Modelkamers Opruiming Kerknieuws VAN REEUWIJK'S Onderwijs. Gemengd Nieuws. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND Kinderzangdag. t Kortgene. Zaterdag heeft de Zeeuw- sche Zangersbond „Zang veredelt" al hier een kinderzangdag georganiseerd, zulks ter eere van het 5-jarig bestaan van het „Kortgeensehe Jeugdkoor" Aan dezen kinderzangdag namen deel de kin derkoren van Kortgene, Krabbendijke, Borssele, Arnemuiden, Kapelle, Kruinin- gen, Goes, Kloetinge, Wilhelminadorp, Nisse, Ierseke en Wolfaartsdijk. Er wa ren ruim 400 zangeresjes en zangertjes. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. plus de Tapijten en Gordijnen 30-50 verlaagd Deane uitgereikt en de schaal, die dr Staverman als wisselprijs beschikbaar stelde, aan Willy den Ouden. Ook de heer Wagenaar, de eenige Zeeuw, die den tocht volbracht, kreeg een bijzonderen prijs. Alle anderen kregen een zilveren of an dere herinneringsmedaille. Als men zich herinnert, dat in 1931 Kuiper er 2 u. 37 m. over zwom, dan is er wel een groote verbetering te con- stateeren. De verbouwing van het Gasthuis. Enkele weken geleden scheen het, dat men bij de fundeeringswerken bij de verbouwing van het Gasthuis aan de Kleine Kerkstraat een tegenslag had te boeken. Er werd n.l. een drassige plek in den bodem ontdekt, zoodat de archi tect, de heer Rothuizen, met het werk niet verder durfde gaan. Gevreesd werd, dat een extra fundeering noodig zou zijn, die wel f3000 zou kunnen kosten. Bij een onderzoek, door een ingenieur vanwege een technisch bureau te Delft ingesteld, bleek evenwel, dat met de werkzaamheden kon worden voortgegaan. Alleen zal voor den kelder der centrale verwarming een eenigszins zwaardere be- ton-fundeering noodig zijn. Fantasie over de wethoudersverkiezing. De „Midd. Crt." fantaseert als volgt over de wethoudersverkiezing: „Ongetwijfeld zullen de christelijk-his- torische fractie en de liberale fractie, die resp. 4 en 3 zetels hebben, en dus de meerderheid in den Raad, den bestaan- den toestand bestendigen en zullen dus een christelijk-historische en een liberale wethouder gekozen worden. Voorts is te verwachten, dat dit de lijstaanvoerders dezer partijen, de heeren A. Vermaire en A. de Roo zuilen zijn." Dit geschrijf, dat er vrij positief uit ziet, moet echter op duimzuigerij berusten, want, naar wij vernamen, hebben noch de Chr.-Hist., noch de liberale Raads fractie, noch de andere fracties over dit punt vergaderd of besprekingen gevoerd. Borsselen. Vrijdagmiddag vergaderde de Dijkraad van de Waterkeering van den Calamiteuzen Polder Borssele, ondei voorzitterschap van den heer P. Dekker. De heer Joh. Nieuwenhuijse te Borssele werd als lid van den Dijkraad beëedigd. De volgende voordracht werd opgemaakt ter benoeming van een bestuurslid we gens periodieke aftreding van den heei C. Rottier, welke herkiesbaar was: 1. C. Rottier; 2. D. Geschiere en 3. A. van Overbeeke, allen te Borssele. Tot schatter van de pachtwaarde van den Polder Borssele werd na vele stem mingen benoemd dhr L. Vogelaar te Krab- bendijke. Van het binnenbehoer was een klacht ingekomen over den slechten water afvoer, waarover voorheen ook reeds ge klaagd was door het Waterschap Ove- zande. Doordat de sluis thans meermalen wordt nagezien is een verbetering van den waterafvoer waargenomen. Yerseke. D!e visscherij op kreeften is met ingang van 15 Juli wederom geslo ten en heeft dit seizoen niet anders dan teleurstelling op teleurstelling gegeven. Reeds enkele jaren beteekent deze vis scherij niet veel, maar het laatste was bedroevend slecht. Bevorderd tot schipper van de Vis- scherijpolitie op de Schelde aan boord van het politievaartuig „Albatros" de heer M. van Hekken te Tholen. Wemeldinge. Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde de Raad. Af wezig met kennisgeving de heer Joh. Ruissen en zonder kennisgeving de heer Adr. Dominicus. Ingekomen is een beschikking van den Minister van Onderwijs waarbij de ver goeding per leerling voor de schippers- school is bepaald op f 11 en een schrij ven van den Commissaris der Koningin waarbij aan den burgemeester verlof tot afwezigheid wordt verleend. Op voorstel van B. en W. wordt naar dat College om advies gerenvoyeerd een verzoek van het bestuur der vereeniging voor Chr. Volksonderwijs tot verbete ring van de speelterreinen der bijzondere school, het aanbrengen van tegels, waarvan de kosten worden geraamd op 400—500 gld. De heer de Jonge vraagt of dat alles op kosten van de gemeente moet. De voorzitter beantwoordt deze vraag be vestigend, doch voegt daaraan toe, dat B. en W. ter zake nog onderhandelen met het schoolbestuur. Eveneens wordt op voorstel van B. en W. naar dit college gerenvoyeerd een verzoek van omwonenden van de riool- sloot tegenover „Bakkersboomgaard" om deze sloot te rioleeren. Aangeboden wordt de gemeente-reke ning over 1938 met een batig slot op den gewonen dienst van f4919,39 en op den kapitaaldienst van f21,51. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde leden van den raad worden in orde bevonden. Naar aanleiding van een verzoek van de fanfare-vereen. „O.K.K." wordt op voorstel van Burgem. en Weth. be sloten in de politieverordening een Bepa ling op te nemen tot het tegengaan van geraas en heen en weer loopen bij mu ziekuitvoeringen. Eveneens wordt in die verordening een bepaling opgenomen, waarbij het verboden wordt wilde dieren in de gemeente te hebben of door de ge meente te vervoeren zonder vergunning van B. en W. Op een vraag van dhr de Jonge of thans een loonstandaard van f 13,34 wordt aangehouden voor arbeiders die voor de gemeente werken, wordt door den voorzitter bevestigend geantwoord. Aan het einde dezer vergadering, richt de voorzitter nog enkele woorden tot de scheidende leden Adr. Dominicus en M. Florusse. Spr. brengt den heer Adr. Do minicus dank voor hetgeen hij deed in het belang der gemeente als wethouder en raadslid en hoopt dat God hem nog vele jaren van een welverdiende rust mag laten genieten. Ook de heer Flo russe, die nog maar kort zitting heeft, wordt dank gebracht voor 't geen hij als raadslid heeft gedaan. Hierna sluiting. Driewegen. Zaterdagmiddag was de molenaar M. alhier aan het malen. Plot seling hoorde men een hevig gekraak. Terwijl de molen aan het draaien was brak een van de wieken. Deze bleef ech ter bij den as hangen, aan een ijzeren plaat. Het was stil weer, zoodat de wie ken zeer langzaam draaiden. Wat ,de oorzaak is, is nog onbekend. D'e wieken zijn drie jaar geleden nieuw aan gebracht. Ongelukken wamen niet voor. De materieele schade is groot. Arnemuiden. M°t ingang van 6 Augus tus a.s. is op