De nien Ingezonden Stukken. Radioprogramma. Burgerlijke Stand KLEINE A0VERTENTIËN VRIJ De zwerftochten van Kees. JA D A C AR In wel Ontste Vervolgens bracht Spr. de groeten en betuigingen van hartelijken dank van de Armeniërs te Aleppo over. Men is daar zeer dankbaar voor wat Christelijk Ne derland doet. In Aleppo is wel veel veranderd. Het aantal barakken is verminderd en een drietal dorpen is verrezen. De toestanden zijn er beter geworden. Maar nu komt er weer een stroom van vreemdelingen uit de Sandjak van Alexandrette, die nieuwe zorgen brengen. Er is nog veel ellende, ook in de nieuwe dorpen. Het instituut van de pleegkinderen is van groote beteekenis. Ook de medische dienst is overbelast. Zeer velen lijden aan ondervoeding. Krankzinnigheid komt vaak voor, terwijl de toestanden in het krankzinnigenge sticht in Aleppo onbeschrijfelijk zijn. Verpleging elders stelt aan de financiën te zware eischen. Vervolgens toonde Spr. aan, dat het vóór alles van belang is, dat zij, die werken kunnen, door eigen arbeid in hun onderhoud voorzien. Daarom is een kin derbewaarplaats ingesteld, waar de kin deren van de vrouwen, die uit werken gaan, worden verzorgd. Hiervoor worden de bedragen besteed, die voor het her stellingsoord te Atik waren bestemd. In deze kinderbewaarplaats krijgen ook on dervoeden voedzame maaltijden. Spr. deelde ook mede, dat zij tijdens haar reis verschillende foto's (ook ge kleurde) heeft opgenomen, die zij' gaarne in vergaderingen voor de plaatselijke co- mité's zal vertoonen. In sommige woningen vond zij een foto van wijlen Mej. v. d. Bosch. Men was er uitstekend op de hoogte van bet Zeeuwscho comité. Met de f 100, die zij meekreeg, heeft Spr. weer aansluiting aan de waterlei ding mogelijk gemaakt en een reserve watervoorziening doen aanbrengen. Het Armeensche volk heeft nog steeds hulp noodig. De loonen zijn er ongekend laag, zoodat er in tal van gevallen nood moet worden gelenigd. De zendingen klee- ren worden er buitengewoon gewaardeerd. Elk stuk kleeding is welkom, vooral warme kleeding, want de Armeniërs kun nen van hun schamel loontje zich abso luut zulke kleedingstukken niet aanschaf fen. Men loopt er in lompen en is er vrij wel onbeschermd voor de koude. Ontroerend is het te mogen constatee- ren, dat onder deze menschen na al wat zij hebben doorgemaakt, temidden van al hun ontberingen een krachtig geloof wordt gevonden. Zij1 zoeken en vinden kracht in het gebed. Ook hiervan vertelt Spr. op boeiende wijze. Telkens weer blijkt, dat God dezen Zen- dingsarbeid zegent. Het is daarom ver blijdend, dat hier binnenkort ook een Ne derlander zal mogen werken. Het is ook aangrijpend, dat dit marte laarsvolk, dat gebloed heeft uit duizend wonden, dat om Christus' wil zoo veel geleden heeft, aan hun verdrukkers het Evangelie wil verkondigen. Spr. eindigde met allen op te wekken in dezen noodzakelijken arbeid te vol harden en hierin één te zijn. De heer H. Visser sprak zijn waar deering uit over hetgeen Zeeland voor het Armeensche volk doet. Spr. die in hoofdzaak met het geven van onderwijs aan de Armeensche jeugd zal worden be last, toonde vervolgens aan, van hoe groot belang Christelijke scholen voor de Armeniërs zijn. Van belang voor de toe komst, maar ook voor het heden, om via de kinderen de ouders te bereiken. Spr. vraagt voor zijn arbeid de medewerking van Zeeland en dringt aan op gebed voor hem en zijn werk. Nadat de presidente de fa. Van Nelle had dank gezegd voor het aanbieden van een kopje koffie en thee, sprak de heer G. L. Baron Van Boetzelaer het slot woord, waarin hij opwekte in Gods kracht dezen Zendingsarbeid voort te zetten. Spr. ging daarna voor in dank gebed. