telken jare terugkeerende bad gasten, waarna de burgemeester dank zegde voor de tot hem gesproken woor den en zich vervolgens richtte tot de pen siongasten en 'hun kinderen. De beide re devoeringen werden besloten met 't spon taan zingen van het Wilhelmus. Des avonds werd het feest voortgezet met 'n lampionoptocht, voorafgegaan door de mondorgelclub, door het dorp, waarna naar het vroon werd terug gekeerd, al waar het feest besloten werd met het ont steken van bengaalsoh vuur. Al met al is zoowel door de jeugd als door de ouderen volop genoten en komt de commissie hulde toe, voor al het werk, dat tot het welslagen van het feest heeft geleid. Loop der bevolking over Juli 1939. Ingekomen: L. Mesu, verpleegster, A 91, uit Terneuzen. Vertrokken: E. Merison geb. D'ingeman- se, Gapinge B 8, naar Goes, Kamperfoelie- straat 26. verheerlijkte Gemeente zal deelnemen en waaronder de wereldconflicten 'htm op lossing zullen vinden in een periode van vrede: het vrederijk onder den Vrede vorst Daar zien wij het bekeerde en herstel de Israël zijn leidende plaats innemen tot heil der volkeren; c.) daarna de laatste openbaring van de Satansmacht op aarde, gevolgd door het laatste oordeel en de voleinding der wereld. 4e Wij verwachten uiteindelijk nieuwe hemelen en een nieuwe aarde, waarin een geheel verloste en herschapen menschheid God eeuwig zal prijzen en dienen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Linschoten, J. W. van der Linden te Kootwijk. Goref. Kerken. Tweetal te Harderwijk, T. G. Hoekstra te Zwartebroek en Dr J. L. Koole te Vree land. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Aagtekerke en Oost- kapelle, A. Visser, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Borsselen en Terneuzen, A. Visser, cand. te Rotterdam. GETUIGENIS VAN DE VRIJ EVANGE LISCHE GEMEENTEN IN NEDERLAND De Bond van Vrije Evangelische Ge meenten in Nederland, opgericht 14/15 September 1881, in zijn 58ste Jaarverga dering te 's Gravenhage bijeen, gevoelt zich, ziende op den buitengewonen ernst der tijden, tredend in het voetspoor zij ner Vaderen en acht gevend op het pro fetische Woord, gedrongen tot het na volgende getuigenis; le. Met toenemende duidelijkheid zien wij den tijd, dien wij thans beleven, als de door Christus ons voorgezegde perio de van: „de vervulling van de tijden der heidenen" (Lukas 21 24). Deze periode zal volgens de latere openbaring door den Heere Jezus Chris tus gegeven op Patmos (Openb. 13 en 17) leiden tot de óver heel de aarde op tredende combinatie van Kerk en we reld, geleid door den Antichrist en den valschen Profeet. 2e Wij verwachten door de opname in den hemel van de Gemeente des Heeren, Zijn Bruid, de verwezenlijking van de levende hope dier Gemeente, n.l. de in Openb. 19 voorzegde „Bruiloft des Lams" en gevoelen ons daarom sterk ge drongen alle Christusbeleiders op te wekken zich te bereiden tot de komst van Christus, den Bruidegom. 