sche Reisgids DE ZEEDW MACARONI KERRIESAUS ,5^ LAUW 1 ALLS g tweede blad en met zilveren randen. De opdracht aan Mr. Kooien. Het goud en de dreigende oorlog de Uitgave. FT ESTE F s uHrtsfye riidsknecht, B E D R IJ De verkiezing van Gedeputeerden. feuilleton met UITZETTEN. Tetra- ;jesluiers 15, 19, 25, sloopje 79, zijden jen- en wiegenbedjes De Weefstoel", Lange ddelburg. IJ INSCHRIJVING: aan den Zandweg, RAAK. Ieder perceel 3iljetten tot Donder de. DE ZEEUW, We- iagd voor tijdelijk: lefbeslag. J. DE KAM, fsmid, Wolfaartsdijk CE DIENSTBODE ar, tegen Augustus of man alleen, in Wal- jn onder no. 9, aan IER PEYL, Souburg. en Chr. gezin UFFROÜ W, srpleging en genegen bezigheden te ver ren onder letter H., HUIJ, Middelburg. stregeling van rd, o.a. door het toe- n kaartje, waarop de bindingen staan aan- j's van „De Zeeuw" K L E tram tram [15 E5 65 2112 M 21 30 li 22 51 t0 23 06 Cl 23 07 E5 23 21 tram 21 41 2155 22 02 22 16 22 22 22 23 22 36 22 50 VAN DINSDAG 11 JIJLI 1939, Nr 238. Er is een tijd geweest, dat de vrijzinni ge partijen er niet toe konden komen bet recht van de minderheden te erkennen. Zelfs niet. toen de meerderheid zich nog alleen wist te handhaven door een voor haar gunstige indeeling van de kies districten en het gebrek aan samenwer king tusscken de rechtsche partijen. Bij benoemingen werd zoo het heette alleen gelet op bekwaamheid en geschikt heid en het was een hooge uitzondering als een niet vrijzinnige bekwaam en ge schikt werd geacht een belangrijke post te bezetten. En bij verkiezing van wethouders en leden van Gedeputeerde Staten was het niet anders/Stelselmatig werd het recht van de rechtsohe partijen miskend. Hierin is eerst verandering gekomen, toen de Anti-revolutionaire, de Chr. His torische en de H. Katholieke groepen gin gen samenwerken met het gevolg, dat zij in meerdere colleges de meerderheid wis ten te verkrijgen. Vanaf dat oogenblik is zoowel bij be noemingen als bij de verkiezing van wet houders en gedeputeerden de billijkheid betracht en met de rechtmatige verlan gens van de minderheden in ernstige ma te rekening gehouden. In gemeenten en provinciën, waar de rechtsohe partijen in de meerderheid wa ren, heeft men ook aan de partijen behoo- xonde tot de minderheid een evenredig deel gegund. Van Antirevolutionaire zijde heeft men zich steeds op het standpunt gesteld, dat een zoodanige samenstelling van de ge deputeerden- en wethouderscolleges ge- wenscht is, dat alle partijen van de billijk heid overtuigd zijn en deze colleges zoo veel mogelijk te doen beantwoorden aan de politieke samenstelling van Staten en Radon. Van grooten invloed is hierbij geweest een advies van het vroeger bestaande Ge meenteraadscollege der Antirevolutionaire partij over de verkiezing van wethouders. Hierin werd o.m. het volgende gezegd: „Een partij, die er toe medewerkt om de minderheden stelselmatig van een be stuurscollege uit te sluiten, verraadt zwakheid in het geloof aan eigen begin selen. „Indien de stembus heeft uitgemaakt, dat er rechtsohe partijen .de meerderheid hebben, volgt daaruit dat ook het college van Burgemeester en Wethouders in zijn meerderheid „rechts" moet zijn. „In overeenstemming met het beginsel van evenredige vertegenwoordiging be hoort het college van Burgemeester en Wethouders, zooveel mogelijk een afspie geling te zijn van den Gemeenteraad, op dat ook de burgerij in haar geheel ver trouwen kan stellen in het Dagelijksch Bestuur der Gemeente. „De Antirevolutionaire partij, die zich steeds verzet heeft tegen uitsluiting van beteekenende minderheden uit Bestuurs colleges, kan geen bezwaar hebben er toe mede te werken, dat een sociaal-demo-- craat tot Wethouder worde benoemd". Merkwaardig is, dat ovèreenkomstig dit advies vrij algemeen in Staten en Ra den wordt gehandeld, zoowel daar waar de rechtsohe partijen in de meerderheid zijn als daar, waar dit niet het geval is. Wat de verkiezing van Gedeputeerden betreft, blijkt dit duidelijk uit het volgen de staatje: Groningen 4 leden rechts, 2 links. Overijssel 4 2 utrecht 4 2 Zuid-Holland 4 2 Gelderland 4 2 Drenthe 3 links, 2 rechts. N.