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De staking te Borssele und.... kein Ende. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het schrijvten van den heer Tiggelaar in uw blad van 11 dezer moet ik thans voor de derde maal en dus met eenigen schroom een beroep doen op Uw welwillendheid. In alge meenheden, de vlag die T.'s lading moet dekken, wil ik niet treden. Na al het ge schrijf en gewrijf oordeele de lezer zélf of in mijn vorige stukken van opzettelijk onjuiste voorstelling sprake- is geweest. Laat dus ook T. recht op 't doel afgaan en de hoofdzaak zelve niet omzeilen. Ik stel nogmaals met nadruk, dat noch dit jaar noch het vorige jaar klachten van mijn plukkers mij hebben bereikt. De door T. bedoelde 'organisaties hebben deze nim mer te mijner kennis gebracht. Op eeni- gerlei brute wijze heb ik een het vorig jaar gedaan verzoek tot overleg niet af gewezen. Duidelijk heb ik echter medege deeld, aan overleg geen behoefte te heb ben, daar ik de verhouding met de werk nemers steeds zonder tusschenkomst \an U, heer T., en de uwen heb geregeld. D'onderdagvóórmiddag, vóórdat U mij hebt getelefoneerd, hebt U geen klachten ontvangen. Geeft U liever thans voor het forum der publieke opinie volmondig toe, dat U de menschen in de Hoogerwaard tot staking hebt aangezet en daarna met mij hetgeen ik weigerde hebt wil len overleggen. U spreekt bewust onwaar heid wanneer U zegt, dat ik U met sfroo en kogel heb bedreigd. Geen sprake van. Unins behoorde le eten. dal T' uoor U op terreinen waar erwten werden geplukt resp. toegangswegen etc, te be geven de betrokken wetsartikelen hebt overtreden. Ten overvloede heb ik U dit nog Vrijdag door mijn advocaat schrif telijk in laten scherpen. Zeeuwsche pluk kers hebben het werk niet verlaten. Vóór dat ik er iets van afwist waren deze door den betrokken onderbaas ontslagen. Ik houd staande, dat U te Borssele de men schen sommigen tegen hun wil tot staking hebt opgeruid resp. sommigen belet hebt het tooneel der stakingsactie te verlaten. Borssele was een onderdeel van een door U opgezette actie. U kunt niet meenen, wanneer U thans nog stelt, dat het werk spontaan werd neergelegd. Niets is minder waar. U vraagt een over eenkomst die absoluut ten nadeele der plukkers is. Daaruit blijkt Uw ondes kundigheid wat betreft erwtenplukken volkomen. Ik nam werkelijk aan, dat mijn ploegbaas te 's-Heerenhoek U, althans uw collega V., dit duidelijk genoeg gemaakt heeft. Ik betaalde vorige week f 1.75 per 100 kg. aan plukloon. Dit is inderdaad geen opschepperij, zooals u dit pleegt te noemen. 