3e Wij verwachten in aansluiting daarop het tijdperk, aangeduid in de N. T. geschriften als den „dag van Chris tus" waarin zal plaats grijpen: a. de nederwerping van het rijk van den Antichrist en de binding van den overste dezer wereld, den Satan; b. de Christusregeering, waaraan Zijn Voor het examen Handenarbeid zijn geslaagd de heeren J. C. M. Mazure te Goes; D. van Mourik te Vlissingen en J. G. Wondergem te Kapelle bij Goes. Een sohatgraver ge snapt. De vorige week Donderdag zag te Zevenhuizen een landbouwer een man per rijwiel op den weg naderen, die aan den 'kant van den weg ging zitten en ge heimzinnig deed. De omgeving is daar zoo afgelegen, en op den Middelweg komt zoo zelden een fiets of ander voertuig voorbij, dat de aanwezigheid van den vreemdeling den boer boeide. Er kwam nog een paartje voorbij. De man had zich bij een bruggetje neergezet, op den 5 m breeden berm. Hij zat er kwasi uit te rus ten. In de verte slenterde het paartje ver der en de landbouwer, klaar met zijn werk ging het dorp in en belde bij den gemeen teveldwachter aan. Bij het bruggetje vond de politieman een loszittende graszode. Kijk, kijk zeidei de politieman hier is een bus begraven. De veldwachter heesch de bus voorzich tig uit het gat en staarde verbluft naar den inhoud. De maaier kon ook zijn oogen niet gelooven. Hij zag goud en diamanten, prachtige ringen bezet met steenen, oor bellen met cameeën, allerlei siersteenen, een kerkboek met gouden slot en wat niet al. In overleg met den Rijksveldwachter nam de gemeenteveldwachter alle noodige maatregelen. Zij stelden ziöh in verbin ding met de politie in het geheele land, bestudeerlen de lijsten van gestolen voor werpen en bleven uur na uur, dag na dag posten. Inmiddels kwam er een lichtpunt. Rot terdam deelde mee, dat deze juweelen af komstig moesten zijn van een inbraak, kort geleden in de omgeving van de Meer manstraat te Rotterdam gepleegd. De da der was onbekend gebleven. Het was ver moedelijk een zekere S. Twee veldwachters bleven op hun post en losten elkaar op gezette tijden af. Zij gingen op een flinken afstand liggen en hielden de plaats goed in het oog, waar de inbreker de graszode had uitgesneden, de bus begraven en weer toegedekt. Eindelijk kwam S., beantwoordend aan het vagelijk bekende signalement. Er volg de een wedloop tusschen den veldwachter en S., door den eerste gewonnen. Arres tatie volgde natuurlijk. (Tel.) Noodlottig auto-onge luk. Een dame gedood; drie personen gewond. Gisteravond heeft op den Rijksstraatweg te Wassenaar ter hoogte van de Houtlaan een ernstig ongeluk plaats gehad. Langs de rechter zijde van den weg stond een vrachtwagen beleden met aardappelen, geparkeerd. De bestuurder, P. J. D. uit Rotterdam, bevond zich juist onder den wagen om een band af te nemen, toen uit de richting Leiden een personenauto, bestuurd door den heer H. J. N. uit Oversohie, met groote snel heid naderde en tegen den vrachtwagen botste. D. wist zich op 'het laatste moment nog in veiligheid te stellen en bleef onge deerd. Op ongeveer 78 m voorbij de vrachtauto sloeg de personenauto om en kwam tot stilstand. De echtgenoot© van den bestuurder, de 47-jarige Mevr. P. J. N.