Rugpijn TJif/vtne ¥'A*KElffl£± Uit de Provincie Kerknieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Onderwijs Burgerlijke Stand Het schip der woestijn sterft den benzinedood. Flnantiëele Berichten. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Omwenteling op verkeersgebied In Egypte. relfs als peetvader van den brief kan worden aangezien. HITTEGOLF IN ZUID-SPANJE. Zuid-Span je wordt op het oogenblik door een hittegolf geteisterd. Te Sevilla, heeft men gisteren een tem peratuur van meer dan 59 gr. G. in de schaduw gemeten. Tot dusver zijn reeds 11 personen ten gevolge van een zonnesteek overleden. DE ENGELSCHE DEMONSTRATIEVLUCHTEN MET BOMMENWERPERS. Mogen de eskaders niet over Denemarken vlieden? Het Engelsohe plan om een tweede vlucht met nog meer bombardeer-vlieg- tuigen naar Polen te ondernemen, wordt te Berlijn als een tegen Duitschland ge richte betooging opgevat. Nu heeft men er de luoht van gekregen, dat de Engelsche bombardeermachines op hun vlucht naar Polen ter bekorting van de route over Denemarken willen vlieger.. Daartoe is de toestemming van Denemar ken noodig en deze is door Engeland ook aangevraagd. Neutraliteit geldt volgens Berlijn niet leen voor het geval van oorlog, maar ook ten opzichte van maatregelen, die als dienstig ter voorbereiding van den oorlog kunnen worden beschouwd. Men heeft niet verzuimd, de Deensche regeering van dat standpunt in kennis te stellen. Mocht Denemarken de toestemming ver- leenen, dan zal daarvan een sterke span ning tusschen Denemarken en Duitsch land het gevolg zijn. (N. R. C.) ITALIË PROTESTEERT TEGEN DEN AFSTAND VAN ALEXANDRETTE AAN TURKIJE. De Italiaansche regeering heeft een no ta tot de Fransche regeering gericht, in welke ze zegt: Uit de pers iheeft de Italiaansche regoe- ring vernomen, dat op 23 Juni j.l tus schen de regeeringen van Frankrijk en Turkije een accoord is tot stand gekomen, waarbij het sandsjak Alexandrette aan Turkije wordt afgestaan. Italië maakt hierbij zijn volledige re serve ten aanzien van den inhoud van ge noemd accoord, dat buiten zijn medeweten en toestemming tot stand is gekomen en dat duidelijk in strijd is met de doeleinden van het mandaat en den wil der betrok ken bevolkingen. ITALIAANSCH CORRESPONDENT MOET WEG UIT FRANKRIJK. De „Popoio di Roma" deelt mede, dat de Fransche autoriteiten den correspon dent van het blad, Pettinato, hebben uit gewezen. Dit wordt door de Italiaansche pers scherp becritiseerd. De „Regime Fascista" noemt het Fran sche volk verwerkelijkt en gedegenereerd en de Fransche regeering een regeering van „dwazen en misdadigers". Het blad schrijft verder te hopen, dat onmiddellijk represailles zu-llen worden genomen. Alleltaliaanschejour- nalisten moeten uit Parijs te ruggeroepen worden en de vertegenwoordigers van de Fransche pers te Rome moe ten naar hun land worden teruggebracht. Het blad besluit met de woorden „Gelukkig leven we in een in ternationaal klimaat, dat doet hopen, dat eens alle, thans nog uitstaande reke ningen, vereffend zuiden wor- d e n." De „Paris Soir" meldt, dat zijn per manente speciale correspondent in Italië Jean Devau, uit het land is gewezen. GOES. Luchtbeschermingsoefening. Gisteravond werd hier een luchtbe schermingsoefening gehouden. Te ruim acht uur loeide de sirene. Gedacht werd dat Goes aangevallen was, waarbij eenige bommen waren gevallen op het parkeer terrein aan de Koepoort en bij het Bea- trixplein, die eenige branden hadden veroorzaakt, terwijl tevens op beide plaat sen een tweetal gewonden vielen. Aan de Koepoort werden deze verbonden door de aan de brandweer verbonden E.H.B.O.'s, die speciaal opgeleid zijn uit brandweer lieden, teneinde de blussching niet