'Onder geen beding accepteer ik uw desbetreffende verdachtmaking. U zult uw woorden waar hebben te maken. Langs dezen weg -doe ik u daartoe een voorstel. Wij stelten een Commissie van 3 hoogstaande personen in. Daarvan be noemt U èèn lid, ik stel voor de Redactie van De Zeeuw ook één lid en ik even zoo. Ik deponeer bij de Redactie honderd gulden, U eveneens honderd gulden. Die Commissie zal nagaan, of ik de vorige week f 1.75 per 100 kg. plukloon nog sterker f 2.per 100 kg. plukloon heb betaald of niet. Indien na onderzoek door de Commis sie waarvoor ik mijn boekhouding en bescheiden der loonadministratie beschik baar stel blijkt, dat ik de vorige week geen f 1.75 en f2.plukloon per 100 kg. heb uitbetaald, verbeur ik de door mij gedeponeerde 'honderd gulden ten be hoeve van een door de Redactie aan te wijzen liefdadige instelling. Zoo blijkt, ■dat ik die plukloonen wol heb betaald, verbeurt U do honderd gulden voor het zelfde doel. Ik wacht uw voordracht voor één lid dier Commissie af. Als U iets en vooral publiek wilt zeggen, moet U dit bewijzen. Ik geef U thans daartoe graag de gelegenheid. Iemand verdachtmaken zonder meer is ergerlijk. De menschen'te Bors'selc zijn niet met een fooi naar huis cezonden. Terwijl zij op 7 dezer door uw toedoen zijn gaan staken hebben zij voor het pluk ken op 5 en 6 dezer dus voor van agitatie uwerzijds sprake was f 1.75 plukloon per 100 kg. uitbetaald gek re en De wijze van vaststelling van het pluk loon heeft niet willekeurig plaats. Die manier heeft om kortzichtige reder en uw instemming niet. Ik weet het. U wensclu op bureaucratische wijze af°ezien van ve'ke omstandigheden dan ook hel plukloon vóór den aanvang van het pluk- seizoen vast te stellen. Daaruit blijkt nog maals de door mij reeds eerder voorge geven ondeskundigheid van Uw zijde, ten aanzien van deze materie. Ik bepaal het plukloon naar gelang de omstandigheden. Daarbij wordt rekening gehouden met alle factoren, n.l. met lang of kortstroo, goe den of slechten stand, kleine of groote, dikke of dunne peulen etc., etc. U niet. Twee jaar geleden heb ik wel erwten laten plukken van 3 cents per kg. De menschen kwam toen dat plukloon toe. Hoe durft U dan van een fooi spreken? U kunt eenvoudig geen loon vaststellen, wanneer U begint de factoren, die de hoogte \an het pluk'oon bepalen bulten beschouwing te later.. Alleen om die reden al zal uw actie doodloopen. Zij zal in ieder geval onder mijn plukkers een fiasco blijven. Het feit, dat U de andere plukkersploegen niettegenstaande halstarrig volgehouden krampachtige, welhaast 'hopelooze pogingen niet tot staking der werkzaamheden kunt bewe gen, i's hiervoor een afdoend bewijs. Voor de verdere beantwoording van uw schrij ven heer T. moge ik volstaan U te ver wijzen naar mijn vorige stukjes. Daar de zaak thans in den treure ge- en 'her kauwd is, de kernen der zaak in ieder geval door mij duidelijk zijn belicht en zich geen nieuwe aanknoopingspunten meer zullen voordoen, hoop ik Mijnheer de Redacteur niet andermaal een beroep op uw lankmoedigheid te moeten doen. Ik heb thans reeds bijna te veel van U verlangd. Van U, heer T., zie ik uw aan beveling voor één lid der Commissie tot controleering der plukloonen van vorige week ad f 1.75 en f 2.op de omschre ven condities tegemoet. Die zaak kan dan ook voortgang hebben. Met dank voor de plaatsing, A. WESTSTRATE. Krabbendij'ke, 11 Juli 1939. IS DE HAVEN VAN LE HAVRE VERGIFTIGD? Het Bestuur van de beroem de Fransche zeehaven is door het zinken, na den geweldi gen brand van den oceaan- stoomer „Paris" nog in onver wachte moeilijkheden geraakt. De „Paris" had namelijk een niet onaanzienlijke hoeveel heid natriumcaymd aan boord en deze gevaarlijke gifstof moet zich in het uitgebreide gebied van binnen- en buiten havens verspreid hebben. Daar men het er voor houdt, dat het water vergiftigd is, wordt het baden niet toege staan en is ook het visschen in de naaste omgeving ver boden. 