Last van Uw zenuwen Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Marktberichten Nagekomen Advertentiën NOORD-BEVELAND. Mijnhardt's Zenuwtabletten warden vervoerd naar het ziekenhuis, waar de 33-jarige loswerkman thans logeert Vrachtauto gekanteld. Ben slachtoffer. Vrijdag middag kwam een vrachtauto met zeer groote snelheid do v. Campenstraal te Amersfoort uitrijden. Door de snelheid kon de bestuurder de bocht niet nemen. Een wielrijdster werd door de voorwielen van den vrachtwagen gegrepen en op het trottoir gesmakt. De wagen kantelde daarop en kwam op de wielrijdster te recht. Het duurde ruim een kwarier al vorens het slachtoffer uit haar benarde positie bevrijd kon worden. In hopeloozen toestand is zij naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij na eenigen tijd aan de bekomen verwondin gen is overleden. Het onweer van giste ren. Tijdens een buitengewoon hevig onweer, dat zich gistermiddag boven den Noord-Westhoek van Overijssel ontlastte, werd een der oude kapitale hoeven in 'Ambt Vollenhove, door den bliksem ge troffen. In een ommezien was de geheele boer derij één laaiende fakkel gelijk. Met moei te slaagden de bewoners er in het huis raad te redden. Te Stadskanaal is gisteravond de bliksem geslagen in een dubbel landhuis. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het perceel, dat met een rieten dak was gedekt, niet kon worden behouden. Slechts eenig huisraad kon worden gered. Door den bliksem ge dood. Tijdens een kort onweer is gis termiddag te Mill (N.-Br.) de 23-jarige, eenige dochter van den arbeider R„ die in haar woning met een machine zat te naai en, door den bliksem getroffen en op slag gedood. Ongeluk met motorrij wiel. Twee ernstig gewon de n. Gistermiddag is op den rijksweg te Elslo onder de gemeente Beek (L.) de achterband gesprongen van een mo torfiets, waarop een echtpaar, komende van Luik, huiswaarts keerde. De duozitster werd met volle kracht tegen den grond geslingerd, waarbij zij een arm op drie plaatsen brak, terwijl een vinger werd afgerukt. Haar echtge noot, die eveneens viel, werd zeer ernstig aan het gelaat gewond. Een onmiddellijk ontboden dokter constateerde bij den man een schedelbasisfractuur en een zware hersenschudding. Beide slachtof fers zijn naar het ziekenhuis te Maas tricht overgebracht. Tegen vrachtauto ge reden en gedood. Gistermiddag is een 35-jarige voddenkoopman uit Roermond met zijn fiets tegen een vrachtauto gebotst. De man was op slag dood. -Kindje verdronken. Gis teravond is het 3-jarig kindje van de familie v. W. nabij de ouderlijke woning te Rijsoord in de Waal geraakt en ver dronken. Dronkenschap op den openbrren weg: H. L. te Colynsplaat f 10 of 10 d. h. Door misbruik van gezag uitlokken van de overtreding: dieren arbeid doen verrichten op pynltfke wijze: J. E. Z. te Ierseke f 10 of 5 d. h. Loopen over eenig weiland: M. M. en J. K. beiden te Iersekeresp. f 1 of 1 d. h. en f 1 of 1 w. t.sch. Loopen over eens anders grond waar van de toegang is verboden: J. O. te Goes f 2 of 2 d. h.P. F. te Middelburg f 1 of 1 d. h. Te Middelburg zich op den openbaren weg door gebaren opdringen aan vreem delingen met het kennelijk doel zich door die vreemdelingen te laten fotografee ren: T. S. en M. M., resp. te Vlissingen en te Arnemuidenieder f 2 of 2 d. h. Te Koudekerke een half uur na zons ondergang en voor zeven uur des mor gens zich in een strandtent bevinden-E. de V. te Vlissingen g 1 of 1 d. h.M. S. C. M. te 's Gravenhage, geen strafM. C. de J. te Rotterdam, geen straf; P. L. E. W. te Vlissingen ,f 1 of 1 d. h. Overtreding ventverbod: J. M. te Ter- neuzen f 1 of 1 d. h.H. D. te 's Graven hage f 1 of 1 d. h.M. E. M. te Zierikzee f 2 of 2 d. h. Te Vlissingen buiten de daartoe be stemde bakken wateren: C. H. M. te Kloetinge f 2,50 of 2 d. h. Faillissementen. W, van Kooten, schipper te Bruinisse. Totaal passief f 19.613.12, waarvan preferent f 15077.51. De baten bedragen f 139.30. A. Radewalt, timmerman te Nieuwer- keiflt (Sch.