-v. O', werd uit den wagen geslingerd en was op slag dood. De bestuurder kreeg glasscherven in het oog, terwijl zijn 16- jarige dochter het linkerdijbeen brak. De vierde inzittende, de 16-jarige Engelsche logé B. N., uit Londen, kwam met enkele schaafwonden en den schrik vrij. Het voorloopig onderzoek wees uit, dat den bestuurder van de vrachtauto geen schuld treft. In kokend sop gevallen. Te Wateringen is Maandagmiddag de tweejarige K. v. d. S., terwijl hij een oogenblikje alleen werd gelaten, in een teil met kokend sop gevallen. Hoewel hulp onmiddellijk bij de hand was, ver brandde het knaapje deerlijk en met ern stige wonden moest hij in het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg worden op genomen. In den loop van Dinsdag is het ventje aan de opgeloopen brandwonden bezweken. 'Van hooizolder gevallen. Gisteren viel de 71-jarige landbouwer G. Tempels te Dalerveen, van den hooi zolder en kwam zoo ongelukkig neer, dat hij bijna onmiddellijk aan de gevolgen overleed. Lijk aangespoeld. Gisteravond tusschen half 8 en 8 uur is aan het strand 500 meter benoorden de Noorderpier, nog op het grondgebied der gemeente Velsen het lijk aangespoeld van een naar schat ting 30-jarigen visschersman. Het gelaat was geschonden, waardoor het slachtoffer van de zee niet te herkennen viel. De kleeding droeg geen kenteekenen. Uit de bretels maakt men op, dat men vermoe delijk met een Nederlander heeft te doen. Het lijk is gekist en naar IJmuiden over gebracht. Een muskusrat' g,evangen. De visschers P. A. Maas en A. de Koning te Hardinxveld, die op de Merwede op de zalmvangst waren, hebben in hun netten een muskusrat, ook wel bisamrat genoemd, gevangen. Deze dieren, die uit Noord-Amerika afkomstig zijn, kunnen door graven in dijken gevaar opleveren. Reeds lang waren ze in de Duitsche wa teren aanwezig, en hun verspreidingsge bied breidde zich voortdurend west waarts uit. De verschijning van deze on- gewenschte waterbewoner in onze rivie ren en kanalen was dan ook maar een quaestie van tijd. Dit is een zeer onge- wenschte verrijking van onze fauna. Steeds sneller. Wij zijn nog niet aan het ma ximum. D'e vorige maand is tusschen Berlijn en Hamburg, een proefrit gehou den met een driedeelig Dieselrijtuig, ge dreven door twee Maybach-mo toren, ieder van 600 pk. Het rijtuig biedt plaats voor 100 personen tweede klasse en is dus min of meer als een luxerijtuig te beschouwen. Het is voorzien van de nieuwste vindingen op het gebied der stroomlijn. Verkregen werd een max. snelheid van 215 km per uur, terwijl de gemiddelde snelheid 200 km per uur be droeg. Tragische dood van een Alpinist. Op- den bijna 4000 m hoo- gen Aiguille de Blaitière is een bergbe klimmer onder wel tragische omstandig heden om het leven gekomen, zoo meldt de Geneefsche correspondent van de „Ti mes" aan zijn blad. Het was Jean Vacher, uit Lyon, die Zaterdag met zijn vrouw op weg toog om den top te bestijgen. Ter hoogte van de „Halve Maanpas" gekomen gleed hij uit en viel, doch zijn vrouw, die door middel van een touw aan hem verhonden was, wist zich met behulp van haar bergstok staande te houden. 20 minuten hield zij zoo haar echtge noot zwevende, tot haar de krachten be gaven. Op haar hulpgeroep kwam tenslot te een reddingsploeg opdagen onder lei ding van drie gidsen. Deze kon slechts het stoffelijk overschot van den Alpinist naar beneden brengen, vanwaar het naar Gha- monix is vervoerd. MILITAIREN BIJ AUTO-ONGELUK ERNSTIG GEWOND. ARNHEM. Vanmorgen is op den Arn- homschen weg tusschen de bekende uit spanning Woeste Hoeve en de buurtschap Teriet een ongeluk gebeurd waarbij 7 mi litairen werden gewond, waarvan 2 