-Holland 3 3 Friesland tot voor kort 4 leden rechts ^^Dnks^thnnsdoor de onbegrijpelijke Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE 57) r,;^der dan 41 zijt gij", riep tante euaitn op knorrigen toon uit, terwijl zij onbewust een gezegde aanhaalde uit een üer romans van Dickers, rit" k/Z^- k°ven 53- Ik ben overtuigd dat mot i jar?n zeide oom Matthias veel nadruk. on?.emaniel"d, hoe onaardig, hoe gunstig zijt gij beiden toch!" riep Mona ISTod in tranen uitbarstte. CÏÏ!* wil «eeli 53 ïaren oud zijn, en frt n a^s *k' d*e zich steeds jong leeft;;/0 'bven gevoelen, rekenen hun hun L,.naa/ kun Sevoelens en niet naar inner n wat ik 0(>k z«n m°ge> her- jaren Va elk.Feval> Judith, dat gij tien jaren bovendienHeli" nie? ,aam mW mijn leeftijd volstrekt dien ?udith 2661 kalm op. „In- zal j en gespard wordt, dan maar* i vo^en^e maand 64 worden, zal ook niet de dwaasheid be houding van de Qhr. Hist, fractie 3 leden rechts en 3 links. Men ziet hieruit dat het hierboven aan gehaalde advies in bijna alle provinciën wordt gevolgd. Alleen Zeeland vonmlt hier een uitzon dering. In ons gewest hebben de rechtsche par tijen 5 van de 6 zetels bezet, terwijl aan de linkerzijde slechts 1 zetel is toegewe zen. Dit wekt eenige bevreemding, vooral omdat er nu twee vacatures waren en het dus vrij gemakkelijk viel aan de min derheden een meer evenredig deel ini het vollege van Ged. Staten toe te kennen. In vrijzinnige kringen heeft dit eenige ontstemming gewelkt. Verklaarbaar en niet geheel ten onrechte naar het ons voorkomt. De mogelijkheid bestaat, dat de recht sche fracties voor dit optreden goede mo tieven kunnen aanvoeren. Het algemeen debat dat bij de begroo ting pleegt te worden gehouden en waarbij aan het begin van een nieuwe periode ook de verkiezing van Gedepu teerden meermalen ter sprake is geko men, zal hier waarschijnlijk het ge- wensohte licht verschaffen. NOG ENKELE PERSSTEMMEN. DE KANSEN VAN MR KOOLEN NIET GROOT GEACHT. NAAR EEN ROOMSCH-ROOD KABINET? Nog enkele persstemmen over de aan Mr Kooien verleende opdracht laten wij hier volgen. Op de vraag: zal deze opdracht ver vuld kunnen worden" zegt de „Stan daard": Wij vermeten ons niet deze vraag te gaan beantwoorden. De verhoudingen zijn zoo moeilijk, en de vraagstukken, waaraan de nieuwe for mateur niet uit den weg kan gaan, zijn dermate belangrijk en samengesteld, dat elke profetie omtrent het resultaat van den door hem ondernomen arbeid waar deloos is. In fantasieën en speculaties wenschen wij ons niet te begeven. Indien -dit ooit nuttig is, dan toch zeker thans niet. Daarvoor is de toestand te ernstig, en de oplossing van de crisis een te beteekenis- volle arbeid. De heer Kooien staat voor een uiterst zware en verantwoordelijke taak. Daarbij gaat het om de richting van ons staatsbestuur, en om de oplossing van tal van ingewikkelde en voor de le vensbelangen van ons volk gewichtige vraagstukken. Moge zijn arbeid bijdragen tot een ont wikkeling van onze staatkunde, waarover ook wij ons kunnen verheugen." De „Nederlander" zegt o.m.: Het is niet gemakkelijk omtrent de kans van slagen van mr dr Kooien een voor spelling te doen. Het hangt er heelemaal van af, in welke richting hij een oplos sing zal zoeken en daarvan is op het mo ment dat wij dit schrijven nog niets be kend. Wij veronderstellen niet, dat mr dr Kooien het ook nog eens met een Kabi net zal probeeren, waarin