237. 'Het was Kees als stond hij in bran 1. Het zweet brak hem aan alle kanten uit. Zijn tong kleefde droog tegen zijn gehemelte. De zandstorm trok echter langs hen heen, tot groote verademing van alle leden van den karavaan. 238. Onderbroken door rustpoozen werd den tocht voortgezet, en er deden zich geen bijzondere gebeurtenissen voor. Zoo bereik ten ze langzaam de Hoggarbergen met de Gare-tji-Djanoum, het einddoel van hun tocht. CE LOONEN IN DEN LANDBOUW OP WALCHEREN. Uitspraak van den arbiter. De heer Chr. v. d. Heuvel, uitspraak doende betreffende de arbeidsvoorwaar den in den landbouw te A a g t e k e r - k e, Domburg, Meliskerke, Oostkapelle, Sint Laurens, Westkapelle en Zoutelande, waar de landbouwers niet tot ovei een stemming zijn gekomen met de hoofdbe sturen der landarbeidersbonden, overwegende, dat niet valt in te zien, waarom de loonen, welke zijn overeenge komen door een belangrijk deel van de werkgevers in de streek waarvoor deze arbitrage geldt, niet eveneens door de overige werkgevers zouden kunnen be taald worden, waar immers door partij eenerzijds niet is aangevoerd en ook niet uit anderen hoofde is gebleken, dat tus- schen de bedrijven van eerstgenoemde en van laatstgenoemde werkgevers ver schillen bestaan die zulks zouden wetti gen; overwegende, dat voor het opleggen van een afwijkend-lager-loon te minder aan leiding bestaat, nu de contractloonen in de overeenkomsten bovenbedoeld mini- mumloonen zijn, welke bovendien buiten gewoon laag moeten genoemd worden. Geeft mitsdien de volgende beslissing: De arbeidsvoorwaarden van de arbei ders, werkzaam in de bedrijven van par tij eenerzijds zullen als volgt zijn: 1. Minimumloon voor volwaardige vaste arbeiders van datum dezer uitspraak tot ultimo November 1939 f 12 per week; van 1 December 1939 tot 1 Maart 1940 f 11 per week. 3. Minimumloon voor volwaardige losse arbeiders en voor hen, die minder dan 4 maanden achtereen bij eenzeifden werk gever werkzaam zijn: van datum dezer uitspraak tot ultimo November 1939 f 13,20 per week van 1 December 1939 tot 1 Maart 1940 f 12 per week. 3. D'e arbeidsdag zal naar plaatselijk ge bruik geregeld worden. ONZE GROENTEN- EN FRUITTEELT. Stand der gievassen op 33 Juni 1939. De groenten, welke in den open grond worden geteeld, hebben in ernstige mate van de droogte te lijden gehad, waardoor de stand van verschillende gewassen sinds de vorige berichtgeving vermin derd is. Wat de fruitteeltgewassen be treft, zijn de verwachtingen niet meer zoo hoog gespannen als zij aanvankelijk waren, in het, bijzonder wat de pe r e n en pruimen betreft; de stand der ap pelen valt hier en daar tegen; het klein-fruit geeft zonder uitzondering een goed tot zeer goed beschot. De onder glas geteelde groen te n en ook het fruit beloven eveneens goede opbrengsten te zullen geven. De stand op 30 Juni j.l. was als volgt: Grcententeeltgewassen. Erwten en peulen geven een goe den oogst. Sn ij - en pronkboonen ontwikke- 1 e n zich goed, uitgezonderd in Limburg en Oost-Brabant, waar de vooruitzichten matig luiden. Stok- en stamprinsesseboo- n e n zullen in Limburg en het Westland een matig en elders een goed beschot geven. Tuinboonen. Algemeen