verzoek J. L. Lenjes, blok- wachter bij de Ned. Spoorwegen van het station alhier, in gelijke betrekking over geplaatst naar Middelburg, terwijl met ingang van 23 Juli a.s. de blokwachter P. Hekman, van Stadskanaal in gelijke betrekking naar hier is overgeplaatst. Het was een fleurige optocht, welke door Kortgene trok. Voorop reed het be stuur van den Zeeuwschen Bond en van het jubileerende koor, dan volgde het Kortgeensehe muziekgezelschap, daarna de diverse vereenigingen met hun vaan dels en banieren. Burgemeester Schuit heeft bij het ge meentehuis de diverse besturen officieel ontvangen. Spr. heette in het bijzonder welkom den voorziter en de bestuursle den van den Prov, Zangersbond en wenschte den voorz., den heer C. Flipse uit Wissenkerke, geluk met het feit, dat zijn zoon Rinus Flipse door de Fransche regeering met een hooge onderscheiding begiftigd is. Vervolgens bood spr. zijn gelukwenschen aan aan het jubileerende koor. De heer C. Flipse feliciteerde hierop het Kortgeensehe koor met het eerste lustrum. In den Zeeuwschen Bond neemt het 'n groote plaats in. Spr. richtte zich hierop tot den heer Holster, directeur van het Kortgeensehe Jeugdkoor. „U is een uitstekend musicus", aldus de heer Flipse, „maar u hebt één ondeugd: U is te bescheiden". Hierna was er samenzang van alle ko ren onder leiding van den heer Flipsé. Tot slot van de officieele ontvangst heeft de heer P. C. Schippers namens 't „Kortgeensehe Jeugdkoor" woorden van dank gesproken tot den burgemeester. Er werd hierna naar de weide van den heer J. J. Vogelaar gemarcheerd, waar de deelnemende koren ieder een 3-tal nummers ten beste gaven. Het was een genot om er naar te luisteren. De jeugd van Arnemuiden was groo- tendeels in plaatselijke kleederdracht verschenen. De witte mutsen der meisjes en de lange broeken en blauwe truien der jongens vormden een aparte attrac tie. Joost Walrave van „Zanglust" uit Wilhelminadorp kreeg met „Een Kwa jongen" een ware ovatie. Het muziekge zelschap „E.M.M." gaf in de pauze een populair concert. De heer Flipse was de tolk der aan wezigen om de koren hartelijk te bedan ken voor hun mooien zang. Des avonds werd in het pakhuis van het Centraal Bureau op de haven de feestrevue „Met Muziek door 't Leven" door het Kortgeensehe Jeugd- en Meis jeskoor opgevoerd. Deze revue is door den heer Adr. B. Holster samengesteld. Het groote pakhuis was tjokvol. Allen hebben genoten van deze uitvoe ring. De burgemeester heeft tot slot de jon gens en meisjes bedankt voor hun zang, en hoopte dat ze de meest aangename herinneringen zullen beyvaren aan dezen dag. De heer H. de Priester, bestuurslid van den Zeeuwschen Zangersbond te Borssele, bracht hulde aan den heer Hol ster en aan het bestuur van 't Kortgeen sehe Jeugdkoor. Tholen. In tegenwoordigheid van ver schillende autoriteiten, eereleden en ge- noodigden, had Zaterdag de opening plaats der nieuwe schietbaan van de stichting „Thoolsche schietbaan" ge vormd uit de S.V. „Koningin Wilhelmi- na", de B.V.L. afd. Tholen en de Thool sche Burgerwacht. De opening werd ver richt door den burgemeester mr A. J. v. d. Hoeven. De outillage der oude baan was zoodanig de laatste jaren in verval geraakt, dat Spr. als burgemeester het schieten op de baan moest verbieden. Spr. gaf hierna uitvoerig weer het vele dat