alle groote partijen zijn vertegenwoordigd. Vermoe delijk heeft de poging van dr Colijn in die richting de onmogelijkheid daarvan reeds voldoende in het licht gesteld. Het is niet aanstonds duidelijk welke richting mr dr Kooien dan moet inslaan. Herstel van de samenwerking op de hui dige basis zal niet eenvoudig zijn. Zal hij dan een minderheidskabinet of een za kenkabinet probeeren te vormen? Wij weten het niet, maar wel hopen wij, dat het hernieuwde onderzoek naar de vraag of de vorming van een nieuw Kabinet mogelijk is, niet al te veel tijd zal vorde ren. En bovenal hopen wij, dat, zoo mr dr Kooien zal slagen, het is op den grond slag van versterking der defensie en een krachtige werkloosheidsbestrijding. Voor ons hangt daarvan af de waardeering van ,'het resultaat van de pogingen van den nieuwen formateur." De „Rotterdammer" heeft niet veel hoop, dat Dr Kooien zal slagen; ten minste, wanneer hij zich voorstelt een parlementair kabinet te vormen, dat vrij stevig kan steunen op een behoorlijke meerderheid in de Tweede Kamer. Het geeft te denken, dat de roode pers 'hem nu reeds onvriendelijk bejegent; en zij zal zich o.i. niet vergissen als ze denkt, dat de nu aangewezen formateur niet zal aansturen op samenwerking tusschen Roomsch en Rood. Voorzoover wij hem hebben leeren kennen, voelt hij daar niets voor. De rechtsche coalitie had altijd zijn sympathie. Het is niet noodig ons nu reeds te ver diepen in de vraag, welke 'van de vier nu zittende r.k.-ministers het veld zou moeten ruimen, indien Er Kooien in de vorming van een rechts kabinet slagen zou; doch dat ook dit moeilijkheden zou opleveren valt niet te ontkennen." Tenslotte nog de (Lib.) Avondpost: Als Mr Kooien een meerderheid wil vormen, dan zal hij1 allereerst zijn aange wezen op de sociaal-democraten. D!e for matie van een rechts kabinet is immers onmogelijk op dit oogenblik. Maar z a 1 de heer Kooien zich tot de sociaal democraten wenden? Wij betwijfelen het zeer sterk. In ieder geval: de kans (zij bezetten met elkander 54 zetels) is er nu, om met de sociaal-democraten samen een kabinet te vormen: En eventueel met een derde groep. Als Mr Kooien het met de socialisten probeert, dan i(hiervan kan men zeker zijn) zal hij pogen zulk een derde groep er bij te krijgen: de vrij zinnig-democraten (die in 1933 weiger den) of de christelijk-historischen, Niet zonder spanning wachten wij af, 'of de „uiterste noodzaak" door hem aanwezig wordt geacht. Maar vast staat, dat een rood-roomsch kabinet onder ons volk op sterken en scherpen tegenstand zou stui ten en zeer stellig ook onder roomsch- katholiek'en zelve. In de huidige tijdsom standigheden heeft ons volk iets anders noodig dan zulk een bewind. Of.zal de heer Kooien het durven laten aankomen op een minder heids- kabinet? Het denkbeeld i's in de roomsche pers geopperd. 'Maar daar voor is natuurlijk de toestemming noodig van de andere groepen dier minderheid. Met name h v. van vrijzinnig-democraten en christelijk-historischen. Wij achten de ze formatie volstrekt 'onwaarschijnlijk. Het zou ons niet verbazen, als ook de heer Kooien straks zijn opdracht zal moeten teruggeven. En dan komt wellicht de mogelijkheid, dat de Koningin het ontslag van het zittend kabinet niet zal aanvaarden. Dit is vermoedelijk nog de oenige mo gelijkheid, om Dfr Colijn aan het hoofd te houden." gaan van met een avonturier te trou wen." „Met welk recht durft gij Dr Danvers Dashwood een avonturier noemen?" „Een fatsoenlijk man zou nimmer ge handeld hebben, zooals hij gedaan heeft. Gij zegt mij, dat hij onder de 40 is, en indien hij dezelfde persoon is, dien ik laatst met u en mevrouw Bradborn zag wandelen, kan ik mij dit wel begrijpen; hij is zeker niet ouder dan 36 jaar!" „En al is dit