Wolken met zilveren randen. Uit de Provincie VLISSINGEN. FEUILLETON GOES. ZUID-BEVELAND. Burgemeestersinstallatie te Kattendijke. stuur van de N.GR.V. worden benoemd. Deputaten voor de radio-uitzendingen voor de Gereformeerde Kerken, die mede een verzoek tot het bekomen van zend tijd hadden ingediend, hebben onder deze omstandigheden gemeend, deze aanvraag terug te moeten nemen. UITVOERING ELECTRICITEITSWET. Het ligt in het voornemen van den Minister van Waterstaat te bevorderen, dat de Algemeene Maatregel van Bestuur, ter uitvoering van artikel 12 van de Elec- triciteitswet, tegen 1 Januari 1940 zal worden uitgevaardigd. Bij de voorziening zullen met name voorschriften worden ge steld omtrent installatie-materialen. Ver moedelijk zal nog .gedurende een belang rijk deel van het jaar 1940 de mogelijk heid van verhandeling van materialen, welke niet ten volle aan de voorschriften voldoen, blijven opengesteld. DE UITWIJZING VAN NEDER LANDERS UIT ZUID-TI ROL. De Nederlandsche regeering is, evenals de Zwitsersche, met de Italiaansche re geering in onderhandeling getreden over schadevergoeding, aan Nederlanders, die uit Zuid-Tirol zijn uitgewezen. Burgemeesters. Bij K.B. is met ingang van 1 Aug. '39 benoemd tot burgemeester der gemeente Beemster: W. G. Ninaber, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Koedijk. BELGISCHE TOERISTEN BEZOEKEN ZEELAND. Odder iedale weersomstandigheden hebben ruim 3000 Vlaamsche toeristen Vrijdag een bezoek aan Zeeland gebracht. D'es morgens om 0 uur 20 vertrokken de Nederlandsche passagiersbooten „Prinses Juliana", „Prins Willem I" en „Schelde" van Gent om via Terneuzen naar Vlissin- gen te varen. De „Prinses Juliana" voer bovendien van Vlissingen langs de Walchersche kust tot Westkapelle. Vooral dit traject heeft op de toeristen een onvergetelijken indruk gemaakt. Aan boord werd den vertegenwoordi gers van de Nederlandsche en Belgische pers een Hollandsche koffiemaaltijd aan geboden. Des avonds om circa half negen kwamen de booten weer op hun bestem ming te Gent aan. Mede dank zij het groote succes dat deze tocht heeft gehad, zullen in de toekomst door den Vlaamschen Toeris tenbond nog meer dergelijke reisjes ge organiseerd worden. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit blad, aangaande de openbare tijdrede in de Chr. Geref. Kerk alhier op D.V. Woensdag 26 Juli 's avonds 8 uur. Prof. G. Wisse, de bekende tijdredenaar, zal dan optreden met een rede over: „De hedendaagsche wereld spanning". Athletiek. Het tweede deel van de wedstrijden voor de Zeeuwische Athletiekkampioen- schappen had Zaterdag op het gemeente lijk sportterrein te Middelburg plaats. Zoowel het aantal deelneemsters en deel nemers als het aantal bezoekers was zeer klein en alleen bij. het speerwerpen voor dames werd het Zeeuwsch record met 22.54 M. verbeterd door mejuffrouw M. van Oorschot van Marathon. De overige uitslagen voor de dames waren: 100 M.: 1. M. van Oorschot 14 sec.; 2. G. Boogaard (Mar.) 14.1 sec. Verspringen: 1. G. Boogaard 5.02 M. en 2. M. 'van Oorschot 4.75 M. 80 M.: 1. G. Boogaard 11.4 sec. Hoogspringen: M. v. Oorschot 1.35 m. Heeren: 100 M.: 1. A. Brakman (Mar.) 11.8 sec.; 2. F. Kolijn (A.V. '35) 12 sec.; 3. en 4. H. Höfer en Boogaard (beiden Mar.) 12.4 sec. 400 M.: 1. G. de Pagter (A.V. "35) 54.6 sec.; 2. G. Dobbelaere (Mar.) 55.3 sec. 1500 M.: 1. G. Dobbelaere 4 m. 34.9 s.; 2. P. Dronkers (Mar.) 4 min 43.8 s.; 3. Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE. 60.) ——o „Ja zeker, Mantiel" Ik toonde haar mijn klein fraai horloge, waarop ik, recht meisjesachtig, zeer trotsch was. „Het is mijn laatste verjaringsgeschenk", zeide ik; „een gift van mijn oom, en tante Ju dith heeft mij de ketting gegeven." Toen begon ik Mantie te verhalen, waarom ik in Londen was gekomen, en hoe ik gedurende eenige maanden bui tenslands ging. Vervolgeus verlangde zij het een en ander aangaande Elmwood te vernemen, en ik beschreef haar de plaats zoo goed mogelijk. Het scheen, dat de rijkdom en stand der familie Perren gTooten indruk op haar maakten; zij be tuigde meermalen, dat het een grootscbe onderneming was om vreemde landen te gaan bezoeken; ofschoon zij tegelijk ver klaarde, dat niets haar ooit zou kunnen bewegen om op zee te gaan, een uitstapje naar Margate op dat gevaarlijk element, was al genoeg. Evenals Bobbs, vermande Kjj mij ook nadrukkelijk tegen het plegen van afgoderij, en het gebruik van kik- vorsohen als voedsel. Blijkbaar was het de Jager (E.M.M.) 4 m. 49.4 s. Hoogspringen: 1. J. D. Slooves (Mar.) 1.60 M,; 2. G. J. Matthijssen (Mar.) 1.55 M.; 3. J. Parent (Mar.) 1.44 M.; 4. L. J. de Vin (A.V. '35) 1.55 M. Verspringen: A. Brakman 6.12 M.; 2. G. J. Matthijssen 6.02 M.; 3. J. Parent 5.90 M. Discuswerpen: 1. G. J. Matthijssen 33.72 M.; 2. A. Bijsterveld (A.V. '35) 32 M.; D. Weststrate (A.V. '35) 30.25 M.; 4. G. de Pagter 29.80 M. Olympische estafette: 1. A.V. '35 4 m. 9.6 sec.; 2. Marathon 4 m. 14.4 sec.; 3. E.M.M. 4 m. 15.6 sec.; 4. Marathon H. Bij de juniores waren de uitslagen: 100 M.: Heydens (Mar.) 12 sec.; 2. G. Looten (E.M.M.) 12.2 sec.; 3. Verkerk (Mar.) 12.8 isec. Hoogspringen: 1. J. D. Slooves (Mar.) 1.55 M.; J. Bal (E.M.M.) 1.50 M.; 3. C. Looten 1.50 M. Speerwerpen: 1. T. Janse (Mar.) 34.99 M.; 2. J. Bal 34.45 M.; 3. P. Boogaard (Mar.) 31.88 M. Discuswerpen: 1. J. D. 'Slooves 29.98 M.; Bastiaanse (E.M.M.) 29.83 M.; 3. T. Krul (A.V. '35) 29.73 M. Feestavonden in het Militair Tehuis. Zooals wij reeds hebben gemeld wer den in de kermisweek voor de militairen van zee- en landmacht in het Chr. Mi litair Tehuis aan het Bellamypark feest avonden georganiseerd. Deze avonden mochten zich in groote belangstelling verheugen. Des Dinsdags gaf de Chr. Mandoline club een uitvoering, terwijl de Chr. too- neelclub een blijspel opvoerde. Woensdagavond werd met de vaste bezoekers van het Tehuis in twee tou ringcars een tocht over Walcheren ge maakt. De onderlinge wedstrijden om prijzen op Donderdag trokken evenals Maandag weer veel belangstelling, terwijl de film voorstelling van Vrijdag zeer jgewaar- deerd werd. E'en bijzonder karakter droeg wel de laatste avond der week, waarin optrad bet gezelschap Jan van de Ro vaart met solo- en samenzang, xylophoon en piano. Aan het slot dankte de heer F. D. G. Prins namens het bestuur van het Tehuis allen die tijdens deze week hun tijd en gaven beschikbaar hadden gesteld ten bate van de militairen. De Kan. Militaire Kapel. D'e Kon. Militaire Kapel zal onder lei ding van kapitein dr Waltber Boer, een bezoek aan Vlissingen brengen op Maan dag 31 Juli a.s. De kapel zal dan een concert geven in de tent op het Bellamy park. Acrobaat zijn is niet ieders werkl Eenige militairen die hier ter stede waren zijn naar een circus geweest. Zij waren vol van hetgeen zij daar gezien hadden. En toen zij terugkwamen in de schuur waar zij zijn ondergebracht, ging een hunner op een daar zelfge maakte