te vertragen. Het vervoer van de gewonden geschiedde door de transportcolonnen van het Roode Kruis. Aan de Koepoort werd geen water gegeven, omdat het aan koppelen van de slangen aan de water leiding voldoende was. Aan het Beatrix- plein moest water worden gegeven door middel van de motorspuit. De branden waren aan het H.lbd. ge meld door uitkijkposten, die met eigen telefoonlijnen verbonden waren met den hoofdpost. Deze uitkijkposten waren ge plaatst op den toren van het Stadhuis en den kerktoren. Verder word een oefening gehouden van de radioluisteraars en kaartlezers. Deze oefening geschiedde in den hoofd post. Wij vernamen, dat vrijwillige aanmel ding voor den luchtbeschermingsdienst, speciaal van dames voor de opleiding tot hulpverpleegsters, zeer op prijs zal wor den gesteld. Fruiteeli en frultbewaring. Op dit gebied is toch veel mogelijk in dezen tijd. Zoo zagen wij bij den heer G J. Adïi&ftnee, Wittepa^rdstraat, alhier, prachtige in kassen gekweekte peren, n.l. Clapps Favoriete en Prócose de Trevoux. Daarnaast echter stond een mand met appelen, Zeeuwsche Jonathans, die in het najaar 1938 werden geplukt en in het koelhuis bewaard. OF EEN ANOERE RHEUMATISCHE STOORNIS k een waarschuwing zijn, waarvan de dokter u zeggen kan, dat zij bij verwaarioozlng fcan telden tot vreeseiijke oljn en narigheid. Als de afvoerkanalen niet goed werken, geschiedt de verwijdering van vloeibare afvalstoffen onvol doende en moeilijk. De zuren en onzuiverheden blijven dan In het lichaam en hebben een vergiftige werking. Dit Is vaak de oorzaak van knagende rugpijn, pijn In de beenen, verlies van energie, opstaan s nachts, spit, gezwollen voeten, blazen onder de oogen, rheumatlsche pijn en duizeligheid. Voorkom dergelijke verschijnselen. Haal een fiaoon Foster's Rugpijn Nieren Pillen, waarvan duizenden menschen getuigen, dat zij hen zoo goed hielpen Als gij rugpjin of eenlg verschijnsel van een aan zuurglften te wijten stoornis hebt. probeer dan nog heden FOSTER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN. Dlc modern, wetenschappelijk middel Is ver krijgbaar In drie verpakkingen f1.-, f 1.75 en f 3.-, De Gemeenteraad zal Woensdag a.s. dels namiddags 2.30 uur vergaderen. Aan de orde komen o.a.Onderzoeik der geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden van den Raad. Voorstel tot wijziging der bij Raadsbe sluit van 21 April 1939 vastgestelde ver ordening tot wijziging van die op de bef fing van precariorechten. Verzoekschriften van kappers inzake vaststelling van sluitingsuren voor bar biers- en kappersondernemingen. Voorstel tot wijziging der verordening op 'het brandwezen. Verzoek van den 'beer J. Baijens te Kapelle om wijziging van bet uitbrei dingsplan. Wijziging der gemeente-begrooting voor bet dienstjaar 1939. Verzoek van den beer A. Cappon om ontslag als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. Vaststelling der kosten, bedoeld bijl ar tikel 55ter der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1938. Wijziging der begrooting van het ge meente-gasbedrijf voor het jaar 1938. Bij Raadsbesluit van 21 April 1939 werd de verordening op de heffing van precariorechten aangevuld met een 'bepa ling, houdende vrijstelling van belasting terzake van bet regelmatig berijden der wallen met rij- of voertuigen, noodzake lijk voor de uitoefening van eenig beroep of bedrijf, ter beoordeeling van B. en W. De Minister van Binnenlandscbe Za ken maakt tegen de onderstreepte woor den bezwaar. Zijne Excellentie is van meening, dat daardoor het beroepsrecht van belanghebbenden wordt aangetast. B. en W. stellen voor bedoelde woorden te schrappen. Sluiting barbiers- en kappersondernemingen. Inge komen zijn