zoo, er bestaat geen wet, die verbiedt met een man te trou wen, die jonger is dan zijn bruid. Ik ge loof waarlijk, Judith, dat gij en Matthias mij' mijn geluk benijdt 1" Judith antwoordde zeer ernstig: „Mona, ik begrijp niet, hoe gij' op uw ja ren zoo dwaas kunt zijn, om geloof te slaan aan al de zotheden, die deze man u in het hoofd heeft gebracht." „Al wederom mijne jaren!" riep de aanstaande bruid onder een nieuwen tranenvloed. „Hoe onvriendelijk altijd mij mijn leeftijd te verwijten, even alsof ik dat verhelpen kan. Natuurlijk is het hem onbekend, dat wij niet precies van den zelfden leeftijd zijn." „Ik zal hem dienaangaande niets me- dedeelen", hernam mr Perren, „en ik houd mij evenzeer overtuigd van Judith's stilzwijgendheid. Doch ik wil niet gaarne onvriendeb'-'V jegens u zijn, maar oordeel Valkenheide Speldjesdag. Ons wordt plaats gevraagd voor het volgende Ge kent toch „Valkenheide", het op voedingsgesticht voor verwaarloosde jon gens, uitgaande van de Ned. Duitsch Herv. kerk? Welnu, dat mooie werk lijdt onder d.e crisis. Door inkrimping van regeeringssubsi- dies, door achteruitgang der giften en contributies is een groot deel van zijn in komsten teloor gegaan. 'In het gesticht worden niet alleen Herv. doch ook 'Gereformeerde, Luther- sche en Doopsgezinde jongens opgenomen. Het is dus een nationaal belang, dat hier gediend wordt. Heel Nederland helpel Niemand 'blijve achter, nu het er om gaat dit goede werk in stand te houden. Geeft u nog heden op als collectant, mondeling of schriftelijk: voor Westka- pelle hij' Mej. !P. Huibregtse, onderwijze res; voor Zoutelande bij Ds W. Oosthoek; voor Biggdkerke 'bij' Mej. C. Moll; voor Koudekerke bij Ds Ph. A. Warners, Herv. predikant; voor O. en W. Souburg bij Mej. Brasser, onderwijzeres; voor Wolfaartsdijk bij Ds H. J. van Dijk, Herv. predikant. zelf, is het waarschijnlijk, dat hij liefde voor u gevoelt? Is het zoo heel gewoon, dat een man beneden de veertig jaren trouwt met een vrouw, die boven de vijf tig is? en wanneer zooiets gedaan wordt, is het dan niet grootendeels om bijoog merken? Gij hebt een behoorlijk vermo gen, Mona, iedereen weet dat! Welnu deze man verlangt niet u, maar uw geld. Ik behoef u niet te zeggen, dat ik zal trachten zooveel mogelijk inlichtingen te verkrijgen." „Informeer zooveel als u goeddunkt", antwoordde Mona op hoogen toon, „ik waarschuw u, Matthias, dat al uw moeite te vergeefsch is." Mr Perren stelde toch eenig onderzoek in, doch hij vernam al zeer weinig, hoe wel dit weinige zeer ten nadeele van Dr Dashwood was. Niemand wist veel aan gaande hem. Men zeide wel, dat hij van goede familie was; hij beweerde zelf tamelijk veel praktijk te hebben, en eenig fortuin bovendien. Zijn diploma was af komstig van een onbekende hoogeschool ergens in de Vereenigde Staten. Op zijn karakter was niet veel aan te merken, noch in Eastfleet, noch in Northborough; over het algemeen scheen hij1 gaarne een vroolijk leven te leiden. Het was te vergeefsch, dat wij Mona trachtten over te halen om haar huwe lijk tot het volgende voorjaar uit te stel- MTPDELBURG. Het 15-jarig bestaan der S.D.O.A. Naar de „Midd. Crt." meldt, zal het comité tot behoud van garnizoen in Zee land op 1 Augustus aanstaande, ter ge legenheid van de herdenking van het 15- jarig bestaan der School voor Dienst plichtige Onderofficieren-Administrateur, namens de burgerij aan den commandant der S.D.O.A. majoor P. F. Kamm, 5 pa- radetrommen en 2 klaroenen voor zijn school aanbieden. Gelden voor een kachel en schoolbanken. B. en W. stellen voor aan de Vereen, van L. O. op Geref. grondslag voor de school aan de Verwerijstraat, toe te staan voor een nieuwe kachel f 36,85 en voor 7 nieuwe schoolbanken met inbegrip van vervoer en plaatsingskosten