rekstok eens demonstreeren wat hij in het circus zoo geweldig had ge vonden. Maar de man kon het niet zoo goed als de beroepsacrobaten. Hij viel, kwam met het hoofd op den betonnen vloer terecht en moest met een hersen schudding naar Bethesda worden over gebracht. (VI. Gt.) i Verplaatst met ingang van 1 Aug. 1939 de commies der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen H. Ligt- hartSchenk van 's Gravenhage, In spectie D.B., naar Goes, Inspectie D'.B. In afwijking van het oorspronkelijk plan, zal het concert door de Harmonie „Hosanna" te geven op a.s. Donderdag 27 Juli, niet plaats hebben op de Groote Markt, doch in den tuin van het „Schut tershof" alhier. Aanvang 8% uur. De electrische feestverlichting van tent en tuin zal ook dan weer ontstoken worden. Het programma, dat onder directie van de heeren J. R. van der Glas te Amers foort en J. Carel Anderson te Almelo, oud-directeuren van „Hosanna", zal wor den uitgevoerd, vermeldt de no.'s: 1. „Albatros", marsch, J. R. v. d. Glas. 2. „Priamos", ouverture, J. R. v. d. Glas. 3. „Martha", fant. de l'op., J. R. v. d. Glas 4. „Feestmarsch", J. R. v. d. Glas. Pauze. haar overtuiging, dat kikkers bij het Franscbe volk dezelfde plaats innemen, als brood en kaas bij onze landgenooten. Ik geloof dat Mantie oprecht verheugd was, toen zij mij zag; en het was voor mij ook een groot genoegen haar oud, trouw, eerlijk gelaat weer te zien, doch hoe meer ik met haar sprak, des te meer begreep ik welk een wijde kloof er bestond tus- schen mijn tegenwoordig leven en hel verleden. Ik verwonderde mij nu niel langer over mijn kinderlijke eigenzinnig heid en drift, maar ik gevoelde mij tege lijk doordrongen van dankbaarheid je gens mijn Hemelschen Vader, bij het be denken, wat mijn lot zou geweest ziju, in dien de Perrens niet bereid waren ge weest om mij op te nemen. Het was mij nu zoo liefelijk om achterwaarts te zien, en dan op te merken hoe al mijn schre den waren bepaald door Eén, die mij reeds liefhad, toen ik nog niets van die liefde kende en nauwelijks Zijn naam wist. Ja waarlijk, de wolken die in vroegere jaren mijn pad zoo geheel verduisterden, toonden mij nu hunne zilveren randen. Zou dit voortaan altijd zoo wezen? Wan neer het verdriet terug kwam, zou het dan een verborgen zegen wezen? Zoo peinsde ik voort, terwijl op dat oogenblik alle moeite en verdriet ver van mij ver wijderd schenen; de blauwe zomerhemel 5. „Lochems Jubelmarsch", J. C. Anderson. 6. „Feestouverture", J. C. Anderson. 7. „Fant. over: Een vaste Burg", J. C. Anderson. 8. „Naar de Overwinning", marsch, J. C. Anderson. Op verzook van eenige luisteraars zal ook de Concertmarsch van den heer C. G. Govaarts „Hosanna's 50ste" worden uit gevoerd. De toegang is geheel vrij. Kin deren beneden 15 jaar, zonder geleide geen toegang. Kloetinge. Twee wielrijders aangereden. Toen Zaterdagmid dag P. S. en J. M., beiden wonende al hier, samen van hun werk uit Goes kwa men gefietst werden zij bij den hoek Le- westraatPatijnweg door een slippende vrachtauto, bestuurd door M. (eigenaar J. Haringman te Golijnsplaat) aangere den. S. was er het ergst aan toe en moest met zware verwondingen in een zieken huis te Goes worden opgenomen. M. kwam er beter af en kon, na door Dr Wouda, die de eerste hulp verleende, ver bonden te zijn, naar huis gebracht wor den. Naar wij later vernemen maakt S., die een beenbreuk, een gebroken sleutelbeen en schouderblad en een lichte hersen schudding bekwam, het naar omstandig heden tamelijk goed. WolfaarHsdijk. Bij den landbouwer D. P. Goetheer alhier werden door een 'hond zeven bunzingen gevangen. 