twee adressen van kappers. Eén van J. Bruggeman e.a., houdende verzoek om geen gevolg te geven aan het verzoek, om bij verordening het gesloten zijn van barbiers- en kappersondernemin- gian te bevelen op Maandag vóór 2 uur des namiddags. En een adres ondertee kend door J. van Anrooij e.a., om tot dit laatste wel over te gaan. De laatste adressanten zijn van meening, dat de 53 uren, gedurende welke hun personeel arbeid mag verrichten, economischer kunnen wor den verdeeld, indien hun zaken een voormiddag per week gesloten moeten zijn. Nu zij1 het blijkbaar onderling te dezer zake niet eens kunnen worden, wordt de Raad ter hulp geroepen om aan de hand van een bepaling der Winkel sluitingswet sluiting gedurende een be paald gedeelte der week dringend voor te schrijven. B. en W. merken nog op, dat het voorschrijven van sluiting op een be paalden 'dag tot 2 uur namiddags niet mogelijk is, aangezien art. 6 der Winkel sluitingswet slechts gedwongen sluiting vóór of na 1 uur des namiddags toelaat. Het is aan B. en W. gebleken, dat der gelijke regelingen enkel zijn getroffen in de gemeente Vlissingen en Bergien op Zoom, doch dat er te Middelburg, Ter- neuzen en Zierikzee zoodanige voorschrif ten niet bestaan. Het wil B. en W. voorkomen, dat er eerst dan aanleiding is tot het uitvaardi gen van een gebod als bier bedoeld, wan neer de barbiers en kappers bet omtrent dag en uren van sluiting met elkaar zijn eens geworden, reden waarom zij in over weging geven, op het verzoek afwijzend te beschikken. Uitbreidingsplan. D'e heer J. Baijens te Kapelle verzoekt om wijzi ging aan te brengen in het uitbreidings plan, n.l. voor dat gedeelte, hetwelk ge legen is ten noorden van de Zuidvlietstr. en ten westen van de R.K. begraafplaats. Het is de bedoeling van den heer Baijens, dat mogelijk zal worden ge maakt, de aanleg van een straat op een afstand van ongeveer 60 m. van genoem de begraafplaats, waarbij de aan die straat te bouwen huizen natuurlijk op korteron afstand zullen komen te staan, n.l. 40 50 m. Verder is het zijn bedoe ling, dat de op het uitbreidingsplan ge projecteerde straat, loopende van de Mid- deiburgsche straat naar de Zuidvlietstr., eènigszins zal worden omgelegd, waar door de aansluiting aan de Zuidvlietstr. niet meer haaks zal wezen, zooals ont worpen. Bij adressant bestaat het voornemen, om aan beide straten arbeiderswoningen te bouwen. B. en W. hebben tegen dit vorzoek ver schillende bezwaren. In de eerste plaats achten zij het uit een oogpunt van piëteit niet wenschelijk, dat een begraafplaats op korten afstand wordt omgeven door een dichte bebouwing. Daarom is de eerstvol gende straat in westelijke richting op het uitbreidingsplan geprojecteerd op een af stand van circa 120 m. In de tweede plaats zijn zij van meening, dat het de voorkeur verdient om de stadsuitbreiding opnieuw in haar geheel onder handen te nemen, zoodra de aanhangige grenswijzi ging tot stand zal zijn gekomen. Alsdan kunnen in een algemeen bestemmings plan voor verschillende categorieën van woningen terreinen worden aangewezen, hetgeen o.i. de voorkeur verdient boven de uitvoering van een partieel plan, gelijk door adressant wordt beoogd. Mitsdien geven zij in 'overweging, op 'het verzoek afwijzend te beschikken. Wijziging verordening op het brandwezen. De Brandweer- Directie is voornemens om zoodra de nieuwe automobiel-brandspuit zal zijn op geleverd, het aantal oefeningen belangrijk uit te breiden. Zij stelt in verband hiermede voor om voor deze oefeningen aan bet personeel een speciale vergoeding toe te kennen. B. en W. juichen dit toe en stellen de volgende vergoedingen per oefening ivoor: aan den brandmeester f2.50; aan de onderbrandmeesters, ieder f 1.25; aan den hoofdman van de brandladder f 1.25; aan de brandgasten, ieder f0.65; aan de bo des voor het weder in orde brengen der materialen tezamen f 5. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rinsumageest S. W. de Vries, cand. te Coevorden. Te Dussen, H. K. van Wingerden te Melissant. Te Arnhem I. P. van der Waal te Hengelo. Bedankt voor Well en Ammerzoden, Joh. Godthelp, cand. te Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerken. Tweetal te Mussel, W. Vreugdenhil, cand. te Rotterdam en C. Verspuy, cand. te Scheveningen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Broek op Langendijk, D. Biesma, cand. te Groningen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dinteloord, M. Heikoop te Utrecht. Niet beroepbaar. De heer J. H. Velema, theol. cand. bij de Chr. Geref. Kerk, stelt zich wegens studie-redenen, voorloopig niet beroepbaar. Di r F. W. C. L. S c h u 1 t e f. Te Hilversum is op 71-jarigen leeftijd overleden dr F. W. G. L. Schulte, emeri tus-predikant van de Ned. Herv. Gemeen te te Bergeijk. Het vliegtuig in dienst van het Evangelie. Naar wij ver nemen heeft de kerkeraad der Geref. Kerk van Soerabaja van de directie van de K.N.I.L.M. op zijn verzoek bericht ont vangen, dat de predikanten, wanneer zij per vliegtuig reizen voor hun verstrooi- denwerk een reductie op de prijzen zul len genieten van 25 Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrijdag 14 Juli 1939. De volgende personen werden gedag vaard: L. v. R„ 20 jaar, slagersknecht te Dom burg, wegens dierenmishandeling. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d. h. en toewijzing civiele vordering ad f30. P. M. J. d. B., 26 jaar, rijwielhersteller te Wissenkerke, wegens diefstal van een couponboekje voor vervoer van auto's voor den veerdienst Wolfaartsdijk-Kortgene ten nadeele van C. Dieleman. Eisch 1 maand gev. straf. Uitspraak 3 weken gev. straf. A. I. B., 18 jaar, landbouwersknecht te Kortgene, wegens mishandeling van A. Fieman te Kats. Eisch en uitspraak f5 b. of 2 d. h. M. J. F., 37 jaar, winkelier, en P. V., 34 jaar, echtgenoote van M. J. F., beiden te Kats, wegens mishandeling van A. I. B. Eisch en uitspraak ieder f7,50 b. of 5 d. h. P. H. R., 27 jaar, bankwerker te Vlis singen, wegens beleediging van den agent van politie G. B. J. Kotkamp te Middel burg. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. M. L., 49 jaar, huisvrouw vanJ. M. F. te Souburg, wegens beleediging van A. Willemse te Aagtekerke. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. J. v. S., 42 jaar, arbeider te Souburg, wegens het opzettelijk beletten en verijdel len van een door ambtenaren ondernomen handeling. Eisch en uitspraak f5 b. of 2 d. h. A. P., 44 jaar, werkman te Middelburg, wegens diefstal van 2 eieren ten nadeele van Van 'tHoff te Biggekerke. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. P. J. O., 33 jaar, werkman te Middel burg, wegens idem. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. A. J. D., 26 jaar, koopman, reizende in een woonwagen, wegens diefstal van een hoeveelheid gras ten nadeele van P. van de Sande te Koudekerke. Eisch en uitspraak 15 b. of 2 d. h. J. S., 30 jaar, werkman te Arnemuiden, wegens aanranding van de eerbaarheid. Eisch: 1 maand gev. straf voorw, proef tijd 3 j. en f20 b. of 10 d. h. Uitspraak: 1 m. gov. straf voorwaarde lijk proeft. 