-D.). Totaal passief f 10874.74, waarvan preferent f 4573.93. Voor de vele bewijzen van deel neming, voor en na het overlijden van onze onvergetelijke Vrouw en Moeder NEELTJE DEKKER, betuigen wij onzen hartelijken dank, inzonderheid asm Zuster De Ridder voor de liefderijke verpleging. Uit aller naam: K. WISSE. Meliskerke, 15 Juli 1939. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur: Kruiningen. Maandag a.s. des n.m. 0 uur vergadert de Raad. Aan de orde ko men: Voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening van f 7000. Vaststelling van de begrooting voor den gemeenschappe- 1 ijken keuringsdienst van vee en vleesch in den keuringskring Kruiningen voor 1940. Voorstel tot verkoop van een ge deelte van den Zandweg aan het Rijk. Voorstel tot het doen van enkele herstel lingen aan de muziektent. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw be noemde leden van den Raad. Vaststel ling van een bijzonder rooilijnvoorschrift voor een gedeelte van den weg op den Keidam. Driewegen. Donderdagavond kwam de afd. der Ned. Vereen, voor Luchtbe scherming in jaarvergadering bijeen, on der leiding van den voorzitter Iz. de Dreu. De burgemeester werd benoemd als eere-voorzitter. De secr.-penningm. P. Verburg bracht het jaarverslag uit en mocht een batig saldo boeken. De burgemeester besprak 't ontstaan van het rapport voor luchtbescherming en de voorz. zette uiteen wat het rap port inhoudt. Daarna kwam het punt contributieverhooging aan de orde. Be sloten werd om de contributie te bepalen op 40 ct. per lid en het bestuur te mach tigen in enkele gevallen deze te stellen op 25 ct. per lid. De burgemeester hield nog een lezing betreffende zelfbescherming. Besproken werd om hen die nog geen lid zijn, op te zoeken. De vergadering was maar matig bezocht. Baarland. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. De voorzitter wenschte de leden geluk met hun 'herbenoeming. Aan den Minister van Defensie zal adhaesie worden betuigd met een adres van den Raad van Zuidwoide, betreffende kostwinnersvergoeding aan de kleine zelfstandigen. De Commissaris der Koningin heeft aan den Burgemeester verlof verleend van 20 Juli9 Augustus aanstaande. De P. Z. E. M. berichtte, dat 5 pet. van de door de gemeente gegeven bijdrage zal worden terug 'betaald. Dit bedraagt 120,58 Ged. Staten deelden mede, dat de ge meente 's-Heerenhoek de veemarkt wenscht af te schaffen. Hiertegen heeft niemand bezwaar. Door den Minister is goedgekeurd, dat aan de werkloozen weer extra steun zal worden verstrekt. Het schrijven van het Bouwmeestersgilde, kring Middelubrg, wordt voor kennisge ving aangenomen. Boeken en kas van den ontvanger zijn nagezien en in orde bevonden. De begroeting 1939 is door Ged. Staten goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling, inzake luchtbescherming wordt aangenomen. Aan het verzoek van den Inspecteur der volksgezondheid, tot wijlziging der bouwverordening in dier voege, dat het zal verboden zijn bedsteden te bouwen, zal niet worden voldaan. Het contract voor straatverlichting zal worden gewijzigd. Op 1 Juli zal het nieuwe tarief in werking treden, dat per jaar f 15 voor deel oplevert. Het verzoek tot toetreding tot 'tBorg- stellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilan den wordt afgewezen. Een verzoek tot plaatsing van een lantaarn aan den Nieu wen weg wordt om financieels redenen afgewezen. De Raad keurt goed de tele fonische aansluiting te zijner