Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw 'n Halve Lucifer Telegrammen. Hypotheken in Nederland. Finantiëele Berichten. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Marktberichten voor de 'kleuters ewaarschoo] had de eere-voorzit- zich vereenigd. iu zijn toespraak ing van het he- k, dat door haar outers wordt 'ver- n nu getracteerd. van 'het bestuur de ouders zullen Sen dag voor de den. .gavond werd in en voor alle be zichtigen van de n den afgeloopen leisjesvereenigin- eeniging Helpt 49 kleedingstuk- 1 gezinnen in de leeld. aeisjesvereeniging werden 22 klee- welke allen ten tichting Kinder- sser Pz. Jr. heeft an den gemeente- enteraad. derde de gemeen- ïiet toe te treden is voor de Zeeuw- P.Z.E.M. zal een :n worden van ;e kosten voor het (loten werd deze ,ot aflossing van ;ane leening. Van d. gemeenten was gen, vervaardigd haar 10-jarig be- 'tot aankoop van voor den burge- werd de rekening uur over 1938. De 88,74, de uitgaven ,67. Bij gehouden mbtenaar van den d gekozen de heer inzake toepassing neentewet (streek- ndeld in geheime in der nieuwgeko- in orde bevonden, op ter sprake den ispuit. Hiervoor is ,d geboden, terwijl imen brand geble- ipuit goed voldoet, .unnen adviseeren land te doen. Dhr et geen geschikte iannen internatio- nu te verkoopen. laar. De raad kon ;e van den heer dat de spuit niet Een verzoek van etpad bij zijn hof- gen trekken, werd en om advies, telde de heer P. ingrond, volgende len met landbouw- ip den duur een .en worden, maar te maken voor al vast kunnen ;en van houtgewas, ander nader onder .e volgende verga- ;omen. missie tot regeling at voor dit seizoen e inwoners ter in- Haar doel is om alle badgasten een organiseeren, zoo één in Augustus, en strandfeest op THOLEN PHILIPSLAND. vernemen, zal Je Dofd van de school welke met ingang iet vervroegd pen- .ajaar mettterwoon stigen. den straks aan te 3rsweg, wel'ke bui- ,at naar den Post- aan de brug niet deze niet kan wor- |Üi fi mr den gemist voor de oesterputten, doch zal hierover een viaduct worden gebouwd. NOORD-BEVELAND, Wissenkerke. Woensdag werd door de ouden van dagen,' daartoe in de gelegen heid gesteld door de ingezetenen die gel den bijeen brachten, een autorit ge maakt naar Tilburg en omstreken. Reeds vroeg vertrok de stoet, bestaande uit een twintigtal auto's. De verschillende auto's waren door de eigenaars kosteloos ter beschikking gesteld, 's Avonds ongeveer 10 uur kwamen allen, onder groote be langstelling van het publiek weer be houden in de gemeente aan. Allen waren het er over eens dat het een schitterend geslaagde tocht is geweest. RUIM DRIEDUIZEND BELGEN BEZOEKEN ZEELAND. Bij gelegenheid van den Nationalen Feestdag in België op 21 Juli a.s. zullen ruim 300 personen uit Vlaanderen een tocht maken met de booten „Prinses Ju liana" de grootste veerboot van den Prov. Stoombootdienst op de Wester- schelde de „Prins Willem", eveneens van denzelfden dienst en de schroefboot Schelde" van de Rotterdamsche Tram weg Maatschappij. De vertrekhaven is Gent, waarna ge varen wordt door het kanaal van Ter- neuzen tot laatstgenoemde plaats. De „Prinses Juliana", aan boord waarvan zich vertegenwoordigers van de Belgi sche pers zullen bevinden, zal van Ter- neuzen naar Vlissingen vertrekken om bij gunstig weer buiten om langs Dom