f 120. Verhuring grond Schoorsteenvegerssingel Zoowel J. de Kuijper als de N. V. Me- taalhandel J. L. Ageling van Rentergem, hebben verlenging gevraagd van den buur van ieder 220 m2 gemeentegrond aan den Schoorsteenvegerssingel waarvan de huur tegen 25 cent per m2 op 30 Juni j.l. ein digde. De bedoelde gronden, gelegen aan den waterkant bij de Vlissingsche brug, wor den gebruikt voor opslagplaats van steen houwers-materialen, resp. ijzer. De tegenwoordige opslagplaatsen be lemmeren intusschen sterk het vrije uit zicht voor de bewoners van de daartegen over gelegen huizen, als gevolg van de aanwezige omrasteringen, terwijl zij ook niet tot verfraaiing van het stadsbeeld ter plaatse bijdragen. Om die redenen hebben B. en W. met de huurders onderhandeld over eenige verlegging der aan hen te verhuren grondstrooken, met gelijktijdige verkleining van 150 m2, waardoor de wa terkant over een afstand van plm. 23 m. vrij van opslag zal komen. De huurders bleken bereid met een en ander genoegen te nemen. B. en W. bieden ter vaststel ling aan twee ontwerpbesluiten tot ver huur van den grond voor 3 jaren tegen f 37,50 voor ieder der huurders. Bouwrijp maken erfpachtsterrein Punt. In de raadsvergadering van 22 Maart J.l. werd besloten tot ontbinding van de, ten name van W. M. Mak, looponde erf pachtsovereenkomst nopens 2710 vlerk. M, gemeentegrond aan de Punt, tot uitkee- ring eener som van f5700 aan Mak als vergoeding voor de zich op dien grond bevindende huizen en opstallen, tot het, in werkverschaffing, bouwrijp maken van meervermelden grond en tenslotte tot openbaren verkoop van den bouwrijp ge- maakten grond in 12 perceelen tegen tenminste f1400 voor elk der perceelen 1 tot en met 9, en tenminste f 1000 voor elk der perceelen 10 tot en met 12. Alzoo werd een totaal-opbrengst becijferd van f 15.600. Tegen het vastgestelde verdeelingsplan zijn bij Ged. Staten van Zeeland enkele bedenkingen gerezen, zulks op instignatie van den betrokken Inspecteur van de Volksgezondheid. Deze inspecteur advi seerde het terrein alsnog in 11 perceelen te verkavelen en daartoe perceel 10 te doen vervallen en achter de perceelen 9, 8 en 7 tuinen te projecteeren van 11, 13 en 15 M. diepte, tegen 5.40, 7.50 en 8 M. zooals in het plan was vastgelegd. De opbrengst van f 15.600 zou dan kun nen bereikt worden door den verkoop prijs van de perceelen 1 tot en met 9 nader te ramen op tenminste f1500 en van de beide nog resteerende perceelen op ten minste f1050. Inderdaad zijn de tuinen achter de drie genoemde perceelen wel gering van diep te geprojecteerd, waar tegenover echter staat, dat, door de verhooging van f1400 tot f1500 als raming der opbrengst voor elk der perceelen 1 tot en met 9, die gedachte verkoopsprijzen aan den tame lijk stijven kant komen te liggen. Niettemin wenschen B. en W. de aan bevolen wijziging voor te stellen, die ook de instemming der Commissie van Bij stand voor den dienst der Gemeente werken c.a. verworven heeft VLISSINGEN. Vereeniging van Beroepskeuze. Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond in hotel 'Coomans haar jaarver gadering. D'e voorzitter, de heer J. But ler, heette de aanwezigen welkom. Hel len. Wij waren dus genoodzaakt om van den nood een deugd te maken, en ter wille der gewone beleefdheid werd Dr Dashwood met voorkomendheid ontvan gen. Evenwel maakte hij' weinig gebruik van zijn vrijen toegang op Elmwood. Ik geloof eigenlijk, dat hij evenmin op ons gesteld was, als wij op hem; buitendien, was Mona schrikkelijk sentimenteel, en daar het zomer was, wandelden zij meestal sa men, en vermeden ons gezelschap zooveel mogelijk. Het was voor de eerste maal, dat ik een geëngageerd paar zag; ik vond hen ontzettend bespottelijk, en vroeg dik wijls