tijd over te brengen naar 'het nieuwe raadhuis. Te vens wordt besloen een neven toestel te plaatsen in de ambtswoning. Nadat de voorzitter eenige vragen van dhrn de Rijk en Traas heeft beantwoord, wordt besloten, dat als handwerkonder- wijzeres aan de 0. L. school zoo mogelijk een kweekeling met acte zal worden be noemd. De geloofsbrieven van de nieuwbenoem de Raadsleden worden onderzocht en in orde bevonden. Hierna volgt een voorloopige bespre king over de meubileering van het raad huis. In de volgende raadsvergadering zal hierover een besluit worden genomen. WALCHEREN Veere. Aan den besteller bij' den post- telegraaf- en telefoondienst G. Poppe al hier is op zijn verzoek met ingang van 15 Juli 1939 eervol ontslag verleend. Oost- en West-Souburg. Eennieuwe Hervormde Kerk op West- Souburg? Nu de teelkening van de top West-Souburg te bouwen hulpkerk voor de Ned. Herv. gemeente alhier zoo wel door het dagelijksch bestuur der ge meente als door de schoonheidscommissie is goedgekeurd, zal door velen verlan gend naar een spoedigen bouw van dit bedehuis worden uitgezien. Er is evenwel nog een moeilijkheid ge rezen, die (overbrugd zal moeten worden alvorens tot den bouw kan worden over gegaan. Kerkvoogdij: en kerkeraad zijn eens gezind in hun overtuiging, dat er op W.- Souburg een Hervormd kerkgebouw moet en ook kan komen en thans gebouwd dient te wtorden, terwijl ds Spijkerboer, Herv, predikant alhier, van meening is dat er geen behoefte aan een hulpkerk bestaat en zich krachtig tegen het plan verzet, daar hij! het ook te duur vindt. Voor vele kerkgangers', vooral ouderen op' West-Souburg, is de afstand naar de kerk op 'Oost-Souburg aan het 'Oranje- plein te groot, in het bijzonder bij ongun stig weder. Tal van lidmaten zouden dan (ook gaarne het verzet om verschillende redenen zoo spoedig mogelijk opgegeven zien. (VI. Grt.) Kortgene. Het stoffelijk overschot van wijlen dhr Joh. G. van der Linde, die te Goes in één der ziekenhuizen is overleden, is Vrijdagmiddag onder groote belangstel ling alhier ter aarde besteld. Aan de geopende groeve heeft Ds v. d. Most van Spijk woorden van troost tot de familie gesproken. D'hr A. Hartog uit Golijnsplaat sprak als voorzitter van de Onderlinge paarden- verzekerings Mij. Noord-Beveland. 18 jaar lang is de overledene bestuurslid geweest van de vereeniging. Spr. bracht hulde en dank voor hetgeen de overledene heeft ge daan in het belang van den landbouw. Dhr J. M. Bom, oud-voorzitter van de Hagel verzekering Mij. Noord-Beveland sprak in denzelfden geest als de vorige spreker. Dhr M. K. Verburg dankte voor de laat ste eer zijn schoonvader bewezen. Aanwezig waren o.a. deputaties van bo vengenoemde vereenigingen, van den N.- Bevelandschen Bond van paardenfokkers, van den keuringsdienst, voor de gewassen te velde en van de afd. Noord-Beveland van de Z. L. M. De baar was gedekt met vele bloemstukken. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Een aanbevelenswaardig tochtje door Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Te beginnen met Dinsdag a.s. organi seert de Prov. Vereen, voor Vreemdelin genverkeer in overleg met den Prov. Stoombootdienst op de Westerschelde en de Stoomtramwegmaatschappij Bres- kensMaldegem trips door Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Vrijdag heeft het vertegenwoordigers der pers in de gele genheid gesteld dezen trip te maken. Hij begint met een boottocht van uit Vlis singen. Na verwelkoming te Breskens hebben wij een kijkje genomen bij het Zwembad, het grootste open bassin in ons land, ruim 1 h.a. groot en keurig ingericht voor het leeren zwemmen en ook voor veilig zwemmen door ouderen. De eigenlijke tocht wordt gemaakt met een der bussen van de tram. Het