ern stig. De bestuurder van een militaire auto waaraan een vuurmond was gekoppeld, moest plotseling remmen voor een voor hem rijdend voertuig. Dé auto slipte echter, met het gevolg, dat 7 van de 13 inzittendo militairen wer den gewond. Twee waren er ernstig aan toe. Zij zijn per militaire ambulance naar Arnhem vervoerd. BOERDERIJ DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. GRONINGEN. Bij het hevig onweer dat vanmorgen tusschen 7 en 8 uur boven de Provincie Groningen woedde, is de alleen staande kapitale boerderij, bewoond door de familie J. Sloptema te Zuidwolde, door het hemelvuur getroffen en totaal afge brand. De bewoners konden zich redden; van den inboedel bleef niets behouden. DE BRITSCH—JAPANSCHE BESPREKINGEN. TOKIO. De woordvoerder van het mini sterie van buitenlandsche zaken heeft ver klaard, dat de opzegging door Amerika van het verdrag van 1911 met Japan van geen invloed is geweest op de Britsch-Ja- pansche besprekingen, welke aanzienlijk zijn gevorderd. GOEIS. Huw.-aangifte: Jan van den Buusse 26 j. jm. te Vlissingen en Jacoba Meijer 23 j. jd. Geboren: Gustavus Eldmond Nico Ma ria z. v. Marinus Huige en Wilhelmina Cornelia Johanna Schagen; Johanna Cornelia d. v. Willem de Jonge en Jo hanna de Winter; Klazina Adriana d. v. Pieter Luteijn en D'ina Priester. MIDDELBURG. Bevallen: M. P. Ver- hage geb. Heijstek z.; G. F. Kunst geb. Dingemanse z.; J. Breed veld geb. Moes- ker z.; M. G. Schouten geb. Dierikx z.; G. Corbijn geb. Boot d. Overleden: M. Bakker 54 j„ vrouw van H. Buijze. Getrouwd: P. J. Poppe 25 j. jm. en S. Meijers 25 j. jd.B. v. d. Waerden 29 j. jm. en R. E. L. Weijl 30 j. jd.; W Arents 26 j. jm. en E. Ei. M. Minderhout 25 j. jd. (M. C.) Van 2731 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. J. van Berkel 25 j. en G. M. Verheul 26 j.; F. Schog 20 j. en S. Leeman 18 - j. J. de Nooijer 24 j. en M. G. de Ruiter 22 j.; J. Grucq 28 j. en P. Roedoe 23 j. Getrouwd: G. J. Aerssens 26 j. en W. P. M. de Bilde 20 j.; J. Dingemanse 25 j. en W. Brasser 27 j.; H. Hofman 27 j. en M. de Bree 22 j.; J. Lammers 33 j. en S. B. de Visser 32 j. Bevallen: J. C. Proveniers geb. Maas kant z.; P. J. van den Hoek geb. Meijers z.; W. J. Looij geb. van der Slikke d.; M. G. de Koning geb. Buijs z. Overleden: W. B. Wagemaker, 34 j.( man van M. Vonk. (VI. G.) Van 2229 Juli. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: J. Paardekooper 25 j. jm. en J. Vermerris 25 j. jd. (M. G.) Over de maand Juli. BORSSELE. Ondertrouwd: 26, Jacobus Paardekooper 25 j. jm. te Oostkapelle en Jacoba Vermaires 25 j. jd. Geboren: 4, Cornelis Marinus z. v. Jan de Witte en Helena Cornelia Fierloos; 6, Jan Jacob z. v. Jan v. Sabben en Glazina Walhout Jac.d.; 10, Bastiaan Arie z. v. Willem Dekker en Cornelia Tanna Quist. Overleden: 7, Maria Verburg, 70 j., we duwe van Jan van Duijne. Van 2229 Juli. IERSEKE. Geboren: Jacoba d.v. An- thonie Kosten en Tannetje van den Ber ge; Jacobus Macharius z.v. Jacob v. d. Plasse en Maria Louisa Maas. Overleden: Sara Johanna Christoffe- lina Engelvaart 82 j. wed. van Jacobus Gebraad. (I. C.) Van 2027 Juli. WEMELDINGE. Geboren: Catolina Helena d.v. P. A. Schouwenaar en C. de Jonge; Dingena d.v. T. de Mul en M. J. Meijaard. Ondertrouwd: Marinus Zujjdwegt 