burg en Westkapelle te varen. Daarna wordt Vlissingen binnengeloopen alwaar geruimen tijd vertoefd zal worden. De „Prins Willem" en „De Schelde" ver trekken van Terneuzen, via Hansweart naar Wemeldinge, waarna Veere bezocht wordt, vanwaar eveneens naar Vlissin gen gevaren wordt. Via Terneuzen zal dan de terugreis naar Gent aanvaard worden. Aan boord van de „Prinses Ju liana" zal zich een muziekgezelschap van ruim 80 personen bevinden. Naar verluidt zullen in de toekomst nog meer dergelijke tochten georganiseerd wor den. (V. C.) VREEMDELINGENVERKEER Heden werden met de Prov. boot BreskensVlissingen overgezet 1800 passagiers en 95 outo's (vorig jaar resp. 2450 en 120). Zendingsbijeenkomst Zaterdag a.s. wordt vanwege de classis Middelburg der Geref. Kerken bij het kas teel Westhove op het Eilandje, een zen dingsbijeenkomst georganiseerd. Als sprekers hopen op te treden de hee- ren D. 'Huinink te Veere, Prof. Dr K. Schilder te Kampen en D's H. Scholing te Arnemuiden. Gaarne wekken wij onze lezers op deze bijeenkomst, die te half 3 aanvangt, te be zoeken. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer. tekerke; J. Reijnierse, Koudekerks; K. A. Vos, Middelburg; W. L. Verhage, Mid delburg; K. E. van Griethuysen, Vlissin gen; M. W. v. d. Linde, Serooskerke; J. v. d. Velde, Brouwershaven; N. W. F. Naerebout, Zierikzee; A. Dees, Terneu zen; F. I. Dekker, Axel; E. G. Dieleman, Terneuzen; P. van Hoeve, Axel; J. Kouwijzer, Terneuzen. Afgewezen acht. 1 Aan de Universiteit te Gent slaagde voor het candidaatsexamen in de ge neeskunde de heer U. G. Fagginger Auer 'uit Middelburg. Baarland. Bij PBNA slaagde voor We gentechnicus onze vroegere dorpsgenoot de heer Jan de Rijk, thans opzichter bij den Rijkswaterstaat te Arnhem. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Voorthuizen, C. Dop te Alkmaar. Te Loenen a. d. Vecht, C. B. van Hasten te Zevenhoven. Te Hattem, J. N. de Ruiter te Aalsum. Té Hoornster- zwaag, B. E. van Buuren te Drachten. Aangenomen naar Meeden, J. A. Mul der, cand. te Lisse. Bedankt voor Op'heusden, R. N. Steur te Oud-A'lblas. Voor Oldeholtwolde, Don kerbroek en Oterdum, J. A. Mulder, cand. te Lisse. Geref. Kerken. Drietal te Naaldwijk (2e pred. pl.), G. Toornvliet te Nieuwerkerk a. d. IJs'sel, H. de Jong te Hoek van Holland en Dr J. L. Koole te Vreeland. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Gouda, D. Biesma, cand. te broningen en C. J. P'h. Sobering, cand. te Groningen. Beroepen te Noordeloos, R. Slofstra, cand. te D'rachten. Te Wormerveer, G. J. Ph. Sobering, cand. té Groningen. Geref. 'Gemeenten. Tweetal te Westzaan, A. van Stuiven- bsrg te Benthuizen en A. Visser, cand. te Rotterdam. Beroepen te Ridderkerk, A. van Stui- Venberg te Benthuizen. Te Aagtekerke, A. Visser, cand. te Rotterdam. DsD. J. vanBrummen f. in den ouderdom van ruim 80 jaar is te Nijmegen overleden ds D. J. v. Brummen, em.