bij' mijzelve of allen waren gelijk deze twee. Mona bracht het grootste ge deelte van haar tijd door op de Villa Eg lantine; want mevrouw Bradburn was onmisbaar bij de bestellingen voor de uitzet der bruid. Welk een uitzet was dat! Ik vermaak te mij' steeds met de fraaie zaken te be wonderen, als zij thuis bezorgd werden, ofschoon ik mij gedurig afvroeg, of mijn goede tante van plan was om zich voor haar gansche leven van kleeren te voor zien; en alsof zij in het vervolg nooit meer iets zou koopen. Welk een over vloed van zijden en satijnen stoffen, tule en kanten, bloemen en vederen, en dan nog de juweelen; het was prachtig om te zien! Amerikaansche berekeningen. Havas meldt uit New-York: Dr John Madden, de directeur van het instituut voor het internationale geldwezen aan de universiteit van New-York, wijst, naar de „New York Times" bericht, in een beschouwing over de mogelijke economi sche gevolgen van een Europeeschen oorlog op het feit, dat het Britsch— Fransche blok, d.w.z. Engeland, Frank rijk, Polen, Roemenië, Griekenland en Turkije, eind April j.l. 6280 millioen dol- lad aan goud bezat, d.w.z. driemaal het bedrag waarover de geallieerden in 1914 met inbegrip van Rusland 'en Italië, be schikten. Dit blok controleert met Rus land twee derden van de wereldgoudpro- ductie. Op hetzelfde tijdstip bezaten de traditioneels neutrale landen Neder land, Zwitserland, Zweden en België 2290 millioen dollar aan goud, ongere kend nog de stabilisatiefondsen van Zwit serland en Nederland. deed spr. genoegen, dat zoovele afgevaar digden van aangesloten vereenigingen tegenwoordig zijn. De voorzitter wijdde woorden van groote waardeering aan hel overleden bestuurslid, den heer P. Mag- öheels, die van de 'oprichting af zijn beste krachten aan de vereeniging voor Be roepskeuze gaf. Zijn plaats zal moeilijk te vervangen zijn en zijn nagedachtenis zal bij het bestuur in dankbare herinne ring blijven. ■Door de regeering zal dit jaar aan het Oentraal Bureau voor Beroepskeuze we derom een subsidie worden verstrekt van f3500. In het afgeloopen jaar traden 5 ver eenigingen of particulieren als lid toe. Het aantal uitgebrachte adviezen was dit jaar wederom bevredigend. De ontvangsten met het batig saldo over 1938 bedroegen f 403.05, de uitga ven f 199.04, batig slot f204.61. Tot bestuursleden werden herkozen de 'heeren J. Butler, F. J. Hartland, Dr A. OP HET BLIKJE VELERLEI KNAX-RECEPTEN VERKRIJGBAAR IN BLIKJES VAN 5 EN IQ STUKS Doch aan alles komt een einde. Dé bruidsjapon werd gemaakt, het dejeuner besteld, de bruidstaart kwam in huis, de trouwringen werden gepast, en de klok- keluiders stonden in gereedheid om het bruidspaar de noodige eer te bewijzen. Clara March en ik waren bruidsmeisjes; Matthias Perren gaf zijn zuster weg met onverholen 'egenzm. Miss Judith schrei de gedurende de gansche plechtigheid; want, zooals zij naderhand zeide, het was haar juist alsof zij' Mona haar doodvon nis hoorde voorlezen; zoodat het volstrekt geen vroolijke trouwpartij was, ofschoon al de lieden uit Stanbridge dit huwelijk als bijzonder prachtig roemden. Toen Mona ons allen vaarwel zeide, schreide zij bitterlijk. Ik geloof, dat op dit oogenblik de schellen haar van de oogen vielen, en zij bevreesd werd, dat zij een allerdwaasten stap gedaan had, die door geen naberouw meer uitgewischt kon worden. Maar zij was niet langer Mona Perren, en haar vroolijke jonge bruidegom stond haar te wachten. Het rijtuig was voor de deur, de dokter stampte van ongeduld, en onder een vloed van tranen reed mevrouw Danvers Dash- j wood heen. Mijn oom en tante waren overtuigd, dat hun dwaze zuster zich zelve en haar vermogen had overgeleverd in de handen van een bedrieger. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5