's Heer Arendskerke. Het zoontje van den heer B. had bij het spelen met eenige makker» het ongeluk zijn been te breken. Dr v. d. Made verleende de eerste hulp. Nisse. Vrijdag vergaderde de Raad. Afwezig dhr C. Almekinders. De gemeen terekening 1938 aan den raad aangeboden, wijst aan in ontvangst op f21461,42, in uitgaaf op f21272,32, goed slot f 189,10. Aan mej. A. P. Ouwehand werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare school, met ingang van 15 Sept. a.s. De geloofs brieven der nieuwbenoemde raadsleden werden onderzocht en tot toelating be sloten. Verdor werd nog besloten een plan uit te werken tot vernieuwing der Dorp straat aan West-, Noord- en Zuidzijde. Yerseke. Zaterdagmiddag werd alhier een plaatselijke schietwedstrijd gehouden door de afdeeling Yerseke van den B. V. L. Geschoten werd op eigen baan in den Ofcendepolder, met iseherp op 100 M. Voor dezen wedstrijd was een goede op komst. De uitslag is als volgt: le 'pr. D. 'Schipper; 2e pr. L. Bom; 3e pr. Andr. Nieuwenhuize; 4e pr. O. Koster; 5e pr. L. van der Vliet; 6e pr. Joh. Kole; 7e pr. M. 'Riedijk; 8e pr. A. van den Dorpel; 9e pr. Iz. Lindenherg en 10e pr. G. de Jonge. Bij' verschillende oesterkweekers zijn hun oesterzeven met oestertjes op het Noorden (Yerseksche Bank) geheel on der het mosselzaad gevallen. Dit zaad is kleiner dan tarwe en verhindert den groei van de oestertjes geweldig. De zeven mloeten meegenomen worden naar den wal en geheel worden gereinigd. Krabbendijke. Gemeenteraad. Bij ■den aanvang der zitting deelde de voor zitter mee, dat het onderzoek uitgewezen had, dat de school der Geref. Gemeente over 19341937 een bedrag van f911 te veel ontvangen heeft. De bescheiden, die nog onderzocht moeten worden, zullen tot 1939 vermoedelijk een dergelijk bedrag aan teveel betaalde gelden opleveren. Het Schoolbestuur deelde mede 'het teveel be taalde bedrag geheel terug te zullen stor ten. In de vacature D'e Kok werd' tot wet houder de heer G. van Velzen gekozen. De gemeenterekening over 1938 werd ter vaststelling aangeboden, sluitende met f 76.375 w.o. een tekort van f 486. De voorzitter merkte er bij' op, dat dit tekort betrekkelijk n'og meevalt, daar van de 'houders der plaatsjes ingevolge de land- arbei'derswet (Eigen Erf) f 1800 te weinig ontvangen werd. Tenslotte werd de gemeente-secretaris, de heer Vader, benoemd en beëedigd als wnd. ontvanger, zulks wegens ziekte van den heer Tollenaar. was vol zonneschijn, en mijn hart vol vreugde. Eindelijk was alles in gereedheid; me vrouw Trafford, James en Louis voegden zich bij ons en den volgenden dag staken wij over van Dover naar Calais en van daar reisden we door naar Rome. Wij hadden onzen intrek genomen op den Pinciaanschen heuvel; die plek was het geschiktste om als uitgangspunt voor onze ontdekkingstochten te dienen. Oom was vol geestdrift; hij teekende onze da- gelijksche wandelingen en vooral den weg, dien wij moesten gaan, op de kaart af; hij' maakte lijsten van alles wat wij behoorden te zien, wat wij gezien hadden, wat wij uitvoerig moesten bestudeeren, en wat wij slechts oppervlakkig konden bezichtigen. Hij was geheel en al in zijn element, en verklaarde dikwijls, dat hij niets liever zoude wenschen, dan zijn da gen verder rustig te kunnen eindigen in een stad, zoo vol kunststukken en