staat dit gewas, dat gunstig werd beïnvloed door het zonnige drooge weer, er goed voor. T o m a t e n. Gemiddeld is de stand der z.g. koude tomaten (d.i. in onver warmde kassen of warenhuizen geteeld) goed, in Groningen, de Venen en Noord- Holland goed tot zeer goed. Stooktomaten geven eveneens een goeden oogst. Aardbeien leveren dooreengenomen een slechte opbrengst; alleen op per- ceelen, welke in mindere mate door de vorst in December zijn getroffen, wordt nog een matige oogst verkregen, in het bijzonder wat de variëteiten Mad. Le- fèbre en Mad, Moutot betreft. D'aar naast bracht ook de droogte schade toe aan het gewas. Vroege aardappelen geven een matig tot goed beschot; het droge weer heeft de ontwikkeling van dit gewas ge remd. Uien staan er matig tot goed voor; plaatselijk heeft het gewas te kampen met het optreden van de uienvlieg. Fruitteeltgewassen. Appelen. Ten opzichte van den ko menden appelenoogst koestert men gun stige verwachtingen. Over het algemeen vertoonen de appelen een goeden stand. Perzikroode zomerappel en Early Vic toria zullen een goeden, Yellow Trans parant een goeden tot zeer goeden oogst geven. Van Groninger Kroon en Present van Engeland verwacht men eveneens een goede tot zeer goede opbrengst. Ook Schoone van Boskoop (goudreinette) staat er goed voor; de stand van de Bel lefleurs is daarentegen matig, terwijl de vooruitzichten voor de Sterappelen in Limburg matig en elders matig tot goed worden genoemd. Peren vertoonen een matigen stand, welke voor verschillende variëteiten zeer uiteenloopend is. De stand van Clapp's Fa vorite is behoudens enkele uitzonderin gen matig tot slecht; van Précose de Trévoux verwacht men een goeden tot zeer goeden oogst. Triomphe de Vienne is vrijwel mislukt; Bonne Louise d'Avranches zal daaren tegen een matig tot goeden oogst geven. De vooruitzichten voor de variëteiten Con férence, Comtesse de Paris en Legipont loopen uiteen van slecht tot goed. Ooms- kinderperen (kruideniersperen) zullen een goede opbrengst geven. Ook ten aan zien van de stoofperen wordt zonder uit zondering een goede oogst verwacht. Pruimen. Ook ten aanzien van den pruimenoogst luiden de verwachtingen zeer verschillend. Kersen. Over het algemeen zijn de oogstverwachtingen goed. Meikersen geven een matig tot goed beschot; de weersgesteldheid der laatste dagen heeft veel tot verbetering van den stand bij gedragen. Kruisbessen staan er goed voor. Roode en Zwarte bessen geven goede tot zeer goede vooruitzichten. Frambozen. Hoewel plaatselijk nog eenige schade door de vorst in December j.l. waarneembaar is, staan de frambo zen er over het algemeen toch zeer goed voor. J. Verstraeten en M. E. van Hoorn; 22, Magdalena d. v. M. van Drongelen en N. Schieman; Leuntje Christina d. v. A Scheele en Chr. E. Verhage; 23, Corne lia d. v. D. Koster en C. Zegers; Tanneke Antje d. v. Jan den Hamer en A. S. Die- leman; 24, Jozina Janna d. v. C. M. Smies en J. de Putter; 26, D'ingenus Ja cob z. v. Dl Pijpelink en P. S. de Pooter; 29, Cornelis z. v. W. J. Elve en J. Ze gers; 30, Cornelis Jan z v. C. M. van Ta- tenhove en L. J. Heijnsdijk; Jacobus z. v. A. Koster en A de Ridder. Overleden: 1, Rachel Alphonsina de Coninck 21 j., ongeh.; 17, Edumondus Leopoldus de Coninck, 59 j., echtg. van E. Breepoel; 21, Oscar de Witte 64 j echtg. van M. T, Audenaert. (T. C MIDDELBURG. Bevallen: S. A. F. Schuit geb. Mersie d.; I. Asselber^s geb. Boot d.; F. de Regt geb. Wondergem d. Overleden: J. Baljeu, 76 j., weduwn. van M. L. C. de Vos. (M. C.) Van 18 Juli. AAGTEKERKE. Bevallen: E. Wisse geb. de Visser d. Overleden: P. de Visser, 78 j., wedn. E.. Dekker. (M. C.) Van 310 Juli. WESTKAPELLE. Overleden: D. de Witte, 62 j., echtgen. P. de Pagter. (M. C.) Van 1—7 Juli. TERNEÜZEN. Huw.