23 j. jm. en Jozina Jacoba Janna Meyaard 19 j. jd. Overleden: Jan van Harn, 80 j. echtg. van M. v. Oosten. (I. C.) Van 23—28 Juli. VROUWENPOLDER. Bevallen: A. Brasser geb. Kasse z. (M. C.) Van 24—31 Juli. WESTKAPFLLEGetrouwd: P. van Sighem 24 j. jm. en Willa. Verhage 28 j. jd.; P. Cijsouw 28 j. jm. (Dén Helder) en Willa. Minderhoud 28 j. jd. Bevallen: J. de Vos geb, Huibregtse d. Overleden: Adra. Slabher, echtgenoote van P. Verstraate. (M. G.) Over de maand Juli. KLOETINGE. Geboren: Willem Ma- rius z. v. A. G. Lankester en S. J. de Bruine; Adriaan z. v. M. Brandt en L. J. de Visser; Meta Nelly d. v. L. Dekker en G. M. Boot. Gehuwd: L. Korstanje 24 j. jm. te Wol- faartsdijk en G. Slabbekoorn 21 j. jd.; L. Dnvekot 25 j. jm. te Goes en L. Oele 24 j. jd. Overleden: Cornelis Nieuwenhuijse 82 j., echtgenoot van Jannetje Jeronimus; Lena van den Berge 64 j., echtgenoote van Thomas Dagevos. SCHORE. Geboren: 9, Jonannes Her- manus z. v. Johannes 'Hubertus Vermeu len en Johanna Pieternella Raas; 15, Leendert Dignus z. v. Simon Paauwe en Johanna Wilhelmina Meijer. Over de maand Juni. ST.-ANNALAND. Getrouwd: Adriaan S. Suurland, 22 j. en Jannetje Rijnberg, 21 j.; Pieter Bazen, 26 j. en Abramina van Vossen, 22 j.; Johannes Valkier, 25 j. te Malang (Ned.-Indië) en Lena Goede- gebuure, 21 j.; Jacob de Bruine, 23 j. en Jacoba Moerland, 22 j.; Marinus van der Klooster, 26 j. en Jacomina M. Snoep, 23 j.; Maarten van Oeveren, 22 j. en Eliza beth N. Ridderhof, 20 j. Geboren: Comelia Josina Hendrina, d. v. J. Kurvink en L. Slager. Overleden: Jacob Keur, 46 j„ echtg. v. Cornelia de Witte; Jacob A. Goedege- buure Az., 26 j. ongeh. (Th. C.) OUD-VOSSEMEER. Gehuwd: M. Hom mel, 35 j. en C. J. Plompen, 27 j.; J. J. Vos, 26 j. en H. de Groen, 26 j.; J. J. Kamhoot, 22 j. en P. v. Driel, 21 j.; M. Hommel, 31 j. en H. A. G. Mees, 31 j.; L. H. v. Dijk, 26 j. en W. M. v. d. Vlies, 25 j. Geboren: Marinus Izaak, z. v. I. J. van Daalen en M. P. v. Oudenaarde; Mari nus, z. v. J. Hommel en E. Etienne; Fora Cornelia, d. v. N. C. v. d. Merbel en J. M. Lindhout. Overleden: W. H. v. Gorsel, 75 j., wed. v. C. Th. de Rijke. (Th. C.) ZAAMSLAG. Huw.-aang.: 22 Juni, J. M. Verhelst 27 j. jm. en C. L. van Over- dulve 25 j. jd.; 29, M. Goosen 27 j. jm. en A. Witte 21 j. jd.F. P. Scheele 20 j. jm. en J. M. de Ruijter 21 j. jd. Geboren: 9 Juni, Maria Helena d. v. J. Hemelink en H. Witte; Pieter Cornelis z. v. J. den Hamer en W. M. v. d. Velde; 10, Jan Frans z. v. Aa J. Stoffels en M. J. Risseeuw; 22, Pieter Adriaan z. v. P. H'. de S'midt en J. G. Verpoorte. Overleden: 10 Juni, Jan Hame van J. Hamelink; 10 Juni: Jan Hame link 73 j„ wedn. van M. Hemelink; 13, Cornelia Riemens 97 j„ wed. van J. Ver poorte; 17, Izak de Jonge 67 j., echtg. van M. de Pooter; 18, Mattheus Corne- lissen, 89 j„ wedn. van T. de Jonge; Cor nelis Donze 54 j. echtg. van T. Faas; 19, Maria Geertruida Wolfert 79 j. (overl. te Krabbendijke), wed. van J. Dieleman. (T. G.) Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding der Motor- en Rijwielwet en (of) het Motor- en Rijwielreglement en (of) andere verkeersverordeningen: C. D. T. te Zwolle f 2 of 2 d. h.; P. A. E. te Zierikzee f 3 en f 1 boete of 2 maal 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3