wonde ren. Met moeite scheidde hij van de Bea trice Genei, in het paleis Barberini, van de frescoos in de Sixtijnsehe kapel van Raphael's onafgemaakte schilderij: „de verheerlijking op den beig", of van de andere kunstschatten van dien schilder. Doch mevrouw Trafford glimlachte bij het hooren van zijn ontboezemingen, en zeide, dat als eens de zomerhitte kwam, bij zeer dankbaar zoude zijn om te kun- 's-H. Abtskerke. Zaterdagmiddag ver gaderde de gemeenteraad. Mededeeling wordt gedaan, dat aan de familie Mulder een brief van rouwbeklag is gezonden bij het 'overlijden van L. W. B. A. Mulder, vroeger 'burgemeester der gemeente. Bij de begrafenis is de gemeente 'vertegen woordigd geweest door den burgemeester en wethouder Tolhoek. Verder doet de voorzitter mededeeling, dat de Haarlemsche Brandverzekering Mij. de premie voor assurantie van de school en onderwijzerswoning beeft ver laagd van 60 cent tot 30 cent per mille. Een verzoek van de gemeente Zuid- Wolde om adhaesie te betuigen aan een adres aan de Regeering om bij oproe ping van dienstplichtigen ook aan zelf standigen een betere vergoeding toe te kfennen komt in bespreking. B. en W. stellen voor dit verzoek 'voor kennisgeving aan te nemen. De heer de Jonge doet een Voorstel wel adhaesie te betuigen omdat hij uit er varing weet, dat vergoeding aan zelfstan digen niet voldoende wordt verleend. De voorzitter zet uiteen, dat z.i. door de Regeering veel gedaan wordt voor ben, die uit 'hun zaalk worden geroeplen om de belangen van bet land te dienen. Het voorstel 'van den beer De Jonge, wordt met 5 tegen 2 stemmen verworpen. V'oor stemden de 'heersen De Jonge en Van Weele. Besloten wordt met algemeene stemmen tot toelating der gekozen raadsleden. Een verzoek van G. Braam Gzn. e.a. om aan 'den polderweg een lantaarn te plaatsen komt in behandeling. B. en W. stellen voor een lantaarn te plaatsen aan den Polderweg. Goedgekeurd worden de rekeningen van het B.A. en wel als volgt: ''a-Heer Abts kerke ontvang f 5874.97V2, uitgaaf f 3753.81, goed slot f 2121.16V2; S'inouts- kerke: ontvang f 5684.34, uitg. f 5478.54, gtoed slot f205.77; Baarsdorp: ontvang en uitgaaf f 1902.79. De begrootingen voor bovengenoemde instellingen worden eveneens 'goedge keurd. Aangeboden wordt de gemeentereke ning met als ontvangsten f 15.657.18, uit gaven f 14.835.95, goed slot f 821.23. Een verzoek van Landstorm om sub sidie, wordt in banden gesteld van B. en W. om advies. Zooals wij reeds meldden, werd Zater dag Jhr D. van Doorn geïnstalleerd als burgemeester van Kattendijke. Er werd te Wilhel'minadorp druk ge vlagd. Eerepoorten stonden opgesteld en het gemeentehuis was aardig versierd. Te ruim één uur arriveerde de burge meester met zijn echtgenoote per rijtuig (gevolgd door eenige auto's met familie leden en vrienden) aan de grens der gemeente bij Havenzicht. Hier stonden de muziekgezelschappen „De Echo" en „Oefening en Uitspanning", een eerewacht te paard, de zangvereeni- ging „Zanglust" en het feestcomité op gesteld. De commandant der ruiters, de heer D. Lindenbergh, sprak een kort woord van welkom, waarna de muziek zich liet hooren. Vervolgens ging het onder veel belang stelling en vroolijke muziek naar Wil- helminadorp, waar voor het gemeente huis halt gehouden werd. Zeer veel in gezetenen, ook de schoolkinderen, ston den hier opgesteld. De laatsten zongen Jhr Van Doom toe. Hanna Burger bood mevrouw Van Doom daarop een tuil bloemen aan. Nadat nu nog een