ging nu eerst naar een aantal aardige houten woninkjes op eenigen afstand van de be bouwde kom. Hier heeft men een mooi zicht vanaf de Zeeuwsch-Vlaamsche kust op Walcheren en op den Schelde- mond. Het volgende bezoek gold „Groede aan Zee". Wij kwamen hier over het dorp Groede zelf met zyn aardig dorpsplein, en langs de Nieuwerkerksche Kreek, een vischrijk water en daarom voor henge laars een eldorado. Zeker ligt de badplaats Groede nog al ver van de kom, doch de tocht er heen wordt vergoed door wat men in de om geving van 't nette paviljoen „de Groe" te genieten krijgt op strand en duinen en tegen de duinen aanliggende bosschen. Men heeft ook daar enkele zeer aardige zomerhuisjes. Het ging nu over Nieuwvliet of Sinte Pier naar Cadzand en wel het eerst naar het dorp zelf, waar wij een kijkje namen in het beroemde kerkgebouw met de mooie gekleurde ramen. Te Cadzand-Strand bezochten wij aan vankelijk het deel nabij het oude bad huis, daar waar de N.V. tot Exploitatie van den Kievittenpolder met succes de bouwgronden verkoopt of wel verhuurt voor het plaatsen van zomerwoningen. Hier ontbreekt zelfs niet een wafelbak- kerij, hier kan men op het strand paard- of ezeltje rijden; hier is het baden vrij. Een groot aantal huisjes staat hier aan de binnenzijde van de duinen. Te Cadzand badplaats bij de haven is ook alles gereed om de Augustus- gasten af te wachten. Weer is hier een nieuw hotel verrezen. Verschillende verbeteringen in het verkeer mogen nog worden verwacht als de streekplan-weg aangelegd is. Toezegging is al verkregen, dat langs het rijwielpad over den duinrand een flink aantal paddestoelen als wegwijzers zal worden geplaatst. Te Cadzand ziet men niet meer Wal cheren aan den horizon, maar kijkt men zoo ver het oog reikt over het wijde wa tervlak. Een bezoek aan Cadzand brengt van zelf mede, dat men ook het Zwin een be zoek brengt. Het ging nu over Retranchement naar het oude Sluis, waar wiji in eens in de drukte waren van het beginnende zomer seizoen. Wij: maakten een wandeling over de wallen naar het in 1924 opgerichte monument voor den archivaris van Sluis, den bekenden J. H. van Dale en vervol gens naar het Stadhuis met zijn uit- en inwendige vermaarde oudheden. Over Oostburg en Schoondijke ging het nu terug naar Breskens. Voor dezen tocht op de komende Dinsdagen is 7V2 uur ge rekend. Het is een alleszins aanbevelens waardig uitstapje. Dit geldt niet minder van de tochten, die van 15 Juli tot 2 September op Za terdag in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen ge houden worden. Hier kan men genieten van bouwwerken als de kerken van Kloos. terzande, en Hulst, evenals het stadhuis en de wallen in laatstgenoemde plaats. Te Axel heeft men het nieuwe stadhuis en te Terneuzen de zeesluizen, kanaalha ven en wallen. Deze tocht, die gemaakt wordt met autobussen van de Zeeuwsch- Vlaamsche train, eindigt ook te Breskens. Axel. De heer J. Fanoy heeft zijn be noeming als lid van den gemeenteraad niet aangenomen. Opvolger op de anti- rev. lijst is de heer C. Schieman. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vollenhove, J. Tammens te Parrega. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Odé, av. ds 'Steinz. Wilhelrainadorp, vm dr Hansen, nm. ds Odé. Hansweert, 9.30 u. ds Homburg, 6.30 u. ■ds Matzer van Blois. Geref. Kerken. Arnemuiden, 9.30 u. ds Scholing, 2 u. ds Koning. M.U.L.O.-examcn te Goes. Gisteren slaagden voor diploma B S. Boone, Middelburg; J. L. de Wild, Kats; L. J. v. 'Maldegem, Kortgene; D. Krom- been, Kruiningen; W. A. Rookers, 's-H. Abendskerke; G. M. Schrijver, Goes; A. Siervogel, Goes; C. J. Weststrate, Kloe tinge; A. M. Westveer, Kruiningen; H. G. v. d. Linde, Wemeldinge; M. Reyerse, Goes; L. W. Traas, Baarland; M. Kloet, Kerkwerve. Voor diploma A G. Leendertse, Kam perland; P. A. v. d. Weele, Golijnsplaat; M. v. d. Noordaa, Vlissingen; S. M. Schout, Middelburg; A. F. Meeuwse, Middelburg; N. C. 