-aangiften: 3, I. J. Hooftman (van Sluis) 27 j. jm. en M. J. van Dixhoorn 29 j. jd.; 5, C. J, Koole 21 j. jm. en'J. E. Stof fijn 21 j. jd.; 6, M. Slabbekoorn (van Axel) 21 j. jm. on J van Doeselaar 20 j. jd.; A. F. Kroes 23 j. jm. en A. G. Lauret 23 j. jd. Gehuwd: 5, H. Wauters (van Sas van Gent), 23 j. jm. en M. J. Snoeck 23 j. jd.; W. Riemens 29 j. jm. en F. J. de Lege 25 j. jd.; 6, F. Dekker 22 j. jm. en C. S. Zegers 25 j. jd. Geboren: 1, Elizabeth d. v. M. van Langevelde en E. van Velzen; 2, Jorinus Paulinus z. v. A. C. van IJk en H J. van Wijek; Francina Maria d. v. L. C Verhage en P. A. Verduin; 7, Cornelis Pieter z. v. I. J. Kaan en M. Zegers. Ovorleden: A. M. van Ham, 31 j., echtg. van P. A. A. Geerinck (wonende te Sas van Gent); J. C. Wieland, 74 j wed. van J. Michielsen; 6, A. de Ridder, 81 j., echtg. van R. Willems; C. J. van Tatenhove, 6 dagen. (T. G.) Over de maand Juni. AXEL. iHuw.-aangiften: 15, Th. J. Cre- tel (van T'erneuzen), 24 j. jm. en A. van den Bos 23 j. jd.; 22, A. Bakker 61 j., wendn. en A. Bolleman 57 j. jd.; 29, D'. Jansen (van Zaamslag) 22 j. jm. en C. Hamelink 22 j. jd. Gehuwd: 1, C. A. v. Alten 26 j. jm. en C. J. Wieles 24 j. jd.; I. M. Meesen (van Koewacht) 31 j. wedn. en E. van Dron gelen 31 j. jd.; 8, A. Versprille (van IJzendijke) 36 j. en T. Slabbekoorn 26 j. wed.; J. F. Vink (van St. Jansteen) 22 j. jm. en A. Slabbekoorn 18 j. jd.; J. de Putter (van Hontenisse) 25 j. jm. en A. Verplanke 22 j. jd.; 15, J. Scheele 27 j. jm. en J. E. van D'rongelen 24 j. jd.; 29, P J. Goossen 25 j. jm. en S. Bakker 23 j jd.; L. de Regt 21 j. jm. en S. J. D'ieleman 24 j jd. Geboren: 1, Annigje d. v. W. Verduin en N. A. Schipper; 2, Pieter Nicolaas z.v. J. A. van Doorn en J. E. Bolleman; 4, Marinus z. v. Chr. Hollebek en S. Hame link; 5, Bernardus Cornelia z. v. E. L. van den Bos en M. J. Maas: 12, Cornelis Jan z. v. C. Griep en M. Vermerris; 14, Jan z. v. L. Dieleman en P. Dieleman; 19, Dominicus Jaspert z. v. G. Heijnsdijk en M. J. de Kraker: 20, Ilanna Maria d. v. G. Weijns en J. de Feijter; 21, Jozias z.v. Vrijdag 14 Juli 1939. HILVFRSUM I. 1875 en 414,4 Ml. 8,00 VARA. 10,00 VPRO. 10,20 VARA. 12.00 AVRO, 4,00 VARA, 7.30 VPRO, 9,00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00—12.ÜÜ VARA, 8,GO Gram. Ca. 8,16 Bor. 10,00 Mor genwijding. 10,20' D'eclam. 10,40 Oi 11,10 Declam. 11,30 Esmeralda. 12,00 Du Palladians. Om 12,15 Ber. 12,45 Gram. 1,05 AVRO'-Amusementsorkest. 2,00 Gram. 2,15 Causerie „Athene, de Giici- sche hoofdstad". 2,35 Piano. 3,00 Di i- variété. 4,00 Gram. 4,30 Piano, 5,00 Voor de kinderen. 5,30 Jack de Vrii-s' Internat, en soliste. 6,CO Orgel en zan; 6,28 Ber. 6,30 Causerie „Memlinc en Brugge". 6,50 Gram. 7,00 VAR A-K alen- der. 7,05 Cyclus „Reizen en trekken" 7,23 Ber. ANP. 7,30 Ber. 7,35 Cai De dichter en het Evangelie". 8,00 Zn. en piano. 8,30 Lezing over Amerika. 9.C VARA-orliest. 9,30 Radiotooneel. 0.43 VARA-orkest. 10',10' Declam. 