-predikant der Ned. Herv. Kerk. Prof. D r H. H. K u y p e r, ouct-hoogleeranr aan de Vrije Universi- 0it, thans te 's Gravenhage woonachtig, hoopt op Zaterdag 22 Juli a.s. zijn msten verjaardag te vieren. De verduistering te Haar lem. Betreffende de door d'en directeur van de N.V. in liquidatie „Spaarhuis" te Haarlem gepleegde verduistering van f55.000 is nog gebleken, dat de fraude plaats had door middel van den post- chequé en girodienst. Het „Spaarhuis" had verschillende spaarkassen loopen, waarvan de deelne mers per giro betaalden. Ook andere transacties bij de N.V. liepen over den girodienst. Bij groote bedragen, welke door de N.V. werden ontvangen, liet de directeur een gedeelte van het bedrag op zijn privé-rekening overschrijven. De dagelijksche afrekeningen van de giro, welke, zooals bekend is, met potlood ge schreven zijn, veranderde hij zoo, dat de bedragen 'klopten met de boeken van de N. V. Op die manier slaagde de man er in f55.000 ten jgigen bate aan te wenden. Natuurlijk kon hij nimmer afwe zig zijn, want in dat geval zou degene, die de afrekening van de giro inzag, d'e fraude hebben ontdekt. Ook als hij ziek was, moest daarom d;e post met de giro afrekeningen bij hem thuis worden ge bracht. Echtpaar blijft 5 uur lang aan een toren hangen. Een groote menigte heeft op het terrein van de we reldtentoonstelling te Washington, waar het parachute-springen, één van de groot ste attracties van de tentoonstelling wordt beoefend, kunnen toezien, hoe de be kende polospeler Cornelius Rathbone en zijn vrouw gedurende vijf uur aan den 60 meter hoogen springtoren op een hoogte van 30 meter zijn blijven hangen, door dat een van de katrollen weigerde. De brandweer, bijgestaan door de po litie, slaagde er tenslotte te 5 uur des nachts in, het echtpaar Rathbone uit die hachelijke positie te bevrijden. Het vergiftigingsge- val te Woensel. Met zekerheid kan over de oorzaken van de twee sterfge vallen te Woensel nog niets vermeld I worden. Eenerzijds wint het vermoeden veld, dat de vijf kinderen het slachtoffer zijn geworden van loodarsenaat, waar mede aardappelvelden achter de woning besproeid zijn, anderzijds helt men over naar de theorie, dat hier van besmette lijke darmdysenterie sprake is, die ook vermeld werd in de overlijdensrapporten. De drie kinderen, die nu nog in het ziekenhuis verpleegd worden, verkeeren nog steeds in kritieken toestand. Opvallend is het, dat de ouders niet ziek zijn. De moeder van de kinderen voelt zich echter wel verzwakt, doch dit moet vermoedelijk toegeschreven wor den aan den verschrikkelijken toestand waarin de vrouw verkeert. Reeds twee kinderen moest zij missen, terwijl haar drie andere kinderen ernstig lijdend zijn. Inmiddels heeft men in het rijkslabo ratorium te Utrecht een onderzoek naar de vermoedelijke oorzaak laten instellen, doch het rapport is nog niet binnen. Moeilijke arrestatie. De poli tie van Huizen, bijgestaan door de Wees per politie, heeft een berucht ingezetene, zekere V., gearresteerd, die er van ver dacht werd, te Huizen een rijwiel te heb ben verduisterd. Deze arrestatie ging niet gemakkelijk, daar de verdachte de deur van zijn wo ning had gebarricadeerd. Ook toen de politie geweld dreigde te zullen gebrui ken, weigerde hij open te doen. Uit het raam van een bovenkamer trachtte hij de politiemannen met een plank te be werken, terwijl hij hen bovendien met een boksbeugel bedreigde. Tenslotte liet de politie een smid ko men, die de deur met een koevoet open brak. Maar ook toen was de politie nog niet boven! Achter een tafel verschanst en met een bijl gewapend, wilde V. de mannen op de smalle trap met een bijl te lijf. Toen hij na eenigen tijd inzag, dat verzet niet veel zou baten, gaf hij zich over. |itietroepen houden de anti-Britsche I heeft. M.U.L.O.