welkomstlied was gezongen, sprak de voorzitter van het feestcomité, de heer A. Minderhoud, den burgemeester toe. Toen de burgerij Uw benoeming tot burgemeester van de gemeente Katten dijke vernam, aldus spr., hebben velen van ons onwillekeurig de gedachte ge had „Wat zullen wij aan onzen nieuwen burgemeester hebben en zou er veel ver andering komen in den dagelijkschen gang van zaken?" Wij hebben allen ge hoopt, dat dit niet het geval zal zijn. Misschien overschatten wij ons zelf doch ik meen niet te veel te zeggen wanneer ik U meedeel, dat de burgerij van Wil- nen vertrekken; en tante Judith was niet recht wel; het Teizen deugde eigenlijk niet voor baar gezondheid, noch voor baar huimleur; 'die kille marmeren paleizen, met hun tallooze beelden en schilderijen verveelden baar schrikkelijk, zelfs de ruïnes, daar zij anders veel belang in stelde, trokken baar niet meer aan. Zij was te oud, zeide zij, om zoo heen en we der te sjouwen; dan kon zij baar noodige rust niet meer genieten, want zij sliep altijd weinig, maar op de Italiaansche bedden was het volstrekt onmogelijk om eenige rust te vinden. Zijl kooi de spijlzen, op Italiaansche wijlze toebereid, niet ver dragen; indien zij wandelde, werd zij aan den eenen kant der straat door de zon verbrand, terwijl de Romeinsche wind aan den anderen kanjt haar deed huive ren. Zij voorzag, dat wijl allen zouden worden aangetast door de malaria-koort sen en natuurlijk zouden sommigen van ons daaraan sterven en moesten dan be graven worden op 'het kleine protestant- sche kerkhof! Bij het hooren van al deze jammerklachten, gevoelde ik mij soms bitter ongelukkig, daar ik wist, dat de gansche reis grootendeela oan mijnentwil was ondernomen. Toch werd er besloten, diat wij in Riom© •zouden blijven, tot dat de plechtigheden der „heilige week" waren afgeloopen, en 'het was -dat jaar bijzonder vroeg Pa- helminadorp zich verheugt in een ge noeglijke samenleving. Natuurlijk heb ben we allen onze gewone dagelijksche zorgen, die ieder op zijn wijze zoo goed mogelijk tracht te verdrijven. In ons dorp is echter als regel geen strijd van wel ken aard dan ook. Er bestaan eenige ver- eenigingen van practischen aard, zooals de kolenvereeniging, een ziekenfonds, enz. Terwijl onze zangvereenigingen, het muziekgezelschap en de Oranjevereeni- ging, wanneer daartoe de gelegenheid is onze samenleving op energieke wijze op- vroolijken. Wij zijn op ons dorp niet verwend. Wij bezitten geen schouwburgzaal, doch wij verstaan de kunst om wanneer wij meenen, dat er gefeest moet worden, dit met een minimum van hulpmiddelen en met een maximum van goeden wil te bereiken. Ik wil deze welkomstwoorden eindi gen met de hoop uit te spreken, dat het U gegeven moge zijn zich spoedig met onze samenleving vertrouwd te maken en dat wij U met Uw gezin lange jaren in ons midden mogen zien." Jhr Van Doorn betuigde zijn dark voor de warme ontvangst en de tot hem ge sproken woorden. De beide muziekgezelschappen speelden nu gezamenlijk een feestmarsch. Daarna volgde de installatie ten Raad- huize. Na de rede van Jhr Van Doom, werd het woord gevoerd door den heer Bur ger, den jongsten wethouder. Spr. wees er op, dat Kattendijke geen schoone ge bouwen bezit, doch spr. kan wel wijzen op de innerlijke waarde van de bewo ners, die arbeidzaam en nobel zijn. We leven hier nog met en voor elkaar, aldus spr., en we hopen, dat dit zoo zal blijven. Burgemeester Van Dusseldorp zeide over deze