'Dekker, Serooskerke; J. Joziasse, Middelburg; S. Polak, Mid delburg; W. M. Tichelman, Middelburg; J. G. v. d. Peijl, Hansweert; J. A. Fok ker, Brouwershaven; A. Smallegange, Zierikzee. Afgewezen 3. Eindexamen H.B.S. te Roosendaal. Aan het St. Norbertus Lyceum is ge slaagd voor B de heer G. de Belier, Westdorpe. Aan het St. 'Gertrudis Lyceum is ge slaagd voor B mej. A. de Bont, Vlissin gen. Eindexamens M.T.S. Te Amsterdam is geslaagd voor de af- deeling bouwkunde: J. C. J'onker te Zie rikzee; voor de afd. weg- en waterbouw kunde: A. Zwaai te Vlissingen. Te Utrecht voor de afd. weg- en water bouwkunde: P. J. Heij'boer te Kortgene. De Ruyterschool te Vlissingen. Geslaagd voor stuurmansleerling ge tuigschrift B.S.: J. Bimmel, Vlissingen, J. Brevet, Oostburg; P. J. Brouwer, Nij megen; J. H. Heys, Gennep; A. C. E. van Opdonp, Middelburg; J. Pille, Veere, J. J. Risseeuw, Oostburg; P. G. D'. San- dee, Yerseke; H. L. Schmelzer, Vlissin gen; D. Weststrate, Terneuzen; D. Woud stra, IJlst. Geslaagd voor getuigschrift A.S.: J. Heyse, Veere; J. H. ter 'Meulen, Bres kens. Groote heidebrand in Noord-Limburg. Een hevige brand heeft gistermiddag in de heide tusschen Well en Bergen, in het Noorden van de provincie Limburg, gewoed. Omstreeks 2 uur ontstond, vermoedelijk door bliksemslag, brand in een perceel heide toebehoorend aan de gemeente Bergen. Aangewakkerd door den vrij krac'htigen wind, breidde het vuur zich met snelheid uit. Mede tengevolge van de ditoogte in de toch reeds brandbare heide en het dorre gras nam de brand een ongekenden omvang aan. -Onmiddellijk schoten ploegen arbei ders uit de werkverschaffing, die in de nabijheid aan het werk waren, toe, om bij het bhisschingswerk behulpzaam te zijn. Door het aanleggen van tegenvuren en 'h'et werpen met zand trachtte men het vuur in zijn voortgang te stuiten. Inmid dels was echter zoo een groote opper vlakte heide door de vlammen aangetast, dat deze bestrijding geen succes had. Door het telkens draaien van den wind werd het blusschingswerk ten zeerste be moeilijkt. Eerst tegen 8 uur in den avond kon men zeggen, dat men het vuur voor goed meester was. Een terrein van tus schen 200 en 250 ha. blleef zwart gebla kerd liggen. De man, die niet uit mocht van z ij n vrouw. Te Rotterdam woont een echtpaar. D'e man wilde gisteravond uitgaan, doch dit werd hem belet door zijn echtgenoote, die de opmerking maakte: „Twee dagen in de week werken en zeven dagen biertjes drinken, gaat niet op.... je blijft thuis". Manlief echter voelde daar niets voor, pakte zijn spulletjes en verdween in de keuken, welke is gelegen aan de straat zijde van de eerste étage. Na zich te heb ben gewasschen, een schoon boord te hebben aangedaan en zich verder te heb ben gestoken in de Zondagscbe kleeren, wilde bij de keuken weer verlaten, maar de deur was op slot. De vrouw had hem 'dit „gebakken". Geen nood, dacht 'de loswerkman. maakte het (keukenraam open, keek eens eiven naar beneden en waagde een sprong, doch zijn „moedige" daad kwam hem duur te staan. Hij blesseerde zijn heide enkels dusdanig, dat hij1 per auto moest Anto met soldaten om geslagen. 13 gewonden. Een vrachtauto met 13 soldaten, die een voet balwedstrijd zouden spelen en van Beeg- den naar bet O'olerhuisje aan de Maag reden, is in een bocht door te groole snel heid omgeslagen. De 13 inzittenden werden allen gewond en moesten zich onder bebandeiiug van een dokter stellen. Drie hunner hadden zulke ernstige verwondingen aan armen en beenen opgeloopen, dat zij, na voor- loopig verbonden te zijn, per ziekenauto naar het ziekenhuis te Roermond zijn overgebracht. De toestand van twee der drie zwaar gewonden is ernstig. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding der Motor- en Rijwielwet en (of) het Motor- en Rijwielreglement en andere verkeersovertredingen: A. v. L. te 's Gravenpoldervrij spraak; S. de B. te Vlissingen: beris ping; M. C. W. te Goes, M. C. P. S. te Breda, ieder f 2 of 2 d. h.L. L. te Ar nemuiden f 1 of 1 w. t.sch.A. V. te Vlissingen f 3 of 3 d. h.A. J. te Geleen f 1 of 1 d. h.A. A. G. te Vlissingen f 2 of 2 d. h.A. v. d. B. te Vlissingen 2 maal f 10 of 2 maal 5 d. h.J. I. E. te Vlissingen f 2, f 0,50 en f 0,50 of 3 maal 1 d. h.F. D. v. d. V. te Koudekerke f 1 of 1 d. h.G. H. G. te Arnhem f 2 of 2 d. h.A. C. te Arnemuiden f 3 of 3 d. h. P. J. C. B. te Halsteren f 4 of 2 d. h. A. L. L. te Dordrecht f 20 of 10 d. h.G. S. te Vlissingen f 1 of 1 d. h.P. R. te 's Heerenhoek f 3 of 3 d. h.H. K. K. te Rilland-Bath f 2 of 2 d. h.I. R. te Goes f 1 of 1 d. h.S. de K. te Middelburg, J. de K. te Middelburg ieder f 3 of 3 d. h. A. H. D. te Vlissingen f3 en f 1 of 2 maal 1 d. h. Iepenhout op een perceel weiland la ten liggenM. de K. te 's Gravenpolder f 6 of 3 d. h. Overtreding Leerplichtwet: G. H. te Goes f6 of 3 d. h. Vleesch aan keuring onderworpen niet langs den kortsten weg naar het slacht huis vervoeren: M. R. te Goes: vrij spraak. Op den openbaren weg een wapen b: zich. hebben: J. K. te Oostkapelle: beris ping. Een vuurwapen voorhanden hebben: A. O. te Rotterdam gedom.f 5 of 3 d. h. met verbeurdverklaring van het geweer. StraatschenderijJ. K. te Kapelle f 10 of 5 d. h. Stand van gistermiddag 3 u.: 750. Licht op voor fietsers: Zondag 9 u. 40 min. Maandag 9 u, 38 min. DE DUITSCHE VERSTERKINGEN AAN DE B0HEEMSCHE GRENS WAiRSGHAU. De Duitsöhers hebben aan de Boheemsche grens een dubbele rij loopgraven met prikkeldraadversperrin gen en versterkingswerken aangelegd. Men gelooft, dat te Hulozin in Moravië een belangrijke troepenafdeeling is aan gekomen. MIDDELBURG, 14 Juli 1939. Postelein 2-7, Suikerboonen 14-32, Stamsnijboonen 8-27, Tuinboonen 2-3, Doppers 5-16, Peu len 6-21, Andijvie 2-4, alles per kg. Peën 2.5-3.5, Kroten 1-2.5, Selderie 1.5 -7, Rabarber 1-3, ales per bos. Bloemkool 4-15, Andijvie 0.5-2.5, Krop sla 0.5-1, Komkommers 2-3, alles p. smk. GOES, 14 Juli 1939. Groote veiling: Zwarte bessen 33,10'-33,30, Roode bessen 6,90^7,50, per 10O kg. Kleine veiling: Aardbeien 19-27, Roode bessen (Prolific) 8-14, Roode bessen 5-8, Witte bessen 7-13, Kruisbessen 5,50-8,50, Frambozen 17-43, Roode Blanche 13-16, Brusselsche Bruine 22, Bitterkrieken 13- 14, Eierkrieken 14-16, Volgers 20, Ronde krieken 11-16, Stelkrieken 13-15, Klerken 22-31, Limburgers 22, Meikersen 19-28, Markiezen 28-33, Zoete Morellen 15-22, Bruine suikerkersen 11-22, Roode suiker- kersen 19, Witte vleesehkersen 19-20. Zw. vleeschkersen 14-19, Vroege van Werden 30, Uitschot kersen 5-11, Gitroenpruimen 5-5,50, Oranje pruimen 3,50-12, Tomaten 9,50-11, Val Yellow T'ransp. 2-7,50, West- friesperen 8,50-13, ales per 100 kg. Meloenen 11-27, Perziken 1,50-4,50, per 100 stuks. Groenten: Andijvie 2,50, Augurken 5,50 -12, Stokprincesseboonen 34, Dubb. Prin- cesseboonen 18-24, Wagenaarsboonen 10" 16, Groene boonen 13-17, Gele boonen 8- 11, Stamsnijboonen 17-22, Eerstelingen 4- 5,50, id. drielingen 2,50-3, id. kriel 1, D°P" erwten 5-9,50, Tuinboonen 1,50-4,50, Pos telein 4-6,50, Zilveruien 8, Roode kool 3, Savoye kool 1,50^4,50, Waschpeen 4. Spitskool 1-1,50, Sjalotten 4-5, alles per 100 kg. Bloemkool 2,50-13, Kropsla 0,ö0-l .10, Komkommers 2-2,50, Andijvie 0,70-2,60, alles per 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2