3 jaar en f 15 b. of 10 d. h. UITBREIDING VLASBEWERKING. Bewerkingspremie verwacnt. Naar wij vernemen wordt spoedig de invoering van een nieuwen steunmaat regel verwacht ten behoeve van de vlas bewerkers. Zij zou bestaan uit het be schikbaar stellen door Sociale Zaken van een premie voor iederen erkenden vlas ser voor elke H.A. vlas, welke in ons land méér wordt verwerkt dan in 1937 en wel tot een maximum van 5 H.A. Voor de uitvoering van dezen maat regel zal dan een stichting in het leven worden geroepen waarvan de oprichters zullen zijn de belanghebbenden bij de vlascultuur, bewerking en handel. Tarweprijs gedaald tot laagste niveau sinds 1592. De tarweprijs daalde gisteren te Li verpool tot 3/7% per cwt. Dit is de laag ste prys, die ooit in Engeland is geno teerd sedert 1592. Het vorige laagtere cord was 3/8 in September 1931, meldt de Telegr. Biezelinge. Alhier 'had de j&arlijkische keuring van geiten plaats. Klasse 1, lammeren, 10 stuks: le pr. J. Dagevos; 2e pr. M. Landman; 3e pr. M. Verbage; 4e ipr. C. de Jonge; 5e pr. H. Steenpoorte. Klasse 2, éénjarige geiten, 6 stuks: le pr. P. van de Vrie; 2e pr. J. Dagevos; 3e pr. G. Butler; 4e pr. M. Landman; 5e pr. L. de Koeyer. Klasse 3, tweejarige geiten, 8 stuks: le pr. G. Butler, 'deze werd opgenomen in het Prov. Stamboek; 2e pr. P. Glas; idem; 3e pr. J. Dagevos; 4e pr. L. de Koeyer; 5e pr. M. Landman. Klasse 4, drie-jarige en oudere geiten, 7 stuks: le pr. A. van der Graaf f; 2e pr. A. van der Graaff; 3e pr. P. van de Vrie; 4e pr. J. Dagevos; 5e pr. Math. v. Liere. „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk I Neem een "AKKERTJE even pN. liggen. Daarna weer frisoh. DE DUITSCHE PERS TEGEN EEN ARTIKEL IN DE TEMPS. BERLIJN. Het D.N.B. keert zich tegen een artikel in de „Temps", waarvan de bedoeling is een wig te drijven in de betrekkingen tusschen Duitschland en Italië. Ook beticht het D.N.B. de „Temps" ervan, dat het blad den vrijwilligen terugkeer van Duitsche volksgenooten (uit Zuid-Tyrol) tot voorwerp maakt van zijn stelselmatige hetze tegen de Duitsch- Italiaansche verhoudingen, waarbij het er aan herinnert, dat indertijd uit het Duitsche gebied van Polen 7% millioen Duitschers uitgewezen zijn. Bij de maatregelen in Zuid-Tyrol, zoo wordt betoogd, gaat het slechts hierom, dat de reeds langen tijd aan den gang zijnde „wilde" terugkeer van Duitschers volgens bepaalde plannen geregeld wordt. ARRESTATIES IN DANZIG. WARSCHAU. Volgens hier ontvangen berichten heeft de politie te Danzig 70 leden van de illegale Duitsche socialis tische partij gearresteerd. Naar verklaard wordt zijn de arrestaties verricht na ge dane huiszoekingen, waarbij wapens en ontplofbare stoffen werden gevonden. Endexamen Rijks Hoogere Burgerschool GGoes. Afd. A. Geëxamineerd 7 candidaten. Geslaagd: E. de Gooijer, J. G. Lodder, A. J. Pen- nings en P. Steutel, allen te Goes; A. van Breda te Kolijnsplaat; M. van der Mue- ren te Btrgen op Zoom; L. de Roo te 's Heer Abtskerke. GOES. Huw.-aang.: Anthonius Johan nes Mijnsbergen, 29 j. jm. en Pieternella Louisa Katharina de Buck, 28 j. jd. Van 10—13 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. P. Feij 30 j. jm. en J. H. de Bruijne 27 j.; G G. Hagedoorn 24 j. en A. P. Maas kant 26 j; J. Dingemanse 25 j. en W. Brasser 27 j.; J. Lammers 33 j. en S. B. de Visser 32 j. Getrouwd: P. F. W. Berting 26 j. en E. G. F. Lammens 24 j.; I. F. Faber 26 j. en L. G. van D&ele 20 j. B vallen: P. Louwerse geb. Belfroid z.; G. D. Walter geb. Evers z.; L. M. de Vries geb. Tournoij z.; J. Louwerse geb. Prinse d.; A. A. Francke geb. Jacobs z.; J. de Nooijer geb. de Nooijer d. Overleden: J. Jansen, 52 j„ wede. van H. L. Belfroid; J. van der Schraage 72 j., man van A. J, E, Burger (V. G.) De tijden veranderen en de woestijn met hen, zou men met een variant op een bekend woord kunnen zeggen. Egyp te begint zich meer en meer toe te leg gen op den aanleg van wegen, zoodat het wellicht niet zoo lang zal duren of de kameel, het oude schip der woestijn, heeft