gedaan is moeten worden om te ko men tot oprichting dezer nieuwe baan, tot uiteindelijk het gemeentebestuur een renteloos voorschot ter beschikking had gesteld, waardoor de uitvoering werke lijkheid kon worden. De openingsserie verrichtte de com mandant afd. Zeeland Vrijw. Landstorm kapt. J. C. Persant Snoep, waarna de wedstrijden een aanvang namen. Te 11.30 u. had verder de officieele ontvangst plaats door het gemeentebe stuur van Tholen in de bovenzaal van hotel Engelvaart, daar de raadzaal door verbouwingswerkzaamheden tijdelijk als secretarie in gebruik is. Namen het gemeentebestuur wenschte de burgemeester de Stichting Thoolsche schietbaan en in haar de vereenigingen, uit en door wie de Stichting is in het le ven geroepen, van harte geluk met de totstandkoming der baan. Het gemeentebestuur waardeert het, dat in tijd van rust en vrede de burgers die daarvoor in aanmerking komen, zich beschikbaar stellen en zich oefenen in instituten als Bijz. Vrijw. Landstorm en Burgerwacht. Namens de wedstrijdcommissie bracht de heer van Elsacker dank speciaal aan den burgemeester en het gemeentebe stuur, aan den secr. dhr J. Bal, dhr Or- nee en vele anderen. Des avonds had op de kiosk op het marktplein de uitreiking der prijzen voor de gehouden schietwedstrijden plaats, waarna Concordia onder groote belangstelling concerteerde op de kiosk. Seizoen MAATSCHAPPIJ VOOR WONINGINRICHTING KIPSTRAAT COOLSINGa - ROTTERDAM II Tholen. Met ruim 200 korven en pl.m. 20 kreeftennetten werd deze week de kreeftenvisscherij uitgeoefend. T>e vang sten beliepen plm. per dag van 10 tot 13 kreeften. De prijzen voor groote boven 1 kg tot f 0,80, voor meer courante soor ten van f 1,30f 1,40 per kg. Vandaag wordt de visscherij op kreef ten gesloten en moeten de korven uit het vischwater verwijderd worden. Over het algemeen is deze tak van bedrijf weinig rendabel geweest. De mosselverzending was vorige week iets lager dan vorige week. Totaal werden verzonden, meest voor het bui tenland, plm. 2550 ton van 100 kg. Het gemiddelde vischgewicht per ton is ruim 20 kg. De kwaliteit der mosselen is goed. Oud-Vosmeer. De driejarige Dingenus Jobse kreeg het kokende water uit een steriliseerketel over het lichaam en kreeg daarbij zulke brandwonden, dat hij spoe dig na het ongeluk overleed. Postduiven. Yerseke. Uitslag van de door de post- duivenvereeniging „De Noordster" gehou den wedvlucht vanuit Limoges, afstand 661.825 K.M.; L 2 M. Minnaard; 3 W. E. van Kogelberg;' 4 Joh. van Es; 5 C. de Koeijer; 6, 8, 10 M. Lamper; 7 L. Slotboom; 9 P. C. van Oosten; 11 A. Pols; 12 J. J. v. Oeveren. In concours waren 47 duiven. Deze werden gelost te 5.30 uur. Aankomst eerste duif 12.54.54 uur, laatste 15.15.20 uur. Door de postduivenvereniging „De Noordster" werd een wedvlucht gehouden met jonge duiven vanuit St. Kath. Waver, afstand 56.441 k.m. Deze wedvlucht had een zeer slecht verloop. In concours wa ren 152 duiven, welke gelost werden om 13 uur, met Zuid-Westenwind. De eerste arriveerde te 13.51.09 uur, de laatste te 14.56.40 uur. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1 Joh. Bom; 2, 17, 38 L. Slot boom; 3, 9, 10, 12, 13, 15, 31 C. de Koeijer; 4, 11, 35 J. J. van Oeveren; 5, 23, 28, 33 W. E. van Kogelenberg; 6 C. Pekaar; 7, 34 Joh. van Es; 8, 20 A. Pols; 14, 19 21, 22 C. J. de Waal; 16, 24, 27, 30 M. Lamper; 18, 32 M. de Visser; 25 A. Zoeteweij; 26 M. Minnaard; 29, 36 E. Everse; 37 P. C. van Oosten. Korfbal. Ierseke. Op de te Colijnsplaat gehouden serie'-wedstrijden, uitgeschreven door de Kolfbalvereeniging „S.S.S." aldaar, be haalde de Korfbalvereeniging „Volhar ding" met haar eerste twaalftal een 2en en met haar tweede twaalftal een 3en prijs. Het eerste twaalftal speelde alle drie haar partijen gelijk en kwam door strafworpen in het bezit van den 2en prijs. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden, H. K. van Wingerden te Melissant. Aangenomen naar Schildwolde, F. J. Zuiderduijn te Elim. Bedankt voor Beesd, H. B. Spijkerboer te Woudsend. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Papendrecht, D. Biesma, cand. te Groningen en M. v. d. Klis, cand. te Gouda. Bedankt voor Oosterbeek, N. Brands- ma te Wildervank. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, A. Visser, cand. te Rotterdam. Te Meliskerke, A. v. Stuivenberg te Benthuizen. Bevestiging en intrede. Na in den morgendienst bevestigd te zijn door Ds Ossewaarde van Lochem, waarbij tot tekst was gekozen 1 Sam. 3 17, deed Zondagmiddag Ds J. H. Klui ver, voorheen predikant te Gelselaar, zijn intrede bij de Ned. Herv. Kerk te Colijnsplaat. Vooral des namiddags was de opkomst waaronder ook van andere gemeenten, zeer groot.' Z.Eerw. had tot tekst Rom. 116: „Want ik schaam mij des Evangelies van Chris tus niet; want het is een kracht Gods tot zaligheid een iegelijk, die gelooft, eerst den Jood, en ook den Griek". Na de predikatie richtte Ds Kluiver zich achtereenvolgens met een dankwoord tot den bevestiger Ds Ossewaarde. Daar na tot den consulent Ds v. d. Most van Spijk, de Ringpredikanten, den Kerke- raad, Kerkvoogden en notabelen, het kies college, onderwijzers der scholen, koster en organist verschillende vereenigingen en tenslotte tot de Gemeente, waarbij werd gevraagd om het gebed. Ouderling Schippers voerde het woord namens Kerkeraad en Gemeente, waarbij blijdschap werd uitgesproken over het feit, dat men weer na een vacature van 8 maanden, een eigen predikant mag bezitten. Ook de consulent mocht woor den van dank ontvangen voor zijn ar beid tijdens de vacature. Ds v. d. Most van Spijk sprak daarna nog den nieu wen predikant toe, waarop hem Gezang 216 3 werd toegezongen. D s N. G. K e r s s i e s. f In den ouderdom van 64 jaar is overleden Ds N. G. Kerssies, em.-pred. van de Geref. Kerk te Wezep. De overledene diende de Kerk van Kapelle-Biezelinge, zijn eerste gemeente, van 1898 tot 1904. ZENDINGSDAG DER GEREF KERKEN OP WESTHOVE. De Zendingsdag der 'Classis Middelburg van de Geref. Kerken werd Zaterdag met prachtig weer gehouden op het eiland in de sohoone bosschen van het kasteel West- hove bij' Domburg. Dis H. Scholing heette de honder den aanwezigen welkom en wee'S op onze roeping voor de zending. Hierna was het woord aan den heer D. H u i n i n k, burgemeester van Veere, die sprak over: „Gewoonten en gebruiken der Inlandsohe bevolking op Java". Spr. herinnerde eerst aan Idenburg's woor den, dat het zendingswerk plicht is voor de gemeente in het vaderland, en, dat nóch het gouvernement, nóch industrie of wetenschap in staat zijn te doen, wat de zending doet, n.l.: zielen te zenden. Vervolgens gaf spr. een overzicht van land en volk van Magelang, het zendings terrein van Zeeland, N.