1030 Ber. ANP. 10,40' Avondw. 11,00 Hobo en piano, 11,30 Jazzmuziek (gram.). 11,55 12,00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. Algem Progr., verzorgd door do NCRV. 8,00 Schriftl., medit. 8,15 Ber., gram. 9,309,45 Gelukw, 10,30 Morgend. 11,00 Gram. 11,15 Zang met piano en gram. 12,00 Ber. 12,15 Quintolia en gram. In de pauze: Causerie „Een woord tot U". 2.00 Gram. 2,30 Chr. lectuur. 3,00 Kamermuz. en gram. 5,00 D'eclam. 5,35 Gram. 6.30 Ber.Hierna: Voor tuinliefh, 7,00 Ber, 7,15 Liter, halfuur. 7,457,55 Gram. 8 00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8.15 NCRV-gem. koor en -oikest. 9,30 Cause rie over Aug. iHerm. Francke (1663— 1727). 10,00 Ber. ANP., act. halfuur 10,30 Orgel. 11,10 Gram. Ga. 11,50-12,00 Schriftl. die lederen Dinsdag, Vrijdag en Zaterdag worden opgeno men, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer: helder; wind: matig Z.W.; temperatuur 14; mi nimum hedennacht 12. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Aanmerkelijke stijging van tempera tuur, morgen overdag geleidelijk toene mende bewolking, droog weer, zwakke tot matige wind uit Zuidel. richtingen. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 76.5. Licht op va r fietsers: Vi\dag 9 u. 43 min. 53e Uitgave: „Luctor N. et Ei het Bureaux Lang Postrekening 44 bijkantoor M I J.J.FANOY, Directeur - Hoof In politieke krl verwondering gewt H. M. de Koning opdracht tot 'vorn heeft verzocht. En 'ook de nieuvi lijn brengt weinig D'e vraag is nu heer Colijn thans ken en of thans hebben. De puzzle is nu R, G r t.": heeft mislukking van zij van Mr Kooien, we op een compromis noot van sociale zf een kabinet op ar samenstellen (wea tegenwoordige kal ren)? Het „Vaderla positie van Dr Col: een anderen forms wel iets anders is opdracht kreeg. 'Of zijn, hangt af var hij ditmaal zal wei Kansen heeft hij zou trachten een vanpolitiéke betee een niet al te sma den 'vorigen keer n niet alles ten aanzi< hij thans in 'het we Zijn programpun aan de zes fractie- gelegd, zijn nog s punten schijnen h< ingehouden onger onze zelfstandigheii iifiek; benadering evenwicht door ber versterkng van de Nederlandsch-indië wel het struikelblo dit verband houdt heele kabinetscrisis Deze punten bruikbaar, maar de het eene geval gre andere. Het grootst het zoeken naar zakenkabinet, 'of men het noemen wi Het struikelblok onoverkomelijk kun wordt gestreefd naa politiek karakter. Het blad zou aan ministerie de vooi dan echter een pla. voor den tegenwoo defensie. l a r xs De „Standai kerheden. Eén er van belang is, of als v den aangenomen, ■vorming van een K vooraanstaand Roon noemen mr Verschi niet zou kunnen van die zijde geen leiding wenscht, he samenwerking beget Soc.-Dem., eventueel Dem. en Chr. Histor Aangezien op dit zen aanzien alle moeten wij de ontwi nissen afwachten. bevredigend zal zijn Onbevredigend zo wanneer door Dr Go gevormd, dat slecht vensduur kan reken 'De „M a a s b o d e of meer geprikkeld. Dat het een sticht Dr Colijn al of niet der sterk gereconst aanblijven kunnen w niet beweren. Het begint alles veel te lijken op de 'schiedenis van 1931 tholieken, geen al te nng hebben. Nadat Colijn, zooa voorzien', in verbanc £roote meerderheid w oordiging afwijken dracht 'had moeten t< katholiek formateur maalde in een haast

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6