het veld moeten ruimen voor spoor wegen en auto's. Tot den oorlog kende men in Egypte om zoo te zeggen geen goede verkeers wegen. Men had ook bijna geen wegen noodig voor het rij verkeer, want van de oudste tijden af maakte men voor alle vervoer gebruik van kameelen en ezels. Zoo bleef de toestand tot het begin van den oorlog. Deze laatste maakte het aan leggen van goede wegen beslist nood zakelijk. Men maakte een begin met den bouw van straat- en spoorwegen, met het gevolg, dat kameelen en ezels voort durend meer op den achtergrond geraken. De tijd is wellicht niet zoo ver meer, dat het schip der woestijn met zijn eigen- aardigen waggelenden gang in Egypte tot de uitzonderingen zal gaan behooren. Deze omwenteling op verkeersgebied in Egypte is in hoofdzaak te danken aan den invloed der Engelschen. Gedurende den wereldoorlog hebben de Engelsche troepen tot hun nadeel ondervonden wat het zeggen wil, te moeten opereeren in een land, dat niet over goede wegen beschikt. Door ondervinding wijs gewor den, heeft Engeland alles er op gezet om verbetering te brengen in dezen toestand, vooral na het optreden der Italianen in Abessynië. Na het sluiten van het ver drag tusschen Egypte en Engeland in 1936 is men nog meer haast gaan maken met het aanleggen van moderne ver keerswegen door de woestijn. In 1936 werd met grooten spoed gewerkt aan een auto weg van Kaïro naar Alexandrië via Amria, terwijl de weg van Kaïro naar Ismaïlia verbreed en gemoderniseerd werd. De door karavanen met kameelen gebezigde weg van Amria naar Mersa Matroe, het westelijkste militaire steun punt der Engelsche troepen in Egypte werd met den grootsten spoed zoodanig verbeterd, dat hij thans kan bereden wor den door auto's met een snelheid van 65 kilometer per uur. Verdere groote pro jecten zijn in studie. In de eerste plaats wil men een weg aanleggen in de rich ting Noord-Zuid langs den Nijl, van Kaïro naar Koes en een daarop aanslui tende verbinding naar de Roode Zee, de plaatsen Kosseir en Hoergada. Voorts wordt met grooten spoed gewerkt aan een verbinding van het Oosten met het I Westen door het schiereiland Sinai. De weg van Kaïro naar Suez wordt tot Auja doorgetrokken, zoodat Kaïro daardoor rechtstreeks wordt verbonden met Jeru- j zalem. (Auteursrecht V.P.B.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscho Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 396 397 Ned. Ind. Handelsbank 1147a 1147. Philips 197 197 X Unilever 12778 127% A. K. U. 34% 36 Amsterd. Rubber 187 187 Kon. Olie 301% S021/. Kon. Boot 102 102 Scheepvaart Unie 108 108 Dell Mij. 187 1907. Nederland 1937 90 90 Nederland 1938 95 95 U. S. Steel 35"//,, 36 Anaconda 197/i» 197. Beth. Steel 417s 427/u North American 17 177. Int. Nickel 35% 367. Gont. Oil 16% 16% Shell 83/s 8a/« Kennecott 257s 25"/« Radio 4% 4 'A Am. Ehka 21% 22 Car Foundry 167s 16 'A Tide-water 97« 97/u Midpetco 97a 9'/. Rep. Steel li"/» 12 Waterworks 77a Is/» Gen. Motors 33% 337. De beurs was prijshoudend, maar de koersverschillen blijven nog steeds zeer gering. Het blijft maar steeds afwachtten hoe de internationale toestand zich blijf' ontwikkelen en of hier eindelijk een mi nisterie gevonden zal worden. Onder deze omstandigheden komen er geen orders in de markt, zoodat zelfs de groote fondsen nauwelijks variëeren. De actieve Amerikaansche aandeelen deden ook niets en waren ongeveer prijs houdend op de koersen van gisteren. Nederlandsche Staatsfondsen werden Ya~Yi lager geadviseerd. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Juli, 2.30 u. Berlijn 75.4575.50. Londen 8.808.80%. Parijs 4 984.99. Erussel 31.9431.98. New-York 1,881.881/».

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2