benoeming verheugd te zijn geweest en dat hij zal trachten te bewijzen, dat een goede buur beter is dan een verre vriend. Sprekende ook namens den burgemees ter Van Wolfaartsdijk en namens de ver- eeniging van burgemeesters en secreta rissen in Zuid-Beveland, uitte spr. zijn vertrouwen in een aangename samen werking. U zijt bevoorrecht, U treft een gemeente, die zeer aangenaam is. Spr. wees den heer Van Doom dan op het goede voorbeeld, dat zijn vader hem als burgemeester gaf en uitte zijn beste wen schen voor de toekomst. De heer Minderhoud, directeur van den Wilhelminapolder, wees er op hoe sinds 130 jaar de belangen van Katten dijke zeer nauw met die van den Wil helminapolder verbonden zijn. Burgemees ter en directeur hebben zeer veel met elkaar te maken. Behalve bekwaamheid voor hun eigen functie, dienen ze ook de bekwaamheid te hebben om hun eigen plaats te kunnen bepalen. Spr. drukte zijn vertrouwen uit in een aangename samenwerking in het belang van polder en gemeente. Burgemeester Stemerding van 0.- en W.-Souburg, uitte er zijn blijdschap over, dat Jhr Van Doom juist deze ge meente trof, waar hij van een aangename samenwerking verzekerd is. Spr. is er van overtuigd, dat Jhr Van Doom zeker de goede sfeer in Kattendijke zou weten le bewaren. Tenslotte wenschte de gemeente-veld wachter Van der Hoeve Jhr Van Doom geluk met zijn benoeming en spruk de hoop uit op een samenwerking in een sfeer van onderling begrijpen en waardeeren. Alle sprekers werden door burgemeester Van Doom op hartelijke wijze beantwoord en dank gezegd voor hun goede wenschen. Hierna volgde een receptie, waarvan velen gebruik maakten om burgemeester Van Doom geluk te wenschen. Nadat nu burgemeester Van Doom de school te Wilhelminadorp bezocht had, werd naar de kom van Kattendijke ge reden, waar ds Lammers, namens de in gezetenen den nieuwen burgemeester en zijn echtgenoote welkom heette. Ook hier werden door de kinderen lie deren gezongen en werd een tocht door het feestelijk versierde dorp gemaakt. Na dit bezoek vertrok burgemeester Van Doom over den Monnikendijk naar Goes, om daar den maaltijd te gebruiken. Des avonds, toen zoowel te Kattendijke sohen, reeds in het he,gin van April. Op een heerlijken Maartsohen avond, zachter dan onze Meimaand, wandelden mevr. Trafford, James, Louis en ik in het park vani de Villa Borghese. Tante Judith was thuis gebleven, wegens een zware ver koudheid, en mr Perren, die den gan- schen dag in het Vaticaan had doorge bracht, hield haar gezelschap. Ten laat ste werd mevrouw Trafford vermoeid en wenschte huiswaarts te keereu, doch Louis verzette zioh hier tegen, met veel heftigheid. „Neen, neen", riep hij! uit, „ik kan nog niet naar huis gaan, ilk vind dat vroege thuis zitten afschuwelijk. Bovendien heb ik aan Qhrystie beloofd, dat ik baar het uitzicht zou toonen, waarover wij' dezen morgen spraken, en ik moet mijin woord houden." Ik haastte mij om te zeggen, dat iedere andere dag even goed zou zijn, dat me vrouw Traffard zeker heel vermoeid was, omdat zij zoo bleek zag, en ten laatste, dat wij een prachtig uitzicht hadden van uit onze eigen kamer thuis. Maar Louis wilde zich niet laten overtuigen; hij had besloten onze wandeling voort te zetten en ik moest hem vergezellen, zoodat 'dan eindelijk beslist werd, da' Jiames met zijn moeder zou teruigfkeeren, en Louis en ik een half uur later zouden volgen. (Wordt vervolgd.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2