-examen te Goes. Gister slaagden voor 'het Aanvullings- Ploma: P. de Zeeuw, Terneuzen; J. A. Mmekindera, Zaamslag; C. Hamelink, rneuzen; D. Riemens, Zaamslag; W. Kimmel,. Vlissingen; J. F. Blommaert, 'errkzee. Afgewezen één. Goes°°r h8t B-diploma: F- WBezemer, m7OOT A-di'Ploma: S. C.' Bouman, 'G. ssee, iD. E. L. Padmos, J. Melis, M. omits, allen te Vlissingen; C. P. Pas ser, St. Laurens; J. H. Bouman, Aag- EEN NIEUWE VACCINATIE METHODE. Br 0. Plotz van het Institut Pasteur •heeft een nieuwe methode voor inenting tegen de pokken gevonden. In tegenstel ling met het vaccin van een vaars, dat gewoonlyk wordt toegepast, bewerkt het „vaccin de culture", aan het oppervlak van de huid geënt, maar klein plaatselijk letsel, dat zich sluit zonder ontsierende litteekens na te laten. Verder weerstaat het'hooge temperaturen, wat het gebruik in de tropen vergemakkelijkt. Volgens een mededeeling in de Fransche acade mie van geneeskunde zijn er al ongeveer 50.000 vaccinaties mee gedaan. Zoutelamde. Geitenkeuring. Dins dag 'had alhier de jaarlijksche geitenkeu ring plaats. Aangevoerd waren 22 geiten. 'Groep 1, lammeren, 6 stuks: le pr. K. Verhage 'Dz., 2e pr. P. Labrueijre; 3e pr. Jacob van Sluijs; 4e pr. J. Koppejan Ez.; 5e ipr. F. de Witte. Groep 2, 1-jarige, 5 stuks: le pr. P. L'ouws; 2e pr. P. Stroo; 3e pr. P. van Sluijs. 'Groep 3, 2-jarige, -6 stuks: le pr. P. van Sluijs; 2e pr. H. van Sluijs; 3e pr. H. van Sluijs; 4e pr. P. Louws. 'Groep 4, oudere geiten, 5 stuks: le pr. P. Stroo; 2e pr. J. Koppejan Ez.; 3e pr. H. 'Melis; 4e pr. J. Meijers. is al méér dan genoeg om een héél bosch in een half uur in lichterlaaie te doen komen I DE KONINGIN OP SOESTDIJK. BAARN. H. M. de Koningin is om 2 uur per auto op het Paleis Soestdijk aan gekomen. ERNSTIGE VERKEERSONGEVALLEN'. ROTTERDAM. Vanmorgen is op de Waalhaven alhier de 17-jarige J. Ver schoor uit Hekelingen door een militaire auto aangereden. V. is korten tijd daar na overleden. EEMNES. Gisteravond is hier een per sonenauto met een taxi in botsing ge komen. De personenauto werd bestuurd door Mevr. E. O. uit Hilversum. Haar 74- jarige moeder, die bij haar in den wagen zat, Mevr. Slaghek uit Bussum, werd ern stig gewond. Haar toestand is zorgwek kend. DEN HAAG. Naar aanleiding van den uitzaai van in 1940 te oogsten koolzaad, deelt men ons van bevoegde zijde med'e, dat de telers voor den koolzaadoogst 1940 wederom 'kunnen rekenen op een richt prijs van f 15 per 100 K.G. DRIE HUIZEN VERBRAND. BERKEL (N.-H.). Gisteravond zijn door onbekende oorzaak drie woningen door 'brand vernield. De inboedels waren niet verzekerd. ERNSTIGE AANRIJDING TENGE VOLGE VAN DRANKMISBRUIK. ENSCHEDE. 'Gisteravond stonden in de Brinkstraa't alhier eenige meisjes met elkaar te praten, toen een auto, bestuurd door een 23^jarigen slager uit Hongelo met groote vaart om den hoek 'kwam. De auto kwam op het trottoir terecht. De fiets van een1 der meisjes werd gegrepen en een eind weg geslingerd tengevolge waarvan een 34-jarige dienstbode werd geraakt en ernstig gewond. Zij is naar een ziekenhuis overgebracht. De auto kon door de politie worden opgespoord. D'e bestuurder verkeerde 'onder invloed van sterken drank. Voor hij het café 'verliet had men1 hem nog gewaarschuwd. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. EINDHOVEN. Vannacht i's de 25- jaiige onderwijzer J. van Tuin alhier door nog niet békende oorzaak met zijn motor tegen een voor 'hem rijdende melk wagen gereden. Hij was op slag dood. VERKEERSVLIEGTUIG NEERGESTORT. 'SEVILLA. Bij het vliegveld is gister een verkeersvliegtuig van de lijn Sevilla- Madrid, kort na den start, brandend neergestort. Het kwam terecht op een cbqmisc'he fabriek, waar het een ont ploffing veroorzaakte. Alle inzittenden, wier aantal nog niet bekend is, kwamen om het leven. In de fabriek brak een brand uit, waarvan de blussching door gebrék aan water werd bemoeilijkt. DE HAVEN VAN TRIEST VOOR 10 JAAR AAN DUITSCHLAND VERPACHT. PARIJS. Een' verslaggever 'van de „Excelsior" in Zwitserland schrijft, dat gister berichten binnenkwamen volgens welke Italië de haven van Triest voor den tijd van 10 jaar aan Duitschland zou hebben verpacht. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN VLIEGTUIGMOEDERSCH IP. NORFOLK (Virginia). Gister heeft zich aan boord van het vliegtuigmoeder- sc'hi-p- Rangea een ontploffing voorge daan, 'die leidde t'ot het uitbreken van een brand, welke men na drie uur meester kon worden. Verscheidene matrozen werden gewond. De oorzaak 'van de ontploffing is nog niet bekend. In de laatste 10 jaar gestegen. In mededeeling 6 van de afd'eeling statistiek der overheidsfinanciën van het Centraal Bureau voor de Statistiek ko men een aantal bijzonderheden voor be treffende de ontwikkeling van het hy pothecaire crediet in de laatste tien jaren. Van 1929 tot en met 1936 zijn 86.716 meer hypotheken ingeschreven dan door gehaald, doch in 1937 en 1938 zijn 8.016 meer hypotheken doorgehaald dan in geschreven, zoodat per saldo in dit tijd vak van tien jaren het aantal openstaan de inschrijvingen met 78.700 vermeerder de, Het bedrag der nieuwe inschrijvingen was van 1929 tot en met 1933 f 881 millioen hooger dan het bedrag der door halingen, terwijl van 1934 tot en met 1938 voor f 380 millioen meer werd door gehaald dan ingeschreven, zoodat per saldo het bedrag der openstaande in schrijvingen in dit tienjarige tijdvak met f 501 mill, steeg. Meer dan de helft van a'lle inschrijvin- vingen heeft over vrijwel alle jaren be trekking op hypotheken van f 1000 tot f 5000. De geleidelijke daling van den rente voet blijkt duidelijk hieruit, dat in 1929 nog 65 pet. van het totale bedrag der nieuw ingeschreven hypotheken een ren te droeg van 5 pet. of hooger, terwijl dit. in 1938 nog slechts hetv geval was met 4 pet. van dit totale bedrag. Het bedrag van de op landelijke eigen dommen verstrekte hypotheken is over alle jaren veel lager dan dat op gebou wen. Van het totale bedrag der hypothe ken blijkt over alle jaren 11 pet. te zijn verstrekt door hypotheekbanken, 34 pet. door particuliere personen en 54 pet. door andere banken en instellingen (w.o. de levensverze'kerings-Mijen en de pen sioenfondsen vallen). De percentages heb ben betrekking op 1938. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 392 306 Ned. Ind. Handelsbank llö'/a 114V2 Philips 195 197 Unilever 1277/s 1277/e A. K. U. 34Vs 34% Amsterdam Rubber 187 187 Kon. Olie 299 301 Kon. Boot 101 102 Scheepv. Unie 108 108 Deli Mij. 186 187 Nederland 1937 90 90 Nederland 1938 947/s 95 U. S. Steel 3416/i8 35u/i» Anaconda 18ia/ia 197/ie Bethl. Steel 39% 417/s North American 16% 17 Int. Nickel 35 35% Gont. Oil 16% 16%-% Shell 8a/e 83/s Kennecott 24% 257/s Radio 4% 4% Am. Enka 21 21% Gar Foundry 15a/s 16s/e Tidewater 93/s 97/is Midpetco 9s/s 9V2 Rep. Steel 11% ll13/i6 Waterworks 7% 7% Gen. Motors 32% 33% D'e beurs was heden beter gestemd, evenwel waren het niet de meerdere aankooporders, die de hoogere koersen deden ontstaan, maar de beurs sloot zich aan bij de betere stemming van New-York en Londen. De koerswinsten waren be scheiden en bedroegen 2 h 3 pet. voor de hoofdfondsen. De Amerikanen volg den de New-Yorksche slotkoersen; de weinige vraag was niet voldoende de 'koersen boven ..pariteit te brengen. Voor de Staatsfondsen bestond wat meer be langstelling door het bericht, dat Dr Co- lijn weer als kabinetsformateur benoemd is geworden. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Juli, 2.30 u. Herlijn 75.40—75.60. Londen 8.818.82. Parijs 4.984.99. Brussel 31.9832.03. New-York 1.87%—11 Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig GOES. Huw. aang.: Gommert Eeleus, 23 j. jm. te Kcttendijke en Johanna Pie- ternelCa de Witte, 23 j. jd. Gehuwd: Simon Hofstra, 24 j. jm. te Katwijk en Cornelia Antonetta Hagenaar, 25 j. jd.; Gerrit Johannes Bakker, 33 j. jm. te Kloetinge en Brechtje Reijnhout, 30 j. jd. 'Geboren1: Apollonia Jacomina, d. van Johannes Cornelis .Schrijver en Maria Elisabeth Gunst. MIDDELBURG. Morgenavond geeft het Middel- burgsch Muziekkorps weder een uitvoe ring op het Molenwater. Middelburg, 13 Juli 1939. Aangevoerd door boerinnenboter 82,5 ct., kipeieren f 3,50, eendeieren f 3,50, kalkoeneieren f 5. Aangevoerd door handelarenboter 75 ct„ kipeieren f 3,40, kalkoeneieren f 5. Part. prijs van den marktzetter: boter 90 cent, kipeieren f 4.50, eendeieren f 4,50. Part. prijs van den handel: boter 84 ct., kipeieren f 4,20, poelje-eieren f 3,60, eendeieren f 3,45, ganseieren f 8, kal koeneieren f 7. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 29.000 eieren. Witte kipeieren 5052 kg f 2,69, 52—54 kg 2,91, 54—56 kg 2,99— 3,07, 56—58 kg 3,17—3,27, 58—60 kg 3.353,40; 60—62 kg 3,44—3,45, 62— 64 kg 3.52—3.54, 64—66 kg 3,58—3.59, 66—68 kg 3.60—3.61, 68—70 kg 3,75, 70 72 kg 4,20, bruine eieren: 5456 kg 2,98, 56—58 kg 3.18, 58—60 kg 3.35— 3,39, 60—62 kg 3.41—3,45, 62—64 kg 3.56, 6466 kg 3.62, eendeieren 2,60 2.65, kalkoeneieren 5,30 gld. p. 100. MIDDELBURG, 12 Juli. Groentenvei- ling. Postelein 28, Suikerboonen 18 38, Stamsnijboonen 927, Tuinboonen 1.53, Doppers 515, Andijvie 27 ct., alles per kg.; Peen 2.53.5, Kroten 1 2.5, Uien 25, Selderie 24, Rabar ber 13 ct., alles per bos; Bloemkool 2>15, Andijvie 0.5—3, Kropsla 0.51, Komkommers 23 ct., alles per stuk. Vroegveiling van 13 Juli 1939. Aardbeien 1640, Roode Bessen 519, Witte id. 511, Zwarte id. 31—34, Gele Kruisbessen 714, Witte id. 312, Roo de id. 16, Frambozen 2052, Madeleine (val) 1Morellen 2527, Kersen 24 37, Franckenthaler 4345, Tomaten 4 10, Oranjepruimen 22, alles per kg.; Per ziken 0.5'9, Glapp's Favorite 46, Pre- cose de Trevoux 3, Pruimen 45, Net- meloenen 1623 ct. per stuk. Exportveiling: Zwarte Bessen 36.70 36.90 per 100 kg. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Woensdag 12 Juli 1939. Groote veiling: Zwarte Bessen 36.70 36.90, Roode Bessen 7.909 per 100 kg. Kleine veiling. Zacht fruit: Aardbeien 2231, Roode Bessen (Prolific) 814, Roode Bessen 58, Witte Bessen 511, Kruisbessen 5.509.50, Frambozen 17— 36, Roode Blanche 1410, Brusselsche Bruine 30, Hollanders 1728, Eierkrie- ken 12, Volgers 14, Meloenen 1026, Ronde Krioken 12, Klerken 2330, Lim burgers 19, Meikersen 17—29, Markie zen 2429, Zoete Morellen 1622, Zure Morellen 15'20, Porseleinkersen 16, Bruine Suikerkersen 17, Witte Vleesch- kersen 1417, Zwarte Vleeschkersen 14 16, Vroege van Werden 31, Spaansche Wijnkersen 26, Uitschot Kersen 515, Oranjepruimen 8.5013, Tomaten 10 15, Yellow Transp. (val) 1.50—4.50, alles per 100 kg.; Meloenen 1026, Perziken 1.506 per 100 stuks. Groenten: Augurken 515, Dubb. Prin- cesseboonen 20'23, Wagenaarsboonen 9.50'15, Gele Boonen 10, Stamsnijboo nen 1819, Doperwten 518, Peulen 6, Tuinboonen 26, Postelein 69.50, Zil veruien 8.50, Roodekool 3.505, Savoye- kool 33.50, Sjalotten 33.50, Eerste lingen 46.50, id. Drielingen 2.504, id. Kriel 11.50, Eigenh. 45, alles per 100 kg.; Bloemkool 214, Kropsla 0.50 —0.85, Komkommers 23.50, Andijvie 2.40'2.80, alles per 100 stuks; Wortelen 2.505, Rabarber 13.50, Kroten 15, Uien 26.50, Selderij' 2.50, alles per 100 bos. KAPELLE. Veiling van 12 Juli 1939. Groote veiling: Jucunda 32.80, Mme. Moutot 28.50, Zwarte Bessen 37.20 37.70, Roode Bessen 7.708, alles per 100 kg. Kleine veiling: Juliana (aardb) 42, Morellen 1620, Hollanders 23—28, Klerken 2126, Meikersen 2133, Mar kiezen 2632, Volgers 25, Roode Blan che 13'15, Bruine Blanche 1721, Vleeschkersen 1821, Witte Vleeschker sen 2127, Krieken 1416, E'ierkrielcen 15, Dubb. Eierkrieken 20, Ronde Krieken 17, Porceleinkersen 1317, Suikerkersen 1618, Zuurtjes 1217, Brusselsche Bruine 2831, Brusselsche Roocte 21, Stelkrieken 15, Variksche Zwarte 22, Zure Morellen 2831, Aardbeien 2142, Frambozen 2341, Roode Bessen 8'15, Witte Bessen 611, Zwarte Bessen 37 38, Kruisbessen 310, Oranjepruimen 9'18, Madeleinen 1218, Madeleinen (val) 13, Blauwe Druiven 4851, Dubb, Pr. z. dr. 1421, Gele Boonen 910, Tuinboonen 4, Snijboonen 10, Doperwten 68, Rabarber 12, Tomaten 6'13, Augurken 78, Postelein 89, alles per kg.; Sav. kool 2.303.20, Aardappelen 2.605, alles per 10O kg.; Bloemkool 4 14, Komkommers 14, Bospeen 2.54, Kroten 12, Kropsla 0.500'.60, Andij vie 1.501.60; Perziken 15.5 ct. per stuk; Meloenen 22, Kaswashington 3.90 5.30, Kippeneieren 3.30. KRABBENDIJKE. Veiling van 12 Juli. Aardbeien 29.50, Zwarte Bessen 37.30 39.90, Roode Bessen 1213.70, Fram bozen 24.70'35.40, Kruisbessen 6, Mo rellen 28, Appels 3, Aardappelen 5.10 6.10, Poters 3 gld., alles per 100 kg. THOLEN. Veilingsvereen. „D'e Een dracht". Aardappelveiling van Woensdag 12 Juli 1937. Eerstelingen Bonken 4-.30, id. Groote 4.094.30, id. Drielingen 2.51, id. Kriel 1.02, alles per 100 kg. Veiling van Blauwe en Witte Eigen heimers: Blauwe Groote 44.15, id. Po ters 2.51'2.60, Witte Groote 4—4.08, id. Poters 2.502.53, alles per 10O kg. ST. ANNALAiND, 12 Juli. Aardappel- veiling: Gele Eigenheimers 44.16, Blauwe id. 4.084.31, Gele Drielingen 2.50—2.76, Blauwe id. 2.50—2.88, Kriel 1,02, Eerstelingen (gewone) 4.05. Alles per 100 kg. Totale aanvoer 183.075 kg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3