-Brabant en Lim burg. Nu sprak Prof. Dr K. Schilder te Kampen over: „Eén .lastige' steen". Vol gens Zacharia 12:3 was Jeruzalem een lastige steen voor alle volken, dus een fi guur, waarmee heel de wereld rekenen moet. De 'heidensche wereld richtte zich in haar expansie tegen Israël, doch on dervond, dat deze steen te lastig, d.i. te zwaar was en wondde, wie hem wegwer ken wilde. Deze profetie is ten volle vervuld in de kerk van het Nieuwe Verhond. Zie slechts naar Duitschland of Rusland. Men vindt de kerk lastig, omdat züj niet beperkt 'blijft tot eigen kring, doch naar buiten treedt. Als wij' de wereld ingaan is het een ontzaglijke moeilijkheid, geen water in den wijn te doen. Dé eenige zin van het zendingswerk is dan ook, dat wij de volle prediking van Christus' bloed aandurven. In het slotwoord drong Ds Scholing er op aan, de zending niet alsi iets bijkom stigs te beschouwen, maar te behartigen als eigen zaak. Koolwijk, Goes; A. Meijer, Koudekcrke; M. J. J. van Niel, Middelburg; G. van Damme, Wissenkerke; D. Brouwer, Veere; P. C. Gabriëlse, Middelburg; B. P. E. Groosman, Middelburg; J. G. van Hemert, Middelburg; R. I. Lindenberg, Middelburg; G. C. Begijn, Sas van Gent; A. J. v. d. Bom, Clinge; H. Bos, Terneuzen; J. C. Hamelink, Axel; L. P. van Oppen, Ter neuzen; L. J. de Zwart, Vlissingen. Af gewezen 2. Eindexamens M. T. S. Het diploma als Weg- en Waterbouwkundige w^rd behaald door P. Nieuwenhuyse te Borssele. Voor het voorbereidend examen van den Schoolraad slaagden, terwij] ze tevens ook de aanteekeningen voor Kerk- gesch. en Bijb. Aardr. en Oudh. verwier ven op 13 en 14 Juli aan de Chr. Kweek school te Middelburg, de dames: G. Ha melink, Souburg; F. J. Kooiman, West- kapelle; A. H. Peters, Middelburg; P. Riemens, St. Laurens; H. M. de Ru, Sou burg; J. M. Smit, Koudekerke; G. Ver- schuure, 'sHeer Hendrikskinderen; A. W. v. d. Weele, Meliskerke; en de heeren P. L. den 'Hollander, Aagtekerke; W. Janse, id.; W. Jobse, id.; J. Louwerse, Serooskerke; B. W. v. Ouwerkerk, Mid delburg; J. Schipper, Serooskorke; H. H. Sijtsma, Vlissingen; S. Simonse, St. Lau rens; J. v. d. Velde, Souburg; G. de Vis ser, Aagtekerke; W. de Voogd, Vrouwen polder; J. G. Weststrate, Waarde; S Wijkhuijs, Serooskerke; W. de Wolf, id Geslaagd voor het examen van de Melkfederaties in Zeeland voor vakken nis van de melkwinning en de consump tiemelkhandel: K. D'oes, F. Dtekker, W Dekker, J. J. van Driel, J. A. van Dron- gelen, A. de Fouw, C. 't Gilde, K. Hame link, F. v. Langevelde, M. de Mul, H. A. Ruben, J. B. Ruben, D. de Ruiter, G. v. d. Wege, P. van Wijck, allen te Ter neuzen; J. Dees, Hontenisse; W. de Groote en J. Neels te Hoek; L. Mechiel- sen en P. Roose te Zaamslag; A. Bak ker, C. Boer, Mej. P. de Regt, J. Scheele Jzn., M. Zegers, allen te Axel; A. G. Vlaander te Koewacht; P. J. Poppe, G. Melse, N. v. d. Driest, L. Poppe, J. Ovau, J. Vader, J. Janse, J. de Nood, A. J. Flipse, allen te Middelburg. Kloetinge. Geslaagd te Dordrecht voor het Voorbereidend examen Gemeente administratie de heer A. J. Blok, volon tair ter secretarie alhier. 's Heerenhoek. Bevorderd tot de 4e klas Gymnasium van het Baarnsch Ly ceum Lidie Kues en tot de 3e klas Gym nasium Willem Kues, beiden eerder al hier woonachtig. De heer A. BI ij dorp verlaat het Chr. onderwijs. Wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd gaat de heer A. B 1 ij d o r p, hoofd der Groen van Prinstererschool te Schiedam met ingang van 1 September a.s. het Christelijk onderwijs verlaten. De heer Blij dorp was van 19101922 te Middelburg hoofd van de Geref. school voor L.O. Gedurende deze periode woon de hij te 'tZand, waar hij voorzitter was van de A.R. Kiesvereeniging. Voorts gaf de heer Blijdorp onderwijs in plant en dierkunde aan de Chr. Normaallessen te Goes en trad hij op als leeraar aan den Landbouw-win tercursus te Oost- en West- Souburg, en was hij landbouwkundig medewerk°r aan eenige bladen, Eindexamen R.H.BvS. ie Middelburg. Voor het eindexamen afdeeling B slaag den: Joke de Buisonjé, J. van Dalsum, W. A. Feenstra, Tine Keller, J. Klaver, A. Lamain, A. O. van Niel en J. L. Stroo- band, allen te Middelburg; A. A. Geuze en S. T. Heij te Koudekerke. Mulo-examen. Goes, 15 Juli 1939. Heden slaagden voor het Aanvullingsdiploma: A. de Jonge, Zaamslag; P. J. Marchand, Vlissingen; voor het B-diploma: S. v. d. Ende, Mid delburg; M. Kwekkeboom, St.-Laurens; G. M. Kwekkeboom, St.-Laurens; P. A. Lagendijk, Vlissingen; F. Naerebout, Vlis singen. Afgewezen één. Voor het A-diploma: J. L. den Hollan der, Middelburg; M. A. van Heyl, Mid delburg; C. H. J. Kok, Middelburg; B. M. TWEE KINDEREN DOOR TREIN GEDOOD. Met den trein, welke Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor vijf uit Alkmaar in de richting D'en Helder vertrok, is on der St. Pancras een verschrikkelijk onge luk gebeurd. Bij een onbewaakten overweg waren de 9-jarige zoon van dr D'estree en het 6- jarig zoontje van den chauffeur Kersten, Beiden uit St. Pancras,. aan 't spelen met een autoped. Zij werden door' den trein op den overweg gegrepen en deerlijk ver minkt. D'e jongen D. was onmiddellijk dood, de jongen K. gaf na eenige oogen- blikken den geest. De trein had een kwartier oponthoud. Gecompliceerd ver keersongeluk. Twee ern- stig, drie licht gewonden Op den Amstelveensehen weg te Amster dam is Zaterdagmiddag een verkeerson geluk gebeurd, dat nog zeer goed is afge- loopen. Op het oogenblik, dat de bestuurder van een personenauto twee voor hem rij dende fietsers wilde passeeren, slipten de wielen op de natte straatkeien, tengevol ge waarvan de wagen dwars over den weg kwam te staan en de twee wielrij ders, jongelieden van 13 on 21 jaar, een slag kregen van het achtergedeelte van de auto, waardoor zij tegen de straat wer den geslingerd en ernstig gewond bleven liggen. Zij werden met een hersenschud ding opgenomen en naar het "Wilhelmina- gasthuis vervoerd. Toen de auto dwars over den weg en over de trambaan stond, zag de bestuur der plotseling een tramwagen vlak bij zich. Bevreesd overreden te worden, ga' hij- in zijn zenuwachtigheid vol gas, met het gevolg, dat de auto tegen de pui van een huis aan de overzijde van den weg tot stilstand kwam. Intusschen reed de wagen een twaalfjarigen jongen, die met een fiets reed, een twaalfjarige padvind ster, die op het trottier liep, een paard voor een groentenwagen en een kinder wagen, welke tusschen de auto en den muur bekneld raakte, aan. De baby in den kinderwagen bleef wonder boven wonder

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2